Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) interstate76 válasza JohannZimu (#2699) üzenetére


interstate76
addikt

Én is a kábeles megoldást preferálom (különösen akkor, ha a falban fut), szerintem is csak akkor kell az erős wifire figyelni, ha nincs más megoldás (pl. a mini PC-hez RJ45 csati híján már 2 LAN to USB adaptert használtam, de mindegyik csak 7 Mb/s-ot tudott, pedig a 2. USB 2.0-s volt).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2702) spiky03 válasza Flashget (#2700) üzenetére


spiky03
veterán

A Looper-re írták. Az Avatar-ban még nem volt ez a védelem.
Mondjuk én megnéztem, de ugye még az LG-n
De majd lekapom újra és megnézem a Pio-n is.
Aztán kiderül, hogy mi a helyzet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2703) JohannZimu válasza spiky03 (#2693) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Egyszerre csak egy filmet tudsz bemásolni az AVCHD mappába, mindig azt, amelyiket menüvel szeretnéd (már ha benne van) lejátszani.

(#2704) spiky03 válasza JohannZimu (#2703) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Köszi, az is több mint a semmi. :)

Kíváncsi leszek rá, hogy milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2705) BBéci válasza Flashget (#2690) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy én látom tévesen, de az olvasmányaim alapján az SMB és az NFS sokkal használhatóbbak, mint a DLNA.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2706) spiky03


spiky03
veterán

A HDMI Color Space beállításnál mire érdemes állítani a Pio-t?
YCbCr-re, vagy a YCbCr 422-re? Nekem most ezen van.
Mást nem nagyon állítottam a képnél, csak a 24p-t kapcsoltam be neki.
Jah meg a Display Setting-nél ti is ugye 16:9 Full-ba használjátok? Vagy a 16:9 Normal-ban?

Még egy gyors kérdés és több nem lesz már. :D

Abból lehet valami probléma, ha a gépre a Serviio-t teszem fel, viszont a NAS-ra majd a miniDLNA-t?

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2707) Csabroncka válasza spiky03 (#2706) üzenetére


Csabroncka
addikt

A felbontást és a képfrissítést érdemes auto-ra állítani (Flashget is asszem erre állította), így mindent maga állít a tv-hez, és a 4:3-as tartalmat is ennek megfelelően jeleníti meg.
(kérdez azért rá nála privben)

"in medias res"

(#2708) spiky03 válasza Csabroncka (#2707) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infók. Írok neki.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2709) buci30


buci30
addikt

BD filmeknél mi az ,hogy állítható 24MHZ és 50MHZ is a képfrissítés?
Mi ennek a lényege és melyik akkor most a jobb? A TV-m mind a kettőt tudja.
:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2710) Flashget válasza spiky03 (#2708) üzenetére


Flashget
félisten

repü ment.

Realme GT Master Edition

(#2711) Flashget válasza Csabroncka (#2707) üzenetére


Flashget
félisten

:K

Realme GT Master Edition

(#2712) spiky03 válasza Flashget (#2710) üzenetére


spiky03
veterán

Vissza is. :)

A BDP-150 ugye nem tudja a média hivatkozásoakt megjeleníteni?
Csak azért kérdem, hogy van-e értelme feltenni a NAS-ra a Plex-et.

Próbálta valaki?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2713) spiky03 válasza spiky03 (#2712) üzenetére


spiky03
veterán

JAh.

És ma 3x is teljesen kifagyott a lejátszóm. :F
Az első fagyás a Flight 1080p-s mkv elindításánál volt, a másik a pedig a Samsara 1080p-s változatánál történt.
Utána pedig egy kép megnézésénél halt meg teljesen. Csak az áramból ki, majd be segített.
A fura az volt, hogy utána emg vitte a filmeket, az igaz, hogy furcsán, mert mind a két filmnél összenyomta a képet, úgyhogy mintha 4:3-as film lett volna. Havernek az LG BD550-e meg ugyan ezeknél a filmeknél széthúzta a képet, a volt LG BD570-em pedig tökéletesen játszotta őket.
Nah erre adjatok valami választ, hogy mitől lehet? :)

Ez mitől lehetett? Szerintetek vigyem vissza? A 3 napba még benne vagyok. :)

Egy külső 640 GB-os winyóról mentek a filmek, a kép meg a laptopomról DLNA-n.

Thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2714) spiky03 válasza spiky03 (#2713) üzenetére


spiky03
veterán

Bocsi, hogy megint külön írok, de most lettek emg az infók

Ez a két film lenne az, amivel gondja volt a Pio-nak, meg a haver LG-ének.

flight.2012.1080p.bluray.x264-sparks.mkv
samsara.2011.1080p.bluray.x264-geckos.mkv

Más tapasztalt ilyet? Vagy megnézné valaki, hogy nála milyen ez a két film?
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2715) BBéci válasza spiky03 (#2714) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanazt a Flight változatot néztem MED600-zal, hibátlanul végigment. Eszembe nem jutna Blu-ray lejátszót effélével etetni, de ez az én "hülyeségem". Itt pihen a hifiállványomon az OPPO BDP-105EU, de csak BD-k lejátszására használom, arra tervezték, gyártották. A többi funkció csak sallang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2716) Flashget válasza spiky03 (#2714) üzenetére


Flashget
félisten

ez így nem mond semmit azon kívűl, hogy mkv.
tsmuxer, mkvtoolnix vagy uncropMKV 1.55 kellene megnézni az infókat a fájlról.

Realme GT Master Edition

(#2717) spiky03 válasza Flashget (#2716) üzenetére


spiky03
veterán

Majd délután mondom havernak, hogy küldje el a Médiainfó adatit, mert nekem már nincsenek meg a filmek.

(#2715) BBéci
Az LG nálam is gond nélkül vitte őket, a Pio meg nem ez a fura, pedig az elvileg jobb lejátszó.

Nah de sebaj, szerencsére már tudok rajta nézni full BD-ket is (BD25/50) mert azokat is viszi. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2718) Flashget válasza spiky03 (#2717) üzenetére


Flashget
félisten

nem foglakoztam az mkv fájlokkal amíg nem vettem BD írót, samuD6500 tv-t és pio lejátszót...addig fogalmam sem volt arról, hogy mennyi szemét kering a neten mkv-be bújtatva.

Realme GT Master Edition

(#2719) BBéci válasza spiky03 (#2717) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is jobb Blu-ray lejátszó. Nem médialejátszó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2720) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok

egy ismerőnek szeretnék bluray lejátszót venni, nincsenek nagy igények

- normál cd/dvd/bd lejátszás
- usb-ről ntfs támogatás
- mkv/avi lejátszás
- jó feliratkezelés (srt)
- esetleg youtube kliens, de ez nem létkérdés
- ár max 25e

valami tipp?

(#2721) spiky03 válasza Flashget (#2716) üzenetére


spiky03
veterán

Itt a két médiainfó.
Flight
[link]

Az LG BD570 tökéletesen játszotta.

Kíváncsi vagyok mit mondtok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2722) JohannZimu válasza spiky03 (#2721) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nem a filmekkel van a probléma, az én bdp150-em is sztrájkolt már néha. Újraindítás után ugyanazt a filmet szó nélkül lejátszotta. Nyilván valamilyen szoftveres bizonytalanság. 100-ból egyszer fordul elő, túlélhető, végülis egy BD lejátszóról van szó, nem egy médialejátszóról... :D

(#2723) Flashget válasza spiky03 (#2721) üzenetére


Flashget
félisten

hát pasz..igazándiból a L4.1-re voltam kiváncsi.
ahogy elöttem írják van mikor megmakacsolja magát. főleg ha dvd-t játszottam le utána azt az mkv-s lemezt amin 3db is van ismeretlennek írta..kis mókolás tálca ki be áram ki, be és lejátszotta utána :)

Realme GT Master Edition

(#2724) nagyt1971


nagyt1971
csendes tag

Kedves fórumtársak!
Valaki meg tudná mondani, hogy a legújabb LG BX580 firmware vajon tartalmazza-e a CINAVIA-t?

[ Szerkesztve ]

(#2725) spiky03 válasza JohannZimu (#2722) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Mondjuk annyira nem izgat mert én már láttam a filmeket. :D
Csak érdekesség képen kérdeztem.
Nah még szerencse, hogy van pár verzió a filmekből a kölcsönzőkben, így valóban túlélhető a dolog. :)
Nah meg azt én is észrevettem, hogy az első indításnál nálam is kifagyott a lejátszó, csak 2x-a indította el a filmet, egy áramtalanítás után.

@(#2723) Flashget
Thx neked is az infót :R
Akkor ha legközelebb valami hiba van, akkor árambók ki majd be és mehet újra a film. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2726) Bratyóka


Bratyóka
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a 2 lejátszó közül melyiket válasszam:
-NAD T577
-Oppo 103

Filmnézésre lenne leginkább, zenehallgatás másodrendű.

Köszönöm!

(#2727) BBéci válasza Bratyóka (#2726) üzenetére


BBéci
titán

Milyen filmeket akarsz lejátszani? Eredeti esetleg írt Blu-rayt? Ha igen, akkor nem lehet kérdéses, hogy az OPPO-t érdemes választani.
Milyen képmegjelenítőhöz és erősítőhöz kötnéd?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2728) Bratyóka válasza BBéci (#2727) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Eredeti BD-ket néznék.
Erősítő egy NAD 754, analógba kötve, mivel a NAD-nak sajna nincs HDMI-je.
Projektor Mitsu HD1000 (csak HD Ready).

(#2729) BBéci válasza Bratyóka (#2728) üzenetére


BBéci
titán

Eredeti BD-ket 720p-re butítva? :Y
Arra teljesen felesleges 200-230000 forintos BD-játszót venni, a DVD is bőven megfelel. Tudom, mert volt 1024x576, 1280x720 és 1920x1080 felbontású vetítőm is, mindegyik SIM2.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2730) DuDieHUN válasza BBéci (#2729) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

azért egy 720p-s megjelenítőn sokkal jobban mutat a HD mint a sima PAL DVD felbontás, de én se vennék erre ilyen drága BD játszót, bőven elég egy belépőszintű

(#2731) BBéci válasza DuDieHUN (#2730) üzenetére


BBéci
titán

Neked is volt 720p és 1080p vetítőd?
Látni különbséget, de nem annyira jelentős (kiválóan skálázó lejátszóval párosítva), hogy megérje egy kalap pénzt kiadni rá. A lemezeket megvenni pláne nem érdemes egy 720-as megjelenítőhöz. Lefelé konvertálni nyilván könnyebb, de eret vágnék magamon, ha eredeti Blu-ray filmet 720-ra butítva kellene néznem.
Full HD vetítővel az OPPO olyat varázsol a vászonra DVD-videóból, amit alig lehet megkülönböztetni a 720p-től.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2732) Bratyóka válasza DuDieHUN (#2730) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Köszönöm a tanácsaitokat!

Igen tudom, de a belépőszintű játszóknak nincs 7.1 analóg kimenete.
Vagy akkor vehetnék új erősítőt és hozzá vmi olcsóbb BD-t, de azzal sem lennék sokkal beljebb anyagilag.

Full HD tv-m van, arra is tudnám kötni, de azért mégiscsak a projektor az igazi.
Meg aztán a projektorcsere is lassan esedékes lesz. 2000 lámpaóránál tartok és ha a lámpa bekrepál, már biztos nem ruháznék be új lámpára, 1080-as vetítőt lassan már olyan 200K körül lehet kapni.

(#2733) BBéci válasza Bratyóka (#2732) üzenetére


BBéci
titán

Azok a vetítők, amiket 200-ért kapni, erősen kompromisszumosak. Képminőségük meg sem közelíti az ugyanannyiért kapható plazmatévékét, például a Samsung E530-ét. A nagyobb képméret csak addig élmény, amíg a hibákat észre nem veszed. Márpedig lenne belőlünk bőven.
Saját hangrendszereden nagyon feltűnő különbséget hallasz a BD-játszók S/PDIF és analóg kimenete között?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2734) Bratyóka válasza BBéci (#2733) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

BD még nem volt rákötve soha a hangrendszeremre.
S/PDIF-en keresztül is átjön a TrueHD meg a többi?

(#2735) BBéci válasza Bratyóka (#2734) üzenetére


BBéci
titán

Nem, a HD hangformátumok csak HDMI-n közelednek, fene a jó dolgukat. :D
Ki kellene próbálnod, mekkora különbséget hallasz, mert nem biztos, hogy érdemes az analóg kimenetes lejátszókat kergetned. S/PDIF-en is elérhető olyan hangminőség, amitől az ember lef.ssa a bokáját. Bitang jól tud szólni a DTS core. A 6-8 db RCA kábel, ami alkalmas arra, hogy a kicsomagolt (dekódolt) nagyfelbontású hangokat továbbítsa, nem olcsó mulatság. Ha 1-2000 forintos madzagokat használsz, már el is veszett az esetleges többlet.
Áruld el a hangdobozaid és a kábeleid típusát!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2736) koncsik válasza BBéci (#2733) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én pioneer dvd játékossal hasonlítottam össze, depeche mode sacd 5.1 analogon és dts mix összehasonlítva optikain vagy coaxon...Legkisebb NAD erősítő, polk audio hangfalakkal 5.0... Kábeleket ott vágták össze, ahol vettem a cuccokat, majdnem elérték a javasolt ár arányt...
Nem tudom melyik tetszett jobban, tök más volt, de ugyebár sacd dvd audio miatt maradt az 5.1 analog kapcsolat. Na ez a tesztelgetés még a három gyerek előtt volt...
On.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2737) Bratyóka válasza BBéci (#2735) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

DALI Concept az egész 5.1 szett, Concept 8-as frontokkal.
Így fejből nem tudom hogy milyenek a kábelek, Kácsáék válogatták össze nekem. Úgy kértem, hogy a Concept árkategóriájához illő legyen.

(#2738) BBéci válasza Bratyóka (#2737) üzenetére


BBéci
titán

Jó a CONCEPT, pláne tuningolva!
Ha nem okoz nehézséget az OPPO árának kiköhögése, akkor vedd meg, de a 6 db RCA kábelre tegyél félre legalább 60000 forintot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2739) Bratyóka válasza BBéci (#2738) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Köszi a jó tanácsokat!

Tudsz esetleg konkrét kábelt ajánlani? Szinte egymáson lennének az erősítővel, úgyhogy félméteres darabok elegendőek lesznek. Én úgy tudtam amúgy, hogy ilyen rövid kábelméretnél a minőség nem annyira fontos, annak inkább már csak többméteres daraboknál van inkább jelentősége.

Amúgy pl. a Conceptet hogy érdemes tuningolni?

(#2740) BBéci válasza Bratyóka (#2739) üzenetére


BBéci
titán

Remélem a szinte egymáson az a valóságban külön polcokat és az erősítő fölött legalább 12-15 centi szabad teret jelent!
Fél méteres interkonnktet nagyon kevés gyártó készít, de 0,75-öst AudioQuestből is kapsz. A Big Sur modellt ajánlom. Tesztjét megtalálod az av-online honlapon.
Majdnem elfelejtettem, az OPPO popsijába valami normális tápkábel is kell, mert a gyárihoz képest jelentősen javul a belőle kinyerhető analóg hang minősége.
Annak semmi köze a valósághoz, sőt, ostobaság, hogy rövid kábel esetén nem számít a minőség. :W
A csatlakozók is befolyásolják a hangot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2741) Bratyóka válasza BBéci (#2740) üzenetére


Bratyóka
csendes tag

Persze, külön polcon, legalább 20 cm-re egymástól. :)
Köszi a tippet, utánanézek az ajánlott kábeleknek.

(#2742) DuDieHUN válasza BBéci (#2731) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

nekem is volt kb 4 db 720p vetítőm és 2db 1080p-s vetítőm, igaz nem sim2 kategóriák :), de én úgy láttam, hogy igenis megéri HD jellel hajtani a 720p-s vetítőt a dvd-vel szemben :)

(#2743) BBéci válasza DuDieHUN (#2742) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehet kétséges, mivel lefelé konvertálni könnyebb, mint felfelé, olyan, mint a hegyre biciklizés.
De egy OPPO annyira jól végzi a dolgát, hogy nehéz megkülönböztetni a 720p-t a DVD-től.
Ettől függetlenül az ágyúval verébre eset tipikus példája amiből kiindultunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2744) Barto


Barto
aktív tag

Szép estét!
Kutakodtam (nem biztos, hogy jól) keresgéltem, de nem találtam leírást.
Gondoltam egyet, hogy frissítem az LG BD550 lejátszót. FW letölt, usb-re rátol, bootol, bedug. FW felkinál, én elfogad, de a frissítés egy százalékánál kifagy. Csak kihúzni tudom. Akkor csináltam egy UPG_ALL mappát, abba tettem a rom file-t, de nem frissült ugyan ez.
Akkor rádugtam netre, észlelte, letöltötte, de a frissítés 1!-nál megáll. Megint csak kidug, bedug a konnektorban.
Kifogytam a lehetőségekből. A lejátszó 1,5 van meg, eddig ment, most a gyereknek toltam ki lemezre rajzfilmet, és nem tolja végig, ezért gondoltam frissíteni. A gépen hibátlannak mutatkozik a film file.

Előre is köszönöm a segítséget, választ.

Szerkesztve: A 03.07-én kiadott fw-t akartam feltenni, korábbit nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#2745) buci30


buci30
addikt

Van egy blu-ray-em: A kaptár bioterror
Ezen van egy BD Live rész de nem tudom elindítani PS3-ba mert megad egy weboldal címet ,hogy oda látogassak el.
MI lehet a gond?
LG BD670-es a lejátszóm.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2746) spiky03


spiky03
veterán

Nah nálam is olyan érdekes helyzet állt elő, mint itt valakinél, hogy a tv helyettesíti abban a Pio-t amiben az gyenge. :D
Kipróbáltama Serviio-val a tv-t, és ugyan úgy látott mindent, mint a Pio, plusz még a külső feliratokat is. Igaz azok kisebbek, de legalább rendes betűtipusok vannak benne. Nah meg az rendesen játszotta az mp4-eket is, mert a Pio-n valamiért nem volt hang, meg nem tudtam pl az mkv-kat sem megállítani. Ez biztos valami mozi funkció, hogy ha elkezdesz nézni egy filmet akkor nincs megállás a végéig. :DDD

Más is használja a Pio-t NAS-al DLNA-n megosztva? Mert ott van ez a megállíthatatlan jelenség. Tekerni azt tudok benne, de csak max 4x-en.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2747) Lajos_


Lajos_
tag

Én a héten vettem egy Pioneer BDP-150-K-t. Eddig igen meg vagyok vele elégedve, audió cd-től a gyári BD-n át a 64GB-os pendrive-ig mindenről jól ment. A TB-os külső vinyó MKV-val megpakolva is problémammentesen futott.

(#2748) Lajos_ válasza Lajos_ (#2747) üzenetére


Lajos_
tag

Ja, és a vezeték nélküli nethez nem kell a méregdrága adapterük. Egy WIFI router adapter módban LAN-on csatlakoztatva a lejátszóhoz tökéletes vezeték nélküli netet ad.

(#2749) Flashget válasza spiky03 (#2746) üzenetére


Flashget
félisten

mint itt valakinél, hogy a tv helyettesíti abban a Pio-t amiben az gyenge.
én írtam azt amiben a Pio gyenge (fájlok mellé rakott feliratok kezelése DLNA-ban és csak a L4.1 mkv-t játsza le) azt a tv simán megteszi és amiben a samsung D6500 tv nem jó (mkv-ban lévő feliratokat nem kezel, 24p filmek lejátszása DLNA-ban nem lehetséges wifin) azok meg a Pion simán működik. Ergo kiegészítik egymást :)

Realme GT Master Edition

(#2750) spiky03 válasza Flashget (#2749) üzenetére


spiky03
veterán

Igen te voltál az. :)

Neked a DLNA-n történő lejátszásnál megtudod állítani az mkv-kat?
Mert nekem ha pl a NAS-ról nézem a filmet, ott nem tudok pause-t nyomni, mert nem engedi, meg stop-pal is teljesen előlről kezdi a filmet, olyan mint amikor 2x nyomod meg. Valamint ha mp4-et nézek ott nincs hang (ACC hang) viszont ott tudok megállítani. Fura dolgok ezek. :U

Nekem a tv-m egy Pana ST50-es ott vitte a külső feliratokat igaz apróbb, mint a Pio-n, meg ott rendesen volt hang az mp4-nél meg azoknál az mkv-nál ahol ACC a hang.

JAh és még valami. Igaz lehet, hogy nem ide géne hanem a plaza topic-ba.
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az mitől lehet, ha pl elindítok egy 3D-s mkv-t (pl SBS-t) akkor ha a Pio-n indítom, akkor kiírja a tv, hogy 3D-s tartalom és nyomjam meg a "3D gombot", viszont ha a tv-n DLNA-n indítom el akkor meg nem írja ki.
Valakinek valami ötlet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.