Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) kovadika


kovadika
őstag

3D Blu-ray lejátszót milyen ajánlanátok kb 30 ezer forintos keretig? Ritkán lenne használva, és kizárólag főleg blu-ray lemezek lejátszására(néha dvd).

(#2102) mayday00 válasza kovadika (#2101) üzenetére


mayday00
őstag

Szakértők meg én is a Pioneer BDP-150 et ajánlom.
Ár érték arányban jelenleg a legjobb.Ez 40k.
30k ig bezárólag, 26k körül Panasonic DMP-BD75

Vagy pana, vagy a pio.

Ha csak 30k szánsz rá akkor a pana, ha van 40 ed akkor a pio.

Samu, Lg, társai felejtősek.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2103) junior11 válasza mayday00 (#2102) üzenetére


junior11
veterán

Panasonicból én az BDT120 alá nem adnám.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2104) mayday00 válasza junior11 (#2103) üzenetére


mayday00
őstag

Én sem adnám.
De 30k ig bele kell férni
BDT120 30k felett van.35k körül.

Ha 40k lenne a felhasználható összeg, akkor egyértelmű hogy a Pioneer.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2105) junior11 válasza mayday00 (#2104) üzenetére


junior11
veterán

A Pio 150 is szuper igen, de nálam Panasonic :).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2106) mayday00 válasza junior11 (#2105) üzenetére


mayday00
őstag

Igen azok is jók:)
Nekem a pio előtt, volt samum, lg,-m is.
A samut a vásárlás után 2 héttel eladtam olyan fasza készülék volt.
Nem részletezném de annyit, hogy pl belső feliratokat nem kezelte.
Mkv lejátszás lassú volt, lomha...
A Lg jobb volt, szépen kezelt mindent, de képminőségre nem felelt meg annyira,
Pio ezeknél mérföldekkel jobb:)
Szóval aki vásárolni akar, szánjon rá 40k.t s vegyen vagy Piot, vagy panát.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2107) kovadika válasza mayday00 (#2106) üzenetére


kovadika
őstag

Ezért írtam le, hogy mire kell. Semmi belső felírat, meg mkv. Csak és kizárólag eredeti bluray lemezek lejátszására. Letöltött dolgokra van médialejátszó.

(#2108) mayday00 válasza kovadika (#2107) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor vagy a említett Pioneer, vagy a Panasonic.
Abból írtunk 2 fajtát is. Egyik 30k alatt van, a másik felette.
Te döntöd el melyik készüléket választod.
De márkában, minőségben, megbízhatóságban, ár érték arányban, a említett készülékek a legjobbak.
Plazma topikban pl a szakértők a Pioneert ajánlják.150 est.
De Panasonic BDT120 alá én nem mennék.

lg, samu, társai felejtősek.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2109) Flashget válasza kovadika (#2107) üzenetére


Flashget
félisten

Csak és kizárólag eredeti bluray lemezek lejátszására.

ebben az esetben tök mindegy, hogy Pana vagy Pio..ami számít milyen kimenetek vannak a készüléken és neked mire van szükséged.

Realme GT Master Edition

(#2110) panpeter92


panpeter92
tag

Milyen 3D Blu-ray lejátszót ajánlanátok 50 ezer forintos keretig? Lehetőleg jól kezelje az mkv-t, esetleg a 3d ISO fájlokat(nem tudom ez utóbbira van-e egyáltalán lehetőség), és jól működjön külső merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#2111) mayday00 válasza panpeter92 (#2110) üzenetére


mayday00
őstag

Iso fájlokat tudtommal egy asztali lejátszó sem kezeli.
Erre csak a medialejátszók alkalmasak.

Pioneer BDP-150 ár,érték arányban a legjobb.
Sokat beszéltünk is itt róla milyen jó készülék.
Ára 40k.
Vagy Panasonic Panasonic DMP-BDT120, Panasonic DMP-BDT220, ezek is 40k körül vannak.

Samu, Lg társai felejtősek.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2112) panpeter92 válasza mayday00 (#2111) üzenetére


panpeter92
tag

Közben találtam ezt a lejátszót, és ez kezeli az iso fájlokat
Asus O!Play BDS-700

(#2113) kovadika


kovadika
őstag

Én találtam egy ilyet, ezen azt írják hogy kezeli a bd iso-kat.
[link]

(#2114) mayday00 válasza kovadika (#2113) üzenetére


mayday00
őstag

Média lejátszó + Bd lejátszó egyben így másabb, hogy lejátssza.
Nem is tudtam, hogy ilyen van.)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2115) kovadika válasza mayday00 (#2114) üzenetére


kovadika
őstag

ez számomra is új, 2012es cucc, de elég jónak tűnik. Az asus-t amúgy is bírom

(#2116) mayday00 válasza kovadika (#2115) üzenetére


mayday00
őstag

nekem is teljesen új,
Komoly cucc lehet.
Kérdés milyen a kép, hang minősége stb..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2117) Warter válasza kovadika (#2113) üzenetére


Warter
őstag

Hálózat kezelése elég harmatos, pontosítva csak a DLNA-t tudja, de ha csak usb-ről akarsz lejátszani filmeket, akkor megfelelhet. Képminőséggel szerintem nem lesz baj, mert Qdeo chip van benne, amig elég jó.

(#2118) kovadika válasza Warter (#2117) üzenetére


kovadika
őstag

Értem, köszi a választ. Még annyi lenne a kérdésem, hogy most egy egreat r6s van, ennél jobb a képminősége az asus bd-nek?

(#2119) Warter válasza kovadika (#2118) üzenetére


Warter
őstag

Nem láttam őket egymás mellett, de ha tippelnem kéne, akkor az Asusra fogadnék.

(#2120) kovadika válasza Warter (#2119) üzenetére


kovadika
őstag

értem. És az ajánlott pioner lejátszó és az asus között mi a különbség? Melyik a jobb választás? mondjuk az asus tudja az isot kezelni. Ezen kívül van lényeges eltérés?

(#2121) mayday00 válasza kovadika (#2120) üzenetére


mayday00
őstag

Az asust nem ismerem, s rajtam kívül szerintem mások sem nagyon.
Valami új készülék lehet.
Egyáltalán kinek van ilyen asus a fórumon?
Vélemények?

Ha fontos a iso lejászás, akkor a Pio nem ajánlott mert nem kezeli.
De minden más szempontból hangminőség, kép, viszont ott van.
Ár érték arányban a legjobb.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2122) kovadika válasza mayday00 (#2121) üzenetére


kovadika
őstag

Azóta már olvastam teszteket róla, és dicsérik az asust, az 500-as változata, ami csak néhány apró dologban tér el a 700-astól és abban, hogy nincs benne wifi(erre amúgy se lenne szükségem) már 46 ezerért elérhető, ami szerintem abszolút reális ár, egy ilyen médiaképességekkel rendelkező blu-ray lejátszónál: [link]

(#2123) mayday00 válasza kovadika (#2122) üzenetére


mayday00
őstag

Végülis ezt veszed meg?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2124) Flashget válasza mayday00 (#2121) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig volt már szó róla a topicban és PH-s teszt is volt.
ASUS O!Play BDS-700: médialejátszó csúcs képminőséggel

Asus optikai meghajtók gyenge pontja a rossz fw vagy hogy nem ad ki a gyár fw-t egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2125) 206 cc


206 cc
senior tag

blu ray playerből a Sony ?...40K-ig? van ajánlott modell....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2126) mayday00 válasza 206 cc (#2125) üzenetére


mayday00
őstag

40k ig BD lejátszó?
sony legyen?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2127) 206 cc válasza mayday00 (#2126) üzenetére


206 cc
senior tag

a samu 5500-ről lemondtam....csak nézegetem miket tudnék beszerezni a pioneer 150 van befutóhelyen illetve hozzájutok egy ps3-hoz még...ugy is kettő lejátszóra van szükség...

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2128) junior11 válasza 206 cc (#2125) üzenetére


junior11
veterán

Sonyból én csak a BDP-S790-et választanám, amúgy Panasonic DMP-BDT120/220 vagy Pioneer 150.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2129) BBéci válasza junior11 (#2128) üzenetére


BBéci
titán

Én még azt a Sonyt sem, mert jobbak a Pioneerok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2130) mayday00 válasza BBéci (#2129) üzenetére


mayday00
őstag

+1

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2131) 206 cc válasza junior11 (#2128) üzenetére


206 cc
senior tag

hmmm...ez a három amit kinéztem...szinte ugyan azon az áron megkapnám ,de akkor melyiket?....a két pana között a wifi az egyik különbség..a pure direct üzemmód nem igazán tudom mi?...illetve a bonus view ezt sem tudom...szóval ezeket találtam.A pio vs. pana viszont már nagyobb gond,mert az mkv lejátszás hiánya elég erős hiba nálam...a hang részen a különbségek nem izgatnak legyen egy optikai és kész viszont a képminőség annál inkább érdekelne.Melyik a jobb...látok elég sok képjavító hiper-szuper áramkört a pana leírásában....
Jól jönne pár tapasztalat,infó...
Köszönet előre is!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2132) Flashget válasza 206 cc (#2131) üzenetére


Flashget
félisten

A pio vs. pana viszont már nagyobb gond,mert az mkv lejátszás hiánya elég erős hiba nálam.. :F
ezt most úgy értsem, hogy nem játsza le az mkv-t? Mindkettő lejátssza..képileg is ugyanaz mindkettő a médialejátszásban valamivel jobb a Pio illetve az fw frissítésben is.
Pana előnye a wifi annak akinek nem smart a tv.

Realme GT Master Edition

(#2133) 206 cc válasza Flashget (#2132) üzenetére


206 cc
senior tag

Miiii...most akkor lejátsza a pio is az mkv-t??...itt a wma van bejelülve csak az mkv nincs??!!

vazze...ezek a webes oldalak :Y :Y ...mindenhol mást írnak...köszi az infót :R :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2134) mayday00 válasza 206 cc (#2133) üzenetére


mayday00
őstag

Már írtam, hogy lejátssza:)
Piom van, s viszi simán, 20gb feletti mkv kat is.
megnyugodhatsz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2135) Flashget válasza 206 cc (#2133) üzenetére


Flashget
félisten

Én azt nem értem miért webes oldalakat nézel, miért nem a gyártó oldalát vagy itt a topic keresőt használva beírod a tipust?

Realme GT Master Edition

(#2136) 206 cc válasza Flashget (#2135) üzenetére


206 cc
senior tag

Mert első sorban áruházakat kerestem,hogy hol lehet kapni és aki ki is szállítja persze.
Mivel vidéken lakom és itt az email-t is a postás hozza .... :R :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2137) Flashget válasza 206 cc (#2136) üzenetére


Flashget
félisten

Nem azzal van a probléma hol laksz, hanem a webshopokkal amik összevissza írnak mindent és a legtöbb esetben még a fénykép is rossz amit kiraknak mellé.
Mindig a gyártó oldalát kell nézni meg a ph illetékes fórumát :)

Enjoy your smartphone content in high quality. The BDP-150 handles multiple file types such as smartphone specific 3gp videos, as well as DivX + HD, MKV, WMA, MP3 and FLAC.
[link]

Egy dolgot nem tudnak ezek a lejátszók..DLNA-ban az .mkv fájlok mellé rakott feliratot nem jelenítik meg! USB-n vagy lemezről viszont igen.

Itt a fórumba nem volt semmi infó a 150-ről csak a gyártó oldaláról tudtam adatokat nézni.
Egyébként létezik BDP-150S is ami az ezüst kivitel, de látni még nem láttam boltban sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2138) BBéci válasza Flashget (#2137) üzenetére


BBéci
titán

Számtalanszor leírtam én is, hogy kizárólag a gyártók honlapjáról szabad tájékozódni és nem csak a magyarról, mert lehetnek, vannak fordítási hibák.
Ez amúgy magától értetődőnek tűnik, de a jelek szerint mégsem az.:N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2139) SimonYana


SimonYana
addikt

40k ig BD lejátszó?

Hogyha írott 3D-ben gondolkozol semmi más csakis Panasonic!

NEW! Smart Network 3D Blu-Ray Disc™ Player DMP-BDT320
Én ezt használom , de ez már 50 ezer.

Ez belefér a 40-be és hibátlan!

Pioneer BDP-150-et másnap vissza vittem , mert minden írott 3D-s film akadt! :W
Ugyan azok a filmek a legalacsonyabb kategóriás tavalyi szériás DMP-BDT110 -ben sem akadt! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2140) 206 cc válasza SimonYana (#2139) üzenetére


206 cc
senior tag

Na egy pár ilyen megerősítés még jól jönne...sajna írott lesz a nagyobb rész amit nézek majd rajta...ezért is érdeklődöm,hogy melyiket?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#2141) I.T.E.M válasza 206 cc (#2140) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

+1

A pana a legjobb a BD játékosok között. Nekem is van igaz nem 3D-s de brutálisan jó képpel rendelkezik. Nemhiába a PHL Reference Chroma Plus és a P4HD processzor ott van a szeren.. :K

Az újabbak meg már okosabb P4HD val rendelkeznek szóval egyértelmű,hogy pana!

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2142) Flashget válasza SimonYana (#2139) üzenetére


Flashget
félisten

avatar 46GB-os valós 3D iso nem buherált, kókány mkv fájl....kiírom és kiderül minden. Csak előbb le kell törölnöm 50GB-ot ami 1,5 óra :D

Realme GT Master Edition

(#2143) SimonYana válasza Flashget (#2142) üzenetére


SimonYana
addikt

Már túl vagyok rajta!
Tökéletesen hibátlanul néztem meg és ámultam a látványokon.
Hogyha sikerült lecserélnem a SONY Pascalt , újra nézem! :C

® SimonYana ®

(#2144) Flashget válasza SimonYana (#2143) üzenetére


Flashget
félisten

Nem érted.
Én cáfolni akarom az állításod a Pioval kapcsolatban! :)

Realme GT Master Edition

(#2145) BBéci válasza I.T.E.M (#2141) üzenetére


BBéci
titán

Amíg lehet kapni Pioneer BD-játszókat, addig nem vennék Panasonicot és nem is ajánlom senkinek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2146) junior11 válasza BBéci (#2145) üzenetére


junior11
veterán

Én viszont Panát vennék, kinek mi tetszik. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2147) Flashget válasza junior11 (#2146) üzenetére


Flashget
félisten

lemezbe panát veszek :)

Realme GT Master Edition

(#2148) RudY


RudY
addikt

Nálam pedig kétféle Samsung BD játékos teszi a dolgát, ahogy kell, semmi extra, de semmi gondom nincs velük.
Tegnap viszont ráfutottam az első Cinavia védelemre figyelmeztető üzenetre, ezzel együtt az audio sáv teljes blokkolása is megtörtént. Kb. 30 perc után ugrott elő (Looper.2012.BDRip.XviD.ENG.HUNSUB-VPM). Természetesen a feliratot is tökéletesen takarja :DDD Szerencsére a Samu TV gond nélkül lejátszotta, legalább el tudtam dönteni biztosra, hogy ez a film se éri meg igazán a későbbi megvásárlását :N

(#2149) Flashget válasza RudY (#2148) üzenetére


Flashget
félisten

Szerencsére a Samu TV gond nélkül lejátszotta, legalább el tudtam dönteni biztosra, hogy ez a film se éri meg igazán a későbbi megvásárlását
:DDD

Realme GT Master Edition

(#2150) I.T.E.M válasza BBéci (#2145) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Amíg a Panasonic saját fejlesztésű videó processzorokat használ addig nálam ők a legjobbak. A Pioneer is külső gyártótól veszi a feldolgozót. Pl a komolyabb játékosok a Marvell féle Qdeo-t használják,de ezt te úgy is tudod,ha pio játékossal rendelkezel. Egyébként nem véletlen,hogy a PHL a világ egyik legjobb filmes laboratóriuma.

Volt nekem annak idején több Pioneer DVD játékosom (nem az olcsó fajta) is és nem nyerte el a tetszésemet,miközben a Panasonic lejátszók messze teljesítették az elvárásaimat mind képileg,mind hangilag és lemezkezelés terén is.

De egyébként mindenki olyat vesz,ami neki megfelel és ez így van jól. :K

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.