Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) F-ECT$ válasza busman (#47) üzenetére


F-ECT$
titán

Kérdés, hogy télen lehet-e valahol merülni itt a közelben. (Mo és környéke.)

Dive ever, work never.

(#52) F-ECT$


F-ECT$
titán

Befizettem az Aquanauta-nál. Szept 9-12. Ha szept 13-án nem írnék, akkor megfulladtam :DDD

Dive ever, work never.

(#53) busman válasza dimanche (#50) üzenetére


busman
addikt

Újralégzőt eddig 1 x láttam életemben de nem fog elterjadni sztem, mert a max merülési mélység 25m.(ha jól tudom9.A benne levő bonyolult szűrőket is csak pár helyen tudják cserélni.Külön vizsga kell rá és k*vdrága!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#54) busman válasza F-ECT$ (#51) üzenetére


busman
addikt

Gyékényesen és Neufeld-en lehet jég alá menni.Már voltam mindkét helyen.Neufeld sokkal jobban felszerelt,melegedhetsz merülés után a zuhanyzóban.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#55) F-ECT$ válasza busman (#53) üzenetére


F-ECT$
titán

Hááááát....
''DOLPHIN ÉS RAY ÚJRALÉGZŐ TANFOLYAMOK
A búvárkodás területén is évről évre elkerülhetetlenül fejlődik a technika. Új, korszerűbb jacketek, computerek, reduktorok teszik még biztonságosabbá és élvezetesebbé a merüléseket. Néhány évvel ezelőtt a nitrox merülés még különlegesnek, sejtelmesnek, kicsit elérhetetlen dolognak számított. Mára szinte minden búvárbázis alapszolgáltatásába beletartozik a nitrox töltés.

És most megint itt van, elérhető közelségben egy újdonság, aminek az alapja szintén a nitrox: az újralégző felszerelések. Aki már nitrox búvár, az tisztában van annak számos jelentős előnyével, ezen kívül az újralégzőnél nincs kilélegzett levegő és annak zaja, amitől az élőlények sokkal közelebb engednek magukhoz, kellemes meleg és párás levegőt lélegzel be, amitől a víz alatt sokkal később kezdesz el fázni, mindamellett, hogy soha nem szárad ki a torkod.

A felszerelésed térfogata sokkal kisebb, ez is előnyökkel jár és a légzés miatt itt nincs térfogat változás sem, ami a lebegésed befolyásolná.

Okkal gondolhatod, ha ennyi előnnyel jár, akkor biztos elérhetetlenül drága a felszerelés és a merülés. Ez szerencsére nem igaz, a felszerelés ára annyival drágább, mintha még egy jó minőségű komplett légzőautomatát vásárolnál, a merülések pedig megegyeznek a hagyományos nitrox merülések árával.

Jelentkezési feltétel:

+ Haladó búvár végzettség
+ Nitrox búvár végzettség

A tanfolyam ára: 75.000,-Ft + 30 EUR ''

Dive ever, work never.

(#56) F-ECT$ válasza busman (#54) üzenetére


F-ECT$
titán

Neufeld - ez hol van? Kb mennyibe kerül egy ilyen túra és hány napos?

Dive ever, work never.

(#57) F-ECT$ válasza busman (#54) üzenetére


F-ECT$
titán

Gyékényesről hallottam, hogy nem egy igényes hely. Ott voltál már? Tapasztalatok?

Dive ever, work never.

(#58) b0unCe válasza F-ECT$ (#57) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Van egy roncs. Kis motorcsonak vagy mi. Mas nem nagyon, de elso nyiltvizi merulesnek megfelel.
Rossz latasi viszonyok-> ezert tapasztalatszerzes.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#59) busman válasza F-ECT$ (#55) üzenetére


busman
addikt

Ez kamu! Már túlvagyok pár merülésen,de még sehol nem találkoztam olyan bázissal ahol tutdak volna Nitrox-ot tölteni! Én az újralégzőre gondoltam mikor azt mondtam ,hogy drága.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#60) busman válasza b0unCe (#58) üzenetére


busman
addikt

Gyékényes kicsit vadregényesebb ,nem annyira felszerelt. Ha szerecséd van medúzát is láthatsz! Jó kis hely sokat járunk oda!
Télen viszont a jobban felszerelt Neufeld-et ajánlom! Soprontól 35 km.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#61) busman válasza b0unCe (#58) üzenetére


busman
addikt

Elsüllyesztett Barkas+víz alatti stégek motorcsónak mindez kötél mentén körbemerülhető.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#62) F-ECT$ válasza busman (#59) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a 75e FT+ 30Eu az újralélegző tanfolyam ára.

Ahova ezek (aquanauta) járnak, ott van nitrox is.

Dive ever, work never.

(#63) busman válasza F-ECT$ (#62) üzenetére


busman
addikt

Szvsz szerintem tök felesleges,pénzkidobás ,eddig jól megvoltam nélküle!
A búvárok 95% nak nincs fügsége ilyen vizsgára,felszerelésre!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#64) F-ECT$ válasza busman (#63) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak azért írtam, hogy azért nem megfizethetetlenül drága. Én haladó búvár szintig szertnék eljutni jövő nyárig, utána 20-30 merülés, és ha szükségét érzem, akkor nitrox.

Dive ever, work never.

(#65) busman válasza F-ECT$ (#64) üzenetére


busman
addikt

Nemtom hogy nincs-e bizonyos merülésszámhoz kötve a haladó vizsga!
De ajánlom hogy legalább 25-30 merülésed legyen mielőtt nekivágsz!
Tőlem eddig 2x kérték a haladó kártyát egy adriai roncsmerülésnél ill 1 mélymerülésnél!
Úgyhogy csak nyugodtan! :D

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#66) blise


blise
tag

sziasztok!

nos én is a gyékényeshez szeretnék hozzászólni, az eddigi eygetlen merülésem ott volt (ugyhogy mással nem tom összehasonlitani), de szeritnem jó kis hely az.
szép a környezet, a viz nagyon tiszta, télleg van medúza benne, stégek és a busman által írt barkas. van egy kemping ahol nagyon barátságossak az emberek, jó a kaja az árak átlagosak. a követekező hely asszem majd neufeld lesz amit meg fogok látogatni.
na tanfolyamra győrben senki jelentkező?

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#67) dimanche válasza busman (#65) üzenetére


dimanche
csendes tag

Ha nem emlékszem nagyon rosszul, akkor a Padi-nál 15 merülés igazolásának bemutatását kérik az advancedhez. Mivel amikor a merülőpárod mondjuk a legjobb haverod akkor a merülést egymásnak igazoljátok...

Még egy fontos felszerelés ami nem lett említve: a computer. Ez is fontos, bár nem létszükséglet, viszont drága!

(#68) F-ECT$ válasza dimanche (#67) üzenetére


F-ECT$
titán

Vajon az 5 merülés, ami az alap tanfolyam része, bár beleszámít a 15-be? (1ébként én naui-s leszek.)

Dive ever, work never.

(#69) dimanche válasza F-ECT$ (#68) üzenetére


dimanche
csendes tag

Persze! Kapsz szép kis füzetet (legalább is mi kaptunk) és abba lehet irogatni a merüléseket. A tanfolyam alattiakat az iskola igazolja.

(#70) busman válasza F-ECT$ (#68) üzenetére


busman
addikt

Az uszodai merüléseket én nem tenném a merülés kategóriába,de ahogy érzed!Kapsz kis merülési naplót amibe lelkesen fogod irogatni,az uszodai 2m -es merüléseket!
Igazából semmit sem számít a merülések száma lehetsz sok merüléssel is béna,(már talákoztam ilyennel)úgyis érzed mikor vagy haladó ''advanced'' szinten.


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#71) F-ECT$ válasza busman (#70) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem az uszodai 4 merülésre, hanem a nyíltvízi 5 merülésre gondoltam.

Dive ever, work never.

(#72) busman válasza F-ECT$ (#71) üzenetére


busman
addikt

Az uszodait is be fogod írni,ez biztos! :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#73) blise válasza busman (#72) üzenetére


blise
tag

szia

busman már csak tudja mert ő is beírta..... :)))
csak vicc volt ám

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#74) F-ECT$ válasza busman (#72) üzenetére


F-ECT$
titán

Be hát. Az 1.5m komoly mélység :))

Dive ever, work never.

(#75) busman válasza blise (#73) üzenetére


busman
addikt

Ne viccelődjünk mert elzárom legközelebb a palackodat!!! :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#76) blise válasza busman (#75) üzenetére


blise
tag

szia

örömmel konstatálom, hogy a szombati melo ellenére ismét net közelben vagy, ez ám a kelemes hely

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#77) busman


busman
addikt

Jövő hét valószínű gyékényes! :C
Jó meló ez!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#78) F-ECT$ válasza busman (#77) üzenetére


F-ECT$
titán

Mikor? A tanfolyamom 9-12-ig lesz ott.

Dive ever, work never.

(#79) busman


busman
addikt

Sztem szombat- vasárnap,de még nem biztos.Miért?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#80) F-ECT$ válasza busman (#79) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor lehet, hogy találkozunk ;)

Dive ever, work never.

(#81) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az alapfokú tanfolyam után van valamilyen elméleti vizsga. Itt milyen szinten kell tudni az anyagot? Miket kérdeznek? (Olvasom a könyvet 1000L, és vannak részek, amiket csak magolni lehet. Ilyenek ugye nem kellenek?)

Dive ever, work never.

(#82) busman válasza F-ECT$ (#81) üzenetére


busman
addikt

Ha jól emlékszem a haladón csak gyakorlat van! Tájolás,mentés meg még valami de már nem emlékszem!(régen volt) :F

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#83) busman válasza F-ECT$ (#81) üzenetére


busman
addikt

Semmiképpen ne magolj,ami nem ragad rád az nem is kellhet! :D

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#84) F-ECT$ válasza busman (#82) üzenetére


F-ECT$
titán

És a kezdőn?

Dive ever, work never.

(#85) dimanche válasza F-ECT$ (#84) üzenetére


dimanche
csendes tag

Szerintem is annyira egyszerű és könnyen érthető volt a tananyag, hogy simán át lehet menni rajta. A Padi ugye amcsi dolog, ott aztán nem lehet túlbonyolítani a dolgokat, mert a sok iq hiányos pénzeszsák nem menni merülni... ;]

(#86) busman válasza F-ECT$ (#84) üzenetére


busman
addikt

Ha jól odafigyelsz az oktatóra akkor nem kell semmit magolnod,meg amúgy sem lesz rá időd!
Egyből az okítás után kezdődik a vizsga! No para,eddig csak 1 emberről tudok akinek nem sikerült!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#87) busman válasza F-ECT$ (#84) üzenetére


busman
addikt

Jövő héten lesz?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#88) F-ECT$ válasza busman (#87) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja. Szeptember 9-12, Gyékényes. Az Aquanauta-val megyek.

Dive ever, work never.

(#89) blise válasza F-ECT$ (#88) üzenetére


blise
tag

szia!

ennek a tanfolyamnak az elméleti része mikor van?, mert gondolom gyékényesen már csak a nyiltvizi merülések vannka, előtte elmélet meg uszoda
ez a része mikor van, mert ha az is ott lesz akkor lehet jeelntkezek én is sajnos időben több nem fér bele
lécci lécci sürgős lenne

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#90) F-ECT$ válasza blise (#89) üzenetére


F-ECT$
titán

Ott lesz minden, szóval jelentkezz! Leírjam a részleteket?

Dive ever, work never.

(#91) blise válasza F-ECT$ (#90) üzenetére


blise
tag

szia

légyszives igen
mmivel azon a hétvégén amúgy is mennék gyékényesre busmanékkal és ha a fönökömmel meg tudom beszélni a dolgot szabi akkor lemennék veletek és le is tudnám a dolgot, amrha jó lenne
akkor várom a részleteket

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#92) F-ECT$ válasza blise (#91) üzenetére


F-ECT$
titán

Tehát itt nézz körül:
Bővebben: link

A lényeg, hogy 4 nap alatt lemegy az egész. Mivel csütörtök reggel 8-kor kezdődik a tanfolyam Gyékényesen, ezért érdemes szerda este odamenni. A beiratkozás a boltban van, ami a Király utcában talál6ó. Kell vinni: 45000 FT + 30 Eu, 1db 4x4-es fénykép (ez utóbbi kettő a nemzetközi igazolványhoz kell), és egy háziorvosi igazolást, hogy alkalmas vagy a búvárkodásra, tehát nincs szívbetegséged, tüdőbetegséged, stb. (Hívd fel őket - 06-1-321-40-31, hogy pontosan minek kell az igazoláson lennie.) A boltban megkérdezik majd a méreteidet, mert természetesen a felszerelést is ők adják.
Érdemes a boltba hétfőn bemenni, mert adnak egy könyvet (200 oldal, ebből kb 160 az anyag), amit jó ha 1x elolvasol a tanfolyam kezdetére.
''Az ár tartalmazza az oktatás összes költségét, tankönyveket, amelyet jelentkezéskor átvehet a tanuló a felkészülés miatt, jegyzetfüzetet és tollat, egy Aquanauta pólot, a minősítést igazoló oklevelet és a nemzetközi búvárigazolványt. Az ár nem tartalmazza az utazás, az étkezés költségeit. ''
És még egyet nem tartalmaz: a szállás költségét, ez 2000 Ft/éjszaka.

Még egy kérdés: honnan mész, és mivel Gyékényesre?

Dive ever, work never.

(#93) busman válasza F-ECT$ (#92) üzenetére


busman
addikt

2000/ éjszaka kicsit húzós nem?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#94) busman


busman
addikt

A gyékényesi kempinben 1500/fő a kis faház!
És az jobb mint az ami a bázison van!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#95) busman


busman
addikt

Hacsak nem az új épületben lesztek elszállásolva,de azt kétlem!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#96) blise válasza F-ECT$ (#92) üzenetére


blise
tag

szia

most olvasom mit írtál, csak közben lementem egyet úszni a dunára, olyan frankó idő van.
nos, az egésszel csak az a baj hogy én győrben lakom. pestre felmenni tuti nem tudok legalábbis ilyen gyorsan nem, mert a munkahelyemről nem fognak elengedni.
természetesen az aquanauta.hu t megnéztem már előtte is.
most hogy írtad mik kellenek, asszem keresek majd vmi közelebbi helyet, pl. sopron MERT ITT GYŐRBEN csak nem akar összejönni annyi ember hogy elinduljon már egy tanfolyam pedig 1.5 hónapja azon vagyok
na mindegy ugyis PADI rendszerű lenne nekem meg NAUI szimpatikusabb így elsőre.
de láttam hogy lesz óktoberben is tanfolyam, akkor előbb nekiállok szervezni a dolgot.sajnos a szerda este leutazás is húzos lenne.
mindegy azért szombat vasárnap megyek ha az idő engedi és bushman ék is úgy gondolják, mert velük mennék.
mellesleg a kis kemping télleg 1500/éj/fő, bár szerintem sátor jobb, mert kurva picik azok a faházak, viszont a slozi sokkal kultúráltabb ott mint a bázisnál lévő.
na mindegy
jár jó lett volna gyorsan lezavarni a dolgot, de sebaj

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#97) busman válasza blise (#96) üzenetére


busman
addikt

MSN!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#98) F-ECT$ válasza busman (#95) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet máshol is aludni. Legalábbis remélem. Akkor az új házat kérjem? :)

Dive ever, work never.

(#99) F-ECT$ válasza blise (#96) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ha telefonálsz nekik, hogy a helyszínen fizetsz, akkor is jó, de te tudod. Gyékényesen máshol is vannak kiadó szobák? Hol érdemes aludni?

Dive ever, work never.

(#100) busman válasza F-ECT$ (#99) üzenetére


busman
addikt

Sztem vigyél sátrat,az a legjobb!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.