Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) bul07


bul07
nagyúr

Hogy tudnám elérni hogy a bisoba beállított ventilátor profilt ne felejtse el újraindításkor?

Már többször beállítottam kerestem valami mentés gombot is de nem találtam

MSI B150 GAMING M3 Manual itt

Ma még a beállítások napja de ha nem megy jön a Speedfan program, de jobb lenne plusz program nélkül megoldani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#44202) Musicking válasza ak05 (#44200) üzenetére


Musicking
aktív tag

Attól függ mire akarod használni de ha kell a jó hangzás akkor egy SB Live 5.1 digitalt vagy Audigy 2 ZS-t. Egy ilyen régi deszkához felesleges komolyabb hangkártya, ha meg ennyit se akarsz rá költeni akkor nézz valami pci-os genius és társai vackot.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44203) Humbucker


Humbucker
senior tag

Most vettem észre hogy a házamból majdnem kidől az alaplap. Elég hangos volt, gondoltam belenézek.
Úgy látszik amik az alaplap és ház között lévő műanyag kis bigyók amire az alaplapot húzom rá letörtek...
Tudok külön ilyet valahol venni?Mert már az alaplapomat szinte csak a monitor kábele tartja jóformán.

(#44204) ak05 válasza Musicking (#44202) üzenetére


ak05
tag

van egy soundblaster ct4760as kártyám de azt semelyik foglalatba se tudtam a beletenni :(

csak azt szeretném megoldani h legyen hang,mert most nincs hangkimenet

(#44205) bobalazs válasza ak05 (#44200) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel pci-e foglalat van benne, nyilván olyat. Egy gyors keresés után ez volt a legolcsobb amit vaterán találtam.

(#44206) ak05 válasza bobalazs (#44205) üzenetére


ak05
tag

nagyon köszi a választ :)

de akár ez jó bele nem?

(#44207) bobalazs válasza ak05 (#44206) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

PCI és PCI-E között van különbség. Mivel ez PCI-os ezért nem jó bele.

Amit linkeltél alaplapodról ezek a foglalatok vannak benne:

1 (x4) PCI-Express
2x 64-bit 133MHz PCI-X
2x 64-bit 100MHz PCI-X

sima PCI-t nem említ, tehát az nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#44208) Musicking válasza ak05 (#44204) üzenetére


Musicking
aktív tag

'csába most nézem hogy az foglalat nem pci, akkro talán legolcsóbb megoldás valamilyen usb-s hangkártya, de hogy azokból az olcsóbbak hogy szólnak, passzolom, sosem járt még nálam olyan.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44209) ak05 válasza bobalazs (#44207) üzenetére


ak05
tag

az az igazság h akinek kell az nem szeretne a vateráról vásárolni(én megvenném azt :D )

viszont bolti pci-e hangkártyák 5ezernél kezdődnek,mennyire jó ötlet usb-s hangkártyát venni?

(#44210) Musicking válasza ak05 (#44209) üzenetére


Musicking
aktív tag

Mivel usb-re csatlakozik szélesebb a felhasználhatósági köre mint egy dedikált hangkártyának (pc-k, laptopok), nem köti az adott foglalat. Az már más kérdés hogy amik tényleg szépen szól annak meg is van az ára, tehát többe kerülhet mint maga gép.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44211) bobalazs válasza ak05 (#44209) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használok usb-s hangkarit, elég könnyen lesz kontakthibás a jack dugoja ha gyakran van ki-be huzogatva. Attol függetlenül hibátlanul működik. Igaz nekem ez már a harmadik, megtanultam hogy usb hosszabítón használom mert ha a laptopbol kilóg előbb utobb baja lesz.

(#44212) BoB


BoB
veterán

Hali

MSI Z170I gaming pro ac-hez szerintetek mennyi sata kébelt csomagolhat a gyártó? Egyetlen unboxing videó sincs erről a lapról, se bemutató, se a hivatalos weblapon, se a kéziönyvben nem szerepel.

Azért kérdezem mert elvileg jövőhéten érkezi, és ha nincs benne 4 kábel, akkor szerzek még most hogy amint meérkezik szerelhessem is össze az új gépet :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44213) Musicking válasza BoB (#44212) üzenetére


Musicking
aktív tag

Általában 2 sata kábelt mellékel a gyártó.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44214) bul07 válasza Musicking (#44213) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen, de néha kritikán aluli minőségbe

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#44215) Brekkk válasza bobalazs (#44207) üzenetére


Brekkk
senior tag

PCI-x slotba is lehet rakni normál PCI kártyát.
Meg kell nézni a csatolófelületet (Hol vannak a bevágások a csatolófelületen), és hogy hány volton üzemel a PCI kártya. Arra kell csak figyelni, hogy az 5V-os PCI-x slotba ne kerüljön 3,3 V-os PCI kártya.
Elvileg a csatolófelület le is korlátozza ezt. Másol vannak a bevágások.
Univerzális PCI kártyák biztosan jók. Ezeken 2 bevágás van a csatolófelületen.

(#44216) bobalazs válasza Brekkk (#44215) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz az infót, az eredeti hsz.elő nevében is.

(#44217) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok lassan 1 éve használom ezt a configot:
gigabyte g.1 sniper a88x
amd a10 x4 7850k
2x8gb kingston ram 1866
gigabyte r9 280x
deepcool neptwin v2 hűtő

Már többször is proobálkoztam ujra pasztázni a processzort, szerintem nemis csináltam rosszul.. Még videókat is néztem, hogy hogyan érdemes..
de akármelyik programmal mérem mind más hőfokot ír.? biosban pl: 40 fok környékét jelez..
..van ami 0fok ot ad.. és van ami 70+ ot jelez..
bár nincs semmi hatása a műkődésre mert ibt alatt is teljesen stabil marad..
de zavar, hogy mégsem tudom megállapítani joolérzi-e magát a gépem is.

ha van valami ötletetek a pontos mérésre azt megköszönném

(#44218) varmi2 válasza haiiro_o (#44217) üzenetére


varmi2
nagyúr

aida64 az egyik legmegbízhatóbb diagnosztikai progi, ennek higgy. Ha sok a paszta az, ugyan úgy rossz, mint, ha nem lenne.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44219) Teaway válasza BoB (#44212) üzenetére


Teaway
veterán

Kézikönyv szerint 1db.

Nincs itthon csokid??

(#44220) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok

Az [itt] leírt gondot okozhatja alaplapi hiba vagy valami más lehet a gond?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#44221) Musicking válasza hentes555 (#44220) üzenetére


Musicking
aktív tag

Néha zárlatnál vagy nagy árámfelvételnél szokott ilyen lenni, hogy egyre rövidebb idő alatt kapcsolt le. Ha a táp kizárható akkor kösd le a vinyót, optikai meghajtót stb és úgy nézd egy mennyire stabilan működik. Ha stabilan megy akkor egyenként csatold ráa az eszközöket és úgy teszteld.

Brekkk: Óvatosan az ilyen tanácsokkal mert látszik nem vagy tisztában egy pci-e és pci kártya csatolófelületének lábkiosztásával. A pci-e 10 érintkező lábához viszonyítva a pci csatlakozón csak 9 láb van, tehát szélesebb az érintkezőfelület és máshova esnek a lábak.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44222) Musicking válasza haiiro_o (#44217) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az Aida64 csak egyes chipsetek esetén mutat valós értéket, nálam 128fokot mutat a cpu-ra pedig még full terhelés mellett nyáron se ment 50 fok fölé, a feszültségek terén is hülyeséget mutat.. Az egyik pontos érték a biosból olvasható ki, rendszer alól meg HWINFO-t használom . Azt nem tudom mennyi szenzort vagy chipsetet ismer, de pontos értéket mutatott azoknál deszkáknál amiket monitoroztam.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44223) hentes555 válasza Musicking (#44221) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ. Sajnos úgy sem jó, hogyha mindent lehúzok róla, csak lap-proci-ram kombóval megy. Most egy 350-es FSP van benne, eddig tökéletesen ment vele, ezért gondolom, hogy az alaplapon lehet valami gebasz

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#44224) Musicking válasza hentes555 (#44223) üzenetére


Musicking
aktív tag

Szereld ki a házból és úgy próbáld, a hűtőbordákat is megnézheted nem-e túl forróak, másik táp másik memória, így sok lehetőség már nem marad.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#44225) haiiro_o


haiiro_o
tag

kiproóbáltam megint néhány tsztet köztük amiket javasoltatok is.
eredmények:
Open hardwer monitor: nem mutat hőmérséklet adatokat.
Speccy 41 fok
HWinfo nál sem találtam hőmérsékleti adatokat. de lehet cak én nemtalálom..
aida64: 2 oszlopban jelzi az értékeket az első 0 fok ez nemtudom mitjelent.. a második 32 fok
ET6: 24 fok

mitgondoltok erről.? más fórumokon is kérdeztem már róla ott kb elküldtek hogy nincs értelme foglalkozni vele ameddig nincs hatással a műkősédre..

(#44226) Brekkk válasza Musicking (#44221) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én nem beszéltem PCI-e csatolófelületről, hanem PCI-X-ről és PCI-ról.
Érdekes lenne ha nem lenne kompatibilis.
A PCI-E a PCI-X-el természetesen nem kompatibilis, de arról szó sem volt.

PCI slotban is használtam anno PCI-X-es kártyát és tökéletesen ment, ahogy visszafelé is kompatibilis a fentebb leírt korlátokkal.

PCI slotban is volt anno 5.0 V-os és 3.3-as is, mint a PCI-X-nél.
A PCI slot kialakítása is meghatározza a támogatott feszültségeket.

[ Szerkesztve ]

(#44227) #65675776 válasza Brekkk (#44215) üzenetére


#65675776
törölt tag

De csak abban az esetben, ha az adott kártya támogatja a PCI66 üzemmódot.

Musicking: A PCI-X és a PCI-E nem ugyanaz, szóval inkább neked kellene óvatosan fogalmaznod. Az, hogy sok bolt is keveri össze-vissza nem más, mint a hozzá nem értés jele.

[ Szerkesztve ]

(#44228) Brekkk válasza #65675776 (#44227) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi.

Ezt nem tudtam, hogy 66 Mhz a minimum támogatott sebesség a PCI-X-nél.
Azt hittem teljesen kompatibilis visszafelé, ha a feszültség rendeben van.

(#44229) bobalazs válasza Brekkk (#44228) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

sokkal egyszerűbb lesz neki ha nem variálgat pci-os kártyával nem hozzáértő lévén. Én nem biztos hogy nézegetném hány v-os meg hány mhz-en van egy régi technikánál. Inkább vegyen pci-x hangkarit és menjen biztosra.

(#44230) mtibor2


mtibor2
csendes tag

Tudna valaki segíteni, hogy mennyi PCI E sávot lehet felhasználni a Z170 Chipset-nél. Tudom összesen van 20 db. Ha kiszeretném használni a 3 M.2-s lehetőséget az egyenként 4 sávot köt le az összesen 12. Akkor nem tudok használni VGA-t csak 8 sávval 16 helyett és ha még akarok hangkártyát? Ki tudja mi a helyzet ebben a témában.

Máthé Tibor

(#44231) BoB válasza Teaway (#44219) üzenetére


BoB
veterán

Most hogy írod letöltöttem az angol kézikönyvet is a honlapról, abban tényleg benne van. EU-s verzióba nem tudom miért nem került bele...
:R

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44232) borix


borix
őstag

Nézetem egy Gigabyte alaplapot ami már több rev. számnál jár.
Gondolom a legújabbat érdemes megvenni (fejlesztett változat)vagy szoktak gyengébb alkatrészekre is le cserélni?

(#44233) petya1985


petya1985
tag

hello! egy kérdés lenne csak!

Lenne egy rampár amit nem tudok ,hogy a lapom elfogad el! Hátha ti tudjátok!?
a lapom,Asus88XM-Plus,és most ugyan egy a10 5800k van,de 860k ra váltok.

Kingston 2x 4096MB 1866MHz CL9 DDR3 HyperX - KHX1866C9D3/4G

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#44234) Teaway válasza borix (#44232) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, szokták csökevényesíteni a lapokat. Példa: GA-B85M-D3H rev. 1.x vs 2.0.

Nincs itthon csokid??

(#44235) borix válasza Teaway (#44234) üzenetére


borix
őstag

Ennél a lapnál Gigabyte GA-Z97-D3H
már van három változat.Honnét lehet tudni,valahol jelzik,hogy miket módosítottak rajta?

(#44236) Teaway válasza borix (#44235) üzenetére


Teaway
veterán

Passz :(

Kép alapján mind ugyanaz. Annyi látok, hogy két nagyobb revíziósnál az audio részleg elválasztó sávján van egy csomó plusz alkatrész.

Nincs itthon csokid??

(#44237) borix válasza Teaway (#44236) üzenetére


borix
őstag

Köszi a választ.

(#44238) Picturemaker válasza petya1985 (#44233) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Biztosan menni fog.
Pont ez nincs a [listában], de nagyon hasonló igen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44239) mtibor2


mtibor2
csendes tag

Esetleg valaki a 44230-s kérdésre?

Máthé Tibor

(#44240) Teaway válasza mtibor2 (#44239) üzenetére


Teaway
veterán

A VGA az a CPU PCIe 3.0-as sávjait eszegeti, a Z170-es chipset (PCH) 20 db sávjaiból köszöni szépen, nem kér.

Nincs itthon csokid??

(#44241) duke


duke
aktív tag

Sziasztok!

Egy gigabyte alaplap usb portjaival van gondom. Az a problema, hogy tul alacsony a feszultseg, es ezert a nagyobb terhelesu eszkozok nem mukodnek rola. Mar terheles nelkul is 4.7-4.8 a feszultseg, de terhelve, plusz a vezeteken eso feszultseg miatt, 4.6-4.7-re is lemegy. Egy telefon meg elmegy rola, de usb-s merevlemeznek ez mar keves. Van ezzel kapcsolatban valami otletetek, tapasztalat, hogy mit lehetne ezzel csinalni ?
En azt talaltam ki, hogy az elolapra kivezetett usb csatlakozokbol kikotom a plusz 5 voltot, az adat meg a negativ az marad, es egyszeruen egy kulso tapbol adok neki stabil 5 voltot, esetleg meg tizeddel tobbet is.
Mit gondoltok ez igy mukodhet, vagy veszelyes lehet az alaplapra, meg usb eszkozokre ?
Meg arra gondoltam, hogy keresek valami feszultsegszabalyozot az alaplapon, ami talan az usb feszultseget allitja elo, es ezt probalom meg birizgalni.
Amugy a gigabyte alaplapokhoz, van egy ilyen ON/OFF charge nevu driver, ami haromszoros usb teljesitmenyt iger, feltettem, de persze semmi sem valtozott.

(#44242) Balathruin válasza duke (#44241) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen tápegység van a gépben? Lehet az problémás.

(#44243) varmi2 válasza duke (#44241) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én inkább egy olyan usb hubot vennék, aminek van külön tápellátása is.
Íme

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44244) mtibor2 válasza Teaway (#44240) üzenetére


mtibor2
csendes tag

Köszönöm. Tehát külön van 20-20.

Máthé Tibor

(#44245) Teaway válasza mtibor2 (#44244) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, de a CPU-szálakból csak 16 szabad, a többi gyárilag foglalt.

Nincs itthon csokid??

(#44246) mtibor2 válasza Teaway (#44245) üzenetére


mtibor2
csendes tag

Az jó, mert 3db m.2 ssd-vel irtózatos sebességet lehet elérni RAID 0-val

Máthé Tibor

(#44247) duke válasza Balathruin (#44242) üzenetére


duke
aktív tag

450 wattos corsair tap, azert az minosegi darab, ugye 7 ev garanciaval. Mertem is a feszultseget, gondoltam hatha azt az 5 voltot kapja az usb is, de az rendben van. 5.03-5.04 volton ingadozik, meg terhelve is.

(#44248) duke válasza varmi2 (#44243) üzenetére


duke
aktív tag

Gondoltam ra, hogy vegso esetben veszek egy usb hubot. De zavar, hogy egy minosegi alaplap igy szarozik, meg ha nem is mai darab, 4 eves p55 gigabyte lap. Rohej, hogy van rajta 14 usb port, es gyakorlatilag egyik sem hasznalhato, meg a 3.0-as port sem, pedig az kulon aramkor, mert akkor meg nem volt nativ tamogatas az intel lapokban.

(#44249) Gergő_hun


Gergő_hun
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Gigabyte Ga-x48t-dq6. Használtan vettem, egy hete küzdök vele kékhalálozás volt az első, tök random(4-5 féle stop kód). Aztán többször kidobálta hogy c: xy file olvashatatlan. Aida64 stresz teszt rendszeresen leáll system failurel...jött a prime95, most ott tartunk hogy E8400 procival 10-20 percnél tovább egyik mag se jut fatal erroral leáll, betettem egy Q8400-at azzal max 10 perc és minden mag leáll szintén fatal erroral. Több ram próbálva mindel volt kékhalál,több hdd-ről ment rendszer mindről volt kékhalál. Prime95-el való tesztek során több vgaval és táppal is probáltam, illetve proci orajelel és feszel is "játszottam" 2.66ghz-3.66ghz 1.3-1.4 volt körüli feszek voltak. Hőmérsékletek ilyen 40-60 fok között, arctic cooling freezer 7 pro rev 2.0 hűtő. Mi lehet a gond? Nincs már sok ötletem...Köszi!

szerk: Prime95 blend teszten megy 10-20 percig, large fft el sem indul első tesztnél fatal error...mindkét mag.

[ Szerkesztve ]

(#44250) Blue Thunder válasza Gergő_hun (#44249) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát így amiket leírtál, többféle konfiggal csak egy maradt...szar a lap amit vettél.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.