Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11201) philoxenia válasza Vakegérke (#11200) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Árusoktól bóvli, bevásárlóközpontból megveheted, de először egy olcsóbbat vegyél, hogy kipróbáld.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11202) EmberXY válasza spiritex (#11194) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem a túlfeszültség az ok, a becsapódás helyén (általában a villámhárító) átfolyó áram mágneses tere indukál hatalmas feszültséget a közelben lévő vezetőkben. Legalábbis ez a gyakoribb, elvileg 3 féle terjedése lehet (link), de pl. apám biztosítós, tőle tudom, hogy a villámkár bejelentésekor általában erre az induktív hatásra szoktak hivatkozni, és a szerződésekben is ez szokott szerepelni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#11203) spiritex válasza EmberXY (#11202) üzenetére


spiritex
veterán

1 hónapja történt, hogy egy villámcsapás nyomán szüleimnek leégett a teljes tetőszerkezete. Szerinted meg lehet azt mondani, hogy a házba csapott bele a villám, vagy a közelben és valami szikrát vetett a padláson? Egyáltalán hogy éghetett le? Volt fent több villanyvezeték a padláson, 1 db védőtetővel ellátott külső szerelésű konnektor, emellett 1 digi tv szatelit antenna a bejövő áramvezeték árbócára szerelve! és 1 digitális földi adáshoz való UHF antenna egy nagyobb árbócon. A ház és az árbóc sem volt leföldelve. Mindkét szomszédos ház jóval magasabb a miénknél, de az udvarunkban levő fa is 4-5 méterrel magasabb a házunknál árbócostól. Az utcában sok számítógép tönkrement, sok helyen elégett a telefonvezeték a falban, szétrepültek az adsl szűrő dobozok, stb. A közvetlenül mellettünk levő szomszédok gömbvillámot láttak átosonni a kertjükön 2-3 méter magasan... amit megerősített egy 2 utcával arrébb levő másik illető is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11204) Vakegérke válasza philoxenia (#11201) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hááát, ha olcsóbbat veszek, az is bóvli kategória. Próbára azt hiszem, jó lesz.

Köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11205) EmberXY válasza spiritex (#11203) üzenetére


EmberXY
addikt

Elektromos tűzhöz sajnos nem sok kell, pl egy zárlat során megolvad/meggyullad a kábel szigetelése, lecsöpöghet, onnan már tovább tud terjedni a tűz akármin, ami éghetőt talál... Ha tűzeset történt, akkor bizonyára a tűzoltóságot is értesítették, így a tűzvizsgálónak meg kellene tudni állapítani, hogyan keletkezhetett a tűz, vagy hogyan/honnan terjedt. Ha a legnagyobb kárt a szüleidnél okozta, elképzelhető, hogy oda csapott be, de ezt a hatóságok tudják megállapítani (remélhetőleg).

Up the Irons!

(#11206) Rico83 válasza Vakegérke (#11204) üzenetére


Rico83
tag

Ömm...mihez is használnál kerámiakést?
Én utoljára csomagológépnél használtam ilyet a hőátadó képessége miatt.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#11207) philoxenia válasza Vakegérke (#11204) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem jött be, mert igazából nem lehet élezni, nekem az acélkéseim élesebbek. Ellenben nem veszti el az élét, tehát aki ritkán élezi a késeit, annak beválhat. ellenben még késes topik is van a PH!-n...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11208) skitzoo válasza Vakegérke (#11200) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ismerősöm szakács és nem panaszkodott rá. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#11209) razorbenke92 válasza Vakegérke (#11204) üzenetére

Nem tudom, mennyire vagy az anyagszerkben (is) szaki, de azzal vigyázz, hogy a kerámia kegyetlenül rideg anyag.
Anyós(jelölt) kapott egy baromi drága kerámia szettet. Mondtam neki, vigyázzon vele, mert nagyon rideg anyag.
3 nap múlva mentem, már két kés el volt törve, mert próbálta velük feszegetni a befőttesüveg kupakját, és kettőt kellett eltörnie, mire rájött, hogy mi is a gond. Azóta eltört egy másikat is, mert elejtette.

Amit még érdemes tudni, hogy a bóvlik között vannak olyanok is, amik nem kerámiák, csak kerámia bevonatosak. Nagyon fancy színesek, meg tapintásra is olyanok, de az élükön szimplán látszik, hogy acél.
Megkérdeztem az eladónőt, hogy ez kerámia kés-e (úgy volt kiírva). Mire kioktatott belőle, hogy az az. Én meg jót kacagtam magamban. Max annyira jó, hogy kevésbé tapad rá az étek a kés lapjára.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11210) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R Süllyedek is szégyenemben...

Let's begin, de gozaimasu!

(#11211) Zozzant válasza Vakegérke (#11200) üzenetére


Zozzant
addikt

A kis zöldségpucolót az asszony nagyon szereti, ellenben a hegyük mindegyiknek (nagy, közepes, kicsi) letörött már :( Tescoban vettem Korona Kaposvár.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11212) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a sok infót. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11213) CloZee


CloZee
aktív tag

hali
Ha visszaküldök egy routert garanciára az ipon-hoz, és nem lehet megjavítani, akkor mekkora az esélye annak, hogy levásárolhatom az árát és nem egy ugyan olyat fogok kapni? Esetleg kérhetem, hogy inkább le szeretném vásárolni ráfizetéssel egy drágábbra?

(#11214) Rivaul válasza CloZee (#11213) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem simán levásárolhatod ha azt szeretnéd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11215) 4ron


4ron
senior tag

Emberek, melyik az a mém, ahol valami dagadt, félmeztelen ázsiai (?) fickó kenegeti a mellbimbóit valamivel és a felirat "Úúú, de ott lennék!"? :D Egy istenért nem találom...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#11216) CloZee válasza Rivaul (#11214) üzenetére


CloZee
aktív tag

Köszi, rákérdezek.

Miért nem tudom törölni a G+ profilom? 3 mail cimem van, kettő profilját azonnal tudtam törölni, a 3. fő profilomat (ezt használtam is, kb 5 éves) nem engedi törölni.

502. That’s an error.

The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds. That’s all we know.

Már másfél napja.

(#11217) Rivaul


Rivaul
addikt

Ingyenes ingatlanos jogi segítségre lenne szükségem. Bp 11-ker vagy környéke. Tud valaki valamiféle elérhetőséget?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11218) philoxenia válasza Rivaul (#11217) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11219) Rivaul válasza philoxenia (#11218) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11220) -Mike-


-Mike-
addikt

Ha készítek egy saját felvételű videót, azt feltöltöm a youtube-ra és pénzt szeretnék keresni vele, mennyi az annyi? Egy kattintás 1penny? Hogy mérik ezt? Reklámnak van köze az elején ahhoz, hogy kereshessek a videóval?

[ Szerkesztve ]

(#11221) razorbenke92 válasza -Mike- (#11220) üzenetére

https://www.youtube.com/yt/creators/earn-money.html

Minden mindennel mindenhogy összefügg. Ezt nézd végig, kicsit többre jutsz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11222) bylow


bylow
aktív tag

Zenei kérdésem lenne !!!! :)) Hátha van itt régi "PARTY arc "

Réges régen Dj Budainak volt e jó száma (ill. keverte) és azt keresem. Meg próbálom le írni... többnyire asszem a szett vége felé rakta fel talán záró "nótának"

Ha jól emléxem akkor pici harangok szóltak, esőbb talán minden más nélkül, vagyis ilyen "harang játék" és aztán kórus szerűen volt benne szöveg valami ilyesmi : " ákán VAGY ákág" és ez viszhangzott

Aki régen járt Budaira az biztos ismeri, vagy szám címet szeretnék, vagy 1 youtube linket !

Köszi! Ja akár privátba is mert lehet ott hamarabb észre veszem

(bocs hogy nem teljesen prohardveres téma, de elvileg azonnali kérdés :DD )

ByLow #

(#11223) Bjørgersson válasza bylow (#11222) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi gond, a nem IT-s kérdéseknek itt a helye. :D Próbáld meg azért itt is, hátha itt hamarabb kapsz választ.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11224) raven84


raven84
senior tag

Sziasztok, 15-20 főre keresnék Budapest és környékén szállást ahol van kültéri medence. Esetleg tud valaki ilyesmit? Segítsetek.

(#11225) Jorus válasza raven84 (#11224) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gugli első találat - mondjuk 20 fő csücskös, no, de buli esetén ugye. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11226) raven84 válasza Jorus (#11225) üzenetére


raven84
senior tag

Foglalt sajnos :)

(#11227) #24334592 válasza raven84 (#11224) üzenetére


#24334592
törölt tag

airbnb? :U

(#11228) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A Her c. filmben ki Amy Adams magyar hangja? Egyszerűen nem találom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11229) sgergi válasza Bjørgersson (#11228) üzenetére


sgergi
veterán

Ruttkay Laura.

(#11230) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Netes utalás péntek du. meddig megy át?

(#11231) Bjørgersson válasza sgergi (#11229) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez gyors volt, köszi! Fejből ment vagy neten találtad?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11232) sgergi válasza Bjørgersson (#11231) üzenetére


sgergi
veterán

Internetes Szinkron Adatbázis. Elég hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#11233) Bjørgersson válasza sgergi (#11232) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tényleg az, nem ismertem eddig, köszi!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11234) sgergi válasza Bjørgersson (#11233) üzenetére


sgergi
veterán

Szívesen. Főleg régebbi filmeknél, vagy ahol több szinkron készült, ott jön jól.

(#11235) Rivaul válasza Dinter (#11230) üzenetére


Rivaul
addikt

Elvileg 4 órával zárás előtti utalás esetén ami ált du 6 úgy aznap meg kell érkeznie.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11236) Anulu79


Anulu79
addikt

Mára van valakinek valamilyen szabadtéri program ötlete?

(#11237) föccer válasza Anulu79 (#11236) üzenetére


föccer
nagyúr

Én tegnap libegőzni vittem a lányomat. Fent jókat lehet sétálni, kirándulni. Déutánra még pont jó lehet, egyébként sem egész napos program.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11238) Jorus válasza Anulu79 (#11236) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sör a kertben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11239) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi!
A sör majd az esti meccshez lesz. :)

(#11240) spiritex


spiritex
veterán

Aki ért a jogi, könyvelős dolgokhoz az kérem segítsen, hogy mi a legegyszerűbb és legolcsóbb módja annak, hogy hivatalosan, számlaképesen privát szellemi munkát vállaljak otthon a 4 órában bejelentett alkalmazotti állásom mellett? Hallottam valami olyanról, hogy "adószámmal rendelkező magánszemély", de nem tudom az működne-e. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11241) Bjørgersson válasza spiritex (#11240) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Édesanyámat megkérdezem és írok. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11242) spiritex válasza Bjørgersson (#11241) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! Azt is kérdezd meg légy szíves, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy maradok alkalmazott és a főnököm nem tudja meg, hogy adószámmal rendelkező magánszemély vagy esetleg KATA-s lettem, és a járulékot tovább fizeti, plusz én is fizetem a havi X ezret. :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11243) Bjørgersson válasza spiritex (#11242) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Oké, elküldtem ezt is. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11244) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11243) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már válaszolt is. :)

Igen, magánszemély válthat ki adószámot a NAV-nál. Ott tudják megmondani, hogy arra a tevékenységre váltható-e adószám. Elég nyugtatömböt vásárolni, számlaadásra nem kötelezett ebben az esetben. A tevékenységgel kapcsolatos költségekről (pl. irodaszer stb.) számlát kell kérni. Év végén az önadózós adóbevallásban valljuk be a bevételt csökkentve a költségekkel. Ez lesz a jövedelem, és ennek a 16%-át kell SZJA-ként befizetni. Mindíg az adóévet követő év február 25-ig kell leadni az adóbevallást, és az adót is ekkor kell megfizetni.
Lehet munkahely mellett is így dolgozni!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11245) spiritex válasza Bjørgersson (#11244) üzenetére


spiritex
veterán

De rendes! Köszönöm szépen! Ha nem baj, egy dolog érdekelne még. Engem azzal ijesztettek el ettől az adószámosditól, hogy nem nagyon működik, ha csak 4 órába vagyok bejelentve, mert nagyok lesznek a költségeim, mert a 4 óra miatt magam után is ki kell fizetni a TB-t, stb. Még ennyit megtennél, hogy megkérdezel, hogy tényleg más-e a helyzet, ha az ember nem 8, hanem csak 4 órába van bejelentve a munkahelyén? Köszi előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11246) Bjørgersson válasza spiritex (#11245) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Folytatás;

A KATA-s vállalkozó már bonyolultabb eset. Itt kötelező a számlaadás. A 4 órás állás mellett csak főállású KATA-s lehet az illető, ebben az esetben havi 50.000.-Ft-ot kell fizetni a NAV-nak.
Szerintem az előbbi verzió sokkal kedvezőbb, ha lehet azt a tevékenységet csak adószámmal végezni! A főnök nem tudja meg!!!

Ezt is mindjárt megkérdem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11247) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11246) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha csak magánszemélyes adószáma van, (nem vállalkozói), akkor nem kell járulékot fizetni maga után. Ha viszont KATA-s, vagy sima egyéni vállalkozó, akkor kell fizetni járulékot, mivel a 4 órás munkahely nem számít főállásnak. A KATA-s ilyenkor, mint ahogy azt már írtam az előbbi levélben, havi 50.000.-Ft-ot fizet, a sima egyéni vállalkozó kb. havi 80.000.-Ft járulékot.
Mindenképpen az lenne a legjobb, ha 8 órába lenne bejelentve. Akkor KATA-s vállalkozóként havi 25.000.-Ft a fizetendő, sima egyéni vállalkozóként pedig semmi járulékot nem kell fizetni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11248) spiritex válasza Bjørgersson (#11247) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon szépen köszönöm Neked és anyukádnak is! Ezer hála! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11249) Bjørgersson válasza spiritex (#11248) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kérlek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11250) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy asus eeepc 1008p-t.
Win 7,win8 és win xp nem tudom rávarázsolni, Általában a befejezésnél, vagy az első újraindítás után nem akar bebootolni. ( win xp egyetlen háttértárat sem lát szóval az is vakvágány ).
Csak USB csati van rajta, így azzal próbálom telepíteni. win 7 usb tool, vagy rufus.
Semmi nem akar működni.

Biost próbáltam frissíteni, de nem csinál semmi, megtalálja rom fájlt amit kér (1008p.rom) scanneli az USB-t majd a fájl de utána failedet ír ki.

tanácstalan vagyok. :(

segítséget és ötleteket előre is köszi! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.