Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107701) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Reggelt!

A videokártyám ismét fix 850-en fut, esetleg valakinek valami ötlet? Régen a chrome bezárása segített, most már az sem. alapból 1000 lenne. Ismert probléma hogy valamilyen érthetetlen okból merő véletlenségből néha lockolja magát a kártya 850-re. (biztos nem azért hogy menj és vedd meg az újabbat, elvégre egy ekkora bugot 2 év alatt sem lehet kijavítani, ugye AMD?)

más: évek óta húzódó monitorvásárlásomat rövidre zártam egy HP ZR24w-vel, eddig nagyon tetszik. a 19"-os 1280x1024 a 24" 1920x1200 igazi megváltás.

[ Szerkesztve ]

(#107702) Beretvás


Beretvás
addikt

reggeltet naplopok...:DDD

(#107703) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Blender ismét összefosta magát az új AMD driver miatt. :C :C :C :C

Egy rossz szavam nem volt eddig, de most jött el az a pont hogy elegem van. :D

(#107704) #Morcosmedve válasza inspiroyhome (#107703) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

16.11.2-es driver?

© asszongya'hogy

(#107705) inspiroyhome válasza #Morcosmedve (#107704) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

16.10.03

(#107706) #Morcosmedve válasza inspiroyhome (#107705) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Outdated. :B

© asszongya'hogy

(#107707) inspiroyhome válasza #Morcosmedve (#107706) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ez volt a legfrissebb amit felrakott magának. Semmi gond, felraktam egy 3-4 hónapos drivert, az még működik. Kicheckoltam ismét hogy ne töltse le és telepítse fel automatikusan, ami azt jelenti hogy még 2 hétig tudom használni, aztán ismét engedély nélkül frissít. :)

[ Szerkesztve ]

(#107708) Beretvás válasza inspiroyhome (#107707) üzenetére


Beretvás
addikt

ez érdekes nálam még soha fel nem rakta engedéj nélkül, sem ezt sem mást. azt sem értem miért gyomlálják eggyesek agyon szegény agyonszidott winfost.. :F

[ Szerkesztve ]

(#107709) inspiroyhome válasza Beretvás (#107708) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Valóban nagyon érdekes.

(#107710) bandi0000


bandi0000
nagyúr

szerintetek az mennyire egészségtelen ha, a táp vízszintesen van, akkor kattogó csapágyas hangot ad, viszont ha megdöntöm akkor megszűnik a hang, ventilátor hiba lenne?

Xbox One: bandymnc

(#107711) DR|FTK|NG válasza bandi0000 (#107710) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

FSP Hyper jelenség, mással is előfordult már. :(

(#107712) bandi0000 válasza DR|FTK|NG (#107711) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem mondod?!?! franc... ezt annó nem mondták a tápos topicba, de gariba javítják nem?

Xbox One: bandymnc

(#107713) DR|FTK|NG válasza bandi0000 (#107712) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem mindegyiknél jön elő, de néhánynál elő szokott. Amúgy régebben nem volt ismert ez a hiba.
Attól függ, hogy a boltos mennyire kedves.

(#107714) Beretvás válasza DR|FTK|NG (#107713) üzenetére


Beretvás
addikt

nyakon kell csapni azt jovan..:D ha nem hallgat akkor sem a joszora akkor a tápot is nyakon kell vágni...:DDD

(#107715) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Eszköz leválasztása hang, majd vissza, aztán elfeketedik a kép.

Én erre már nem tudom mit mondjak.

(#107716) inspiroyhome válasza inspiroyhome (#107715) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Render közben, a háttérben frissítette magát a crimson annak ellenére, hogy akárhányszor felajánlotta, NEM-re nyomtam, és kipipáltam az automata driver frissítést.

Nagyjából milyen nvidiára lehetne cserélni a mostani 280x 3GB-omat egy az egyben?

(#107717) CJ4567 válasza inspiroyhome (#107716) üzenetére


CJ4567
veterán

FX5200 megfelel? FX van a nevében, úgyhogy van olyan erős mint egy AMD FX így tökéletes lenne Blenderre, van rajta 128MB VRAM, ami valójában 8GB mivel 64 bites így 64-el megszorzódik, van rajta TV kimenet így a CRT TV-t rá tudod kötni, mi kell még? :DDD

/troll off ;]

Nálam dobálja az értesítést hogy van új verzió, de ha megszakadok akkor se lesz a 16.2.1 bétánál újabb legacy VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#107718) MiklosSaS válasza inspiroyhome (#107716) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az igazi elõrelépés egy 1060-as lenne. De számodra egy 970-es is jó volna, igaz mindjárt jönnek és cirkuszolnak a hozzá nem értõk a 970 miatt. De, egyetlen egy tulajdonos sem panaszkodik a ramra.

Tesztekért fordulj a macskához/ GyorsFaccúhoz, nekik már jó ideje az van.

Ha drágálod a 970-et, akkor aprón olcsóbban egy 780-as, azis becsületes kártya a mai napig. A 770/680 kb egy szinten van a tiedel, csak ott a 4 gb-os verzió kellene.

Az én szemszögembõl számodra a mostani legjobb ár/teljesitményt figyelembe véve a használt 970 volna a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107719) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#107718) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az panaszkodik rá, aki nem ismeri, és ezért nem tudja, hogy mit vett. ;]

Amúgy a hazai piac az ilyen:
-GTX 780: 50-55-60k
-GTX 970: 65-70-75k
-GTX 780 Ti: 75-80k
Újonnan:
-GTX 970: 77-80k(pl Asus Strix, Gigabyte ITX, Gigabyte WF3, MSI 4GD5T < szóval nem a Gaming)
-GTX 1060 3GB: 65-70k(Gigabyte WF2)
-GTX 1060 6GB: 85k(pl Gigabyte WF2)

Nem tudom, hogy Norbinak melyik lenne a legjobb, mert főként Blenderezik. :F

[ Szerkesztve ]

(#107720) MiklosSaS válasza DR|FTK|NG (#107719) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Inkabb a Radeon tulajdonosok panaszkodnak a herelt 970 miatt, oket jobban zavarja mint azokat akik hasznaljak is a kartyat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107721) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#107720) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha ajándékba kapnák(vagy ha én kapnám), akkor nem utasítanák vissza. :D

(#107722) MiklosSaS válasza DR|FTK|NG (#107721) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az NV ellenes morcos AMD tulajdonosok tobb retegre vannak osztva (pont mint az Intel ellenes FX tulajok):

I. szar az NV mert draga es nekem nem telik ra.
II. szar az NV mert VerPista vagyok.
III. szar az NV mert a haverom megmondta.
IV. szar az NV mert en egy igazi fanBoy vagyok, es nem volt soha NV-am de tudom biztosan hogy szar. Meg elrontottak a jatek ipart, meg csuf es gonosz mert penzlehuzos...stb.

Na, amikor az elso 3 kategoria betesz egy NV kartyat, onnantol kezdve ugy erzi hogy megvaltas tortent vele, es atnyergel a masik oldalra.
A 4-ik kategoria menthetetlen....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107723) bandi0000 válasza DR|FTK|NG (#107713) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mi az h mennyire kedves? :D agyon is vágom ha nem csinál vele valamit, újonnan nem volt ilyen szal most se legyen...

csak az a gáz hogy nem ipon vagy hasonlóból rendeltem, mert ezek ugyan helyben vannak, de dvd írómon 3 hetet ültek aztán jah kicseréljük, szóval lehet el is hagyták

Xbox One: bandymnc

(#107724) Popes válasza inspiroyhome (#107716) üzenetére


Popes
őstag

Szőrért szőrt, a GTX770 meg a GTX960 van hasonló árban.
Szerintem ha nem akarsz +pénzt kidobni akkor meg kell oldani ezt a driver anomáliát ami nálad van. :K
Kizártnak tartom hogy még W10 mellett is kellő odafigyeléssel ne lehetne helyrehozni ezt a dolgot.
A W10-et is meg lehet regulázni és driverek sem hiszem hogy ennyire sz@rok lennének. :N Nálam pl semmi gond velük és nem települgetnek ide-oda akaratomon kívül. :)
Tuti hogy nem megoldhatatlan gonddal állsz szemben, ezért kár elpocsékolni azt a kártyát.(de ha gondolod adok érte egy problémamentes 270-et :U :P )

Deus ex machina

(#107725) Habugi válasza inspiroyhome (#107716) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon durva hogy inkompetens vagy kikapcsolni az auto driver frissítést az isten tudja mióta.. :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#107726) Jakuskacsa válasza Popes (#107724) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A 970 jó kártya, de ha most már nem azt venném, mert közel vannak hozzá árban a jobb vga-k. Inkább spótolnék még, meg megvárnám a januárt, (én is így teszek) ott mindig van egy kis pangás, meg ünnepek utánni "minden eladó" ócón. Nekem még 2 hónapja egy használt 980ti volt a kiszemeltem, de 100-120 között megy itt a ph-n. A ph-ról valamelyik vga neppertől ugyanezen az áron akciósan kapsz valamilyen 1070-et is. Szóval én kivárom a januárt, és veszek egy 1070-et. Most ez a terv.

A win10 nálam igaz belekerült egy napi gúglizásba, meg pöszmörgésbe, de most úgy érzem a tigrisből szelíd kiscica lett, és végre azt csinálja amit mondok neki. Nem erőszakoskodik, nem csinál shemmit magától! Utálatos egy jószág a win7 után, de kezdem megszokni. Viszont nem ssd-re telepítve egy (először így volt, mert ssd-n a win7 volt) szörnyen lassú jószág.

Hab: Rég láttalak csillagflotta tag... örülök, hogy ismét ide is benézel, hiányzik a buksid!
Még valami hablatyom.. win10 alatt normális, hogy kevesebb pontokat ad a 3d mark? Azért kérdezem tőled, mert neked mindenféle fajta mérésed van... és ha jól emléxem, Te is későn váltottál. Öröm az ürömben, hogy mint pár száz hsz-el ezelőtt leírtam, a játékok érdekes mód sokkal jobban és folyamatosabban futnak, csak valahogy a tesztek nem hozzák ugyanazt mint win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#107727) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#107726) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jelen pillanatban a hasznalt GTX 970 nalunk olyan 48-55K HUFnak megfelelo angol font korul vegetal. Annyiert szerintem rendben van, mivel a 1060-as meg draga (69K-tol indul) es nincs a hasznalt piacon. A 980 az kicsivel olcsobb mint a 980Ti, de dragabb mint a 970 joval (olyan 85-90K-ba merik a hasznalt 980-at).

Tehat, ha nem veszem figyelembe a 7XX, 6XX szeriat akkor a hasznalt piacon egyszeruen nincs jobb ar/teljesitmeny kartya mint a 970.

Termeszetesen a 980Ti/1070/1080...ezek mas ligak...

Jah, es 52-53K korul itt egy par 780 is.(posta megoldhato)

MSI ref. 780
MSI Gaming 780
eVGA 780

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107728) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#107727) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

itt a ph-n kicsit máshogy mozognak az árak.. cole86-nál pl már van 1070 es gainward 8gb-s kari 125 -ért... 980ti-t meg 110-120 ért vesztegetik használtan... akkor már inkább egy 0 kilóméteres 1070 es.
970 -el egyébként semmi gond nincs, csak jó volna néha pont az a +20fps ami abból már nem jön ki. Pl. mad max 4k-ban minden ultrán, csak a mélységérzet, meg a blur effekt van kikapcsolva, mert engem ezek zavarnak, és tudja a stabil 45-50 fps-t. de jobban örülnék ha fix 60 at tudna. Vagy pl a crysis 3 70-100 fps között mozog, jó lenne ha 100+ban lenne... meg még sorolhatnám....Egyébként pozitív csalódás ez az fx83xx is win10 alatt. Esküszöm nem placebó, jobban mennek a játékok, nincsenek mikrolagok, puhább, folyamatosabb a játék. tomb raider az egyik legmeglepőbb számomra, dx 12 alatt 1440-ben tudja a fix 60fps-t míg dx11 alatt meg laggolt nem is kicsit Fhd-ban

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#107729) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#107728) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Termeszetesen lassan elgyengul a 970 is, 2 eves kartya mar...meg 1-2 evet kozep kategoria lesz aztan "beesik" az alsoba.

A win10 joban tamogatja a tobb szalat, mas az OP utemezoje, jobban hasznalja a szalakat. Ezert is kaby lake utan, a kovetkezo generacios i7 (8700K) az ha minden igaz mar 6 magos es 12 szalas lesz mainstream platformokon is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107730) MrM94 válasza Habugi (#107725) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem ez az inkompetens jelző azért túlzás..

(#107731) Beretvás Akkor vedd be s addig szopkodjad míg lelankad :U

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#107731) Beretvás válasza MrM94 (#107730) üzenetére


Beretvás
addikt

te meg impotens vagy... ne kötögyé... ;] ;]

(#107732) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Nana srácok, semmi buzilás :D

- te haver, mi buzik lennénk ha te leszopnál?
-nem, csak kvittek :D

Xbox One: bandymnc

(#107733) norbert1998 válasza inspiroyhome (#107716) üzenetére


norbert1998
veterán

Milyen érdekes. Nálam még soha, ismétlem soha soha soha nem frissült magától :U

De jó lenne ha a vga hisztit és a kretent sem nyomátna senki se fullba, mert általában attól van itt a három napig tartó csillám póni irtás.

Hab: pm;]

[ Szerkesztve ]

(#107734) Habugi válasza Jakuskacsa (#107726) üzenetére


Habugi
addikt

Vagyogatok szépen lassan, el voltam havazva.

A válasz fogalmam sincs, sajnos, ugyanis már nem volt meg az FX amikor Win10-re váltottam. :N

Nálam a Firestrike több pontot ad Win10-en i5-el, cserébe pl a 2011-es az sokkal jobban adja a pontokat Win7 64-en a mai napig.., FX esetében számomra homály.

(#107730) MrM94:

Lelked rajta, engem nem különösebben érdekel szerinted mi túlzás és mi nem az.. :B

Olvasd vissza mióta panaszkodik erre a driver auto updatere, majd menj be a Win10/Win7/random VGA topicba és mérd le keresővel hány másodperc a megoldás esetleg google, egykutya.
Az ember azt hinné nem is zavarja mert akkor már régen megoldotta volna, ámbár az ő dolga, csak említette hogy erre már nem tud mit mondani, én tudok, kisegítettem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#107735) Gyuri27 válasza Habugi (#107734) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit nem értesz azon, hogy szar az amd vga és az amd driver?
Anno mikor még volt türelmem a gypésekhez és nem raktak gyászba. Olvastam követtem a dolgokat.
nagyságrendileg 90%-ban user error volt a dolgok hátterében. Ezen okoskák nagy többsége mikor le lett írva el lett mondva be lett linkelve mit, miért, hogyan stb-stb fel volt háborodva. Mert ő pistike (elnézést István) és okos.
Nem arra célzok, hogy úgy kell születni, hogy ért ehhez az ember. Csak mikor elmondják neki akkor se érti. Csak ossza az eszet tovább. Szóval ott hagytam ezt a világot. Azóta nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok. Én a kollegának is annyit írtam volna. Igazad van báttya. Add el és vegyél nvidiát.

Amd - Radeon - Ryzen

(#107737) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#107735) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Átlagosan fogalmazva igazat adok neked. De például amikor nekem vaccakolt a Furyka arra is mindenki azt mondta hogy user error. Aztán késõbb kiderült hogy mégsem az volt...

A mostani Radeon driver elég szeszélyes, bekavarhatnak különbözõ programok, meghajtók ezt megfejelve egy töketlen win10-el...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107738) inspiroyhome válasza Habugi (#107725) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Akkor most mutasd meg légyszíves, hogy hol kéne kikapcsolnom, mert minden létező helyen ellenőríztem, és ahol lehetett, minden frissítéssel kapcsolatos szart offoltam.

Az meg hogy render közben 100 gpu kihasználtsággal áll neki frissíteni, még akkor is nevetséges, ha be van kapcsolva az auto update.

a 850mhz-es lockra esetleg valaki valamit? Vagy az is user error? Elég sok balfasz user lesz akkor, tekintettel arra hogy nem 1-2 ezzel foglalkozó topicot dob ki a google.

Nem jókedvemből szeretném megbontani a gépet és egy jól működő kártyát lecserélni, talán nem olyan nehéz elhinni. De amit ez a Win 10 meg AMD kombó néha leművel az felháborító. Az meg a másik hogy fel sem fogjátok milyen jelzőkkel illettek engem, meg azokat akik nem olyan nagy gépmesterek mint itt mindenki a topicban.

Azt is leírtam párszor, hogy megvagyok elégedve a gépemmel. Nem szidom éjjel nappal az AMD-t úgy érzem, de nálam is elszakad a cérna. Akkor viszont én leszek az idióta, az aki valszeg nem járt utána és nem próbált megoldást találni ugye? Nem pár hónapja kezdődött ez az egész szopás, amikor az első driver kinyírta a blender GPU rendert?

Habugi szerinted csak olyan létezik aki lusta megtalálni?

(#107739) inspiroyhome válasza inspiroyhome (#107738) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

MiklosSaS: 1060 elég drága sajnos, bár biztos előrelépés lenne. mint mondtam teljesítmény ügyileg megvoltam vele elégedve, és nem is kéne sokkal erősebb.

(#107740) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#107737) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te vagy az 10%.
Abba is biztos vagyok, hogy ződ oldalon is vannak érdekes történetek. De én abba nem folyok bele.
Az os hibája ne legyen az amd hibája.
Habuginak ezen a ponton maximálisan igaza van. Nyilván van akinek kellett és/vagy muszáj volt váltani.
De sokak azért váltottak mert csak. Holott a win7-l az ég világon semmi baj nincs. Nyilván majd a 10-l se lesz. Addig minek is váltani? Face nem szalad a hetesen? Vagy az ezeréves dx9-10-11 gamék? Szóval érted mire akarok kilyukadni.
Én annó xp-ről se váltottam. Mások meg szoptak a vistával. Mondjuk hugom notiján az volt. Soha semmi baja nem volt. De elfogadom, hogy sokan bajlódtak vele. A 8.1 is mehhhh kategória. Utána olvastam, agyaltam. nekem semmit nem hozott volna a konyhára. A pc-n meg nem akartam telefonosat, tableteset játszani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#107741) MiklosSaS válasza inspiroyhome (#107739) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezért írtam, ha váltasz akkor most a használt GTX 970 a best buy. 980, 1060...drága. 6/7-es szériából meg már ritka a garis.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#107742) Habugi válasza inspiroyhome (#107738) üzenetére


Habugi
addikt

Nézd, onnantól hogy a Win10 automatikusan cserélgetheti a kütyüjeid alatt a drivereket nem mennék bele semmilyen szinten a user.error témába. :N :R

Mindent a kezedbe kaptál az előző postban ami a megoldáshoz szükséges, ha ez kevés válts GTX-re, azok alatt nyilván nem fogja a Winfos ugyan ezen funkciója cserélgetni a drivereket, ránéz majd, Zöld.., maradhat. :D

Egyébként nem kell gépmesternek lenni, magam sem az anyatejen keresztül tettem szert az áhított tudásra, utána olvastam _még Win10 telepítés előtt_, hogyan lehet kiírtani belőle ezt az agyf@szt.
Lustának egy szóval sem neveztelek, azt írtam inkompetens és így utólag teljesen le is fedi amit kell mert előbb szakad el a cérnád sem mint utánaolvasnál a megoldásnak, kvázi saját magadat szivatod.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#107743) inspiroyhome válasza MiklosSaS (#107741) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Elkezdtem nézni őket közben, csak nem küldtem el a szerkesztést.

(#107744) inspiroyhome válasza Habugi (#107742) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Úgy tűnik nem fogod fel / nem hiszed el amit írok, úgyhogy ezen a ponton befejeztem, mert tényleg jobban felhúzom magam rajta mint kellene.

(#107745) Habugi válasza inspiroyhome (#107744) üzenetére


Habugi
addikt

Egyik sem, csak nem érdekel / nincs jelentősége, mea culpa..

10mp kár egy olyan hardveres anomália/környezet vizsgálatára, ami alatt az oprendszer kénye kedve szerint cserélgetheti a drivereket (értsd.., kauzalitás, innentől bármi belefér, 850Mhz kutyafüle, az sem lepne meg ha a DCII ventik elkattognák neked minden indításnál a himnuszt..). User szinten dettó.., most őszintén, zavarna az egész ha a Blender nem borulna fel a művelet közben? :U

Még mindig nekem írogatsz ahelyett hogy.., érted.
Ne húzd fel magad, nézegesd a cserekártyákat, a problémát nem fogja helyetted megoldani de majd legalább amikor újra szembesülsz majd vele megérted miről írogattam ma éééééés talán-talán ez elég lesz a megoldás kibontakozásához. Minden út Rómába vezet.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#107746) bandi0000 válasza inspiroyhome (#107744) üzenetére


bandi0000
nagyúr

szerintem arra gondolt, hogy maga a winfos 10 automata frissítését kéne kikapcsolni

Xbox One: bandymnc

(#107747) Beretvás


Beretvás
addikt

nyugivan nem borult ki a sör.... :DD

(#107748) inspiroyhome válasza Habugi (#107745) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Igen, marhára zavarna hogy 850MHz-en fut a GPU 1000 helyett.

Mint már elmondtam, valamilyen oknál fogva, új driverrel nem csak a blender hal be, de a GPU órajelét kihasználtság alatt 850-re veszi le. Nem, nem melegszik túl.

Mi lenne, ha beszólás / kötözködés / cinizmus nélkül mondanád el, hogy mégis mit csináljak? Már ha segíteni akarsz. Ahol volt rá opció, ott tiltottam az auto updatet. Akárhányszor megkérdezte, nemre nyomtam.

Display Driver Uninstaller-t használtam a driver letörléséhez, safe modeban. ez tilotta a windows update automata baromságát is.

Ezután lett felrakva a régebbi driver, ami rögtön ajánlotta a frissítést. Nemet nyomtam, ki vettem a pipát az auto kereséstől. Nem is tudom mennyi idővel később, megint felajánlotta, ismét kivettem a pipát és nem kezdtem el frissíteni. Ezután jött a render, feketedés, és lám új a driver.

(#107749) inspiroyhome válasza bandi0000 (#107746) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az még mindig nem magyarázza a 850mhz-es lockot, de tudom mire akar kilyukadni.

(#107750) Popes válasza inspiroyhome (#107744) üzenetére


Popes
őstag

Ez egy régebbi leírás de nálam így működik. LINK

Viszont ha nagyon nem boldogulsz a W10-el,most nem fogok sok-sok habot leírni hogy mi merre, de van egy pár hasznos(megbízható) program amivel egyszerűen boldogulhatsz. LINK LINK

Mielőtt bármihez kezdesz, csinálj egy visszaállítási pontot!(biztos ami biztos alapon)

OFF az OFF-ban. Vége! :DDD

Deus ex machina

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.