Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) fess válasza leslieke (#11094) üzenetére


fess
őstag

Nálunk a damilos módszer bevált, bár már az erkély aljára és a korlát tetejére is raktunk, majd az egészet lefedtük uborkahálóval. Miután elszoktak, levettük őket. De amióta macskánk van és megpiszkálja a lábukat mikor leszállnak, eszükbe se jut idejönni, szóval én a macskát ajánlom, a gyerekek is élvezik majd :D

(#11102) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszi mindenkinek. Első körben zsineg és krepp papír lett felszerelve, kiegészítve pár zörgős papírzacskóval.

fess: a következő a damilos módszer lesz. Gyerek még nincs, macskát meg nem tartanék lakásban.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11103) philoxenia válasza leslieke (#11102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11104) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Van itt olyan akinek van az alkarján tetoválás? És ha igen akkor ott mennyire fáj? Mellkasnál elég jól birtam, most alkar következik. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11105) Rivaul válasza skitzoo (#11104) üzenetére


Rivaul
addikt

Van egy barátom (bár azután amit mondok róla ki tudja). Szóval ő olyan mint egy lány. Mindemellett többször is elég nagy felületen tetováltatta az alkarját. Ha ő kibírta akkor bárki :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11106) Anulu79


Anulu79
addikt

Nem tudja valaki, hogy létezik olyan oldal a neten ahol különböző frizurák vannak és egy fénykép feltöltésével lehet megnézni, hogy az hogyan áll az illetőnek?

(#11107) sgergi válasza Anulu79 (#11106) üzenetére


sgergi
veterán

Hirtelen csak nőieket találtam: [link] [ez egész jónak tűnik]
Google keresés.

[ Szerkesztve ]

(#11108) Jorus válasza skitzoo (#11104) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem vészes.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11109) Rico83 válasza skitzoo (#11104) üzenetére


Rico83
tag

Ifjú titán koromban én is oda varrattam, maszek walkmanmotor+injekcióstű kombóval, nem pisiltem össze magam a fájdalomtól, inkább viszketett. :K
Bőven kibírható.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11110) philoxenia válasza Anulu79 (#11106) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11111) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Kéne nekem valami kence vagy spray amit fémre lehet felvinni és színtelen. Rozsda gátlására kéne. Van egy víznek kitett felületem ami már kicsit rozsdál, ezt eltüntetem de szeretném megakadályozni az újra rozsdásodást. A színtelenség meg fontos mert autó egy elemétől van szó és nem cseszném össze a fényezést.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11112) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne a vendéglátásban jártas fórumtársaktól, hogy ahhoz, hogy valaki egy kocsmában pultosként dolgozhasson (egyedül), mindenképpen kell a vendéglátós végzettség? Úgy hallottam, hogy az aznap dolgozók közül legalább egynek rendelkezni kell a végzettséggel, igaz ez? :F
Köszi előre is. :R

Up the Irons!

(#11113) Rico83 válasza EmberXY (#11112) üzenetére


Rico83
tag

Nem tudom arra hogy működik de felénk nem szükséges ilyen végzettség, csak türelem a bunkóbb vendégekhez és talpraesettség.Szerintem máshol sincs ez máshogy.Van is egy hölgy ismerősöm, aki hétvégente "pultoskodik" de hétköznap titkárnő. :K
Valamint régebben mikor még szakácsként érvényesültem, egy pincéremnek sem volt vendéglátós végzettsége.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11114) Rico83 válasza Rivaul (#11111) üzenetére


Rico83
tag

Carplan átlátszó rozsdagátló.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11115) EmberXY válasza Rico83 (#11113) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy barátom mondta ezt, állítólag valami új törvényi szabályozás miatt... :F
Nyitni szeretne egy kocsmát a közeljövőben, és most kezd majd komolyabban utánajárkálni a dolgoknak, viszont én majd dolgozni szeretnék ott, de nincs vendéglátóim/felszolgálóim, vagy minek is hívják éppen, ezért érdekelne a dolog.

Up the Irons!

(#11116) Rico83 válasza EmberXY (#11115) üzenetére


Rico83
tag

Fenemód sok új törvény van mostanában úgy tűnik... :(((
Mindenesetre régebben nem volt ilyesmire szükség.Az a biztos ha a barátod megkérdezi.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11117) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi a frizurás tippeket!

(#11118) concret_hp válasza EmberXY (#11112) üzenetére


concret_hp
addikt

minden helyen kell lennie legalább 1 embernek akinek az a végzettsége amit csinál, ez nem új találmány

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11119) Rivaul válasza Rico83 (#11114) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11120) spiritex


spiritex
veterán

Érdekes kérdésem lenne. Felújítottuk a fürdőszobát, a csaptelep maradt a régi, viszont valami történhetett, mert amikor megengedjük a vizet, az első fél percben kőolaj szaga és íze van. Szerintetek mi történhetett? Valami új tömítés, vagy mi a franc, mert ez így kb. elviselhetetlen. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11121) spiritex válasza spiritex (#11120) üzenetére


spiritex
veterán

Most jut eszembe, hogy a hideg vizet szerintem új csövekkel vezették el, mert a felső-szerelésű wc tartály helyett alsó-szerelésű lett, így a csaphoz is új cső megy.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11122) razorbenke92 válasza spiritex (#11121) üzenetére

Igen, ez az új cső miatt van. Nálunk is volt rá eset, elég soká múlt el :S

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11123) spiritex válasza razorbenke92 (#11122) üzenetére


spiritex
veterán

Ez elég szomorú... Lehet, hogy akkor a meleg vizes csapot fogjuk inkább erőltetni, annak a csövét nem cserélték. Bár akkor meg hogy fog tisztulni a hideg vizes? Ez azért borzasztó, hogy az ember nem ihat vizet a csapjáról.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11124) razorbenke92 válasza spiritex (#11123) üzenetére

Hát, azt meg kell jegyezni mondjuk, hogy a mienk is azért ment ki lassan (konyhai csapról volt szó) mert a rossz íze miatt még a főzéshez is a fürdőszobából vittük a vizet, akkoriban csak mosogatni használtuk a csaptelepet. Aztán mire már teljesen megszoktuk, egyszer csak már nem volt büdös. Ez kb 6-8 hónap volt.

Szerintem ha nem is isztok belőle, ennyi biztos elég lesz nektek is. Hacsak nem mosogatógépetek van, akkor át kell állni kézire ;]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11125) philoxenia válasza razorbenke92 (#11124) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11126) razorbenke92 válasza philoxenia (#11125) üzenetére

Jaja, volt ilyen a kollégiumban, ahol laktam korábban, de akkoriban még drágábbak voltak, plusz eszembe sem jutott, hogy az aktív szén szagmentesíti is.

De jó, hogy mondtad, ahol most lakom, nincs ilyen, lehet viszek egy sajátot.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11127) MaxxDamage válasza Vakegérke (#11075) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Téged kérdezlek mint "ImgBurn" szakit, hogy ez mitől van/lehet ? (99% -on dobta nekem ezt..)
/még mindig a Borat -ot akarnám kiírni :P ;] /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11128) Rico83 válasza MaxxDamage (#11127) üzenetére


Rico83
tag

Ez alapján próbáld meg kijavítani, vagy próbáld ki ezt az íróprogramot.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11129) Vakegérke válasza MaxxDamage (#11127) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még hogy én szaki? :N

Az a helyzet, hogy ritkán használtam a progit, inkább tartalékként tárolom. Nálam a Nero a menő, idáig még nem volt gondom vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11130) MaxxDamage válasza Rico83 (#11128) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi amint gép előtt vagyok meg is nézem.

Vakegérke: én is most használtam elöször és meglepő mód elindult az írás ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11131) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Allergiás tüneteket mindenféle szarfos gyógyszer nélkül tudok csillapítani valami házi okossággal? Szem- és szájpadlásviszketésre gondolok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11132) cattus válasza Bjørgersson (#11131) üzenetére


cattus
őstag

Nem épp "házi okosság", de Calciumos pezsgőtabletta nekem segített. Mondjuk érdekes módon amióta több zöldséget (főleg salátát) fogyasztok, szinte el is múltak a tünetek. Szóval azt is tudom javasolni.

Do the thing!

(#11133) spiritex válasza Bjørgersson (#11131) üzenetére


spiritex
veterán

Végleges gyógyulást sajnos vagy nem sajnos, de csak a vegán (tehát mindenfajta állati eredetű ételtől mentes) étrend hoz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11134) Bjørgersson válasza cattus (#11132) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, ezt az egy okosságot ismerem, de természetesen pont nincs itthon. :D Zöldséget, gyümölcsöt szerintem eddig is normális arányban fogyasztottam, mindenesetre köszönöm! :)

(#11133) spiritex: Nem is végleges gyógyulásra vágyom, mint írtam, csak a tüneteket szeretném csillapítani. A vegán részre pedig inkább nem reagálok semmit.. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11135) MaxxDamage válasza Rico83 (#11128) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ugyanaz az általad linkelt beáll. is :U :K
/azért köszi :R /
Az Ashampoo -val meg el sem tudom kezdeni az írást :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11136) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#11135) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Philips HQ6710 -hez hol kapható az a zacsis zselé (vagy mi is a neve annak) ? (már rég használtam és csak dobozába pihen)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11137) Rico83 válasza MaxxDamage (#11135) üzenetére


Rico83
tag

Akkor próbáld meg megigazítani a kábeleket lehet érintkezési hiba... :F

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11138) sutszi


sutszi
veterán

Keresek egy megbízható és normális budapesti ingatlanost, aki albérletek terén főleg a 13. kerületben vagy annak nagyon közeli részeiben érdekelt.
Google nekem is dob rengeteget, de olyan embert keresek akivel már volt pozitív tapasztalat.
Tud valaki ajánlani valakit?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11139) Bjørgersson válasza sutszi (#11138) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem itt nagyobb sikerrel jársz majd. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11140) sutszi válasza Bjørgersson (#11139) üzenetére


sutszi
veterán

Én is azt hittem.: [link] :DDD

Nagyon elment a téma így inkább bővíteni próbáltam az információs csatornák számát...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11141) MaxxDamage válasza Rico83 (#11137) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó is lett ! -Complete Burn- (köszönöm!) :C :R
/franc se gondolta volna.../
Am. van egy Blu-Ray íróm is a gépbe, de annyi eszem nem volt, hogy azzal is megpróbáljam :DD :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11142) Bjørgersson válasza sutszi (#11140) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja hogy már jártál ott, nem láttam, ne haragudj. :D Kérdezz rá megint, hátha most észreveszik, van, hogy egy-egy témára nagyon rápörögnek. Úgy emlékszem múltkor egyébként is beszéltek erről az albérlés dologról. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11143) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#11141) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Így megírva a korábbi FAIL -os eredmény.

"Truncate" -ba megírja, de semmi se játsza le :DD
/hagyom is a francba, reménytelen eset../ :U
Csak az ISO fájlba játsza le a PC-n

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11144) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
gondolom mindenki kapott ma a Gépháztól egy levelet. Van benne egy ilyen mondat:
> "Emiatt jelszóemlékeztető a jövőben nem is kérhető bizonyos szolgáltatók címeire!"

Mely szolgáltatók címeire nem lehet küldeni jelszóemlékeztetőt?

(#11145) föccer válasza kispx (#11144) üzenetére


föccer
nagyúr

Biztonsági okokból sajnos nem tehető publikussá a lista. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11146) Bjørgersson válasza kispx (#11144) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elsősorban a magyar szolgáltatókra tippelnék.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11147) Met válasza föccer (#11145) üzenetére


Met
nagyúr

Legalább azoknak szólnak akiknek olyan címük van?
Vagy majd csak jelszó emlékeztető kérésekor jön rá a júzer?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11148) föccer válasza Met (#11147) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, azt nem tudom, hogy mikor jön rá az user. Engemet nem érint. Már jó ideje ugyan ez a jelszavam, amivel napi többször lépek be (így kizárt, hogy elfelejteném).

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11149) kispx


kispx
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R
A KeePass programban elvan tárolva a jelszavam, szóval nagy baj nem érhet. Viszont érdekelt volna, hogy melyik e-mail szolgáltatót kellene otthagyni a biztonsági rései miatt.

(#11150) Deck válasza kispx (#11149) üzenetére


Deck
titán

A gmail meg a hotmail biztonságos mást meg felesleges használni. ;) Aki meg citromail, freemail és társait használ az így járt. A 2 magyar szolgáltatót cenzúráza az oldal.

[ Szerkesztve ]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.