Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15601) Rivaul válasza Met (#15600) üzenetére


Rivaul
addikt

Csökkenteni nem tudod, sőt nem is ajánlatos próbálkozni. Örülj hogy minél több kijut a házból. Terelni viszont tudod. Kartonlappal csinálj egy terelőlapot de úgy hogy ne fojtsd vissza a házba a meleget. Valószínű hogy az r270 okozza nem pedig a táp.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15602) Met válasza Rivaul (#15601) üzenetére


Met
nagyúr

Nem elfojtani akarom :D
Olyasmire gondoltam hogy beteszek még egy ventilátort előre vagy valami és akkor nagyobb lesz a légáramlás bent, nem lesz olyan meleg.
Télen persze jó lesz ez de most a 33 fokos szobába annyira nem örülök ennek :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15603) Rivaul válasza Met (#15602) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem igazán fog használni. Legalábbis érezhetően nem. Vízre kéne váltanod ahhoz hogy ezt kiküszöböld. Alapból a benti hőt kell csökkenteni ahhoz hogy kifelé ez ne legyen ilyen intenzíven érezhető. Az pedig költséges. Ezért mondtam az elvezetést. A lefojtást meg csak elővigyázatosságból, jobb szólni :)

Mod: Esetleg szedd le az oldalát, akkor több levegőt kap ilyen időbe és hatékonyabban üzemelnek a hűtők, lehet nem áramlik annyi meleg egy ponton ki és akkor nem érzed annyira. Egy próbát meg érhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15604) Met válasza Rivaul (#15603) üzenetére


Met
nagyúr

Vízhűtésen gondolkoztam még régebben de amíg garis a vga nem piszkálom a hűtését és amúgy is a kompakt megoldásokat nézegettem, nem vagyok az a "csövezős" fajta:)

kovy29 Ez így igaz, annak csak akkor van értelme hogy egy asztali venti van a gép belsejére irányítva.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15605) Bjørgersson válasza Rivaul (#15603) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg szedd le az oldalát, akkor több levegőt kap ilyen időbe és hatékonyabban üzemelnek a hűtők, lehet nem áramlik annyi meleg egy ponton ki és akkor nem érzed annyira. Egy próbát meg érhet.

Úgy csak megszűnik a légáramlás, amitől pár fokkal még melegebb lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15606) Rivaul válasza Met (#15604) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából rendben is van annak a kártyának a 70 fok játék alatt. Egyedül a te korfontérzetednek lenne jobb :D


kovy29

Ez nagyban függ attól milyen hatékony jelenleg az elvezetés, ha hatékony akkor igaz amit mondasz, ha nem akkor viszont több levegőhöz juthat a gép így. Ezen kívül nem egyetlen helyen fújja ki ami lehet érezhetőség szempontjából jobb lesz. Persze sok a, ha. De itt most nem az a szempont hogy a gépnek ne legyen melege hanem a tulajnak a zacsija ne aszalódjon :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15607) Bjørgersson válasza Rivaul (#15606) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én konkrétan csak arra gondoltam, hogy ha leveszi a gépház oldalát, akkor nem lesz ami elszívja a gépből a meleg levegőt, ergo a saját maga által termelt meleget fogja saját maga körül kavarni, így néhány fokkal melegebbek lesznek a cuccok. :) Értem egyébként mi a probléma. :D

Te csak ne linkelgesd az én arcképemet, az az enyém, jó?! ;]

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15608) Rivaul válasza Bjørgersson (#15607) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne haragudj hogy megsértettem a személyiségi jogaid.

Így már jó? ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15609) Met válasza Rivaul (#15608) üzenetére


Met
nagyúr

lol :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15610) Eastman válasza daczkó (#15586) üzenetére


Eastman
őstag

És a vicc, hogy néha rájövök az álmomban, hogy álmodom mert beszélek egy teljesen abszurd világban és senki nem válaszol közvetlenül, általában amikor rájövök és valahogy be akarom bizonyítani ezt (valakit találok, akit nem hagyok békén, a kérdésekkel) akkor megébredek.

Ja, csak közben fórumozol is, az a gáz. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15611) b4sxe


b4sxe
aktív tag

sziasztok! ha vasarolunk valamilyen butort akar jysk, praktiker, mobelix stb azokon van valami jeloles vagy csak blokk alapjan bizonyithato hogy az a butor AZ?? Mert elhagytuk a blokkot es torott az egyik fa benne... nem tudom mi legyen

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#15612) Met válasza b4sxe (#15611) üzenetére


Met
nagyúr

Blokk mindenképpen kell a garis ügyintézéshez ha más papírt nem adtak hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15613) Rivaul válasza b4sxe (#15611) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom hogy van az ilyen ügyintézés de én mikor a mérlegemre elhagytam a blokkot és bexart akkor vettem egy másikat és az előző géppel vittem vissza mint ha az új lenne hibás. Visszakaptam a pénzt és kész. Persze ha 100 ezres szekrény akkor nehéz kivitelezni és van ahol csak levásárolható nem visszafizetős :/ Viszont papír nélkül nem hiszem hogy lenne esély de bemennék azért megkérdezni mert van olyan cég ahol jóhiszeműen cserélik így is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15614) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy napelemekkel foglalkozó cég lapján ezt írják:

2 kW-os napelem rendszer
Várható éves energiatermelés: 2.400 KWh

akkor ez kWh-ra lebontva:
2400 /365 / 24 * 1000 = 273,97 Wh?

szóval egy 240 W-os izzót bír el "csak" a rendszer?
... de szerintem csak nem tudok átváltani, lebontani órára az éves teljesítményt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15615) Jorus válasza b4sxe (#15611) üzenetére


Jorus
nagyúr

Praktikerben blokk nélkül nem intéznek semmit sajnos. A többit nemtom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15616) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! EZ mi a rossebre jó?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15617) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv, nem tudom hol tegyem fel a kérdést.... Régi tag vagyok.... Szeretném eladni a Z1C telefonomat.... Igazából nagyrészt 0 napos reges emberkék írogatnak hogy megvennék... Van valami átverős trükk ? Hamis pénz vagy bármi ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#15618) Rivaul válasza Joe.36 (#15617) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel megszűntek az aprós oldalak így sokan átjöttek ide gondolom ezért a sok újonc. Venni nem vennék 0-napos embertől de eladni simán. Annyi hogy személyes átvétel legyen vagy előreutalás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15619) Joe.36 válasza Rivaul (#15618) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm a választ :R Nem tudtam hogy megszűntek én csak ide járok és vigyázok nagyon a minősítésemre :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#15620) Bjørgersson válasza Rivaul (#15608) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valamivel jobb. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15621) b4sxe válasza Rivaul (#15613) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Konkretan egy 190 ezres ulogarniturarol van szo aminek az alja torott, papir nuku, pont a te megoldasodon gondolkodtam, csak nem tudom ekkora osszegnel kivitelezheto-e, illetve ezert kerdeztem a jelolest mert nem vagyok jartas ebben.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#15622) philoxenia válasza rii (#15614) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Havi bontásban érdemes nézni

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15623) pjen válasza rii (#15614) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jól számoltál,ezért töltenek vele aksit,vagy töltik vissza a hálózatba.Lényegesen csökken a vill számla.

(#15624) pjen válasza rii (#15614) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos,havi bontásban sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#15625) EmberXY válasza rii (#15614) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem nem konstans a teljesítmény, csak az átlagos éves termelést adták meg, de az se rossz, ha belegondolsz. Az a 2400 kWh az ~ 100 ezer Ft-nyi villanyszámla egy évre vetítve, vagyis havi szinten átlagban ~8000 Ft "megtakarítás", és az a ~200 KWh majdnem egy átlagos havi fogyasztás, ha nincs eszterga géped. :D
Bár az más kérdés, hogy mennyibe kerül a napelem és mennyi idő alatt térül meg, ezt nem tudom. Nyilván nem bír el mindent egyszerre, csak rásegít a hálózatra (esetleg a "felesleget" visszatölti a közösbe... :F).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#15626) pjen válasza EmberXY (#15625) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak a tárolás nincs megoldva megnyugtatóan.Az aku telepek drágák és viszonylag hamar megdóglenek.Ezért gazdaságos ott ahol van hálózat,vissza lehet táplálni,a szolgáltató jó áron átveszi.

(#15627) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a sok segítséget, brainstorming-ot

sajnos rá kell jöjjek, hogy a napelem nem annak való, akinek szüksége van rá, hanem a gazdagok játékszere ... de akinek meg van rá 1-2-3 milliója, annak minek a napelem, ha csak visszaforgatja a hálózatba?

.-(

1,2 m ft-ból 20 évig fizetem a vill-számlát.
.-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15628) pjen válasza rii (#15627) üzenetére


pjen
félisten

Ha jól méretezte beúzemelés után nem lesz villany számlája,kifizette elôre.olyan ez mint az energia takarékos izzó.

[ Szerkesztve ]

(#15629) EmberXY válasza rii (#15627) üzenetére


EmberXY
addikt

A visszaforgatással ő pénzt kap, így elvileg gyorsabban térül meg az ára, de hogy ez általánosan elterjedt legyen nálunk, az nem ebben a században lesz. Rajtad kívül senkinek nem érdeke, hogy ne fizess villanyszámlát, ha Paks 2 megépül a ruszki hitelből, szerintem még azt a pár szélturbinát is kidöntik, amit eddig telepítettek pl a szlovák határ közelében, a napfényt meg megadóztatják. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#15630) Hosssszu válasza EmberXY (#15629) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha jól tudom a napelemek már meg vannak adóztatva, állítólagosan a bennük lévő környezetkárosító anyagok miatt. (meg gondolom Paks 2 miatt)

(#15631) pjen válasza Hosssszu (#15630) üzenetére


pjen
félisten

Meg,csak úgy.... :((Maga a napfény MÉG nincs

[ Szerkesztve ]

(#15632) EmberXY válasza Hosssszu (#15630) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, termékdíjas lett idén januártól, 114 Ft/kg, duplája, mint amit a savas akkumulátorokért kell fizetni. :D
Apróság, de a szélerőművek generátora és vezérlőegysége után is fizetni kell, ki hitte volna... Haladunk a zöldbe. ;]

Up the Irons!

(#15633) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Keresek egy topikot amik bankkártyával foglalkozik (skrill) van ilyen topik? Remélem jó helyre írtam nem tudtam hova tegyem fel a kérdést.

(#15634) Bencus88 válasza Bencus88 (#15633) üzenetére


Bencus88
nagyúr

közbe megvan köszi

(#15635) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen széket.
Az egyik kérdésem az lenne, hogy a képen jelölt rész az milyen funkciót tölt be/mit lehet vele állítani?
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mivel ez a szék műbőrből van, akkor ezt ugyanúgy kell vagy lehet kezelni, mintha igazi bőrből lenne, hogy ne repedezzen szét, ne száradjon ki. Ha igen, akkor ez a bőrápoló jó lenne hozzá?

Előre is köszi a segítséget!

(#15636) Champ1on


Champ1on
tag

Szevasztok!
Lehet nem ide való kérdés, de nem találtam ilyen topikot.
Na, külföldre költözést fontolgatom és repülővel mennék.Mivel nem jönnék vissza egy jó ideig ezért a retúr jegy haza felé részét nem használnám fel. De, az egyutas (One way) sokkal, 2-3x drágább mint a retúr.Ha nem használom fel a visszautat, akkor lehet valami károm belőle? Az Emirates az üres helyekért pénzbírságot ad( 1000-1500$) bár én SWISS-el utaznék. Vagy One Way jegyet kell vennem?
Előre is Köszi! :)

(#15637) .DLL válasza rii (#15614) üzenetére


.DLL
veterán

Ugyebár nem folyamatos a napelemek áramtermelése, éjszaka értelem szerűen nincs, télen is jóval kevesebb, stb. Szerencsére a nagy fogyasztások sem folyamatosak.
Ha a gyártó évi 2400 kWh-ra saccolja az energiatermelést, akkor azt a 2kW-tal elosztva 1200 óra verőfényes napsütést jelent, amikor teljesíti is 2000W-ot (új korában! Mert ugye folyamatosan romlik a hatásfokuk).
Az elméleted végülis csak akkor állja meg a helyét, ha azt az példádnál maradva 240W-os izzót folyamatosan 24 órában egész évben égetnéd (nem is nagyon van ilyen egy háztartásban, 240W-nyi kompakt fénycsővel vagy LED körtével az egész lakás világítását megoldhatom). Szóval akkor igen, csak ennyit tudna megtáplálni folyamatosan, de inkább úgy lehet rá tekinteni, hogy kiváltja a világítást, meg a hűtőt pl.
A financiális része sajnos tényleg nagyon gáz Mo-n. :(

(P.H.)

(#15638) degu válasza EmberXY (#15625) üzenetére


degu
senior tag

A svédek ezt megoldották egy speciális sóoldattal.Ami nem is igazán sóoldat,hanem egy kristályos elegy,ami halmazállapotváltással hihetetlen mennyiségű hőenergiát képes tárolni-
Egy ilyen kb.20m3-es tartály az egész évi energiaellátást biztosítja -egy mezei hőszivattyúval.
/Aki nem hiszi,az járjon utánna a szakirodalomban/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15639) pjen válasza degu (#15638) üzenetére


pjen
félisten

Igaz,láttam a discoverin,na de 20 köbméter.Svédország egy nagy ország kevés lakóval,van hely bőven.

(#15640) philoxenia válasza degu (#15638) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?? és ?? vagy létezik Magyarországon működő megvásárolható rendszer is?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15641) pjen válasza philoxenia (#15640) üzenetére


pjen
félisten

Igen,egyenlôre mindenki ezt használja:vissza táplálás a hálózatba amit a szolgáltató megvásárol és még 0 szaldós is lehet az üzlet.Vagy esetleg rengetególom aksi,ha szigetként akarsz üzemelni.

(#15642) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Volna egy érdekes kérdésem.... :B
Eddigi tapasztalatok szerint csak tollpárna és (toll)takarók / paplanok voltak a környezetemben, gondoltam veszem valami más anyagot (quality) és nem a legjobbat tapasztalom. Amit és ahonnan vettem: [link] - vettem 2db nagy , 2db kis (gyapjú-szatén párnák) és 1db nagy paplan (gyapjú-szatén) és 1db vadselyem gyapjú takarót... (minden gyapjú) és azt tapasztalom a kispárnák esetében, hogy a fedőanyag átereszti ilyen szálasan (mint a pókháló) az anyagot és nem 1-2 helyen, hanem a párna teljes felűletén mind2 oldalon... ez normális lehet ennél az anyagnál!? :F
Tollas ágyneműkből a toll hullik, de az nem vészes ehhez a pici szálas dologhoz képest... :O :(((

Gondolom azért csak a kispárna, mert azon van a forgolódás és közvetlen testi kontaktus...
A huzaton is átjön és erre lettem figyelmes..., hogy a pólóm is ilyen fehér (vékony) szálas anyaggal telített...

/kérem azok válaszát akik ismerik ezt az anyagot... köszönöm!/ :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15643) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Van még a Tescoban ez a sulikezdéses cucc? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15644) Met válasza Bjørgersson (#15643) üzenetére


Met
nagyúr

Na, csak nem rászántad magad hogy befejezd a 8 általánost? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15645) Bjørgersson válasza Met (#15644) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Dehogy, ha eddig nem sikerült, akkor már nem erőltetem inkább... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15646) krizmo_ válasza Bjørgersson (#15643) üzenetére


krizmo_
addikt

A katalógus szerint szeptember 2-ig tart. :K

(#15647) Bjørgersson válasza krizmo_ (#15646) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Király, köszönöm szépen! Mondjuk azt a noname TS spirálfüzetet nem látom benne, de gondolom nem is fognak szeptember 2 előtt kifogyni belőle. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15648) #33253120 válasza Bjørgersson (#15643) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát persze. :)

(#15649) krizmo_ válasza Bjørgersson (#15647) üzenetére


krizmo_
addikt

Nagyon szívesen! ;)
Abból csak nem fogynak ki, eddig minden éveben pár forintért kínálták szeptember végén már.

(#15650) Shingen válasza #33253120 (#15648) üzenetére


Shingen
addikt

;] Hát ez jó!

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.