Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) Dluinet válasza troll81 (#44750) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem tudom.
Valahol 1:25 és 1:100 között.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44752) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Budapesten keresek valakit aki felni felújítással foglalkozik, homokszórás + szinterezés. 4db 15" acélfelnit kéne felújítani, amin van gumi de vissza is kéne tenni még használnám őket tovább, azok jók. Természetesen aki elfogadható áron dolgozik és jól is :)
Köszönöm

(#44753) Mxrol válasza Brave_86 (#44745) üzenetére


Mxrol
csendes újonc

Köszi a tippet! Megnézem majd hamarosan mit tudok kihozni belőle. :)

(#44754) sutszi válasza Tompie (#44752) üzenetére


sutszi
veterán

Oszi szintert tudom ajánlani. 2 alut és egy acélt vittem már hozzájuk. Jó a minőség, korrekt minden. Viszont hozzájuk csak a felnit vidd. A gumileszedésben nem tudnak segíteni...az átfutási idő 2-3 hét. Erre telefonon érdemes rákérdezni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44755) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megjött az MJJC Foam Cannon Pro. Nem tudom milyen a sima változat, de ez nagyon jó és könnyen kezelhető. Tettem bele Bilt Hamber Auto Foamot 1:100-as higítással. Viszont a videókon látható nagyon vastag és sűrű hab nem sikerült. Min érdemes változtatni? Esetleg a higítási arányon?

[ Szerkesztve ]

(#44756) Petyyyyy válasza h1mpi (#44755) üzenetére


Petyyyyy
addikt

1:100-as aránytól ne várj csodát szerintem. :) Ezzel variálnék első körben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44757) Jaded válasza h1mpi (#44755) üzenetére


Jaded
senior tag

Még mindig szép verda :R

Nem emlékszem, hogy Autoglym vagy Gyeon videóban láttam, de ott fogta és a tartály helyére egy az egyben felcsavarta a flakont, amiben a szer van. Az mennyire lehet valid?

Renault Megane IV Limited

(#44758) fant0mi válasza h1mpi (#44755) üzenetére


fant0mi
addikt

Bekeverted 1:100-ra (a leghigabb ajanlott), majd felvitted magasnyomasura szerelt eszkozzel? Az meg higit rajta.

(#44759) Dluinet válasza h1mpi (#44755) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1:100-nak a panelen kell lennie, nem az adagoló tartályba
A tartályban lévő hígított szert még tovább hígítja, a magasnyomású a hozzáadott vízzel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44760) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R Ajjaj :W akkor nagyon felhígítottam. Ahhoz képest nem is rossz :DDD
Ezek szerint mehet 1:1-be az 1 literes MJJC tartályba a Bilt Hamber vagy kicsit higítsak rajta?

Jaded: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#44761) Varshi válasza h1mpi (#44760) üzenetére


Varshi
aktív tag

Amúgy sűrűből is lehet ilyen szar híg habod, ha az megnyugtat. :D Nekem is volt, de más cuccal persze.
Ezzel a habosítóval sűrű habot kell kapj, én majdnem minden termékről azt a tapasztalatot hallom, hogy ami rá van írva javasolt hígítás, azt akár kétszer sűrűbbre kell venni (aztán vissza lehet venni belőle próbaképp, hogy spórolj).

Ez azért tud egyébként igen bosszantó lenni, mert kiderül, hogy sokkal hamarabb elfogy az 1 literes méregdrágán vett flakon, mint amit előre kimatekoztál (és ami alapján esetleg döntöttél.

--------

Szerintem próbaképp 1:4-be lődd be, azaz 1 adag szer mellé 4 víz, és ne 1 litert keverje be, hanem csak felet, és akkor 1 dl : 4 dl, ha nem voltál erős matekból. :D Ez 20%-os oldalt. A vízbe töltsd a szert, hogy ne habozzon ki, és próbáld elkeverni. Lehet melegebb/langyos vízzel is próbálkozni.
Kipróbálod.
Ha ekkor még mindig híg, beleküldesz még egy decit, de akkor már elég sokba fog a végén kerülni egy mosás...
Ha csak fél tartályt keversz be, mint fentebb írtam, és elfogy időnek előtte, akkor a következőt rögtön próbáld 1:5-be, de igazából akár azzal is kezdheted.

Mivel a lándzsa tekerőjén is tudsz a bekeverési hígításon változtatni (tehát a kettő hígítás összeadódik összeszorzódik), így ha azt látod, hogy hígabbra állítva is oké még, akkor lehet legközelebbre eleve hígabbat kutyulni a tartályba.

[ Szerkesztve ]

(#44762) h1mpi válasza Varshi (#44761) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszi, akkor megpróbálok játszani az aránnyal. Amúgy az 5 liter Bilt Hamber volt 10 000 Ft ha jól emlékszem, az elég jó ár. Aki használ MJJC-t más szert milyen arányban higít?

Azt mondjuk elég nehéz kiszámolni, hogy adott vízhez mennyi szert ad hozzá a flakonból. Ahhoz már komoly szenzorok kellenének :D

[ Szerkesztve ]

(#44763) sutszi válasza h1mpi (#44762) üzenetére


sutszi
veterán

Én 2 féle habot próbáltam eddig. A 900ml-es skálázásig töltöttem bele oldatot. A sokat emlegetett Avalacnhe-t próbáltam 150ml, 200ml, 250ml, 300ml, + víz arányokban. Sejthető, hogy nagyobb mennyiséggel javult az eredmény. De, hogy őszinte legyek 250 alatt értelme nem volt, mert a sima víz többet szedett le mint az...
Aztán Varshi fórumtárs által is használt habot használom most. Tőle kaptam kipróbálásra és megtetszett. Abból 200ml esetleg 250 ha nagyon koszos... De ez olyan mint az előmosó habok szamuráj kardja. Hasítja a szennyet lefelé. Cserébe nem waxbarát. De ez a része mondjuk nem is nagyon számít nálam.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44764) Dluinet válasza h1mpi (#44762) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Beleraksz a tartályba 1 liter sima vizet. Leméred a tömegét az eszközzel együtt egy mérlegen.
Egy 10 literes vödört telenyomsz magasnyomásúval.
Leszereled a tartályt és újból leméred.
A különbség az, ami 10 liter kész folyadékhoz a tartályból felszív/elhasznál.
Innentől már csak matek az egész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44765) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!
Van valami bestbuy felni bevonat amit megelégedéssel használtok? Carpro cQuartz-ot használtam korábban, az bejött, de ennek már 3 éve. Azóta elárasztották a piacot ilyennel is.

Előre is köszi. :R

(#44766) Varshi válasza Dluinet (#44764) üzenetére


Varshi
aktív tag

De honnan tudod, mikor lőttél ki 10 litert az autóra? Vagy időt hasonlítasz össze? Másként hiányzik egy változó a képletedből.
Mert a módszered csak tömegcsökkenés mérésére alkalmas, de mivel nem felhígítja a tartályt, hanem szív belőle, a sima szint-csökkenéséből is ugyanúgy lehetne kalkulálni.
És ez az adat mire elég?
Szóval hiába tudod, hogy elment fél liter / 500 mg, ha nem tudod, mennyi vízhez (az autón).
Szerintem ezt tapasztalati úton könnyebb "megtanulni", mint méricskélve.

(#44767) Varshi válasza sutszi (#44763) üzenetére


Varshi
aktív tag

"Hasítja a szennyet lefelé"

pH = 13 :))

(#44768) Dluinet válasza Varshi (#44766) üzenetére


Dluinet
nagyúr

idézem magam:
"Egy 10 literes vödört telenyomsz magasnyomásúval."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44769) runner 125 válasza z123456789 (#44765) üzenetére


runner 125
nagyúr

Soft99 Fusso. Keress rá, ütős cucc! :) Motoron, autón is az van tavaly óta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44770) Tompie válasza sutszi (#44754) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm 🙂

(#44771) jozsi252 válasza runner 125 (#44769) üzenetére


jozsi252
veterán

Snow Foam jó lett végül?

iPhone 13 Pro Max

(#44772) z123456789 válasza runner 125 (#44769) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, ezt vágom, karosszérián nekem is ez volt, még van is egy kis maradék, amit a motorra szoktam kenegetni. :D
Felnire szerintem gyengébb mint a cquartz dlux.

(#44773) Varshi válasza Dluinet (#44768) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezt értettem. (ez a viszonyításhoz kell, hogy mennyi vegyszer ment el 10 liter ellocsolt vízhez)

De Te nem vödröt töltesz kocsimosáskor, hanem locsolod a kocsira érzésből. Nekem pl fogalmam sincs, mennyit locsolok el. Neked?

Vagy félreértettem, hogy mit is szeretnél ezzel megmérni, és mire lehetne használni a tudást?

(#44774) Dluinet válasza Varshi (#44773) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem fuss neki még kétszer és rendben lesz ;)

De most kerestem neked videót is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44775) h1mpi válasza Dluinet (#44764) üzenetére


h1mpi
nagyúr

+ sutszi: köszi eljátszok vele :))

(#44776) Tompie


Tompie
őstag

Valakinek van tapasztalata erről a motortisztításról?
Sokan dicsérik, hogy jó és hasznos.

(#44777) runner 125 válasza z123456789 (#44772) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bocs, telóról voltam, elsiklottam a "felni" szó fölött. :D

Felnire SOFT99 Wheel Dust Blocker-t olvastam nemrégiben, mint jó cucc, illetve a Chemical Guys Wheel Guard-ot. Yt videók alapján mindkettő meggyőzőnek tűnik.

De egyébként jó néhány olyan infoval is talalkozam, akik felnire szánt kerámiát alkalmaznak.
Pl.: [link] Alapvetően talán az a legtartósabb és persze egyben legdrágább ott is.

jozsi252


Igen, kösz még egyszer a segítséget. Működik, minden frankó, bár eddig csak 1x próbáltam, sok időm sajnos mostanság nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44778) Dluinet válasza Tompie (#44776) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Persze, nagyon hatékonyan eltávolítja a pénztárca tartalmának nagy részét.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44779) Tompie válasza Dluinet (#44778) üzenetére


Tompie
őstag

Miért ír mindenki pozitív tapasztalatot akkor? 🤔

(#44780) Dluinet válasza Tompie (#44779) üzenetére


Dluinet
nagyúr

placebo?
Mérések nem igazolják.
Ha nem mérhető a hatékonysága, akkor nem működik.

3 hónapos cikk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44781) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikban járok-e, de azért megpróbálom. Feltehetően természeti kár miatt sérülést szenvedett az autómon a jobb oldali tetőkoszorú (nem én húztam meg, az egyik mosásnál még minden rendben volt, a következőnél a sérült felület fogadott). Alapterületében nem nagy, kb. 5 Ft-nyi méretű a sérülés, viszont a fényezés a sérült felületen gyakorlatilag eltűnt (fehér az autó, és a sérült felület barnás színű. Az autó egyébként teljesen gyári fényezésű.

A kérdésem, hogy érdemes-e javítóstiftel/tollal/festékkel próbálkozni ilyen jellegű sérülésnél? Védelmet biztosítana az időjárás viszontagságai ellen? (Az autó kint áll). Ezzel a megoldással fennállna annak a lehetősége, hogy a természet előbb utóbb "bedolgozná magát", és megindulna a fényezés felvállása, hólyagosodás, rozsdásodás a sérült felület körül, vagy ez ellen is véd?

Érdemesebb inkább fényező műhelybe elvinni? Vajon van esély arra, hogy ekkora sérülésnél megtartsák a gyári festékréteg vastagságot? Az ilyen jellegű javítás védelmet jelentene a természet viszontagságai ellen? Ha jól gondolom itt a felületet meg kéne csiszolni javítás előtt, + a környékét is, borzasztóan hülye kérdés, de azért felteszem, csak hogy a lelkem nyugodt legyen: közlekedésbiztonságilag nem befolyásolná az autót egy ilyen javítás? Elvégre tetőkoszorúról van szó.

Két képet mellékeltem a hsz-hez, mindkettő relatíve közelebbi, de az is jól kivehető, hogy kis felületen történt a sérülés.

Elnézést a hülye kérdésekért, a válaszotokat előre is köszi! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#44782) Tompie válasza Dluinet (#44780) üzenetére


Tompie
őstag

Ezt láttam ez kb. önreklám :)
Mérés.

(#44783) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok , lehet rossz topikba írok

Mai napon felfedeztem egy sérülést a kocsimon. Most nem tudom, hogy hogyan sérülhetett meg, lehet hogy a drága kiskutyám körmével felsértette, de sajnos csak találgatni tudok.

A kocsi egy 2007-es Jetta. A vezető ülés ajtó küszöb középső részén van, vagy hogy is mondjam..
Igazából az érdekelne engem, hogy szerintetek oda be fog fojni a víz és az ott el fog kezdeni korrodálni? Érdemes egyenlőre javíttatni, vagy felesleges? ( Lehet én gondolom túl.. )

Bármi tanácsot, tippet elfogadok.

Képeket csatolom :

Gergő :R

[ Szerkesztve ]

(#44784) Dluinet válasza Tompie (#44782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy kikormolás is ennyit hozott volna

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44785) Tompie válasza Dluinet (#44784) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, ez az, koromtalanítás.

(#44786) z123456789 válasza runner 125 (#44777) üzenetére


z123456789
addikt

Semmi, semmi. :D
Na, köszönöm szépen, utána nézegetek, aztán eldöntöm. :R

(#44787) ezsiasi válasza Tompie (#44776) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

Felejtsd el. Pénzkidobás.

(#44788) 8 válasza zeus_2k14 (#44783) üzenetére


8
senior tag

Kicsukott biztonsági öv csat szokott ilyet csinálni ajtóknál. Szerintem nem kell vele foglalkoznod, ha zavar akkor kend le egy gyári színazonos javítóstifttel

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#44789) zeus_2k14 válasza 8 (#44788) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Igen, én is gondoltam erre amit írtál. Kutya körme nem igen csinál ilyet szerintem, pont ilyen ívbe.. Illetve még kiskutya, 7 hónapos :DDD

Lehet le fogom kenni, majd meglátom.

(#44791) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Mivel az 5 liter nagyon sok, így célszerű lenne szétosztani, ezért aki szeretne közös beszerzés által hozzájutni Nerta ATC100 felnitisztítóhoz,kérem jelezzen privátban.

( Nem, nem hirdetés, nem adok el semmit :P )

(#44792) Qru válasza Zoli-bácsi (#44791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Határeset... :U :D

#nincsbennetarcsi

(#44793) Zoli-bácsi válasza Qru (#44792) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Elfogadod? :DDD

(#44794) 6030D


6030D
Ármester

Nem szennyezett (5 hónapos) fekete üléshuzatra és kárpitra elég az 1:10 arányú Green Star? Vagy annyi sem kell (1:15-20?)
IPA-t ha nem netről rendelném, akkor milyen boltban keressem? Mezőgazdasági?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#44795) Dluinet válasza 6030D (#44794) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha soltvadkerti vagy akkor floravita

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44796) 6030D válasza Dluinet (#44795) üzenetére


6030D
Ármester

Vác. Jó árak vannak, a vírus előtt ezek 2000/l alatt voltak, nem?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#44797) Dluinet válasza 6030D (#44796) üzenetére


Dluinet
nagyúr

max 2000

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44798) 6030D


6030D
Ármester

A sima Sonax szélvédő mosó is jó, vagy csak az extrém?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#44799) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kéder ápolás közben ráfröccsent az ajtó textilbőr könyöklőjére az ápolószer (Autoglym V&R Care) amit sajnos későn vettem észre és rászáradva fehér pöttyös lett. Azt mivel tudnám leszedni róla? Eddig csak sima vizes ruhával próbáltam óvatosan lemosni de az nem segített. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#44800) sutszi válasza Qru (#44799) üzenetére


sutszi
veterán

Biztosat nem tudok. De én Green Star vagy más hasonló APC hígított formájával kezdeném. 1:15 vagy 1:20.
Esetleg egy 1:10-es IPA.
De az IKEA-s bőrápoló szettből a tisztító folyadék is lehet, hogy segítene...

Kb ilyen sorrendben próbálnám meg...De hátha jön még valaki jobb ötlettel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.