Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) gulyasa válasza Flashget (#2299) üzenetére


gulyasa
őstag

Mint azóta kiderült, biztosan nem ez a probléma oka (Level 4.0-ás)...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#2302) kovadika válasza Flashget (#2299) üzenetére


kovadika
őstag

Egyedül a 4.1-ek mennek. Ez minden lejátszónál így van? Mivel kéne átkonvertálni?

(#2303) Flashget válasza gulyasa (#2301) üzenetére


Flashget
félisten

Most miért kételkedsz benne? Tipikus jelenség samsung tv-nél is ez van meg a Pio 150-nél is, ha nem L4.1 nem játsza le.
Elöbbinél ismeretlen fájl formátumot ír a lejátszónál meg hang van kép nincs. és azt anno le is írtam mikor megvettem a Piot.

Mit írt?
"Hangja van, csak a kép nem megy."
bemásolta L4.0
simán azt az mkv fájlt a megfelelő progival 10 perc alatt átmuxolja 4.1-be és simán legogja tudni játszani.

ph-s teszt fájlok között van a killa ami L5.1 ezért nem játsza le. átkonvertáltam 4.1-be és simán vitte.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2304) JohannZimu válasza Flashget (#2300) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Köszönöm, de tudom mi az a virtuális meghajtó.
(#2294) hozzászólásban az szerepel, hogy az avchd mappába történő belépéssel lejátszáskor elindul a menüvel. Ez ugye hasonló az ISO lejátszáshoz, de már ki van "csomagolva" az ISO a megadott struktúrába.
Ez viszont nem azonos azzal, mikor a "kicsomagolt" ISO állományok közül a filmet tartalmazó m2ts állományt játsszuk le, hiszen ott nincs menü. Ha jól értettem a leírtakat.
Nekem a menüvel történő lejátszás volt újdonság, még nem próbáltam ki. Egyébként, minden ISO lejátszást "kicsomagolás" előzi meg az avchd mappa aktualizálása miatt, az felettébb kényelmetlen is időigényes művelet lehet, nekem ez nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#2305) Flashget válasza kovadika (#2302) üzenetére


Flashget
félisten

én egy régebbi progit a tsmuxert használom mkv-hoz.
abba betallózva az mkv-t látni lehet L4.1 vagy sem.
ha nem az akkor kimenetnek beállítom a 4.1-t és .ts fájlt csinálok. ha esetleg olyan amit megakarnék tartani akkor blu-ray disk-et választanám.
ha mkv-t akkor total media converter vagy MKV merge, de szerintem még van jó pár konvertáló progi.

Realme GT Master Edition

(#2306) kovadika válasza JohannZimu (#2304) üzenetére


kovadika
őstag

Egyáltalán nem időigényes, sőt! Semmi időt nem vesz igénybe. Kb ugyanaz, mintha csak az ISO fájlt másolnád rá, csak így éppenséggel a mappákat fogod. Ugyanannyi időbe telik, a kicsomagolásra nem kell várni.

(#2305) Flashget
Értem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2307) Flashget válasza JohannZimu (#2304) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor most félreértjük egymást.
Én azt szoktam csinálni ha ISO, hogy virtual clone-al megnyitom és a mappákat valahol a vinyón kirakom. vagy ha nincs hely, megnyitom és a serviionak megadom pl. J: és úgy játszom le DLNA-n.
De kényelemből a legjobb nekem BD-RE lemezre kiírom és Pio-ba berakva megnézem :)
Nem használok külső HDD-t.

Realme GT Master Edition

(#2308) JohannZimu válasza Flashget (#2307) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ahhhhaa... Ezt nem raktam össze, hogy a DLNA szerver (számítógépen) a virtuális meghajtóról lejátssza...
Ilyenkor menüvel játssza le?

Nekem NAS-om van, amin fut egy Twonky, utánanézek tud-e virtuális meghajtót mountolni.

Köszönöm az infót!

(#2309) Flashget válasza JohannZimu (#2308) üzenetére


Flashget
félisten

Ilyenkor menüvel játssza le?

megnézem melyik fájl a legnagyobb méret és azt indítom el ha nagyon sok db van. :)
tehát nem.

Realme GT Master Edition

(#2310) Csabroncka válasza Flashget (#2309) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt én is kipróbálom (ISO-val még nem próbálkoztam)!

Képzeld a 4.0-s mkv-val semmi baja a 430-nak gond nélkül megyen, most rádobtam az amerikai firmware-t és a hálózati lejátszás sokkal stabilabb lett! ;)

Nézd meg nekem ezt írják a VIA lan kapcsolatra és a videóformátumok lejátszására.

(virtuális meghajtónak én power iso-t használok, korrekt kevés erőforrást igényel)

Sok embernek mondtam már, hogy médiaszervernek érdemes megvenni a Twonky servert, tényleg nem hülyeség 6000-ft ért megvan, ingyen kapsz frissítést, nagyon kevés erőforrást igényel, a serviio-hoz képest OMG, és mehet NAS-ra is (a piok-meg egyenesen imádják)!

"in medias res"

(#2311) JohannZimu válasza Flashget (#2309) üzenetére


JohannZimu
senior tag

O.K.
Akkor gyakorlatilag egy ISO "kicsomagolást" spórolsz meg azzal, hogy "bemountolod" az ISO-t.

Én jelenleg "kicsomagolom" az ISO-kat és bemásolom a NAS-ra.

(#2312) JohannZimu válasza Csabroncka (#2310) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én "gyárilag" kaptam a NAS-hoz, jogtiszta és frissül is. Viszont utánanéztem, a Twonky nem támogatja az ISO kezelést, és egyelőre nem is tervezik.

Elnézést az ismétlésért.

[ Szerkesztve ]

(#2313) Csabroncka válasza JohannZimu (#2312) üzenetére


Csabroncka
addikt

A kicsomagolós verzióra értettem (AVCHD könyvtár szerkezet), a lejátszóm nem támogatja önmagát az ISO-t, de azt hiszem egyik asztali sem :F

A virtuális meghajtó ugyan úgy kicsomagolja a fájlt, csak nem egy konkrét fizikai helyen van, hanem egy "virtuálisan létrehozott" meghajtón. Ebből fakadóan például ugyan úgy (ahogy egy cd vagy DVD meghajtót) meg tudod osztani az otthoni hálózaton...stb

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#2314) Flashget válasza Csabroncka (#2310) üzenetére


Flashget
félisten

Bár ezt egy direkt L5.1-et átmuxolsz 4.0-ba kiderül rögtön viszi vagy sem. Mint pl. killa sample

eddig talán jó ha 2db ilyen mkv-ba botlottam..egyiknél a tv kiírta ismeretlen fájl formátum megnéztem L4.2 volt :) kényesek erre a L4.1-re a beépített médialejátszóik.

nekem a tv miatt van serviio és allshare.
egyébként a tv és Pio DLNA esetében tökéletesen kiegészítik egymást. Amit nem visz a tv azt a Pio viszi és fordítva (feliratokra gondolok meg a 24p filmekre)

Realme GT Master Edition

(#2315) digikábeles válasza RudY (#2252) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem világéletemben csak felvevős dolgaim voltak. /vhs, dvd, bluray/ Szeretek fölvenni /nem letölteni/ jó műsorokat, amit aztán a reklámok kivágásával archiválok.

(#2316) Flashget válasza digikábeles (#2315) üzenetére


Flashget
félisten

ez ma már napjainkban gyakorlatilag felejtős csak esetleg olyat veszek fel amit gyorsbe visszanézek mert nem voltam otthon pl. női kézi eb és utána delete.
hogy miért? van csatorna aki film esetében körbe tapétázza a képernyőt tátika show vagy hajdú műsor kezdésével...a maradékba berakja a karikát meg a tv logóját. totál kinyírja egy film képét.
régen a vHS korszakban még nem így volt...azt se értem mi szükség erre a karikára valamelyik nap ment a pro4-en karika nélkül!! ez a film a legenyhébb összekötő szavuk a b+ volt :p

Realme GT Master Edition

(#2317) digikábeles válasza Flashget (#2316) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A felvételek 90%-val én is így teszek: megnézem, törlöm. Nem is annyira filmeket veszek föl megőrzésre, hanem aktuális műsorokat, mint pl. az olimpia megnyitó és záró ünnepségét. HD-ban nagyon látványos.

(#2318) jeni válasza Flashget (#2316) üzenetére


jeni
félisten

magam is láttam a filmet+ ráadásul a 12 éves gyerek ott pirult mikor ment a film arról nem is szólva,hogy a filmen levő beszédek több mint 12 éven felülieknek szólt,amellett finoman szólva még párosodtak meztelenül.

ja amúgy ma voltam az Edigitalban a Móricz Krt-n és még mindig ki van rakva e

(#2319) kovadika


kovadika
őstag

Ezekről van valakinek tapasztalata? Nem sok mindent találni róluk magyarul, külföldi teszteken nem szerepelnek rosszul, és szebbek, mint a többi lejátszó :D [link]

(#2320) gulyasa válasza Flashget (#2316) üzenetére


gulyasa
őstag

Sajnos ezt írja elő a törvény ("Filmtörvény", vagy mi a franc a neve).
Az a gáz, hogy minden tévécsatornának minden sugározni kívánt filmet az időpont előtt 30 nappal be kell nyújtania az NMHH-nak, az meg a médiatörvény alapján besorolja.
Ez a kisebbik rossz, hogy a besorolás alapján a korhatár karikát ki kell rakniuk.
A rosszabbik lehetőség, hogy úgy megvágják a filmeket, hogy alacsonyabb korhatár besorolást kaphassanak.
Pont emiatt az utóbbi évtizedben alig láttam olyan régebbi filmet, amely úgy ment volna le, ahogy emlékeztem rá, mivel olyan sokat kivágtak belőlük...
Mindez a pénz miatt van.
Alacsonyabb besorolással korábban - egy jóval nézettebb műsorsávban - sugározhatják az eredeti állapotukban "problémás" filmeket, aztán közben mehetnek a reklámok orrba-szájba...

De mindig vannak kivételek.
Amit fentebb írtam, leginkább az országos sugárzású csatornákra igaz 100%-osan, de van pár olyan adó, amely csak és kizárólag egy-egy olyan fizetős kábelhálózaton, meg hasonló fizetős szolgáltatókon megy, amelyeket nehezen tudna ellenőrizni a hatóság és valahogy néha kibújnak a szabályok alól.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#2321) Flashget válasza jeni (#2318) üzenetére


Flashget
félisten

de a legjobb láttam már 23:35-kor 6-os karikát kirakva! :D

Realme GT Master Edition

(#2322) Flashget válasza gulyasa (#2320) üzenetére


Flashget
félisten

tudom, hogy van rá törvény csak itt még karika sem volt, hiába adták 23 óra után.
én speciel eltöröltetném ezt a karikát semmi értelme csak beég a plazmába ;)

Realme GT Master Edition

(#2323) gulyasa válasza Flashget (#2322) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem csak véletlenül nem rakták ki, ergo valaki hibázott. Lehet hogy egyszer ezt a beszélgetést véletlenül olvassa valamelyik hatósági ellenőr és utólag megbüntetik a csatornát - akár évek múlva. Mint amikor az RTL Klubot szívatták a Mónika show miatt, amikor az már rég megszűnt...
Én sem vagyok híve a dolognak (pedig plazmám sincs) mióta 2004-ben bevezették, azóta mérgelődök én is miatta.
Nyugaton van/volt olyan megoldás is, hogy a korhatár figyelmeztetést csak a film előtt írták ki, meg a reklámblokkok után a film folytatása előtt. Ez inkább jobban tetszene nekem is.

Amúgy 6-os karikás elsősorban nem azt jelenti, hogy csak gyerekeknek vetíthető és csak olyankor, amikor a gyerekek fent lehetnek, felnőttek akármikor nézhetik. A korhatár besorolás a tartalma miatt van.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#2324) Flashget válasza gulyasa (#2323) üzenetére


Flashget
félisten

persze tudom csak amiket írtam érthetetlen dolgok.
megnézném azt a gyereket is aki még nincs 6 éves és éjfélkor filmet néz :) tegyenek ki 12-es szokásosat és kész ha nem bírják ki.
na meg ilyen marhaság is 6-os karika reggel mese filmeknél vagy mikorra találták ki ezt? :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2325) kovadika


kovadika
őstag

Milyen ajánlott készülék van még a Pioneer 150-en, és a 220-as Panasonicon kívül? A pio nem igazán nyerte el a tettszésemet. Kb 50 ezres keret lenne, lényeg jó képminőség, avchd lejátszás, tűrhető mkv lejátszás.

(#2326) kovadika


kovadika
őstag

Még érdekelne pana tulajoktól, hogy megy-e a kandenciahelyes mkv lejátszás?

[ Szerkesztve ]

(#2327) jeni válasza kovadika (#2325) üzenetére


jeni
félisten

Panasonic DMP-BDT320

Ezen kívül már csak a (L:http://www.argep.hu/main.asp?suche=Sony+BDP-S790&x=43&y=4)Sony BDP-S590(/L)-s és a Sony BDP-S790-s ha tudsz rátenni még egy tízest,ugyanis 60000 Ft annak az ára.,illetve egye Samsungok,LG-k vannak.

Netdepos ár

[ Szerkesztve ]

(#2328) kovadika válasza jeni (#2327) üzenetére


kovadika
őstag

Nézegettem én is a Sony-t, viszont nekem már annyit nem ér meg, nem is beszélve arról, hogy nem támogat srt-t... Lehet mégis maradok a Pioneernál, a kandenciahelyes mkv miatt. Pana 220/320 tulajoktól még mindig érdekelne, hogy megy-e a 24p usbről mkv filmeknél.

(#2329) Pierre75 válasza kovadika (#2326) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nekem 110-s pana van, nincs gond a kadenciahelyes lejátszással. De ha jót akarsz magadnak, inkább a Pio. A pana rohadt válogatós DL lemezekkel, amiket a Pio, meg előtte az LG is gond nélkül vitt (10/10), abból a Pana 10/2. Raktak a távra egy rakás fölösleges vackot (sky, cast), de a felirathoz már a menüben kell babrálnod. Igényesebb és logikusabb a menüje a Pio-nak, és ha nüanszokkal is, de szebb a képminősége.

(#2330) kovadika válasza Pierre75 (#2329) üzenetére


kovadika
őstag

Azóta én is átgondoltam, sok külföldi fórumot olvastam, szóval valószínűleg marad a Pio.

(#2331) Pierre75 válasza kovadika (#2330) üzenetére


Pierre75
senior tag

A nem gyári anyagok feliratminősége nekem a Pio-n sem tetszett, de a Pana-n avi-nál kritikán aluli. Ebben és a finomzoom-ban egyértelműen jobb az LG, de ugye a képminősége gyengébb ezeknél. Mert mondogathatják neked, hogy minek a zoom azok akik nem néznek '90 előtti francia filmet, sokszor nagyon jól jön. Szóval, ha most kéne választanom kompromisszumokkal csak a Pio mellett maradnék.

(#2332) kovadika válasza Pierre75 (#2331) üzenetére


kovadika
őstag

Végül is marad a pio, felrakom rá a módosított kínai fw-t, ami elég tűrhető médiás képességeket ad majd neki.

(#2333) jeni válasza kovadika (#2332) üzenetére


jeni
félisten

és ha elkurod a gépet nem megfelelő firmmel?
esetleg nem válik be akkor vissza nem léphetsz a gyárira :U

[ Szerkesztve ]

(#2334) kovadika válasza jeni (#2333) üzenetére


kovadika
őstag

Miért kúrnám el? Már két fórumozóval is beszéltem, akik ezt használják, mindkettő csak dicsérte. Mellesleg simán fel lehet tenni rá utána a gyári fw-t.

(#2335) jeni válasza kovadika (#2334) üzenetére


jeni
félisten

miben nyújt többet? mit változtat vagy min?

(#2336) kovadika válasza jeni (#2335) üzenetére


kovadika
őstag

"Médialejátszó lesz belőle ingyen, igaz az ingyenes verzió még nem kezel hálózatot, de külső USB-ről le fog tudni játszani BD/BD3D ISO fájlokat, DVD-Audio és SACD lemezeket, jelentősen bővül a támogatott formátum, a DVD lemezeknél lehetőség lesz régiót váltani, látni fogja a lejátszó a 2TB nagyobb lemezeket és támogatni fogja az ext2/3/4 és NTFS fájformátumokat, stb."

(#2337) jeni válasza kovadika (#2336) üzenetére


jeni
félisten

ezt az oldalt találtam meg amelyen a Pion 140-s együtt adták ki és átnevezéssel kell a xxx.bin-t megadni

4.03 verzió

innen ollózva

a gyáriból csak a 1.05-t találtam a 1.02 még nem ami eredetileg rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#2338) Csabroncka válasza kovadika (#2336) üzenetére


Csabroncka
addikt

És bukod a garanciát... :U

"in medias res"

(#2339) kovadika válasza Csabroncka (#2338) üzenetére


kovadika
őstag

Hogy bukom, ha visszarakom rá az eredeti fw-t?

(#2340) Csabroncka válasza kovadika (#2339) üzenetére


Csabroncka
addikt

Na itt kezdődik a bibi! Tehát ha feltételezzük, hogy nem romlik el semmi, akkor minek vinnéd egyáltalán garanciáztatni, eddig rendben van. Azonban ha valami tényleg elromlik (pio esetén adjunk rá kis esélyt ;) ), akkor hogyan fogod visszarakni a gyárit :F

Ok és okozat ;]

"in medias res"

(#2341) kovadika válasza jeni (#2337) üzenetére


kovadika
őstag

Igen ez lesz az: [link]

(#2342) kovadika válasza Csabroncka (#2340) üzenetére


kovadika
őstag

Ja, értem mit mondasz. Arra gondolsz, hogy valami olyan defi üt be, hogy be sem tudom kapcsolni a készüléket, vagy valami olyan, ami meggátol abban, hogy gariztatás előtt visszarakjam rá a gyárit? Hát igen, ez benne van a pakliban. Viszont mivel én élnék azokkal a többletfunkciókkal, amiket kínál ez a fw, ezért inkább kockáztatok és használom, minthogy minden nap idegesítsem magam a gyári cucc korlátoltságán. Akinek nincs szüksége ezekre a dolgokra, annak semmiképp nem javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#2343) Flashget válasza kovadika (#2342) üzenetére


Flashget
félisten

Elmondom a DVD írókból ki indulva.
Ahhoz hogy a régi fw-t visszarakhasd kell egy kernell is ami Piokhoz nem mindig volt. Sőt inkább nem volt és kell egy működő készülék is. Nyílván ha bedöglött nem lehet visszarakni még kernell segítségével sem.
Viszont gariban megtudnák javítani gyári fw-vel.
Én biztosan nem rakom amíg garanciális a készülék, de még az 1.05-öt sem raktam fel :)

Realme GT Master Edition

(#2344) kovadika válasza Flashget (#2343) üzenetére


kovadika
őstag

Értem. Ettől függetlenül ha valaki felrakja ezt a nem hivatalos fw-t, az nyilván tudja, hogy kockázatot vállal. Természetesen én sem csak a hasamra csaptam, hogy ez kell nekem, hanem utána olvasgattam és tanácsot kértem olyanoktól akik ezt használják. Mivel rengeteg pozitív visszajelzés volt, ezért úgy döntöttem, hogy én is bepróbálom. Ez egy lehetőség arra, hogy kibővítsd a lejátszó képességeit(persze, csak ha szükséged van rá), és nem azt jelenti, hogy automatikusan "elkúrod a gépet" meg "bukod a garanciát".

(#2345) Csabroncka válasza kovadika (#2344) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez egy nyilvános fórum amit többen olvasnak, emiatt érdemes felhívni ezekre dologra a tulajdonosok figyelmét.
Nyilván egyéni döntés, hogy ki kockáztat és ki nem. Ettől függetlenül nem gondolnám hogy a moddolt firmware-től bármi baja lesz a készüléknek.

Ha meghibásodás esetén ez van fenn a lejátszón biztosan nem lehet majd garanciáztatni, ez biztos!

"in medias res"

(#2346) jeni válasza kovadika (#2344) üzenetére


jeni
félisten

ezért érdemes lenne a pion 1.02 bin fájl-t megkeresni aranytartaléknak ha gáz lenne.
bár azt még sehol sem találtam meg

(#2347) interstate76


interstate76
addikt

Sziasztok!

Olyan lejátszót keresek, amit hálózaton is jól ki tudok használni, azaz a sztg-em mellől látom az USB-n rádugott vinyót/pendrive-ot, ill. a lejátszó menüjében tudom tallózni a megosztott mappákat. Lehet, hogy az összes típus tudja, teljesen amatőr vagyok a témában, szóval bocs, ha láma a megfogalmazás.

Mi a véleményetek a Sony BDP-S370 típusú lejátszóról?

Kösz!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2348) junior11 válasza interstate76 (#2347) üzenetére


junior11
veterán

Az S370 már régi modell a Sonytól. A te célodra szerintem jobban megfelelne egy multimédiás lejátszó, bár az új blu ray játékosok hálózati képességeit nem ismerem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2349) interstate76 válasza junior11 (#2348) üzenetére


interstate76
addikt

Használnám a lemezes részét is, sőt, azt használnám gyakrabban, de néha jól jönne, ha nem kellene a laptopot a TV-re kötnöm (sorozatokat szoktam letölteni), ezért gondoltam erre a megoldásra.

A Sonyt használtban találtam.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2350) interstate76


interstate76
addikt

LG BP220-ról vagy a Samu BD-E5500-ról vkinek vmilyen tapasztalata, esetleg egy jó teszt, amit érdemes elolvasni?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.