Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) SimonYana válasza Flashget (#2050) üzenetére


SimonYana
addikt

Meg amit mondtam , hogy a 3D az ami szaggat. :F

® SimonYana ®

(#2052) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Bedobtam a kérdést a DVD-lejátszó topicba is, de itt talán több az élet.

Olcsó megoldás kéne kariajinak, és a egy korrekt BR/DVD-játékos beszerzése a cél.
Elvárásaim a HDMI-vel való összekötés lehetősége és az USB-bemenet, amiről lejátszik filmet is, ha felirat van, azt is kezeli. Nincs márka megkötés, jöhet minden noname, ha megüt egy minőségi szintet.

Köszönöm a segítségeteket előre is. :)

Most az LG BD350-el szemezek nagyon, 18körül lehet kapni, de sokallom picit. Low-cost megoldások érdekelnek. Ajándék lesz, de azért jövőbiztosat szeretnék. 3D nem igazán érdekel, a fenti modell is 2009es...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2053) yps12


yps12
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy a PBD150 le tudja játszani Bluray lemezről is az mkv-t?

Köszi.

(#2054) mayday00 válasza MittuDomain_ (#2052) üzenetére


mayday00
őstag

Kicsit gyűjtögess még, ne vedd meg a legolcsóbb noname lejátszót.
18-k -t sokallasz egy BD lejátszóért?
Akkor neked elég egy sima DVD lejátszó is.
Ugyanis 18k alatt csak az van..Vagy max használt ..Panák, már 25k tól vannak pl-

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2055) jeni válasza yps12 (#2053) üzenetére


jeni
félisten

szia
Igen,ha jól van megírva.

MittuDomain

LG-BD-650-s kapható az Edigital Móricz Krt boltjában 18000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2056) MittuDomain_ válasza jeni (#2055) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A Móriczon lakom :DDD
Van egy érzésem, hogy munka után beugrok oda.

Szerk:
Nem találom most az edigital honlapon a cuccot

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2057) gulyasa válasza MittuDomain_ (#2056) üzenetére


gulyasa
őstag

Mert náluk nem kapható.
Amúgy más helyeken van belőle: árgép lista

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#2058) jeni válasza gulyasa (#2057) üzenetére


jeni
félisten

Mikor bent voltam SSD-t venni a múlt hétfői napon akkor láttam ott kirakva.
Nem írnám ha nem láttam volna! Csak azért maradt a fejemben mert ilyet vettem az év elején és akkor 20000 Ft volt a Vaterán bontatlanul.
Amúgy amelyeket bejelöltél egy boltot sem ismerek onnan. Amolyan Lutri boltok azok.
Talán itt mert 3 darab van abból 2 bontott, és egy meg csomagolás nélküli.

[ Szerkesztve ]

(#2059) yps12 válasza jeni (#2055) üzenetére


yps12
csendes tag

Ha egy 25 gb lemezre csak rámásolok 4 db 5gb mkv-t, fog működni (mint egy pendrive), vagy még valamit kell vele mókolni. Nem szeretnék nagyon kovertálgatni, mert így kapom ezeket az állományokat.
De ha van olyan egyszerűen használhato progi, ami beleteszi a bluray struktúrába a filmet, az is tök jó. (2-3 napja olvasgatok a témában, de sajnos nem vagyok előrébb egyelőre.)

(#2060) jeni válasza yps12 (#2059) üzenetére


jeni
félisten

nem kell tenned más csak kiírod lemezre és berakod.
egyetlen egy fájlt kapsz MKV formában,vagyis 1 film 1 MKV.
1 2 3

[ Szerkesztve ]

(#2061) Flashget válasza yps12 (#2059) üzenetére


Flashget
félisten

Tsmuxer-t használok ilyenre bár sajna 2009 óta leálltak vele de win7-en teljesen jól működik.
Betallózod az mkv fájlt majd kiválasztod a BD disk-et és indítod a muxert.

Realme GT Master Edition

(#2062) Flashget válasza jeni (#2060) üzenetére


Flashget
félisten

Nagyjából ugyanaz az elv mint egy DVD lemezre írt 12 db sorozat rész avi-ban.

Realme GT Master Edition

(#2063) yps12 válasza jeni (#2060) üzenetére


yps12
csendes tag

Pana bdp80-on nem működik sajnos, ezért vagyok kíváncsi, hogy a Pio tudja-e a 4 mkv egy lemezen (BD) felállást kezelni.

Flashget: tegnap próbáltam a tsmuxert, nekem mindig valamilyen hibával állt meg (egyszer felirat hibával, majd amikor azt nem kértem bele, akkor meg más miatt). Lehet, hogy az mkv-immel van gond, még majd kísérletezek tovább. Ez a megoldás lenne most a Panámhoz jó, akkor nem kellene új lejátszót vennem.

Köszi srácok :R

(#2064) mayday00 válasza yps12 (#2063) üzenetére


mayday00
őstag

Pio tudja a 4mkv egy lemezen kezelést.
De miért ne tudná?
Ha van 10db, 1gb-os Mkv,m s lemezre írom, simán lejátssza a lejátszó.
megjelenik a menüben mind a 10db, kiválasztod a megfelelőt, s nézed.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2065) BBéci válasza yps12 (#2059) üzenetére


BBéci
titán

Miért jó azokat az mkv-kat BD-re írni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2066) yps12 válasza mayday00 (#2064) üzenetére


yps12
csendes tag

Köszi szépen.

BBéci: Mert kitöltjük a rendelkezésre álló teret, bármennyi is legyen. Feleslegesen figyel pl. 6x StarWars BD 50 az 1 terás hdd-n, fél évente veszem elő a gyerekek miatt. Letörölni meg durva lenne, az nem olyan, hogy ha kell, kikölcsönzöm.

[ Szerkesztve ]

(#2067) BBéci válasza yps12 (#2066) üzenetére


BBéci
titán

Mások az eredeti gyári BD-ről másolják merevlemezre a filmeket, aminek én is látom értelmét: praktikus, kényelmes. De visszafelé. :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2068) AtaWrc válasza BBéci (#2067) üzenetére


AtaWrc
tag

Nincs hely a merevlemezen.
Bd lemezt ~360 ft-ért lehet venni, stb

[ Szerkesztve ]

(#2069) Csabroncka válasza yps12 (#2066) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mkv nézegetésre felesleges BD lejátszó, akkor inkább egy kicsi DUNE. Válasszatok optimálisan és ne menjetek bele olyan választásokba, ami nem kifizetődő. Értem ezt úgy, hogy a kis DUNE felskálázó képessége és a megjelenítése irigylésre méltó! Nem tudom, hogy egy 25 ezer forint alatti lejátszó mire képes, de lehet a kis DUNE kenterbe vágja!

BD lejátszóra pedig tényleg akkor érdemes beruházni, ha megvan hozzá a megfelelő megjelenítő és hangrendszer. Ha nincs akkor felesleges pénzkidobás az egész!

megj: Egy tisztességes MKV megvan 25 giga erre már én is azt mondom, hogy érdemes lehet kiírni..de!

Természetesen minden a saját döntésetek, egyáltalán nem okoskodásnak írom, csupán jó tanács

"in medias res"

(#2070) mayday00 válasza BBéci (#2065) üzenetére


mayday00
őstag

Van akinek ez a hobbija, gyűjti a filmeket.Pl nekem.
Van aki szalvétát, bélyeget, stb gyűjt, más filmet.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2071) BBéci válasza mayday00 (#2070) üzenetére


BBéci
titán

Erre mondják: szarva közt a tőgyét.
Azt méricskélem, hozzád hány méteres nekifutás kell? :P

Én is gyűjtöm a filmeket, de nem írt BD-ken. Pláne mkv-kat. Annak szerintem semmi értelme, előnye, haszna. Vagy megveszem az eredetit, vagy merevlemezen hagyom. Számolj utána, semmivel nem olcsóbb a BD-re pörkölés. Tehát mi benne az okosság?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2072) mayday00 válasza BBéci (#2071) üzenetére


mayday00
őstag

Már hogyne lenne olcsóbb..
Érintetlen BD50 et leszedem, 1200ft ért van eredeti Japán BD50 kiírom rá s ennyi..
Mennyi is a eredeti gyári lemez?

7-8 ezer?
Ugyan azt a minőséget írom rá ,egy 1200ft os lemezre.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2073) yps12 válasza Csabroncka (#2069) üzenetére


yps12
csendes tag

Popim van, szeretem.
Volt 2 db 1TB hdd-m, ezek beteltek, törölni kellett róluk már a zenés videókból és a lossless audióból is, amiket fixen terveztem rajtuk tárolni.
Szert tettem nem olyan rég egy LG NAS-ra amiben van bluray író. Ezért játszok a lemezesdivel, mert így már van rá lehetőségem. Meg hát hiába van a NAS-on minden, nem bízok annyira az LG-ben, amire okot is ad a kicsike. A képeimet a hétvégén mentettem (2000-2012.06.) 4 db 25GB lemezen elfért.

Egy jó lejátszót keresek csak, ami tudja a lemezről való lejátszást nem csak BD és DVD formátumokból.

(#2074) Flashget válasza AtaWrc (#2068) üzenetére


Flashget
félisten

Panasonic lemez
Alap kiszerelés: 25 db
Egységár: 349.2 HUF

Realme GT Master Edition

(#2075) Csabroncka válasza yps12 (#2073) üzenetére


Csabroncka
addikt

A kiírás értelmét látom persze, de szerintem nem feltétlen kell ehhez asztali lejátszó, hiszen amikor kell visszamásolod a gépre.

De ha mégis, akkor pana vagy pio, ~40 ezertől felfele

"in medias res"

(#2076) SimonYana válasza Flashget (#2074) üzenetére


SimonYana
addikt

Honnan érdemes Pana lemezeket venni? Tapasztalat?
Előre is köszi az infót!

Nekem holnap lesz meg a Panasonic DMP-BDT320-am. Remélem nem fogok csalódni benne! :B

® SimonYana ®

(#2077) BBéci válasza mayday00 (#2072) üzenetére


BBéci
titán

Mit szívtál?
Azt írtam, a merevlemezen tárolásnál nem olcsóbb a BD-re írás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2078) Flashget válasza SimonYana (#2076) üzenetére


Flashget
félisten

[link]
PPP-ra rendelve a lemezek árán felül kemény 10Ft-ot kell fizetni érte a szállításért (összeg függő) :)
megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2079) AtaWrc válasza SimonYana (#2076) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Csak náluk vásárolok már:

[link]

(#2080) SimonYana válasza AtaWrc (#2079) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszönöm Uraim!

® SimonYana ®

(#2081) mayday00 válasza SimonYana (#2080) üzenetére


mayday00
őstag

Én is már régóta.
Árban, minőségeben a legjobbak.
megbízhatóak, precízek.
Van pick pack pontos átvevés,ami máshol nem nagyon van.
Pár 100ft így a költség,de minél többet rendelsz annál olcsóbb.
Pl 5000ft os rendelésnél, 200ft a szállítási díj,8ezernél semmi szinte, s így tovább.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2082) BBéci válasza Flashget (#2078) üzenetére


BBéci
titán

Éppen lemezeket készülök venni, de az nincs a kínálatukban, ami nekem kell. Egyébként évek óta ismerem a céget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2083) SimonYana válasza mayday00 (#2081) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen köszönöm!
Éppen most beszéltem Nor-al és most ugrott be hogy Szlovák cég. :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2084) Flashget válasza BBéci (#2082) üzenetére


Flashget
félisten

én is évek óta a másik a gold volt.
rendeltem Panasonic lemezt tőlük nem volt éppen, de rendelhető volt. 1 hét múlva jelezték megérkezett a kért cucc aktuális e még a rendelés és nem a megemelt áron kaptam, hanem a rendeléskor érvényes áron.
45Ft-ot kellett fizetnem ppp pontban szállításért. legkorrektebb bolt jelenleg a piacon.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2085) BBéci válasza Flashget (#2084) üzenetére


BBéci
titán

Csak a Gold-tól vásároltam a Kerepesi úton. Náluk most is kapható Verbatim Crystal Azo, de 50 darabért nem éri meg 1500 forint szállítási díjat kifizetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2086) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Olvasom a fórumon hogy írásra Pio 207 amit ajánlotok azt már meg is rendeltem és most lemez ügyben kissé tanácstalan vagyok.A pana lemezekből csak printelhetőt látok arra nem lenne szükségem, sima nincs ebből?A printelhető felülete nem koszolódik-maszatolódik el?...még soha nem vettem olyan lemezt.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2087) Flashget válasza 206 cc (#2086) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem senki nem nyomtat ra semmit viszont amig enpnyiert ilyen.jo.lemezt kapni

Realme GT Master Edition

(#2088) mikislim


mikislim
csendes tag

Sziasztok!

A pio bdp-150-nél olvastam, hogy csak a 720 mkv-t viszi (gyári leírás) az 1080 nem.
Van valami tapasztalatotok?
Nálam pl a csillagok háborúját nem indítja , de más látszólag 1080-ast visz.

(#2089) mayday00 válasza mikislim (#2088) üzenetére


mayday00
őstag

Még hogy nem viszi..
Nekem is ilyen készülékem van, s minden féle mkw-t visz.
1080p simán.
Pl bosszúállók (mkv) ami több mint 20giga minden további nélkül viszi.
Elég magas a bitrátája, mérete pedig.
Bátran nézz rajta bármit bármekkora mkv-t.
Csillagok háborúját meg valószínűleg azért nem viszi, mert a Formátum profil : High@L4.1
feletti, lehet 5.Nézd meg media infoval..
Pontosan melyik csillagok háborújáról van szó?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2090) mayday00 válasza 206 cc (#2086) üzenetére


mayday00
őstag

Az író nagyon jó választás, a legjobb.Nekem is ilyen van.
Mindenképpen ImgBurn programmal írd rajta a BD ket.
Jelenleg a legjobb BD25 lemez a panasonic. ennél jobb minőségben jelenleg nincs.
Ne ijedj meg attól, hogy printelhető.Nekem is ilyen lemezeim vannak.Nem maszatolódik, koszolódik..
Alkoholos filcel, rá lehet szépen írni a film nevét, majd szép kék BD tokba berakni.
20év múlva is olyan lesz a lemez mint újkorában.
Ha meg BD50lemezre lenne szükséged, akkor itt keresgélj.
[link]

[link]

Lemezt innen vásárolj, a legolcsóbb, legmegbízhatóbb hely.Innen is sokan innen vásárolnak, köztük én is.Korrektek, megbízhatóak.Lehet itt BD kék tokokat is venni nem drágán, ajánlom vegyél belőle 20-30db-ot amennyire szükséged van s abba rakd a lemezeket.
Van pick pack pontos átvevés is, így 2-300ft a szállítási díj.
De minél magasabb értékben rendelsz annál olcsóbb.
S talán 7 ezer ft tól már nem emlékszek pontosan, ingyen vehető át, ami ugye nem mindegy..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2091) mikislim válasza mayday00 (#2089) üzenetére


mikislim
csendes tag

Köszi Mayday!

Ncore-s volt, de mérgemben letöröltem. Mármint a csillagok háborúja. Ezek szerint másikat kell választanom.
Örülök, hogy rossz a gyári leírás.
Ezt a profilt kell ezek szerint néznem? Ha egy pár szót írnál erről megköszönném!

(#2092) mikislim válasza mayday00 (#2090) üzenetére


mikislim
csendes tag

Persze ha nem akkor is köszönöm a válaszodat! :) bocs a feltételes módért! :)

(#2093) mayday00 válasza mikislim (#2091) üzenetére


mayday00
őstag

Sajnos pontosan nem tudom mi ez a profil, mkv kódolásánál valami..
De kb 10000ből 1 szer van ilyen, nem kezeli az asztali lejátszó.Amúgy minden további nélkül megy:)
Mert aki elkészíti a relizt figyel mindenre.Azt a verziót amit letöröltél, lehet valami nem hozzáértő csinálta.
Figyeld a hozzászólásokat ha valami gond van úgyis beleírják:)
De a továbbiakban ezt a témát pm ben folytassuk ha bármi kérdésed lenne ott segítek:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2094) spiky03 válasza mikislim (#2091) üzenetére


spiky03
veterán

Ajánlom ezt a progit
MediaInfo
Ez mindent kiír a filmekről, legyen az bármilyen formátum.
Az a fontos, hogy L4.1 legyen a videó kódolása, azokat lejátsza a Pioneer.

Nekem valamiért az LG-m lejátsza az L5.1 is, pedig az elején kiírja, hogy hiba lehet a lejátszásnél, de simán viszi. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2095) Flashget válasza mikislim (#2088) üzenetére


Flashget
félisten

be is baszna ha nem vinné..azt nézd meg level 4.1 vagy sem. hanem az az mkv fájl átkell muxolni 4.1-be és vinni fogja.

Realme GT Master Edition

(#2096) Flashget válasza mikislim (#2091) üzenetére


Flashget
félisten

Használd a keresőt!
Mivel ezt a tipust én vettem először az ide beírók közül leírtam ezt is csak a L4.1-t hajlandó lejátszani (mint a legtöbb TV médialejátszója is)
[link]

Realme GT Master Edition

(#2097) mayday00 válasza Flashget (#2095) üzenetére


mayday00
őstag

Igaz muxolni kell s viszi...de 10000ből 1 van ami nem ilyen level 4.1
Ugyanis aki a relizt elkészíti az figyel erre, a profibbak..Profi csapatok.
A nem profik nem ismertek követhetnek el ilyen hibákat.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2098) 206 cc válasza mayday00 (#2090) üzenetére


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Köszönet a segítségért lemez ügyben.Az ajánlott helyről vettem én is a dvd-ket csak a blu ray témában még teljesen új vagyok.Még egy kérdés..tudom nem publikus de ha már filmek a BD25 formátumokba készített munkákból milyen csapatok release-i a jók?Asztali blu ray (samu 5500) amin nézni fogom illetve egy es7000 tv-n....esetleg 3D-ben kell valamire figyelni már mint a lejátszó és a tv ugye tudja az alapanyagra gondolok.
Természetesen jó priviben is a válasz ha ezt itt nem engednék?! :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2099) mayday00 válasza 206 cc (#2098) üzenetére


mayday00
őstag

Priviben válaszolok:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2100) SimonYana


SimonYana
addikt

® SimonYana ®

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.