Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143251) norbert1998 válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


norbert1998
veterán

OMG! :Y
Keresztapám, tessék gőzerővel gyógyulni :K (ez parancs, katona.)

(#143252) HSM válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


HSM
félisten

'Jó' kis 'kaland' lehetett! :Y
Mielőbbi jobbulást kívánok. :K

[ Szerkesztve ]

(#143253) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

:R :R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143254) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jobbulást.
Látod az intel rád hozta a fájást. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#143255) Habugi válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


Habugi
addikt

Mivel elég ingerszegény környezetben kell eltöltened pár napot, s szemlátomást ez idő alatt kizárólag bal lábbal kelhetsz majd fel, nos.., összebeszéltünk a topicban és küldtünk hozzád egy nővérkét, sejtésünk szerint segít majd lekötni a figyelmed..! :D

Mire felébredsz ott fog várni, azt kérsz reggelire amit csak akarsz!

Jobbulást

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#143256) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Gyógyulást Sas!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#143257) stratova válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


stratova
veterán

Jobbulást néked Don, a lábadozás még kicsit erős lenne.

(#143258) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Uhh, az komoly! :Y

Jobbulást kívánok! :R

(#143255) Habugi: :D így legyen

© asszongya'hogy

(#143259) MiklosSaS válasza Habugi (#143255) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te sem leszel már normális soha! :D

@srácok,: :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143260) -Gabesz- válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Úgyszintén jobbulást!

(#143261) CJ4567 válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


CJ4567
veterán

Jobbulást!

No Sana No Life

(#143262) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143263) hackeeeee válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az én régi műtétem ehhez képest kb. semmi sem volt. Jobbulást!

Én helyi érzéstelenítéssel megúsztam, bár amit elsőre adtak, az fájt..

Véleményem szubjektív...

(#143264) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis alulfesz:

Véleményem szubjektív...

(#143265) HSM válasza Habugi (#143235) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, az új driverrel buktam vagy 500 grafikus pontot FS alatt. Úgyhogy maradtam a régi eredményemnél [link] . Pedig a CPU-ban lenne amúgy még vagy 700 pont. :F

A Vantage pedig ezt dobta:

Nem rossz ez egy 2010-es kiadású cucctól. :DD

(#143266) stratova válasza MiklosSaS (#143262) üzenetére


stratova
veterán

Ó az öreg, színfoltja volt a PH-nak. Üdvözöljük és jó egészséget neki. :R

(#143267) MiklosSaS válasza stratova (#143266) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is hiányzik..szegényebb a forum nélküle!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143268) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#143267) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem regelhet vissza más nèven?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#143269) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#143268) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megprobalt parszor, de bekoptek vagy kiszurtak. Az utolso reg-je visszont a sajat hibaja volt...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143270) Habugi válasza MiklosSaS (#143259) üzenetére


Habugi
addikt

Én?! Nagyíts rá a képre, látod majd hova nézel! :DDD

Zsivagooo: Hello öreg, rég láttunk! :R

(#143264) hackeeeee:

Nálam ez a játékos Curve alulfesz profil:

A boost3 nem ennyi ám, 52-53fok körül ahol meg szokott állni 1860Mhz.

(#143265) HSM:

Nézegettem a 3DMark topicokban az eredményeket és kb mindegy h Radeon vagy NV, mindenki bukott egy kicsit a régiekhez képest.

Vantageban kb csak a Physics az érdekes mert végig CPU limites az egész, Graphics körök is, direkt ilyen, ettől jó. :D

(#143269) MiklosSaS:

Az utolsó alkalom ősszel volt talán, elég bevállalósan/őszintén tolta, igaz sosem volt az az ember aki bárki kedvéért színjátékba kezdett volna.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#143271) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#143250) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha, Apám, kitartás és jobbulást kívánok neked, átérzem a helyezteted, ez azért nem egy nyaralás :(((
gyors és mielőbbi gyógyulást kívánok :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143272) Lacielvtárs válasza Habugi (#143255) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

waooooooo
nekem eszembe sem jutott, király vagy, Apám feje pont ilyen a fotón, talán most az egyszer az altatás utáni állapotban nem gondolom a "betonkeverőkre" ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143273) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Napokban laptopon dolgoztam a korházban. Hááát, borzalmasan gyenge egy a 10 nm-es i5, pedig 4c/8t....de valami vicc az egész. A Ryzen 2500U-val szerelt lapos köröket ver erre a szarra. Egyszerüen egy fos ha böngészésen kivül másra is szeretnéd használni. És nem ritkán volt 85 fok is....

Ma haza engednek végre... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143274) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#143271) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kösszi Lilike!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143275) norbert1998 válasza MiklosSaS (#143273) üzenetére


norbert1998
veterán

Csakarizsa ;]

(#143276) HSM válasza MiklosSaS (#143273) üzenetére


HSM
félisten

"Egyszerüen egy fos ha böngészésen kivül másra is szeretnéd használni."
Hát azért ezt így elég mókás olvasni, főleg, hogy egy régebbi kétmagossal is sokkal többet lehetett már csinálni, mint böngészni, még sánta memória alrendszerrel is... :DDD

Amúgy itt még ami nem mindegy, milyen beállításokon ment a két notebook, milyen hűtéssel (óriási különbség van a 15W-ra limitált és 25W-ig elengedettek között pl., hát még ha olyan 'jó' a notebook, hogy még 15W-on se hűti meg rendesen) és mit is akartál rajta csinálni, pl. GPU-ban nyilván köröket ver rá a Radeon, már csak a driverei révén is, de ég és föld különbség lehet már csak abból is, melyik energiatakarékossági profilt állítottad be. :)

Őszintén szólva azért tőled kicsit több profizmust várnék ilyen kijelentések helyett. :P

[ Szerkesztve ]

(#143277) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#143273) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha otthon leszel vágd földhöz a zinteles fost. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#143278) MiklosSaS válasza HSM (#143276) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Adatbázis, SAP ...meg levelezés. Minden energia szarok kilõve, hütése rendben van, csak egyszerüen az i5-1035G4 egy baromi gyenge processzor. Lehet mellé b@szni Intel Octane memóriát meg mindent..de amikor a processzort munkára fogod akkor letérdel. Ahol a 2500U még állta a sarat, ez a szar már dadog.

Ennyi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143279) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#143277) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Õsszintén: amikor újra vezetni tudok, elsõ dolgaim között lesznek hogy veszek egy 3500U/3700U-val szerelt 14"-os lapost. IPS..FHD...8-16 memória meg min. 256 gb ssd...ennyi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143280) HSM válasza MiklosSaS (#143278) üzenetére


HSM
félisten

Ott akkor inkább a neted volt csirke. SAP meg adatbázis és levelezés alatt a kétmagos Sandy Bridge notebookom se térdelt le... :N Pedig se Octane, se semmi nem volt mellette csak 16GB ram meg egy gyors SATA SSD.

De jól van, ha neked gyenge, ám legyen. Piros matricával biztos sokkal gyorsabb kb. ugyanaz. Én meg csak röhögök tovább magamban. :R

(#143281) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#143274) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

helyes, gyors gyógyulást kívánok :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143282) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#143279) üzenetére


Gyuri27
félisten

Addigra itt a 4xxxu. Ha kijön akkor már én nem vennék 3xxxu-t. Mégha lesz némi felára az új szériának.

Amd - Radeon - Ryzen

(#143283) norbert1998 válasza HSM (#143280) üzenetére


norbert1998
veterán

De hallod. Nemár. :U

Feltételezem nem befagyásról beszél, hanem érezhető sebességbéli különbségekről. És méretes adatbázisoknál sokszor az asztali is elfogy, nem a hurka noti. Nekem is rakéta volt a 1+1, míg meg nem vettem utána a G6-ot :)) Tök ugyanaz a szindróma szerintem.

(#143284) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#143282) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahhh, mig az kapható lesz addigra itt lesz a nyár.

Nézegetem online a 3-as szériát....már a ryzen 7-el szerelt masinák is jó árban vannak.

De meglátjuk...igazából a 4-es az ami oda fog b@szni rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143285) MiklosSaS válasza norbert1998 (#143283) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hagyd már...korházban 150 megás wifi volt.

Nem beszélve hogy egy szar Ladder szímuláció (ami elfut @Mahrenburg telefonján) is megfolytja.

De @HSM kolléga mindent mindenkinél jobban tud. Nehalemet meg két magos Sandyt a népnek! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143286) HSM válasza norbert1998 (#143283) üzenetére


HSM
félisten

De akkor nemár, de tényleg... Ezt mondom én is. Nehogy már sasnál elfogyjon a "netezésen kívül másra nem alkalmas", "gyenge" négymagos 10nm Ice Lake egy SAP meg DB meg levelezés alatt... :DDD Ez értelmesen használva manapság egy kenyérpirítón is elfut.
Persze, ahogy leírta, már a stílusból is üvölt, hogy csak a trollkodás jött elő belőle, unatkozik.

Persze, értem én, hogy léteznek erősebb CPU-k is, de semmi józan érv nem indokolja, hogy miért lenne gyorsabb a 2500U. Itt szvsz a szokásos "mérési hiba" kategória áll fenn, hogy más környezetben, más tevékenység közben az idő megszépítette a 2500U-s emlékeket.

De hogy mérések is legyenek... Két elég hasonló gép a Lenovo-tól: [link] [link] .
Össze lehet hasonlítani, már az előző generációs négymagos U processzort sem lépték le a 3500-ak, nemhogy az újabb Ice Lake-et.

(#143285) MiklosSaS: Ezt megint benézted, nem Nehalemet, hanem Westmere-t szoktam ajánlani, mégpedig csak hatmagosat. :C

[ Szerkesztve ]

(#143287) MiklosSaS válasza HSM (#143286) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ember te eszednél vagy? Nekem most minden vágyam az hogy kitrollkodjam ezt a szart mert hiányzik a ryzen? Nekem most szükségem van a pirosra és ezért elverek vagy £600-at mert trollkodni akarok?
Téged bántott valaki ma? Mesélj lehet tudunk rajtad segíteni csak meséld el õsszintén és hagyd ezt a mindent tudó stílust mert megint bohócruhába öltöztettnek.

Te faszáúl tudod mi az amit én csinálok laptopon, tudod mi a különbség a 1035-as i5 és a 2500U között. Nem tudom miért nem vesz fel téged az Oxford mindent megmondó bohócnak.

Westmere, Nehalem.....egyforma tíz éves ipari hulladék...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143288) Habugi


Habugi
addikt

[link] :DD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#143289) HSM válasza MiklosSaS (#143287) üzenetére


HSM
félisten

Ezt most úgy írod, mintha a kinti viszonyok mellett egy vállalkozónak 600 font olyan marha nagy költség lenne munkaeszközre... :DDD

Én tök jól elvagyok köszönöm, a kedvem is szuper, reggel jót kávéztam, finom volt az ebéd, szuper jó az idő is. Az OFF-os topikba beleolvasást mondjuk már erősen megbántam, de nem lehet minden tökéletes. ;]

Azt szerencsére nem tudom, mit csinálsz a szerencsétlen notebookodon, de azt igen, hogy mekkora terhelést csinál egy DB, vagy SAP rendszer, mivel rendszeresen dolgozom olyanokkal.

Gondolom, azt sem ellenőrizted a laposon, nem-e futott rajta éppen egy indexelés, vagy win10 vagy akármi update a háttérben. Tipikusan ezek miatt tud még hirtelen akadozni és gyengének tűnni egy CPU. De így nem lett volna meg a kellő drámai hatás. :P

A Westmere és Nehalem között elég komoly különbségek vannak. Másfelől, az a "10 éves ipari halldék" még mindig lenyomja a friss finom ropogós négymagos Ryzeneket, akkor azok is ipari hulladékok? :U

[ Szerkesztve ]

(#143290) MiklosSaS válasza HSM (#143289) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ember....én feladom. Isten látja lelkemet megpróbáltam, de a többieknek igazuk van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143291) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#143290) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sima liba. AZ amd szar. Benne van a ccx. A zintel jobb. Ha mást érzel hülye vagy. Mert 2 magos zintel mindennél is jobb.
Remélem már megérted SAS koma. :DDD ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#143292) Whysperer


Whysperer
addikt

CJ4567 mi is ez a szar funkció és ol is lehet kikapcsolni?

SAS tegnap lett lecserélve 4db 4790k 4db 2700x-re b450 msi tomahawk max-ra ,mert a rendernek nem votl elgé a 32 gb ram és 64 kellett.

Szóval megúsztuk úgy,hogy eladtuk a 4790 alaplap meg a memóriákat 250.000 ért és nagyker nettőba megvotl a 685.000 ért. ebből lejön a 250 szóval 4 munka gép lett 435.000-ből. így a 2700x is renderelnek esténként. a Composok meg burtál vidámak!!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#143293) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#143291) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nehezen de lassan igen.. most már elengedem a kollegát...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143294) HSM válasza MiklosSaS (#143290) üzenetére


HSM
félisten

Mármint mit próbáltál meg? Bedobtál ide egy ordas baromságot, aztán még magyarázni kezded. :N

Semmi baj nincs azzal, hogy pirosat szeretnél, írtam is. Vedd meg, használd, örülj neki. De nem kell butaságokkal megmagyarázni próbálni. :N

Mind1, ha érted, érted, ha nem akkor meg nem. Én itt kiszálltam ebből a témából.

(#143291) Gyuri27: Kész szerencse, hogy ilyen hasznos és önzetlen tagja vagy a fórumnak, egyből megjelensz, ha lehet egy kis olajat önteni a tűzre. Minden elismerésem.

(#143295) CJ4567 válasza Whysperer (#143292) üzenetére


CJ4567
veterán

Beállítások -> rendszer -> rendszernavigáció(system navigation), és ott a navigációs dokkot kapcsold ki.

No Sana No Life

(#143296) MiklosSaS válasza HSM (#143294) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Magyarázd már el mi az az ordas baromság?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#143297) stratova válasza HSM (#143289) üzenetére


stratova
veterán

Nem tudom milyen terhelést jelent, amit Don tol a laposon, de a linkelt tesztben azt látom, hogy bár egy szálon szignifikánsan gyorsabb az i5 8265U mint a 2500/3500U (160 vs 140 pont) addig multiban ~100 pöttyöt ver rá a kis vörös, még ha ezt az NBC szerint Lenovo esetében nagyobb 25W-os limittel is teszi (ehhez képest a load fogyasztás Ryzennél 50W i5-nél 43 szóval azért nem +10W-ot csipeget). 590+ (633 avg) pontot amúgy 1035G1 már stabilan kitol, ha megfelelő profilt és hűtést kap, de benne van a pakliban, hogy főleg 14" méretben kényes kérdés a hőelvezetés és Donnál ebből a szempontból esetleg nem egy ideális csúzli dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#143298) Whysperer válasza CJ4567 (#143295) üzenetére


Whysperer
addikt

EZ az köszi tudtam Te vagy az emberem 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#143299) norbert1998 válasza HSM (#143294) üzenetére


norbert1998
veterán

Én itt kiszálltam ebből a témából.

De hát mindig te állsz bele :DDD

Amúgy, ha eltekintünk attól, hogy papiron mit tud a két proci(mert ennek nem néztem utána, nonstop modellezek vagy megyek valahova, és édeskevés a 2-es rizsa), és érzésre tényleg van különbség... Akkor miért nem egy Nokia 500 Symbianos telefont használsz? Még jack is van rajta! Telefonálni lehet vele, böngészni lehet vele, még Angry Birds koppintás is volt rá. Ugyanazt tudja akkor mint a 2S, nem? Csak az érzés más. Sarkított példa. De tényleg, az hogy teszteket linkelgetsz azzal sokat nem érsz el. Nem tapasztaltad őket. A teszt és a tapasztalat nagyon eltér gyakran.

(#143300) MiklosSaS válasza HSM (#143294) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mit próbáltam meg? Amikor mindenki "lemondott" rólad, megpróbáltam "értelmes embert" csinálni belõled. De nem lehet, ez lehetetlen...

Ha bohóc szeretsz lenni, akkor legyél az...max akkor én is egy bohóc szintjén foglak értelmezni és max csak jókat fogok röhögni az ámokfutásaidon.

Aztán bohócból lassan udvari bolondá fogod sülyeszteni magad. Igaz a topic bolondja címet senki sem.kapta meg, de szerintem te utcahosszal vezetsz.

Most menj, rohanj megint és sírd el magad valamelyik modi válán.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.