Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) busman válasza F-ECT$ (#150) üzenetére


busman
addikt

Mester-mentő egy vizsgán belül van, csak de az elég kemény összeg,nem lennék semmivel előbbre.Úgyhogy nem.Roncsban már jártam több helyen is, az érdekelne ,de az is 1 hetes komoly tanfolyam.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#152) F-ECT$ válasza busman (#151) üzenetére


F-ECT$
titán

PADI-s vagy NAUI-s vagy?

Dive ever, work never.

(#153) busman válasza F-ECT$ (#152) üzenetére


busman
addikt

Naui

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#154) busman válasza dimanche (#146) üzenetére


busman
addikt

Télen pedig irány a jég alá Neufeld vagy Gyékényes ,ha meleg kell akkor pedig hévíz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#155) F-ECT$


F-ECT$
titán

Megjöttem. Túléltem :)

Dive ever, work never.

(#156) busman válasza F-ECT$ (#155) üzenetére


busman
addikt

Hol merültél pontosan?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#157) F-ECT$ válasza busman (#156) üzenetére


F-ECT$
titán

Pag sziget:
-Triget
-Pastura
-Mrzl Donovica
(Lehet, hogy nem így kell írni őket :B )

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#158) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha lesz egyszer időm, akkor írok egy nagyobb élménybeszámolót a túráról. (Mondjuk egy kis kedv is kell hozzá, mert már vagy 5x elmeséltem szóban.) Elöljáróban a témákról: miért tartott az autóút utolsó 60 km-e 3 óráig; miért csak 3 merülés volt a 6 helyett; milyen volt ez a 3 merülés; milyen volt a viharos tengeren egy gumicsónakban; milyen jó, ha 30 m mélyen elszáll a vállszeleped; miért tartott 3 óráig kijutni Pag szigetről a kontinensre...

Dive ever, work never.

(#159) I_Am válasza F-ECT$ (#158) üzenetére


I_Am
veterán

Na akkor pihend ki magad, ne beszélj senkivel, aztán várjuk a beszámolót. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#160) F-ECT$ válasza I_Am (#159) üzenetére


F-ECT$
titán

Az a baj, hogy szóban is ~20 perc elmesélni az egészet, szóval lehet, hogy folytatásos történet lesz belőle :DDD

Dive ever, work never.

(#161) busman válasza F-ECT$ (#158) üzenetére


busman
addikt

Hát igen ez a horvát: way of life.Tapasztaltam és is többször,ők nagyon lazán vesznek mindent!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#162) busman válasza F-ECT$ (#160) üzenetére


busman
addikt

Na nem lesz sztorizás?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#163) F-ECT$ válasza busman (#162) üzenetére


F-ECT$
titán

Most annyira nincs időm írni, hogy félelmetes. De ami késik, az nem siet, szóval egyszer csak el fogom kezdeni :)

Dive ever, work never.

(#164) dimanche válasza busman (#162) üzenetére


dimanche
csendes tag

Hi Busman!

Bocs, hogy ide offolok, de itt nyugi van..
Szal úgy látom neked egy ht-101-ed van. Mennyire vagy elégedett vele? Elforgatható a venti rajta, mert nekem egy duál fan-os táp-om van és pont arra fújná a levegőt? MIlyen konfiggal használod? válasz jöhet emilben is: dimanche(csiga)freemail.hu.

mégegyszer bocsi az offért

(#165) busman válasza dimanche (#164) üzenetére


busman
addikt

Szia! Itt meg tudjuk beszélni offolás nélkül is: Bővebben: link :DD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#166) dimanche válasza busman (#165) üzenetére


dimanche
csendes tag

Igen, közben már megtaláltam, sőt vettem is egyet.. :DDD

(#167) busman válasza F-ECT$ (#163) üzenetére


busman
addikt

Tessék egy tavalyi kép:

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#168) F-ECT$ válasza busman (#167) üzenetére


F-ECT$
titán

1. szabály: Csak nézz, ne fogj! :))

Dive ever, work never.

(#169) busman válasza F-ECT$ (#168) üzenetére


busman
addikt

Ő fogott nem én! :)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#170) F-ECT$ válasza busman (#169) üzenetére


F-ECT$
titán

Peeersze. Láttam már én is polipot, de az húzott el 1000L, mikor meglátott :)

Dive ever, work never.

(#171) busman válasza F-ECT$ (#170) üzenetére


busman
addikt

Csak a hajóban levő csajoknak mutattam meg még nem láttak élőben.
Meg amúgysem szoktam fosztogatni!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#172) F-ECT$


F-ECT$
titán

Part 1 - Odaút:
Mivel még nincs kocsim, ezért megkértem az aquanautásokat, hogy keressenek nekem valakit, aki le tudna vinni. Szerencsére egy fiatal párocska épp jelezte nekik, hogy ők szivesen levisznek valakit, hogy kisebb legyen az útiköltség. Be is vágódtam hozzájuk, bár még sosem találkoztam velük, és azt se tudtam, hogy milyen kocsijuk van, de mivel ők voltak az egyetlen alternatíva, ezért más választásom nem volt. Én az útról annyit tudtam, hogy Stara Novalja-ba kell menni, ahol a fő utcán fog állni az Aquanautás kocsi. A pár: Kori és Ákos. Én Korival beszéltem meg, hogy az orvosi egyetem parkolójában találkozunk szerda 10-kor. Ezután mondta, hogy legyen inkább 9. OK. 9-kor ott is volt egy Renault Clio-val, ami az első ülést és a fél hátsó leszámítva már tele volt, és Ákos cucca még benn sem volt. Kaposvárig viszonylag sima volt az út, azt leszámítva, hogy a csaj vagy 3x eltévedt, pedig nem először járt már arra. (Kori egyébként 3-os az orvosin, Ákos pedig állatorvos Kaposváron.) Kaposvárra leérve elmentünk ebédelni, bizotsítást kötni, majd Ákoshoz mentünk, hogy Kori bepakoljon neki. Ekkor kezdtek egy picit elfajulni a dolgok egyrészt mert egy 1992-es térképet vittünk csak magunkkal, másrészt 15-kor indultunk el a tervezett 12 helyett. A határon lazán átjutottunk (szerencsére itt már Ákos vezetett) majd tankolás és irány Senj. Nekik volt valamilyen leírás, hogy hogyan is kell eljutni a panzióig. E szerint Karlowac után kell Senj felé tartani, és a térképen is az látszott, hogy Karlowac után 10 km-re van egy elágazás. Mentünk vagy 15 km-t, de semmi. Már azon gondolkoztunk, hogy megfordulunk (meg is álltunk térképet nézni) amikor feltűnt a Senj-i tábla. (1. túl korai megállás.) Senj (ahová 18-19 között értünk) után a következő bejegyzés: ''a Rab szigeti komp után nem sokkal van a Pag szigeti komp''. Én már jártam Rab-on és úgy emlékeztem, hogy Jablanac-ból csak Rab-ra megy komp + a leírásban is ez volt, de a 92-es térkép szerint egy helyről indult a Pag-i és a Rab-i komp. Mindenesetre elhagytuk Jablanacot, mentünk vagy 10 km-t, de kikötőnek még nyoma sem volt, szóval visszafordultunk. Vissza Jablanac (10 km), le a komphoz (5 km), és ott kiderült, hogy tényleg nem innen indul :D Vissza a 8-asra (ez csekély 30 km-es kitérő volt). Kb 3 km-rel távolabb megláttuk a Pag komp tábláját. (2. túl korai megállás.) Sikerült elkapni az utolsó előtti kompot, de átértünk. (Van szárazföldi út is, de az csak visszafelé lesz érdekes :) ) Ezután elindultunk az egyetlen úton, és nemsokára egy T elágazáshoz jutottunk. Ott jobbra fordultunk, és nemsokára feltűnt egy Stara Novalja jobbra tábla. Én mondtam, hogy kanyarodjunk, de Kori azt mondta, hogy ő úgy emlékszik, hogy csak 1x kell jobbra fordulni, ezért nem fordultunk le, majd nemsokára beértünk Novaljaba. Itt végigmentünk az egész városon, de persze semmit sem találtunk. (Bejött egy újabb info Koriéktól: a Mama apartmanban lesz a szállás.) Szóval hátra arc. Természetesen a bejövő út egy idő után egyirányúvá vált, ergo nem tudtunk rajta visszamenni. Ezután +kérdeztünk 1-2 helyi erőt, hogy merre van a Mama apartman, persze senki sem tudta. Telefon Attilának (aquanauta ''vezér''), aki át volt irányítva, így csak sms-t fogadott. Smseztünk amire a válasz: ''Stara Novaljaba kellene mennünk.'' Nagy nehezen kikeveredtünk Novaljaból, átmentünk SN-ba, ahol egyszer csak feltűnt a Mama panzió. Előtte csak német autók. Hmmmm. Biztos van Mama apartman is. Szóval mentünk még vagy 2 km-t, de semmi. OK, menjünk vissza, kérdezzük meg ott, hátha tudják, hogy hol vanna Attiláék. A németek azt mondták (akik véletlenül ismerték Attilát), hogy menjünk balra pár száz métert és ott lesznek, közben persze sms Attilának aki azt mondta, hogy jobbra :U Elindultunk arra, amerreől visszajöttünk, és persze 2.5 km után (500 m-rel mentünk tovább) megláttuk az autót. (3. túl korai megállás) 22:30 körül értünk oda (23:00 volt a határidő), szóval az utolsó kb 2 órás utat Senjtől sikerült 4-4.5 óra alatt abszolválni.
Folyt köv: Part 2 - merülések; Part 3 - hazaút.

Dive ever, work never.

(#173) F-ECT$


F-ECT$
titán

1-2 kiegészítés:
-nagy nehezen csak elfértünk a Clio-ban
-mint kiderült: Ákos eddig 2x aludt el a volán mögött, volt, hogy totálkárosra törte a kocsiját, és volt még 4-5 kisebb balesete
-Ákos az autópályán 140-nél elkezdte hallgatni az Earth Wind & Fire vmelyik CD-jét full hangerőn, miközben két kézzel dobolt a kormányon. Ekkor azt gondoltam, hogy ennél rosszab már nem jöhet, de a visszaút überelte ezt is :)

Dive ever, work never.

(#174) -boyscout- válasza F-ECT$ (#173) üzenetére


-boyscout-
tag

...de a visszaút überelte ezt is
jézusmária! :D

(#175) busman válasza F-ECT$ (#173) üzenetére


busman
addikt

Az idei nyaralásomon voltak hasonló történések,de ez a sztori nem semmi:)
Várom a folytatást!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#176) F-ECT$


F-ECT$
titán

Elnéztem a www.divex.hu-ra, de sajnos nincsenek árak feltüntetve. Olcsóbb, mint az átlagos Bp-i búvárboltok?

Dive ever, work never.

(#177) busman válasza F-ECT$ (#176) üzenetére


busman
addikt

Ha sok mindent akasz venni érdemesebb kimenni az olaszokhoz(Triest)
Lehet velük alkudozni,akár egy komolyabb összeget is!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#178) F-ECT$ válasza busman (#177) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyelőre csak az ABC-re gondoltam, és azzal is inkább megvárom a 2005-ös modelleket. (Azok vajon mikor jelennek meg?)

Dive ever, work never.

(#179) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#178) üzenetére


F-ECT$
titán

Az aquanauta boltjában nézelődve persze sikerült kinéznem a legdrágább maszkot: Cressi horizon (vélemények?). Ez kb 17k, a szelepes légzőcső kb 5k, és az uszonyok kb 10-25k. Utóbbira tudtok valamit ajánlani?

Dive ever, work never.

(#180) busman válasza F-ECT$ (#179) üzenetére


busman
addikt

Maszkom ilyen van:


abból valami komolyat vegyél,uszonyból nekem a lágy jön be.Valamilyen feltűnő ill rikító színt ajánlok.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#181) dimanche


dimanche
csendes tag

Szerintem az én abc-mről már képek sincsenek fent a neten, olyan régiek :DDD

(#182) dimanche


dimanche
csendes tag

De mégis. A felső maszk van nekem:

(#183) dimanche


dimanche
csendes tag

Úgy látom snorkelből nem volt túl nagy újítás.. Mondjuk nincs is nagyon mit...



A talp pedig technisub navi ha jól emlékszem, de kép erről tényleg nincs. A Cuccokat 2000-ben vettem, minden nyáron voltak használva és még szép állapotban vannak, leszámítva a talpon lévő barázdákat... Szóval sztem nem érdemes a legdrágábbat venni, de a maszkot mindenképpen fel kell próbálni, nehogy kényelmetlen legyen.

(#184) dimanche


dimanche
csendes tag

Ja, kérdezted, hogy az uszony milyen:
Az enyém ha jól emlékszem kemény vagy középkemény volt, de legközelebb biztosan nem ilyet veszek (mármint keményet). Igen tempósan lehet vele haladni, de a búvárkodásnak nem ez a lényege, viszont ha siet az ember, igen tisztességesen fogy a levegő....

(#185) blise


blise
tag

sziasztok!

mikorra várhatjuk a nyaralás folytatásár? eddig jó a sztori....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#186) F-ECT$ válasza blise (#185) üzenetére


F-ECT$
titán

Hi!

Ha lesz időm. Talán ma este :)

Dive ever, work never.

(#187) F-ECT$ válasza busman (#180) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindenképp komoly cucokat szeretnék venni, mert ezek alapvetően befolyásolják a merülés élvezeti értékét.
Maszk: Cressi horizon/matrix Bővebben: link
Uszony: Cressi-től valamelyik Bővebben: link

Dive ever, work never.

(#188) F-ECT$ válasza dimanche (#183) üzenetére


F-ECT$
titán

Talán az az újítás, hogy már van 2 szelepes is.
Uszonyból én is valami lágyabbra gondoltam, viszont a mester vizsgán van egy olyan feladat, hogy felszínen kell 800m-t 18 perc alatt úszni. Mondjuk arra az időre meg kölcsön lehet kérni valakitől a keményet :)

Dive ever, work never.

(#189) F-ECT$


F-ECT$
titán

Part 2/a - Merülések
Elöljáróban annyit, hogy nagyon sok mindent láttam a merülések alatt, de sajnos egy csomó élőlénynek nem tudom a nevét. Szóval a merülések leírása nem a látott élőlények felsorolását fogja tartalmazni, de ez nem azt jelenti, hogy ne láttam volna korallokat, polipot, csigákat, halakat,... :)
A merülésekre 2 hajóval mentünk: egy kis fahajóval (kb 12 ember + 1 helyi és egy Bp-i divemaster) és egy gumicsónakkal, ez utóbbiba 5 ember + 1 helyi és egy Bp-i DM fért el. A merülőhelyen a fahajó horgonyozott le, és a gumicsónakot hozzákötöttük. A csoportok úgy alakultak (majd nem is változtak), hogy 2 csoport lett a fahajós emberekből, és egy csoport a gumicsónakosokból. A helyi vezetők a 2 fahajós csoporthoz csapódtak.
Az első merülés simán indult. Lementünk 10 m-re, ott párokba rendezőtünk. A vezető mellett volt 1 búvár (őt nem az aquanauta tanította, azért került oda, és nem is ment neki olyan jól a merülés) utánuk 2 búvár, és a végén is 2 búvár, köztük az egyik én. A párom már viszonylag profinak volt mondható hozzám képest. (50 vs 5 merülés.) A rendeződés után elindultunka sziklafal mentén kb 25 m mélyen. A fordulás után már jöttünk visszafelé, amikor kb 15 m-en találtunk egy mélyedést a falban. Ránéztem a merülőtársamra, és mivel minden OK volt ezért odafordultam a nyíláshoz. Ott tátottam a szám egy picit (cápatojásokat néztem), majd mikor visszafordultam azt láttam, hogy a merülőtársam szájában az oktopusz, és ott van nála a merülésvezető. Mint később kiderült a reduktoráról lejött a csutora és mikor levegőt akart venni, akkor ugye víz jött be, de mivel a szájával még érezte a csutorát, és a maszkja miatt nem látta, hogy maga a második lépcső levált róla, ezért azt gondolta, hogy biztos csak a szája szélén nyelt egy kis vizet. Ezért kifújta a maradék levegőjét vett még egy ''levegőt'' és utána nem csinált semmit. Én ott voltam 1-2 m-re, de lényegében ledermedt. Azért az oktopuszát megpróbálta elővenni, de az beragadt a zsebébe. Ekkor úszott oda a merülésvezető, és kiszabadította. Szerencsére nem pánikolós tipus, mert különben igen nagy bajba kerülhetett volna ha pl elkezd felúszni úgy, hogy a tüdeje tele van vízzel és levegőt sem tud venni...
A második merülés a mi csoportunkban extra esemény nélkül telt el (a merülések pontos helye valamelyik korábbi hozzászólásomban megtalálható), viszont egy másik csoportban 25 m mélyen egy csaj jelezte a vezetőnek, hogy valami baj van. A vezető mutatta a társának, hogy ússzon oda hozzá, és próbáljon segíteni, és ő is elindult a csaj felé. Viszont a csaj ezt már nem várta meg, hanem fellőtte magát, de olyan sebességgel, hogy a vezető 10 m mélységig üldözte, de nem érte utol. Ezután azt nézték lentről, hogy visszasüllyed-e. (Ha valaki nem búvár: a bepánikolt búvár ha felér a felszínre, elfelejti felfújni a mellényt, csak az uszonnyal tartja fenn magát. Mivel túl gyors volt az emelkedése, ezért a vérben buborékok keletkeznek, melyek elzárják az agyi ereket és a búvár elájul. Ekkor elkezd süllyedni és vízbe fulladhat.) Szerencsére a merülés elején történt mindez, és a csaj megúszta a dolgot.
A többi merülés leírására most nincs erőm, de folyt köv :)

Dive ever, work never.

(#190) busman válasza F-ECT$ (#189) üzenetére


busman
addikt

Úgy látom nagyon komoly oktatáson vetetek részt! Nálunk a kezdőket annak idején nem dobták egyből a ''mély'' vízbe,hanem gyakorló merüléseket tettek 10-15 méteren.Ott nem lehet gáz!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#191) busman


busman
addikt

Nálunk a kezdő merülések a felszereléssel való ismerkedéssel kezdődtek!
Utána lájtosabb kis mélységű merülések.Aztán mikor mindenki tudta mi hol van mi van a hátán,akkor az igazi merülés...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#192) F-ECT$ válasza busman (#190) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt már mindenki végzett búvár volt. Aki fellőtte magát, az pedig már haladó. Jól le is lett baszva utána :)

Dive ever, work never.

(#193) F-ECT$ válasza busman (#191) üzenetére


F-ECT$
titán

Az első merülés első 10 perce nálunk is 10 m-es mélységben volt. Miután mindenki beállította a lebegését, mentünk lejjebb.

Dive ever, work never.

(#194) Cathfaern válasza F-ECT$ (#192) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kiderült végül, hogy miért lőtte fel magát?

(#195) F-ECT$ válasza Cathfaern (#194) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert rosszul volt :) Miután feljött mindenki próbáltak vele beszélni, de bevágta a durcit. Mikor kérdezték, hogy miért nem várta meg a társát vagy miért nem tartott biztonsági megállót arra sem felelt. Pedig a csaj tényleg tehetséges, jól merült addig, van vagy 50 merülése és mint mondtam már a haladó vizsgája is megvan...

Dive ever, work never.

(#196) busman válasza F-ECT$ (#195) üzenetére


busman
addikt

Az nem jelent semmit ,hogy kinek milyen vizsgája van!
Volt egy ''haladó''ismerős aki a Hévízi 75 perces merülésre nem is emlékezett!
Az sztem még durvább nem?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#197) blise


blise
tag

sziasztok!

szerintetek csak ez a pár meber hódol e szép sportnak itt a PH-n?
szinte mindig ua a pár ember ir ide....
ha már ugyis írok: nem tud vki egy oylan oldalt ahol árak is vannak fenn hogy mi mennyibe kerül?
előre is köszi

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#198) F-ECT$ válasza blise (#197) üzenetére


F-ECT$
titán

Szvsz pár 10000 búvár lehet itt Mo-n. És igen kicsi a valószínűsége, hogy egy búvár még a PH!-ra is rendszeresen ír :)
Bővebben: link - ha termékek
Bővebben: link - ha tanfolyamok
áraira vagy kíváncsi.

Dive ever, work never.

(#199) F-ECT$ válasza busman (#196) üzenetére


F-ECT$
titán

És az hogy? Nitrogén narkózis? Elég durván hangzik...

Dive ever, work never.

(#200) busman válasza F-ECT$ (#199) üzenetére


busman
addikt

Valószínű igen.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.