Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) szallasi007 válasza Bird (#44500) üzenetére


szallasi007
őstag

Szevasz Papi, ha egyesével rakod be a ramokat mi történik?
Biost kéne frissíteni de ahhoz meg ugye be kéne üzemelni a gépet, másik proci esetleg?

(#44502) nyirobeni


nyirobeni
csendes tag

Sziasztok van egy ilyen alaplapom tudom nem új darab HP Compaq dc7600 USFF Socket LGA775 Motherboard 381029-001 376335-002 ,de azt szeretném megkérdezni ,hogy ez a videókártya müködni fog ,hogyha belerakom ?

videókártya :
http://www.aqua.hu/asus-radeon-hd5450-sl-1gd3-brk-1gb-ddr3-low-profile-hatlapi-kivezetessel-267731.html

(#44503) Bird válasza szallasi007 (#44501) üzenetére


Bird
addikt

Szeva papa! Gyakorlatilag mindig ugyanez a jelenség. Volt már ram csere is, de a probléma nem oldódott meg. Lehet alaplapi vezérlő?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44504) Boolash válasza Smiley (#44498) üzenetére


Boolash
aktív tag

Igen, igazad van, köszi a segítséget. Ez már nem annyira alaplapos téma, így időközben átvittem a kérdést egy VM-es topikba.

(#44505) trancemusic válasza nyirobeni (#44502) üzenetére


trancemusic
senior tag

Alaplap bios frissítése a legujabbra, akkor sztem 50-50 % hogy menni fog.
Próba nélkül ne vedd meg!!!

(#44506) nyirobeni válasza trancemusic (#44505) üzenetére


nyirobeni
csendes tag

Akkor ha felfrissítem a BIOS-át pl erre ,akkor 50% ,hogy menni fog a dolog ?
Ennél újabb frissítést nem találtam rá .
Típus: BIOS
Verziószám: 1.61 Rev. A(8 júl. 2009)
VERSION: 1.61 Rev. A
DESCRIPTION:
This package contains utilities that can be used to restore or update the
system BIOS on the supported desktop models with a 786D1 BIOS

[ Szerkesztve ]

(#44507) trancemusic válasza nyirobeni (#44506) üzenetére


trancemusic
senior tag

2009 szept. Hd5450 megjelenési dátum.
Talán...

945 chipsettel elméletileg mennie kellene, de futottam bele olyanba, hogy 1.1 pcie lapban nem működött a 2.0-ás kari.
1.0-án ez gyakori.

Ha megoldható hogy kipróbáld vásárláskor,akkor vidd magaddal a gépet.

Több külföldi fórumok olvastam anno hogy ez a chipset (más intel mellett) gyakran nem működik eggyütt 2.0-ás karikkal.(újabbakkal sem)
Nem nagy összeg,karton cigit nem kapsz az áráért, de azért ne szórjuk a pénzt ha nem muszáj szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#44508) Fineous


Fineous
csendes tag

Sziasztok!

Ha a gép nem kapcsol be (abszolút meg se moccan), és minden más alkatrész biztosan jó, az alaplapi zárlat lehet? Az alaplapi led világít, de azon kívül semmi. Néhanapján bekapcsol a gép, és onnantól elmegy az örökkévalóságig is, ha nem kapcsolom ki, viszont ha kikapcsolom, megint elölről minden. Asus P8P67 lapról van szó, púpos kondi, egyéb külsérelmi nyom nincs rajta. Ötlet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44509) nyirobeni válasza trancemusic (#44507) üzenetére


nyirobeni
csendes tag

Értem ,de akkor nekem más kártya is szóba jöhet ,és akkor az a lényeg ,hogy 2009-es vagy kicsivel korábbi legyen a megjelenése ,hogy ez az alaplap le tudja kezelni a videó kártyát ?

videókártya:
http://www.aqua.hu/gainward-geforce-210gt-1024mb-ddr3-pciexpress-dvi-hdmi-426018336-1923-lp-168621.html

[ Szerkesztve ]

(#44510) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Gigabyte GA-H170-D3HP alaplapot készülök venni, és inkább telepítés előtt kérdezek, minthogy közben megakadjak. BIOS/UEFI beállítással kapcsolatban szeretnék kérdezni. A manual 27. oldalán a Fast boot opció, a 28-31. oldalon lévő beállítások mire valók, és mit mire érdemes állítani?
Illetve ha lesz benne dedikált VGA, akkor az IGP-t letiltsam? Olvastam, hogy készülőben van a multiadapter, tehát előbb-utóbb az IGP együtt fog dolgozni a dVGA-val.
Előre is köszönöm, ha valaki leírja, mire jók ezek a beállítások! :)

(#44511) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Gigabyte GA-H97-D3H lapom van. A napokban feltettem a legújabb VGA drivert (15.40.10.64.4300) a hivatalos Gigabyte oldalról. Azóta ha kikapcsolom a LCD TV-m, amit monitor helyett használok, újraindul a gép. Win10 OP rendszert használok. Külön VGA kártyám nincs, a CPU-ban lévőt (Intel HD 4600-ost) használom.

Tapasztalt valaki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#44512) BGyulaHUN


BGyulaHUN
tag

Sziasztok!

Van egy Asrock 970 PRO 3-as lapom FX-6300-as procival.
Raktam bele 2*2 giga 1866mhz Geil Evo Corsa cl9-es ramot és 1*4 giga 1866mhz Kingston Hyperfury X cl10-es modult.
A bios szerint ezek 1600mhz-en futnak. Hol tudom őket beállítani 1866-ra? Előre is köszi! :R

(#44513) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A szomszéd gépe hülyéskedik.
Külső USB 3-as Toshiba vinyóra hibásan másol, de azt mondják, hogy másra is.
Pl. a képek csíkosak vagy összetörtek lesznek a videók alatt rossz a hang, stb.
Az első vinyót javaslatomra kicseréltették (bevizsgálás után cserélték tehát volt valami baja), de az új se jó.
Az alaplap emlékeim szerint egy FM2-es MSI.
A szomszéd már megnézette mással is és arra jutottak, az alaplap a rossz, szerintem meg semmi baja a gépnek.
Az lenne a kédésem, hogy milyen programokkal lehet kiszűrni a géphibát?

Előre is köszi :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#44514) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok ! Akarok alaplapot újítani.
A 1155-ös foglalattal szereltekből miért van ennyire gyanúsan kevés fajta ? Van velük valami gond ? Nem érdemes arra tervezni ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#44515) Blue Thunder válasza .Benett (#44514) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mert már kifutó széria.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44516) .Benett válasza Blue Thunder (#44515) üzenetére


.Benett
tag

Aha értem. :R Logikus :D
Érdemes még pl egy i5-ös konfigot , mondjuk egy i5-3470 ráépíteni? Olyan 4-5 évig nem akarnék fejleszteni utána. Sata 3-ba SSD menne. VGA-nak maradna a 7850 OC.
Mit tanácsolnál ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#44517) Blue Thunder válasza .Benett (#44516) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Relativ mennyi pénzed van rá...4-5 év mulva seholsem lesznek ezek a lapok, ha elromlik akkor kuka. Én a helyedben inkább 1150-ben gondolkodnék lecserélve a procit is (ha az adott és ez van most), úgy épiteném bele amit leirtál. Későbbiekben pedig ha vga-t cserélnél se lenne gond. Árban meg a két laptipus szinte egy árban vannak.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44518) .Benett válasza Blue Thunder (#44517) üzenetére


.Benett
tag

Most egy Q9400 szolgál a gépben. Ő még LGA775 foglalatos. Nem mai gyerek de még mindig lehet kapni LGA775 alaplapot újat. Szerintem ez nem mérvadó , hogy nem lesz ilyen foglalatos alaplap ha ebből indulok ki. Persze lehet tévedek. :)
Most apróért hozzá tudnák jutni egy ilyenhez. Beszámítanák a fent említett lapomat.
A pontos körkép az, hogy az én Q9400 + LGA775 lapomat most majdnem egyazegyben beszámítanák egy 1155 és i5-3470-be , de aggódom a lap miatt. Konkrétan egy: gigabyte h61m ds2 rev 2.2 van szó.
Így mit mondanál ? :)

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#44519) Blue Thunder válasza .Benett (#44518) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Persze vannak most is 775 is de ott ugyanaz a helyzet mint most a 1155-nél hogy már elég kevés van. A tény hogy becserélnék azt mutatja ha jol értelmezem az is egy használt lap, vagyis bármikor beadhatja az is az unalmast és akkor megint ugyan ott vagy. Ha már 4-5 évre tervezel akkor is az ujabbat ajánlom és természetesen ujonnan mert ott azért van garid rá pár évig

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44520) bobalazs válasza .Benett (#44518) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Cseréld le, nem fogod megbánni. :K Ramot nem írtad, valószínű azt is kell majd újítani.

[ Szerkesztve ]

(#44521) Bird válasza Blue Thunder (#44519) üzenetére


Bird
addikt

Amit írsz az vihar egy pohár vízben. A 1155 jobb lapok (pl: Asrock z77 extreme 4 és tsai.) egy jobb i5 i7 procival 3-4 év múlva is használhatóak lesznek... És miért mondaná be az unalmast? Szerintem szép számmal kaphatók mind a mai napig működő 775/478 alapú konfigok is...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44522) Blue Thunder válasza Bird (#44521) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Miért lenne vihar? :F
Senki nem mondta hogy nem jobb lapok de eleve irta milyen lap...mert arra lenne a csere. Nekem is volt pont asrcok z77 exteme 4 azt mégis beszart gariba kicserélték de ugy voltam vele ha már visszajön akkor elpasszolom vele az i7 3770k-mal együtt azt veszek uj platformot. Sose tudhatod mikor szarik be azt ráadásul használt laposz vesz amin már gari sincsen akkor meg b@szhatja ugyanott lesz hogy veheti ujonnan. Azt árban meg ugyanott van, csak mondjuk biztosabb garanciával. A procikban jobban megbizok azok hosszabb életűek, de akkor sem raknék alá ilyen alapszintű lapot. De ez csak az én véleményem....én inkább a biztosabbra mennék ha már 4-5 évre terveznék.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44523) szallasi007 válasza Bird (#44503) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát az a rossz hírem van hogyha minden igaz akkor a memóriát már a proci kezeli (persze most a leírást sehol nem találom), proci cserét nem tudsz megpróbálni?
Illetve ennyi találtam ebből nekem az jön le hogy a cpu kezeli a memmert
chipset & proci guide
b85 chipset

[ Szerkesztve ]

(#44524) Bird válasza szallasi007 (#44523) üzenetére


Bird
addikt

Köszi papi. De akkor miért van az, hogy a proci egy másik lapban ugyanazzal a memóriával működik ebben a lapban meg nem? (próbáltam) Egyik este gép kikapcs, másnap reggel 3 csipogás...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44525) #65675776 válasza szallasi007 (#44523) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egy dolog, hogy a memóriavezérlő a prociban van. Az IMC-t ettől függetlenül a BIOS/UEFI paraméterezi. Ha ebben valami nem teljesen jól lett megírva, vagy bizonyos időzítések (amiket nem érsz el a felületen) szűkebre vannak véve, akkor bizony lesz különbség lap és lap között kompatibilitásban és stabilitásban. Ilyenkor jön az, hogy feszemelés a RAM-oknak vagy az NB-nek. És ha jól csinálod, mindeközben nem gyilkolod le az IMC-t, mert ugye az intel prociknál az elégg érzékeny a feszültségszintekre.

(#44526) zoo8800 válasza Taifa Díaz (#44499) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi a tippet.

rip and tear, until it is done

(#44527) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szüleim gépével baj van, elkezdett csíkozódni, vibrálni a kép, kontraszt és fényerő elállítódik. Asrock alaplap integrált VGA-val, meg valami AM3 proci. Már mindent kipróbáltam, tuti nem a monitor vagy a kábel rossz. Betettem egy VGA-t, úgy oké volt minden, kivettem és utána az integrálttal is ment 1-2 napig aztán ismét előjöttek a hibák.
Egy másik topikban azt mondták valószínűleg a chipset haldoklik. Ha végleg meghal akkor annyi az alaplapnak, ha veszek bele egy VGA-t úgy sem fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#44528) varmi2 válasza HollyBoni (#44527) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem annyi az alaplapnak, mert az integrált vga az északi hídba van, ha a vga meghal, akkor valószínűleg az egész északi híd meghal, onnantól meg nincs tovább.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44529) HollyBoni válasza varmi2 (#44528) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor elkezdek alaplapot nézni.

PCI-E x16 slotba be lehet rakni egy PCI hangkártyát, vagy oda csak videókártya mehet?

(#44530) Blue Thunder válasza HollyBoni (#44529) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani de asszem igen, mert ugyanaz a kiosztása....de minek oda raknád? alapból lennie kéne minden lapon legalább egy PCI-os foglalatnak

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44531) HollyBoni válasza Blue Thunder (#44530) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fapados 1150-es lapokat nézek, a legtöbb lapon csak PCI-E x16 és x1 van, sima PCI nincs.

(#44532) Blue Thunder válasza HollyBoni (#44531) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na várj azt írtad az előzőekben hogy valami AM3-as proci van benne!? Ezek szerint proci csere is lesz? Mennyit szánnának rá?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44533) HollyBoni válasza Blue Thunder (#44532) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen.

Most Athlon II X2 250 proci, 4GB DDR3 ram, meg valami alap Asrock alaplap.

Körülnéztem, újonnan AM3 lapokból nincs valami nagy választék. Használtat nem szeretnék venni, most is a lap halt meg (igaz már 4 éves körüli volt), PC alkatrészekből szerintem nekem is eddig alaplap halt meg a legtöbbször, szóval újat szeretnék.
Gondoltam legyen foglalat váltás is. Alaplap 10-15 körül max, prociból meg valami alap Intel. Elég olcsón kijönne a váltás, és kicsit modernizálnám a gépet is.

[ Szerkesztve ]

(#44534) varmi2 válasza HollyBoni (#44529) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pxie x16 slotba csak pcie kártyát lehet tenni pci-ost nem. De ha van egy pcie x16 slot, abba beletehetsz pcie x1 karit is, mindegy hogy vga, hangkari, tv tuner, vagy bármi más. Sőt vannak alaplapok, ahol a pcie x1 csatlakozó vége nyitott, abba akár x16os vga is mehet, de természetesen maradna tartalék a káryában.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44535) Blue Thunder válasza HollyBoni (#44533) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Tessék alaplapnak: Asus .....és van rajta minden ami kell Lec-nél 14.500 Jómagam is sokat vettem tőle PH-s ő is.
Procit is tudsz nézni nála, pár forintot is meg tudsz spórolni mert igen jó áron árul. :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44536) szallasi007 válasza Bird (#44524) üzenetére


szallasi007
őstag

Ejj-ejj :( buta kérdés vol 2: cmos reset? de lehet kuka a lap.

daa-raa értem, te akkor mit tanácsolsz a kollégának?

(#44537) Bird válasza szallasi007 (#44536) üzenetére


Bird
addikt

Volt cmos reset, ráolvasás, és voodoo magic is.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44538) HollyBoni válasza Blue Thunder (#44535) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi. :R

(#44539) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci !

Vettem egy gépet:

ASRock B75 Pro3-M Alaplap van benn - i52400 as procival !

Nem tudom az asrock -nak van e külön biosza, vagy hogy is van, de egy

Intel®Management Engine BIOS Extension .. fogad,
MebX login ... amit persze nemtudok....

be tudok lépni valahogy ? vagy mi ez egyáltalán, nincs az asrock lapnak külön biosza ?

:F :W :Y

Köszi elöre is a segitséget !

(#44540) Goldguy


Goldguy
tag

Valaki tudja, hogy miért lehet az, hogy Asrock Z77 Extreme 4 alaplap miért nem bootol elsőre?
Egyre többször csinálja, ami már aggasztó..

(#44541) Blue Thunder válasza Goldguy (#44540) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nálam is ezt kezdte el csinálni aztán be is halt. Konkrétan 2 hajlott és egy törött láb okozta a problémát úgy hogy szét se volt szedve.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44542) Goldguy


Goldguy
tag

Hát nagyon remélem, hogy nem romlik el, nem emlékszem, hogy 2 vagy 3 év garanciával vettem.
Most 2 és fél éves.Szerintem nem lehet rajta semmilyen sérülés.
Lehet valami köze ehhez annak, hogy most tettem fel a Windows 10-et?

(#44543) Blue Thunder válasza Goldguy (#44542) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Én 3 évvel vettem ez volt a szerencsém...igaz 1 hónapot vártam mire kintről visszajött a gyárból, de hála vatta újat kaptam ment is a piacra :)
Én se gondoltam volna hogy elromlik de ez lett, így konfigváltás volt :)
Nem hiszem hogy köze lenne a win 10-hez

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#44544) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Asrock H81M DGS R2.0 alaplapon hol jelölik, hogy melyik verziójú bios van rajta?
(Nem nálam van az alaplap, holnap megyek majd összerakni a gépet). Állítólag nincs rajta sehol megjelölve.

#KeepFightingMichael

(#44545) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Lécci segitsetek:
Most vettem egy ilyen gépet:

- i5 2400
- ASRock B75 Pro3-M Alaplap
- 8x2 gb GB ddr3 kingston value ram 1600
- 500GB Wd HDD
- Thermaltake 500W tap - Tr2-500 NP
- Sata Dvd iro
- Cooler Master Elite 335

Minden okés megy a gép,
de az a fura hogy a tápról a csatlakozó csak a fele aljzatba megy bele ?
ez nem tudom jóe-igy ez milyen csati? , és nem e lehet hosszú távon baja valaminek ?
képen bekereteztem, ahova a tápcsati csatlakozik !

:R

(#44546) Csapoati válasza maxika2004 (#44545) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nyugodj meg, teljesen normális. :)

guftabi96: Magán a lapon szerintem nem szokás jelölni a BIOS verziószámát.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44547) guftabi96 válasza Csapoati (#44546) üzenetére


guftabi96
addikt

hülye vagyok már teljesen így éjszaka fele.
Az alaplap dobozán, zacskóján hol kellene keresni? Mert állítólag nem találja a srác.
Remélem nem valami beragadt lapot küldtek ki neki, mert akkor az szívás :D
Mindegy, majd holnap meglátjuk.
Eddig minden alaplapon megtaláltam, ő most nem találja. Azt mondja sehol nincs rajta matrica.

#KeepFightingMichael

(#44548) Csapoati válasza guftabi96 (#44547) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tudomásom szerint sehol nem lesz rajta fizikailag, csak a rev. számot tüntetik fel.

szerk.: Ezek szerint akkor néhol igen. Én már jó pár lapot láttam az elmúlt 20 évben dobozostól, de soha nem találkoztam még a BIOS verziószámával a szoftveren kívül.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44549) guftabi96 válasza Csapoati (#44548) üzenetére


guftabi96
addikt

Itthon az összes alaplapunknak rajta van a dobozán, hogy melyik bios van a benne található lapon :D
Akkor úgy látszik, hogy ez nincs mindig így.
Na majd holnap kiderül. Bár a fene megeszi, ha egy ennyi idős lapon a legrégebbi lesz. :DDD

#KeepFightingMichael

(#44550) maxika2004 válasza Csapoati (#44546) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !
közben sajna lett még egy gondom : :W :W :W

tettem bele (ASRock B75 Pro3-M Alaplap)
2 db : Kingmax FLFF65F-C8KF9 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM - ot...

mikor az első vagy a 4. slot ban van 1 db, akkor elindul és okés

mikor rendesen rakom az 1, 3 ba, akkor elindul a gép,
felpörögnek a ventik, és kb 20 másodperc mulva kikapcsol a gép, 5 másodpercet áll, majd magától elindul,
es 20 mp mulva leáll... szóval igy folyamatosan, mig a főkapcsolót ki nem nyomom !

- Viszont ezek a memcsik egy másik i5 ös gépben mennek, rendesen

- és ebben a gépben is mennek a másik i5 ös gép memcsi csak azok 2x8 gb-osak,
és szerettem volna megcserélni őket !

remélem érthető voltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.