Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23777) Mannon


Mannon
tag

Sziasztok,
Lenne egy kicsit érdekes problémám, ami úgy néz ki elég bonyolult, vagyis számomra.
Van egy elég régi és nem éppen ötcsillagos Sis alaplapom.
Száma: SIS 966 L SIS 05 PRO2115 0622 DA
Videókártya csere lesz. Bekerül egy NVGForce GT240 1GB.
Alapból van benne egy Kingmax KLDD48F-2AKU5 LUE DDR2 1GB memória. Megy a gép vele. Semmi gond. Kis bővitést gondoltam hozzá...
Vásároltam hozzá egy Kingmax KLDD48F-B8KW6 NGI DDR 1 GB memóriaát. Mindkettő 800Mhz. Az a gond, hogy a gép nem indul el velük. Együtt a kettővel el sem indul. A régivel működik. Csak az újal elindul, de a kiírja h hardware probléma miatt leáll és visszaszámol.

Esz a fene, hogy két ugyan olyan memória miért nem képes együtt működni.
Még mielött szőkének néznétek, igen a gép be volt dugva. :)
Áram is volt. :)
A memóriának semmi baja, másik gépben müködik tökéletesen,

Kérdés:
Mi lehet a megoldás egy ilyen helyzetben? Milyen memóriát érdemes megvásárolni, ami tutira műkszik az alaplapban? Felhajtható még ilyen Kingmax KLDD48F-2AKU5 LUE DDR2 1GB memória? Mert a boltokban nem írják a tipusszámot és nem akarok megint befürödni egy memóriával ami nem működik.
Van egy Kingston KVR800D2N6/1G memóriám az műkszik majd? (most kaptam kipróbálásra)
Valaki aki kicsit jobban belelát ebbe a témába világosítson már fel, hogy lehet a LUE-s memóriámat hasznosítva dual működést elérni ezzel a régi **ar alaplappal. Köszi fiuk:D

"For the Horde"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.