Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23901) Воланд válasza gti16v (#23900) üzenetére


Воланд
titán

Milyen program, ami .......?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23902) mrlt válasza adyh (#23899) üzenetére


mrlt
tag

Nem biztos hogy kap jelet, csak a monitor érzékeli ha bele van dugva valamibe, gondolom a csatlakozó egyik lábán. Ellenőrizd hogy minden kap-e tápot, alaplapba jól vannak-e betéve a cuccok, kompatibilitás megfelelő-e (alaplap gyártójának oldalán). Vagy mehet a legózás más processzorral, más vga-val, más ramokkal ha tudsz kölcsön kérni tesztelésre.
Vagy vidd vissza a boltba és borogasd az asztalt. :U

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#23903) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ismét segítségre lenne szükségem:

1. Problémám:
Az XP lemezkezelőjében a formázásnál mit jelent a "fájlok és mappák tömörítésének engedélyezése"? Érdemes engedélyezni? Később módosítható - ha igen hogyan?

2. Problémám:
A winchester ellenőrzésénél a Hard Disk Sentinel ezt írja ki:
"A lemez felületén található 5 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve."
Ezzel szemben a Hard Disk Sentinel "Felület Teszt"-je a "Lemez felületi térkép"-en 0, azaz nulla Rossz helyet ábrázolt, majd kiírta, hogy nulla új hibás szektort talált.

A Xp parancssorába írt CHKDSK parancs 0 rossz szektort ír ki.

Ez nem ellentmondás? Hogyan mutatható ki megbízhatóan a Bad szektorok száma?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv
P

(#23904) gti16v válasza Воланд (#23901) üzenetére


gti16v
őstag

tök mindegy hova írom,hónapok óta senki sem tud válaszolni... :-(

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#23905) Satyricon válasza Kezdő vagyok (#23885) üzenetére


Satyricon
addikt

Eset Smart Security-t. Am a probléma megoldódott! :K Az automatikus visszaigazolás vagy válasz volt bekapcsolva, ezt kellett kikapcsolni. Csak azt nem értem, hogy állítódott el... :F Még soha nem mentem bele a beállításokba... SOHA! Na mind1, a lényeg h jó lett. Köszi a segítséget Neked is és Lenrynek is! :C :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#23906) Satyricon


Satyricon
addikt

Kicsit h*lye kérésem lenne: Tud valaki olyan progit ajánlani, amivel meg lehet nézni, hogy milyen vagyok rövid hajjal, esetleg kopaszon? Hosszú a hajam és le akarom vágatni, de félek, h megbánom... Szóval először meg akarom magam nézni különböző frizurákkal :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#23907) Воланд válasza Satyricon (#23906) üzenetére


Воланд
titán

Photoshop. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23908) adyh válasza mrlt (#23902) üzenetére


adyh
tag

Az lehet probléma, hogy az alaplapon Geforce-os chipset van a videokari meg ati?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23909) Воланд válasza adyh (#23908) üzenetére


Воланд
titán

Nvidia.
Elméletileg nem, gyakorlatilag meg előfordulnak érdekes dolgok.
Mik a konkrét alkatrészek (alaplap, táp vga, memória, stb)?
Azokat megnézted/kipróbáltad amiket mrlt írt?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23910) adyh válasza Воланд (#23909) üzenetére


adyh
tag

Sajnos nem vagyok ott a gépnél nem látom de elvileg a helyén van minden. "legózni" meg nem igazan van lehetőség. Boltba vissza vinni sincs mert csak az alaplap, memória, táp, proci az új.
Alaplap Proci a video karit sajnos nem tudom, 4Gb Kingmax ram, M-tech 550W táp. kb ennyi amit tudok róla

Az alaplapon is van egy integrált VGA csatlakozó azzal sem megy.

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23911) Spancer RE válasza Z86 (#23884) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Uh bakker, siettem, bocsi :DDD

Egyszerűbb maga a [hsz] :)

(#23912) adyh válasza adyh (#23910) üzenetére


adyh
tag

A videó kártya típusa: ZOTAC geforce 8500GT Zone edition 256Mb GDDR2

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23913) gdevil


gdevil
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem tölt be az Internet explorer semmilyen oldalt sem a netről.
Feltettem az Operát próbára, na az sem tölt be egyetlen oldalt sem.
Fennt van az Avant browser, az jó. Víruskeresőt "avast" uninstall, tűzfal kikapcs, és semmi. Net csak az Avant browserrel van.
Az outlook express sem tud adatforgalmat bonyolítani.
Csökkentett módban működik mindegyik böngésző!
Vírus, ill spyremover progival végignézettem a gépet csökkentett módban, nem találtak semmit.
Van ötletetek?
Köszi

(#23914) gdevil


gdevil
aktív tag

Jahh nézem, hogy most felraktam a Microsoft Security Essentials-t és nem tudtam updatelni. Csökkentett mód, és ott frissül!
Olyan mintha "normál módban" nem engedné a progikat ki valami a netre....
Kivéve mondom, Avant Browsert. Ezzel tudok netezni.....

(#23915) Lompos48 válasza adyh (#23912) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A TV felé haladó kábelen még általában szokott lenni valami szűrő is. Én a szűrő után osztanám el a 2 TV készülék irányában egy egyszerű kettes osztóval.
De nézz be a kábelTV-s topikba is [link].

[ Szerkesztve ]

(#23916) adyh válasza Lompos48 (#23915) üzenetére


adyh
tag

Spancer RE-nek :)

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23917) Z86 válasza Spancer RE (#23911) üzenetére


Z86
őstag

Ez a TAP kicsit megkevert, de a lényeg, hogy egy 2 utas splitterre lesz szükség. Valami olyasmire mint ez, sajnos mindenképp számolnod kell azzal hogy 3dB-vel kisebb jelszintet fogsz kapni a kimeneteken, de ez másként nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#23918) Smyth


Smyth
tag

Vettem újonnan egy sata2-es samsung winchestert, és a hője 37° nem sok egy picit?!

(#23919) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !
Régen írtam itt a prohardveren egy fórumtémában egy bizonyos megoldást egy dologra. (több éve) Na az a helyzet hogy elfelejtettem és jól jönne ha segíteni tudnék magamon. :D
Csak az a probléma, hogy azóta rengeteg hozzászólás jött az enyém után és elég hosszadalmas keresgélni.

Nincs valami egyszerű módja, hogy egy adott témában megtaláljam, hogy hol szóltam hozzá ?

Köszönöm ! :R

(#23920) Z86 válasza Freddy TNT (#23919) üzenetére


Z86
őstag

Keresés (fenn jobb oldalon) - Opciók - Részletes keresés - Szűrés felhasználó szerint

[ Szerkesztve ]

(#23921) adyh válasza Smyth (#23918) üzenetére


adyh
tag

Legjobb tudomásom szerint 35-40C°-on érzik jól magukat

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23922) Воланд válasza adyh (#23910) üzenetére


Воланд
titán

Az az m-tech táp (tudomásom szerint) nem volt a legjobb választás. :(
Pedig itt legózni kellene, hogy kiderüljön, hogy mi okozza a gondot.
Ha bekapcsolod a gépet, akkor lehet hallani, hogy elindul (merevlemez felpörög, alaplap csippan egyet), vagy se kép se hang?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23923) Freddy TNT válasza Z86 (#23920) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Köszönöm ! :C

(#23924) Smyth válasza adyh (#23921) üzenetére


Smyth
tag

Köszi!
És olyan programot használni, ami csökkenti a feszt a procibanm energia takarékosság szempontjából, érdemes használni? Nincsenek rossz példák, ezzel kapcsolatba?

(#23925) adyh válasza Воланд (#23922) üzenetére


adyh
tag

Helyzet az, hogy 450es Mercury-t rendelt a srác és ezt kapta.. de kibékült vele még talán örült is. Bekapcsoláskor felpörög a gép, elvileg indul rendesen csak kép nincs.

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23926) Smyth válasza adyh (#23925) üzenetére


Smyth
tag

ATX 12V rávan dugva a lapra?

[ Szerkesztve ]

(#23927) adyh válasza Smyth (#23926) üzenetére


adyh
tag

Az melyik, milyen, el tudnád mondani?
A 24pines dugo rajt van rendesen

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23928) Smyth válasza adyh (#23927) üzenetére


Smyth
tag

Az egy 4pines dugó általában a proci felett közvetlen van a bemenete, de ha elárulod a lap típusát megmondom hogy hol, így néz ki >>

[ Szerkesztve ]

(#23929) adyh válasza Smyth (#23928) üzenetére


adyh
tag

[link]

Oda nem a proci hűtő árama megy?

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23930) Smyth válasza adyh (#23929) üzenetére


Smyth
tag

ATX12V
;)

Nem, a proci csatija kissebb, ott van felette az a fehér kis 4pines az a proci hűtőé

[ Szerkesztve ]

(#23931) Male válasza Gyufaaa (#23898) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, meglesem akkor!

( közben mondjuk megtaláltam a leállítósdival, és most újra feliratoztam a vinyókat :D ...de azért még jól jöhet később :) )

(#23932) ludsimon


ludsimon
veterán

Tudtok ebben segíteni?
Nem igazán tudnak odaát...

undefined

(#23933) Z86 válasza ludsimon (#23932) üzenetére


Z86
őstag

Mármint a kisebb pixel méretre gondolsz?
Nem fogod tudni elkülöníteni az egyes pixeleket egymástól, legfeljebb ha néhány centiről figyeled a kijelzőt, pláne mozgókép esetén.

(#23934) ludsimon válasza Z86 (#23933) üzenetére


ludsimon
veterán

Szóval nincs jelentős, észrevehető különbség egy 22"-os és egy 24"-os monitor között?
Mindkettő tudja az 1080p felbontást.

undefined

(#23935) adyh válasza Smyth (#23924) üzenetére


adyh
tag

Én ilyen progit nem használtam még, nem tudom, de azt hallottam, hogy nem érdemes, csak ha nagyon muszáj és "kicsi" a táp ahhoz amihez szeretnéd.

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23936) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Sziasztok!
A múltkor említett Compaq Deskpro gépet sikerült működésre bírnom egy kis portalanítással, CMOS BIOS resetel. Tehát most Happy vagyok, csak lenne egy olyan dolog hogy XP van rajta. A gép tulajdonságai pedig: Intel Pentium 3 433 Mhz -es Processzor és 64 MB memória + 6GB-os vinyó. Tudom nem valami penge gép. De az én célomra tökéletesen megfelel(ne) Tehát, egy Windows 98 -at akarok felrakni csak semmi driverem nincs hozzá és nem tudom hogy felfogja-e ismerni például az USB-t és a Hálókártyát. Ebben szeretnék segítséget kérni hogy szerintetek lesz vele gáz ? Csak mert szeretek előre felkészülni a telepítésekre. Előre is Köszönöm a válaszokat!

Verba volant, scripta manent.

(#23937) Satyricon válasza Воланд (#23907) üzenetére


Satyricon
addikt

HAHA :)) Sajna nem értek hozzá :DDD :(

Esetleg valami más helyette?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#23938) Smyth válasza adyh (#23935) üzenetére


Smyth
tag

Jó volt az ötlet? 12V?

(#23939) adyh válasza Smyth (#23938) üzenetére


adyh
tag

Nem vagyok sajnos a gép mellett, én is csak navigálni próbáltam, és srácnak elégvolt mára az izgalomból. Holnap kimegyek terepre és megnézem, de sanszos, hogy jó lesz. Remélem.
Kössz a tippet

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23940) share


share
tag

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kérlek segítsetek gyors, nagyon fontos lenne. van egy 2GB-s microSD karim, nem tudok törölni, írni benne, mert írásvédett. Hogy vegyem le róla?

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#23941) share válasza share (#23940) üzenetére


share
tag

megvan.

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#23942) toza


toza
senior tag

AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+

Asus M2NPV-MX [link] lapban hogyan huzhato jol?!

biosban lehet auto huzni,5% on megy frankon, 8% nal ujra indul.. nyilvan kene allitanom voltot vagy miaz,de nem tudom hogy meg hol.. vagy a lap nem tamogatja csak?

vki aki nagyon okos es kedves megnezne manualban bios beallitasokat lecci es elmondana h pontossan mit csinaljak ha a maxot szeretnem kihozni belolle gyari hutobordaval?!? amire meg tudnek dobni egy gephazben levo ventilatort esetleg oldalrol a plusz hutes erdekeben.. hatha az is szamit...

szoval mi van a voltokkal meg frekvenciakkal!?!?

most 10*211 en megy 2321.2 mhz everest szerint..
, 213 folott nem is bootol a gep.. vagy szorzot kene allitani es ezt lejebb v hogy is van ez?! koszonom

es vagy a mijen cpu ra erdemes lecserelni ami nem rohadt draga de ezerszer jobban megy?!mert h tamogatas lista eleg terjedelmes es nem ertek en ehez.. szal vmi dual ize ami tep mind allat az kene nekem.. mejik kozep arkategorias a megfelelo h a pasziansz akadas mentessen jachato legyen!? koszi!

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#23943) toza válasza toza (#23942) üzenetére


toza
senior tag

Athlon 64 X2 6400? ez a max amit bele tok dobni? :( jaj...

szegyen a futas,de faraszto...

(#23944) rii


rii
nagyúr

hely

vettem egy DVD-t, tutorialokkal, de másolásvédett, és csak vindovs alól lehetne megnézni az AVI-kat is ...

Én osx-et használok a pc-men

mivel lehetne feltörni ezt, hogy ne kelljen virtualbox-ba még egy másik oprendszert futtatnom, hogy a videolejátszót, és még magát a 3D-s programot is mellette

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23945) Tosee válasza rii (#23944) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Csak egy ötlet:
Szerintem meg lehetne próbálni ImgBurn-el! Készíts vele egy lemezképet a dvd-ről, majd ha van újraírható dvd-d akkor utána írd ki arra, vagy virtuális meghajtó segítségével próbáld ki, hogy lejátssza -e OSX-en is!
Ha esetleg a lemezkép létrehozása során olvasási hibákra utaló bejegyzéseket vagy üzeneteket kapnál, akkor be kell kapcsolni az olvasási hibák mellőzését!
Eszközök -> Beállítások -> lemezkép létrehozása fül -> olvasási hibák mellőzése elé pipa...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23946) Mannon


Mannon
tag

Sziasztok,
A következő lenne a problémám:
Paraméterek: TÁP 250, SIS 966L alaplap, Nvidia GT240 1 gb videókari, 2GB memória, XP, 2 winyo, 1 dvd író.
A windows telepítés után minden oké, majd rákerült a windows 3 szervíz pack, majd az alaplapi hang és ethernet vezérlő, majd a videókari legújabb frissített telepítője és akkor BUMM... újraindítás után fekete képernyő, egérmutatóval.
Lehet, hogy kicsi a táp?
350W cserélem elég lesz? Vagy vegyek nagyobbat? 400-450?
Lehet, hogy nem bírja és leblokkolja a videókarit?
Esetleg valami más ötlet?

"For the Horde"

(#23947) Satyricon válasza toza (#23943) üzenetére


Satyricon
addikt

a-aaa... Nem. :N Az a lényeg, hogy mindenképp Biost kell frissítened, és a probléma meg van oldva. Ha jól emlékszem, akkor támogatni fogja a Phenom II-eseket is, de nem 100%. Am nekem is ilyen lapom és ugyanilyen procim volt(3500+), sőt, az X2 6000+ is stimmel, mert aztán ilyet használtam a lapban bios frissítés után. :DDD :K

Szerk.: Amit belinkeltél oldalon van egy kis fül, hogy CPU Support List. Arra a fülre katt, és lapozz lefelé. A vége felé láthatod, hogy miket támogat a lap Bios frissítés után. Még a Phenom II X4 945-öt is támogatja. :K Mondjuk ahhoz már nem alaplapi vga dukál. :N

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#23948) Satyricon válasza Mannon (#23946) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Lehet kevés a tápod neki, sőt. Érdemes 400w-osat venni ehhez a konfighoz, és ami a lényeg, hogy márkás legyen(FSP, Enermax, Corsair, stb...). Am ha hosszútávra tervezel, akkor még a 400W-os tól is vehetsz nagyobbat. És akkor ha gépet újítasz, nem kell még egy tápot venned.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#23949) Mannon válasza Satyricon (#23948) üzenetére


Mannon
tag

Oké, de mennyi az esély, hogy valóban táp probléma van?
Lehet egyébként más is?
Mert itthon van egy 350W tápom és ha azzal jó akkor nem vennék nagyobbat. Vagy érdemes ilyen videókarihoz 400W fölöttit venni?
Amugy hamarosan kiderül a dolog, csak ha nem a táp a baja, akkor mi lehet?

"For the Horde"

(#23950) Z86 válasza ludsimon (#23934) üzenetére


Z86
őstag

Természetesen. Közelről nézve nyilván a 22"-osnak élesebb lesz a képe, hiszen ugyanannyi pixel van kevesebb helyen, de filmnézésnél ez semmiképpen sem lesz zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.