- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: AMD Ryzen 7 7700X vs AMD Ryzen 9 9900X Cinebench R23 & R24 Benchmarkokban mérve
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bambano: Bambanő háza tája
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sh4d0w: Árnyékos sarok
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
válasz
ignorant #8097 üzenetére
Nem állítottam ilyet. Nem előre cselekedtem, hanem a grafikonon látható jelekre. Persze közelítheted a szerencse felől is, akkor azt látnád, hogy alapvetően szerencsétlen vagyok, viszont amikor szerencsém van, az többet hoz.
almafa42: Én nem írtam, hogy egyértelmű volt. Csak esélyesebbnek láttam azt, hogy hosszabb távú esés lesz.
-
almafa42
aktív tag
Srácok, ha ennyire tudjátok, milyen irányba fog menni az árfolyam, akkor kereskedjetek a derivatív piacon, ott lehet shortolni is BTC-t, valószínűleg többszörös tőkeáttéttel is. Egy vagyont kereshettek rajta.
És félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy adott esetben nem érte meg eladni. Az élet úgy hozta, hogy akkor az egy jó döntés volt. De ne mondjatok már olyat, hogy "egyértelmű" volt. Nincs egyértelmű. Olyan van, hogy egy adott pénzeszköz/árucikk/akármi esetében a te árazásod jobban közelített a valós értékhez mint a piac árazása. Minden más csak a volatilitás, és az a szerencse, hogy épp a számotokra kedvező irányba lengett ki az árfolyam.
-
#99464704
törölt tag
válasz
#24650752 #8082 üzenetére
Az is benne van, hogy most épp valamelyik balkán államban a bitcoint "engedélyezzék" = pozitív értékű szabályozást hozzanak, akkor az például kapásból fellendítené a történetet.
Ha most egy újabb kisebb európai állam negatív irányú döntést hoz semmit nem jelent, nem fog bedőlni tőle a BTC, de ha pozitív irány születne valahol, (nem olyan mint németországba, attól nagyobb) akkor szerintem onnantól megindulna a történet, mert csatlakoznának hozzá többen is.. csak 1 db kellene aki azt mondja hogy " szarjátok le a ferde szeműeket meg a dagadt amcsikat, bitcoinozzatok itt bazzeg"
a másik meg, ha nem történik semmi pozitív, sem negatív szabályozás simán (szerintem) elképzelhető amit írtam hogy a kereskedés miatt fog fellendülni az árfolyama egy 3. hullám formájában
-
brd
nagyúr
válasz
Overlocker #8089 üzenetére
Azt olyan márc 18-21. környékén, 580-560 körül el kellett volna adjad, amikor elindult lefelé. Az ilyen spekulatív piac általában arra "utazik", hogy a lehető legtöbb résztvevővel szúrjon ki, ezért meg kell próbálni a kevesek közé tartozni.
-
-
brd
nagyúr
válasz
Overlocker #8084 üzenetére
Ilyen ez a popszakma. Miért olyan fontos a 430? Mi van ott?
-
-
#24650752
törölt tag
válasz
#99464704 #8081 üzenetére
Azért most nem teljesen magabiztosan, de igen... A minden országbant pedig én átfogalmaznám csak a nagyokra. Pont azokról van szó, akik nem tudják, melyik oldalra álljanak. Egyszer így gondolják, másszor meg úgy. Az európai piac viszont eddig sem vonogatta a vállát. Egy-két nemzet hümmögött, de Németországban nem a negatív kritika oldalára billent a mérleg, aki nem mellesleg egyértelmű húzóerő idehaza.
Bár két erős állammal került szembe így a Bitcoin, én nagyon remélem, nem az agyatlanoktól és a ferdeszeműektől fog függni végül a sorsa. Ha már meg lett mutatva a nagyérdeműnek, hogy van élet az Mt.Gox-on kívül is, bízom benne, nélkülük is lesz pozitív folytatása a történetnek.
-
#99464704
törölt tag
válasz
#24650752 #8079 üzenetére
Persze, hogy nem igazolja semmi, ez csak az én gondolatmenetem így kettő fele
Viszont az már önmagában komoly, hogy ilyen intézkedések ellenére (tulajdonképpen minden országban leszavazták) is magabiztosan áll 400$ felett (egyelőre, de az alá még be sem nézett, ami meg ugye a hullám előtti 2-3x ár)
-
#99464704
törölt tag
Inkább ezt nézzétek.
Kísértetiesen hasonlít az első hullám, és a második hullám.
Akkor 228 volt a csúcspont és utána beállt még egy nagyobb és egy harmadik kisebb de hosszabb hullám után a csúcspont/2.5 olyan 80-110 közé
úgy látszik most is ez a folyamat játszódik le, volt ugye az első 1000+ -os hullám, utána visszament 900 fölé napokig, majd volt egy 700-as majd most stabilizálódni látszik 400-550 között, bár eddig stabilan 600 felett volt de szerintem az még a harmadik hullámhoz tartozik.
szóval az én teóriám:
szépen állni fogunk legalább jó pár hónapot, (de valszeg fél évnél többet) 400-550$ között (néha 550 felé 600 ig de utána vissza) majd egy "kisebb tőkés csoport" felveri az árat jóval több, mint 1000$ felé , és kezdődik minden újból elölről.
Igaz, már eljutott sok mindenkihez a Bitcoin híre, lehet nem lesz több hullám..
de úgy gondolom van még friss tőke bőven befektetők kezeiben ami fel tudná verni az árat, mondjuk 2 ezer dollárig...(legalább, nem tudom ezt ki tudnánk-e számítani hogy kb. mennyi $-ra lenne szükség ehhez a művelethez ?
)
Már csak azért is, mert úgy is el tudnák adni ha újra felmenne az ára (spekulánsok), vagy épp akik most nem szálltak be a hullám előtt, és csak most jutott el hozzájuk a bitcoin híre majd ők csinálnak egy új hullámot.
-
Dexar007
veterán
válasz
Overlocker #8073 üzenetére
-
brd
nagyúr
válasz
Overlocker #8073 üzenetére
Itt a világvége, nem kell már a BTC.
-
Mi a fucking van már megint hogy esünk??
-
Kozmonauta
tag
válasz
freestailo #8070 üzenetére
Remélem csak egy karaktert ütött el!
-
almafa42
aktív tag
válasz
partytime25 #8068 üzenetére
megnézzunk 3 om karit
Sry tényleg, de mi az a "3 om" ? Egyre többször látom ezt és nem értem.
-
partytime25
tag
Sziasztok...
Lenne egy kérdésem még nem találtam választ nagyon rá sehol....
Egyik ismim áthozta a 7970 ét probaképp megnézzunk 3 om karit 2db 280x plusz giga 7970.. jo mert 1 beálitással indulna a dolog..... viszont a gondom az hogy 2kari felmegy 750khs környékére viszont a 3. alapon megy ugy 70-80Khs környékén a gpu z is valami 500men 300 core mutat arra a karira.... számol alacson frekin de nem indul meg tehát nem hinném konfig hiba probáltam más slotba a másik karit és az utolsó ugyanezt csinálja mindig nincs hibaüzi.... nem kell valamit aktiválni 3 gpu esetén vagy ellenálásozni vagy bármi .. vagy cfgben kéne valamit beirni még?....
Elöre is köszönöm..Csak nagyobb a tapasztalatu emberek vannak itt
...
(sdk 2.9 fenn van, cgminer 372)
-
csaba951
veterán
válasz
Nakivagyok #8063 üzenetére
Ja, ez simán annyi hogy az általam talált legeslegolcsóbb lehetőségben 5,5%-ért tudnak BTC-E kupont PayPalra rakni. Viszont 20 USD alatti összegekkel egyáltalán nem foglalkoznak. A kérdezpnek meg nagyon ennek a határán volt a várható max. havi termelése. Tehát bármilyen kis kihagyás esetén már hiába bányászik, nem tudja kivenni "igazi" pénzbe a havi termelést.
-
Nakivagyok
tag
válasz
csaba951 #8059 üzenetére
Bocsánat, én a Megoldod az áramot "okosban" sort a 2-es pont címének tekintettem (ami természetesen nem szorul magyarázatra), első bekezdésként az utána lévő levezetésre gondoltam.
Az értetlenkedésem pedig a következő két szövegrészletre vonatkozott:
"Ha nagyon ügyes vagy akkor ebből PayPalra tudsz rakni 19,5 USD-t."
"ha 20 USD-nél kevesebbet termelsz, akkor egyáltalán nem fogod tudni kiszedni a pénzt" -
_SPD_
tag
Április 1
El ne adjatok láthatatlanban
-
csaba951
veterán
válasz
Nakivagyok #8056 üzenetére
Magyarországon ezt olyan 15-16 éves kor fölött mindenki érti! Sajnos! Te lehet, hogy egy szerencsésebb fejlődésű országban élsz. Ebben az esetben ne sajnáld, hogy nem érted!
-
Reggie0
félisten
válasz
Nakivagyok #8056 üzenetére
Csak te.
-
syler123
veterán
válasz
csaba951 #8055 üzenetére
Áh ez nálam kizárt
Én úgy gondoltam, míg melózok, addig menne a bányászat. Meló után muszáj kockulni kicsit
Oké, akkor ezt hanyagolom, köszönöm a felvilágosítást.
Nakivagyok: gondolom úgy értette, hogy pl koliban csapatod, mondjuk nálunk koliban annó volt egy keret, ha többet fogyasztottunk, akkor fizetni kellett, szóval ott sem lenne ingyen áram.
-
csaba951
veterán
válasz
syler123 #8052 üzenetére
1) Fizetned kell az áramért.
Többet fogyaszt a VGA mint amennyit "termelne".2) Megoldod az áramot "okosban".
6%-os diff növekedéssel számolva, egész hónapban 100%-on hajtva a VGA-t, a végén keresel kb. 21 USD-d. Ha nagyon ügyes vagy akkor ebből PayPalra tudsz rakni 19,5 USD-t. Viszont bármilyen kis gikszer esetén (áramszünet, ddos támadás a pool ellen, egyetlen kósza délutáni/esti játék, nagyobb diff. emelkedés) ha 20 USD-nél kevesebbet termelsz, akkor egyáltalán nem fogod tudni kiszedni a pénzt.Tehát ezért a pénzért egész hónapban nem játszol, plusz hallgatod a hűtő ventilátort, elviseled a termelődő nem kis meleget. Na, most döntsd el, hogy megéri-e neked!
Egyébként érdemes azon elgondolkoznod, hogy egy egész hónapot végigdolgozva mennyi pénzt tudsz keresni. Gondolom nem 19,5 USD-t!
-
syler123
veterán
Tudom gyakori kérdés ez, de azért felteszem
Van még ennek a bányászatnak manapság értelme? Úgy értem jöhetek ezzel ki pluszban? Nekem egy 7870 Tahiti Le kártyám van, mellette egy I5 4670k, de itt elvileg a GPU a lényeg.
-
Na ez talán segíteni fog az árfolyamnak..
-
butch3r
senior tag
Mi tortent tegnap ota, hogy megint lejebb ment 50$al?
-
_SPD_
tag
válasz
Kozmonauta #8047 üzenetére
Ki fog derülni... de ha kínában betiltják, amire van esély, és amerikában megszabályozzák mint állat, ami meg már folyamatban van + lelép még egy két goxhoz hasonló cég (akikkel még a mai napig nem tudnak mit kezdeni) akkor itt nem emelkedés lesz..
de kiderül pár hónap múlva
-
_SPD_
tag
válasz
Kozmonauta #8045 üzenetére
Nem, de ha elértéktelenedik, vagy hát szemmel láthatóan ez a cél... értelme se lesz gyártani, mert bányászni se fog senki. A bitcoin tart életben például rengeteg gagyicoint... ezt se felejtsétek el.
Én úgy látom hogy a GOX-os fiúk is nem véletlenül "ugrottak" ki ebből a történetből.. sajnos több irányból támadják a Bitcoint, és már politikai téren is. Legalábbis én ezt érzem az elmúlt pár hét történéseiből...
-
jocomen
aktív tag
Hogy is van most ez az anonimitással, ha USA-ban visszamenőleg kell adatokat szolgáltatni és az adót megfizetni?
És vajon egy nem hivatalosan végzett tevékenységnél le lehet-e írni a költségeket?
Vagy az adót a (költségek levonása nélküli) teljes BTC tulajdon után kell megfizetni?
És melyik árfolyam szerint?Pl valaki 2013-ban 70$ befektelési & üzemeltetési költséggel kibányászott annyi BTC-t, ami az év utolsó napján 100$-t ért, akkor a 28% adót csak a 30$ nyereség után kell-e megfizetni, vagy a teljes 100 USD után?
És mi van, ha ez a 100$ értékű BTC 2014-ben 20$-ra értéktelenedik?
Mi lesz a befizetett adóval? -
-
csaba951
veterán
-
vismaior04
tag
Az hogy hazudnak, az nem lehet kérdés. Folyamatosan és megállás nélkül, már hónapok óta.
Ettől függetlenül ez a kutatás sajnos nem bizonyítja konklúzívan, hogy nem loptak el tőlük egy nagy rakás coint. Idővel szép lassan derülnek ki a dolgok, de azért nem olyan egyszerű ez a dolog, hogy valakinek át kell fésülnie blockchaint oszt annyi.Az árfolyamról: ha gox bejelenti, hogy elkezdik visszafizetni a coinokat, be fog esni az árfolyam, mert egy csomó ember megelőző jelleggel el fog adni (köztük én is). Majd újra be fog esni amikor valóban elkezdenek kifizetni, mert egy nagy rakás "új" coin kerül majd forgalomba. Ami nem lenne baj, csak kiszámíthatóan be fog ütni a pánik, mint mindig.
Ez a rövid táv persze, hosszabb távon elméletileg nem lenne negatív hatással a piacra a goxcoinok újra forgalomba kerülése. De ki tudja, a bitcoin tőzsde eleve nem szívproblémákkal küzdő nyugdíjasoknak való, bármi megtörténhet.
-
_SPD_
tag
válasz
Kozmonauta #8038 üzenetére
egyértelműen pozitív a hír.... szerintem... esni nem nagyon kéne neki erre a hírre
-
Kozmonauta
tag
Kíváncsi vagyok a japánok kiszedik-e belőle? Apropó hogy hat ez majd az árfolyamra?
-
-
Razenhell
tag
válasz
GuMipOkE #8034 üzenetére
Köszönöm a gyors választ/segítséged, 1-2hónapig járatom a dolgokat, aztán meglátom hogy alakulnak az árfolyamok. Az is lehet hogy csak szimplán veszek pár btc-t és később eladom, ha ugy alakul. Amire nincs sok esély... hogy jól kijövök belőle, de aki nem mer az nem nyer.
-
GuMipOkE
senior tag
-
#24650752
törölt tag
válasz
Razenhell #8032 üzenetére
Bitcoinba én ekkora számokat nem ölnék már.
Sőt, nagyon az alternatív coinok sem partnerei ennek a kapacitásnak, főleg, ha a villany számodra nem ingyé' van.
Két társulatról tudok érdemben nyilatkozni: Slush jó volt, amíg át nem ugrotta a többi és a GHash.IO, ahol már régebb óta vagyok és elvagyok... Slush-t nem akarom így utólag nagyon lehúzni, de ott tróger is volt a support. Nem tudom, hogy az ürge írt-e vissza az üzeneteimre, vagy tényleg van rá egy külön csapata ahogy állítja, de a végén már vissza se írtak és akkor hoztam el tőlük az összes GH-em.
Utóbbi társulatnál van referral program, vannak promo linkek, de még nem vettem igénybe...
S lehet két külön helyről (két külön gépről, két külön IP-ről) egyazon fiók, sőt, egyazon bedolgozó alatt is bányászni, de én javaslom, legalább a bedolgozók legyenek külön regisztráltak az esetleges hibakeresés könnyebbsége miatt. Már ha belekezdesz egyáltalán, de mondom, én már nem tenném. -> [link] -
Razenhell
tag
Sziasztok!
Én új hús vagyok ebben a témában, két helyről akarok majd bányászni, avagy kipróbálni ezt a dolgot. Egyik helyről 600-650 kh/s, másik helyről 300kh/s. Az írottak alapján áramot alig fogja visszahozni, de mégis milyen poolról érdemes elkezdeni? Lehet csatlakozni meghívó alapján más pool-okhoz? Ja még valami, lehet e olyat hogy külön helyről is megy a bányászat ugyanazzal az "accountal"?
Így videokártyás bányászattal nem fogok világ váltani, de azért valami hasznot láttok ti ebben?Előre köszönettel, egy lelkes "bányásztanonc"
-
#24650752
törölt tag
Akinek van vagy volt már dolga HEX8A1 260-as, Coincraftos TechnoBittel, ahhoz az lenne a kérdésem, hogy ott is csontra fagy ez a nyavalyás és viszi a rendszert is? Nálam kb. egy óra után beáll, mint Dobó Kata a reklámban, de olyan szinten, hogy a Linuxos VM-(Windows)környezetet rántja magával, natív Windowsnál kékhalál 0x000000FE hibakóddal, de még a módosított routert sem lehet elérni böngészőből, ha arra van kötve a drága.
Találkozott már valaki ilyennel, vagy teljesen egyedi hibába futottam?
-
Centre
tag
válasz
MarkusDevil #8005 üzenetére
"Egy terméket előállítani (megtermelni), mindig sokkal olcsóbb lesz mint azt készen megvenni. Ezt sok ezer éve jól működő gazdasági modellek bizonyítják. Adott mennyiségben venni, vagy ugyanannyi befektetéssel korlátlan mennyiségben gyártani? "
hehe.
-
Centre
tag
válasz
csaba951 #8017 üzenetére
2) Maximum annyi hitelt tud nyújtani a hitelintézet, amennyi BTC-t elhelyeztek nála a befektetők.
Keversz valamit, a hitelbankok sem tudnak több pénzt odaadni mint amennyijük van. A multiplikátor onnan ered, hogy a pénz annál is van, aki betette és annál is, aki felvette.
-
-
htc07
addikt
válasz
MarkusDevil #8021 üzenetére
Ha biztosan megérné, szerintem itt mindenki (még nagyobb) adósságba verné magát.
Olyan hogy biztos, nincs, leszámítva ugye azokat a tényeket, amiket a jövőből érkezett emberek közölnek.
-
mepet
addikt
Hitelezés?
bitfinex.com - itt tudsz kölcsönözni és kölcsönadni BTC-t kamat fejében, tetszőleges lejárati idővel. -
MarkusDevil
csendes tag
válasz
csaba951 #8019 üzenetére
Megkérdeztem, kikértem a tapasztalt bányászok véleményét egy esetleges Vga-val történő bányászásról, úgy, hogy semmit nem tudtam a BTC röl. Csak véletlen keveredtem ide. Most már tudom, hogy nem nagyon éri meg mert sokan ezt mondjak, és nem csak itt.
Nem szándékoztam ebbe pluszt befektetni, semmilyen módon. De ha valaki azt mondja, hogy "biztosan megéri" vagy "biztosan meg fogja érni" akkor mutassa meg, hogy ezt a kijelentést mire alapozza. Szerintem ez minimális elvárás. Vagy ha nem akkor mondja az "úgy gondolom talán meg fogja érni".
-
csaba951
veterán
válasz
MarkusDevil #8018 üzenetére
Mint gondos befektető, nyilván előre végeztél megtérülési számolást, és neked ezek szerint az jött ki -matematikailag bizonyítva!- hogy most megéri dedikált VGA-val BTC-t bányászni.
-
MarkusDevil
csendes tag
válasz
csaba951 #8016 üzenetére
Ha visszanézed "a számítógépet mindenképpen összerakom."
Az, hogy fogom-e erre vagy másra használni, az szerintem nem lényeges. Persze az ember néha elgondolkodik, ha olyan dolgot hall vagy lát amit nem ismer. Közben több helyen is olvastam ebben a témakörben is, de továbbra sem értek ehhez.
Szerintem valamit félreolvastál, méghozzá nem kicsit, de nekem mindegy.
-
csaba951
veterán
válasz
Kozmonauta #8014 üzenetére
>A legjobb benne hogy lehetetlen vele hitelezni mert korlátozott
>mértékben áll rendelkezésre!Ez butaság! Simán lehet benne kölcsön adni, sőt ezért még akár kamatot is lehet kérni!
1) A nagy különbség abban van, hogy a BTC világban a pénz kint van az embereknél. Ha egy hitelintézet kezdeni akar vele valamit, akkor rá kell vennie az embereket, hogy adják neki oda a pénzünket, hogy legyen miből hiteleznie. A valódi világban a hitelintézetek sokkal kevésbé vannak kiszolgáltatva a befektetőknek, így nem is annyira törik magukat, hogy az emberek pont náluk helyezzék el a pénzüket.
2) Maximum annyi hitelt tud nyújtani a hitelintézet, amennyi BTC-t elhelyeztek nála a befektetők. A valódi világban 2%-3% körül van a kötelező tartalékráta. Vagyis ott 100 Ft kihelyezéséhez elég ha 2-3 Ft van a hitelintézetben. És ez így teljesen törvényes.
-
csaba951
veterán
válasz
MarkusDevil #8007 üzenetére
Ugye emlékszel még arra, hogy alig pár nappal ezelőtt terveztél egy gépet összerakni, aminek a dedikált VGA-jával BTC bányászatot terveztél. SZVSZ amíg ilyen ötleteid vannak, addig nem kellene elvárnod a többiektől egy ilyen szuper képletet! Lásd: "Csak nem tartom jónak ha valaki olyan befektetési tanácsot ad, amit matematikailag nem tud bebizonyítani."
-
Reggie0
félisten
válasz
Kozmonauta #8014 üzenetére
De lehet vele hitelezni.
-
mepet
addikt
A legegyszerűbb, ha a cryptocoinok és/vagy bányászcuccok vásárlását nem befektetésnek, hanem spekulációnak nevezzük.
-
almafa42
aktív tag
válasz
MarkusDevil #8010 üzenetére
Rizikós befektetésbe mindenki a saját rizikó-toleranciájához mérten fektessen be. Pénzben és időben is. Nincs univerzális tanács, se egyértelmű képlet.
Mellesleg nem kell képlet ennél sokkal kevésbé kockázatos befektetésekhez sem. Ha csak a részvényeknél maradunk: egy A kategóriás részvény volatilitása a töredéke a BTC-ének, mégis külön elemző csapatok vannak nagyobb cégeknél, akik próbálják belőni egy vállalat tényleges értékét a különböző fundamentumok, technikai elemzések, és még millió saját tervezésű modell alapján. Aztán belevásárolnak abba, ami szerintük alulértékelt, és megfelelő tranzakciószám után várhatóan pluszban jönnek ki. Várhatóan. De ez millió faktoron múlik, amit elég bonyolult lenne egy egyenletbe sűríteni.
De tessék, itt egy egyszerűen érthető képlet:
Most X az árfolyam. Ha 50% lenne az esélye annak, hogy megduplázódik az árfolyam, és 50% az esélye annak, hogy szinte 0-ra összedől, akkor ez egy nullszaldós befektetés (tételezzük föl, hogy az időhorizont elég tág ahhoz, hogy a fent meghatározott két érték egyikét elérje - ez a volatilitás miatt elég valószínű, hogy max 1-2 éven belül megtörténik). Na most szerintem inkább így néz ki: max 15%, hogy bedől, max 20%, hogy csökken szép lassan, 20%, hogy ezen a környéken marad, 30%, hogy visszamászik oda ahol már volt, 10% a 2-3-4szeres növekedés, 5% a nagyságrendbeli növekedés.
Ebből lehet egy képletet csinálni. De ez az én saját gondolatmenetem alapján készült verzió, ami igencsak EV+. Ennek ellenére lehet, hogy bukta lesz.
Ha lenne egy általános képlet, amit a piac használna, akkor a BTC-t úgy árazná be a piac, hogy a képlet alapján az EV minimálisan legyen csak pozitív - pont annyira, hogy volatilitásból fakadó rizikót kompenzálja. Ahol egyértelmű a képlet, ott egyértelműen alacsonyak a hozamok is - lásd állampapír.
Remélem érthető amit írtam
-
MarkusDevil
csendes tag
Jó igaz, én sem tudok, (DE) nem ajánlok olyat aminek magas kockázata van teljesen átláthatatlan, és nem mondom azt , hogy ez biztosan meg fogja érni, erre gondoltam. Es nem rosszindulatból beszélek hanem mert sokan idetévedhetnek, azt gondolva , hogy na ez a tutti befektetés aztán meg cumiznak.
-
brd
nagyúr
válasz
MarkusDevil #8007 üzenetére
Csak nem tartom jónak ha valaki olyan befektetési tanácsot ad, amit matematikailag nem tud bebizonyítani.
Van ilyen bizonyítható befektetés? Muti'! Adom a pénzt, és a nyereséget felezzük egymás közt, esküszöm.
-
Reggie0
félisten
válasz
MarkusDevil #8007 üzenetére
Olyan befektetesi tanacs nincsen, amit korrekten ala lehet tamasztani matematikailag, mert mindegyik esetben a multbeli tendencia alapjan kell a jovot megjosolni. Most mit kezdjen az a tanacsado, aki bankbetet javasolt azt jott ciprus, es huss eltunt a megtakaritas...
-
MarkusDevil
csendes tag
válasz
Reggie0 #8006 üzenetére
Így van, ezzel egyetértek maximálisan. Csak nem tartom jónak ha valaki olyan befektetési tanácsot ad, amit matematikailag nem tud bebizonyítani.
Ha 1.00 BTC van senki nem tudja azt nekem most kiszámolni, hogy 7 nap múlva (vagy 27 nap mulva) a Kraken oldalon beváltva, 3 napra befagyasztott tranzakció után mennyi USD kapok ez csak egy egyszerű példa.
-
Reggie0
félisten
válasz
MarkusDevil #8005 üzenetére
Kis riziko kis haszon, nagy riziko nagy haszon. Tomoren kb. ennyi. Engem kozepes kockazatu befektetesek alatt mar nem is erdekel kb. semmi.
-
MarkusDevil
csendes tag
Egy terméket előállítani (megtermelni), mindig sokkal olcsóbb lesz mint azt készen megvenni. Ezt sok ezer éve jól működő gazdasági modellek bizonyítják. Adott mennyiségben venni, vagy ugyanannyi befektetéssel korlátlan mennyiségben gyártani?
Az utóbbi mindig jobb befektetés annak aki ezzel akar foglalkozni, mert nem függ az árfolyamtól, és a termelés folyamatos, még ha nem is nagy mértékű. Nem mindegy, hogy 35 Euróért
X mennyiségű BTC van, vagy folyamatosan növekvő mennyiségű BTC lesz.Azt kijelenteni, hogy a 2 módszer közül bármelyikkel anyagi hasznot lehet produkálni eléggé veszelyes, mivel nem ismert egy olyan számítási képlet sem ami ezt egyértelműen bizonyítaná.
Nem mondom azt , hogy a pénzrendszer hibátlan, vagy jól működik, de jobban átlátható, kiszámíthatóbb, stabilabb mint bármi olyan fizetési rendszer ami csak bonyolult feltétezésekre alapuló képletekkel is épp hogy csak megtippelhető.... Ha az egyik fél nyer az üzleten akkor ezt azt jelenti, hogy a másik fél ugyanannyit veszít rajta.
Viszont BTC-vel sokan csak azért foglalkoznak mert pénzbeli hasznot várnak (mármint anélkül, hogy dolgoznának), ami eleve megkérdőjelezi ennek a BTC rendszernek a létjogosultságát, ennyi erővel valutázni is jobb, bankszámlámról-bankszámlámra utalással. Nem biztos, hogy hasznom lesz, de nincsenek feltételes nehezen megtippelhető kockázatok, és biztonságban marad az amiért keményen megdolgoztam például az elmúlt sok években.
-
#24650752
törölt tag
Amennyi témához nem illő hozzászólás született ebben a topikban, hadd férjen bele ennyi részemről is... No, meg mert annyira matekozós kedvében van most a társaság.
(#8002) _SPD_: egyezzünk ki a feszültségben.
Attól is lehet több HW, de inkább én is a melegebb napok miatti dologra hajlok. Nálam is több a hardverhiba, hiába vannak a gépek hűvös helyen, pedig ezeket nem gagyi tápok hajtják és a feszültségingadozás is ki van zárva. Főleg a TechnoBiteken és a BitBurnereken látni. 3 darab 25 gigás TechnoBit pont van itthon mélyteszten, és azokon pláne észrevehető a tuning miatt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- MacBook Air 2020 13" Retina I3-1000NG4 1 8GB/256G SSD, HUN BIll, 100% akku, üzletből, garanciával
- Eladó Intel NUC8i5BEK mini PC
- Eladó AM5 DDR5 Konfig Ryzen 5 8400F 16GB DDR5 512GB SSD RX5700XT 8GB!
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Tökéletes , Garanciával, üzletből
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Garanciával, üzletből
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- Csere-Beszámítás! Ajándék ROG Táska! Asus Rog Ally Z1 Extreme RC71L - 512GB SSD + 16GB LPDDR5
- Bomba ár! HP Elitebook 840 G1 - i5-4GEN I 8GB I 180GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest