Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) Voice24


Voice24
őstag

Kis help kellene!
Gyerkőcöknek hozott a nyuszi egy Gigabyte GK-KM7600 típusú vezeték nélküli billentyű+egér cuccot. Sajnos egy nap után már arra panaszkodnak, hogy hol az egér, hol a billentyűzet "akadozik", vagyis nem reagál a pc a leütésekre, kattintásokra, mozgásokra. Ez néhány másodpercig tart, majd minden jó egy ideig. Gondolom, a kapcsolat szakad meg valamiért ilyenkor, pedig elvileg nincs semmi zavaró tényező a pc és a kütyük között, a távolság pedig kevesebb mint 1 méter.
Az elemek újak, az alacsony szintet jelző led sem világít.
Mi lehet a gond?

Ui: Lehet, hogy hülye kérdés, de lehet az gond, hogy a vevőegységtől nézve nagyjából egy vonalban van a billentyűzet az egérrel?

[ Szerkesztve ]

(#29202) Kvazár válasza haly (#29200) üzenetére


Kvazár
őstag

Kezd el finoman oldalirányba mozgatva húzni a kábelnél fogva, és ki fog az jönni.

Eladó cuccaim: -

(#29203) haly válasza haly (#29200) üzenetére


haly
őstag

MEGVAAN :DD :DD :DD Kis műanyag darabot vágtam, beékeltem az elülső oldali két lyukba és úgy húztam ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29204) Kvazár válasza thug85 (#29196) üzenetére


Kvazár
őstag

Hmm... Akkor az AMD annyival jobb hűtőt ad hozzá?! :Y
Mert a tiéd is megeszi a 125 W-ot.

Eladó cuccaim: -

(#29205) nj0rd válasza Lenry (#29182) üzenetére


nj0rd
csendes tag

nem, sajnos a CPU úgy ugrál, hogy üresben van a gép, vagyis nem csinálok semmit csak nézem

(#29206) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Phenom II X4 955 BE, procim alapon megy és egy 4850 1GB-om, és az lenne a problémám, hogy egyes játékokban kevesellem az fps-t, és pl COD2 szaggat, és CS:S-ben olyan 300FPSnek kellene lennie de alig van meg néha a100, nem is full grafon. Van egy ismerősöm Akinek egy 2magos Phenommal és egy 4830-al megvan 300FPS full grafon és ez fura nekem, hogy nekem a közelében sincs, a videókártyával lehet a gond? Vagy van valakinek valami ötlete? Mert kicsit idegesít is mert lehet hogy gond van a procival vagy a karival, olyan problémám is volt mostanában, hogy laggoltak a fullhd videók, kikapcsoltam a C'n'Q-t és megszűnt a lagg, szóval azzal lehet valami probléma. Akinek lenne ötlete mi lehet a gond az írjon legyen szíves, vagy érdemes lenne elvinni szaküzletbe megnézetni van-e valami gondja?

(#29207) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

lehetséges, hogy a porfilomban szereplő konfighoz kevés egy Corsair VX450 tápnak? :F

(#29208) fatal` válasza tanulosSrac (#29207) üzenetére


fatal`
titán

Nem, bőven elég. Nekem 400 Wattról (FSP400W belső, giga superb 460W) megy az adatlapomon lévő config.

(#29209) haly válasza csokad (#29206) üzenetére


haly
őstag

Próbáld meg egy kis procituninggal, hátha javul a helyzet. Akár alapfeszen is.

(#29210) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne.
Ha egy router VOIP támogatással van akkor ha arra rádugok bármien hagyományos telefont akkor gép nélkül skypolhatok mondjuk? vagy hogy mi... válaszotok elöre is köszi

(#29211) #65675776 válasza Kvazár (#29204) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feltétlenül eszi meg. A 125W TDP a maximális fogyasztást jelzi az adott TDP osztályban. Az eggyel alatta levő osztály a 95W, szóval egy 125W TDP-jű proci 96W és 125W között disszipál valahol.

(#29212) Lompos48 válasza Kvazár (#29192) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minden hűtési folyamat egy termikus körben folyik le. Mindig a melegtől a hideg felé halad. Van egy paraméter, amit termikus ellenállásnak neveznek, azaz Rth. A teljes Rth a processzor (vagy bármilyen alkatrész) magjától/félvezető chip-től/struktúrától kezdődik és a "környezetben" (ambient) végződik. Ez felbontható 3 vagy több összetevőre: Rthj-c (junction to case), ami a chip-tok ellenállása, Rthc-a (case to ambient) azaz tok-környezet és hűtőborda esetén mág Rthhs (heatsink). Szőrszálhasogatva még bele kellene venni a ház szellőzését is, mert különbség van a házon belüli és kívüli hőmérsékletek között. Ezek mind sorba vannak kötve, mint áramkörökben valami ellenállások
Az Rth mértékegysége a C/W a C Celsius fokot jelent. Amit szuggeráltam az az, hogy jócskán meghajtva a processzort (nem tudom mekkora lehet olyan üzemben a disszipáció) és ha a mérésed valamennyire pontos, akkor a mért 2-4 fok különbség mag és tok között egy nagyon jó érték, tehát nagyon jól tolja kifelé a hőt. Ezt a folyamatot kell megfelelően folytatni pasztával (aminek szintén van Rth-ja), hűtőbordával meg szellőztetéssel.
Csak példának légből kapva:
Ha a teljes Rth érték mondjuk 0.5C/W, a környezeti hőmérséklet 25C, a mag megengedett max hőmérséklete 75C, akkor kiszámítható, hogy a processzor 100W fogyasztásig hajtható, azon túl már nem tudja a hőmenyiséget "elküldeni" és egyre jobban melegedik, amig meghal.
Remélem nem hibáztam. :)

(#29213) Franszi


Franszi
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépet próbálok csatlakoztatni vezeték nélküli hálózathoz. El kellett pakolnom a gépet néhány hétre, és most szeretném újra összerakni. Az USB kütyüm TL-WN321G, korábban nem volt vele semmi problémám. Bedugás után telepítenem kellett, mivel nem találtam meg a CD-jét, a netről töltöttem le a driver-t hozzá. A hálózatot látom, fel is tudok rá csatlakozni, viszont nincs internetkapcsolatom, magyarul a gép nem tölt be semmilyen oldalt, nem tudok levelezni stb. A hálózattal aligha lehet gond, erre csatlakozik a laptomom is, amiről írok. Már frissítettem a szoftvert is, a driver is friss. Korábban is volt már olyan helyzet, hogy szétszedtem majd összedugdostam a gépet, viszont most először jelentkezett ez a probléma. Valahol olvastam egy cikket hasonló problémáról a neten, ott azt írták, hogy a tűzfal okozhatta a problémát. Kikapcsoltam a tűzfalat (az XP tűzfala), de a gond nem szűnt meg. Mivel én klasszkius értelemben vett felhasználó vagyok, ezen a ponton elakadtam.

Kérem, aki tud segítsen megoldani a problémát. Előre is köszi!
F

(#29214) dragonfx


dragonfx
veterán

tényleg ha rossz kocsiakksit elviszem méhbe vagy nem tudom hol lehetne leadni ilyen 4000-5000 ft.ot adnak érte?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29215) thug85 válasza csokad (#29206) üzenetére


thug85
tag

Próbálj drivereket frissíteni! A CQ bizonyos prociknál szokott galibát okozni de csak akkor, ha az adott processzor húzva van. De nem feltétlen kell procira, vagy VGA-ra gyanakodni, ram is okozhat ilyen problémákat

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#29216) ludsimon válasza ludsimon (#29184) üzenetére


ludsimon
veterán

UP!

undefined

(#29217) Kvazár válasza #65675776 (#29211) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem feltétlenül pontos amit mondasz. Az előző gépemen olyan volt alaplapi diagnosztikai szoftver, hogy a proci fogyasztást is kiírta. És ott jól lehetett látni, hogy az i5-750-em ami max. 95W-os, az 5-8 W-ot eszik. Tehát üresben a mostanim is csak pár W-ot ehet meg.
Nem is az üresjáratokkal van a gond, hanem a terhelttel.
Anno, a 750-nél sem bírt a gyári a procival, és most ezzel sem bír a gyárija. :( Egy prime-os tesztet sem lehet vele rendesen megnézni, mert pár másodperc alatt 80 fok fölé melegszik, és a diagnosztikai progik sipákolni kezdenek.
Persze, terheletlenül 50 fok körül mozog 30% hűtéssel, de terhelve a 100% is édeskevés.

Lompos48: Köszönöm, már értem! :R

Eladó cuccaim: -

(#29218) Voice24 válasza Voice24 (#29201) üzenetére


Voice24
őstag

Valaki a gondomra? :B

(#29219) jozsi252 válasza Voice24 (#29218) üzenetére


jozsi252
veterán

Van valami más elektronikai cuccos a vevőegység közelében? bár nemhinném hogy ez gond lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#29220) Lenry válasza Kvazár (#29217) üzenetére


Lenry
félisten

Az előző gépemen olyan volt alaplapi diagnosztikai szoftver, hogy a proci fogyasztást is kiírta.

nincs olyan, hogy szoftveres mérés
vagyis van, de ennyi erővel pénzérmét is dobálhatnál, hogy "ha fej, akkor 50-nél több, ha írás, akkor kevesebb"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29221) SpeedR válasza dragonfx (#29214) üzenetére


SpeedR
őstag

4-500-at esetleg... ;)

(#29222) Kvazár válasza Lenry (#29220) üzenetére


Kvazár
őstag

Az Asrock-nak van egy I.E.S. nevű kis alkalmazása, ami kiírja a proci fogyasztását, mag feszültségét, hogy mióta be van kacsolva mennyi áramot evett meg, stb...
[link]

Eladó cuccaim: -

(#29223) Lenry válasza Kvazár (#29222) üzenetére


Lenry
félisten

ez eddig okés, de kérdezz meg bárki elektronikával foglalkozót, hogy ezek az értékek mennyire megbízhatók...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29224) gergo0328 válasza gergo0328 (#29185) üzenetére


gergo0328
senior tag

Valaki erre valamit? :R :R[link]

[ Szerkesztve ]

(#29225) SpeedR válasza Lenry (#29223) üzenetére


SpeedR
őstag

Naja, a szoftveres mérés kb. annyira megbízható mint egy román lókupec. :DDD

(#29226) scream válasza gergo0328 (#29224) üzenetére


scream
veterán

Nem kötekedni akarok, de miért szeretnéd,hogy 60FPS fölött menjen a játék ? Az emberek szeme úgy is maximum 30 képkockát tud feldolgozni, 60FPSel már bőven elég folyamatos a játék ...

(#29227) thug85 válasza gergo0328 (#29224) üzenetére


thug85
tag

Hát ha már valamelyiket cserélni akarod, akkor én mindenféleképpen az i7 mellett voksolok! Sokkal komolyabb mint egy Phenom II. Egy esetleges 6950-re váltásnál nem fogsz akkora előrelépést érezni, mint a processzor esetében! De elég, ha csak elolvasol néhány független tesztet!
Ez a véleményem a témáról!

[ Szerkesztve ]

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#29228) Kvazár válasza Lenry (#29223) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks, akkor holnap reggel tolok egy rendes fogyasztásmérős tesztet, hogy kiderítsem mennyit is eszik üresen a procim. ;)

Eladó cuccaim: -

(#29229) narii válasza narii (#29156) üzenetére


narii
tag

valaki ? :)

(#29230) fatal` válasza Kvazár (#29222) üzenetére


fatal`
titán

Az van, csak teljesen hülyeségeket írnak ki. A gyártó által megadott értékekből próbál operálni, kevés sikerrel. Szerezz be egy fogyasztásmérőt.

(#29231) Thunderzolee

Üdv!

F1 2010
Hogyan kell teljes képernyőre visszarakni a játékot?
Nem ismertem eddig, elindítani se nagyon bírom, összevissza nyomkodtam a billentyűket, aminek következtében kis-ablakra váltott, majd köv. újraindítás után is ebben a formában akar elindulni.

Hogy kell a játékokat teljes képernyőre tenni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29232) Thunderzolee válasza narii (#29229) üzenetére

Nem lehet szétszedni? :F

Belül kéne látni mi lett vele.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29233) fatal` válasza Thunderzolee (#29231) üzenetére


fatal`
titán

ALT+Enter? Általában segít, ez a Windows alap billentyűkombináció. Ha nem megy, akkor nem tudom.

(#29234) gergo0328 válasza thug85 (#29227) üzenetére


gergo0328
senior tag

:R

(#29235) narii válasza Thunderzolee (#29232) üzenetére


narii
tag

nem nagyon :S

(#29236) Thunderzolee válasza fatal` (#29233) üzenetére

Közben megtaláltam. :C

Ahogy elnéztem az F1 2010 topicját, másoknak is akadt ilyen gondjuk a játékkal. Egyébként próbálgattam előtte is, csak valószínű azért nem sikerült, mert türelmetlen voltam, és lenyomtam ugyan az Alt + Enter kombót, csak épp töltésben volt a játék, ezért tűnt úgy, mintha kifagyott volna.
Ehhh... nem való nekem az ilyen nyugodt játék. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29237) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valaki be tudja nekem azonosítani ezt a silentmaxx házat?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#29238) Shono válasza fatal` (#29142) üzenetére


Shono
aktív tag

Uhh, bocsánat - epic fail... :B

(#29239) Shono válasza gergo0328 (#29185) üzenetére


Shono
aktív tag

Ez a klasszik 60 FPS probléma nem a v-Sync ON miatt van?
Pláne ,hogy ha csak egy mag van 100%-on, akkor még bőven bírná a proci, és a vga is kihasználatlan.
Check ingame settings!

(#29240) skajwa


skajwa
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Htc mobilok garanciázásához kell a garancia levél, vagy sorszám alapján szervizelik, mint az Apple-nél?

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#29241) csokad válasza thug85 (#29215) üzenetére


csokad
senior tag

Van valami amivel ramokat tudok tesztelni? Amúgy az is fura, hogy a ramjaim 1600MHzesek de ugye csak 1333-on mennek, viszont a CPU-Z csak 690MHz-re írja.

(#29242) Franszi válasza Franszi (#29213) üzenetére


Franszi
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Köszi!
F

(#29243) kavics325i


kavics325i
őstag

Sziasztok!Betudna nekem valaki linkelni linksys wrt54gl-hez dd-wrt hogyan kell fel rakni.A hozzá illő dd-t már letöltöttem csak nem találtam magyar leírást,hogy hogyan kell telepíteni a készüléken.Előre is köszi

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29244) Thunderzolee válasza Franszi (#29242) üzenetére

A routerbe be tudsz lépni a stickkel?
És ott be van állítva a net?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29245) C0d3r válasza csokad (#29241) üzenetére


C0d3r
addikt

Memtest86 programmal pl. tudod tesztelni. 1600-as alapesetben mindig 1333-on üzemel, magasabb órajelet tuning segítségével lehet elérni.

(#29246) fatal` válasza csokad (#29241) üzenetére


fatal`
titán

(#29247) Thunderzolee válasza csokad (#29241) üzenetére

Memtest86
http://www.memtest86.com/

Itt van róla némi marketing:
"Egy kiváló és igen fontos program amivel tesztelhetjük számítógépünk memóriájának egészségi állapotát.Használata egyszerű csak ki kell írni bootolható lemezként és róla kell indítani a gépet.A programot érdemes többször akár 6-7 szer is lefuttatni mivel a rejtett hibák csak később jönnek elő.Minimális Angol tudás szükséges."

De szvsz nem a ramok rosszak.
Am FSB : DRAM arányod mennyi?

Ha nem tudod, tedd fel pl. CPU-Z-t, ez kiírja.

Na, már mások is írták.. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29248) kavics325i válasza Thunderzolee (#29247) üzenetére


kavics325i
őstag

FSB : DRAM arányt hogyan érdemes beállítani?Nekem 1:4 de örülnék ha gyorsulna.1600-as hyper x

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29249) Kvazár válasza fatal` (#29230) üzenetére


Kvazár
őstag

Van fogyasztás mérőm, és most használtam is. És az üresjárati proci fogyasztás: 25 W.

Így jutottam el a 25 W-ig: terhelt fogyasztás - proci max. fogyasztás (kat. adat), majd ezt az értéket is kivontam a rendszer üresjárati fogyasztásából = 25 W.

Eladó cuccaim: -

(#29250) nova001


nova001
senior tag

hello
egy program kéne hogy ha küldök egy kör emailt 100 embernek akkor akik megkapják ne lássák a többiek címét csak a sajátjukat...hogy lehet megoldani ezt ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.