Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) lajo


lajo
senior tag

Na megvan(nak) a szerkó(k):
-Technisub LOOK, hozzá egy Technisub légzőcső hullámtörővel( nem szelepes de már értem mire jó, elmondták a boltban :)) )
-Dacor Nautilus
-Technisub Ventura Midi (hugica) tök sima légzőcsővel, viszont ez nagyon dizájnos kék pipa meg maszkkeret és fekete szilikon

Már csak használni kell :))

Valaki tud linkelni horvátországból víz alatti képet? :F

Mia za a snorkel? :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#952) orbano válasza lajo (#951) üzenetére


orbano
félisten

légzőcső

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#953) blise


blise
tag

sziasztok

a hurghadai nyaraláshoz:
http://www.divehardtours.com/
ez is elég olcsó helynek számit, ha még nem késő

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#954) lajo válasza orbano (#952) üzenetére


lajo
senior tag

Kösz :B

(#955) F-ECT$ válasza lajo (#951) üzenetére


F-ECT$
titán

[link]

Dive ever, work never.

(#956) deedee


deedee
őstag

na itt a lakóhelyem környékén veszprémben találtam két iskolát/fehérváron nem igazán nézelődtem,kevésbé ismerem a várost/.Az egyik a naui a másik az ssi ágat képviseli.Gondolom nagy különbség nincsen a kettő közt.... :) Legalábbis a topik végigolvasása után erre a következtetésre jutottam... :D

egyik:http://www.nodeco.hu/

másik:http://www.seawatchdc.hu/index_o.htm

megköszönném,ha valaki itteni ph-s gyakorlott búvár kolléga megnézné a 2 honlapot és némi véleményt mondana a vállalkozásokról.....Olvasni kellene a sorok közt és erre egy hozzáértő alkalmasabb mint én.... :R

thx

(#957) F-ECT$ válasza deedee (#956) üzenetére


F-ECT$
titán

Elöljáróban a NAUI-t én jobbnak tartom, de ezt mindössze 4-5 cikk elolvasása, és 2-3 ember beszámolója alapján mondom, másrészt szintén ezen információkra alapozva az SSI anyagilag lehúzósabb. (Azt még hozzátenném, hogy az én UEF-es oktatóm előtte NAUI-s volt, és még most is használ az oktatásnál NAUI-s segédanyagokat, mert nincs jobb.)
A megnézett honlapok alapján az SSI-s drágábbnak tűnik, viszont a NAUI-s sem a legolcsóbb. (Pl kezdő tanfolyam náluk 60000 ft + 40 eu, máshol 50000 + 30 eu.) Az biztos, hogy a NAUI az egyik legminőségibb oktatási szervezet és így egy kis felárral dolgozik. A búvártúrák/merülések/bérlések ára viszont teljesen korrektnek tűnik.

Dive ever, work never.

(#958) deedee válasza F-ECT$ (#957) üzenetére


deedee
őstag

thx a gyors választ :R :D

10 k különbség az nem vészes,megengedhetem magamnak... :))
A lényeg a minőségen van....Az élet más területén is halylandó vagyok megfizetni a Minőség árát... :R

Viszont most akkor azért fehérvári iskolákat is megnézek,csak a miheztartás végett...

[Szerkesztve]

(#959) deedee


deedee
őstag

a székesfehérvári iskola valahogy nem volt szimpatikus,bár csak a honlap alapján kicsit ciki ilyet mondanom,de ez van... :F Azt hiszem,hogy a naui-s veszprémi helyet választom....Ha az asszony nem talál ki semmit...Ugyanis nem rajong a búvárkodásért... :( Viszont az ejtőernyőzésnél azért jobban ''szereti''.... :D ;] A vízben legalább puhára esek,ha belecsobbanok a tengerbe.... :D

(#960) tildy


tildy
nagyúr

Mi ezt a felszerelest vettuk:
[link]
PAromnak. Nekem csak amolyan egynyari ksi lubickolos van...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#961) F-ECT$ válasza tildy (#960) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem jelennek meg a képek. (Bár nálam az aqualung.fr sem elérhető.)

Dive ever, work never.

(#962) deedee


deedee
őstag

most már az asszony is teljes mértékben belenyugodott,hogy búvárkodni akarok... :D Azzal sikerült meggyőznöm,hogy ez még mindíg biztonságosabb mint az ejtőernyőzés... ;) Ha minden jól megy,akkor szeptemberben teljesen rendbejövök és kezdhetem dolgot..

(#963) tildy válasza F-ECT$ (#961) üzenetére


tildy
nagyúr

Pff. Pár napja még működött.
[kép]
[kép]
[kép]
Remélem most már látszódik.
Az enyém csak ilyen kis ''piszlicsáré'' elsőre, így próbálkozni megfelel:
[kép]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#964) F-ECT$ válasza tildy (#963) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó cuccok ezek, főleg a párodéi :) Nyaralást merre tervezitek?

Dive ever, work never.

(#965) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tudtok egy helyet, ahová fel tudnék tölteni kb 40MB-nyi képet?

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#966) deedee válasza F-ECT$ (#965) üzenetére


deedee
őstag

dc-n oszd meg nekünk,ha publikus a dolog számunkra...Pl a zenesz-en... :DD

(#967) tildy válasza F-ECT$ (#964) üzenetére


tildy
nagyúr

Zaboric (Sibenik) , Horvátország.
Hála égnek mindkét pipa szelepes:) Csak ugye az enyém 7500 volt, az övé meg 15-17 , cakkompakk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#968) F-ECT$ válasza deedee (#966) üzenetére


F-ECT$
titán

Publikus, de a dc nem játszik. A kepfeltoltes.hu-t próbáltam, de sok kép nagyobb 2MB-nál, és azokat nem lehet feltölteni :(

Dive ever, work never.

(#969) deedee válasza F-ECT$ (#968) üzenetére


deedee
őstag

nagyobb 2 mb-nál?akkor tényleg kafa képek lehetnek.... :D Esetleg butítsd le őket kisebbre és legalább láthatunk belőlük valamit.... :DD Tudok ajánlani hozzá progit,bár lehet hogy felesleges,mert többet értesz a pc-hez mint én... :DD ;]

(#970) F-ECT$


F-ECT$
titán

Próbáltam a lehető legkisebb minőségromlást elérni, de persze nagyon nem értek a digitális képszerkesztéshez. A képek:

1. Delfinek, szabadtüdőzve sikerült egy csapattal úszni. [link]

2-4. Fehér uszonyvégű cápa. Több komment azt hiszem nem is kell :) [link] [link] [link]

5. Halraj szemből. [link]

6. A szokásos kékpettyes rája. [link]

7. Krokodilhal. [link]

8. Korallból annyit láttunk, mint a szemét :) Egy a sok közül [link]

9. Merülőpárom és jobbról pedig szerény személyem. [link]

10. Murénás kép, az érdekessége, hogy végre nem csak a feje látszik. [link]

11. Máig nem értem, hogy egy ekkora halat hogy lehet Napóleonnak hívni [link]

12. Vajon mi a hal neve? [link]

13. Ha jól tudom, akkor ez a sziklahal. [link]

14-15. A végén is cápa, ezúttal szürke szirt. [link] [link]

Dive ever, work never.

(#971) deedee válasza F-ECT$ (#970) üzenetére


deedee
őstag

később reagálok a képekre,csak most jön mindjárt a köműves mester és üvegtégla falat csinál és körülötte kell legyeskednem... :)

addig is: :C :Y :R

(#972) tildy válasza F-ECT$ (#970) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek horvátországi képek?
Van delfin is? Ugye cápa az nincs?:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#973) F-ECT$ válasza tildy (#972) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó lenne ha az Adria ilyen szép lenne, de régen sem volt ennyire gazdag az élővilága, most meg már pláne nem az :(
A képek egy egyiptomi déli szafarin készültek (kb 1000 kép, ebből válogattam), a horvátoknál ritka a delfin és a cápa is.

Dive ever, work never.

(#974) tildy válasza F-ECT$ (#973) üzenetére


tildy
nagyúr

Delfin szokott lenni, korcula környékén legalábbis.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#975) F-ECT$ válasza tildy (#974) üzenetére


F-ECT$
titán

Miért kérded, ha tudod? :) Amikor az Adrián voltam, akkor egyszer sem láttam delfint, de Korcula környékén még nem jártam. Egyébként cápát is szoktak fogni, 2-3 évente egyet.

Dive ever, work never.

(#976) tildy válasza F-ECT$ (#975) üzenetére


tildy
nagyúr

nem tudom, csak hallottam:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#977) -boyscout- válasza F-ECT$ (#970) üzenetére


-boyscout-
tag

húú, nagyon jó képek! :C :R
a cápáktól nem féltél? :)

(#978) deedee válasza F-ECT$ (#975) üzenetére


deedee
őstag

déltengeri szafarira gondoltam a képek készítését illetően,de már kilett tárgyalva a dolog... :D

most már tényleg nagyon összeszedtem magam gyógytorna és gyógyulás ügyileg,mert már nagyon merülni akarok.. :)

ha csak késő ősszel tudom elkezdeni a tanfolyamot,akkor a nyíltvízi merülés hogyan lenne megoldva a hideg vízben?kapok neoprén ruhét mondjuk?Vagy valami melegvízű helyen/hévíz pl/ lenne a gyakorlat és vizsga?

eddig csak síma légzőcsöveim voltak...A szelepes csak víz kifújásnál jó,vagy a bejövő vízet sem fogom letüdőzni?/már párszor volt ilyen :D /

nem baj,ha kérdésekkel nyúzlak? :B

(#979) F-ECT$ válasza -boyscout- (#977) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi a képek készítőinek nevében is :)

A cápák fullra nem olyanok, mint amilyennek a filmekben látszanak. Mint ahogy az egyik képen is látszik, szabadtüdőztünk is a cápák között, és egyáltalán nem veszélyesek, sőt: egy picit be vannak tojva az emberektől, szóval inkább azért kell izgulni, hogy vajon közel mernek-e jönni, hogy jól megnézhessük őket :D
Persze a vérrel odacsalt nagy fehér cápa mellé biztos nem mennék be a vizet csapdosva, hogy azt higgye, hogy sérült vagyok :)
Csak 1-2 szám a végére: légzőkészülékes búvárt még nem támadott meg cápa. Csak az elmúlt hétvégén 6-an fulladtak meg Magyarországon fürdőzés közben, míg cápatámadásban évente az egész világon 10-20 ember hal meg, és ezek nagy szörfös, ami azért veszélyes mert alulról fókának látszanak a cápa számára.

Dive ever, work never.

(#980) F-ECT$ válasza deedee (#978) üzenetére


F-ECT$
titán

A tanfolyamon minden cuccot megkapsz, és akámilyen meleg is a víz, lesz neoprén ruhád is, max a vékonyabb fajtából. Én is szeptemberben vizsgáztam Gyékényesen, a víz kb 18 fokos volt, de a vastagabb neoprén ruhában ezt szinte nem is érzed.

A bejövő vizet ugyanúgy letüdőzöd a szelepessel is, csak a víz ürítése könnyebb. Egyébként a búvár alap tanfolyamon mutatnak 1-2 technikát, hogy hogyan is kell légzőcsővel úgy merülni, hogy ne legyen gond a befolyó vízzel.

És természetesen kérdezz nyugodtan :)

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#981) -boyscout- válasza F-ECT$ (#979) üzenetére


-boyscout-
tag

ezket tudom én is, de egész más tudni és együtt úszkálni vele. :)
ahogy előtűnik a nagy kékségből a jellegzetes formája... és ne adj isten még a bátrabbak közé is tartozik és közelebb merészkedik... húú :Y marha jó lehetett :)

(#982) F-ECT$ válasza -boyscout- (#981) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt gatyacsere a cápával való úszkálás után, főleg amikor 2 jött és persze sosem 1 oldalról ''támadtak'' :D
Az egyik merülésen sikerült még pörölyfejű cápát is látni 25 m-en (2-en voltak), de azok gyorsan elhúztak és vissza se néztek :(

Dive ever, work never.

(#983) lajo


lajo
senior tag

Megjöttem Horvátországból. Hát így elsőre csodálatos látvány volt. Jól működött a felszerelés kis emgszokás és tapasztalat után.(pl hogy nem lehet röhögni, krákogni a sós víztől...a víz alatt :B :D ) Láttunk pár hlacsakát, voltak színesebbek is meg csíkosak, rohad sok sün 2 féle, csillag, valami tengeri kula amin tüskék vannak :)) ,meg növények is voltak. NAgyon élveztük. Gondolom hogy az egyiptomi szafarihoz sehol nincsenek de nekem nagy dolog volt ez is. :R Ja és néhol azu igazi sötétkék vízben is ahol saccra 10 méter volt ott is úszkáltunk, meg körbe egy félszigetet. :) Na meg még az hogy a szemüveg nagyít a víz alatt. Vagy a víz nagyít? :)) És amikor valami nagy kagylóért lemerültem akkor kiderült hogy nem olyan nagy. Pedig a kagylóból nem volt sok. Ami még furcsa volt h valami miatt nagyon fenntartott a víz.Részben jó lemerülésnél viszont nem.

Egy negatívum volt hogy a vízben fél óra alatt úgy átfagytam hogy egy órát a napon feküdtem utána, pedig nem volt hideg.

[Szerkesztve]

(#984) F-ECT$ válasza lajo (#983) üzenetére


F-ECT$
titán

Elsőre bőven jó Horvátország is, főleg a Magyarországi lehetőségekhez képest.

A víz alatt minden nagyobbnak és közelebbnek látszik, szóval ezt is meg kell szokni, és utána már fel sem fog tűnni.

A víz a só miatt tartott fenn, az átfagyás meg azért történt, mert a víz 25x gyorsabban vezeti el a hőt, mint a levegő. Mindkettőre megoldás: beszerezni egy neoprén shortyt + ólomövet pár kg ólommal :)

Dive ever, work never.

(#985) deedee


deedee
őstag

hali mindenki!

na megtaláltam a végleges megoldást. www.tengervilag.hu

nagyon rugalmasak és már email-ben ''beszélgettünk''.Már 2 fő-től indul oktatás és mindennel együtt 60 k az ára. Ja és ssi rendszer... :D Augusztusban még pontosítunk,aztán szeptemberben indulamandula :DD

nyíltvizi merülések itt a szomszédos/kb 4 km/ ösküi tóban lesznek,nem kell pl gyékényesig stb elutazni...Ez szintén előny... :D

(#986) deedee válasza F-ECT$ (#984) üzenetére


deedee
őstag

esetleg azért ''körülnézhetnél'' náluk,ha ráérsz... :D :R

tengervilag.hu

thx

(#987) F-ECT$ válasza deedee (#986) üzenetére


F-ECT$
titán

A tanfolyam 60e-ért jónak tűnik, persze csak akkor ha tényleg nem lesz semmi extra költség.
A felszerelés bérlés drága, 30 Eu/nap-ért (8100 ft) kapsz teljes felszerelést (mert ugye computer is kell), máshol ez 4000-5000 ft.(Mondjuk a honlapon az Adria-i áraknál már csak 22 Eu (6000ft) a teljes felszerelés, bár ez azért van, mert a kinti búvárbázistól kapod a cuccot, és nem tőlük.)
A felszerelések vételi áráról nem tudok nyilatkozni, mert én teljesen más márkákat ismerek csak.
A merülések árai viszonylag jók, a kérdés, hogy egy komplett túra mennyibe kerül náluk étkezéssel, utazással, szállással, mert ezek mellett nincs ár.

Dive ever, work never.

(#988) vashal


vashal
tag


UP :C

(#989) deedee


deedee
őstag

medencés,vízi gyógytornára járok... :) Egy kis előbúvárkodásnak elmegy.... :DD

(#990) krx


krx
csendes tag

Sziasztok!
Egy kicsit off de ezért elnézést.
Kicsit még zöld vagyok, de voltam 2 éve Egyiptomban és egy kísérővel történő merülés után kedvet kaptam ehhez az egészhez. Tudtok-e segíteni, hogy melyik szervezet tanfolyamát érdemes elvégezni, owd -t mennyiből lehetne legolcsóbban megúszni.
Előre köszönöm a segítségeteket

Hm...........

(#991) F-ECT$ válasza krx (#990) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez miért is off? :)

Egy owd kb minden szervezetnél ugyanannyi: 55-65e ft körül mozog az ára. Hogy mégis melyiket érdemes választani az sok mindentől függ. Pl a UEF magyar szervezet, ahol a tanfolyam után 3-4 nappal már kezedben a kártya. Ha olyan kártyát szeretnél amit tényleg mindenhol ismernek, akkor PADI, de ez a szervezett bevalottan arra épül, hogy minél több pénzt húzzanak ki a zsebedből. A legminőségibb oktatást talán a NAUI nyújtja, és van még 2-3 szervezet, ami körülelül ugyanezt a színvonalat hozza: SSI, CMAS.
A színvonalat mondjuk legalább 80%-ban az oktató határozza meg, így ez nem döntő. Az ár, mint írtam, szintén kb ugyanaz, talán a későbbi árak (felszerelés, bérlés, merülések, túrák) fontosabbak. A szervezet elismertsége szintén nem nagyon számít, mert a) check dive minden nagyobb túrán van, ahol úgyis ''lemérik'', hogy mennyire vagy képben b) a merülésszervező is a profitból él, nem fogja visszautasítani a pénzed, ha merülni szeretnél.

Szóval én azt javaslom, hogy kérdezz meg embereket, hogy ők hol tanultak (és itt az oktató, és nem a szervezet a lényeg), mennyire tetszett nekik a hely, mennyire voltak korrektek vele. Én ezek alapján bátran merem ajánlani az Aquanauta-t [link] , nekik Pécsen és Pesten is van boltjuk, és szerveznek intenzív owd tanfolyamokat is, amik 4 nap alatt lemennek. (A nem intenzív tanfolyamok sem tartalmasabbak, csak szét vannak darabolva.)

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#992) krx válasza F-ECT$ (#991) üzenetére


krx
csendes tag

Hú.......................
Végre sikerül végig olvasnom az eddigieket. Először is köszönöm a válaszod. Lenne még pár kérdésem. Ha valahol megszerzek egy owd vizsgát, akkor általában ugyan azoknál szoktak tovább menni, és rajtuk keresztül jár el az ifjú búvár túrákra is, vagy utána bármelyik másik csapattal is elmehetek, nem néznek –e rosszallóan, hogy nem náluk szereztem a vizsgát? Ennek az lenne az értelme, hogy ahol olcsóbb ott vizsgázok, ahol jobbak a túrák, vagy a csapat ott meg folytatom.
Ahogy olvastam a padit kellene választani (mar csak az olvasottak alapján is), mert az elfogadottabb. Budapesten tudtok ajánlani oktatókat?

Hm...........

(#993) krx


krx
csendes tag

Még 1 kérdés találtam egy online oktatást (http://ocean.freeweb.hu/) megnéznétek, mi a vélemény? Talán csak az ár miatt lenne jó, bár nem olvastam ki belőle a vizsgát meg a nyílt vízi merülést, és a könyvekért is külön kell fizetni (ez máshol is így van?)

Hm...........

(#994) F-ECT$ válasza krx (#992) üzenetére


F-ECT$
titán

2 fő utat látok búvárként:
1. Megszerzed a vizsgát, és azzal a csapattal (vagy egy másikkal, de a lényeg, hogy csapattal) jársz el búvárkodni. Ekkor teljesen mindegy, hogy milyen rendszerben tanultál, mert a túravezető úgyis elintéz mindent.
2. Megszerzed a vizsgát, és önállóan szeretnél merüléseket szervezni. Ekkor számít, hogy milyen rendszerben tanultál, de mint írtam szerencsére egyre kevésbé. Ugyanis egyrészt sokkal fontosabb a merülésszám, másrészt valószínűleg a helyi vezetővel fogsz merülni, aki 2 perc alatt megállapítja a vízben, hogy mennyire vagy képben. (Harmadrészt, mint írtam is, ha pénzt akarsz költeni, akkor azt általában nem fogják ellenezni egyik búvárbázison sem :DDD )

Általában azt szeretik az oktatók, ha azok jönnek el a túrára, akik nála vizsgáztak, de 1-2 túra után már nem fog számítani, hogy hol vizsgáztál, ha addigra sikerül beilleszkedned a csapatba. (Egyébként elég sok oktató hibája az, hogy azt gondolják, hogy csak az ő szervezetük nyújtja a megfelelő oktatást, és mindenki más hülye.)

Általában ha valahol jó hangulatú a tanfolyam, akkor ott a túrák is jók, és hasonló modható el az árakkal kapcsolatban is: ha már a tanfolyamon kiderül, hogy bár 60000-et mondtak végső árnak, de ebben nincs benne ez-az, akkor a túrákon is szinte biztos lesz plussz költség.

Budapesten igen sok oktató van, PADI-sat én biztos nem tudok ajánlani.

Dive ever, work never.

(#995) F-ECT$ válasza krx (#993) üzenetére


F-ECT$
titán

OWD tanfolyam: 48000 + 7500 + 9600 + 8000 + 300 +ÁFA, ez szerintem több, mint 85000 FT. Ez nagyon sok, például itt [link] 58000-ért kapod meg ugyanezt.

Dive ever, work never.

(#996) F-ECT$


F-ECT$
titán

No most akadt egy kis szabadidőm, szóval egy pár szóban leírnám, hogy hogy is néz ki egy ilyen ([link]) egyiptomi búvárszafari. (Képek: [link] , [link] ).

Azt hiszem ez is folytatásos sztori lesz, mert utálok egyszerre sokat írni :)

Elöljáróban csak annyit mondanék, hogy a szervezés nagyon jó volt, tehát azon kívül, hogy bepakoltam a cuccaimat és megjelentem a repülőtéren, semmi más előkészületet nem tettem. De ha már bepakolás: a repülőre 20kg-nyi csomagot lehetett feladni, aminek 80%-a csak a búvárcucc (a computeren, lámpán és reduktoron kívül, ezeket kézipoggyászként vittem fel a gépre), szóval nem erőltettem meg magam, 4-5 póló, 3-3 rövid és úszógatya, tusfürdő, fogkrém, és néhány gyógyszer került mindössze a csomagomba, ami így 22kg lett.
A repülő kora délután szállt le Hurghadaban, ahol még bevásároltuk a hasmenés és a hányinger elleni gyógyszereket, aztán irány a busz, amivel röpke 4 óra alatt el is értük a Marsa Alami kikötőt. Persze csak nagy jóindulattal lehet ezt kikötőnek hívni, mivel a hajók 50m-re a parttól tudnak csak horgonyozni, és gumicsónakokkal lehet csak feljutni rájuk. A mi hajónk a Sea Flower ([link]) volt, de a többi hajó is hasonlóan szépnek és felszereltnek tűnt. Az egyetlen hátrány az volt, hogy a hajók járatták a motort, hogy legyen áram, viszont a közel szélcsendes időben a kipufogógáz erősen érezhető volt. Szerencsére éjfél tájban mindegyik motor leállt, így a levegő is kitisztult. Megérkezésünket finom vacsorával és egy extra finom egyiptomi tortával várták (Egyiptomban a gyümölcsök és a sütik sokkal finomabbak, mint Magyarországon.) A szobákban viszonylag jók voltak: 2 ágy, 2 szekrény és az ágyak között egy éjjeliszekrény + fürdőszoba, viszont én már első este a szabad ég alatt aludtam.
Másnap reggeli után indultunk el a part mentén északnak. Délelőtt egy ún. check dive-val mindenki belőhette a súlyigényét (nekem 12kg lett a vastag ruhám miatt), és nagyjából a csoportok is kialakultak. A túra végéig kb meg is tartottuk a kialakult csapatokat, de persze 1-1 személycsere, párcsere volt, és a 2 helyi, valamint a 2 magunkkal vitt vezető felváltva vezette a csapatokat. Merülés után ebéd, szieszta, uzsonnára egy kis süti, majd egy esti merülés várt ránk. Ez igen poénosra sikeredett, ugyanis a tűzhalak (vagy oroszlánhalak) már megtanultak az emberrel együtt vadászni. Mi megkerestük nekik a táplálékul szolgáló kis halakat, rájuk világítottunk, majd a tűzhalak a fénycsóvát követve lecsaptak az áldozatokra. Ezen a merülésen életemben először láttam egy spanyol táncost is, szóval ennél jobban nem is indulhatott volna ez a túra.
Az éjjel folyamán hajóztunk ki a parttól mintegy 40-50km-re lévő Brothers szigetekhez, ahol szerencsére (és a szerdai indulásnak köszönhetően) mi voltunk az egyetlenek.
Egyelőre elfogyott az időm, folyt köv heteken belül várható :DDD

Dive ever, work never.

(#997) deedee


deedee
őstag

búvárkodás csúszik tavaszra.... :((( Lassabban gyógyulok,mint szeretném.... :O
Ja és veszünk egy új tütüt.... :C Úgyhogy a pénz átirányítva a fiat grande punto project- be.... :C

azért a topikot még olvasgatni fogom addig... :R

[Szerkesztve]

(#998) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Most voltunk Hurghadában és kipróbáltuk a búvárkodást. Csak két Intromerülésen voltunk, de azt kell mondanom eléggé tetszett a dolog :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#999) F-ECT$ válasza Woodslave (#998) üzenetére


F-ECT$
titán

Én egy ilyen próbamerülés után (szintén Hurghada) 1 hónappal már tanfolyamra jártam, és azt kell mondjam, hogy mikor visszatértem Egyiptomba és egyedül merülhettem, az még egy lapáttal (vagy kettővel) rádobott az élményre :)

Dive ever, work never.

(#1000) orbano válasza deedee (#997) üzenetére


orbano
félisten

sajnos nálam is ez van. készültünk, hogy megyünk Sartira, allítólag szomszéd faluban van egy magyarok által vezetett búvárközpont, de sajnos még hetekre vagyok a gyógyulástól :(

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.