Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24851) kerlac válasza Shim (#24850) üzenetére


kerlac
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#24852) Pete83 válasza Shim (#24850) üzenetére


Pete83
csendes tag

Nem még, holnap az lesz az első dolgom!

De gondolod az használna, hiszen még a post-ig jut el! Megpróbálom!

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#24853) Shim válasza Pete83 (#24852) üzenetére


Shim
őstag

Nálam mindig ez az első lépés nem induló gép esetében :) Egyszerű, gyors, általában hatásos. Ezek után ki szoktam húzni minden kábelt mindenhonnan, minden bővítőkártyák kiszedek, majd mindent vissza. Nem tűnik hatékonynak, de van, hogy ilyen apróságokon múlik.

Így tippre azt mondanám, hogy alaplap döglött be, de itt a Nem induló gépek topikjában tudnak igazán segíteni szerintem

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24854) kpal válasza Lompos48 (#24829) üzenetére


kpal
veterán

A monitor menüjében is lehet álltani pár dolgot fény,kontraszt,szinhőmérséklet .

(#24855) Pete83 válasza Shim (#24853) üzenetére


Pete83
csendes tag

Köszönöm szépen!:R Megpróbálom azokat amit mondtál!

Bekérdezek ott is!:)

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#24856) XP NINJA


XP NINJA
őstag

gépemben van egy asrock p5b-de lap, amin e6850 3ghz van, 4gb ram-al. mit érnék +2gb ram-al? gyorsabb lenne? vagy a procit kell cserélni?

(#24857) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Láma kérdés következik. :D

Ezzel a kis cuccal meoldható az, hogy két kimeneten 3 monitor legyen úgy, hogy az egész egy extended desktop?

:R

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24858) Воланд válasza XP NINJA (#24856) üzenetére


Воланд
titán

Semmit nem érnél vele, főleg ha nem használsz ram igényes alkalmazásokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24859) Воланд válasza Synthwave (#24857) üzenetére


Воланд
titán

Azzal az eszközzel nem kiterjesztett asztalod lesz, hanem mindegyik monitoron ugyan azt fogod látni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24860) Synthwave válasza Воланд (#24859) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi.

Túl szép lett volna, hogy igaz legyen...:(((

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24861) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Üdv!

A probléma a következő: Adott egy játék amit telepítenék, de nem tudom, ugyanis a lemez csak forog a meghajtóban, a telepítés viszont nem indul. Az egyetlen mód, ha cd képfájlt csinálok a lemezről, így már elindul a telepítés. Ez azt jelenti, hogy a meghajtóm (Hitachi-LG GSA-H44N) haldoklik, vagy esetleg más oka van?

(#24862) bebebubu88


bebebubu88
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy a memóriakártyám írásvédett. Tehát nem tudok adatot másolni rá. Viszont a rajta lévőket letudom menteni.
Kingston MMCM/512
A kártyaolvasóm be van építve egy Asus K50IN típusú laptopba.
(Megnéztem, ha jól láttam, akkor a kártyán nincs semmiféle pöcök.)
Amúgy egy Nokia 6230i-ben szeretném használni, illetve abból szedtem ki.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#24863) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Hogyan lehet két meghajtó betűjelét felcserélni?
A C legyen a D és fordítva.
Win XP Sp3.

[ Szerkesztve ]

(#24864) #65675776 válasza SzalaiG (#24863) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha valamelyik a rendszerpartíció, akkor sehogy.

(#24865) Lompos48 válasza kpal (#24854) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor mi az, amire a driverrel keresed a megoldást?

(#24866) Lompos48 válasza kpal (#24854) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A 32 bites Win7-re azt írja, hogy
Compatible, this product installs automatically without extra software.

A 64 bitesre egy az egyben ugyanazt. [link]

(#24867) SzalaiG válasza #65675776 (#24864) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez szívás.

Úgy lehet, h legosztolom, aztán betűcsere és visszagosztolom? :U

(#24868) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

olyan kérdésem lenne nekem, hogy ha zenét hallgatok 20-30mp-én megakad a hang, mintha holtpontos lenne a gép, egyszerűen nemtudom hogy miért de nagyon idegesítő!!
mi lehet a probléma? win7 64bit, 2 napja tetttem ujra!

P4

(#24869) dbala


dbala
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. A gépem nem indul el csak csökkentett módban. Mikor bekapcsolom elkezd csíkozódni, lásd majd a képeken. Normál módban tölti a windows majd fekete képerőnyő és kikapcsol a monitorom készenléti üzemmódba. Csökkentett módban is csíkos és 640*480-ról nem lehet megváltoztatni a felbontást pedig széles képernyős monitorom van. A boot is csíikos. Kivettem a vga kártyát majd visszatettem, kiporszívóztam az egész gépet, mert először arra gondoltam, hogy valami érintkezési hiba lehet. De már 20 bekapcsolás után is ezt csinálja.
Vírus elvileg nincs rajta a héten volt nod, spybot, adaware futtatva. A nod egyébként állandóan működik.
Asus p5kc
2*1gb geil memória
geforce 7600gs vga kártya
win xp sp3

A gép több éve tökéletesen megy. Tegnap csinálta először de akkor még csökkentett módban nem volt csík majd újraindítás után jó lett. Ma újra ez lett vele de már csökkentett módban is rossz.

(#24870) Shim válasza dbala (#24869) üzenetére


Shim
őstag

Megdöglött a videokártyád. Próbáld ki egy másikkal, de valószínűleg újat kell venni.

pentium4:
Furán fog hangzani, de tiltsd le a hálókártyád, és úgy próbáld ki.

Amúgy zene bármelyik meghajtódról akadozik?

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24871) boszi7


boszi7
csendes tag

Sziasztok! Nagyon hülyét fogok kérdezni, de nem értek hozzá, és nagyon fontos lenne, hogy valaki segítsen. Ha vki interneten keresztül, nem levelezőprogrammal levelezik, törli a leveleket, mondjuk freemail. Van nyoma a számítógépen? Kivel, mikor mit beszélt? Ezt lehetséges visszahozni? A levél tartalmát?

(#24872) dbala válasza Shim (#24870) üzenetére


dbala
tag

Köszi
Holnap kipróbálom egy másik kártyával.
Az everest miért írja ki rendesen a videókártyát? Mitől másabb a csökkentett mód mint a normál, hogy azt el sem tudja indítani? Vagy elindul csak akkor semmi jel nem megy a monitorra?
A ventilátor a kártyán egyébként forog bár gondolom ez semmit nem jelent.

(#24873) Lompos48 válasza boszi7 (#24871) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha vki interneten keresztül, nem levelezőprogrammal levelezik, törli a leveleket, mondjuk freemail. Van nyoma a számítógépen? Kivel, mikor mit beszélt?

Nincs nyoma. A jobbik esetben megtalálhatók a freemail szemétládájában, ha nem ürítetted azt is.

Ezt lehetséges visszahozni? A levél tartalmát?

Nem.

(#24874) XP NINJA


XP NINJA
őstag

profilomon a gépem adatai. mi az amit kéne rajta cserélnem hogy gyorsabb legyen? pontosabban ami a legtöbbet segítene

(#24875) Boxi88 válasza XP NINJA (#24874) üzenetére


Boxi88
őstag

Amennyiben nagy különbséget szeretnél elérni, javaslok egy SSD-t!

(#24876) XP NINJA válasza Boxi88 (#24875) üzenetére


XP NINJA
őstag

és az jó lenne hogy adatoknak megtartom a 400gb ost, és windows nak egy sd-t? akkor gyorsabb lenne?

(#24877) Boxi88 válasza XP NINJA (#24876) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen!

(#24878) pentium4 válasza Shim (#24870) üzenetére


pentium4
senior tag

többnyire netrádiót hallgatok, de hdd ről is hasonló a helyzet, csak nagyobb az időköz, letiltott karival, is!
viszont msn be belelehet állitani hogy jelenítse meg az épp játszottat, kiszedtem leokoztam és kb 5 percig meg akadás nélkül, de most megint csinálja, nem értem én ezt!

P4

(#24879) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

ha csak arra tud valaki válaszolni, hogy hol tegyem fel a kérdést, már annak is örülnék, de persze konkrét válasznak is :):

akartam venni karácsonykor a mobilomhoz egy Arctic Sound P311 headsetet, ez meghiúsult, mert eltűnt a kínálatból. most újra rendelhető, de megjelent egy másik termék is Arctic Sound P331 Sport néven, ami ugyan azt tudja és ugyan úgy néz ki mint a P311. de a P331-et a gyártó oldalán nem találom.

Mégis mi lehet a különbség?

Aurea mediocritas

(#24880) molnarpeter válasza AXisBOLD (#24879) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagy fejhallgató topic

[ Szerkesztve ]

(#24881) AXisBOLD válasza molnarpeter (#24880) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, bepróbálom, bár ez headset és remélem jobban pörög az a topik mint régen :)

thx

Aurea mediocritas

(#24882) Shim válasza XP NINJA (#24874) üzenetére


Shim
őstag

Mégis miben akarsz gyorsulást elérni? Mire használod a gépet? Milyen munka? Vagy csak játék?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24883) kpal válasza Lompos48 (#24865) üzenetére


kpal
veterán

amint láttam a driverben is állítható pár dolog és hátha megszüntetné a problémám vagy meg kell szoknom .

(#24884) CSÜLKÖS válasza bebebubu88 (#24862) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Helló!
Borzasztó egyszerű a dolog a memória kártyával.
A Nokia teszi írásvédetté ha akarod ha nem.
A telóval formázás utána bele az Asusba.
Amit a pc-vel teszel rá az látja és kezeli.
Ja,és ami rajta volt attól elköszönhetsz.
Döntsd el,remélem segítettem. Üdv. CSÜLKÖS :K

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#24885) dbala


dbala
tag

Hello

Ebben a hsz-ben: http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_2/hsz_24869-24869.html már leírtam mi a gondom. Kölcsön kártyát még nem sikerült szereznem de nem lehet, hogy az alaplappal van valami? Mert audioeszközt nem is érzékel.
Itt egy kép.

(#24886) Storms


Storms
őstag

üdv
Van egy film ami 1.56Gb-os avi, ezt szeretném két 700mb-osra feldarabolni, volt egy program ami automatikusan meg is csinálta ezt és elég gyorsan,nem kellett semmit állítgatni se, de már nemtudom mi volt a neve. valaki tudna segiteni?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#24887) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

cimbora kért távsegítséget, és megvallom beletört a bicskám.

A szitu: bekötötték neki a netet, és a T-home valami csodamodemet hozott neki, ami egyben wifi router is. Kábelen van nete, a telefonjáról tud wifin netezni, de a laptopjáról nem.
Kap ip-t, de a routert már nem tudja pingelni (XP-je van)
Csak hogy még egy kicsit viccesebb legyen, természetesen az egyetemi hálózaton gond nélkül megy a laptopján a wifis net.

Ötlet mi lehet a gond?

...csak én vagyok helikopter?

(#24888) pumatom válasza Sethdobaloah (#24887) üzenetére


pumatom
aktív tag

Az az ip amit kap az nem a windowsos azt hiszem 169-es ip cím? Mert akkor nem a routertől kapta a címet.

(#24889) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Nyomtatási gondom van: Mégpedig excellből nyomtatnék, de csak egy üres lapot ad ki a nyomtató. Minden más programból rendesen nyomtat mindent, csak egyedül ott nem...

:F :R

(#24890) bsgy


bsgy
csendes tag

Abban kérnék segítséget, hogy megoldható-e egy géppel amire 2 db monitort csatlakoztatok hogy a két monitoron külön lehessen pld. netezni, úgy hogy 2 db egeret csatlakoztatok és 2 db kurzort mozgatok a külön képernyőkön, vagyis a két monitoron a kurzor külön mozogjon és vezérelje a böngészőt, vagy az egyiken pld. egy játékot.

Az operációs rendszer windows 7 home prémium, előre is köszi a választ.

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#24891) Lompos48 válasza pumatom (#24889) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nyomtatási előnézetben (Print preview) mit mutat?

(#24892) Lompos48 válasza bsgy (#24890) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem.

(#24893) bsgy válasza Lompos48 (#24892) üzenetére


bsgy
csendes tag

Köszönöm a választ.

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#24894) Shim válasza dbala (#24885) üzenetére


Shim
őstag

Benne van az is a pakliban, hogy az alaplap a rossz. Ettől függetlenül vagy egy kölcsön videokártyát, vagy alaplapot kell szerezned. Csökkentett módban csak a legszükségesebb dolgokat tölti be a rendszer, amiktől már elindul az egész. Ne csodálkozz, ha pár dolog nem fog működni.

Storms:
Ezt próbáld ki: AVI Splitter
Ha nem jön be, akkor az "avi splitter" kifejezésre keress google-ben.

bsgy:
Megoldható szerintem, egy KVM switch-csel, de nem mindegy milyet veszel. (Ezeket alapból arra találták ki, hogy egy monitorral több gépet kezelj, de létezik sok modell, ami a neked szükséges "fordított" módot is tudja, tehát egy gépről több monitort.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24895) bsgy válasza Shim (#24894) üzenetére


bsgy
csendes tag

Köszi a választ, utána fogok nézni.

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#24896) penge111


penge111
addikt

Sziasztok nekem win7-tel kapcsolatos lenne a kérdésem. Szóval mint írtam konfigot váltok. amit veszek az alaplap+proci+memória+vkari+vinyó. Akitől veszem az kipróbálja ezeket az eszközöket, hogy kompatibilisek e egymással az eszközök, meg hogy minden ok. Magyarán a vinyómra fellövi a win7-et és összerakja a cuccokat. Kérdésem ha én ezt a cuccot vinyóstul beteszem a régi gépembe, amiből ugye csak a ház+táp+dvd olvasó+egy adattároló 500 gb vinyó maradt, akkor fog elviekben működni minden, hiszen a gyerek felinstallálta a vinyóra a win7-et az új eszközök jelenlétében? Vagy hallottam olyat, hogy win7-nél nem olyan egyszerű a történet ha új eszközt vesz az ember, mert újra kell rakni.

Magyarán adott egy új lap+proci+vkari+mem +vinyó ezt így feltelepítik win7 segítségével a vásárolt vinyóra, beteszem otthon a gépházban, amiben már csak újdonság lesz a dvd író+táp+egy 500gb-os vinyó. Menni fog flottul vagy kezdhetem a win 7-et én is felrakni majd?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24897) dbala válasza Shim (#24894) üzenetére


dbala
tag

Köszi. Jövő héten kölcsön kártyával vagy ezt egy másik gépbe pakolva kipróbálom.

(#24898) Sethdobaloah válasza pumatom (#24888) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem. DHCP-vel kapja. 192.168.1.x , rendesen a router ip-je a gateway, ilyenek. Számomra úgy tűnik normálisan kapja az ip-t a routertől, csak netje nincs.

...csak én vagyok helikopter?

(#24899) wrox válasza penge111 (#24896) üzenetére


wrox
senior tag

Menni fog minden. No Para.
Én néha még alaplap cserénél sem telepítem újra, mert lusta vagyok. 3-ból 2x nincs vele gond.
Vinyónál, DVD -nél tápnál nem is lehet. Béb*szna, ha egy új vinyó vagy DVD vásárláskor újra kell telepíteni a rendszert.

(#24900) Peethy


Peethy
őstag

Ötlet erre?? Újra előjött, valami OpenGL vagy VGA probléma lehet, újraindulásnál nem mindig tölt be a rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.