Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24901) penge111 válasza wrox (#24899) üzenetére


penge111
addikt

köfi csak soha nem használtam még win7-et ezért kérdezem, xp-m volt mindig, de az új brutál konfigomhoz azt mondta az eladó már win 7 dukál :)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24902) Nova96


Nova96
őstag

Van olyan fórum "Milyen microsd kártyát vegyek"?

(#24903) Shim válasza Nova96 (#24902) üzenetére


Shim
őstag

Van: -Nagy memóriakártya topik-

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24904) Nova96 válasza Shim (#24903) üzenetére


Nova96
őstag

köszi.

(#24905) Szab02


Szab02
aktív tag

Helló!

A hdmi kábelt nem lehet "menet közben" rádugni a videokártyára?

(ati 5770, ha rádugom semmi kép, ccc-ben kerestetem semmi. Ha rádugom és a gépet újraindítom, akkor meg ok.)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#24906) boszi7 válasza Lompos48 (#24873) üzenetére


boszi7
csendes tag

Lompos 48 Köszi szépen a választ, az én hitemben erősítettél. Én is így gondoltam, h nem lehet visszaállítani, de aki nyomoz az váltig állítja, h meg tudja nézni. Mindegy, majd hétfőn kiderül, h lesz-e bukta vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#24907) kételkedem válasza Szab02 (#24905) üzenetére


kételkedem
addikt

Rá lehet dugni, de ezzel azt kockáztatod, hogy megégeted a videokártya hdmi kimenetét, vagy ha a monitor is be van kapcsolva, akkor a monitor bemenetét is!

Kikapcsolt állapotban dugdosd a kábeleket!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24908) XP NINJA válasza Boxi88 (#24877) üzenetére


XP NINJA
őstag

és minimum mekkora kell egy windows 7 ultimate-nak?

(#24909) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

hi

feltettem a gépemre a win7-et, de sajnos elfelejtettem
a vinyó rendszerpartícinón kívűli részeit particionálni, formázni stb...

a win7 alatt ezt hogy tudnám megejteni?

köszi

(#24910) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Szerintetek egy BenQ G2220HDA monitorra 1 év garral, 20 ezer FT-ért. Lecsapjak rá?

Jó ajánlat és személyesen venném át kipróbálás után. De nem tudom hogy jó monitor-e, a Milyen monitort vegyek topicba nem írtam be mert gyorsan kéne a válasz.

Jó lesz ez nekem? Nem igazán vagyok nagy HD függő, sőt nem is nagyon izgat, csak a mostani monitoromat kéne cserélni. HD filmeket nem nézek és játszani sem nagyon fogok.

Kisebb felbontáson torzít?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#24911) molnarpeter válasza enginev3.0 (#24910) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az utóbbi kérdésre: Igen, kivéve ha pl. pont a felét állítod be.

(#24912) enginev3.0 válasza molnarpeter (#24911) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az lenne az 1280×720?

Csak azért kérdezem, mert a gépem nem igazán tudja HD felbontáson vinni az új játékokat, és pl ha egyszer ki szeretném próbálni a Crysis 2-t vagy Shift2-t akkor nem használhatok 1080p-t mert nem bírná a masina. Viszont kisebb felbontáson meg igen. Persze windows-ba 1080-at használnék. :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#24913) pumatom válasza Lompos48 (#24891) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ott is látni rendesen a nyomtatandó dokumentumot. Ennek ellenére egy üres lapot dob ki.

Máshol minden hibátlan.

(#24914) pumatom válasza Sethdobaloah (#24898) üzenetére


pumatom
aktív tag

Szerintem reseteljétek ki, aztán az alapdolgokat állítsátok be, pppoe, dhcp, wireless.

Lehet valami routolást csináltatok ami nem jó.

(#24915) enginev3.0 válasza Rabbitf_24 (#24909) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valahogyan lehet win7-en belül is de nem tudom pontosan hogy. Kis google és megtalálnám :)

De ha elindítod a windows 7 telepítőt akkor eltudsz odáig jutni minden gond nélkül ahol formázhatod a partíciókat :K formázod őket majd kilépsz a telepítőből

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#24916) shadow1901 válasza Rabbitf_24 (#24909) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Start menü keresésbe gépeld be, hogy: partíciók, vagy lemezk
Onnan már menni fog....
Valaki? link

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#24917) Воланд válasza XP NINJA (#24908) üzenetére


Воланд
titán

60GB, de feleslegesen ne vegyél win7 ultimatet, bőven elég otthonra a home premium is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24918) Воланд válasza Rabbitf_24 (#24909) üzenetére


Воланд
titán

Futtatásba diskmgmt.msc, jobb klikk az adott partíción és formázás.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24919) XP NINJA válasza Воланд (#24917) üzenetére


XP NINJA
őstag

nekem ultimate van, csak azért kérdezem, amúgy mivel jobb mint a home?

[ Szerkesztve ]

(#24920) Synthwave válasza XP NINJA (#24919) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Windows 7 editions.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24921) Воланд válasza XP NINJA (#24919) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Semmivel sem jobb csak vannak benne pluszfunkciók (DirectAccess, VDI támogatás, AppLocker), amik tök feleslegesek átlag felhasználás mellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24922) Lompos48 válasza boszi7 (#24906) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha lehet, akkor elő a farbával attól, aki tudja. Tanulunk újat, sose szégyen! 15 éve használom az Eudora-t levelezésre, azért, hogy minden fontosat el tudjak archiválni. A Gmail csak amióta létezik. Pop3-mal szoktam lehívni, sokmindent a webmail oldalon néha utólag kezelni. Ami levelezésben mozog - gondolom - az utolsó betűig tudom merre van, hol hagy nyomot. Ezért mertem kijelenteni, amit kijelentettem. Ha nincs igazam, akkor bocs, megtanulom ezt is.

(#24923) XP NINJA válasza Synthwave (#24920) üzenetére


XP NINJA
őstag

köszönöm

(#24924) Immy


Immy
őstag

Üdv

i7-860 + ati 5790 videókarit elfog bírni full terhelésen egy corsair cx400-as táp? (nem hosszútávra gondoltam hanem csak pár napig akkor viszont 100%os terhelésen - nem játék)

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#24925) Synthwave válasza XP NINJA (#24923) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

^__^

Immy: miért ne bírná?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24926) Flatron710


Flatron710
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy a főbb hardver elemek ( alaplap, memória, proci és videókártya ) együttes cseréje után ne kelljen újra rakni az op. rendszert? Van rá valamilyen segédprogram? Vagy ez elkerülhetetlen?
Előre is köszönöm a válaszokat! ( win 7 op. rendszerem van )

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#24927) Воланд válasza Flatron710 (#24926) üzenetére


Воланд
titán

Letörölsz minden drivert és akkor elméletileg nem kell újra rakni a rendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24928) Synthwave válasza Flatron710 (#24926) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, alaplapcserére van, hogy beérzékenyedik a kis Win. A legtisztább újrarakni.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24929) Flatron710 válasza Synthwave (#24928) üzenetére


Flatron710
tag

Köszi a gyors választ! Sejtettem, hogy ez lesz a vége... :(( A legnagyobb ok az újratelepítés ellen a lustaság. ( már a könyökömön jön ki.. annyit csináltam...)
Lehet azért megpróbálom kipucolni a drivereket.. és megnézem, hogy úgy menni fog-e..

Ha ez számít az op. rendszernek, akkor AMD-ASUS-Sapphire platform helyett AMD, ASUS, Sapphire-t-t kap. :)

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#24930) Immy válasza Synthwave (#24925) üzenetére


Immy
őstag

Talán mert egy i7-965-el nyaldossa a 400wattot és az i7-860 tuningolva lesz:

[link]

mod:

de tudok mutatni más grafikont is:
[link]

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#24931) Воланд válasza Flatron710 (#24929) üzenetére


Воланд
titán

Jah ismerős.

Amúgy ha mindent letörölsz (vezérlőpultból, eszközkezelőből) akkor elméletileg csak egy újraaktiválást fog kérni, az alaplapcsere miatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24933) Flatron710 válasza Воланд (#24931) üzenetére


Flatron710
tag

Köszi! Mindenféleképpen kipróbálom reinstall nélkül!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#24934) Nova96


Nova96
őstag

Üdv a usbvel rá kötöttem a gépre a fényképezőgépet és kitörtem a képet de nem tetem fel gépre nem és a lomtárba nincs hogy szerezhetném vissza a képet?

(#24935) Synthwave válasza Immy (#24930) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha nem menne vele rendesen, az szégyen lenne a Corsair-re nézve (bár úgy tudom, ezeket Seasonic-belsővel szerelik - javítson ki valaki, ha tévednék).

Minőségi tápokról meg csak annyit, FSP 350PNF-fel az Intel D965EE (~130W) + 8800 GT + 2,5 GB RAM + 2 vinyó + DVD-író több, mint egy hónapig ment folyamatosan.

A mostanim igaz Chieftec GPS-450 egy Windsor-os X2 4200+ + 2*2 GB RAM + 8800 GT + 3 vinyó + író + Audigy-ve, viszont ez meg már lassacskán ötödik (!) hónapja nem volt kikapcsolva.

Szvsz bírnia kell, pláne, ha csak pár napról van szó.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24936) Воланд válasza XP NINJA (#24932) üzenetére


Воланд
titán

Jah, ha két raptort tennél raid0-ba. Nem, összességében még akkor sem. Mondjuk érdekes a hirdetés neve, mert nem írja, hogy milyen ssd. Azért egy-két régebbi verziótól természetesen gyorsabb, vagy megközelítőleg ugyan olyan gyors egy raid0, megfelelő merevlemezekből összeállítva, természetesen.
Itt egy teszt, alább meg a konklúzió:

"Ami az SSD vs. RAID 0 kérdéskört illeti, az SSD továbbra is nyerő. Vicces is lenne, ha nem így lenne, elvégre nem véletlenül ilyen drága ez az alkatrész. De ha ezt a kérdéskört feszegetjük, akkor figyelembe kell vennünk az SSD méretét is, amennyiben videóvágással szeretnénk foglalkozni, ez ugyanis a sebességet és az árat is befolyásolja."

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24937) Szab02 válasza kételkedem (#24907) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszönöm! :R

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#24938) #65675776 válasza Immy (#24930) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Itt is lehet olvasni róla. És ezek bizony a hálózatból felvett értékek, szóval maga a táp ennél kevesebb kimeneti terhelést kap.

(#24939) rii


rii
nagyúr

helo

had linkeljem már be ide, mert nemtom hogy új laptoppal hogy kell bánni akku-formázás szempontjából és jó volna mihamarabb feltenni rá az os-t

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24940) rii válasza rii (#24939) üzenetére


rii
nagyúr

asszem megvan

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24941) Epiph


Epiph
tag

jobb topicot nemtaláltam ehez a lérdéshez ezért bocsa ha off:

adott egy 500gb winyó 1 ik partrició 232Gb feltettem egy win7 ulti x64 et és még pár motyót namost megnézve (rejtette file okat is) 100Gb ot foglal pont el az üres 120Gb hova tűnik ilyenkor a 12Gb? win xp vel nemtalálkoztam ilyen hibával.. max pár gb nemtöbb volt ami eltűnt. Bad sector nincs elvileg. Rendszer csinálja ezt? Előlre is köszi a válaszokat!

(#24942) rii válasza Epiph (#24941) üzenetére


rii
nagyúr

nem a gyártók marketinfogásának dőlsz be, hogy nem 1024 hanem 1000 byte szerintük egy kilobyte .. és ennek köszönhetően egy -szerintük - 500 gigás vinyó

500 000 000 000 byte =

((500 000 000 000 / 1 024) / 1 024) / 1 024 = 465.661287 Gigabyte

vagyis 35 gigával kevesebb

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24943) Lompos48 válasza molnarpeter (#24911) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Passz! De nézd meg a lehetséges okokat a Microsoftnál. [link]

(#24944) Epiph válasza rii (#24942) üzenetére


Epiph
tag

nem ezt tudtam, hanem ha a c meghajót nézem 120Gb szabad hely van 112 foglalt az összesen 232Gb ból, a cmeghajtót nézve mindent kijelöltem (rejtettmappákat is) és tulajdonságok ott pont 100Gb ot mutat, hogy annyit foglal tehát a 232-(120+100)= 12??? az hol lehet? mert tulajdonságokban 100Gb (totalcomanderel is néztem ott is ennyi) a mappák, file- ok mérete mégis 112Gb a foglalt...

(#24945) rii válasza Epiph (#24944) üzenetére


rii
nagyúr

bocsesz

akkor még a felelős a sok pár kbyte-osfile lehet, mert a file-ok nevének tárolásához is kell hely, meg ha egy file nem tud teljesen kitölteni egy sectort, akkor a fennmaradó rész felhasználatlan marad, a következő file új sector-ba kerül. és több 10.000 file esetén ez is okoz tárhelyvesztesgéget, de hogy 12 giga lenne-e, az nem tudom

intézőbe jelöld ki őket
properties, és ott kiírja a felhasználtat is

ha a properties ablkaban lehet látni a 12 giga difit, akkor a tárolásból fakad

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24946) Aaron14


Aaron14
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy T-Mobilenál hogyan tudom lekérni az indított hívások, adatforgalom, sms havi mennyiségét??? Amit az adott hónapban felhasználtam.
Köszönöm! :-)))

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#24947) grozam


grozam
tag

Üdv!

KÉne egy kis help! A gondom az, hogy vettem egy 5850 vtx karit, és nem hajlandó elindulni. Nem csipog, nincs semmi hangmcsak nem indul. Az előző kártyával megy a gép (4850). Az alaplap ALiveXFire-eSATA2. Ezen elvileg nincs Pci-e 2.0-ás port. Lehet-e ez a gond,vagy a kari rossz? Újonnan lett véve. A táp az tuti jó és bírja is.(650w corsair).

Előre is köszi!

(#24948) Воланд válasza Aaron14 (#24946) üzenetére


Воланд
titán

Nagy T-Mobile topik

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24949) Epiph válasza rii (#24945) üzenetére


Epiph
tag

nemlátni csak egyszerűen nincs... nemtudom mi lehet.. azért köszi szépen a választ :)

(#24950) rii


rii
nagyúr

ismerősöm volt csajának a zsír új gépe most került hozzám

dell vostro 1015

xp install.
kék karakteres képernyő még
jönne a particionálás gondolom

erre kékhalál

mire lehet ilyenkor gyanakodni? mindkétszer ugyanott szállt el

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.