Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok
Egyik nap lesz@rták a madarak az autómat, viszont csak pár nappal később tudtam lemosni. Mosas után tiszta lett, azonban ahol le volt sz@rva, ott ilyen mattos lett a felület, látszik pontosan a helye. Megmarta a lakkozást? Eltüntethető valahogyan?

Megane II 2008.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#29102) MunezXBK válasza FerNandor (#29101) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megmarta. Nekem anno nem sikerült eltüntetnem.

(#29103) jozsi252 válasza FerNandor (#29101) üzenetére


jozsi252
veterán

Madárszar savas kémhatású ezért simán meg tudja marni ha hosszabb távon rajta van, főleg nagy melegbe.. Tetőn nekem is van egy kis karikába, de nem tudtam vele én sem mit kezdeni. :((

iPhone 13 Pro Max

(#29104) jozsi252


jozsi252
veterán

Na megjött a Nonsense, kíváncsi vagyok rá nagyon hogy milyen.
Elvileg 1:20-ba kell hígítani, bár nem tudom miért adtak akkor hozzá spricnis fejet, de gondolom azért hogy ahol durva lerakódás van, mint pl. a gumi oldalfalán ott hígítatlanul is lehet használni?

iPhone 13 Pro Max

(#29105) Pardise válasza jozsi252 (#29104) üzenetére


Pardise
senior tag

Honnan rendelted? Bevolt fóliázva a falkon, vagy csak így volt ahogy a képen?

Your car, your life ;)

(#29106) jozsi252 válasza Pardise (#29105) üzenetére


jozsi252
veterán

Slim's-ről jött.

Be volt fóliázva teljesen a flakon.

iPhone 13 Pro Max

(#29107) Pardise válasza jozsi252 (#29106) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm :R

Your car, your life ;)

(#29108) Pardise


Pardise
senior tag

Desztillált vizet ki milyet szokott venni és hol? Vagy teljesen mindegy? Én eddig a Bárdiban vettem. Teszkósat nem mertem megvenni.

Your car, your life ;)

(#29109) Formaster válasza Pardise (#29108) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az a lényeg, hogy desztillált legyen és nem ioncserélt.

(#29110) Pardise válasza Formaster (#29109) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem ugyanaz a kettő? Bárdiban azt mondták, hogy ugyan az... Ioncseréltből vettem egy csomót.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#29111) Peti78 válasza Formaster (#29109) üzenetére


Peti78
őstag

Desztillált vizet nem lehet venni csak gyógyszertárban. AMit máshol árulnak ezen a néven, az ioncserélt víz, bármit is írnak rá. Desztvizet több gyógyszertárban nem akartak adni, pedig nincs közel keleti arcom. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29112) Verner


Verner
csendes tag

Melyik jobb? Extol vagy Einhell ez kezdő számára? Pro esetleg kontra? :) Nagyon megköszönném ha tudnátok valami infót írni! :R

Samsung Galaxy S20

(#29113) #42667776 válasza Verner (#29099) üzenetére


#42667776
törölt tag

Igen Én használtam! Nyugodt szívvel tudom ajánlani, hobbi célra több mint elegendő, az elmúlt kb 8 hónapban a fejlesztéseknek és teszteléseknek köszönhetően az erős pasztának (WP-6G) jelentősen javult a karceltávolító hatása. Középkategóriás paszták között a felső szegmensbe sorolnám, bizonyos lakkfelületeken azonos, vagy jobb teljesítményt nyújtott pl a School S2, vagy Menzerna 400-nál, finomításra egy Nano polírt ajánlanák. Kis kiszerelésben is kapható WP-6G 1/2L kiszerelés Nano polír 150ml ez jó pár autóra elég.
A fent említett pasztákkal ilyen eredmény érhető el.

(#29114) KisBundi válasza #42667776 (#29113) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez eszméletlen szép! :Y Ez most 2 vagy 3 lépcsős? WP 6,3,1? Ilyen sorrenben jó? :)

(#29115) #42667776 válasza KisBundi (#29114) üzenetére


#42667776
törölt tag

3 lépcsős WP-6G, nano polír, nano glaze.

(#29116) Verner válasza Verner (#29112) üzenetére


Verner
csendes tag

Erre valaki? :)

Samsung Galaxy S20

(#29117) Verner válasza #42667776 (#29113) üzenetére


Verner
csendes tag

Gyönyörű! Ha jól értem akkor nem a sima polírpasztákat használod. Én ezekre gondoltam. :)

Samsung Galaxy S20

(#29118) Formaster válasza Verner (#29116) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az Extolról keveset tudni, számomra az sem derül ki egyértelműen, hogy ez most egy excenteres (random orbital) vagy sima forgós. A fordulatszámból orbitalra tippelek, ami kezdőknek jobban ajánlott de tapasulztalat ezzek a géppel 0. Ha nem elegendő a teljesítménye, akkor naphosszakat dolgozhatsz vele. Én passzolnám, hogy melyik a jobb gép. :U

(#29119) weres78 válasza Verner (#29112) üzenetére


weres78
senior tag

Az Extol excenteres. Elvileg az jobb lenne, de ennyi pénzért nem hiszem, hogy tartós darab. Mondom, nem hiszem, attól lehet az!
Az Einhell lehet jó, ha annak a felfogatása M14, akkor én azt választanám. Egyrészt 2 év garis, másrészt ha teszel rá egy 150mm-es tárcsát és 150-es korongokkal használod valószínűleg sok-sok évig használhatod problémamentesen. Ennek még ereje is van, volt a kezemben. Sajnos a felfogatást nem néztem...

Nálam van a szekrényben egy Skil 9955MA F0159955MA nevű cuccos. Nem régen a Praktikerben valami 17000 ft volt akcióban, én még 40000 körül vettem jó pár éve. Ez egy teljesen jó gép kezdetnek, életre szóló befektetés hobbicélra. Letoltam vele több mint száz autót, semmi probléma nincs vele. Mondjuk ezt is 150-es koronggal használtam.
Nehezebb, mint egy profi gép, de a töredékébe is kerül. Valamit valamiért... ;)

(#29120) szuszinho


szuszinho
őstag

Van már valakinek DAS-6 v2 Dual Action Polisher - Menzerna Kit-je? Pár hónapja volt róla szó, és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, ha van.

(#29121) BigBear


BigBear
senior tag

Ezek szerint az Extol is megvette ugyanazt a kínai gépet, amit DAS-6 vagy Düren vagy Slim's fedőnéven is kapni.
Külsőre totál egyformák.
Ha a bele is ugyanaz, akkor otthoni célra, kezdő gépnek tökéletes.
Excenteres, 600W, 8mm kitéréssel.

(#29122) Peti78


Peti78
őstag

Üdv.!

Ez mennyire reális lehetőség?
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29123) MunezXBK válasza weres78 (#29119) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sok erő azért nincs benne. Ránehezkedtem és azonnal megállt.

(#29124) weres78 válasza MunezXBK (#29123) üzenetére


weres78
senior tag

Annyit tud erő tekintetében, amit azért az árért véleményem szerint elvárhat az ember. Kettőnk közt szólva én nem venném meg azt sem, és a másikat sem, inkább gyűjtögetnék hozzá még egy keveset, és venném amit ajánlottam a végén. Vagy ha még több pénz van rá, akkor már sokkal könnyebb a dolog. De ha csak azok közül lehetne választani, akkor már inkább az...

Szerencsésebb egyébként ha a motor áll le ha nyomja, mintha a fogaskerekeket darálná le. És egy kezdő ne nehezedjen rá a gépre, csak szépen, lassan haladgasson, abból nincs vagy legalábbis később van baj... :)

[ Szerkesztve ]

(#29125) Formaster válasza Peti78 (#29122) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Abszolút! ;) Jobban nem is csinálhatná, csak géppel. Én lehet lementem volna 2000-2500-ig is.

(#29126) Peti78 válasza Formaster (#29125) üzenetére


Peti78
őstag

Na majd holnap lövök képeket a karcokról amiket el szeretnék tüntetni, aztán kérem a véleményt, hogy érdemes-e nekivágnom ezzel a módszerrel, vagy inkább vigyem el szakemberhez. Vagy, hogy egyáltalán el lehet-e őket tüntetni. Egyébként mennyire tartós ez a módszer? Vagy egyáltalán a gépi polírozás ebből a szempontból? Mert nem sok értelme van ha 5-6 mosás után megint ott a csík.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29127) #42667776 válasza Verner (#29117) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ezek is jók, ha ez a szimpatikus. :)

(#29128) Formaster válasza Peti78 (#29126) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha becsiszolod, felpolírozod, akkor nem lesz ott csik. Az csak a feltöltős módszerekre igaz.

(#29129) Verner válasza #42667776 (#29127) üzenetére


Verner
csendes tag

Igazából az ára miatt kérdeztem, mert harmad annyiba kerül, mint a 3M vagy Menzerna társa. Kérdés, mit tud hozzájuk képest. :)

Samsung Galaxy S20

(#29130) Polir7510


Polir7510
csendes tag

Sziasztok.
Műanyag ápolón gondolkozom.

Autoglym Vinyl & Rubber Care vagy Armor All Protectant ?
Melyik a jobb szerintetek?

(#29131) G@ß!


G@ß!
őstag

Fusso-val ti kenitek a műanyag elemeket is? Pl. lámpabúra...
Vagy kimaszkoljátok az élein, hogy még véletlenül se menjen rá?

Gyurmázni gondoltam Fusso felvitele előtt. Telibe nyomjam az egész autón? Vagy csak ott, ahol pöttyök, rovarok, stb. maradtak?

Köszi. :R

(#29132) Ummon válasza G@ß! (#29131) üzenetére


Ummon
csendes tag

Lámpabúrát nyugodtan lekenheted vele, csak jót teszel vele.
Fényezetlen műanyag elemekre nem javasolják, mint például a díszlécek.

(#29133) MunezXBK válasza Polir7510 (#29130) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autoglym.

(#29134) G@ß! válasza Ummon (#29132) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi. :)
Akkor majd a műanyag elemeknél maszkolok.
Szélvédőre, tükrökre is érdemes felvinni?

A gyurmázásra is kérhetek választ? :)

[ Szerkesztve ]

(#29135) blizzrd válasza G@ß! (#29131) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!

Én végigmentem gyurmával az egész felületen Fusso előtt, így teljesen kosz mentes lett, és a lakkból is mindent kiszedett. Szerintem érdemesebb az egész autón megcsinálni, mint foltokba. Érezhető lesz a különbség szemre is meg tapintásra is gyurma után.

:)

(#29136) G@ß! válasza blizzrd (#29135) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor végiggyurmázom a kocsit. Köszi. :)

(#29137) Formaster válasza G@ß! (#29134) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az üveg felületeket kihagynám, baromi nagy munka foltmentesre leszedni. Inkább Soft99 Glaco.

(#29138) Peti78 válasza G@ß! (#29134) üzenetére


Peti78
őstag

Csakúgy mint Formaster, nyugodt szívvel ajánlom a glaco_mirrorcoat-ot a visszapillantóra. A szélvédőre pedig az ultra_glaco-t.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29139) G@ß! válasza Formaster (#29137) üzenetére


G@ß!
őstag

& Peti78: Köszi a tanácsokat. :R

(#29140) Polir7510 válasza MunezXBK (#29133) üzenetére


Polir7510
csendes tag

Köszönöm.
Illetve még az lenne a kérdésem hogy bézs szinű alcantarát kivel tisztitanad? Hallottam a sonax alcantara tisztitójáról. Mi a véleményed róla?
Tél előtt le akarom védeni egy kicsit a kocsim.
Nincs emattulva nagyon szépen csillog, de mégis akarok rá vmi védelmet télire.
Autoglym polish és hd wax kombó?

(#29141) i-sti válasza Formaster (#29137) üzenetére


i-sti
senior tag

& Peti78: Az Ultra Glaco mennyit marad fent? Ez függ az időjárástól, ablakmosástól, kocsi mosástól?
Kb mire lehet számítani?

Novum Forum Siculorum

(#29142) JHONNY 79 válasza Formaster (#29125) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ha van az autódon karc, de nem vagy biztos benne, hogy kijönne polírral+ csiszolással, csak ráfújsz vizet a karcra és ha eltűnik akkor kijön, ha látható marad akkor nem?

(#29143) weres78 válasza JHONNY 79 (#29142) üzenetére


weres78
senior tag

Ha mélyebb a karc, mint a lakkréteg vastagsága, akkor nem fog nyomtalanul eltűnni. Ha kipucolod a karcot és megnézed az alját akár nagyítóval, ez könnyen kiderül.
Tapasztalatból mondom, ha megakad a körmöd a karcban, az nem tűnik el (kivétel talán az újrafényezett felület nagyon vastag lakréteggel).
Viszont tompítja a megfelelő csiszolás/polírozás még a mély karcokat is. Ilyenkor a karc szélén lévő éles szélet kell tompítani csiszolással anélkül, hogy mélyítenéd az alját... Ezt azért érdemes sokszor gyakorolni egy bontott elemen...

(#29144) Formaster válasza JHONNY 79 (#29142) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Gyakorlatilag igen. Csinálhatod benyálazott ujjal is :DDD De a körmös trükk is játszik. Ha megpattan benne a körmöd, az már nem fog eltűnni.

(#29145) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Ismeritek, hasznaljatok ennek a mosonak az allomasait?
Most nyilt egy a kozelunkben es lattam, hogy van habositas is naluk, szivacsos mosofej is, nem csak a "sima".

Erdemes/szabad ide jarni?

(#29146) Drughi


Drughi
addikt

Itthon könnyen beszerezhető (pl multi) ablaktisztitót mit ajánlototk?
Clin megbukott többszörösen, a Frosch elég jó volt, de nem 100as...

Mit próbááljak meg? Próbáltam mikroszálassal, papírtörlővel és az otthon tutira bevállt újságpapírral törölni, de foltos, mázgás marad. Ha rásüt a nap, akkor meg förtelem.

(#29147) Pardise válasza Drughi (#29146) üzenetére


Pardise
senior tag

Én ilyet használok, hozzá pedig zewa papírtörlő. Tökéletes az eredmény, csíkmentes.

Your car, your life ;)

(#29148) Formaster válasza martillo (#29145) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Minden mosó csak annyira jó, amennyire karbantartják. Ha az ioncserélőt nem regenerálják időben, akkor oda a foltmentes száradás. Egy tökéletes fényezésre biztos nem mennék rá semmilyen "közös" szivaccsal, de úgy általában véve a hagyományos szivaccsal sem. Mikroszálas vagy gyapjú lehet karcmentes megoldás.

(#29149) Kleroo válasza Formaster (#29148) üzenetére


Kleroo
veterán

mikroszálas szivacsot hol lehet kapni?

Jah amúgy attól fordulok fel, amikor a retkes kefét ami felnihez van tán kirakva (felnihez sem érnék hozzá vele) elkedzik használni fényezésre, és szépen átdörgölik a kocsit vele. pfuhhh hangosan sír a lelkem. a homokos,kavicsos,fékporos-fullretek kőkeményszálas kefe...csoda ha a festékréteg a kocsin marad.

Sőt, láttam olyat aki a csuma száraz kcosit kezdte el. És nem teherautó volt.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#29150) martillo válasza Formaster (#29148) üzenetére


martillo
tag

En arra gondoltam, hogy a habossal elomosok ott, majd lenyomom egy oblitessel.
Felreallok es attorlom mikroszalassal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.