Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) MaxxDamage válasza Bjørgersson (#11800) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

;)
Köszi a korrigálásért ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11802) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
találtam egy panasonic kazettás/aux-os autós rádiót!
Hogy tudnám ezt akkuról kipróbálni?
van rajta egy csatlakozó amiből kijön egy csomó vezeték és ez a sok vezeték 2 csatlakozóba menne bele.
de persze ez a 2 csatlakozó nincs rajta csak lógnak simán a vezetékek.
Próbáltam azt hogy a pirosat(+) és a feketét(-)-ra kötöttem de semmi meg se nyikkan!
Én kötöm rosszul vagy a rádió rossZ?

CSAK a puffin :)

(#11803) Nkboy válasza PC4200 (#11802) üzenetére


Nkboy
senior tag

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11804) PC4200 válasza Nkboy (#11803) üzenetére


PC4200
tag

Ezt láttam én is
Akkro ugy kössem hogy
a Pozitívra:
Piros, sárga

a negatívra:
kék, narancs fekete?

CSAK a puffin :)

(#11805) Nkboy válasza PC4200 (#11804) üzenetére


Nkboy
senior tag

Pozitív : Piros, sárga

Negatív: Csak a fekete

A rádió hátulján, van (elvileg) egy biztosíték, ellenőrizd, jó e.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11806) PC4200 válasza Nkboy (#11805) üzenetére


PC4200
tag

SAjnos semmi.. biztosíték a sárga vezetéken van csak de az meg jó.
Lehet hogy akkor tényleg elromlott :((

CSAK a puffin :)

(#11807) CloZee


CloZee
aktív tag

Megtalálható valahol az összes eddigi kihúzott szám, amit ötös lottón húztak ki? Érdekelne, lettem-e volna bármikor is milliomos

(#11808) PC4200 válasza CloZee (#11807) üzenetére


PC4200
tag

http://www.szerencsejatek.hu/otoslotto

itt van eddigi nyerőszámok: XLS CSV HTML

http://www.szerencsejatek.hu/xls/otos.html

CSAK a puffin :)

(#11809) Rivaul válasza CloZee (#11807) üzenetére


Rivaul
addikt

A szerencsejáték oldalán az adott lottónál, még statisztikák is vannak egy adott számról.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11810) Nkboy válasza CloZee (#11807) üzenetére


Nkboy
senior tag

Persze, hogy megvan. Milyen formátumban kell? xls, csv vagy html

Az Ötöslottó eddigi nyerőszámai

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11811) CloZee


CloZee
aktív tag

Köszönöm, ez fölött rendesen átsiklottam. :R

(#11812) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok
strandokon ahol vannak csúszdák, és 2 személyes úszógumival lehet lecsúszni, olyat hol találok a neten ?
szeretnék olyat venni, de nem tudom hogy keressek rá :D

(#11813) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Paprika őrleményt keresek, nagy mennyiségben. Nem eladni akarom, hanem otthoni felhasználásra, mert nagyon szeretem.
Valaki tudja esetleg, merre érdemes egyáltalán nézelődni? Eléggé drága ahhoz képest hogy kb nemzeti eledel :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11814) Rivaul válasza Apollyon (#11813) üzenetére


Rivaul
addikt

Vidéki hirdetős újságokban sztem. Esetleg aukciós stb oldalakon. ITT is van egy.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11815) Pocee válasza Apollyon (#11813) üzenetére


Pocee
senior tag

könnyű bevásárolni kajliból,vagy nem jó minőséget kapsz vagy fel lesz ütve ezzel azzal.de mennyi kellene mégis,gondolom nem evőkanállal eszed reggel este...én sokat főzök de 2 kiló egy évre mindig elég.
De mint az előbb írták,vidéki hirdetésekből ha IFA számra kell.

Mr.Brightside

(#11816) Jorus válasza fasirTTT (#11812) üzenetére


Jorus
nagyúr

2-person water tube?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11817) philoxenia válasza Apollyon (#11813) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Falvakban lakó ismerősökkel érdemes próbálkozni, sokan termelnek kisebb mennyiséget, amiből csak pár kiló az eladó, a többi saját részre, ugyanabban a minőségben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11818) Vakegérke


Vakegérke
veterán

DVB-T adás, a set top box rendben lesz, mert viszek egy ilyent, csak az antenna harmatos anyám padlásán. Gondoltam, hogy veszek egy aktív spéci antennát, csak a bekötésről sehol nem találok információt.
A dekóder képes koax-on táplálni az erősítőt, már csak az a kérdés, hogy az aktív antennánál van-e valami extra barkácsolni való, vagy elég, ha csatlakoztatom a koax-ot.

Szóval hogy is van ez?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11819) philoxenia válasza Vakegérke (#11818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem csak "dugj és élvezz" akarom mondani "plug and play" :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11820) Vakegérke válasza philoxenia (#11819) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát izé...
Ez külön tápról üzemel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11821) philoxenia válasza Vakegérke (#11820) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem mindenképp van külön táp csak mókolni nem kell... Esetleg a set-top boxról kaphat tápot, ha egybeépítettet veszel...
Gyorsan utánaolvastam, a boxok tipikusan 5V tápot adnak ez hosszabb kábel esetén már gondolom kevés lehet.. Azért van szerintem a legtöbb antennának saját tápja...
Igazából szerintem keveset is fogyaszt, ez a megoldás sem olcsóbb és ez mókolós: [link]
Amúgy szerintem a Mindig TV topikban tájékozottabbak...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11822) Vakegérke válasza philoxenia (#11821) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp erre igyekeztem rámutatni, hogy a set top box a koax-on keresztül szolgáltatja a tápfeszültséget. Már csak az a kérdés, hogy az antenna csatlakozásánál kell-e valamiféle barkácsolás, vagy bekötöm a koax-ot, és vége a tortúrának.

Amit mutattál, annál barkácsolni kell. Olyan antenna kéne, ahol erre nincs szükség.

Szerk: Nem vagyok villanyos szaki, de úgy gondolom, hogy cirka 5 méternyi kábel esetén nincs veszteség, ami a feszültséget, vagy áramerősséget illeti.

Szerk 2: A linket köszönöm, őket is boldogítom a kérdésemmel. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11823) pjen válasza Vakegérke (#11818) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Inkább vegyél egy nagyobb yagit,ha muszály tedd ki a tetőre.

(#11824) Vakegérke válasza pjen (#11823) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is egy megoldás, köszönöm. :)

Még nem tudom, hogy mi lesz. A padláson van egy "ezer éves" antenna, és hogy őszinte legyek, még nem is láttam. Jelenleg felmérem az elméleti lehetőségeket, és az itt kapott tanácsokkal felvértezve döntök majd az üdvözítő megoldásról.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11825) philoxenia válasza pjen (#11823) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A komolyabb antennák sajna sokkal drágábbak...[link] vs. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11827) Rivaul válasza philoxenia (#11825) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos az első yagi maximális látótávja 3km, fák, épületek és időjárás függvényében egészen 500m-ig vagy az alá is csökken így azokat én sem ajánlanám. Mindemellett a yagi az irányított antenna tehát a forrás felé kell belőni a megfelelő vételhez ami már jó kis tetőn táncolást eredményez.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11833) pjen válasza Vakegérke (#11824) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A mindíg TV nél beírod a címet és jó közelítéssel ott a válasz hogy milyen antenna kell. :) Ha lehet inkább nagyobb nyereségű passzívat,minél magasabbra, mint aktívat.Az a baj ha zavart a jel az erősítő a zavart is erősíti. :)

Rivaul:olyan nincsen hogy az antenna látótávolsága 3 km.

[ Szerkesztve ]

(#11835) Vakegérke válasza pjen (#11833) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11836) Rivaul válasza pjen (#11833) üzenetére


Rivaul
addikt

Az jó mert vagy 10 ilyen antennát fogyasztottam el és elég sokat olvastam utána. természetesen nem szó szerint értendő amit írtam mivel egyszerű fórumos közlések híve vagyok... A képen linkelt yagi ugyan úgy viselkedik mint az otthoni wifi antennája. Azt is csökkenti minden. Optimális esetben az a yagi addig "lát". Ez természetesen egy fiktív szemléltető érték de ettől még nagyjából helytálló.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11838) pjen válasza Rivaul (#11836) üzenetére


pjen
félisten

Az antennának nem kell látnia semeddig,az adó torony kisugározza a jelet,mely jelen esetben egyenes vonalban terjed.Tehát a látó határig,ami álltalában 40-50km.Ezen belül nagyobb tereptárgyak takarásán kívül egyenletesen csökkenő térereő van.Ezért minél távolabb vagy az adótól annál nagyobb nyereségű antenna kell. :) Ajánlom Karl Rothammer Antenna könyvét.

(#11841) Anulu79


Anulu79
addikt

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ha 5 dv DVD filmet (tokkal együtt) szeretnék feladni postán akkor az mennyibe lenne?

(#11842) philoxenia válasza Anulu79 (#11841) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11843) Apollyon válasza philoxenia (#11817) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi a válaszokat!

Igen, arra én is gondoltam hogy ezeken az olcsó helyeken valszeg fel van turbózva valami extrával és onnan van nekik is a haszon..
Falun lévő család nincs, ismerősök közül meg nem tudok róla.. mindenki nagyvárosi :D – de azért próbálkozom.

Ha nem is kanállal eszem, de 2-3kg szerintem nálam is elfogy fűszerből / év, ha csak azt nézzük hogy ezt mind a húsokra teszem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11844) philoxenia válasza Apollyon (#11843) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha végképp nincs ismerős akkor piacon nénikéket kell keresni, a paprika tipikusan az amit internetről nem mernék rendelni... Szerencsére én falun élek....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11845) Rivaul válasza pjen (#11838) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából a wifi részről vannak ismereteim ezen antennák miatt és azok alapján írtam a hozzászólásaim. Ha ez a tv esetében másként van akkor elnézést a helytelenség miatt. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11846) pjen válasza Rivaul (#11845) üzenetére


pjen
félisten

Semmi tanulunk, erről szól a történet. Te sokkal többet segítesz minthogy elnézést kérj.

(#11847) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
1 km távolságból kb. milyen hangos egy Boeing 737-es felszálláskor?
Remélem jó helyen tettem fel a kérdésemet.

(#11848) Jorus válasza mustang08 (#11847) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagyon sok mindentől függ. Pontos típus (B737 Classic 2-3-4-500-as, B737 NG 6-7-8-900-as), az adott gép terhelése, a hajtóművek kiválasztott üzemmódja, a magasság és távolság viszonya, a légköri- és szélviszonyok, a megfigyelés pontos helye, a tereptárgyak, épületek elhelyezkedése a megfigyelés helyén, stb. Általánosságban Budapesten a pályák irányvonalában 1 km-es távolságban 50-70 dB a zajterhelés felszállás során.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11849) mustang08 válasza Jorus (#11848) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Kösz, csak egy körülbelüli értékre voltam kíváncsi, mert ingatlan vásárlás előtt állunk és a kiszemelt ház kb. 1km-re van a Sármelléki repülőtértől. Pontosabban az utca párhuzamosan fut a kifutóval és a ház pont a kifutó végénél van. A menetrend szerint legsűrűbben 737-esek, ATR-72-600-asok és A320-asok szállnak fel és le.

[ Szerkesztve ]

(#11850) Jorus válasza mustang08 (#11849) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találod a Liszt Ferenc Repülőtér és környékének zajterhelési térképét, közelítő infónak megteszi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.