Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) sutszi válasza pocokxx (#11698) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy jön ide a politika? Pontosan mire gondolsz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11702) tonyrulez válasza pocokxx (#11698) üzenetére


tonyrulez
őstag

Miért, para van?

4 8 15 16 23 42

(#11703) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Magam is így gondolom, de vannak, akik nem...
paralinkek:
[link] [link] [link]...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11704) sutszi válasza pocokxx (#11703) üzenetére


sutszi
veterán

Hát szerintem ez elég elszállt ötletelés...

RFID technológiát alkalmazó eszköz már most annyi van az országban mint égen a csillag... ez emberek követésére alkalmatlan... kifejezetten néhány méteres max hatótávolságú adatkommunikációra fejlesztették ki.
Pl. mobilfizetés NFC képes mobillal...most volt tesztelése az elmúlt évben...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11705) shteer válasza pocokxx (#11703) üzenetére


shteer
titán

jó kis források :DDD hihető mind

..szerintem jónak tűnik

(#11706) philoxenia válasza pocokxx (#11703) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maguk az adatok másolhatók inkább ez okoz veszélyt, könnyebb visszaélni vele, ha csak az elektronikus azonosítást használják valahol.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11707) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Csuklóízületeket lehet valahogy erősíteni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11708) philoxenia válasza Bjørgersson (#11707) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Edzéssel....

Kb. 15. Perctől "kalapácskéz"...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11709) CloZee


CloZee
aktív tag

Ha jól tudom az 1936-os Olimpiai megnyitó, amit Hitler konferált az volt az első televíziós adás, ami kijutott az űrbe. Akkor elméletileg az első kontaktunk az idegenekkel ez az adás lehet?

Ha igen, milyen messze tarthat jelenleg ez a jel?

[ Szerkesztve ]

(#11710) Met válasza CloZee (#11709) üzenetére


Met
nagyúr

Jó hogy fáradt gőz topic, de ennyire? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11711) cattus válasza CloZee (#11709) üzenetére


cattus
őstag

Lényegében igen. A távolságot, ameddig eljutott meg egyszerűen ki lehet számolni a rádióhullám terjedési sebességéből és az azóta eltelt időből. Amúgy pont ezt a témát dolgozza fel a Kapcsolat című film is.

Do the thing!

(#11712) shteer válasza cattus (#11711) üzenetére


shteer
titán

egyik kedvenc filmem. de a befejezése valami ótvar sz*r :D

..szerintem jónak tűnik

(#11713) CloZee válasza cattus (#11711) üzenetére


CloZee
aktív tag

Akkor jól emlékeztem, hogy mintha láttam volna valami filmben azt, hogy az idegenek úgy üzennek, hogy Hitler beszédét vágják össze, vagy küldik vissza 1:1-ben. De azt hittem álmodtam :DDD Viszont most, hogy mondod beugrott, hogy az üzenetben volt elrejtve a tervrajz, vagy hogy

(#11712) shteer: Szerintem jó a befejezés, bár az elképzelt világ tényleg érdekes, viszont azt is próbálja megmagyarázni miért olyan amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#11714) EmberXY válasza CloZee (#11709) üzenetére


EmberXY
addikt

Elvileg a rádióhullám a világűrben fénysebességgel terjed, így annyi fényévre jutott el, ahány éve sugározták, vagyis kb 78 fényévnyire, legalábbis szerintem....

Up the Irons!

(#11715) Rivaul válasza EmberXY (#11714) üzenetére


Rivaul
addikt

:Y Kivéve ha a jelet fogta egy csillaghajó és a deutérium meghajtással sokkal továbbra vitte mi kis Adolfunk szavait. Ebben az esetben 7-es görbülettel számolva valahol a delta kvadránsban lehet most. És ki tudja? Lehet soha nem látott ellenség fogja csillag fehérre festeni az univerzumot...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11716) EmberXY válasza Rivaul (#11715) üzenetére


EmberXY
addikt

Az is lehet, hogy már válasz is jött... A magyar közpénzek elosztását pl. a ferengik segítik egy ideje, ez is biztos. :DDD

Up the Irons!

(#11717) Rivaul válasza EmberXY (#11716) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet a mi vezérünk is egy Ferengi? Színbe és mentalitásban stimmel :F A valutánk is lehetne latínum hisz mind1 hogy forint vagy, latínum az ami nem kompatibilis a világ többi pénzével. Nah de egy szónak is száz a vége, éljen Han Solo :C

Lehet kéne aludnom egy kicsit :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11718) EmberXY válasza Rivaul (#11717) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet.

Up the Irons!

(#11719) SAOneill69


SAOneill69
csendes tag

Sziaszok!
Elhagytam vagy ellopták androidos telefonomat, meg lehetne találni de nincs bekapcsolva az adatforgalom a telefonon. Be lehet kapcsolni ezt sms-en küldött kóddal vagy más módon?
Tud valaki segíteni ebben? Köszönöm a segítséget.

(#11720) Bjørgersson válasza SAOneill69 (#11719) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A telefonod topikjában kérdezősködj inkább szvsz. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11721) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Véletlenül nyitva felejtettem éjszakára a hűtő fagyasztó részének ajtaját. Nem teljesen, csak résnyire, egy kicsit olvadt le belőle, a kaják megmaradtak, de nem is ez a lényeg.

Hosszabb távon okozhatott a hűtőben bármilyen károsodást ez az incidens? Mert végülis működik tovább, csak remélem ez így is marad.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11722) upsyka válasza Apollyon (#11721) üzenetére


upsyka
aktív tag

Semmi baja nem lesz, egy kis többletfogyasztás lett az áramba.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#11723) Vakegérke válasza Apollyon (#11721) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aggodalomra semmi ok. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11724) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Huhh, köszi, hála égnek :D

Az árammal nem lesz gond, már szinte minden energiatakarékos itthon :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11725) Alg


Alg
veterán

Üdv!

Repülőre milyen bőröndöt/táskát érdemes venni?
Nem nagy nyaralásról, csak max. 2-3-4 napos utakról lenne szó (azaz 2-3 váltás ruha elég ha belefér).

:R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11726) Jorus válasza Alg (#11725) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ami belefér az adott légitársaság által megszabott mérethatárok közé a feladható és a fedélzetre vihető poggyász tekintetében. Emellett jó, ha zárható és merev borítású, nem érzékeny zárral szerelt, görgőkkel ellátott.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11727) Alg válasza Jorus (#11726) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Ahogy utánanéztem, most (Hétfőn megyünk-Szerdán jövünk) még beleférek kézipoggyászba is akár (LOT)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11728) leslieke válasza Alg (#11725) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy normál hátizsák elég erre, és azzal a légitársaságnak se lesz gondja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11729) concret_hp


concret_hp
addikt

hideg vízben való úszáshoz milyen krémet szoktak használni? (neoprénem az hiszem mrá nem lesz addigra mire kellene)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11730) 5teve válasza concret_hp (#11729) üzenetére


5teve
senior tag

fókazsír?

:D

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#11731) philoxenia válasza concret_hp (#11729) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11732) concret_hp válasza philoxenia (#11731) üzenetére


concret_hp
addikt

nem rossz, de vmi egyéb ötlet is jöhetne :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11733) rii


rii
nagyúr

sziaszok

nincs nagy általánosságban Akkumulátor topik

nekem egy olyan akku kellene ami mondjuk 2 db kisizzót (kerékpárlámpa) meg tud hajtani több órán át ... legalább 4 órát bírjon

volna ilyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11734) concret_hp válasza rii (#11733) üzenetére


concret_hp
addikt

kerékpárlámpát teszkós elemmel is működtetsz 1-2 napig simán, szóval erre bármilyen akksi jó szerintem

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11735) Rivaul válasza rii (#11733) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha kerékpárra kell akkor barkácsolj rá egy dinamót :) Amúgy meg azt bármilyen akku/elem elbírja 4 órát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11736) philoxenia válasza rii (#11733) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha kész lámpa jó, (mostanában ledes) arra bármelyik elég, valódi izzónál 2 vagy négy góliát akkut érdemes használni, attól függően, hogy 3 vagy 6 voltos az izzó. Zseblámpában is terjed már a ledes, de az erősebb ledek is sokkal lassabban merítenek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11737) rii


rii
nagyúr

(#11734) concret_hp: igen .-) jól bírják a teszkós, meg s-budget elemek ... de a LED-es lámpákat csak ... oda kifejezetten nem éri meg vacakoln iaz akkuval ... mert vagy 1 hónapig elvagyok az elemekkel ... de még itt is zavar az hogy utána eldobálom az elemeket )))))-.

(#11735) Rivaul: hát azé dinamózni .-) bőven elég a szembeszél ,-D
van 4 db jófajta AA-s akkum még .. bár már jópárévesek, meg jópár töltsen túlvannak .... meg hozzá egy 4-es elemtartóm ... de akkor megprószálom .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11738) rii válasza philoxenia (#11736) üzenetére


rii
nagyúr

gondotlam rá, hogy LEDesítek .... gány módon .. ahogy én "értek" (nem értek) az elektronikáhotz :DDD

ezt szeretném felrtenni az utnáfutóra ....
vagyis ebből kettőt .-)

meg akkor megnézem még a góliát akkukat ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11739) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Lehet volt már a kérdés, de felteszem ;)
HP (HD-s /1366x768/ noti) FHD LED TV-re kötve a képernyő beáll. belőttem 1920x1080 -ra és a kép nem "teljes" nagyságra... ez hogyan orvosolható ? :U /HDMI -vel van összekötve/ Win 8.1 Pro 64bit van a gépen

Képet mellékelek, de elég sötét így nem a legjobb, de lényeg kivehető...

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11740) sutszi válasza MaxxDamage (#11739) üzenetére


sutszi
veterán

Még Win7-nél volt ez Windwos gomb + P nyomogatása mint "megoldás féle", és akkor jó eséllyel eltalálta. A másik, hogy van driver beállításoknál (Ati, Nvidia), hogy a natívhoz képest alacsonyabb felbontás esetén középre teszi a kisebb képernyőt...

Bár ezt most leírtam...de visszaolvasva annyira nem egyértelmű, hogy mi is a problémád?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11741) MaxxDamage válasza sutszi (#11740) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! :R
Rávezettél a lényegre, ezzel megoldva a probléma ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11742) concret_hp


concret_hp
addikt

a harminckettesek tere elnevezés honnan ered?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11743) Vakegérke válasza concret_hp (#11742) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hősök voltak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11744) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok! :)

Egy viszonylag egyszerű dologhoz lenne kérdésem, amit mégsem tudok megoldani.
Kaptam egy Windows 7-es laptopot rokonomtól és egy új felhasználói fiókot szeretnék létrehozni rajta, ami nem kapna adminisztrátor jogot.
Itt az a gond, hogy Vezérlőpultban nincs ott a lehetőség, hogy új fiókot hozzak létre.
Itt egy kép is: [link]

Az asztali gépemen ott van a Felhasználói fiókoknál, hogy Felhasználói fiók létrehozása vagy törlése.

A Vezérlőpult\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok kezelése\Speciális\Speciális\Helyi felhasználók és csoportok\Felhasználók alatt már sikerült hozzáadnom egy fiókot, de ebbe nem enged bejelentkezni. Ráadásul kötelező volt megadni jelszót is, pedig én egy sima jelszó nélküli fiókot szeretnék.

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#11745) philoxenia válasza xlaxix (#11744) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem rendszergazdakent vagy bejelentkezve a gepen ugy latom... a fioktipus modositasaval kezdd!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11746) xlaxix válasza philoxenia (#11745) üzenetére


xlaxix
tag

Ha minden igaz akkor rendszergazda fiókba vagyok belépve.
Vezérlőpult\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok kezelése\Felhasználók alatt fel vannak sorolva a felhasználók és le van mindegyik fiók mellé írva, hogy melyik Tartományba és melyik Csoportba tartozik.
A jelenlegi fiók a Rendszergazdák csoportban van.

Végül pont ebben a pillanatban sikerült bejelentkezni az új fiókba. Az volt a gond, hogy a "Másik felhasználó"-nál a bejelentkezés alapból valamelyik másik tartományban történt. Átírtam bejelentkezésnél a tartományt a számítógép nevére és be tudtam jelentkezni. Amúgy a másik tartományt nem lehet valahogy törölni? Abban a tartományban lévő fiókokhoz nem tudok bejelentkezni, mert nincs semmilyen fiók információm.

Egy másik probléma is lenne. Nem tudom a fiókról leszedni a jelszót. Már fiók készítéskor kötelező volt a jelszót megadni és ahol találtam rá beállítást ott is kötelező volt a jelszót megadni, nem volt olyan lehetőség, hogy nincs jelszó.

Az asztali gépemen is megnéztem ott körülbelül 3 kattintással lehet új fiókot készíteni.
A laptopon rengeteget kellett szerencsétlenkednem míg rájöttem hogyan lehet elkészíteni és belépni.
Ráadásul ezek a tartományok nagyon bekavartak.

(#11747) philoxenia válasza xlaxix (#11746) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem kérdezz a Win 7 topikban ! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11748) Rivaul


Rivaul
addikt

Hogy lehet egy osztott családi házat A és B részre bejegyeztetni? Egy a közmű, egy a telek de más az élettér és semmi közöm ahhoz aki a túl oldalon van de emiatt sok problémába ütközök. Mondták hoyg lehet ilyen osztást csinálni csak azt nem tudom hogy és merre induljak el.

Kivételesen komolyabb jellegű válaszokat várnék ha lehet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11749) jeneiagi


jeneiagi
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni! Vásároltam a kisfiamnak Xbox 360-hoz csatlakoztatható uDraw konzolt. A használati utasításnak megfelelően bekapcsoltuk, de nem reagál. Kéri a program, hogy nyomjuk meg az "A" gombot, ám nem történik semmi! Van valami tanácsotok? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#11750) philoxenia válasza jeneiagi (#11749) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem itt kérdezz, biztosan több a hozzáértő. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.