Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A karcot fel lehet tölteni színnel, 0-ás ecsettel? Az is javít valamit a látványon? Sajnos a körmöm elakad benne,így ezek szerint nem fog polírral kijönni. Nemrég vettem az autót, az alja, motortere, belseje már kész, majd kívülről jön, ha lesz rá időm.

Szivacs helyett mit ajánlotok mosáshoz, illetve szárazoláshoz mit érdemes használni?

(#29152) Peti78 válasza i-sti (#29141) üzenetére


Peti78
őstag

Én kb egy hónapja raktam fel, azóta mostam 4x, ebből 1x az asszony nekiment ecetes mr musckevel, utoljára pedig jar-os samponnal is mostam, még mindig fent van. Szerintem az 50 km/h nem igaz teljesen, városban kellett, igaz ritkán használni az ablaktörlőt.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29153) Peti78


Peti78
őstag

Tud valaki ajánlani ebayről medium polír gyurmát?

még valami: MAradok a fussonál. a light jó barna kocsira?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29154) Formaster válasza Kleroo (#29149) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nálunk ettől még jobb is van :DDD Lemossa a földön heverő kavicsos kefével, utána pedig a kézmosótól hoz a gurigás (segg)papírból egy 14 métert és azzal törli át az autót, majd büszkén távozik, hogy neki nem lesz vízköves a kocsija :C Én meg beállok, a kézi habosítóból lefújom 2 perc alatt öv vonalig az autót + felnitisztító és 2 zsetonból leveretem tisztított programon, majd távozok nedvesen és mire a házunkig érek full száraz az autó :C

Egyébént az összefoglalóban megtalálod amit keresel :R

(#29150) martillo Ha le van waxolva óvakodj az előmosó programtól, nem ismert a ph értéke, de valószínűleg elég durva. Én ezért viszek magammal kézi habosítót. Mivel úgyis hajnalban vagy késő este mosok, hogy ne legyen meleg, már a kutya sincs ott, nincs aki beszóljon, hogy idegen anyag.

(#29151) JHONNY 79 Fel és javít is, de ügyes kézzel kell csinálni. Megpróbálhatod fogpiszkálóval is, a lényeg, hogy kicsit púposabbra kell, de ne follyon meg. Nitro+rongy legyen a közelben, hogy ha félremegy, akkor (fel tudd gyújtani) :DD le tudd törölni. Festékboltban kikevertetsz gyári színkód alapján 1 decit és kérsz hozzá 1 deci edzőt is. Majd egy kólás üveg kupakjába kikevered, de edzőből csak hangyafarknyit rakj hozzá, mert nagyon hamar megköt. Ha eltalálod mikor kezd húzni az anyag, nagyon szépen fel lehet tölteni, majd ha akarod úgy hagyod, ha akarod becsiszolod és felpolírozod. Egyébként ehhez is van tutorial az összefoglalóban, de még idén készülök egy VLOG-ot indítani, abban is lesz ehhez hasonló rész, igaz az már level 2-es szint lesz :DDD A mosáshoz szintén megtalálod a kellékeket az összefoglalóban. (ezt az összefoglalót már gyorsbillentyűre fogom rakni :)) )

(#29155) Peti78 válasza Peti78 (#29153) üzenetére


Peti78
őstag

meg valami gyurmanedvesítő. A cleanyourcarról rendeltem volna mindkettőt+ 1 fusso-t, de horribilis a postaköltség. Esetleg a wolfos gyurma+ nedvesítő jó lenne?
30 font a rendlésem +20 font posta...

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29156) Formaster válasza Peti78 (#29155) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Úgy tudom a wolfos nem rossz, fussot pedig kapsz magyar shopban, az összefoglalóban megtalálod. :R

(#29157) Peti78 válasza Formaster (#29156) üzenetére


Peti78
őstag

A fusso megvolt, de az ebayes lesz szerintem. Csak a gyurma meg a nedvesítő volt kérdés. Nekem amúgy a wolfos termékek tetszenek. :)
VIszont, most hogy említetted, megnéztem az oldalt.
Van itt két gyurma, meg a nedvesítő. Erről tudsz/tudtok valamit?
Még mindig nyitott a kérdés, hogy a light fusso jó sötét kocsira? :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29158) MunezXBK válasza Polir7510 (#29140) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alcantara ápolása nekem nem volt meg, így nem tudok rá válaszolni.

HD wax helyett inkább Zaino + normális polír előtte.

(#29159) Formaster válasza Peti78 (#29157) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, mehet rá. A gyurmát passzolom.

(#29160) Safranek válasza Peti78 (#29157) üzenetére


Safranek
aktív tag

Slimstől rendeltem ezt a gyurmát , kéket.
Deszt vizet használtam spricnis flakonba gyurma nedvesítőnek. :U

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#29161) i-sti válasza Peti78 (#29157) üzenetére


i-sti
senior tag

Wolfos gyurmám van + hozzá való nedvesítő.
Nagyon jól megtisztította a felületet.
Nagyon elégedett vagyok vele.

Novum Forum Siculorum

(#29162) szuszinho válasza i-sti (#29161) üzenetére


szuszinho
őstag

Szintén.

(#29163) Polir7510 válasza MunezXBK (#29158) üzenetére


Polir7510
csendes tag

Zainobol melyiket ajanlod?
Esetleg normalis polir es utana Srp+ Egp? Az jo lehet?
Az autoglymes termekek bejottek legalabbis a muanyagapolojuk kindenkepp

(#29164) G@ß!


G@ß!
őstag

Aki mostanság venne IPA-t, annak tudom ajánlani a Boráros téri számítástechnikai üzletet (ott túl sok nincs, a google kidobja). 2000-ért 1litert adnak. Még volt raktáron nekik vagy 17 dobozzal.

[ Szerkesztve ]

(#29165) weres78 válasza G@ß! (#29164) üzenetére


weres78
senior tag

Kipróbálok új waxokat. Első körben biztosan rendelek Soft99 fusso - t, illetve Collonite a másik amire gondoltam, miután nagyjából átolvastam a fórumot.
A kérdésem az lenne, hogy Collonite-ből konkrétan melyiket vegyem?

Ha jól olvasom, akkor a Collonite amivel könnyebb kicsit dolgozni, de kevésbé tartós?
Esetleg ajánlotok mást? Szempont, hogy tartós legyen valamennyire (nem quick wax szintű pár mosásos, olyanom van), könnyen felvihető és visszatörölhető legyen, és ne legyen sok por utána.

Műhelyben dolgozom, hőmérséklet probléma nincs. Csak polír után teszek fel waxot. Mindenféle színű autót elvállalok.

(#29166) G@ß! válasza weres78 (#29165) üzenetére


G@ß!
őstag

Sajnos rossz embertől kérdezed, a többiek sokkal tapasztaltabbak nálam. :)
Ha jó idő lesz, akkor most vasárnap fogom feltenni az első waxomat... :D

(#29167) weres78 válasza G@ß! (#29166) üzenetére


weres78
senior tag

Vastag az ujjam, kicsi a telefon, "új" - ra nyomtam volna terv szerint... :D
Mindenkitől kérdezném...

(#29168) Formaster válasza weres78 (#29165) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezt neked kell eldöntened, azért egyik kemény viasz sem gyosrviasz könnyűségű felrakás szempontjából. Mindegyiket vékonyan kell applikálni, de a fussonál kicsit jobban kell figyelni a száradási időre, mert ha megkeményedik, akkor cumi van. Bár ha van gép a közeledben, azzal könnyen helyre hozhatod. Kérdés, hogy megfelelő fényed is van-e észrevenni, vagy majd csak a tulaj veszi észre egy napsütéses napon. Nekem nincs bajom a fussoval, de volt itt több olyan, akit megszivatott. Én már csak fussot tartok itthon ;)

(#29169) blizzrd válasza Kleroo (#29149) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Tesco, ArmorAll. Van mikroszalas szivacs es mikroszalas mosokesztyu is :)

(#29170) weres78 válasza Formaster (#29168) üzenetére


weres78
senior tag

Polírból mit használsz?
Scholl volt, majd évekig 3m. Excenteressel a 3m annyira nem adja, meg már kipróbálnék valami új rendszert...

(#29171) Formaster válasza weres78 (#29170) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Dual action géphez menzerna 400 és rupes pasztáim vannak. Amit majd ki akarok próbálni, mert sokan esküsznek rá, az a Nanolex, Wolf és leginkább a Meguiars paszták. Utóbbi horror áron van, de szépen lehet vele haladni. Durva korongból már megvettem a Meguiars Microfiber Cutting Discet de még nem használtam. Állítólag ez felér egy gyapjúval, de sokkal precízebb. Ebből van még Extra Cut verzió is, de előbb lássam mit tud a sima :R

(#29172) Peti78 válasza Formaster (#29171) üzenetére


Peti78
őstag

Ha polír/gyurmázás nélkül teszem fel a fusso-t/colliniteot, az nagyon gáz? Nem látom jelenleg az életemben mindenhez az időt

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29173) szabi325 válasza Peti78 (#29172) üzenetére


szabi325
tag

Nem gáz, max kevesebb ideig marad fent.

(#29174) weres78 válasza Formaster (#29171) üzenetére


weres78
senior tag

Wolfot jövőhét elején rendelem, beszámolok róla nekem milyen ha érdekel.
Menzerna amit rendelni tervezek mellé, 400,2500,3800. Van tapasztalatod a 400 mellett a többivel esetleg? Rupes miben jobb?
A srác akivel beszéltem küldött mintát az összes termékből (menzerna), de ugye abból messzemenő következtetéseket nem tudok levonni, tapasztalatom szerint kell pár óra munka minden pasztával, hogy ráérezzek.

(#29175) Formaster válasza weres78 (#29174) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze írd csak be, minden értékelés számít, bár Lion már dícsérte.

Szerintem semmivel sem másabb a rupes sem, a Zaphirt pl kb egy szintűnek tartom a Menzerna 400-al. Talán egy hangyányit erősebb, de alig észrevehető. A marketing szerint persze a rupes paszták a rupes korongok mellé vannak fejlesztve, így tudnak a legjobban egy systemként dolgozni, de ez már csak bla bla úgy gondolom. Én mindegyik gép mellé kaptam ezért van belőle, de ha elfogy akkor rápróbálok a Meguiars pasztákra. Bár igen csak horror áron mozognak az EU-ban.

A többi menzerna sem rossz persze, de szerintem érdemes több gyártótól kisebb kiszereléseket venni és meglátod milyen paddal mi válik be, milyen géppel, milyen lakkon.

(#29176) Ummon válasza Formaster (#29171) üzenetére


Ummon
csendes tag

Kíváncsian várom a Meguiars mikroszálas pad-ről a véleményt, meg ha esetleg sikerül M205-ös pasztát is szerezned, akkor arról is :DDD .

(#29177) Formaster válasza Ummon (#29176) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Most 56 euróért/liter még nem tervezem. De a közeli jövőben meglesz :R

(#29178) #42667776 válasza Formaster (#29171) üzenetére


#42667776
törölt tag

Az említett pasztákkal a következő a saját tapasztalat, gyapjú koronggal, ami nyilván eltérhet másokétól, mert mindenkinek megvan a saját módszere amivel a leghatékonyabban tud dolgozni és szivacs, vagy mikroszálas koronggal másképp is viselkedik, közepes és mélyebb karcokra vonatkozóan.

Wolf WP- 6G a korábbi gyenge karceltávolító képesség jelentősen javult kemény lakkfelületen is, hosszan lehet vele dolgozni, nem a gyors paszták közé tartozik, de a munka befejeztével szép felületet ad. A felületen nem lehet 0-ra eldolgozni mindig lesz maradvány és figyelni kell a tapadására, ha csúszóssá válik a felület, akkor nem dolgozik tovább.

Nanolex Heavy nekem a legsokrétűbben használható paszta szinte minden lakkfelületen jól teljesít egy lágy könnyen kezelhető paszta, jó karceltávolító tulajdonsággal, fordulat és nyomás változtatásával jól szabályozható az alkalmazása kevés maradványt hagy vagy akár 0-ra is eldolgozható, gyorsan dolgozó paszta, szép felületet hagy.

M101 erős (száraz) típusú paszta jó karceltávolító képességgel kemény lakkon tiszta felületet hagy, puhább lakkon homályosabb a felület és akár vissza is karcolhat amit a közepes paszta nem tud minden esetben eltávolítani. Gyorsan dolgozik fordulattal és nyomással jól szabályozható, kemény lakkon el lehet dolgozni minimális maradványra, puha lakkon figyelni kell a felületet, mert melegedésre betapadhat. Újrafényezett felületeken jól teljesít, ami esetleg keményebbre sikerül mint a gyári, vagy szemét (porszemcse) található a felületen.

(#29179) weres78 válasza Formaster (#29168) üzenetére


weres78
senior tag

Fusso-n látod mikor jó (lehet visszatörölni-pl bemattul), vagy rá kell érezni? Nyilván a száradási idő függ hőmérséklettől, páratartalomtól, stb.
Ha túl szárad, géppel hogyan szeded le a felesleget? Mármint fekete, gyapjú, mikroszálas?
Van bármi (látható) különbség a soft99 két színe között tapasztalatod szerint?

[ Szerkesztve ]

(#29180) szabi325 válasza weres78 (#29179) üzenetére


szabi325
tag

Ha túl szárad ráfújsz valami QD-vel és simán lejön... felesleges a gép.

(#29181) weres78 válasza szabi325 (#29180) üzenetére


weres78
senior tag

Mi is az a QD?

(#29182) Formaster válasza weres78 (#29179) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Leginkább hőmérséklet függő. Van az úgynevezett ujj trükk :) Elhúzod az ujjad rajta és ha alatta a tiszta lakkot látod (nem pedig kenődik) akkor törölheted. 20-25 fok körül ez nincs 10 perc sem, melegebben még nem próbáltam, de valszeg 3-5 perc. Tehát kb 2 elemenként haladsz. Ha nagyon rákötne, akkor letörlés után a hologramot a legfinomabb szivaccsal kenném el, meg némi Quick Detailerrel, de erre még nem volt szükségem. Ami azt illeti a quick detailer nem tudom mennyire jó, hisz az lenne a lényleg, hogy kb 12 óráig ne érje nedvesség. A két soft99 között nem igazán van különbség, egyszer felvetődött ez itt már. Az illető azt a választ kapta a kereskedőtől, hogy a világos jobban dobja a vizet meg tovább fentmarad bla-bla. Szerintem kacsa az egész, csak azért van két féle, hogy minél több fogyjon ;]

(#29183) BigBlackDog válasza Formaster (#29182) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egész pontosan valami olyat írtak nekem, hogy "a világosabban van valami tisztító komponens is". :DDD De többször is már felvittem gyöngyház fekete fényezésre és semmi hátrányát nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#29184) Formaster válasza BigBlackDog (#29183) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, de azért ne felejtsük el, hogy egy ruszki seller írta, mert véletlen sötét helyett világosat küldött :DDD

(#29185) jozsi252


jozsi252
veterán

Szer hígításhoz próbáltam szerezni desztillált vizet tegnap meg ma, de nem találtam. Mindenhol csak az ioncserélt víz van. Tényleg ilyen nehéz hozzájutni?

iPhone 13 Pro Max

(#29186) Peti78 válasza jozsi252 (#29185) üzenetére


Peti78
őstag

Desztillált vizet gyógyszertárban kapsz, ha adnak. Én e-cigihez akartam venni, de nem adtak.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29187) jozsi252 válasza Peti78 (#29186) üzenetére


jozsi252
veterán

Ott még nem próbáltam, van gyógyszertárba ismerős megpróbálom tőle megkérdezni.

Mondom kipróbálom a Chemical Guys Nonsense-t, akarom bekeverni aztán akkor látom hogy olyan spricni fej van rajta amit nem lehet levenni?? Mondjuk ezt nem nagyon értem, mert rá is van írva hogy keverve kell (1:20), akkor miért nem olyan fej van rajta ami le lehet venni. Na mindegy ez a legkevesebb, spricniztem a kis 50ml-es mérőhengerembe aztán kész. Csak fura megoldás.

iPhone 13 Pro Max

(#29188) kelly7


kelly7
aktív tag

Szerintetek ez ér valamit? Vagy alapból a 12 volt-os porszívók felejtősek?

(#29189) weres78 válasza kelly7 (#29188) üzenetére


weres78
senior tag

Nem konkrétan ez, de hasonló volt nálam hagyott autóban. A kuncsaft hozzájárulásával természetesen, de kipróbáltam. Engem finoman szólva nem győzött meg. Személy szerint inkább vennék egy sűrű, puha kefét egy kis műanyag lapáttal vagy lappal amíg az autóban várok, mellé egy mikroszálas ha valami véletlenül kifolyik...

Persze ez a konkrét modell lehet erős, ami nálam volt az kb minden morzsát egyesével szívott fel ha fentről hermetikusan rácuppantottam a fejet, sokszor azt sem elsőre...

(#29190) Formaster válasza kelly7 (#29188) üzenetére


Formaster
Topikgazda

90W teljesítmény? :DD Költs inkább valami másra :))

(#29191) Formaster


Formaster
Topikgazda

Száraz-nedves takarítógépből milyet érdemes venni? Mire kell figyelni? Nem az ár az elsődleges szempont, hanem az ár/érték. Megköszönném, ha valaki megosztaná a tapasztalatait. (Esetleg gőzös?) :R

(#29192) weres78 válasza Formaster (#29191) üzenetére


weres78
senior tag

"Porszívóra" gondolsz takarítógép alatt?

(#29193) weres78 válasza Formaster (#29191) üzenetére


weres78
senior tag

Szopat a UPC. Nem annyi akart lenni a válasz, de már nem hagy szerkeszteni.

Nyáron komolyabb beruházást eszközöltem gépfronton, körbejártam a témát, beszéltem szervizekkel, forgalmazókkal, kollégákkal, stb.
Vannak ugye a hatalmas kapacitású (60-80 literes) sokmotoros (2-3) gépek. Ezek előnye egy kozmetikában szerintem nem jön ki, nem nagyon van szükség arra a kapacitásra amit tudnak legfeljebb ha az egész műhelyt takarítod egy mosás után. Előnyük, hogy (legalábbis az olasz modellek esetén) 15-20k egy motor, ami ha esetleg vizet szív (a motorba, mert pl felborul - véleményem szerint durvának kell lenni, ha felborítasz munka közben egy ilyen monstrumot) akkor cserére szorul. Nálam ezek hamar kiestek a rostán, szerintem ezek inkább csarnokokba vagy építkezésekre valóak, hiába hirdetik őket profi kozmetikákba. Egyik előző munkahelyemen volt ilyen gép, ott sem győzött meg, sem szívóerőben, sem mobilitásban.
Aztán vannak az száraz-nedves ipari porszívók. Itt nálam három gyártó termékeire szűkült a kör, ezeket kipróbáltam, teszteltem (értelem szerűen azokat a modelleket amik tetszettek a leírás/műszaki adatok alapján).
Makita (Magyarországon gyártják), Metabo (Bosch), Karcher.
Az részemről hamar eldőlt, hogy egyben nekem a száraz és a nedves felszívás nem játszik. Minden gépnél át kell állni ugye egyikről a másikra, tehát én külön vettem szárazra egy kicsi gépet, nedvesre egy nagyobbat, illetve egy kárpittisztítót. Először azt hittem járható lesz, hogy egy géppel elvégzek mindent, a gyakorlatban ez azonban nekem nem ment.
A [Metabo] és a Makitaelőnye a hosszú (3 év) garancia. Fontos számomra, hogy a gégecső 3,5 illetve 5 méteres, így könnyen elérhető a kocsiban minden a gép mozgatása nélkül. Meg kell nézni, hogy milyen kiegészítőket adnak a cucchoz alapból, mi aza mit még meg kell venni külön (autósfej, kárpitfej, stb).
Fontos a szívóerő, de fontosabb a szűrő mérete, illetve tisztíthatósága, hogy ennek a szívóerőnek a nagy része a munkafolyamat egészében megmaradjon, ne csak az elején amíg tiszta a szűrő. Fontos, hogy mennyibe kerül egy porzsák. Ha külön gépeket vennél akkor nem árt odafigyelni, hogy a kiegészítők mindkét géppel kompatibilisek legyenek...
A fenti gépekből az egyiket kibéreltem, a másikat kölcsön kaptam. Mindkettő jól dolgozott, bármelyikkel szívesen ellenék, de végül Karcher gépeket vásároltam, és nagyon nem bántam meg (eddig legalábbis).
Karcher T10/1 professional lett a száraz, Karcher NT 35/1 Ap a nedves, illetve Karcher PUZZI 10/1 szőnyeg és kárpittisztító. Nagyon jó minőségű cuccok, igaz sok kiegészítőt kell megvásárolni hozzájuk külön, de egyben igen jó áron meg tudtam szerezni ezeket a gépeket.

Ha bármelyikről kellene további infó, szívesen elmondom amit tudok, akár privátban vagy telefonon is visszahívlak.

(#29194) Formaster válasza weres78 (#29192) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kárpit tisztítóra, ami nedves porszívó, de sampont is adagol. Amúgy is kéne vennem, de most sos lett mert valaki kiöntött valamit az anyós oldalon és piszok büdös.

(#29195) jozsi252 válasza Formaster (#29191) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem ez nagyon bevált.

Karcher 6.100

iPhone 13 Pro Max

(#29196) Peti78


Peti78
őstag

Lehet, hogy fel volt már vetve, de vajon az ultra glaco és a fusso coat-ot érdemes felrakni visszapillantóra?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29197) weres78 válasza Formaster (#29194) üzenetére


weres78
senior tag

Ott arra figyelj, hogy jó legyen a fej (kocsiba kicsi kell), nagyon erős vákumot tudjon, hogy minél kevesebb nedvesség maradjon a szövetben, és megbízható márka legyen.
Ezekben többnyire a pumpa membránja megy tönkre ami a vegyszert/vizet nyomja, illetve a motor ha vizet kap.
Karcher ilyen szempontból jó, motor gyakorlatilag nem tud beázni (főleg ha nem adod kölcsön ;) ), a membránt pedig véded ha a végén tiszta vízzel megjáratod a gépet amíg tiszta vizet nem fúj.
Szerintem annak, hogy hány bárral fújja a cuccot a kárpitra nincs nagy jelentősége. Én általában Tornadóvan vagy spricclivel viszem fel a vegyszert, a gépbe csak tiszta vizet teszek és addig szórom/szívom amíg habmentes cucc nem jön a fejen. A tisztítószert pedig annyiszor viszem fel, amíg hófehér hab nem jön a fejen...

Azt a Karchert amim van merem ajánlani, de a 8/1 is tökéletes autóra - viszont ahhoz nincs nagy fej, és ha a Párod kitakaríttatja Veled a padlószőnyeget, na az hiányozni fog.
Sajnos kárpittisztítóból mást nem próbáltam, csak a Karchert.

Ja, és ha nem használod napi szinten tuti jó amit fent linkelt a fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

(#29198) Mappa


Mappa
addikt

Elfogyott a Bilt Hamber waxom - jól vizsgázott,szerettem :K viszont kipróbálnám a Fusso Soft99. Honnan érdemes rendelni? Angol webshop vagy ebay?

nem kötelező megadni

(#29199) Peti78 válasza Mappa (#29198) üzenetére


Peti78
őstag

Pár perce rendeltem tőle. Korábban mirror coatot és ultra glaco-t is tőle rendeltem, rendben voltak.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#29200) Mappa válasza Peti78 (#29199) üzenetére


Mappa
addikt

Köszi :K

nem kötelező megadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.