Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) Biznisz Elek válasza birozoli7800 (#29599) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Elösször is minek a tuning? Inkább ram kéne még bele , attól gyorsabb lesz mint néhány MHztől. A tuning mindíg több tényezős: lap,cpu,ram.

XP service packkos?

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#29602) Lenry válasza birozoli7800 (#29599) üzenetére


Lenry
félisten

BIOS-ban engedélyezve van a hangkártya?
nForce2 driverpakkot tettétek föl?

Vistát/Win7-et hiába próbáltok, nem támogatja, nincsenek hozzá driverek?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29603) marsu válasza Biznisz Elek (#29600) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

[link]

A bal fölső részen van 2 sárga jumper, látod?

Ha korábban olyan házban volt a lap, amelyiken volt előlapi jack dugó a hangnak és a fülesnek, az arra csatlakozóra volt dugva. Akkor azok a jumperek le lettek szedve. Amíg azokat nem teszed vissza, addig hiába telepíted fel a hangot, és hiába van az eszközkezelő szerint is megfelelően telepítve a hangkártya, sajnos nem lesz hang.

Press any key to continue ...

(#29604) dawncomputer válasza Biznisz Elek (#29600) üzenetére


dawncomputer
tag

Nem, DVD-iso, DVD-re írva.

A pendrive-ról való bootlolás miért áll meg a szokásos, hiányzó NTLDR miatt? Van ötleted?

(#29605) AthlonXP válasza birozoli7800 (#29599) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát meg lehet próbálni egy bios updatet, ha van neki. Amúgy nekem anno az NF7-S2 típus volt egy AthlonXP 3200+ os CPU val ( innen a PH-s nevem :) ). Én sem nagyon tudtam húzni, bár azok a CPU-k amúgy sem nagy tuning bajnokok ( bár nem is nagyon kellett őket húzni, hisz koruk legerősebbjei voltak :R , én is imádtam az enyémet, azóta is bánom, hogy eladtam ) .
Az alaplapi hangkártyát azt rendesen felismeri az XP? Engedélyezve van a biosban, nincs hardver ütközés esetleg ( bár ezt hinném... )? Egyáltalán biztos, hogy jó, mert hibás is lehet? Ha tényleg rossz, akkor 2-3k-ért raksz bele egyet azt meg van oldva ( ha futja a keret persze )..

(#29602) Lenry:Én anno rátettem a Vistát ( 2Gb rammal ) és rendesen ment vele, mindent felismert rajta. Ez is hasonló lap, fel kéne ismerje sztm. Bár Win 7-et nem próbáltam, mert akkor már nem volt meg, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29606) Lenry válasza Lenry (#29602) üzenetére


Lenry
félisten

és a BIOS-t se frissítgesd, mert semmi köze a problémának, cserébe jól el tudod vele rontani a lapot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29607) Biznisz Elek válasza dawncomputer (#29604) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szerintem rossz az iso, próbálj meg egy másikat letölteni.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#29608) dawncomputer válasza Biznisz Elek (#29607) üzenetére


dawncomputer
tag

Én is erre gondoltam, most épp az van folyamatban... :)

(#29609) birozoli7800 válasza AthlonXP (#29605) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Cs:s-ra kellene neki a gép. Így nem az igazi, nincs neki elég fps. 200-300 MHZ pusz elég lenne neki az már elég sokat dobna a játékélményen. Nekem is volt ilyesmi procim nem volt igazán tuning barát de azért azt túlzásnak tartom hogy beállítok +1 FSB-t és nem tudja beállítani a lap a megadott értéket.

Bios frissítésben tudnál segíteni? Sajna még nem csináltam ilyet. (Nem is volt rá szükségem)

(#29610) Lenry válasza birozoli7800 (#29609) üzenetére


Lenry
félisten

és most sincs.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29611) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Ha behúzok egy ikont például az asztalról egy mappába úgy hogy a mappa nincs megnyitva akkor az ikon képe megváltozik és ilyen is marad --> Ez mitől van illetve hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

(#29612) wolfman


wolfman
veterán

Ahhoz szólok aki érti a TuneUp Utilities-t(azonbelül 2010)!

Mi az a funkciója a programnak ami folyamatosan megy a háttérben, ha egyszer már minden hülyeségét kikapcsoltam?

TuneUpUtilitiesApp64.exe és TuneUpUtilitiesService64.exe folyamatokról beszélek. Hiába nem fut a program, ez azért ott van a háttérben. Mi a fene ez és hogy lehet kikapcsolni? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29613) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Mi lehet az oka, hogy nem működik a wake-on-lan? :( Nem kapcsol be a gép, pedig otthon teszteltem LAN-ba kötött gépek között és ment. Persze nem ugyanaz a LAN és a WAN, de akkor is IP-re küldtem, nem a helyi IP-re a magic packetet. Miért nem megy? :(

(#29614) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna,hogy feltettem Wubi segítségével Win7 x64alól az új 11.04es Ubuntut.

Bekapcsolás után kijön a választós képernyő, kiválasztom Ubuntut-t majd megjelenik egy oldal,ahol sokféle adat van leírva ,az utolsó sorában ez áll :

: ... " unexpected exit with status 0x0009"

És ezután leáll az egész, nem mozdul tovább az install, ctrl+alt+del -el ujra tudom indítani,meg tudok irogatni konzolba, de nem történik semmi sem.

Lenovo ThinkPad W500am van ATi FireGL V5700-al szerelve, a hibakód előtti sorokban szerepel [radeon] ,de nem tudom pontosan mi az.

Mi lehet a probléma ? :F

(#29615) AthlonXP válasza birozoli7800 (#29609) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát nem tudom, hogy az a 2-300 MHz mit hozna, de sztm nem sokat ( legalább is nem annyit, mint amennyit vársz tőle ). Oda inkább egy kicsit erősebb VGA kéne ( az a 9250-es nem nagy szám ), vagy a mi még jobb volna, az a több ram ( 1-2 Giga ), az sokat dobna a gépen, alap sebességen is.

A bios frissítés relatíve egyszerű, csak le kell szedni a legutóbbit ( általában a gyártó honlapjáról ), majd a hozzá való kis progival telepíteni. Ezt is leszedheted a gyártótól, illetve az alaplap lemezén is van ( sőt, akár a Win alól is telepíthető, bár én a jól megszokott DOS-os módszert ajánlom ). A telepítés mikéntje a progi ( és a gyártó ) leírásában benne van. Viszont arra nagyon kell ügyelni, hogy az alaplaphoz illő BIOS-t tedd fel, számít az alaplap verzió száma is ( nem csak a típusa ), ami fel van tüntetve valahol az alaplapon, vagy a dobozán. Máskülönben a rossz update hazavághatja az egészet és akkor annyi neki.

Ami azt illeti én sem erőltetném a frissítést, mert nem hinném, hogy az megoldaná a tuningolási gondodat. Inkább ramot tegyél még bele, esetleg VGA-t. Hidd el, azzal többet érsz! :K

[ Szerkesztve ]

(#29616) TROG AIR válasza birozoli7800 (#29599) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Lehet a legprózaibb ok is....a lapon elszállt a hang....
Front panel audio bekötéssel sincs?....
Ami pedig a proci húzást illeti...3000+ -nál ne várj átütő gyorsulást 100-200 mhz húzástól...
inkább tarts gyári értéket,és próbálj stabilra hangolni a "gyári"
,lehetőleg utolsó "friss" illesztőkkel...

430 pozitív , 0 negatív....

(#29617) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Ezek közül melyiket vegyem meg?:
http://www.aqua.hu/500gb-samsung-35-hd503hi-sataii-16mb-cache-winchester-97625.html
vagy ezt:
http://www.aqua.hu/500gb-seagate-35-7200rpm-16mb-sataii-winchester-st3500418as-65088.html

Köszönöm előre is!

(#29618) TROG AIR válasza netmesterke (#29617) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

inkább itt kérdezd...
[link]

430 pozitív , 0 negatív....

(#29619) Realradical válasza scream (#29614) üzenetére


Realradical
őstag

Itt belefutottak ugyanebbe. Régebbi kernellel próbáld meg. (10.10 jött be ott a sorstársadnak)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29620) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Van egy acronis *.tib kiterjesztésű fájlom, ami az egész C meghajtómról készült imaget tartalmazza.

Szeretnék feltelepíteni linuxot, és azon belül létrehozni egy virtuális számítógépet (pl.:virtualbox) viszont az azon lévő oprendszert egy az egyben ebből az imageből szeretném.

Hogyan tudom ezt a legegyszerűbben megoldani?

(az odáig ok, hogy most beraknék egy másik winyót, rátennék ubuntut a gépermre csinálnék egy windowst virtualbxal, majd erre rátenném az acronist és ott betalloznám egy *.tib fájlt, de kérdezném, hogy esetleg tudnátok-e ennél egyszerűbb megoldást javasolni?)

Üdv,
Misi

(#29621) nyunyu válasza Vodar (#29613) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze nem ugyanaz a LAN és a WAN, de akkor is IP-re küldtem, nem a helyi IP-re a magic packetet. Miért nem megy? :(

Magic packet csak a helyi alhalon belul ertelmezheto, routerek automatikusan eldobjak.

Ha tavolrol akarod ebreszteni a gepet, akkor kell melle egy masik gep vagy ele egy router, ami tud magic packetet kuldeni.

Utobbi esetben tavolrol belepsz a router menedzsment feluletere, es onnan kuldod a csomagot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29622) nyunyu válasza misirulez (#29620) üzenetére


nyunyu
félisten

(az odáig ok, hogy most beraknék egy másik winyót, rátennék ubuntut a gépermre csinálnék egy windowst virtualbxal, majd erre rátenném az acronist és ott betalloznám egy *.tib fájlt, de kérdezném, hogy esetleg tudnátok-e ennél egyszerűbb megoldást javasolni?)

Virtualis kornyezetben Acronis CDrol bootolsz (ha nincs keznel, akkor a wines Acronisban recovery CD opcio, az bootolhatot ir), es ugy allitod helyre az imageet.

Mas kerdes, hogy a meglevo Win tuleli-e a mutetet.

Vista/7 eseten nem problema a hardver valtozas, XP viszont elegge zokon veszi az alaplapcseret.
Ha nem ugyanolyan az alaplapi chipset, mint amire eredetileg telepitettek, akkor hasznalhatatlan lesz.
Esetedben a virtualis kornyezet miatt mindenkeppen mas driver kell...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29623) nyunyu válasza Lenry (#29602) üzenetére


nyunyu
félisten

nForce2 driverpakkot tettétek föl?

Azzal persze hogy nem lesz hangja, mivel az a driver mar nem tamogatta a SoundStormot.

Keriteni kene valahonnan egy 2.03-asat, csak az volt jo az Asus A7N8X Deluxe vagy Abit NF7-S hangkartyajahoz.

(-S2-on sima Realtek valami volt, akarcsak az -S nelkulieken, azokhoz jo az 5.10-es csomag.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29624) nyunyu válasza KaiotEch (#29584) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor ezek szerint nem fogja vinni a 4850-es kártyát?

PCI-E 2.0 felulrol kompatibilis az 1.0-val, igy menni fog a 4850.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29625) marsu válasza marsu (#29603) üzenetére


marsu
addikt

Bocs, nem neked szólt a válasz, hanem birozoli7800-nak a #29599 kérdésére.

:)

Press any key to continue ...

(#29626) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon oFF:

Kérdés: Meglesz az érettségim? :U :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29627) Vodar válasza nyunyu (#29621) üzenetére


Vodar
senior tag

Na de amikor otthon próbáltam, akkor is routeren keresztül ment, nem? A router osztotta el akkor is a netet.

(#29628) nyunyu válasza Vodar (#29627) üzenetére


nyunyu
félisten

A router osztotta el akkor is a netet.

Router portjai egy alhaloban vannak, viszont az internet kapcsolat logikailag mar nem oda tartozik.
Mindig alhalo hatar atlepesnel tortenik a csomagszures.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29629) AthlonXP válasza enginev3.0 (#29626) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ha ügyes vagy, akkor igen, csak ügyelj, hogy ne csipogjon be a kapunál távozáskor! :DDD :D

Bocsi, de nem tudtam kihagyni.. :B

(#29630) Realradical válasza Vodar (#29627) üzenetére


Realradical
őstag

A 9-es UDP portot be kell forwardolni az indítandó gépre. Ha GUI-s Wol toolt használsz akkor a port 32767-est is be kell forwardolni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29631) huskydog17


huskydog17
addikt

Van egy nagyon furcsa problémám, remélem valaki tudja rá a megoldást:

A gépemre mindig automatikusan települ a Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio, ez csak azért bosszantó, mert akkor is újra vissza rakja magát ha uninstallálom. :((

Hogy lehet ezt a vackot végleg törölni egy gépről?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29632) wolfman


wolfman
veterán

Otthon akartam nyomtatni de kiírta a gép hogy a nyomtatót nem lehet felismerni. Bejöttem a munkahelyemre, kinyomtattam amit akartam, aztán most megint nyomtatnék de itt is ezt írja ki hogy nem lehet a nyomtatót felismerni. Ugyan az a jelenség mint otthon.

Lehet ez valami vírus? Mindjárt megőrülök! :W

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29633) Realradical válasza huskydog17 (#29631) üzenetére


Realradical
őstag

Elvileg ez kell Windows XP-n a HD audio hangkártyád működéséhez. Working as intended. Miért zavar?

@Wolfman
Ugyanazt a doksit nyomtatod? Lehet nagy a mérete, vagy hülyén van formázva és bekakil tőle a nyomtató, mert tele van vágva a cache-e.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29634) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! A FurMark tesztnek ha az extrem is be van kapcsolva, meg úgy általában, vége van valamikor? Vagy ilyen végtelenségig futtatható mint a Prime95?

(#29635) Realradical válasza csokad (#29634) üzenetére


Realradical
őstag

Nincs vége amíg ki nem nyomod.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29636) Lenry válasza nyunyu (#29623) üzenetére


Lenry
félisten

én az AN7-hez mindig ezt raktam föl, már pedig azon SoundStorm volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29637) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Udv,
Asus P4PE-X alaplapom van(ezer eves), van rajta 4 usb port, valamint a gep elejen is van ketto. Egy hp nyomtato volt bedugva a hatsok egyikebe, majd egy ido utan nem nyomtatott, ekkor at kelelt rakjam egy masikba hatul es ismet ment. Minap az elol levo ket usb port egyikebe be volt dugva egy pendrive, es a nyomtato nem ment, kihuztam a gepet es hatul kezdtem egy masik portba tenni, de kozben a forgoszek hozzaert a poer gombhoz es leaalt a gep. Ezutan a pendrivot egyik portban sem ismeri fel, bedugom villog a rajta levo piros led de nem tortenik semmi, my computerben sem jelenik meg semmi, valami olyasmit dob ki a jobb also sarokban, hogy ..has malfunctioned..windows doesnt recognise it..., viszont a notebbokban siman megy. Ezutan visszahoztam a gephez, a nyomtato be volt dugva es fel is volt ismerve, mukodott, es ha kihuztam akkor felismerte a pendrivot, de egyszerre nem. A nyomtatot is ugyszinten nem ismeri fel a gep. en ma probaltam a bluetoyhot bedugni elolre de nem tortenik semmi.
Mi tortenhetett?

[ Szerkesztve ]

(#29638) wolfman válasza Realradical (#29633) üzenetére


wolfman
veterán

Ilyen probléma biztos nincs, mert eleve a gép nem ismeri fel a nyomtatót. Otthon egy régi 920C HP itt meg egy 9280-as Multifunkciós HP. A doksi nincs a gépen, pendrive-n van ami nincs bedugva. Bekapcsolom a nyomtatókat és kapásból kiírja a gép, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29639) koshmar


koshmar
őstag

Utalhat az vírusra, hogy a processzor-használat néha ok nélkül 90% fölé megy?

Csak egy Chrome van megnyitva.
Az esetek többségében így kb. 3-8% a használat.
De néha (ismét csak egy Chrome van megnyitva) a proci-terhelés 90% lesz, a hőfoka felmegy 55-56-ra (az átlag 43-ról), persze a ventillátor ordít.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#29640) Realradical válasza wolfman (#29638) üzenetére


Realradical
őstag

Tehát, ha jól értem a két környezetben összesen annyi a közös a, hogy Te ülsz előtte. Ilyen hibát USB-s eszközöknél akkor láttam mikor meghalni készülődtek, vagy driver nem volt megfelelően telepítve.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29641) fatal` válasza koshmar (#29639) üzenetére


fatal`
titán

Utalhat, de meg kéne nézned a feladatkezelőben, hogy melyik process ugrasztja fel a cpu használatot. Mert okozhatja egy flash reklám is.

(#29642) Újoncka


Újoncka
tag

Sziasztok a következő gondom lenne!
Adott egy AMD gépezet:
2,8 Sempron proci
AsrockN68C-S UCC lap
2x2GB DDR2 800MHZ
ATI HD4350 kari

A problémám a következő: Felrakom a CD-s drivert WIN7 élmény index:
AERO 1.0
Legújabb ATI driverrel:
AERO 1.0
Próbáltam 2-3 régebbit is:
AERO 1.0

WIND7 beépített driverrel:
AERO 3.7 pont

Kérdésem hogy mi okozhatja ezt a hibát!
Játékra ati driverrel: 5.8-5.9 pontot kap
WIN7 driverrel 4.8

Van erre valami megoldás?
ha felrakom a driverét akkor a felbontás jól állítható de aero egyáltalán nincs!

Segítséget előre is köszönöm!

(#29643) nova001


nova001
senior tag

hello
Norton Internet Security 2011 HU 1 USER ATTACH MM
ez mit takar pontosan ??? Attach mm ? 1 user gondolom 1 kulcsot kapok ami 1 gépre jo

(#29644) huskydog17 válasza Realradical (#29633) üzenetére


huskydog17
addikt

A hangkártyához biztos nem kell, ugyanis az X-Fi kártyának saját driver-e van. Azért zavar, mert kék halált okoz. Az integrált hangkodek természetesen le van tiltva.

Szóval van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet eltakarítani?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29645) #65675776 válasza huskydog17 (#29644) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viszont a VGA-dhoz kell, lévén azon is van egy hangeszköz a HDMI hangátvitel miatt. Egyébként miért bánt a jelenléte?

[ Szerkesztve ]

(#29646) Realradical válasza huskydog17 (#29644) üzenetére


Realradical
őstag

A HD Audio-t tiltsd le, mint eszköz a BIOS-ban akkor biztos nem fog visszatérni az utána elnyomott uninstall után. Ha a VGA miatt mászik vissza akkor annak az audio kimenetét kell lelőni azzal, hogy nem pakolsz fel hozzá drivert.
Mondjuk ez tűzoltás, a kék halál nem a közvetlen következménye a patchnek, ott valami komolyabb ütközés lesz valószínű az említett X-Fi driver miatt. Abból másik (kevésbé bugos) verzió?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29647) Realradical válasza Realradical (#29646) üzenetére


Realradical
őstag

Korrigálok Nem HD Audio hanem Realtek hangkártya (AC97) van integrálva a lapodra amit BIOS-ban le kéne lőni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29648) Silverss


Silverss
aktív tag

Hy!
Az ASUS Crosshar Alaplapokhoz kapott ASUS Rog (Creative) SupremeFX X-Fi hangkártyát lehet használni más alaplapokhoz is?

(#29649) koshmar válasza fatal` (#29641) üzenetére


koshmar
őstag

Húha, az lehet.
Ha legközelebb ezt csinálja, megnézem a feladatkezelőben az összes futó folyamatot.

Lefuttattam egy gyors vizsgálatot az MSE-vel, nem talált fenyegetést.

De akkor is durva, hogy az átlag 3-8% helyett 80-90-re felugrik.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#29650) Qru válasza Silverss (#29648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.