Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) BBéci válasza digikábeles (#2900) üzenetére


BBéci
titán

Akkor lenne igazán megfontolandó az ajánlásod, ha azt is hozzátennéd, milyen más lejátszókhoz hasonlítottad.
Volt nálam 4 Samsung, 2 Pioneer, 2 Panasonic, 1 Sharp, 1 LG, 1 Sony, 3 OPPO, 1 Cambridge Audio, tehát tisztában vagyok a képességeikkel és azok alapján mondok véleményt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2902) digikábeles válasza BBéci (#2901) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én nem egy két hétig/hónapig használom mint te. De miért is cserélném le? A tévé is már három éves, Samsung, tökéletesen működik.

(#2903) BBéci válasza digikábeles (#2902) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted 1-2 hónap alatt nem vagyok képes kiismerni egy BD-játszót? Itt elolvashatod a tapasztalataimat, véleményemet.
Egy szóval sem mondtam, hogy cseréld le.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2904) digikábeles válasza BBéci (#2903) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Tévedsz, mert amikor vettem a D8500-at, előtte elolvastam a te véleményedet is, és abban nagyon dicsérted. Igaz, hogy nálad a 8900-as volt.

(#2905) Vhiktor válasza BBéci (#2903) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezt is Te írtad:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2906) BBéci válasza Vhiktor (#2905) üzenetére


BBéci
titán

Nem, odáig még nem süllyedtem, hogy bögreszettet teszteljek. :N

(#2904) digikábeles
A maga nemében jó gép a D/8900, az E még jobb, de elsősorban a merevlemezes rögzítés miatt. BD-játszónak soha nem venném meg, mert a valamivel olcsóbb Pioneer LX55 kép- és hangminőségben lealázza. Még a BDP-450 is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2907) buci30


buci30
addikt

Van egy LG BD670-es lejátszom.
Szépen visz mindent egy 2TB külső vinyoról ami USB-n keresztül csatlakozik hozzá ha filmet nézek ,csak ha jól sejtem akkor az ISO fájlokat nem fogja max az avi,mkv... ? :(

Mit tudok tenni? Ki írogatom és akkor viszi lemezről gondolom, vagy vennem kell most még egy media lejátszót is?
Vagy esetleg össze tudom kötni a laptopommal valahogyan az egészet és akkor a külső vinyo laptopon lenne és a laptop a Blu-ray lejátszóba vagy egyből a TV-be ami egy Panasonic plazma 50ut50 3D-s menjen?
Működik ez?
A laptop egy Samsung NP300E5X

Vagy mindenképpen kell vennem az iso-k miatt egy media lejátszót ha nem írogatom ki őket???
Vagy más megoldás?
DLNA az van a BD-be is a TV-be is ha esetleg.
Ha igen akkor melyik az amelyik már kezeli és nem is csillagos égbe van az ára? :)
Az a jó ebbe ,hogy mindent lejátszik a BD csak pont az iso-kat nem amit most kezdtem el leszedni ha már BD film.... :O :(((
:W :W :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2908) spiky03 válasza buci30 (#2907) üzenetére


spiky03
veterán

Van.Add el és vegyél egy Pioneer BDP-150-et.
Az moddolt fw-el viszi elvileg az ISO-kat.
Igaz én nem próbáltam, mert én a gyárival használom, mégpedig úgyhogy az ISO tartalmát kimásolom egy pedrivera, egy AVSHD mappába, és arról játszom le. Így úgy kezelei mintha eredeti lemez lenne, menüvel, mindennel együtt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2909) buci30 válasza spiky03 (#2908) üzenetére


buci30
addikt

Nem szeretnem eladni :-)
Akkor?
Melyik media lejatszo jatsza le 2Tb-os kulso vinyorol Usb-n csatlakozva ra, a 3D BD iso-t? S persze full hd-be a 3D is!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2910) kovadika válasza buci30 (#2909) üzenetére


kovadika
őstag

Mede8er MED600, Dune 303D. Vannak olcsóbb Realtek chipes lejátszók is amik képesek erre, de azoknak nem megy zökkenőmentesen a kadenciahelyes lejátszás és minőségi szempontból sem ajánlanám őket. Ilyen pl.: Egreat R6S

(#2911) Parson válasza BBéci (#2906) üzenetére


Parson
addikt

Már sorry, de ha az előző hsz-ben azt irtad, hogy ezeket te irtad, most meg azt hogy nem, akkor tessék szépen feltűntetni a cikkeknél a cikk szerzőjét, különben kevésbé lesz szimpatikus a külső megitélés... és ez egy (diszkrét) objektiv vélemény, nem személyed ellen szól.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2912) RudY válasza buci30 (#2907) üzenetére


RudY
addikt

A BD ISO-t is nyugodtan kicsomagolhatod (pl. ezzel: [IsoBuster]), úgy már le fogja tudja játszani.

(#2913) spiky03 válasza RudY (#2912) üzenetére


spiky03
veterán

TC-vel is simán kilehet csomagolni, ponntosabban másolni, csak egy Deamon tools kell hozzá.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2914) buci30 válasza RudY (#2912) üzenetére


buci30
addikt

Köszi mind kettőtöknek :)

S melyik mappára menjek majd vagy felismeri magától?
Film/Itt a kicsomagolt:
BDMV\
CERTIFICATE\

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2915) buci30


buci30
addikt

Találtam egy ilyen okosságot: FullHD lejátszó, WiFi, Android A5A De gondolom ez se fogja simán lejátszani az ISO fájlt.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2916) spiky03 válasza buci30 (#2914) üzenetére


spiky03
veterán

Én mind a kettőt bemásolom az AVCHD mappába.
De szerintem elég neki a BDMV mappa, abban van a film.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2917) buci30 válasza spiky03 (#2916) üzenetére


buci30
addikt

Azt nem tudtam ,hogy kell olyan mappa :Y
Na de bemásoltam automata nem indult el így megkerestem a legnagyobb fájlt, ezt kaptam indításkor:
Itt volt a BDMV/STREAM/....m2ts....GB

"Video resolution not supported"
:F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2918) BBéci válasza Parson (#2911) üzenetére


BBéci
titán

Kerestem, de nem találtam a hozzászólást, amiben azt állítom, hogy én írtam az AVO összes cikkét.
Először is BD-játszókról volt szó, másodszor arról, hogy a linken olvashatja a véleményemet.
Amit nem én teszteltem, de ismerem és találkoztam vele, annak a cikkébe beleszövöm a saját tapasztalataimat is, ha szükségét érzem.
Nem tervezzük a cikkek szerzőinek feltüntetését, mert mindegyik közös munka eredménye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2919) spiky03 válasza buci30 (#2917) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, az LG BD570 ha jól emlékszem nekem is ilyet csinált.
Nem szerette ha az m2ts-ben van HD hang is, a sima DD, DTS-t az lejátszotta.
Ezért is váltottam a Pio-ra mert annál nincs ilyen gond.
Meg ott működik az AVCHD-s mappa is, míg az LG-nél nincs ilyen lehetőség.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2920) buci30 válasza spiky03 (#2919) üzenetére


buci30
addikt

Hát semmi nem tökéletes nem tudhat mindent:) Pedig azt hittem.
De mást mindent visz érdekes.
Megoldás: Veszek a laptopba egy BD írót és azt majd lejátsza akkor ami ilyen film azt ki írom.
Ezért most nem veszek egy media lejátszót.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2921) Parson válasza BBéci (#2918) üzenetére


Parson
addikt

0. 'Itt elolvashatod a tapasztalataimat, véleményemet.' - (#2903) BBéci

1. Fenti kijelentés alapján
2. Nincs feltűntetve egyik cikknél sem a szerző, ergo mindegyik cikk egyetlen ismeretlen (=pontosan behatározhatatlan személy) szerzőnek (esetleg csoportnak) tulajdonítható

1. és 2. pont alapján jogosan egy szerzőnek (neked) tulajdoníthatóak a cikkek.

Ez alapján irta jogosan feltételezve (#2905) Vhiktor hogy Te irtad.

Persze utólag pontositva más a szitu, érthető, ha nem egy személy irta az összes cikket, csak ez a félreértés (ami amúgy elenyésző apróság) elkerülhető lett volna, ha:

1. fel vannak tűntetve a cikkek szerzői - ha több személy irta közösen, akkor több személy, akik konkrétan irták
2. ha az előzetes hsz-ben (0.) konkretizálva van, mely cikkek vonatkoznak rád

Mindezt természetesen csak a felmerült kérdés megválaszolása miatt a pontosság kedvéért irtam le, tetszenek a cikkek és a hozzáértésed / hozzáértésetek. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2922) BBéci válasza Parson (#2921) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt jogos a feltételezés, mert nem a weboldalt, csak a BD-játszók tesztjeit linkeltem. Igyekszem minden megnyilvánulásomat úgy elővezetni, hogy akár egy bíróság előtt is védhető legyen, ne tudjanak megfogni, belémkötni.
Még most sem értem, hogyan merülhetett fel, hogy az én művem a bögreszettről szóló cikk, mikor az a honlapon egészen máshol található.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2923) Parson válasza BBéci (#2922) üzenetére


Parson
addikt

Abban teljesen igazad van, hogy a bögreszett cikkje nem azon az oldalon van amit linkeltél. De ez független attól a logikus következtetéstől amit fentebb előzőleg irtam. Akárhogyis téma béna, most már tudjuk, hogy nem te minősitetted a bögreszettet, csak a BD playereket... de hogy mindet-e, és ha nem, akkor pontosan melyiket... sebaj. :)

Kieg: nem kell enyire véresen komolyan venni, hogy bíróság, meg ilyenek... elég, ha logikusak és következetesek vagyunk és nincs félreértés. ;)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2924) BBéci válasza Parson (#2923) üzenetére


BBéci
titán

Az összes cikk átmegy a gépemen, mindegyiket elolvasom, szakmailag és nyelvtanilag korrektúrázom, ha ismerem a készüléket akkor a saját tapasztalataimat, véleményemet beleírom. Persze csak akkor, ha eltér valamiben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2925) Flashget válasza spiky03 (#2919) üzenetére


Flashget
félisten

az LG tévéibe 2012-ig nem volt DTS licensz, így az ilyen fájlokat mint a .mkv a médialejátszója nem szólalta meg konvertálni kellett.
Gondolom ez van a lejátszójuk esetében is..

Realme GT Master Edition

(#2926) spiky03 válasza Flashget (#2925) üzenetére


spiky03
veterán

Nem, mert az mkv-ban található DTS-t simán vitte, valamiért a m2ts-ben található HD hangokkal nem tudott mit kezdeni a BD570-es. Az a fura, hogy haver BD550-e meg simán vitte ezeket is meg a header strippingeket is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2927) Flashget válasza spiky03 (#2926) üzenetére


Flashget
félisten

akkor oda nem volt licenszük. :)
de azért ez is mi már..egy BD lejátszó nem kezeli a BD fájlokban található alap hangformátumot?

Realme GT Master Edition

(#2928) spiky03 válasza Flashget (#2927) üzenetére


spiky03
veterán

Meg az milyen, hogy a 550-be jó volt, az elvileg jobb 570-be meg nem. :D
Nah mindegy, szerencsére a Pioneer-al nincs ilyen gond, az rendesen viszi a HD hangokat. Igaz még erősítőm nincs hozzá, de ami késik nem múlik.
Egyedül csak az LG DLNA képességét sajnálom, hogy azt nem hozza úgy a Pio, de ugye egy kis módosítással, vagy ugye a tv-vel ezek orvoslahatóak. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2929) spiky03


spiky03
veterán

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2930) Lajos_


Lajos_
tag

Titkon azért reménykedem hogy rajtam kívül valaki még vásárol is BD filmeket. Hátha tovább csökken az áruk...

(#2931) spiky03 válasza Lajos_ (#2930) üzenetére


spiky03
veterán

+1

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2932) buci30 válasza spiky03 (#2919) üzenetére


buci30
addikt

Na de ha en ezt ki irom bd lemezre akkor ott se fog neki tetszeni az m2ts-be a HD hang majd lejatszaskor?
Vagy az mar mas ha kivan irva.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2933) spiky03 válasza buci30 (#2932) üzenetére


spiky03
veterán

ha rendes BD-nek írod ki, akkor elvileg mennie kellene

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2934) cseri zoli


cseri zoli
csendes tag

Szevasztok. Van egy sony bdp-s370-es bluray lejátszom. Az lenne a kérdésem,hogy berakok egy át formázott pendrivot és nem ismeri föl ? jelet rak,formázás nélkül megy.Rá csatlakoztatam egy külső merevlemezt 2,5-est szintén nem ismerte föl. Mi lehet a gond? Elöre is köszönöm.

(#2935) junior11 válasza cseri zoli (#2934) üzenetére


junior11
veterán

Talán a régebbi Sonyk még nem ismerték fel az NTFS fájlrendszert (csak FAT).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2936) Flashget válasza cseri zoli (#2934) üzenetére


Flashget
félisten

mire formáztad? lehet az NTFS-t nem kezeli csak a fat32-t.

Realme GT Master Edition

(#2937) cseri zoli


cseri zoli
csendes tag

Köszönöm igazatok van meg néztem e leírást,és mi az a exfat? Mert arra is lehet formázni a pendrivot. Hogy tudnám lemez nélkül át vinni az mkv-t? Előre is köszönöm.Tudtok valamit hogy a külső vínyot miért nem ismeri fel?

(#2938) Lajos_ válasza cseri zoli (#2937) üzenetére


Lajos_
tag

Sajnos ha csak FAT-ot kezel, akkor az MKV felejtős. 1GB feletti fájlt nem lehet rámásolni.

(#2939) Lajos_ válasza cseri zoli (#2937) üzenetére


Lajos_
tag

A külső HDD-nél USB tápfeszültség probléma is lehet. Nincs elég kraft hogy felpörögjön a meghajtó.

(#2940) cseri zoli


cseri zoli
csendes tag

Vagyis olyan külsö vinyo kel amiárammal megy 3,5-es? Köszönöm az eddigieket.

(#2941) junior11 válasza Lajos_ (#2938) üzenetére


junior11
veterán

A FAT rendszer max 4GB-ig enged, az exFAT ha jól emlékszem, már simán többet, mint az NTFS.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2942) Fantomas80 válasza junior11 (#2941) üzenetére


Fantomas80
tag

Forrás Wikipédia:

exFAT előnyök [szerkesztés]

A fájlméret korlátozásban az 512 terabájt az ajánlott, de 64 zettabájt az elméleti maximum
A formázás és mappa tartalom limitálást eltörölték.
HPFS mintájára, az exFAT is free space bitmap táblát használ a szabad területek villámgyors lefoglalásához, így gyorsítva a fájlműveleteket.
HTFS mintájára támogatja az Access Control List (ACL)-t, melynek segítségével különböző fájlrendszer jogosultságok használhatók. (SP1 még nem támogatja.)
exFAT hátrányok [szerkesztés]

Használj 2,5 vinyót annak nem kell külön áramforrás alacsonyabba fogyasztása jóval! :)

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#2943) Csabroncka válasza junior11 (#2941) üzenetére


Csabroncka
addikt

Viszont Van FAT32-is, ami 32 gigáig támogat (2010-es modellek zöme)

"in medias res"

(#2944) gg72 válasza spiky03 (#2783) üzenetére


gg72
veterán

Pioneer BDP-150 és az AAC hang: analógon kiadja 2 csatornában?

(#2945) Lajos_ válasza gg72 (#2944) üzenetére


Lajos_
tag

Nekem olyan van, s mivel várom a VSX-422-t, addig egy sztereo Onkyo-ra van kötve Kácsa RCA összekötővel. Eddig minden kijött belőle. :)

(#2946) spiky03 válasza gg72 (#2944) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem koaxon valamiért nem adja át az erősítőnek a hangot.
Csak úgy volt/van hang ha arra a bemenetre állítom az erősítőt, amire a tv van dugva, az egy optikain kapcsolódik az erősítőhöz. Vagyis HDMI-n átadja a hangot a tv-nek, majd onnan a tv átadja az erősítőnek.
Nálam ilyen körben működik csak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2947) Fantomas80 válasza spiky03 (#2946) üzenetére


Fantomas80
tag

Hiba nálad van! :D

Nálam is koaxxal van összekötve és simán átküldi még Dts be is a hangot.
Belehet állítani hogy miként kódolja küldje át keress rá a menüjébe.

Viszont én is találtam olyan kódolású filmet azóta amit se tekerni se pillanat megállítani nem lehetett. :(

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#2948) gg72


gg72
veterán

Köszönöm minannyiótoknak, ma hozom el a lejátszót és letesztelem.

(#2949) spiky03 válasza Fantomas80 (#2947) üzenetére


spiky03
veterán

Ez is előfordulhat. :)
De annyira nem izgat, mert nekem úgy is jó, ha átkapcsolom a tv-re az erősítőt, és kész. ;)

Neked milyen hangbeállítások vannak beállítva a Pio-n?

A DTS, DD meg az mp3 hang az átmegy, csak az AAC-n nem.
Sőt még ugye a HD hangok "magjai" is átmennek koaxon.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2950) Fantomas80 válasza spiky03 (#2949) üzenetére


Fantomas80
tag

Bocsi nem olvastam el. Azt hittem semelyik hangot nem sikerül átküldened.
AAC fogalmam sincs amiket néztem filmeket mindnek volt hangja. Hogy volt e közte AAC pasz én csak azt nézem magyar szinkronos legyen! :DD

DTS hangot azt az én erősítőm se ismeri még! :(
Ilyenkor úgy csinálok mint te a tv küldi a hangot az erősítőbe.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.