Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#875) F-ECT$


F-ECT$
titán

A lehúzós témát még mindig jegelem egy picit, viszont jöjjön a mester búvár tanfolyam gyakorlati része. Bemelegítésnek a szokásos felszíni légzőkészülékes gyakorlatokat csináltuk meg: uszony le-fel, jacket le-fel, ólomöv le-fel, természetesen precízen és 1 helyben maradva kellett a feladatokat megoldani. Ezután lemerültünk és a szintén szokásosnak mondható víz alatti légzőkészülékes gyakorlatok jöttek: reduktorkeresés 2 módon, maszk le-fel, társlélegeztetés 2 módon, DE mindezt lebegve kellett megoldani, nem egy stégen térdelve. Az első új feladat is ebben a blokkban volt: háton lebegve kellett a mélységet tartani és úszkálni egy picit. Ezután a felszínen társmentő gyakorlatokat végeztünk (eszméletlen/fáradt búvár mentése). Az első nap végén tájolás volt a feladat, amit egy éjszakai merülés zárt, na ez nem sikerült nekem: kb 100 m-t tévedtem :( A 2. nap 800m felszíni úszással kezdődött, amit teljes felszerelésben (palack nélkül) kellett vona 18 perc alatt leúszni, nekem 26 lett :B . Ezután jöttek a poénosabb feladatok. Ilyen volt pl, hogy lemerültünk és az oktató hátulról odaúszott valakihez, és elzárta a palackját. Az illetőnek ezt le kellett reagálnia, tehát odaúsznia a társához, levegőt kérni és szabályosan felemelkedni. Ezután következett a maszk nélküli merülés, mely merülésből, víz alatti tereptárgyak segítségével történő tájékozódásból és felemelkedésből állt. A teljes vízbiztonság megszerzéséhez az utolsó feladat a felszerelés elhagyása és visszaszerzése volt 5m-en: uszony le, jacket le, masz le, palack elzár, felúszás 5m-re, nagy levegő, leúszás, és beöltözés. A tanfolyam befejezése tárgykeresés illetve tárgy felhozatal lett volna, sajnos erre már nem maradt idő, de mint írtam nem sikerült 2 feladat, így amikor azokat ismétlem, akkor remélem ezek is pótlásra kerülnek, bár haladó tanfolyamon (és a tárgykeresést már élesben is) gyakoroltam.
Mint látszik igazán új feladat nincs, inkább csak a kezdő/haladó anyag tökéletesítése és a lehető legnagyobb víz alatti biztonságérzet kialakítása.
A tanfolyam díja egyébként 50e Ft (+30 Eu a kártya).

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.