Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) busman válasza blise (#700) üzenetére


busman
addikt

Mél ment....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#702) blise válasza busman (#701) üzenetére


blise
tag

szia

válaszmail is ment
de ha nem olvasnád: felhivom mert lehet nyaralni ment azt utánna felhivlak meg asszem a telszámot se küldtem el, mert barom vagyok.....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#703) busman válasza blise (#702) üzenetére


busman
addikt

Eddig öten vagyunk:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#704) busman


busman
addikt

Na,megjöttünk Graz-ból,nagyon jó volt! Még egy kis roncsmerülés is be lett iktatva...
Majd dobok fel képeket...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#705) F-ECT$ válasza busman (#704) üzenetére


F-ECT$
titán

Jöhetnek sztorik is ha voltak, lassan én is rászánom magam, hogy írjak az én élményeimről :)

Dive ever, work never.

(#706) busman


busman
addikt

Nah,Itt lehet nézegetni: Bővebben: link

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#707) F-ECT$ válasza busman (#706) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát én itt nem látok semmit...

Dive ever, work never.

(#708) busman válasza F-ECT$ (#707) üzenetére


busman
addikt

Jah ,víz alatti képek nem készültek,de nem is lett volna érdemes vinni mert a látótávolság nem volt vmi jó...
Talán legközelebb.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#709) F-ECT$ válasza busman (#708) üzenetére


F-ECT$
titán

Nemcsak víz alatti képet nem látok, hanem semmilyet. Ez a link az én saját fotóalbumomhoz juttat el, nem a tiédhez.

Dive ever, work never.

(#710) busman válasza F-ECT$ (#709) üzenetére


busman
addikt

Talán most: Bővebben: link

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#711) busman


busman
addikt

Meg lesz egy ilyen is.... Bővebben: link
Remélem Gyékényes lesz a befutó...:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#712) F-ECT$ válasza busman (#710) üzenetére


F-ECT$
titán

Most már jó. Te melyikeken vagy rajta?

Gyékényesen PH! tábor? :) Megyünk merülni is? :DDD

Dive ever, work never.

(#713) busman válasza F-ECT$ (#712) üzenetére


busman
addikt

A leglepukkantabb ruhát felvenni próbálós...ill a 3791.
Mindenképp merülök Gyékényesen, ha összejön a tábor...

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#714) F-ECT$


F-ECT$
titán

Na milyen az avatarom? :DDD

Dive ever, work never.

(#715) busman válasza F-ECT$ (#714) üzenetére


busman
addikt

Na! Mifene,kisírtad magadnak?:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#716) blise


blise
tag

sziasztok

én is rajt voltam a képeken a szemüveges emberke, aki mellesleg a legsulyossab mindenki közül.
hétvégn van lehetőség hegyeshalomra, bár szerintem nem tom ráérünk-e csak gondoltam feldobom..... ez busmannak szólt

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#717) busman válasza blise (#716) üzenetére


busman
addikt

Szerintem a háromlábú lőtéri kutyát sem érdekli ,hogy melyik figura vagy te...:DDD
Hétvégén nem lesz merülés...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#718) blise válasza busman (#717) üzenetére


blise
tag

szia

szóval hétvégén nem merülünk... gondoltam különben, egyébként szombaton lesz a szimivel az 5 éves évfordulonk.... szépen nézne ki.
van mégegy búvároktató dvd m, vhs ről digiztem, szerintem jó lett, majd ha kell megcsinálom neked is
más: várjuk a beszámolot a roncsmerülésről!!

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#719) blise


blise
tag

sziasztok

mindenkinek ajánlom figyelmébe a divex.hu-t
szeptember 9 ig akcios búvárcuccok
pl:
BEUCHAT Reduktor VX10 Iceberg
1. Lépcsô: membrános, kiegyensúlyozott,
2 HP és 4 LP port, fagymentes.
2. Lépcsô: kiegyensúlyozott, szabályozható,
légterelôlemez állítható.
Fogyasztói ár: 91 420 Ft
Akciós ár: 49 990 Ft
Kedvezmény: 45%

asszem ez elég jó ár.....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#720) blise


blise
tag

sziasztok

busman: suunto vector: 39900, bár tudom nem érdekel....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#721) busman válasza blise (#720) üzenetére


busman
addikt

Hát ja.Ami engem érdekelne az ez
[kép],vagy ez

[kép]

de most biztos nem fog összejönni:(((


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#722) busman


busman
addikt

Upsz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#723) F-ECT$ válasza blise (#718) üzenetére


F-ECT$
titán

A jövő 7-en biztos elkezdem a roncstúra beszámolót, de sajnos (?) nem volt annyira kalandos, mint a tavalyi Pag szigeti túra...

Dive ever, work never.

(#724) F-ECT$


F-ECT$
titán

No írok már valamit, de ahogy elnézem ez is folytatásos történet lesz, és mint már írtam koránt sem olyan kalandos, mint a tavalyi. Egy kis előzménnyel kezdeném. Tavaly összesen az alap tanfolyamot csináltam meg, és mindössze 8 merülésem volt. Idén nyárig a diplomaírás miatt nem nagyon volt időm semmire, úgyhogy már nagyon vártam a július végi túrát. Persze előtte mindenképp kellett egy kis tréning, hiszen a roncsok 25-40 m között vannak, és nem árt Nitroxszal menni rájuk. Sajnos idő és pénzhiány miatt csak egy hosszú hétvége fért bele Gyékényesen. Ki is néztem egy időpontot, amikor is csütörtöktől volt alap tanfolyam, és szombattól haladó. A megbeszélések alapján sajnos csak pénteken tudtam lemenni, mert csak akkorra vállalták, hogy majd tudok merülni. El is terveztem, hogy merülök 2-t vagy 3-at. Leértem, össze is jött egy 6 fős csapat. Megbeszéltük, hogy én kivel leszek, és hogy a mi párosunk lesz a 3. Erre amint leértünk 3 m-re nagy mutogatás, hogy én egy másik sráccal menjek másodiknak. Mondom OK. (Közben az is kiderült, hogy a Cressi Big Eyes enged mint az állat :( ) 5 perc után nem voltak sehol a mögöttünk levők, de mondták, hogy ők lehet, hogy elszakadnak. Épp mentük volna lentebb, mikor szólt a társam 5 m-en, hogy nem tud egyenlíteni és hiába mentünk föl 2-ig és utána vissza, akkor se ment neki. Szóval 20 percig elvoltunk a 3-4m-es vízben aztán kijöttünk. Mondanom sem kell, hogy a 15 alap tanfolyamos miatt aznap már nem sikerült még 1-et merülni... (És az is kiderült, hogy a mögöttünk lévők nem direkt szakadtak el, hanem csak lazán elvesztettek minket...)
Szerencsére ezt a napot leszámítva a 2 napos haladó tanfolyam nagyon jóra sikeredett. Csak ajánlani tudom mindenkinek, mert tényleg poénos és hasznos dolgokat lehet tanulni: felszerelés elhagyás-visszaszerzés, társmentés, emelőbólya használat, tárgykeresés, tájolás, stb. Persze ez a tanfolyam sem lett volna az igazi, ha nincs egy kis malőr. Életem első éjszakai merülése úgy zajlott, hogy egy szintén tanfolyamos lánnyal kellett mennem. Előtte az volt az eligazítás lényege, hogy ússzunk 10 percet ÉK-re, majd 10-et ÉNY-ra és végül 10-et DNY-ra. Én már ekkor azt gondoltam, hogy ez így nem lesz jó, mert 2xÉ 1xD, valamint 2xNY 1xK után nem lehet a kezdőhelyre kilyukadni. Másrészt életemben nem merültem úgy, hogy nem volt velem tapasztaltabb búvár, harmadrészt a lány azt mondta, hogy ő nem tud semmit, vezessek én. No a 30 perc után sikerült is felemelkedni és csodák csodája a parttól 20m-re voltunk (mondjuk azért, mert én inkább DDNY-nek tartottam DNY helyett), és a stéget is megláttuk. El is kezdtünk arrafelé úszni, amikor megszólalt 1 hang: srácok ne erre, itt horgászunk. :Y Sejtésem beigazolódott: az ''igazi'' stégtől 200m-re voltunk NY-ra... Ezután nagy égések közepette úsztunk el a felszínen a mi stégünkhöz. (Utólag itt is kiderült 1-2 dolog: pl az, hogy a többiek többször is feljöttek a felszínre szétnézni, és mindig korrigálták az irányt, mi pedig végig a vízben voltunk...) Ezt leszámítva tényleg csak pozitív élményem volt, és így nagy reményekkel és egy új maszkkal (SeacSub X-One) vágtam neki Horvátországnak, de ez már egy másik történet... :)

Dive ever, work never.

(#725) _az


_az
senior tag

hi

lehet, hogy hüe kérdés, de azért felteszem...
tudnátok ajánalni valami olcsó boltot? Kéne vennem egy maszkot snorkihoz, mert már az összesem eltört :D tacskó-gazdaságos búvármaszk tréééé...
egyáltalán mennyi pézt kéne egy rendes maszkra rászánni?

az

(#726) kovasz


kovasz
senior tag

ti is eszrevettetek hogy a 10 evvel ezelotti allapthoz kepest mennyit pusztult a foldkozi tenger elovilaga?

(#727) _az válasza kovasz (#726) üzenetére


_az
senior tag

nem, mivel 10 évvel ezelőtt nem sok esélyem volt eljutni oda... :(
de fix, hogy kicsit leélték a turisták a tengert és elég szennyezett is lett, állítólag csak a görög tengerek szépek és tiszták

az

(#728) Integra válasza F-ECT$ (#724) üzenetére


Integra
titán

lámer kérdés, de hogy kell kiejteni a nicked?:)
fecs?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#729) _az válasza Integra (#728) üzenetére


_az
senior tag

szerintem ''effektsz''

az

(#730) kovasz válasza _az (#727) üzenetére


kovasz
senior tag

mar azok se.

(#731) busman válasza _az (#725) üzenetére


busman
addikt

Ha pest,akkor Divex... Bővebben: link

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#732) F-ECT$ válasza _az (#725) üzenetére


F-ECT$
titán

10 körül már nagyon jót lehet kapni, 17-nél drágábbat pedig még nem láttam. (Kivéve a dioptriás változatokat.)
És igen ''effektsz'', de kiejtve inkább ''effekc'' :D

Dive ever, work never.

(#733) busman


busman
addikt

Ajánlom figyelmetekbe a Technisub Look maszkot. Olcsó,jól bevált darab..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#734) busman


busman
addikt

Ha minden jól megy ,akkor szombaton Graz....
Blise te nem jöhetsz,mert mostanában sokat csavarogsz......otthon a helyed...:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#735) _az válasza busman (#731) üzenetére


_az
senior tag

thx.

ahogy elnézem itt télleg búvárcuccokat árulnak, nem mint a hervisben.
azt a technisubot megskubizom, há jövő 7en korfu, kell valami pancsolós cucc :))

az

(#736) _az válasza busman (#731) üzenetére


_az
senior tag

még 1 kérdés: a budaörsi áruházban is megtalálhatók a búvárcuccok?
mert békásmegyek kicsit messze van :D

amúgy a technisub télleg szimp. meg az aquasphere sphera is :))
ez az árkategória már jó, nemde?

az

(#737) busman válasza _az (#736) üzenetére


busman
addikt

A budaőrsiben biztos...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#738) blise válasza busman (#734) üzenetére


blise
tag

cső

vazze mentek és nem szóltok?
mi az hogy sokat csavargok?
este megbeszéljük, vagy napközben felhivlak....
bakker, én meg hegyeshalmot tervezek, ha mennke mondjuk akkor inkább most oda megyek mert onnan du itthon is vagyok

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#739) busman válasza blise (#738) üzenetére


busman
addikt

Jobb lesz ha otthon maradsz,és foglakozol a feleségeddel...:DDD
Reggel 7 kor indulunk,eddig 3-an vagyunk.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#740) Andie


Andie
őstag

Helló Topic! :)

(amolyan búvárköszöntösen)

Idén Kos-ra megyünk, jövöhét hétfön, és most a merülés mellett szeretnék néhány szép képet késziteni ott lent, 10-20 méteren. Tanácsotokat kérném, hol nézzek fényképgépet?
Egyenlöre digitális+tok az drága, kiköltekeztünk az utazás miatt. Igy elsö lépésben ezek a mezitlábas vizalatti gépek érdekelnek, 1 évvel ezelött láttama médiában egy 15 körülit. Valami ilyesmire gondolnék...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#741) kovasz válasza Andie (#740) üzenetére


kovasz
senior tag

hat majd szamolj be most voltak kretan par hete, hat siralmas.

(#742) F-ECT$ válasza kovasz (#741) üzenetére


F-ECT$
titán

Siralmas csak úgy magában, vagy siralmas ahhoz képest amilyen volt?

Dive ever, work never.

(#743) Andie válasza kovasz (#741) üzenetére


Andie
őstag

Rendben, ez természetes. Bizom benne, hogy Kos élövilága még kevésbé van széttúrva, mint a sürün látogatott Krétáé...

De kérdésemre nem kaptam még választ, kiemelném:
Tanácsotokat kérném, hol nézzek fényképgépet? (mármint vizalattit)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#744) F-ECT$ válasza Andie (#743) üzenetére


F-ECT$
titán

#731.

Amúgy meg a Submarine című újság minden számában van fényképezős rovat. Érdemes megrendelni az összes eddigi számít, mert 10k alatt megvan, és nagyon sok hasznos infó van benne.

Másrészt van 1-2 bolt, a Király utcán pl 2 vagy 3 is, azokba bemész, és biztos tudnak segíteni.

Dive ever, work never.

(#745) busman


busman
addikt

Vazz! Graz storno...:(((:(((

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#746) F-ECT$


F-ECT$
titán

#717, #745 - nem volt jó Neked ez a nyár merülés szempontjából...

Dive ever, work never.

(#747) busman válasza F-ECT$ (#746) üzenetére


busman
addikt

Hát nem,de ami késik az nem múlik...majd jövő héten

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#748) blise válasza Andie (#743) üzenetére


blise
tag

szia

ha megnézed a divecenter.hu t
és a bannereket figyeled akkor van ott egy cég akik fényképezőgépeket adnak bérbe ha jól emlékszem olyan napi 4-500 ft ért az nem sok egy digit gépért tokkal....

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#749) busman válasza blise (#748) üzenetére


busman
addikt

Na vazzeg,holnap merre indulsz?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#750) gregorik


gregorik
senior tag

búvárkodott itt valaki Kuba környékén? nekem ősszel esetleg befigyel, de csak ha veszélytelen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.