Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) Formaster válasza szabi325 (#29300) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha már hagyta rákeményedni nem fog semmi nedvessel lejönni. Az nem opálosság, hanem egy vastag, kemény szilikon réteg. Anno én is vért izzadva sikáltam mindennel és nem jött le.

(#29302) szabi325 válasza Formaster (#29301) üzenetére


szabi325
tag

Hát jó... Én 3 éve használom a Rain-x et, láma koromban a szélvédőn felejtettem 30 fokban 15 percre a napsütésben , de a nedves mikroszálassal helyrehoztam... Ezért csodálkozom ilyenkor hogy valakinek hogy ég rá ennyire.

(#29303) Formaster válasza szabi325 (#29302) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Lehet h le volt járva ;] Nem tudom, nekem nem jött le semmivel, még nitróval sem. Ez van, ha nem jött nem jött.

(#29304) Peti78


Peti78
őstag

Az ultra glaco-t mvel lehet eltávolítani? Az asszonynak nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29305) Formaster válasza Peti78 (#29304) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az ultra-val még szerencséd lehet, teflon alapú. Talán egy nagyon erős, tiszta apc-vel lejön, esetleg ha lenne otthon Carpro Spotless, de elképzelhető, hogy csak polírral tudod majd leszedni.

(#29306) Peti78 válasza Formaster (#29305) üzenetére


Peti78
őstag

Esetleg a wolfos APC megfelelő erre a célra? 1:10 arányú higitást javasolnak, menjen rá töményen?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29307) Formaster válasza Peti78 (#29306) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Megnézheted az 1:10-es ha van bekeverve, de szerintem kelleni fog a tömény. Lehet h párszor meg is kell ismételni. Sajnálom, hogy nem jött be neki, igaz első fura lehet, el is vonhatja a vezetésről a figyelmet, ha arra fókuszálsz, hogy szaladgálnak a vízcseppek.

(#29308) Peti78 válasza Formaster (#29307) üzenetére


Peti78
őstag

Nem az a baja, hanem opálosságra panaszkodik, törik a fény stb. Megnézem azért este, hogy miről beszél.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29309) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ezzel szerintetek lehetne valamit kezdeni?
Nem igazán találok szép állapotúakat neten sajnos. Pedig a kormány most lett újrabőrözve és jó lenne, ha ezzel is lenne valami. :B
Gondolkoztam plasti dip-en, bebőrözésen...nem tudom mi lenne az igazi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29310) Speeedfire válasza Speeedfire (#29275) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt a festéket akarom megrendelni és kérdi, hogy milyen legyen.
1k, 2k, matt, fényes Nekem itt a 2k vagy a fényes kell? Jól sejtem, hogy ha fényes, akkor nem kell lakk? Vagy hülyeséget írok és a 2k és külön mellé lakk?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29311) Speeedfire válasza Speeedfire (#29310) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Van itt kész csomag is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29312) Formaster válasza Peti78 (#29308) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Aha, az más, lehet h nem lett remdesen visszatörölve. Akkor próbáld meg 1:10-hez APC-vel, talán nem kapja le az egészet, csak azt az opálos maradványt.

(#29313) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Mivel vannak páran, akik csak ebbe a topicba járnak, ide is bedobom, engedelmetekkel.
Szombaton egy győri találka? Este 7 körül Csipkénél?
Páran szerintem lennénk.
És esetleg beszélhetnénk egy közös rendelésről is, mert lenne pár dolog, ami kéne nekem. :R
Akikről tudok, hogy környékbeliek:
-kovácsroli
-gyomordzsák (nekem az maradsz. :D ) Sza_sa
-boogie84

Mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#29314) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Akkor leirom mi tortent, mert latom sokan nem ertitek, mi a problemam. :) Imadom a Rain X -et, regota hasznalom mar, es eddig mindig bevalt. Az elozo automon is fent volt vegig, sokszor kihuzott a szenvedesbol, egy emlekezetes pillanatot fel is toltottem, alul linkelem.
Az 5er -en is fent volt, de volt egy szelvedo cserem, igy 1 honapig a neljul jartam, nem volt idom foglalkozni vele. Aztan egy autowaxolas alkalmaval megkertem a kedvesemet, hogy vigye mar fel a szelvedore, en addig Reloadoztam, sietni kellett, mert sotetedett. O pedig felvitte.... Hogy kell hasznalni kerdest elinteztem annyival, hogy "ra van irva", meg csak "kend ra" valasszal... O meg azt hitte, olyan mint egy ablakpucolo. Ontott ra elkente, es hagyta 5 percet szaradni. Ez ugye nem jo... En hibam, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen 'mellekhatasa' lehet egy rosszul applikalt Rain X -nek.
Szoval most ugy nez ki a dolog, hogy addig eljutottam, hogy a cseppek mar nem szaladnak, bar meg nem folyik ossze a viz a szelvedon, de sotetben, esoben, mikor torlom az ablakot, nehezen latni, mert ahogy mozog az ablaktorlo, lehet latni azt a bizonyos szilikon reteget, ami olyan, mintha egy pillanatra olaj kerulne a szelvedore. 1s kb. utana eltunik, de ugye az ablaktorlo folyamat megy.

Es akkor itt egy emlekezetes pillanat, kb. 2200km levezetese, es 30 ora fentlet utan, egy pokoli hazauton, mikor atlepve a magyar hatart, az M1 -en haladva ebbe futottunk bele. Rain X nelkul lehet mar felre alltam volna, leven nagyon faradtak voltak a szemeim es egyebkent sem lattam volna semmit sem. Palyan mindenki 40 -el meg 50 -el, veszvillogoval, a vegen mar a leallosavban totymorogve, kesobb egy baleset is volt, igy en Mornal meg pont a torlodas elott le is leptem a palyarol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29315) Peti78 válasza Formaster (#29312) üzenetére


Peti78
őstag

Lehet, bár igyekeztem mindent úgy csinálni ahogy az enyémen, azon pedig nem jelentkezik ez a probléma.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29316) Verner


Verner
csendes tag

Újabban ezzel a "kerámival" van tele a facebookom. Tud valaki valamit róla? :U

Samsung Galaxy S20

(#29317) Formaster válasza MPowerPH (#29314) üzenetére


Formaster
Topikgazda

En abszolút értem, megértem. Ismerem ezt a jelenséget és baleset veszélyes. Nedves rongyal ezt le nem szeded, ahogy azt javasolták pár hsz-el ezelőtt. Mivel próbaltad eddig?

Verner: mindent ;] mit szeretnél tudni?

[ Szerkesztve ]

(#29318) Magnum_ válasza Formaster (#29317) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt szeretné tudni, hogy kell lenyitni az összefoglalót és használni a keresőt ;] :P

I humbly and respectfully decline™

(#29319) szabi325 válasza Formaster (#29317) üzenetére


szabi325
tag

Jó hát azt írta hogy "öntötte rá" na azt tényleg nem szedi le ronggyal...

(#29320) Verner válasza Formaster (#29317) üzenetére


Verner
csendes tag

Ebből kiindulva egy kalap sz.r lehet... :D

Samsung Galaxy S20

(#29321) Formaster válasza Verner (#29320) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem szar az, csak nem mindegy ki, mit és hogy rak fel. Aztán az sem, hogy utána hogy bánsz vele, mert az urbán legendákkal ellentétben nem törődés mentes.

(#29322) Verner válasza Formaster (#29321) üzenetére


Verner
csendes tag

Tehát ez a gagyinak kinéző akármi is ér valamit? Törődés alatt mit értesz? :)

Samsung Galaxy S20

(#29323) Formaster válasza Verner (#29322) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mi az a valami? :DDD Nem, kb 3-4 ajánlott márkanév van ma a piacon, Servfaces, Nanolex, Carpro és CeramicPro. Ez utóbbi nem elérhető otthon, a net tele koppintásokkal.

De alapvetően az összes márka zászlóshajós termékei csak a profi, szerződött installátorok számára elérhető, a többire meg azt mondom, hogy ha kifizett egy 100%-os tükör polírt ami kell hozzá, akkor legyen fent a legjobb. A költség fele a polír kb, a másik a kerámia+felvitel, akkor már ne az anyag áron spóroljunk X forintot, mert ha 1 év múlva lehullik hülyét kap az ember.

(#29324) Formaster válasza Verner (#29322) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Törődés alatt azt, hogy megfelelő mosást kell kapjon és időnként kell egy regeneráló kezelés, ami kb olyan, mimt egy gyorswax.

(#29325) Pardise válasza MPowerPH (#29314) üzenetére


Pardise
senior tag

Először én is így jártam, semmi nem szedte le, csak a polír!

Your car, your life ;)

(#29326) MunezXBK válasza MPowerPH (#29314) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Töröld át nitroval, aztán applikáld fel újra a cuccot.

Ha jól csinálod, hibátlan lesz.

Leginkább akkor lesz ilyen, ha nem full tiszta szélvédőre kerül.

(#29327) Verner válasza Formaster (#29323) üzenetére


Verner
csendes tag

Ezek közül mit tudnál ajánlani ami ami elérhető áron van és be lehet szerezni? Külföld is jó csak ne koppintás legyen. :)

Samsung Galaxy S20

(#29328) Formaster válasza Verner (#29327) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nanolex Si3d. Ez még kereskedelmi forgalomban elérhető, otthon kapható.

(#29329) Verner válasza Formaster (#29328) üzenetére


Verner
csendes tag

Carpro ehez képest hol áll? :)

Samsung Galaxy S20

(#29330) Formaster válasza Verner (#29329) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Régebben linkeltem egy német tesztet, nagyjából úgy nézett ki, hogy az első helyen a nanolex és servfaces. Mind karcállóságban, mint tartósságban a cquartz állt mögöttük. Persze ez nem tegnapi teszt, a receptúrák változhatnak, így pontosat én sem mondhatok, csak amot ott olvastam.

(#29331) Verner válasza Formaster (#29330) üzenetére


Verner
csendes tag

És ezt 30ml-t el lehet úgy osztani, hogy 1 autóra elég legyen? Nem olyan gyorsan párolgó cucc ez mint pl a rainx? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20

(#29332) szabi325 válasza Verner (#29331) üzenetére


szabi325
tag

Ezt te otthon nem fogod tudni felvinni :U

(#29333) Formaster válasza Verner (#29331) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez elég 1 autóra. De csatlakozom szabihoz, nem egyszerű úgy felrakni, hogy tartós is legyen.

(#29334) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Használ valaki otthon kevert szélvédőmosót?

A Frosch (békás) ablaktisztító szere a német Bild autó tesztjén győzött. Használja valaki ezt ablakmosóként (hígitva)?
Esetleg téliesítve?

Vagy maradjak a boltban kaphatóknál?
Abból emlyik ajánlott télre?

[ Szerkesztve ]

(#29335) KisBundi válasza Formaster (#29333) üzenetére


KisBundi
őstag

Mi a probléma vele? :U

(#29336) focvis válasza Drughi (#29334) üzenetére


focvis
veterán

Helló!

Én otthon keverem a nyári szélvédőmosót már vagy 5-6 éve; egy flakon elég egy évre.
Tavalyi hsz.

(#29337) Formaster válasza KisBundi (#29335) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs vele probléma, kell egy 100%-os polír, aztán 100%-os előkészítés, majd a használati utasítás szerinti applikálás. Megfelelő hőmérséklet, páratartalom és pontosan 73 miatyánk ;]

(#29338) Bbalee


Bbalee
újonc

Sziasztok!
Eddig rendszeres olvasója voltam a topicnak, nagyon sok hasznos infót tudtam itt meg a polírozásról.
Nálam is elérkezett az első gépi polír ideje. Erről szúrnék be pár sort és képet. Az alany egy metál bordó H astra.
Mosás/felület előkészítés
- autofinesse avalanche snow foam
- autofinesse lather sampon
- autofinesse iron out
- autofinesse oblitarate
- autofinesse gyurma
Polírozás
- mirka abralon 2000, 3000
- menzerna 400/3800
- carpro eraser
Gépek
- bigfoot 21/vertool mini 12/rupes mikroszálas és szivacs pad
Védelem
- fusso coat 12
És a képek

(#29339) Peti78 válasza Formaster (#29337) üzenetére


Peti78
őstag

A 73 miatyánkhoz közjegyző kell, vagy bemondásra is jó? ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29340) MunezXBK válasza Bbalee (#29338) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mirka 2000, 3000 után miért lett Menzerna 400?

(#29341) Verner


Verner
csendes tag

Políranyag visszatörléséhez mit tudnátok ajánlani? Néztem ezt a Carpro Eraser-t, de elég borsos az ára. :U

Samsung Galaxy S20

(#29342) z123456789 válasza Bbalee (#29338) üzenetére


z123456789
addikt

Szép lett. :)

(#29343) Bbalee válasza MunezXBK (#29340) üzenetére


Bbalee
újonc

Mivel ez az első polírozásom, úgy gondoltam, hogy így adja a szebb felületet.
A második képen egyébként pont a mirka3000/fg400 látszik. Engem meglepett, hogy a 400-al milyen szép tükrös felületet lehet készíteni. Mi lenne az ideális?

(#29344) Formaster válasza Bbalee (#29343) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szép munka!! A 3000-es sandingre jó a 400-as menzi. Gyorsan kihozza a mattulást. Egyébként a 400-as tényleg szép felületet hagy, alig marad utána hologram. Gondolom a robbanószemcse miatt tud ilyem széles skálaban dolgozni, de cserébe fröcsköl, mint egy bulldog.

Peti78 papírra kell írni és a kesztyűtartóban hordani :C

Verner 20%-os isopropil oldat.

(#29345) Verner válasza Formaster (#29344) üzenetére


Verner
csendes tag

Ezek szerint 400-as után elég lenne mondjuk egy 3500-as Menzerna is? Nem muszáj 3 lépcsőben? :)

Samsung Galaxy S20

(#29346) Bbalee válasza Formaster (#29344) üzenetére


Bbalee
újonc

Kösz szépen!
A fröcskölést én nem tapasztaltam. Egyébként tényleg nagyon jól lehet vele dolgozni.

z123456789: köszi!

(#29347) Mappa


Mappa
addikt

Ma neki állok a téli lemezfelniket kicsit "felfrissíteni" csiszolás majd egy matt festéket kap, esetleg egy még egy matt lakkot is. Szurkoljatok :D kézimunka lesz az egész.

nem kötelező megadni

(#29348) Formaster válasza Bbalee (#29346) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Porolás, fröcskölés semmi? Milyen paddal nyomtad pontosan?

(#29349) Safranek válasza Mappa (#29347) üzenetére


Safranek
aktív tag

Szurkolok.
Én már kettőt megcsináltam.De.Nagy meló és nem lett tökéletes. :O
A maradék kettőt inkább elviszem homokszórásra. 3000/db.
A festést utána magam intézem.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#29350) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Lassan egy éve hogy feltettem az autóra a Mystery Juice-t, és ígértem, hogy majd jövök tapasztalatokkal. A közel egy esztendő alatt az autó nagyjából 20 alkalommal volt mosva, szigorúan kézzel Wolf Agent Orage samponnal (télen érmés nagynyomásúval). Április környékén kezdett romlani a hidrofobitás első körben, így lefújtam az autót két soron Wolf Nano QD-vel, ami után észhez tért a bevonat.
Az alábbi videót most készítettem, látható, hogy már közel sem tökéletes a védelem, most megismételtem a QD-s kezelést 2 rétegben.

Összességében többet vártam tartósságban, viszont a fényességre nem lehet panasz szerintem.

Pár kép a mostani QD után:
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.