Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24801) Synthwave válasza molnarpeter (#24794) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

AMD Athlon XP 2200+/2500+ + 1 GB RAM + GeForce FX5200 és vígan megvan a 100 fps. Emlékeim szerint még PowerStrip se kell hozzá. 60 fps-sel nem mindig oda megy a golyó, ahová akarod. ;)

Amúgy igen. Intel E2160 + 1 GB RAM + int. Intel X3100-gyel is megvan lazán a 100 fps. :K :C

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24802) Воланд válasza szesa (#24800) üzenetére


Воланд
titán

A hiba az Ön készülékében van. :K

Nálam jó a Wikipédia, meg a truecrypt.org is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24803) szesa válasza Воланд (#24802) üzenetére


szesa
senior tag

hmm elvesztettem a kapcsolatot a külfölddel...Datanet mivan?

-

(#24804) szesa válasza szesa (#24803) üzenetére


szesa
senior tag

na ez szép

http://www.proxy-list.org/en/index.php

csak igy látok...

-

(#24805) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés, 500 gb-os hdd-ből melyiket ajánlanátok? Van olyan széria amit kerülni kell? aqua-ból lesz véve:)
Előre is köszönöm!

(#24806) Synthwave válasza netmesterke (#24805) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

500GB Hitachi Deskstar 5K1000 (HDS5C1050CLA382)
500GB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721050CLA362)

500GB Hitachi Deskstar E7K1000 (HDE721050SLA330)

És ott vedd meg, ahol megkapod. ;)

De szerintem nem éri meg az a ~3k, hogy ne 1 TB-os Hitachi-t vegyél...

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24807) runner 125 válasza netmesterke (#24805) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem pl. eddig az összes Samsung bevált, 2,5 - 3,5"-osak is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24808) Boxi88 válasza runner 125 (#24807) üzenetére


Boxi88
őstag

Nekem az összes WD!

(#24809) Synthwave válasza runner 125 (#24807) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nálam ami eddig meghalt, csak Samsung (meg egy ExcelStor) volt. Ergo azt többet soha.

WD se rossz, de ezek a Hitachi-k kiemelkedő minőségű csapágyakkal vannak szerelve és 24/7-es használatra vannak hitelesítve.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24810) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello! Létezik olyan program, ami játékon belül mutatja az aktuális fps számot, proci terhelést, ilyesmiket?
Üdv: Kassadin

[ Szerkesztve ]

(#24811) Csakesz87


Csakesz87
csendes tag

Heló.
S.o.S. valaki tudna segíteni pls,hogy ezt miért kapom maximális terhelés alatt néha-néha???
Mit jelent ez?

[ Szerkesztve ]

(#24812) BigManus válasza Csakesz87 (#24811) üzenetére


BigManus
addikt

BSOD azaz Blue Screen On Display
Úgynevezett kék halál.
Több minden okozhatja... Processzor, memória, driver.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24813) Lompos48 válasza BigManus (#24812) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kék? :Y

(#24814) CSÜLKÖS válasza Csakesz87 (#24811) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Nálam a tűzfal összeveszett a vírusírtóval,akkor jött ez.
Kicseréltük a tűzfalat> nem jelentkezett azóta a kékhalál.
Az AVG9 + Sunbelt rossz párosítás.
Rohadék volt , mert azonnal nem kékhalálozott.
Az AVG2011 + Zone Alarm frankón műkszik.
Nálad is hasonló lehet. Üdv. CSÜLKÖS :B

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#24815) Воланд válasza Csakesz87 (#24811) üzenetére


Воланд
titán

BlueScreenView
Letölt, futtat, képet beilleszted ide.

(#24814) CSÜLKÖS: Felesleges találgatni konkrét adatok (hardverre, szoftverre vonatkozóan) nélkül. Lehet, hogy ő nem is ezeket a programokat használja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24816) rii


rii
nagyúr

hello

tudtok mondani BP-en olyan elektronikai boltot, ahol értenek is hozzá, és esetleg lehet is kapni ilyen ki kütyüt?

infravörös hosszabbító

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24817) Csakesz87


Csakesz87
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, most sajnos nemtudom letölteni és futtatni ezt a programot, mert útra készülök,és csak valamikor délután érek haza, de akkor részletesebben belemászom az egészbe.

Csak annyit jegyeznék meg,hogy ESET Smart Security-t használok + Spybot Search & Destroy-t.
Évek óta ezt a párositást használom,és a gépem is ugyanez, sőtt kb. 2 hete raktam újra a Win7-et..

Engem az az utolsó sor arra mert következtetni PHYSICAL MEMORY,hogy a RAM-mal vannak bajok.. De ezek szerint ez nem biztos?
Oké, du. jövök,és megpróbáljuk orvosolni a problémát.. :R

köszi az eddigi válaszokat is :R

(#24818) Воланд válasza Csakesz87 (#24817) üzenetére


Воланд
titán

Dumping physical memory to disk

Ez azt jelenti, hogy a ram tartalmát kiírja a merevlemezre, létrehozva ezzel egy minidump fájlt, amit elemezve lehet következtetni a hiba okára. Erre kell az a program, amit fentebb linkeltem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24819) BigManus válasza Lompos48 (#24813) üzenetére


BigManus
addikt

Na jó, Nála ződ :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24820) visnor2000


visnor2000
tag

Sziasztok!

Vettem egy funke odsc-100 antennát és rákötöttem a TV-re direktbe. A TV megtalálta az összes ingyen fogható MindigTV csatornát, legalábbis kilistázta őket. De se kép, se hang nincs egyiken sem és a TV ezt írja ki: "A választott program nem elérhető!"

Tud ebben valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?

DELL-e vagy DELLA... DELL már igen és DELLA na az már nem:)

(#24821) patyia


patyia
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni processzor hűtés szabályozással kapcsolatban.

Van egy alaplapom, amin 4 pin-es ventillátor csatlakozó van. Vettem rá egy Cooler Master 4 pin-es ventillátort.
Biosban hiába állítom a szabályozást, nem működik.
Tettem fel egy nem free programot és azzal le tudtam vinni a 4200-as fordulatot amennyire csak akartam és szépen megy a gép.
Kérdés, hogy létezik-e olyan free progi, ami képes szabályozni a fordulatszámot?
Ehhez a laphoz sajnos nem adtak semmi gyári holmit ami erre lenne használható.

Választ előre is köszi!

(#24822) Воланд válasza patyia (#24821) üzenetére


Воланд
titán

SpeedFan

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24823) patyia válasza Воланд (#24822) üzenetére


patyia
csendes tag

Sajna semmit nem változott a fordulatszám.

(#24824) kpal


kpal
veterán

Most szerzutem egy közel 4éves ilyama 19"-os LCD monitort és az lenen a kérdésem fel kell rakni a drivertét ha Win 7-et használok ? És letöltöttem a drivert is de abban egy ICM kiterjesztésű fájl van azzal mit kell csinálni ?

Az a baj főképen hogy a szemem nem birja az ennek a LCD-nek a képét és mit kéne állítani hogy jó legyen és ez függ a VGA-tol +drivertöl is ?

[ Szerkesztve ]

(#24825) BigManus válasza kpal (#24824) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem a videokártya driver a lényeges.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24826) BPFeri válasza kpal (#24824) üzenetére


BPFeri
senior tag

Eszközkezelő -ben ( Device Manager ) kell a monitorhoz hozzárendelni a megfelelő drivert. Töltsd le a gépedre és onnan frissítsd. :K

A mindkét driver ( vga és moncsi) fontos a korrekt működéshez, a szemed kíméléséhez. :R

[ Szerkesztve ]

....

(#24827) joecontra válasza Peetry (#24762) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi a választ! :R

Közben találtam rá megoldást.

Üdv,
J

(#24828) kpal válasza BPFeri (#24826) üzenetére


kpal
veterán

Le töltötem a monitor drivert de ebben csak egy ICM fájl van valami szin profil lehet ? Mit kell vele csinálni ? Most jelenleg nV gt 210 van a gépben és 266.35 driver van fent. A driverben jó a gyári érték azon nem kell álltani mert akár merre állítom a minitor menüjében a képet sehogy sem jó . :(

[ Szerkesztve ]

(#24829) Lompos48 válasza kpal (#24828) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nincsenek valami kezelőszervei annak a fránya monitornak?

(#24830) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Az itthoni asztali notin XP van, időnként szoktam töredezettségmentesítést végezni, ma ismét akartam, a D partíción frankón meg is csinálta, kb. nem is maradt töredék fájl. Viszont a C-n a művelet előtt elemzett kép kb. 1:1 -ben megmarad a folyamat végére. - Mintha nem is csinált volna semmit.

Mi lehet a baj?
Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24831) kételkedem válasza runner 125 (#24830) üzenetére


kételkedem
addikt

Próbáld meg az Auslogics Disk Defrag 3.1.10.165 -al. Nekem sokkal jobban bevált, mint a Win saját töredezettségmentesítője!
A sikertelen mentesítés oka lehet az is, hogy csak 27% szabad hely van a partíción. Így a program nehezebben tudja a fájlokat és töredékeket pakolgatni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24832) penge111


penge111
addikt

Sziasztok, thx a helpet mindenkinek! :R

Nos újabb kérdés, mert erre már nagyon sokféle választ kaptam a digi sg fórumán de egyik ellent mond a másiknak. Szóval teljesen konfigot fogok váltani, ezért új hálókártyám is lesz ugye az alaplap miatt. Digi netem van és egy wifis tp-link routerem. Nos ha gépemet majd összedobom és rárakom a win7 oprendszert akkor csak bedugom az utp kábelt és lesz netem, vagy valamit kell varázsolni, vagy esetleg magát a szolgáltatót kell felhívni mint anno a upc-nél mert megváltozott a hálókártyám.

Szóval mit kell vagy kell -e állítani valamit, hogy az új konfiggal majd legyen netem, thx a válaszokat! Digi netes tapasztalattal és wifis routerrel rendelkezők válasza előnyben :)

Anno a wifis routert ez alapján lőttem be és megy flutól a bővítés előtt álló gép és a laptop is.[link]

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24833) runner 125 válasza kételkedem (#24831) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oks, köszi, kipróbálom azzal is.

Igyekszem akkor még törölni ezt azt, hátha összejön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24834) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hali mindenki!
Gamepad problémám van, de nem találtam az aktuális cikkekben megoldást.

Manta MM819-es típusú gamepadot vettem újonan, boltból PC-hez.
A hátulján PC módba van téve a pad, de sehogy nem bírom rezgésre bírni.
A driver felmegy, van hogy analógba se tudom átkapcsolni, de az az USB átdugásával megoldódik.
Valaki aki vágja a témát segítsen legyen szíves hogyan tudom PC-hez rezegtetni a padot!

(#24835) sanyek2 válasza penge111 (#24832) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem kell szólni a szolgáltatónak. Szíved joga hogy akkor cserélj amikor csak akarsz.
Ha jó a kari, és csak az oprendszer telepítése után dugod rá a netet, akkor semmi problémád nem lesz. A win kidob egy varázslót, h otthoni hálózatot választasz, és kidob egy kódot amit a megosztáshoz fog kérni h a megosztod a fájljaidat. Azt a kódot érdemes papírra lejegyezni.

(#24836) Tosee válasza penge111 (#24832) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ha jól tudom akkor a diginél PPPoE kapcsolattal kell beállítani az internetet, és ebben az esetben nincs MAC azonosítás! Tehát nyugodtan cserélhetsz konfigot!

ui:
Most olvasom, hogy wifi routered van, így annak a MAC címe jelenik meg náluk (kivétel ha klónozva van)... szóval lényegtelen, hogy milyen eszköz van a routerre kötve! Bedugod a kábeleket, telepíted az os-t, majd driverek, és utána lesz internet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#24837) penge111 válasza Tosee (#24836) üzenetére


penge111
addikt

Igen PPPOe van a diginél, thx válszt

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24838) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

A melóban is és otthon is használom a saját skype-omat. Az a problémám vele,hogy ha pl a melóban itt chatelek rajta, akkor otthon ha bekapcsolom a gépet, akkor az utolsó beszélgetések ott felugranak és ott van az addigi beszélgetés. És fordítva bármelyiket kapcsolom be útólag, azon felugranak a beszélgetések. Hogy lehet ezt kikapcsolni? Elvileg a beszélgetések naplózása ki van kapcsolva.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24839) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Hogyan lehet összekötni egy számítógépet amin VGA SUB van és egy CRT TV-t amin csak SCART van. Hang maradhat a gépen, de a kép jobb lenne nagyban.

(#24840) runner 125 válasza kételkedem (#24831) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa lett, köszi még egyszer. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24841) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

hello

hülye kérdés, de nem értek a hálózatokhoz...

Ha egy routerre lan kábellel rákötök két gépet,
akkor azok látják egymást?
Tudok egyik gépről a másikra másolni?

Vettem egy új gépet, és a régiről így egyszerűbb
lenne átmozgatni azt a 200 gigát....

köszi

(#24842) Shim válasza SzalaiG (#24839) üzenetére


Shim
őstag

Én megpróbálnám egy kábellel :) VGA-SCART kábel

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24843) Tosee válasza Rabbitf_24 (#24841) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Ha megfelelően vannak beállítva, és az ehhez szükséges dolgok engedélyezve, akkor igen!
Milyen operációs rendszer van telepítve a gépekre?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#24844) Rabbitf_24 válasza Tosee (#24843) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

hi

a régin xp sp3 van 32 bites, az újon win 7 lesz 64 bites.
Ha a routernél minden védelmet kikapcsolok, akkor is kell még
állítgatni valamit?

kössz

(#24845) Tosee válasza Rabbitf_24 (#24844) üzenetére


Tosee
őstag

Routeren nem kell állítani semmit!
Windowson belül kell a beállításokat végrehajtani!
Fájl és nyomtatómegosztás 7 és XP között

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#24846) Pete83


Pete83
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek srácok vagy akár lányok!

Adott egy konfig:
Asus P5K-E Wifi
Intel E 8400
1x1Gb Crucial Ballistix Tracer 1066Mhz DDR2
Seagate 500Gb Sata II
NEC Sata DVD író
MSI 7300GS 128Mb
Gigabyte Superb 460W

Amikor kapcsolnám be a gépet, akkor csak annyit csinál, hogy a rendszer ventilátorok felpörögnek 3-4mp-re és újra indul. Folyamatosan újraindul. Monitoron semmi kép, postig se jut el.
Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ilyen hibával?
1 hónappal ezelőtt még ment a gép egy hibás (csíkozódó) videokártyával, de azt kivettem belőle és bele tettem egy másikat. De meg se tudtam nézni, mert jött a folyamatos újraindulás.
Kivettem a ramot meg a VGA-t, de úgy is újraindul folyamatosan!
A tápot azóta leteszteltem és azzal nincs gond!

Köszönöm előre is!:R
Pete

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#24847) Rabbitf_24 válasza Tosee (#24845) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kösszz :R :R :R

(#24848) kerlac


kerlac
őstag

Nem tudom hol kellene feltennem a kérdést, de video szerkesztő progit keresek. Több, kisebb videóból szeretnék összevágni egyet (megvagdosva őket), alá zenét illeszteni. Lényeg, hogy minőségből ne veszítsek (alapból sem csúcs minőségű videókról van szó) és minél egyszerűbb legyen.

Ötlet?

köszönöm!

(#24849) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Hp nyomtatomat kb 2x toltottem ujra, utana nem ment, kerult bele egy 300 xles fekete patron, de meg ezelott is es foleg patroncsere utan mikor bekapcsolom nehanyszor ez a uzenet jelenik meg:

Ilenkor atpakolom valamelyik masik usb be addig ameddig valamelyikkel mar megy.
Az alaplap aus p4pe-x, tehat nem egy mai darab, de szerintem nincs koze, a telepito cdrol minden fel volt teve, am a szuksegtelen progikat torultem es csak a driver maradt ha jol tudom.
Azt hiszem hoy olyan is tortent hogy a hatlapon egy bizonyos usbvel ment, azutan pedig ugyanott nem.
Mi lehet a magyarazat?
Koszonom

(#24850) Shim válasza kerlac (#24848) üzenetére


Shim
őstag

Windows Live Movie Maker 2011

Pete83
Próbáltad már kiszedni az alaplapi elemet? (Hogy visszaálljon az eredeti beállításokra a BIOS.)

bedohazi
A megoldás? A nyomtatók démoni szerkezetek, nincs megoldás :(

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.