Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) Alastair' válasza pHantom x (#66200) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Biztosan jó az is :) Nekem van egy régebbi Asus GTX 660 Top DirectCU II kártyám, sosem hallottam még a hangját. Pedig nem mai darab.
Persze most nem segítettem :)
Vedd amelyik olcsóbb, vagy jobban tetszik, vagy pont van a boltban. Mondjuk nálam sokszor az dönt, melyik van a helyi boltban. Csak ne kelljen rendelni.
Annó vártam 3 hetet egy Radeon HD 6850-re. Örökké valóság volt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#66202) Cirkaloo válasza pHantom x (#66198) üzenetére


Cirkaloo
tag

ASUS ezen verziói elég csendesek, s hatékonyak!
Jobbak mint a korábbiak sokkal.
Meg van rajt dísz led az oldalán, ha fontos.

Azonban asus-nál nem szedheted szét a kártyát, mert ugrik a gari.
Viszoooont mintha az msi csavarjain nem lenne matrica. De ez NEM fix!

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66203) Alastair' válasza Cirkaloo (#66202) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A garancia idő alatt azért ne szedjem már szét a vga-t, ha van matrica vagy festék, ha nincs. Ez ne legyen már érv. :R

Alister from Hell

(#66204) Cirkaloo válasza Alastair' (#66203) üzenetére


Cirkaloo
tag

2-3év alatt a gyári paszta simán kiszárad...

Azért nem mindegy, szerintem, hogy akár +20fokkal nagyobb üzemi hő is lehet emiatt...
Vagy, hogy sokkal nagyobb rpm kell, azonos hőmérséklet megtartásához

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66205) pHantom x válasza Alastair' (#66203) üzenetére


pHantom x
tag

boltba mind2 van:D
na mindegy köszönöm a segitseget:)

(#66206) SyMbioTe válasza Alastair' (#66197) üzenetére

Ja azt próbáltam, akkor nem jött be.

Most megpróbáltam megint a Win + P-t most meg újra jó mindegyik. :F :F
Kicsit meghülyült, vagy nemtudom. Nomindegy, köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#66207) mcs válasza Motion_Blur (#66174) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Nekem legutóbb E8400al és 9600GT-vel megfelelően futott a Win10. Egyedül a böngészést nem tudta gyorsítani a kártya, de a játékok kifogástalanul mentek.

(#66208) Alastair' válasza Cirkaloo (#66204) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezelőtt kb. 10 évvel voltak ilyen gondok, jómagam is tapasztaltam, hogy kiszáradtak a gyári paszták. Ez azért már régen nem jellemző. Ha ki is száradnak bőven a gari időn túl.
Ha normális gyártótól veszel.

Alister from Hell

(#66209) einymous válasza einymous (#66152) üzenetére


einymous
csendes tag

Nem tudom, hogy hányan olvastátok a hibajelenséget, amit leírtam... de közben kiderült számomra egy furcsaság.

Ahogy az előző tulajnak leírtam a hibajelenséget, rögtön beszélt valami VGA biosról, hogy biztos az romlott el... Aztán én egy kicsit jobban utánanéztem ennek a dolognak, és GPU-Z-ben nem az a telepített VGA BIOS, mint ami a kártyáé lenne eredetileg.

Nem a tulajnak szeretnék rossz hírt csinálni, de nem lehet, hogy valami ilyesmi okozhatja ezt a kifagyást? Nincs kibékülve a hardver ezzel a biossal?

(Persze én nem tudom kicserélni, csak ha már hibákat keresünk... hátha sikerült találjak valamit.)

[ Szerkesztve ]

(#66210) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Medion pc i3 4170,hd4400,4 gb ram 400 táp és egy ECS H81H3-EM2 AMI biosos alaplap!
Már a második gtx 1050 2gb kártyát próbálom bele újonnan az Amazonról de a másodikat sem akarja felismerni.(az előzőt visszakuldtem már)Kulon tápkábelre nincs szuksége a kártyának (KFA2 GTX 1050 OC GB)A a huto ventije a kartyanak porog ahogy az elozonel is porgott(Zotac GTX 1050 mini 2gb) de sem a windows (win 10 64 bit) sem a bios nem "látja" a kártyát!!!A bios beálltasoknal problakoztam állítással,de a VGA SUPPORT alatt csak Automat vagy EFI driver opcio van.Ezekkel egyikkel sem ismerte fel a kártyát.Régebben egy gtx 550ti vel külön tápről gond nélkul futott!Esetleg ha valakinek lenne valami ötlete a számomra azt szívesen venném.Elnezest az ekezet nelkuisegert de nemet billrol írok!A valaszokat elore is köszönöm.

Zoolee

(#66211) Cirkaloo válasza Alastair' (#66208) üzenetére


Cirkaloo
tag

Csak hogy ne a levegőbe beszéljek, volt 2db Asus Strix R9 380-am.
Mindegyiken volt kb 1.5év gari.
Azonos korban voltak, 1hó különbség volt talán, csak két külön embertől vettem.

Ugyan azon munát, ugyan azon körülmények között.
Az egyik 63fok 60% ventin végezte, a másik 71fok 75% ventint.. :(

Akkor volt egy asus GT 730-am, 1éves volt max, iszonyu meleg volt mindig..kicsi borda, kicsi venti.
Hűtést leszedtem, szó szerint pattogva potyogott le a paszta :D

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66212) Cirkaloo válasza einymous (#66209) üzenetére


Cirkaloo
tag

Hmm más bios?

AMD RX kártyákon szokás a bios csere, hogy jobban bányásszon.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66213) Xpod


Xpod
addikt

Üdv!
Van egy nvidia 730-as kártyám. Többször tapasztaltam, hogy internet böngészés közben elfeketedik a képernyő, majd kiírja, hogy az nvidia illesztőprogram nem válaszolt majd újraindult.
Ezt 210-es chip esetén is többször tapasztaltam.
Win 7-et és Firefoxot használunk. A Firefox hardveres gyorsításának kikapcsolása nem mindig oldja meg,a hibát.

Mi lehet a megoldás?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#66214) Csupingo válasza Xpod (#66213) üzenetére


Csupingo
veterán

Én egy elég régi drivert használok, nincs vele gond. Esetleg kipróbálhatjátok ti is: 353.06, 64 bites winhez.

(#66210) Zoolee1976: ha van rá lehetőség, akkor talán egy alaplapi bios frissítést kéne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66215) Csupingo válasza Zoolee1976 (#66210) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy vga (d-sub) bemenetes monitorral próbáltad, mert az már csak aktív átalakító használatával működne. Ha van lehetőség, a többi kimenetet is ki kéne próbálni a kártyán, akár egy hdmi-s tv-vel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66216) core i7


core i7
addikt

Sziasztok vga-nal csak 35% on megy a venti ,hogy tudnám magasabbra állítani ,hogy csak akkor süvítsen annyi amennyi szeretném ha le van terhelve? Mert ha manuálisan beállítom mindig ugyanúgy teker a mókuskerék Valamint mennyi az ajánlott érték ,hogy azért venti se menjen tönkre?

[ Szerkesztve ]

(#66217) varmi2 válasza core i7 (#66216) üzenetére


varmi2
nagyúr

Msi after burner-ben tudsz venti profilt állítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66218) Cirkaloo válasza core i7 (#66216) üzenetére


Cirkaloo
tag

Akkor üdv itt is. :)

Lehet manuálisan profilt létrehozbi, hogy mikor emelkedjen a fordulat hőfokonként.
De én személy szerint, nem bánom, ha játék alatt végig jobban pörög, azért van...!
Nyugi, bírják ezek a ventik rendesen.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66219) core i7 válasza Cirkaloo (#66218) üzenetére


core i7
addikt

Utánna nézek egyébként tehetett kárt GPU forrasztásban ,hogy ilyen alacsonyan ment eddig (35%)?

Egyébként Biosában nem lehet ezt beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#66220) Cirkaloo válasza core i7 (#66219) üzenetére


Cirkaloo
tag

A kártya pontos típusát sem tudjuk jelenleg.

De a legtöbb kártya, bírja akár 105fokig is. Szóval aggódni nem kell szerintem. Jövőben azért figyelj rá.

Igaz, az más kérdés, hogy én pl 70ig fel sem engedem, mert minnél alacsonyabb, annál jobb.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66221) core i7 válasza Cirkaloo (#66220) üzenetére


core i7
addikt

Titan X Maxwell

(#66222) Cirkaloo válasza core i7 (#66221) üzenetére


Cirkaloo
tag

Nvidia szerint:
91C Maximum GPU Tempurature (in C)

Ilyen kártyára azért figyelj oda jobban :(((

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66223) core i7 válasza Cirkaloo (#66222) üzenetére


core i7
addikt

Felfogom venni a Ventit még nem régóta van meg egyébként június óta
Nem tudom miért ilyen keveset állítanak be neki alapból

[ Szerkesztve ]

(#66224) Cirkaloo válasza core i7 (#66223) üzenetére


Cirkaloo
tag

Sok új kártya pl 60fokig be sem kapcsolja a hűtést, vagy néma.
De utána automatán emelik...

Érdekes a te szitud.:/

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66225) sullerj válasza Xpod (#66213) üzenetére


sullerj
tag

Nekem win7 esetén Windows 7 egyszerű téma használata jött be Aero-s helyett (de legalábbis töredékére csökkentette az előfordulását)

Üdv!
s.j.

(#66226) BorkL válasza Cirkaloo (#66044) üzenetére


BorkL
tag

Köszi, hogy említetted ezt a videokártya sütést!

Először hajszárítóval próbáltam megjavítani két alkalommal, de nem hozott javulást. Már kezdtem feladni. Tegnap viszont megpróbáltam a vasalós módszert. :DD Kb. 5 percig melegítettem a gpu-t maximális fokozaton, időnként megnézve, hogy nem ég-e meg körülötte valami. Miután lehűlt, kipróbáltam. Azóta is tökéletesen működik. :)) :C :C CsGo-t és Path of exile-t próbáltam eddig. Nem csíkoz, nincsenek artifactok. Ideiglenes megoldásnak nem rossz, meglátjuk, hogy így meddig fog működni.

(#66227) Pehi válasza Cirkaloo (#66211) üzenetére


Pehi
senior tag

Szevasz. Bocs hogy közbeszólok,de ezek szerint az ASUS egy fos pasztát használ. Gigánál,és MSI-nél még nem tapasztaltam ilyet. Még mástól se nagyon hallottam olyat,hogy egy évesen pasztázott. Pedig volt dolgom 1-2 kártyával. ;)

(#66228) Cirkaloo válasza Pehi (#66227) üzenetére


Cirkaloo
tag

Nem lett volna muszáj ujrakenni, de én úgy láttam jónak..:)
A kb 3centis chip-en meg simán kiszáradt..:/

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#66229) Pehi válasza Cirkaloo (#66228) üzenetére


Pehi
senior tag

Több kártyát is pasztáztam 3 éves kor után,és szerencsére még nem találtam kiszáradt cuccot a borda alatt. Ha Te úgy érezted hogy kellett,akkor annak oka volt. Gondolom feleslegesen Te se szedsz szét csak úgy semmit! :K

(#66230) #65675776


#65675776
törölt tag

RX 560 kártyáknál mennyi a hűtőrögzítő furatok távolsága?

(#66231) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok

Rendelkezem egy LG 23MP68VQ-P (40-75hz freesync HDMI) monitorral, mely típusú vga támogatja HDMI-n keresztül a freesync-et?
AMD honlapon csak a DP-t találtam.

Amely kártya DP-n támogatja az HDMI-n is képes ha a monitoron csak HDMI van ? HDMI kábel típusa számít?

(#66232) dugo_ válasza 4264adam (#66231) üzenetére


dugo_
veterán

2016 elejétől HDMI-n is van Freesync. Nem kell külön kutatni hozzá kártyát, ami tudja a syncet, az tudja azon a porton is. HDMI 2.0 van általában ezeken, érdemes ilyen kábelt venni. Monitorhoz nem járt?

(#66233) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Ha egy VGA ventije beáll 21%-ra terhelés alatt is és nem megy feljebb csak a hőmérséklet emelkedik akkor mi a rossz? Driver vagy CCC lehet az oka?
MSI Afterburnerrel okés de normálisan is kellene mennie. (ASUS 6870)

(#66234) Csupingo válasza d@minator (#66233) üzenetére


Csupingo
veterán

Régebben amd driver és msi ab okozott ilyen gondokat. Esetleg a legújabb változatot kéne mindkettőből feltenni, vagy az msi ab-t leszedni. A drivert is le lehet alaposan törölni, akár ddu-val, és csak abból visszatenni egy megbízható változatot.

Már rémlik, hogy a crimson csinált ilyeneket régebben. Akár egy öreg, 15.7.1-es catalyst-tal is megnézhetnéd.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66235) hype66623


hype66623
csendes tag

Üdv!

Először is a Configommal kezdeném:
Win7 Ultimate 64 bit
i3 3.10 GHz
8giga ram
GTX 1050 Ti
Régi vieó kártya:Gigabyte AMD 6850 1gb.
A múlthéten vásároltam egy Asus Nvidia GTX 1050 Ti ( DDR5 , 4gb) videokártyát. A Fő problémám az volt ,hogy kevés FPS-sem volt az előző kártyám miatt ami csak 1 gigás volt így döntöttem a kártya váltás mellett. Amikor először beszereltem a videokártyámat ,végig jártam a megszokott protokollt ami a Drivereket illeti. Az első kellemetlen tapasztalatom az volt a kártyával kapcsolatban ,hogy nagy értékű vizuális beállítások mellett
( High-VeryHigh-Ultra) nem volt a kártyától elvárható mennyiségű FPS-em. Sok mindent kipróbáltam amiket ajánlottak ismerősök ,más fórumon ,illetve közösségi oldalon lévő tagok de semmi sem hozott áttörést. Végső elkeseredésemben már újra telepítettem az operációs rendszerem ( ekkor még ez volt) Windosw 7-ről 10-re ,de ez további vincseszter problémákat szőtt ,így vissza váltottam a 7-re. Jelen állás szerint ,a játékok elfutnak magas optikai beállításokkal ,ám kellemetlenül kevés FPS szám mellett. Erre kérnék egy kis segítséget hozzáértőktől! GTA V Single/Online , Dying Light -on teszteltem a régi videokártyámmal ezekben a játékokban helyenként 60 FPS-em is volt de a jellemző itt a 45-50 közötti értékek voltak. Az újonnan vásárolttal ezeket az értékeket meg sem közelítette a maga 30 illetve 35 FPS-ével.
(egy észrevétel : a videokártyám aktív hűtését (ventilátor) , még nem láttam / hallottam működni így arra tudtam gondolni ,viszonylag laikus fejjel ,hogy a saját beállításai között valami nem megfelelő.)

sc:Dzsooooo

(#66236) Csupingo válasza hype66623 (#66235) üzenetére


Csupingo
veterán

Játék alatt se pörögnek a ventilátorok? Régebbi driverekkel is próbáltad? Az nvidia driverben a DSR nincs bekapcsolva? Az miatt előfordulhat, hogy nagyobb felbontáson számol a kártya, ami lassítja. Az experience nincs feltelepítve, az is elég vad módon tudja beállítani a dolgokat. Gpu-z -vel nézhetnél játék alatti értékeket, olyan, mintha nem lenne terhelve a kártya, nem váltana magasabb órajelekre. Win energiagazdálkodás legyen teljesítménycentikus-on.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66237) hype66623 válasza Csupingo (#66236) üzenetére


hype66623
csendes tag

Próbálkoztam régebbi Driverekkel is , DSR-nincs bekapcsolva, az Experience fel van telepítve. GPU-Z-vel elindítottam a GTA V-öt a kapott adatokat egy fájl formájában mellékelném. Ha erre esetleg tudnál vetni egy pillantást ,megköszönném. http://www102.zippyshare.com/v/LVmX3ehV/file.html

[ Szerkesztve ]

sc:Dzsooooo

(#66238) MK VII válasza hype66623 (#66235) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Először is, ha még nincs SSD-d akkor, ha teheted irány a bolt. Igaz nem fps-ben hanem leginkább pályatöltések közben nagyon észre fogod venni az előnyét. Sokkal direktebb lesz a gép alapesetben is.
Illetve a 6850-nel nem High-Very High-Ultra beállításokon játszottál vélhetően. Most a GTX1050Ti-ből High- Very High-Ultra beállítások mellett már kevéske lesz a proci.
Lehet, hogy procilimited lett most a GTX1050Ti-vel. Gondolom régebbi 1155-ös konfig. Ha 1155-ös a konfig akkor már szinte apróért tudsz bele venni egy i5-ös processzort ami már 4 fizikai maggal sokkal jobban ki tudja hajtani az új VGA-t. A lényeg, hogy magasabb órajeles sem ártana, mert az a 3.1ghz nem túl sok, főleg, hogy még i3 is.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#66239) Viktor77 válasza hype66623 (#66237) üzenetére


Viktor77
titán

Experience-t szedd le. Szinte semmi nincs benne, amiért fent kéne lennie, viszont okoz galibákat.

A logban valami nem stimmel, tekintve, hogy a GPU Load 1. Mi 1? 1%? 1 krumpli? Vagy ha az 1 az igen, a 0 a nem, akkor nem látjuk mennyire van kihajtva.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66240) Viktor77 válasza d@minator (#66233) üzenetére


Viktor77
titán

Ha nagyon nem sikerülne beállítani, csinálj ventiprofilokat AB-ben, ezek közt gombnyomással tudsz váltani. Én is így használom (HD6850).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66241) Csupingo válasza hype66623 (#66237) üzenetére


Csupingo
veterán

Én ebből azt látom, hogy az órajeleket megemeli ahogy kell, viszont a gpu load nem túl magas. Milyen felbontáson játszol? (Lehet, hogy kicsit kevés a cpu hozzá.) Elvileg a ventit néha bekapcsplja, talán csak azért ilyen ritkán, mert pont 60 fok környékén van a kártya. Esetleg telepítsd újra a drivert experience nélkül. Más kártya piszkáló program nincs fent, ugye. Sajna még mindig nem világos, hogy mitől lassabb mint a régi.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66242) Viktor77 válasza Csupingo (#66241) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, az elejét benéztem.

Viszont végiggörgetve, egyszer van egy 66%-os érték, aztán jellemzően 50% alatt van végig. Hát, az a proci nem igen hajtja ki a kártyát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66243) d@minator válasza Csupingo (#66234) üzenetére


d@minator
addikt

(#66240) Viktor77: Köszi a válaszokat. De AB nélkül szeretném használni. Ez hardveres vagy szoftveres hiba akkor?

(#66244) Csupingo válasza d@minator (#66243) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem szoftver, ha ab-vel tudod változtatni. Régebbi drivereket kéne kipróbálni, vagy akár egy win újratelepítést ha van rá lehetőség.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66245) Viktor77 válasza d@minator (#66243) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen driverrel tolod?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66246) lezu20


lezu20
tag

Hello! A mai nap folyamán vettem a gépemet. Én raktam össze. Egy olyan problémám lenne hogy a videó kártyát nem ismeri fel. HDMI kabellel próbáltam de azt írja a monitor nincs jel. Ha az alaplapi HDMIbe dugom ott rögtön van kép. Gigabyte G1 1060 3G kártyáról lenne szó. Venti pörög áramot kap. Mi lehet a baj ?

(#66247) Viktor77 válasza lezu20 (#66246) üzenetére


Viktor77
titán

Biosban lődd át a Primary Graphics-ot a külső VGA-ra. Chipset alatt kell lennie.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66248) Csupingo válasza lezu20 (#66246) üzenetére


Csupingo
veterán

A plussz tápot is bekötötted a kártyába, ugye? Esetleg vedd ki a kártyát, majd tedd vissza határozottan, talán túl szűz még minden. Esetleg alaplapi bios frissítés segítene, vagy párszor áramtalanítsd a gépet teljesen, úgy, hogy a monitor a vga-ra van kötve és kapcsold is be párszor. A monitor be lehet kapcsolva. Érzékelnie kéne, hogy hol adja ki a jelet. Esetleg bios reset, vagy legacy módot beállítani a biosban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66249) Viktor77 válasza Csupingo (#66248) üzenetére


Viktor77
titán

A Legacy Mode új alaplap régi VGA esetén kell. 1060-nál nem kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#66250) lezu20 válasza Viktor77 (#66249) üzenetére


lezu20
tag

Nem hiszen el 😓😓

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.