Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) blise válasza F-ECT$ (#249) üzenetére


blise
tag

ja mennyiért és hol
mivel helyileg én győrben élek, ezért az ittnei búvárboltban vettem, amiben sajnos elég kicsi a váalszték, de persze rendelésre bármit meghoznak
a szemüveg asszem 10300 Ft volt az uszony pedig 14600, de asszem a divexben is ennyi lenne
persze nekd pesten tök jó, mert ott egy csomo bolt fasza akciók is biztos vannak, no és a választék
nekem sajnos csak a net meg katalogus marad. ill. ha vki vmit nagyon ajánl, lásd busmant
aki mellesleg elég fantáziadusan adta elő a forgalmi elvesztését
minket megállitottak az egyik sávban egy másik kocsit a másik oldalon. busman adta az ártatlant, mint mindig, hogy most lett befizetve meg rizsa rizsa ahogy kell (beszélt ő meg már dolgokat rendőrrel), de a fickó a tuloldalon már ahogy kiszált a kocsiból, látszott rajt hogy kicsitt be van ittasodva, nem vártukl meg de tuti ugrott a jogsija....
az egészben az volt a baj hogy oylan helyen történt ahol nem volt illetékes ismerős... ha érted mire gondolok

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#252) F-ECT$ válasza blise (#250) üzenetére


F-ECT$
titán

A Horizon vagy a Matrix nem lett volna jobb az átlátszóság szempontjából? (Bár mintha a Big Eyes-nak is lenne olyan változata, aminek nem fekete szilikon kerete van.)
Bővebben: link
Azért még várom a tapasztalatokat, mert én is ebből a 3-ból fogok választani, ha addig nem jön jobb.
Hogy Pesten mennyivel jobb vásárolni, azt nem tudom, mert akciókat csak szezon végén, kifutó modellekből láttam...

Dive ever, work never.

(#253) blise válasza F-ECT$ (#252) üzenetére


blise
tag

szia

ja volt belőle átlátszó, de praktikusági okokból mindenki feketét javasolt eddig
aztán majd az élet igazolja vagy megcáfolja őket
szerintem cska egy kis szokás kérdése lesz ám, azt megy minden magától

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#254) busman válasza F-ECT$ (#252) üzenetére


busman
addikt

Az átlátszót nem javallom mert napsütésben a szilikonon átjutó fény zavarja
a szemet.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#255) F-ECT$ válasza busman (#254) üzenetére


F-ECT$
titán

De ez csak a felszín közelében zavar, nem? Én épp amiatt szeretnék átlátszót, hogy a perifériás látásomat ne zavarja a sötét szilikon...

Dive ever, work never.

(#256) blise válasza F-ECT$ (#255) üzenetére


blise
tag

szia

hát igen ebben lehet valami, érdemes mindkét megoldást kipróbálni, ha lehet, még mielőtt valamelyik melett leteszi az ember a voksát.
én feketét vettem de lehet nem fog bejönni

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#257) busman válasza F-ECT$ (#255) üzenetére


busman
addikt

Nekem volt átlátszó is, engem zavart! Kinek a pap, kinek a paplan.

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#258) F-ECT$ válasza busman (#257) üzenetére


F-ECT$
titán

De kb milyen mélységig?

Dive ever, work never.

(#259) busman válasza F-ECT$ (#258) üzenetére


busman
addikt

Teljesen mindegy,az ''átlátszó''szilikonon sem látsz át,nekem jobban bejött a fekete.


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#260) busman


busman
addikt

Upsz!
Hátha vki felfigyel!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#261) F-ECT$ válasza busman (#260) üzenetére


F-ECT$
titán

Én figyelek, csak nincs mit mondanom :)

Dive ever, work never.

(#262) dimanche


dimanche
csendes tag

Nekem is fekete a maszk szilikonnya. Tudom, senkit sem érdekel, de legalább 1-el nőtt a hozzászólásaim száma.. :DDD

(#263) busman


busman
addikt

Ha nincs senkinek sztorija akkor kénytelen leszek az én történeteimet elmondani!
Érdekel egyátalán vkit?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#264) F-ECT$ válasza busman (#263) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze. Pl engem :)

Dive ever, work never.

(#265) busman válasza F-ECT$ (#264) üzenetére


busman
addikt

Akkor este:Holttest keresés Gersekaráton.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#266) F-ECT$ válasza busman (#265) üzenetére


F-ECT$
titán

Este sörözni leszek, szóval a holnapi józanodás alatt fogom majd elolvasni :)
Ha túl hosszú, akkor nyugodtan lehet folytatásos ;)

Dive ever, work never.

(#267) -boyscout- válasza busman (#263) üzenetére


-boyscout-
tag

engem is érdekel. :)

(#268) busman


busman
addikt

Szóval 4 évvel ezelőtt történt,hogy felkérést kaptunk a Vasvári rendőrségtől ill a tűzoltóságtól egy eltűnt személy keresése kapcsán.Az ember a strandról tűnt el vasárnap mi kedden vonultunk ki a ''stábbal''(pár tapasztaltabb búvárral).Búvárklubbunk kapcsolatban áll a helyi tűzoltósággal mivel tőlük ''bérlünk'' klubbhelyiséget, így jött a felkérés is.
A helyi tűzoltók 3 napig keresték csákjákkal felszerelkezve de nem találták meg.
Ekkor jöttünk mi.Az ötlet az volt hogy végigpásztázzuk a strand alját.A tóról tudni kell hogy,eredeti állapotábam egy erdő volt amit elárasztottak ,előtte a fákat kivágták ,de kb fél méter megasságban, így rengeteg volt az akadó.
Egy ''vakvezető''
úszott a felszínen(mivel a tóban igen rossz volt a látótávolság azzaz 0!!!)ő egy kötelet húzott minek a végén 3 búvár lógott.Egy fogta a kötelet mi meg kapaszkodtunk belé,így tapogatóztuk a meder alján.Aztán aki néha rányúlt vmire az majd össze*arta magát,de csak a kivágott fák tuskóit ,gyökereit tapogattuk.
3-4 órás keresés után aztán véletlenül belerúgtam vmibe,(mint később kiderült mibe).akkor még nem tudtuk hogy megvan a test.Aztán mikor már mi is majdnem feladtuk a hiábavaló keresést vmi megjelent a felszínen.Csak a feje búbját lehetett látni,de már az is lila ill vörös volt.Csónakot hoztak ,aztán egy bátrabb búvártársam behúzta a csónakba.Nagyon szörnyű látvány volt, a parton kifektették de már próbálta felvenni a magzat pózt.A testén szinte az összes eret ,ütőeret lehetett látni és a bőre is foszlásnak indult! Kuv*ára örültünk hogy senki nem nyúlt rá a fenéken! Később kiderült ,hogy korábban rendőr volt,régi kollegái húzták rá a zsákot.Ittasan indult úszni,és sajna így járt.
Ennyi a rövid történet

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#269) F-ECT$ válasza busman (#268) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom nem akarsz ezek után a búvárkodásból megélni...

Dive ever, work never.

(#270) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ezt kaptam ma az Aquanautatól:

''Nov. 21.-én vasárnap lesz Hévíz. Ebben a szezonban úgy tűnik csak ezt az egy
dátumot kapjuk.

Merülés ára: 10600,- Ft, tartalmazza a töltött palackot is.
+ Felszerelés bérlet: ruha 600, reduktor 600, mellény 600, ABC 200, ólomöv
200, lámpa elemmel 500.
Ezek az árak 2 éve nem változtak, sajnos ez nem éppen olcsó merülés, de
megéri.

Ha szeretnél jönni, hamarosan döntened kell, mert már csak 5 hely van.''

Úgy tűnik, hogy ezt most időhiányban ki kell hagynom :O :O :O

Dive ever, work never.

(#271) busman válasza F-ECT$ (#270) üzenetére


busman
addikt

Ezt sajna én is kihagyom,de majd tavasszal....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#272) F-ECT$ válasza busman (#271) üzenetére


F-ECT$
titán

Tavasszal Hévíz, vagy máshol merülsz?

Dive ever, work never.

(#273) busman válasza F-ECT$ (#272) üzenetére


busman
addikt

Szeretnék tavasszal Hévízen merülni,vagy még idén jég alá.(ha lesz jég)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#274) blise válasza busman (#273) üzenetére


blise
tag

szia

hévizen nem csak haladó búvárok merülhetnek? mintha azt beszéltük volna, nem?
tudom hogy te mehetsz, de... van vmi ellenőrzés?

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#275) F-ECT$ válasza blise (#274) üzenetére


F-ECT$
titán

Elvileg haladó, de találkoztam olyan sráccal, akinek az első merülése a kezdő tanfolyam után ott volt.

Dive ever, work never.

(#276) busman


busman
addikt

Nincs kikötés,én legalábbis úgy tudom.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#277) F-ECT$ válasza busman (#276) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy ott nincs kikötés, de pl a UEF szabályai szerint haladó szint kell a 40 m-hez, arról nem is beszélve, hogy még haladó búvárnak sem engedélyezi a dekós merülést...

Dive ever, work never.

(#278) -boyscout-


-boyscout-
tag

kicsit másfelé evezve, mától OPEN WATER a mozikban! Bővebben: link
merülés közben találkozott esetleg már valaki velük vagy egyéb veszélyes élőlénnyel? vagy tervezi-e esetleg, hogy egy ketrec adta biztonságot kihasználva közelebbről is szemügyre vegye őket?

(#279) F-ECT$ válasza -boyscout- (#278) üzenetére


F-ECT$
titán

A filmet biztos meg fogom nézni, és persze mindenféle élőlényt szívesen megnéznék a természetes élőhelyén, de egyelőre nincs konkrét úticél :(

Dive ever, work never.

(#280) -boyscout- válasza F-ECT$ (#279) üzenetére


-boyscout-
tag

...de egyelőre nincs konkrét úticél.
Cape Town Shark Dive: Bővebben: link :)
én spec. ide szeretnék eljutni...egyszer

(#281) F-ECT$ válasza -boyscout- (#280) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyen cél nekem is van: Bővebben: link de ezt addig nem nevezném konkrétnak, amíg nincs meg rá a pénz/idő keret :)

Dive ever, work never.

(#282) blise


blise
tag

sziasztok!

F-ECT$: lenne egy oylan kérdésem, hogy esetleg pesten nem lesz vmi akció aminek keretében BC-ket áraznak le. arra jutottam hogy ezt veszek elsőnek a drágább cuccok közül, de pesrsze nem mindegy miylet és menniyért
ha esetleg hallasz vmiről légyszi ird meg ide
olyan 60-70-max 100 at szánok rá, ja és nem vagyok bekattanva egy márkára sem
előre is köszi

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#283) F-ECT$ válasza blise (#282) üzenetére


F-ECT$
titán

Szvsz minden bolt amelyik oktat is 1-2 év után eladja a tanfolyamos cuccokat. Pl az aquanauta ha jól tudom, akkor minden évben tart ilyen akciót. Másrészt szerintem télen a szezon végén, de még az új évi modellek előtt szintén sok helyen tartanak akciót, hogy szabaduljanak a cuccoktól, pl:
Bővebben: link - Seac Sub free dive jacket 65e helyett 40e.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#284) blise válasza F-ECT$ (#283) üzenetére


blise
tag

szia

pont iylenekre gondoltam
de tanfoylamos cuccot nem akarok venni az gondolom elég hasnált már...

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#285) F-ECT$ válasza blise (#284) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát az attól függ. Egyrészt max 2 évig használják (havi 1-2 tanfolyam, 5-6 hónapon át évente), elég jól karban vannak tartva, nagyon olcsó, és ha bármilyen gondod van vele, akkor segítenek megcsinálni ott ahol vetted. (Legalábbis az aquanautánál ez volt.)
Az más kérdés, hogy én használtat nagyon nem szeretek venni (és a bc elég fontos darab), de ez már ízlés kérdése.

Dive ever, work never.

(#286) blise válasza F-ECT$ (#285) üzenetére


blise
tag

szia

hát a bc vel én is pont igy vagyok, abból inkább legyen uj, aztán majd akkor tudom hogy bántam vele. esetleg divexben nem hallotál vmi karácsonyi akciórol
az a bc amit irtál elég alapnak néz ki, bár attól még lehet jó

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#287) F-ECT$ válasza blise (#286) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy hogy hallhattam volna. Nem járom a boltokat, mert egyelőre nem tervezek semmilyen vásárlást. (Vagyis az ABC-t igen, de csak jövő tavasszal.) Ezt az akciót a netet böngészve leltem, szóval Bővebben: link
Egyébként használtam nem tudom, hogy mit érdemes venni:
-ABC - nem
-ruha - talán, ha ismered az előző tulajt
-bc - nagyon talán :)
-computer - ezt szvsz nem nagyon adják el, csak ha már elavult
-reduktor, oktopust - szvsz nem
Ja és ha már felszerél vásárlás: ha van lehetőséged, akkor Olaszországban érdemes vásárolni, mert olcsó, viszont a karbantartás elvégeztetése ekkor egy picit gázosabb.

Dive ever, work never.

(#288) blise válasza F-ECT$ (#287) üzenetére


blise
tag

szia

hát csak gondoltam azt irtad hogy ABC-t akarsz venni és ennek kapcsán biztos benéztél egy két helyre, mégiscsak pesten könyebb mint győrből.
neten: jó-jó de a legtöbb helyen nem irnak árakat
busman is olaszországot javasolja de hát az meg ugye egy utazás ami most nem megy sajna
na midegy majd lesz vmi
de azért kösz

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#289) F-ECT$ válasza blise (#288) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, de mint írtam megvárom a jövő évi kollekciót. Vagy az is lehet, hogy még tovább várok, mert csak akkor veszek akármit is, ha utána el is megyek valahova kipróbálni. (És mivel most vagyok végzős az egyetemen, ezért diplomaírás, államvizsga, munkakeresés lesz a tavaszi-nyári program :( )

Dive ever, work never.

(#290) blise válasza F-ECT$ (#289) üzenetére


blise
tag

köszi a tippet holnap megyek sopronba vásárolni
remélem lesz a mértemben holmi...

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#291) F-ECT$ válasza blise (#290) üzenetére


F-ECT$
titán

Sopronba? Mit találtál ott? És milyen tippre gondolsz? (Év végi kiárusítás?)

Dive ever, work never.

(#292) F-ECT$ válasza blise (#290) üzenetére


F-ECT$
titán

Megtörtént a nagy beruházás? Mit vettél?

Dive ever, work never.

(#293) busman válasza F-ECT$ (#292) üzenetére


busman
addikt

Megvett mindent,de majd ő beszámol(eldicsekszik). :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#294) F-ECT$ válasza busman (#293) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindent? Mennyit költött b@zeg? :DDD

Dive ever, work never.

(#295) busman válasza F-ECT$ (#294) üzenetére


busman
addikt

Sorry,úgy értettem hogy amit akart,azt megvett mindent.
Ruha,Bc,kesztyű.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#296) F-ECT$ válasza busman (#295) üzenetére


F-ECT$
titán

Én azt hittem, hogy csak bc-t akart. Ehhez képest ez is elég sok :)

Dive ever, work never.

(#297) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mesélsz nekünk blise?

Dive ever, work never.

(#298) busman válasza F-ECT$ (#297) üzenetére


busman
addikt

2 napja el van tűnve..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#299) blise válasza F-ECT$ (#297) üzenetére


blise
tag

sziasztok

nos két napig nem voltam, mert az asszonyt kellett hitegetni hogy nem is volt ez olyan sok mint amenniy volt (ugye mindenkinek ismerős ez?)
nos amit irtál linket azon volt hogy sopronban is van boltjuk és hozzám helyileg ez esik legközelebb.
jól kezdödött mert egy automata majdnem elvette a kártyám... egy nő segitett betuszkolni a sajátjával a nyillásba az enyémet, mert vissza már nem tudtam huzniu be meg nem akart menni a szemétláda
a boltban kellemesen csalodtam, méretéhez képest nagy választék, és vettem a 39900 es bc t, valamint a 39900 es rucit, egy kesztyűt is bonuszba
igy a ruházat teljes már csak egy reduktor hiányzik
nem volt ez oylan hű de nagyon sok és persze az ára tükrözi a minőséget is
bc anyaga nyllon 420 de nekem jo lesz jövőre biztosan
a ruci az más, az ha csak ki nem növöm (hasilag vagy mellkasilag, mivel mostanság sokat uszok) akkor jo lesz egy darabig
igy már csak a vizsga kell meg társaság, meg kocsi azt jövő nyáron akár minden hétvégén mehetek vhova.. szép tervek nem?
bárcsak minden iylen könnyen menne

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#300) F-ECT$ válasza blise (#299) üzenetére


F-ECT$
titán

Vizsga? Haladó? Nyáron egyébként végiglátogathatod az összes magyar merülőhelyet. Nincs olyan sok, és árban messze jobb, mint egy horvát kiruccanás. (Azt majd főszezon után, szeptemberben.)

A felszerelésről pedig véleményt várunk az első próba után!

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.