Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29401) extremetech


extremetech
csendes tag

Ehez mitszóltok???
Lehetséges ez valóban?
Videó!

(#29402) kaposi1


kaposi1
tag

Sziasztok!

Mostanában elég sűrűn szakadozik a netem.
A szolgáltató azt mondta hogy nem náluk van a hiba.
Elég korrektek voltak , talán még hiszek is nekik.

DSL-360R Modemet & TL -WR1043ND Routert használok 15 MB-os nethez.
Egy PC-t és egy laptopot továbbá egy Samsung Wave telefont használok róla.

A T-Home-nál azt mondták hogy a Modemet cseréljem ki egy D-Link 360 2+-ra.
Mert hogy amit most használok már nem alkalmas a 15MB-os nethez.
(Érdekes idáig semmi gondom se volt vele :F )

Szóval a kérdésem az lenne hozzáértőktől, hogy jó lenne ez a csere, vagy tudnátok javasolni valami jobb, újabb típust a cseréhez.

Válaszotokat előre is köszönöm szépen. :R

(#29403) AthlonXP válasza Újoncka (#29397) üzenetére


AthlonXP
őstag

Egy év után jár le a kulcs az Avastnál. Ha lejárt, akkor megnyitod a karbantartás menüt az Avastnál, majd kiválasztod a regisztrálást. Ott lesz olyan opció, hogy Avast reg és arra menve a feljövő ablakban lesz a "Reregister" opcio. Ott megadod az emíl címed, meg egy nevet ( ami lehet bármi ), majd ok. Ezután már ki fogja írni, hogy újabb egy évvel meg van hosszabbítva a reg. Semmilyen reg kulcsot nem fogsz kapni emílben, ne is várjál arra. :)
Még értesítőt sem a meghosszabbításról. Gondolom a cím azért kell neki, hogy ellenőrizze, tényleg a regelt felhasználók közt vagy-e.

(#29402) kaposi1: Ez a DSL360r tényleg nem jó már olyan gyors netre, Nekem az 5 megás nethez már az ADSL2+ adták, szóval neked is érdemesebb volna cserélni.
Amúgy, ha megnézed a modemes topikot, akkor tudnak ajánlani más típust is, de a lényeg, hogy az a modem felejtős..

[ Szerkesztve ]

(#29404) kaposi1 válasza AthlonXP (#29403) üzenetére


kaposi1
tag

Köszönöm szépen a válaszod. :R

Esetleg be tudnád linkelni a Modemes topikot?
Sajnos én nem találom. :W

(#29405) AthlonXP válasza kaposi1 (#29404) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát sajna ebben én sem nagyon tudok segíteni, mert én sem tudom melyik lenne a jó, de hátha valaki majd igen. Régebben volt itt a PH-n modem teszt abban olvastam néhány dolgot..

Amúgy ha beírod a fórum keresőbe a modem szót, akkor ezek jönnek ki, talán itt az egyikben tudnak segíteni..
[link]

(#29406) gban válasza kaposi1 (#29404) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt nézz körbe, lehet, routerrel kombináltat vennék.
Ezzel akkor sem jársz rosszul ha véletlenül a routered a hibás, és nem kellett volna modemet cserélni.
A link csak a felsorolás miatt került be, nem reklámból, meg nem azért mert ott a legolcsóbb, csak tájékozódásilag.

Postázást nem vállalok.

(#29407) jozsi84


jozsi84
tag

Sziasztok!

Most raktam össze egy gépet:
alaplap: gigabyte P67A-UD3-B3
Proc: Intel core i5 2500 socet 1155
ram: Kingston DDR3 HyperX 2x2GB KHX1600C9D3X2K2/4GX
HDD: WD 1TB
Graf: Gigabyte HD 6950 2GB
Táp: Corsair TX650W

olyan gondom van, hogy mindig újraindul a gép! Bekapcsolom és 1-2 másodperc után újraindul...

mi lehet a gond?
memóriákat próbáltam egyesével is de ugyan az....

Segítsetek légyszi!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#29408) kaposi1 válasza gban (#29406) üzenetére


kaposi1
tag

Nem hinném hogy a routerrel lenne gond.
Mivel elég jó routernek számít még ma is, nem szívesen cserélném le ha nem muszáj.

Inkább Modemben gondolkozok.

Köszi a linket! :R

(#29409) GreenAtis


GreenAtis
tag

Üdv.

Adott egy frissen feltelepített új számítógép. A géphez van kötve egy webcamera, melynek nem tudtam a típusát, de Logitech oldalról leszedtem egy driver telepítő cuccot, ami felismerte hogy C250-es. Fel is ment szépen minden hibátlanul. A gond az hogy hogyha a start menüben ki akarom kapcsolni a gépet akkor feljön a webcamera képe egy keret nélküli kis ablakban, és a gép nem kapcsol ki. Ha a power gombot nyomogatom akkor ha megnyomom feljön ugyancsak ugyanígy a webcamera képe, ha megnyomom megint akkor eltűnik. Ha a start menüben az újraindítást választom akkor meg rendesen újraindul a gép. A gépre semmilyen codec csomag meg semmi ilyesmi nincs telepítve. A kamera egyébként néha csak feketeséget lát, néha meg megy rendesen. A kamera ott van már régebb óta, és eddig a régi gépen amíg az el nem halálozott működött rendesen. Mi lehet ennek az oka? Hogy lehetne kiküszöbölni a hibát?

(#29410) Realradical


Realradical
őstag

Van esetleg itt valaki aki Angliában él/dolgozik? Az érdekelne, hogy nagyátlagban hány %-a jön be a beígért bruttó fizunak illetve mekkora rezsik vannak egy lakásra a bérleti díjon felül.

Egy virtuális sörrel tudom honorálni a segítséget! :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29411) Realradical válasza GreenAtis (#29409) üzenetére


Realradical
őstag

Valami kompatibilitási hiba lehet valami járulékos programmal amit telepített a driver magával. (Esetleg nézd meg nem indul-e a géppel együtt valami ilyesmi, lehet elég ha azt kilövöd -msconfig alatt meg tudod nézni-) Milyen Windowson megy? Ha 7 vagy Vista próbáld meg a jobb klikk a progin majd troubleshoot compatibility és hátha megtalálja a megfelelő beállítást.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29412) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Engem az érdekelne, hogy Logout-on lehet-e ugyanaz a cikk kétszer címlapos? Például ha nagyobb volumenű frissítés kerül bele. És ha igen, akkor hogy?

Előre is köszönöm. :R

Nem találtam alkalmasabb topicot a kérdésnek, személyesen pedig nem akartam zaklatni senkit.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29413) Realradical válasza TESCO-Zsömle (#29412) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem Racecam az embered.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29414) kmisi99


kmisi99
addikt

Felraktam egy windows virtual pc-t és rá egy XP-t de nem tudok drivereket rakni rá. Lehet valami megoldás rá? Egy csomó hibaüzeneted ad ki!

(#29415) Realradical válasza kmisi99 (#29414) üzenetére


Realradical
őstag

Hibaüzenet nem ártana a hibaelhárításhoz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29416) Воланд válasza Realradical (#29410) üzenetére


Воланд
titán

[link]

És a te embered pedig tildy, többek között.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29417) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hali
Van valami visszaállító program?eltüntek a fényképeim valamikor a gépről.

(#29418) Воланд válasza ToBeY (#29417) üzenetére


Воланд
titán

Pl. GetDataBack, de ha már volt írva a merevlemezre, akkor kicsi az esély, hogy vissza lehet nyerni.

Bővebben [link] és [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29419) ToBeY válasza Воланд (#29418) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Találtam egy progit és vissza is hozta szerencsére minden családi fényképemet.

(#29420) Realradical válasza Воланд (#29416) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29421) Balu4


Balu4
csendes tag

Sziasztok!

Tudna mondani valaki erre valamit?

- 8GB usb kulcs CDFS formátumban,
hogyan lehetne törölni, más formátumra formázni (paricionáló programok nem látják, vagy ha igen a cdfs miatt nem törölhető; format /FS:.. nem jó, usb-s formázó programok nem usb-s eszköznek látják, odd-t lát a rendszer)?
Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#29422) Jarod1 válasza Balu4 (#29421) üzenetére


Jarod1
addikt

panasonic kártyaformázójával próbálkoztál?

(#29423) Moneo


Moneo
tag

Sziasztok Guruk! :R
A következő kérdésem lenne:
Van egy "régi" thomson erősítőm, amin elszált az opticai bemenet.
Van olyan hangkártya pci csatin ami ki tudja coax-al szolgálni szerintetek és nem horror árban adják?
( googliztam de 50.000 HUFos kártyát találtam csak :( )
Köszi :R

(#29424) Balu4 válasza Jarod1 (#29422) üzenetére


Balu4
csendes tag

Most már igen, de nem segített...

(#29425) molnarpeter válasza Moneo (#29423) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#29426) jozsi0104


jozsi0104
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mikor kikapcsolom a számítógépet akkor
Megjelenik egy olyan üzenet hogy a frissitéseket leakarom e tölteni előtte mielőt kikapcsol a számitógép!
Mit kell beálítani hogy ne jelenjen meg ez az üzenet?
Előre is köszönöm!

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#29427) Realradical válasza jozsi0104 (#29426) üzenetére


Realradical
őstag

Vezérlőpult windows update alatt a settingsnél megmondhatod neki, hogy álljon le és ne töltögessen és frissüljön.
Emellett nem javallott ilyet tenni, mert kritikus foltokat tömnek be ezek az update-ek és enélkül sebezhető leszel a weben.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29428) jozsi0104 válasza Realradical (#29427) üzenetére


jozsi0104
tag

Köszi szépen a válaszod!

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#29429) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello! Elnézést hogy ide teszem fel a kérdést, de gyors válasz kéne rá és hátha van itt is valaki aki tudja a megoldást rá. Tehát van 362 db fotóm és hogy hogyan tudnám egyszerű felírat vízjellel ellátni az összes képet. pl: Gimp-el...(ui: csak egyszerű szöveget akarok rakni vízjelnek a kép jobb alsó sarkára.) Remélem valaki tud tanácsot adni. Előre is Köszönöm a választ :R

Verba volant, scripta manent.

(#29430) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lenne egy (meglehet gyökér) kérdésem.

Mennyire árt/nem árt a CRT-monitoroknak, ha tartósan, közvetlenül egymás mellett üzemelnek az asztalon? Ill. bekapcsolásnál, amikor hangosan "felbuggyannak", nem károsítják egymást pluszba (úgy szoktam, hogy egyszerre kapcsolom be őket, mert már megfigyeltem, hogy ha külön teszem, akkor a már bekapcsolt monitoron beremeg a kép a másik indításakor)?

Előre is köszi.
:R

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#29431) fatal` válasza Synthwave (#29430) üzenetére


fatal`
titán

A cégnél hosszú évekig mentek CRT monitorok egy más mellett (2 monitor volt), semmi bajuk nem lett tőle, jópár darab még most is üzemel belőle.

(#29432) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok már többen mondták,hogy a sandy bridge-s gigabyte alaplapok ár/érték aránya szar én márkahűség vagy nem tom mi miatt mégis giga lapot szeretnék,csak nem tudom,hogy melyiket.Nem lesz tuning ezért kizárolag H-s lapok érdekelnek egy core i5 2500-hoz.Nem vagyok szakértő,nem tudom pl. hogy mi a különbség a h61 és h67 alaplapok között.Van esetleg teljesítménybeli különbség vagy csak felszereltségbeli van?
Mondjatok vagy inkább linkeljetek nekem légyszi ha tudtok jó 1155-s gigás lapokat.2 kikötésem van csak:legyen rajta usb 3 és lehetöleg 30 k alatt legyen!Előre is köszönöm

(#29433) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!

Adott két gép, egyikben egy 2 GB-os és egy 512 MB-os memóriamodul, a másik gépen csak egy 512 MB-os, ha jól tudom mind DDR2-es.

Szeretném, hogy a nagy gépből áttenni a kicsibe az 512 MB-os modult.
Ez csak annyi, hogy kiveszem egyikből és a másikba beteszem, vagy kell valamit átállítani, BIOS-ba belenyúlni esetleg?

Ilyet még nem csináltam.

(#29434) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan alaplap ami 775-ös, DDR 1 ramot és AGP-s vidkarit kezel, valamint a procik közül a dual core procit kezeli?
Köszönöm!

(#29435) Synthwave válasza fatal` (#29431) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor azt mondod, nem gond? :F

Valaki más meg tudná még erősíteni a dolgot?

:R

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#29436) fatal` válasza Synthwave (#29435) üzenetére


fatal`
titán

Tapasztalataim alapján azt. De azért várj meg még valakit (ha van még valakinek véleménye erről) :)

(#29437) Lompos48 válasza Synthwave (#29435) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem jelent/okoz semmi problémát. Biztos!

A megvillanást az okozza, hogy minden katódsugárcsöves (CRT) színes monitor vagy TV indításkor elvégez egy rövid demágnesezési műveletet, ami egy nagyáramú tekerccsel történik, ami a képernyő körül van szerelve. Ez kifelé is "sugároz" mágneses teret arra a rövid időre. Ezt észleli a másik monitor.

(#29438) netmesterke válasza #62853120 (#29433) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nem kell csinálni semmit, a gép felismeri és kész:)

(#29439) agemate


agemate
addikt

Üdv! A rendszer HDD-m két partícióra van szedve, de a második partícióra nincs szükségem, csak a helyre. Lehet valahogy egyesíteni a két partíciót? Az egyiken rendszer van.

(#29440) Bogyó bá' válasza Synthwave (#29435) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ártani nem ártanak egymásnak. Az elektromos hálózat kímélése érdekében én egyesével indítanám őket (bekapcsolási áramlökések miatt). Amit Te ilyenkor látsz (beremegés), azt az éppen induló monitor lemágnesező tekercse okozza a már képet adó monitoron. Semmi problémát nem okoz, az erős mágneses tér okozza.

szerk: Látom, lassú voltam....Lompos úr megelőzött... :P

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29441) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

CANON HF M306 os sdhc ra rögzíző kamerával kapcsolatosan.
Holnap ballagás és nem kaptam hozzá memóriakártyát, nekem pedig csak CL 6os van itthon.
Próbálgatom a beállításait és utána emészthető formátumba konvertálni a próba filmeket, de valamennyi nagyon szörnyű.

Hihetetlen nagy segítség lenne ha valaki elmondaná, a kamerát milyen beállításokkal használjam és esetleg még azt, hogy (OFF)mivel(/OFF) és milyen beállítású formátumba alakítsam majd át a készített .mts fájlokat.

Tehát Canon HF M306, A-data 4gb cl6, ThinkVD MTS Converter amikkel szenvedek jelenleg és holnap reggel 9ig van időm.

Előre is köszönöm!!!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29442) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Nem találtam sd kártyákkal foglalkozó topikot, így hát idejöttem. A kérdésem, hogy egy micro SDHC kártya mennyire bírná a torrentezést? Nem nagyüzemben, csak jó lenne ha éjszaka a telefonon tudnám tölteni azt a néhány dolgot ami kell, mert a számítógép hangos, nappal meg más is használja a netet. De úgy tudom hogy az ilyen flash alapú tárolók annyira nem szeretik az ilyet, viszont nincs tapasztalatom ilyen téren.

(#29443) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Össze van kötve hálózatban két gép. Win 7 van mindkettőn és olyat szeretnék csinálni, hogy az én gépemről át tudjak nyúlkálni a másikba felhasználást illetően. Programok letiltása, elindítása, üzenet kiírása képernyőre stb.
Köszi.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#29444) dragonfx


dragonfx
veterán

mit tegyek ha az abev program keretprogival nem fogadja el a 1053as.jar fájl.t hiűba teszem a bev vagy a bev1 könyvtárba??

adobevallás a gépen története.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29445) Entryy


Entryy
aktív tag

Lehet, hogy jól jönne egy "Azonnali válaszok órája topik"

Sorry

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29446) netmesterke válasza agemate (#29439) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Persze, simán! Felmész a szoftverbázis.hu-ra, ott van egy Eraseus nevű partition manager, ingyenes a cucc, szépen megcsinálja!
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/easeus-partition-manager-home-edition-v3-5-WC14.html
A rendszer partíciót elviekben nem jó piszkálni, de valszeg semmi baja nem lesz:)
üdv!

(#29447) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A ph-n hogyan is tudom megnézni,az összes felhasználót?
Kilistázni az összes nick nevet?
Keresek valakit,azért kellene.

(#29448) Воланд válasza Kezdő vagyok (#29447) üzenetére


Воланд
titán

Te sehogy nem tudod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29449) xKacsax válasza xKacsax (#29429) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Esetleg valaki erre valamit ?:(

Verba volant, scripta manent.

(#29450) Synthwave válasza Bogyó bá' (#29440) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt vágtam, hogy mágneses teret gerjeszt, csak abban nem voltam biztos, hogy ez nem ártalmas-e a másikra nézve.

Köszi mindhármótoknak.
:R

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.