Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) #10726912 válasza trojka (#4050) üzenetére


#10726912
törölt tag

Remélem, hogy ezt Gazsi00 is elolvassa...biztos nem ad 50 voltot 12 helyett a tápja, de elő fordulhat, hogy az ő tápegysége is bizonytalan. :U
U.i:látom, olvastad :R

[ Szerkesztve ]

(#4052) Tomee0111


Tomee0111
csendes tag

Sziasztok.
Remélem valamilyen szinten ide vág a dolog, ha nem, akkor bocsánat érte:)

Szóval van egy 450 W-s Chieftec tápom, van rajta egy 4 pines csatlakozó ami a processzor áramellátását hivatott biztosítani. Az alaplapomon 8 pines csatlakozót lehet rákötni maximum.

A processzorom amd phenom II 955 BE, 125W-s.

A kérdésem az lenne, hogy 125W-os processzornak elég e a 4 pin, vagy jobb lenne e kihasználni a 8pines csatlakozót? Esetleg ha ennék 4<8 Pines átalakítót, az érne e valamit mert ugye hiába van az átalakító, az áram akkor is 4 csatornán menne, csak a végén oszlana el.

Azt olvastam, hogy 140w-ig elég a 4pin, felette ajánlott a 8pin, máshol viszont azt olvastam, hogy 95w felett már 8 pines csatlakozóval kell az áramellátást biztosítani.

Köszönöm a válaszokat

(#4053) rayoliviero válasza #10726912 (#4051) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm, elolvastam.

Holnap beviszem a corsairt teszteletni a nagykerbe. Remélem a terhelséses tesztjük alatt előjön a hiba vagy nem tudom, hogy szokták tesztelni.

(#4054) normen82 válasza Stirbi (#4015) üzenetére


normen82
tag

Nem szoktam hibernálni,alaplapi hiba kizárható?

(#4055) rayoliviero válasza #10726912 (#4051) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most azt csináltam, hogy a procit felhúztam 4,5 GHz-re, hogy kicsit megterheljem a tápot, hátha előjön esetleg így a hiba vagy ezt követő újraindításkor.
És kb. egy perc terhelés után, Linx alatt elment a kép. de a képernyő háttérvilágítása világított, de képet nem adott a monitor. Hallottam a ventilátorok pörögtek max fordulaton, tehát a Linx továbbra is futott.

Ez milyen hibára utalhat?

(#4056) Viktor77 válasza rayoliviero (#4055) üzenetére


Viktor77
titán

PCI-E freki, BCLK, feszek fixálvan vannak?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4057) urdug válasza rayoliviero (#4055) üzenetére


urdug
aktív tag

Nagyon VGA "szagú" a dolog.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4058) rayoliviero válasza Viktor77 (#4056) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azokhoz nem nyúltam, alapbeállításon vannak.

urdug: Én már nem tudom. holnap beviszem a nagykerbe a tápomat és megnézik. de azt nem tudom, hogy ha nekem akár több hétig nem jön elő a hiba, akkor nekik sem hinném, hogy fog. Bár nem tudom, hogy hogy tesztelik, műszerrel vagy terhelik. :F

[ Szerkesztve ]

(#4059) LazaPasi válasza rayoliviero (#4058) üzenetére


LazaPasi
tag

Tedd 100-ra a frekit nézd meg úgy!

(#4060) rayoliviero válasza LazaPasi (#4059) üzenetére


rayoliviero
veterán

100-on van alapból.

(#4061) Viktor77 válasza rayoliviero (#4058) üzenetére


Viktor77
titán

Tuning esetén semmit nem hagyunk Auto-n, alapbeállításon. Menj át a Sandy Bridge topicba, és kérdezd meg mit kell állítanod, de a PCI-E, BCLK 100-ra fixálás az tuti.
4.5 gigához akkor ezek szerint a lap adagolja a feszt, amit nagyon túllőnek a gyártók, jóval többet kap, csak hogy biztos stabil legyen, mint amennyit igényelne.
4.5 gigához már a fogyasztási értékekhez is hozzá kell nyúlnod, ebben szintén segítenek az SB topicban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4062) rayoliviero válasza Viktor77 (#4061) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Vcore-t van hogy auto-n hagytam, de van, hogy fix 1,3-ra állítom. Azért hagytam auto-n, mert az MSI BIOS-ban nincsenek offset beállítások hogy vegye vissza a feszt, ha nincs terhelve, mert az MSI BIOS-ban nincsenek offset beállítások, akkor lehet azért fagyott. Visszateszem fix 1,3-ra a Vcore-t. BCLK az 100, PCI-E-t megnézem a BIOS-ban akkor.

[ Szerkesztve ]

(#4063) CoolMan válasza Tomee0111 (#4052) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Alapból elég a 4 pines csatlakozó, tuningnál már nagyon ajánlott a 8 pines.

(#4064) Csak.TnT válasza sgergi (#4044) üzenetére


Csak.TnT
tag

Ma vettem ezt a lapot hozzá. Kezeli. Úgy hogy minden jó.:)

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#4065) LazaPasi válasza Viktor77 (#4061) üzenetére


LazaPasi
tag

Pontosan!

(#4066) #10726912 válasza rayoliviero (#4062) üzenetére


#10726912
törölt tag

A tuning nem biztos, hogy jó ötlet táp tesztelésre. (nem biztos, hogy a + terhelést az alaplap-CPU stb elbírja), ha fagyás lesz, akkor nem fogod tudni, hogy a tápegység hibája miatt, vagy a hardverek tuningja miatt hibázott a gép. Az lenne a legjobb, amit mondtál: másik gépben tesztelni egy-két hétig a VGA-t, ill az is biztosnak tűnő pont, ha a tápegységed megnézeted.

[ Szerkesztve ]

(#4067) steve24


steve24
aktív tag

Szép estét!
Bocsánat!
Már egyszer kérdeztem de nem kaptam választ rá. hogy mivel tudom automatikusra állitani a CPU órajelét? A biosban az AMD Cool & ciet vagy micsoda Autora van állitva, és mást nem kell átállitani???
Win 7 van fent, azt tudom mikor beleraktuk az új CPU t ami most van benn akkor egyszer beállitottuk és néztük CPU Z vel hogy váltakozik. aztán vissza lett álitva kapott egy új opp rendszert és most beakartam állitani hogy kevesebbet fogyasszon, nem állitódik vissza ASUS M2N E SLI a lap
AMD 64 X2 6000+ cpu
segitsetek léci :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4068) Viktor77 válasza steve24 (#4067) üzenetére


Viktor77
titán

Az Energiagazdálkodásnál (Winben, Vezérlőpult) is be van állítva a processzor energiagazdálkodása?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4069) Zefír


Zefír
őstag

Egy gyors kérdés:
Miért nincsen " Nagy Google topic" ?
Vagy csak nekem lenne rá igényem?

(#4070) steve24 válasza Viktor77 (#4068) üzenetére


steve24
aktív tag

Az nem igen van beálitva. mire állitsam? :R :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4071) steve24 válasza steve24 (#4070) üzenetére


steve24
aktív tag

Olyan van hogy
minimális teljesitmény 100%
Hűtés : Aktív
Max telj : 100%
a min teljesitményt álitsam át?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4072) Viktor77 válasza steve24 (#4070) üzenetére


Viktor77
titán

A minimum 5%, a maximum pedig 100. Kettő között van a hűtés, az pedig legyen aktív.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4073) steve24 válasza Viktor77 (#4072) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszönöm szépen :R :R
Igy már csendesebb is. az órajel hiába 5% on van nem esik 1000mhz alá az órajel. min
imum szórzó a CPU Z szerint 5.
Örülök neki.
:C :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4074) rayoliviero válasza #10726912 (#4066) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, akkor visszaállítom a procit alapra.

Még azt akarom kérdezni, hogy a tápot le tudják úgy tesztelni a nagykerben, hogy kiderüljön, hogy hibás-e? Mert azt mondták, hogy vigyem be, hogy leteszteljék és akkor cserélik.

Mert nálam van, hogy hetekig nem jeletkezik a hiba. Ők mit tudnak vele csinálni, hogy rögtön jelentekezzen náluk? Mert ha semmit, akkor fölösleges bevinnem, tesztelem akkor én egy másikkal a gépet.

(#4075) Viktor77 válasza steve24 (#4073) üzenetére


Viktor77
titán

Még a K10stat-tal megpróbálhatsz játszani. Ha felismeri a procid, akkor még lejjebb veheted a feszt és a sebssséget.
Állíts benne feszt, és CPU-Z-vel figyled, hogy sikerült-e.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4076) steve24


steve24
aktív tag

Ó már ennek is örülök. hogy ennyire sikerült le vinni. de nem veszélyes? annyira azért nem értek az ilyen progikhoz :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4077) Stirbi válasza normen82 (#4054) üzenetére


Stirbi
addikt

Winreinstall után lehetne mondani biztosat, de szerintem nem alaplapi hiba.

(#4078) Viktor77 válasza steve24 (#4076) üzenetére


Viktor77
titán

Lefelé történő állítás soha nem veszélyes. Max ha valami már nagyon kevés, akkor lefagy vagy újraindul. Baja nem lesz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4079) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

Sziasztok !

Szeretnék alaplapot venni, de nem tudok választani :

GIGABYTE GA-Z77X-UD5H

ASROCK Z77 Extreme6

MSI Z77A-GD55

ASUS SABERTOOTH Z77

Ezek közül kéne választani az ár nem releváns, inkább szolgáltatás/tuning stabilitás érdekelne. Köszönöm előre is az érveket :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#4080) LazaPasi


LazaPasi
tag

Menyi egy normális procihőmérséklet terhelés alatt?
Mennyi az ami felett érdemesebb új hűtőt venni?

(#4081) urdug válasza HUN]Repa (#4079) üzenetére


urdug
aktív tag

Én ezt választanám.

ASUS SABERTOOTH Z77

Erős, stabil, megbízható!

Csak jót tudok róla mondani. :K

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4082) urdug válasza LazaPasi (#4080) üzenetére


urdug
aktív tag

Kérdésed relatív.

Ha a 70C°-ot nem haladja meg! E felett azért már rizikós. :B

Persze mind ez függ a hűtés hatásfokától.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4083) rayoliviero válasza HUN]Repa (#4079) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is az Asust venném, ahogy felettem írják, az szerintem a legjobb. A többi is jó amúgy, kivéve a Giga, az nem kellene, mostanában vannak velük problémák.

(#4084) 04ahgy válasza HUN]Repa (#4079) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az MSI-t veném, mert a Gigával mostanában vannak problémák, az ASUS alapból kiesik nálam, ami nem ROG, abba nem a tudásuk maximumát pakolják bele, AsRockra két év gari van csak.

Így maradt az MSI, a maga Military Class III minősítésével.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4085) rayoliviero válasza 04ahgy (#4084) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, nagyon frankó az MSI is, nekem is az van, csak az olcsóbb G45 és ezzel is meg vagyok elégedve nagyon.

(#4086) urdug válasza 04ahgy (#4084) üzenetére


urdug
aktív tag

Látszik nem volt dolgod az ASUS-al!

Igen is erős, stabil, paraméterei alapján és a beépített alkatrészek kimagasló minősége garancia a megbízható, és kellően tuningolható hosszú élettartam felől.

Az általad preferált lapok elmaradnak az ASUS ajánlásaitól!.

Az kétségtelen, hogy az általad ajánlott lap jó minőségű de, az ASUS viszont jobb!

Az ASUS -katonai- vonala erős garancia a hosszú és megbízható működés feltételeiről.

Ergo, állításod hamis!

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4087) LazaPasi válasza urdug (#4082) üzenetére


LazaPasi
tag

Köszi :) Zsír!

(#4088) #10726912 válasza rayoliviero (#4074) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azért teszem off-ba, mert halvány fogalmam :U De valahogy meg kell nézniük: gondolom lemérik a feszültségeket, és/vagy megint csak gondolom, hogy van teszterük hozzá. Nincs sajnos ismerősöm ilyen helyen, akitől megkérdezhettem volna.

(#4089) Viktor77 válasza urdug (#4086) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, valószínűleg nem tudja mit beszél. :D [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4090) #10726912 válasza urdug (#4086) üzenetére


#10726912
törölt tag

A teljesítménye jó az ASUS-nak, de volt vele dolgom, újként vett darabon tizenpár hónap után bedöglött a LAN, rá két évre elszállt az IDE vezérlő...van, ami sokáig megy, de ez nem szentírás. Az MSI meg...ahogy linkelték is...fejlődik a világ :K

(#4091) spista222 válasza urdug (#4086) üzenetére


spista222
addikt

Annyira mindegy melyiket veszi (bár Gigáért én nem adnék pénzt :B ) Megbízható az ASUS is és az MSI és az Asrock is fejlődik. Bármelyik tönkremehet idő előtt hibás alkatrészektől vagy nem megfelelő tuningolástól vagy csak mert egyszerűen alapból hibás.
Amit nem értek hogyha mindkettő "katonai" alkatrészekkel szereli a lapját marketing szövegük szerint ;] akkor miért lenne az egyik jobb mint a másik, szerintem ez csak idővel fog kiderülni hogy beválik-e vagy nem.

(#4092) urdug válasza Viktor77 (#4089) üzenetére


urdug
aktív tag

Üdvözöllek

Az ajánlott linket elolvastam és őszintén gratulálok az msi tuningért és tuningolóijainak. A bibi ott van, hogy igazolásként csak ezt a lapot és tuningolóit mutattad be. Ergo, így állításod igen csak csáléra sikeredett.

Mivel volt szerencsém a kérdéses ASUS és msi lapot kipróbálni és így mondtam el indoklás nélküli véleményemet mely szubjektív . Amúgy az ASROCKOT ajánlani mert 2 év a garanciával adják, hát nem tudom? De, rendben. Persze ki mire akarja használni a gépet.

Amúgy meg minden lapot jót és kevésbé jót az adott műszaki tartalmon belül sokáig lehet használni ésszerű keretek között. Nem állítom, hogy egyes szériákon belül nincsenek vagy lehetnek problémák és ezért itt a fórumokon -nem ajánlják. A tuningra vágyók pedig bármely lapot képesek taccsra vágni "esztelen" mániájuk végett.

Köszönöm megtisztelő véleményed.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4093) urdug válasza spista222 (#4091) üzenetére


urdug
aktív tag

Szia.

Mint ahogy írtad marketing! A piac befolyásolása és -hívők- hőn áhított vágyainak kielégítése a cél.

Amúgy meg tényleg az idő és a felhasználók fognak ítéletet mondani a lapokról, márkákról.

Üdv'

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4094) Viktor77 válasza urdug (#4092) üzenetére


Viktor77
titán

Mit kell ezt tovább ragozni? Ő valószínűleg több lapot próbált mint te valaha fogsz, és ráadásul nem is hétköznapi körülmények közt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4095) 04ahgy válasza urdug (#4086) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Látszik nem volt dolgod az ASUS-al!"

Képzeld, volt. Extrém tuning alatt járt a kezeim közt több termékvonalbeli ASUS is: high-end desktop, workstation, Sabertooth (military class), és a ROG széria. A WS és a ROG kivételével erősen felejthető kategória.

Az AsRock valóban nagyon jön fel, de a két év gari miatt nem ajánlottam igazán.

A Gigabyte lapok is sajnos a középkategóriában és alatta felejthetőek, és bár a szívem nagyon a Gigabyte-hoz húz, de azt kell mondanom, hogy a méltán híres X58A-OC és az X58A-UD7 rev.2.0 utóda, az X79-UD7 nagyon rosszul sikerült.

Ezeket összegezve ajánlottam az MSI-t, mert olcsó, 3 év rá a gari, és nagyon korrekt felépítést tudhat magáénak a középkategóriában, meg alatta is.

"A tuningra vágyók pedig bármely lapot képesek taccsra vágni "esztelen" mániájuk végett."

Személy szerint egy lap sem halt meg még a kezeim között, pedig látható, hogy nem kímélem őket. kellő gondossággal, és a fizikai működés alapos ismeretével a problémák megelőzhetők.

"A bibi ott van, hogy igazolásként csak ezt a lapot és tuningolóit mutattad be. Ergo, így állításod igen csak csáléra sikeredett."

Az egész csapat (subaruwrc, HaZsolt, ffodi, johni5 és toyone) nevében beszélhetek. X58 terén a GIGABYTE és az ASUS csúcs lapjai (UD7, OC, R3E, R3BE voltak jók valamire, overall minőség terén is), az MSI akkor eléggé hátul kullogott, nem volt pl. egy lapjuk sem, amiben 4-way SLI menne. Azonban jött a P55, és ott meglódultak, mely lendület azóta is tart. Jobbnál jobb lapokat adnak ki. 790FX-GD70, P55-GD80, P55-GD85, csomó P67, Z68 lap, és az X79 termékvonal is kellően jól szerepel.

Viktor77: :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4096) urdug válasza 04ahgy (#4095) üzenetére


urdug
aktív tag

Rendben. :F

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4097) aram01


aram01
nagyúr

urak ebbe a lapba melyik a legerősebb proci amit bele lehet pattintani? köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4098) sgergi válasza aram01 (#4097) üzenetére


sgergi
veterán

elnéztem

(#4099) spista222: Igen, közben feltűnt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4099) spista222 válasza aram01 (#4097) üzenetére


spista222
addikt

CPU támogatottsági lista és amelyik mellett nincs N/A vagyis Not Support azok mind jók bele.
A maximum a te esetedben a Phenom X4 9750 Persze kell neki az F9-es BIOS.

sgergi AM2+?

[ Szerkesztve ]

(#4100) aram01 válasza spista222 (#4099) üzenetére


aram01
nagyúr

sgergi

na ez az hogy am2+ akkor kicsit tágabbak a határok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.