Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) BBéci válasza attka (#2500) üzenetére


BBéci
titán

Nézd, ha a kettővel nagyobb testvérénél (LX55) jobb hangja van egy 20 éves, 12-13000 forintos CD-játszónak, akkor annyira mégsem lehet jó a BDP-150. Természetesen erre a célra értendő, mert a maga nemében kiváló BD-játszó.
Az más tészta, hogy a WD-nél jobb és Neked tetszik. Bizonyára nem hasonlítottad komolyabb lejátszókhoz, amit én viszont megtettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2502) dgyuri0123 válasza attka (#2500) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Na végre! Van valaki, aki ilyet használ. Nálam is kb. ez a helyzet. Örülök, hogy válaszoltál. Úgy néz ki, hétvégére haza tudok hozni egy tesztkészüléket. Nagyon kiváncsi vagyok a hangjára. Mondjuk ahol ki volt állítva meghallgattam, de elég fura módon szólt. Először Jamo hangfalakon próbáltuk, később pedig Bowers&Wilkins-re váltottunk. Az utóbbi 3x annyiba került, de nekem nagyon nem jött be amit hallottam. Az első olcsóbb Jamo-val jobb volt. Most nem részletezném, de ezek után nagyon szeretném itthon is meghallgatni a saját rendszeremen. Meglátjuk.

Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2503) attka válasza BBéci (#2501) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Természetesen ez egy szubjektív dolog. Izlések és pofonok. Úgy gondolom az én alsó vagy talán középszintű rendszerembe beleillik. Komolyabb eszközökhöz nem tudom viszonyítani. Valószínűleg ezért is tetszik. Mindent a helyén kell kezelni. Nekem ez a minőség megéri, hogy mellette van egy média playerem és egy BD lejátszóm is egyben, így ajánlom másoknak. Aki pedig annyira elvakult az úgy is kipróbálja a rendszerébe azután veszi meg.

Egyébként sokk cikkben dicsérték a hangját.

Üdv.

(#2504) attka válasza dgyuri0123 (#2502) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Annál jobb teszt nem lesz minthogy otthon a saját rendszeredbe próbálod, és van mihez viszonyítanod is. A bolti meghallgatásokkal kapcsolatban vannak kételyeim, azért is mert nagyon sok összetevőtől függ a hangzás, pl.: IC kábel, tápkábel, hangsugárzó kábel, hangsugárzó elhelyezése, helység mérete, adottságai. Sose felejtem el, mennyire nem hallottam a boltban milyen mélyeket produkál a hangfalam ahhoz képest ahogyan itthon szól.

Jó tesztelést, remélem neked is beválik.

Üdv.

(#2505) Vhiktor válasza BBéci (#2490) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na kipróbáltam.
A "sima" BRD-ket 12 másodperc alatt tölti be.
A javas lemezeket pedig 28. Az elég sok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2506) Vhiktor válasza Vhiktor (#2505) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igaz összehasonlítási alapom nincs.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2507) BBéci válasza Vhiktor (#2505) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Ismétlem: BD = Blu-ray Disc.
Még nem volt időm megvizsgálni a lemezeimet, melyiken van Java és melyiken nincs. Mindig az Avatarral szoktam tesztelni. Betöltést, képet és hangot is.

(#2503) attka
Szerintem abban semmi elvakultság nincs, ha azt mondom, érdemesebb egy 20 éves, 13000 forintot érő CD-játszóval zenét hallgatni.

A boltokban általában akusztikailag rendben vannak a bemutató helyiségek. Ezért a mélyhangok normális mennyiségben és minőségben szólalnak meg. Ugyanakkor a legtöbb lakószoba visszhangos, nincs csillapítva, emiatt felerősödik, túlzóvá válik a basszus. Számos effélével találkoztam, még a barátnőm szobájában is, ahová elvittem a sztereó rendszeremet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2508) Flashget


Flashget
félisten

Biztos bennem van a hiba mert BD filmekhez kerestem 40K környékén egy jó lejátszót, mert BD filmeket akarok nézni rajta Így lett Pioneer 150.
Viszont azóta olyanokat olvasok amik mind másodlagos dolgok egy ilyen lejátszónál..médialejátszó képességei, ISO-kat lejátszik stb. meg FLAC lejátszási képességei és mínősége...miért nem médialejátszót vagy olcsóbb cd lejátszót keresnek ilyen dolgokhoz amiket erre terveztek? Senki nem akar egy MP3/FLAC lejátszóval 3D BD-ben Avatart nézni, legalábbis nem ezen képességei a legfontosabbak számukra :)

Realme GT Master Edition

(#2509) Vhiktor válasza BBéci (#2507) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálad mennyik ezek az értékek?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2510) dgyuri0123 válasza Flashget (#2508) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, de a "csak" BD-ként használatos eszközöket bőven megkapni olcsóbban, mint a Pioneert.
Főként. ha az eredeti árára gondolok, ami kb 55 pénz volt. Az egy dolog, hogy most olcsóbb.
Azok között is akad, aminek remek a képminősége. Akkor feltehetnénk a kérdést: minek a Pioneer, ha féláron is kapni hasonló minőségű BD playert?
Pontosan azért, mert tud olyasmit is, amiket a társai félpénzért nam tudnak. Köztük pl. az FLAC lejátszási képesség.

Egy univerzális berendezés mindig rengeteg komprokisszumot hordoz magában, de ha nem akarunk raktárat csinálni a lakásunkból, akkor jó szolgálatot tehetnek, akár annak árán is, hogy nem 100%-on teljesítenek minden szinten. Szerintem.

"csak a zene van"

(#2511) mayday00 válasza dgyuri0123 (#2510) üzenetére


mayday00
őstag

Sziasztok. Evvel a kínai Firmware-vel a Pio BDP-150 en, high 4.0 ás MKV-k is mennek szaggatás nélkül?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2512) Flashget válasza dgyuri0123 (#2510) üzenetére


Flashget
félisten

Bocs, de a "csak" BD-ként használatos eszközöket bőven megkapni olcsóbban, mint a Pioneert.

Én a mínőségre adok nem az olcsóságra ezért vettem Piot és nem LG vagy Samsungot.
Nekem a 3D BD filmek lejátszása és a DVD felskálázása is fontos szempont volt. Ebből a szempontból már jó pár olcsóbb készülék kihullana a rostán.

Realme GT Master Edition

(#2513) dgyuri0123 válasza mayday00 (#2511) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia.

Nekem egyenlőre még nincs Pio 150-em. Nem tudok rá érdemben semmit sem válaszolni.

"csak a zene van"

(#2514) sting2


sting2
addikt

Budapesten ez a lejátszó gyakorlatilag nem létezik sehol.
4-5 nap a beszerzése.
Ahol " raktáron " státuszként van feltüntetve, ott sincs...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2515) dgyuri0123 válasza Flashget (#2512) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam sokkal okosabb (angol, amerikai) stb. szakírók szerint is úgy van, ahogyan állítom.
Fele annyiért is lehet ilyen BD képességekkel bíró lejátszót kapni. Olvass utána kicsit.
Ezeknek a valódiságát nyilván nem tudom garantálni, de őszintén szólva hány berendezést van módja kipróbálni vásárlás előtt egy átlag usernek? Szerintem a piaci kínálat töredékét tudod pl. otthoni körülmények között lecsekkolni. Akkor viszont hagyatkozol a szakírók véleményére leginkább.
Én legalábbis biztosan.

"csak a zene van"

(#2516) sting2 válasza sting2 (#2514) üzenetére


sting2
addikt

Ez lemaradt :
Pioneer BDP 150

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2517) spiky03 válasza sting2 (#2516) üzenetére


spiky03
veterán

Fura.
Mert 1-2 hete ha jól emlékszem valamelyik MM-ben volt felpolcolva vagy 5-6 db. :U
Ennyire kapós lenne.

Körül nézek már én is a jövőhéten, mert épp hirdetem az LG-et. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2518) sting2 válasza spiky03 (#2517) üzenetére


sting2
addikt

Ezüst van most itt-ott, de lesz fekete is újból.
Ezen dilemmázok én is hogy várjak vagy csapjak le egy ezüstre.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2519) BBéci válasza Vhiktor (#2509) üzenetére


BBéci
titán

20-21 mp körül indítja az OPPO BDP-105EU az Avatart, másik filmmel még nem mértem stopperrel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2520) spiky03 válasza sting2 (#2518) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor megnyugodtam :)
De mintha a Westendben láttam volna feketét, vagyis az ára mellé oda volt írva zárójelbe, hogy ezüst színben is kapható.

Remélem el megy az LG-m hamar és akkor veszek egyet rögtön.
Én feketére pályázom. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2521) Flashget válasza sting2 (#2514) üzenetére


Flashget
félisten

egyetlen webshopba sincs?
panasonic 120/220 se?

Realme GT Master Edition

(#2522) digikábeles válasza Flashget (#2512) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nálam pont nem hozta a minőséget a Panasonic dvd felvevő. Soha nem vennék többé semmit tőlük.

(#2523) Flashget válasza digikábeles (#2522) üzenetére


Flashget
félisten

lejátszóról volt szó eddig csak :)

Realme GT Master Edition

(#2524) Vhiktor válasza BBéci (#2519) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az Avatart kipróbálom majd még én is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2525) junior11 válasza digikábeles (#2522) üzenetére


junior11
veterán

Mi nem tetszett a Panán? Nálam e legjobbak közé tartozik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2526) Attisbootleg


Attisbootleg
csendes tag

Sziasztok,

Abban tudna valaki segíteni, hogy a BR lejátszók figyelembe veszik a DVD-k kódolását? Vennék néhány 1-es kódú DVD-t, amit ugye a jó öreg DVD lejátszó nem annyira preferál (olyanról van szó, ami csak 1-es kóddal jelent meg, és én barom szeretem az eredeti lemezeket).

(#2527) BBéci válasza Attisbootleg (#2526) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a BD-játszók (nem BR) is figyelembe veszik a régiókódot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2528) Attisbootleg válasza BBéci (#2527) üzenetére


Attisbootleg
csendes tag

Köszi, sejtettem. Nem vagyok boldog emiatt

(#2529) digikábeles válasza junior11 (#2525) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Hogy mi nem tetszett? Nem olvassa az általa írt dvd lemezek egy részét például. Ha ír, sokszor bekockásodik a felvétel. 100 ezerszer újraírható ram lemez? Egy részük olvashatatlan, pedig még százszor sem lettek újraírva. Még nem dobom ki, de egyszer arra is sor kerül.

(#2530) BBéci válasza digikábeles (#2529) üzenetére


BBéci
titán

Az újraírható csak egy opció, nem garantált a lejátszás, ezért nem is ajánlott olyat beletenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2531) sting2 válasza Flashget (#2521) üzenetére


sting2
addikt

Csak is Pio..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#2532) Csabroncka válasza dgyuri0123 (#2515) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gyuri BD játékos vásárlása előtt több dolgot kell magadban tisztázni és végiggondolni.
Agyoncsépelt szavak, hogy asztali lejátszót kimondottan arra kell használni ami az elsődleges funkciója, ebben a legjobb, erre van kihegyezve.

Azt is tudni kell, hogy egy bizonyos tv méret alatt teljesen felesleges a BD.
Vegyük a te példát a 25-30 ezres kategóriát: itt már megfigyelhető az (elnézést a kifejezésért), de teljesen gagyi alkatrészek felhasználása. A pio modelleken én nem figyeltem meg tálca mozgatás gondot, hangos olvasás, elhúzódó olvasási problémákat. Nagyon fontos kritérium a lemeztálca minősége, ez szinte mindent elárul a készülékről!

Mielőtt megvettem volna a lejátszóm ne tudd meg mit variáltam, vacilláltam. Már akkor felhívták a figyelmemet arra, hogy a teljes bizalommal használható lejátszók ára 50 ezer forint környékén kezdődik.

Természetesen a plusz körítések engem is vonzottak, de az első és a legfontosabb volt számomra, hogy olyan minőségi elektronikát kapjak, amit a PC-ben tapasztalt pio íróktól kaptam. CD, DVD, BD használat volt a fontos, ennek ellenére BBéci mindig mondja, hogy vegyek egy régebbi asztalit audio cd-nek... :B

Tehát a 25-30e árkategóriában én inkább egy csodálatosan használható médialejátszót ajánlok! A verebek csiripelése alapján a kis dune-k nak valóban közel van a képminősége a tökéleteshez.

"in medias res"

(#2533) RudY válasza Flashget (#2508) üzenetére


RudY
addikt

Flashget
Senki nem akar egy MP3/FLAC lejátszóval 3D BD-ben Avatart nézni...
Pedig én nagyon szeretnék :DDD

Attisbootleg
Elméletileg több készüléknél nagyon egyszerűen megoldható a (DVD) régiókód függetlenítés: [link] Sajátjaimat már függetlenítettem is, pontosan az általad említett ok miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#2534) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Olyan probléma merült fel, hogy akad néhány mkv kiterjesztésű filmem/koncertem, amit bár elindít a BD lejátszó (LG BD660), de amikor beletekerek, már megakad, a film leáll, maga a lejátszó nem hal meg, mert vissza tudok lépni a menübe és másik filmet el tudok indítani, már ami eddig is ment rendesen és bele lehetett tekerni. Ezek a fájlok változó méretűek, volt közte 6 GB-os és 9 GB-os is, az egyik konkrétan a Paranorman, a másik pl egy Marillion koncert. Az MKV-t talán vmilyen szerkesztő progival át kéne nézetni vagy javítani, nem tudom, de éppen ezért fordulok a szakértőköhz ;) Ameddig mennek a filmek, addig hang is van. A méretet csak azért írtam le, mert van film, ami 30 GB-on felül van, de ott gond nélkül tudtam tekergetni oda-vissza, igaz többet gondolkozott, de legalább megy. Ami viszont érdekesség, hogyha a TV-re kötöm a vinyót, akkor az gond nélkül lejátssza a kérdéses filmeket, bele is tudok tekerni, csak az meg nem támogatja a DTS hangformátumot, viszont az meg jó lenne, ezért kéne, hogy menjen a BD-n is. Nem lehet, hogy vmi firmware frissítés segítene vagy esetleg egy elvégzett frissítés az oka, hogy nem játszik le bizonyos MKV-kat?

Választ és segítséget előre is köszönöm!

(#2535) Pierre75 válasza Pendragon911 (#2534) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez nagyon LG "fejlesztésnek" hangzik. LG 370-nel voltak hasonló "élményeim". Ja ki ne felejtsem a kedvencemet, olykor a film felénél elfelejtett felirat,
Minden általad felsorolt tünet nálam csak az LG lecserélésével szűnt meg, hogy aztán újakkal ismerkedjek meg egy Panán.

(#2536) BBéci válasza Pierre75 (#2535) üzenetére


BBéci
titán

Aki egy Blu-ray-lejátszót médialejátszóként akar használni, az bizony gyakran cuclizik. ;]

Nem kellene keverni a kettőt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2537) Pendragon911 válasza BBéci (#2536) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Olyan is előfordulhat, hogy csak az egyiket tudja vki megvenni. Mivel lemez lejátszásra is szükség van, így hiába vettem volna médialejátszót, tehát ezzel az infóval jelen esetben nem sokra megyek, azzal kell boldoguljak, ami van..... (jó, idővel szeretnék beszerezni egy médialejátszót, de az nem mostanában lesz) Továbbra is elképzelhetőnek tartom, hogy létezik vmi eljárás, amivel az MKV-t a lejátszónak megfelelő formátumra lehet alakítani, konvertálni, stb.... Írtam én az MKV-nak nyitott topic-ba is, de még senki nem reagált, ezért próbálkoztam itt is, hátha szerencsével járok.

(#2538) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Azért ki lehet fogni jó darabokat is, nekem eddig semmi bajom nem volt a multimédiás funkciókkal, de le is kopogom.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2539) BBéci válasza Pendragon911 (#2537) üzenetére


BBéci
titán

Még a legdrágábbak: OPPO, Cambridge Audio is csak korlátozottam használhatóak médialejátszóként, ezért nem is ajánlom azokat sem arra a célra.
Ha konvertálgatni akarsz, hát rajta, mások addig élvezik a filmeket. :P
5-6 db Blu-ray lemez árából kiváló médialejátszót lehet kapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2540) Pendragon911 válasza BBéci (#2539) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Igaz 100-ból 1-2 filmmel volt gondom, ezt el tudom viselni. Majd megoldom..... Köszönöm a segítséget.

Ki mondta, hogy szoktam BR lemezeket venni? :D

(#2541) BBéci válasza Pendragon911 (#2540) üzenetére


BBéci
titán

Akkor miért vettél BD-játszót? Nem BR! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2542) Flashget válasza BBéci (#2539) üzenetére


Flashget
félisten

5-6 db Blu-ray lemez árából kiváló médialejátszót lehet kapni.

ööö 2100Ft-ért miféle médialejátszót kapok? :DDD
jó tudom nem az írhatóra gondoltál :)

Realme GT Master Edition

(#2543) BBéci válasza Flashget (#2542) üzenetére


BBéci
titán

Nem bizony, hanem az eredeti műsorosra, aminek az átlagára 5000 és 6000 Ft közötti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2544) interstate76 válasza Pendragon911 (#2537) üzenetére


interstate76
addikt

Én is gondolkoztam 1-2 hete azon, hogy veszek egy BD-lejátszót, egyrészt Blu-ray lemezekhez (kevés van), másrészt a DVD-im (pár tucatnyi van belőlük) szépen felkonvertált megtekintéséhez, harmadrészt pedig letöltött sorozatok nézéséhez (nagyon untam már, hogy mindig rá kellett kötni a laptopot a TV-re). De miután a blu-ray lemezeimet tudom nézni TV-re kötött sztg-en, plusz van egy asztali DVD lejátszóm, végül a médialejátszó mellett döntöttem, szóval (mások után én is) ezt ajánlanám neked is. Nézz körül mini PC-témakörben, már 15e Ft környékén mindenevő cuccokat lehet kapni, ráadásul a TV-d is "smart" lesz tőle, ha érdekelnek az ilyen funkciók (teljes böngésző, játékok, stb. - minden, amit egy okosteló vagy egy tablet tud).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2545) Pierre75 válasza BBéci (#2536) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez így azért sommás vélemény. Amikor a 370 kijött, médialejátszóból volt ugye a WD, aztán jöttek a többiek. Na most a WD-nek meg a 24.000 fps még most is gond (egyszer belekerült a javított firm-be, aztán persze azt is elbaltázták). Abban nincs vitánk, hogy célhardvernek mkv-ra médialejátszó kell, de azért ne legyen már ördögtől való egy BD lejátszónak, hogy felismerjen egy DL-lemezt (Pana 110: LG és Pio 10/10, míg a Pana 10/2-t kezel).

(#2546) BBéci válasza Pierre75 (#2545) üzenetére


BBéci
titán

Rám az is jellemző, hogy sommás véleményeket szoktam megfogalmazni.
Nem szeretem az öszvér megoldásokat, mindenre célhardvert igyekszem használni, az vált be legjobban.
Nemrég éppen arról folyt itt a beszélgetés, hogy valakinek egy Pioneer (talán BDP-140) nem játszott le mindenféle írt lemezt és azért cserélte Panasonicra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2547) Pierre75 válasza BBéci (#2546) üzenetére


Pierre75
senior tag

"valakinek egy Pioneer (talán BDP-140) nem játszott le mindenféle írt lemezt"
Vmi 3d-s mizéria rémlik, ezért szép az elektronikus kütyük világa (szívni bármelyikkel lehet). Tény, hogy Blu Ray lemezzel nincs is gondom a Pana 110-n, de minden egyéb területen jobbnak találtam a Pio 150-t.

"mindenre célhardvert igyekszem használni"
Erre jutottam én is.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Flashget válasza Pierre75 (#2547) üzenetére


Flashget
félisten

nem :)
két külön eset volt.
Az egyik egy 150-es és az írt 3D-s lemezt nem játszotta le...neki. Nekem minden gond nélkül.
Csak legyen a BD Live kikapcsolva.

Realme GT Master Edition

(#2549) Pierre75 válasza Flashget (#2548) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az lehet. Én annyit tudok, hogy az LG és a Pio gond nélkül kezelt minden olyan írt DL lemezt, amibe a Pana bele se szagol. Korábban írtam a Pana egyéb hiányosságairól, szóval ha nekem kéne választani a jelenlegi kínálatból a Pio 150-t venném. Bár ott is vannak kompromisszumok, hiányzó funkciók amelyek alapból benne voltak a 3 éves LG-ben.

(#2550) Flashget válasza Pierre75 (#2549) üzenetére


Flashget
félisten

DL lemezt minden gond nélkül lejátszotta még a lassan 7 éves Ridata DL-t is (amit anno Pioneer 108 DVD íróval írtam meg) :)

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.