Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Internet monitorozó programot keresek, lehetőleg olyat, ami egyszerűen, gráfon vagy hasonló módon mutatja a netkapcsolatot. Ha mond valakinek valamit a cs 1.6ban a net_graph 2, na olyasmi kellene!
Nem vagyok megelégedve a szolgáltatóval, és nézni szeretném, hol mikor hogyan esik vagy szakad meg a netkapcsolatom!

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24252) Lenry válasza Tsebacsi (#24251) üzenetére


Lenry
félisten

:U

de ha komolykodni akarok, akkor próbáld ki a Sysinternals féle Process Explorert, az is szép grafikont rajzol, másodpercekre lebontva vissza tudod keresni rajta, hogy épp mikor mekkora volt a hálózat kihasználtsága

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24253) Tsebacsi válasza Lenry (#24252) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A windows féle ugye úgy szar ahogy van :D A másiknak utánanézek, köszönöm a gyors választ :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24254) Tsebacsi válasza Lenry (#24252) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemrossz, de nem is pont 100%ig olyan, amit keresünk :B
A leglényegesebb szempont az lenne, hogy mérni tudjuk, mennyire stabil a netkapcsolat, mennyire tartja a letöltési sebességet, mikor esik le a sávszélesség és mennyivel.

Remélem nincsenek hatalmas igényeim :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24255) Lenry válasza Tsebacsi (#24254) üzenetére


Lenry
félisten

akkor esetleg ez?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24256) Tsebacsi válasza Lenry (#24255) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez se rossz csak ennél nincs grafikon :D Meg a frame-ekre annyira nem vagyunk kíváncsiak :D De Köszönjük a küzdelmet, még mi se adjuk fel, ha találunk valami "tökéleteset", azt megosztjuk itt is :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24257) Kassadin válasza mokus1 (#24249) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, köszi. :R

(#24258) mezis válasza Tsebacsi (#24251) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem az internet monitorozó program minimális forgalom esetén kicsi értéket fog mutatni a grafikonon. Vagyis folyamatosan kellene forgalmat generálnod. Pl. letöltést. A Linux egyes változatai legálisan, szabadon letölthetők, méretük elérheti a több GByte-ot is. Lehet ftp-vel, torrent-el, talán http-vel is.

Én az internet kapcsolatom meglétét, minőségét egy egysoros batch programmal szokatm ellenőrizni. Folyamatosan pingelem a szolgáltatóm DNS-ét:

ping DNS IP-je -t

(Válasz 15-20 msec, ami egyéb forgalom mellett megnőhet 500-1000 msec-ra. Ez normális)

vagy egy "közhasznú" DNS-t, pl 8.8.8.8 (Google), vagy 208.67.222.222, 208.67.220.220 openDNS)

(Válasz 50-60 msec, Ez normális, ezek "távolabb" vannak, bár a Google lehet akár 15-20 msec. Ezek kábelnetnél mért értékek, ADSL-nél ennek dupláját mértem)

Természetesen csak a vizsgálat idejére, nem hiszem, hogy örül neki a szolgáltató....

Vagy szakadás esetén ugyanez a tracert paranccsal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24259) Peetry válasza Tsebacsi (#24251) üzenetére


Peetry
senior tag

ha a net minőségével nem vagy megelégedve, akkor ne az internetforgalmat monitorozd hanem a kapcsolatodat. Vannak rá programok, tegnap is szó volt ilyenről, amivel pl modemet lehet tesztelni meg hasonlók. Milyen frekvenciákon hogyan jön a net, latentcy, központtól való távolság ilyesmik.

(#24260) Tsebacsi válasza mezis (#24258) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Letöltésre mondjuk ott van egy torrentkliens is, bár nemtudom szabad-e ezt itt mondani :B
Azzal elég jól láttam, hogy valami nagyon nincs rendben, de az ugye nagyban függ a megosztóktól is, ezért gondoltam egyéb más programra.

A pingeltetés még valóban jó megoldás lehet, de leírtad a buktatóit is, de ennek még utánalesek.

Én igazából olyat álmodtam, hogy van egy kőegyszerű program, grafikonnal, amin 1-2 vonal kapcsolatok számától függően mutatja az elérhető max sávszélességet, és az épp aktuális kihasználtságot, és ha szakadás van, azt egy szép piros eséssel vagy egyéb mással mutatja (mint írtam a cs-s net graph nekem ez).

Köszi a válaszokat, valami majd csak lesz! További Szépnapot! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24261) Tsebacsi válasza Peetry (#24259) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszi, akkor ennek meg utánaolvasok! :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24262) Peetry válasza Tsebacsi (#24260) üzenetére


Peetry
senior tag

netgraphod annyit mutat hogy melyik időpillanatban mennyi csomag jött és mennyi ment. meg a latencyt, a csomagkésleltetés. Alapesetben mivel a program úgy működik hogy kvázi fix számú csomagot küld és fogad adott idő alatt ezért megfelelően skálázható grafikonon. Ezt a teljes sávszélességedre kiterjeszteni eléggé nehéz, mivel nagyobb arányban fordulnak elő csomagvesztések/késések, amik normál működés mellett is fennálnak, másrészt pl ha ADSLed van és lefoglalod a felöltési sávot, az befolyásolja a letöltés sávszélességét is. Harmadrészt nem mindegy hogy azt várod hogy másodpercenként 10KB adat jön van leterheled a 8mbites sávszélt és mondjuk 6-8 között folyamatosan ingadozik. Ami nem biztos hogy hiba, lehet hogy a feltöltő oldalon van vmi gebasz.
Ilyen hálózati diagnosztikai progikkal többet megtudsz, csillapítás, sávszél/frekvencia stb... persze ezt tudni is kell értelmezni, meg nem kevés googlezással jár szerintem. Egy faék egyszerű progit nem hiszem hogy találsz ami neked pont azt mondja meg ami érdekel.

(#24263) Xarina


Xarina
aktív tag

A 64bit-es win7 tudja futtatni a 32bit-es office-t?

(#24264) Shim válasza Xarina (#24263) üzenetére


Shim
őstag

Igen, minden 32 bites programot tud futtatni. (Én is így használom). Ilyenkor annyi a különbség, hogy a Program Files helyett a Program Files (x86) mappába települ az adott program.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24265) molnarpeter válasza Tsebacsi (#24260) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szabad mondani, itt mindenki az ingyenes cuccokat tölti csak le vele :DDD

(#24266) toza


toza
senior tag

phenom II x2 550 black editiontot hogy unlockolok pogrammal ? biosbol nemtom.. szoval mijen mas mego van meg !??! lecciveske!! ha vki tudja!!

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#24267) Воланд válasza toza (#24266) üzenetére


Воланд
titán

AMD Core Unlock / Mag feloldása

Amúgy programmal szerintem sehogy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24268) molnarpeter válasza toza (#24266) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#24269) toza válasza molnarpeter (#24268) üzenetére


toza
senior tag

bruhuhuu.. kosz..

szegyen a futas,de faraszto...

(#24270) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

van 1 asus laptopom mért írhatja ki hogy Synaptics Pointing Device a tálcán meg van egy x -is alatta, és a touchpad nem működik. Kis segítséget kérnék ezzel kapcsolatban, köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#24271) molnarpeter válasza jozsi252 (#24270) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vezérlőpult --> Egér menüpontban próbáld meg beállítani, hogy azt használja.

(#24272) Воланд válasza jozsi252 (#24270) üzenetére


Воланд
titán

A Synaptics Pointing Device az valami illesztőprogram a touch pad-hoz, azon belül kell lennie egy olyan beállításnak, hogy ha egér van csatlakoztatva, akkor kikapcsolja a touch pad-ot. Na onnan kell kivenni a pipát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24273) jozsi252 válasza Воланд (#24272) üzenetére


jozsi252
veterán

de ha nincs csatlakoztatva egér akkorsem müxik : S

iPhone 13 Pro Max

(#24274) Воланд válasza jozsi252 (#24273) üzenetére


Воланд
titán

Akkor nézd meg azt, amit molnarpeter írt, meg az adott programon belül nézd át a beállításokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24275) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok egyik ismerősnek problámája akadt

Van egy régi gépe amiben a GPU egy FX5200 Geforce a megjelenítő pedig egy 19" LCD (samsung)

Használat közbe egy rövid ideig megy utánna kikapcsol a monitor , az alaplapi vga-val jó tehát én a másodlagos kártyára gondolnék meg lehet valahogy menteni hogy ne dobja ki ?

OS: Win 7

[ Szerkesztve ]

(#24276) Lompos48 válasza jozsi252 (#24273) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nálam működik egér jelenléte esetén is.

Állítható az eszközkezelőben:

Device Manager/Mice and other pointers/Synaptics

(#24277) molnarpeter válasza F34R (#24275) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hűtés rendben? Töltsd le az AIDA-t, és nézd a GPU és a CPU (utóbbi nem valószínű) hőmérsékletét.

(#24278) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Közvélemény kutatásos kérdés:
Laptopot vagy asztali gépet érdemes venni?
Melyik miben jobb?
Gondolom a laptop a hordozhatósában+az elemek egymással nagyobb kompatibilitást élveznek,nem?

(#24279) Воланд válasza Kezdő vagyok (#24278) üzenetére


Воланд
titán

Felhasználási terület függő.

Ha vinni kell ide-oda, akkor laptop, de ha csak otthonra kell, akkor asztali. Veszel egy laptopot 160.000 HUF-ért, aztán csak netezel rajta, annak értelme nincs, ennyi pénzből szerintem össze lehet állítani egy normális aztali konfigot (persze perifériák nagyon nem férnek bele ebbe a keretbe) és még játszani is lehet rajta.

Az, hogy az elemek egymással nagyobb kompatibilitást élveznek, csak azért van, mert integrálva van a cuccok nagy része, de ezzel el is vágja a későbbi fejlesztés lehetőségét, míg egy asztali konfignál nincs ilyen (erősebb videokártya, erősebb processzor, stb, ha kell akkor megveszed, régebbit meg eladod).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24280) Kezdő vagyok válasza Воланд (#24279) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a választ! :R

(#24281) mezis válasza Kezdő vagyok (#24278) üzenetére


mezis
nagyúr

Ma már általános használatra a laptopot javaslom. Teljesítménye évek múlva is bőven elegendő lesz, fogyasztása pedig töredéke az asztaliaknak.
Hátrányai: - monitor max. 17", igaz csatlakoztatható hozzá külső.
- billentyűzete, külső csatlakoztatható
- könnyen "elemelhető"
- az akku néhány év alatt "elkopik", igaz a töltőjéről még ilyenkor tovább használható.

Asztalit inkább annak érdemes venni, akinek minden teljesítmény kevés (gamer ?) és időnként olthatatlan vágyat érez "fejlesztésre" (pénzköltésre) : hol egy újabb monitorvezérlő, hol egy még nagyobb winchester -mert már nincs hely a filmeknek, vagy valami csoda világításos a szellőző ventilátor,....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24282) ent


ent
őstag

Honnan tudom meg egy eszköz IR kódját? Neten létezik vhol IR code database? Ha nincs neten, akkor milyen lehetőségek vannak a távirányító infra-kódjának kinyeréséhez? :R :R :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#24283) Lompos48 válasza ent (#24282) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Amit eddig láttam:

1. a szegényesebb változat a mobiltelefonokhoz, de az se volt valami függetlenül kezelhető állomány,
2. ami tényleg sokat tud: Logitech távvezérlőknél, dedikált programmal válogatva típusok között, lekéri/-tölti az adatokat, amiket aztán olyan kombináció(k)ban használsz a vezérelt cuccaidhoz, aminek csak a fantáziád szab határt.

Ez még nem jelenti azt, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24284) Lompos48 válasza ent (#24282) üzenetére


Lompos48
nagyúr

[Ilyenek] vannak a neten, csak alaposan, türelmesen kell keresgélni.

(#24285) Steven


Steven
addikt

hol lehet bejelenteni virusos weboldalt ? msn en küldi de firefox szerint és ie szerint is okés
http://studyinlouisiana.com/images/index.php?=blackste@freestart.hu
erről lenne szó direkt nem linkbe raktam :)

lehet megtaláltam

itt

Kösz ALL!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#24286) Sogi555


Sogi555
csendes tag

sziasztok

anno volt nekem egy icon7 z500as egerem. a görgőn a gumi megnyúlott rajta, használhatatlanná vált, a kábel is rossz lett, úgyvoltam vele, hogy elrakom a francba és veszek egy logi mx518at. egyik nap eszembe jutott, gondoltam notihoz úgyis csak egy alap rágcsáló van, kezdek vele valamit. görgőt sikerült is megcsinálnom, viszont az új kábellel (régi egérből kiszedve) nem működik az egér. pedig haver egyszer csinált már egy ilyen kábeles operációt, csóró egérből áttette a razer db-be a kábelt, és működik neki. mi lehet a probléma? (az egér működik, mert a régi kábelével megy, csak ugye folyamatosan ki be kapcsol a megtörésnél)

köszi előre a válaszokat

(#24287) ent válasza Lompos48 (#24284) üzenetére


ent
őstag

Köszönöm.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#24288) rii


rii
nagyúr

milyen prog-gal lehetne megcsinálni, hogy ha lejátsza, akkor el tudnám menteni máés néven, uyganúgy AVI-ba, vagy MPEG-be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24289) Liberator


Liberator
tag

Hali!

A következő lenne a problémám: egyszer csak azt veszem észre hogy nem megy a net. Hálózati kapcsolatoknál látom, kábel kihúzásra-bedugásra is reagál de nincs net semmilyen formában. Se böngészőben se emalkezelőben se sehol. Pedig mindent helyesnek ír. Rendszervisszaállítás nem segített, se kábelcsere. A többi gépen ami a routerre van kötve megy+ wifi is megy. Mi lehet az oka ennek? Hálókártya lehet hibás? Köszi.

(#24290) BogyóBP


BogyóBP
addikt

A Sempron 140 es most AM3 vagy AM2+ cpu????

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24291) montressor


montressor
aktív tag

Hali!

Tudnatok ajanlani cegeket, akik egyedi 1u-ba belefero dolgokat is ossze tudnak rakni, nem csak kesz szervereket arusitanak?
koszi

(#24292) molnarpeter válasza Liberator (#24289) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A modem nem nagyon meleg? Gyártót, típust kérnék ha lehet :)

BogyóBP: Mindkettő. Az AM2+ foglalatba rakhatsz AM3-as CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#24293) Liberator válasza molnarpeter (#24292) üzenetére


Liberator
tag

Thomson THG-520-540. Nem hiszem hogy ez a hiba, akkor szerintem máshol sem menne a net. Amúgy nem meleg, és csak 2 hónapos modem.

(#24294) molnarpeter válasza Liberator (#24293) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Másik aljzat a routeren? Jobb ötletem nincs. Talán nem oszt neki megfelelően IP-t, de vannak mások akik jobban értenek hozzá :)

(#24295) Liberator válasza molnarpeter (#24294) üzenetére


Liberator
tag

Sajnos így sem jó. :( De azért köszi az ötletet.

(#24296) molnarpeter válasza Liberator (#24295) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#24297) Romvr


Romvr
őstag

Gyors kérdés:

Létezik PCI-os Physix kártya ami jól érzi magát az ATI kártyák mellett? Csak mert nem szeretnék CrossFire-ös alaplapot venni ahhoz hogy Physix támogatású játékokat is tudjak játszani. Illetve van valami más megoldás a Physix támogatás elérésére ATI-AMD tulajoknak (Alkatrészcsere nélkül)?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#24298) narii


narii
tag

Hy!

Van egy Logitech x-540es hangfalam és ma délután vettem észre,hogy néha serceg, nem vészes, csak érdekelne hogy mitől van ?

Ma raktam fel a legfrissebb drivert.

üdv.

(#24299) Воланд válasza Romvr (#24297) üzenetére


Воланд
titán

ATI+NVIDIA "Hybrid Graphics System"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24300) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!Ha adatkábellel összekötöm a nokia 5230-as telóm a gépemmel hogy tudom rávarázsolni az itthoni netem??úgy hallottam vhogy megoldható!!!

Battletag: hojszi#2983

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.