Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Inferno1988 válasza blakey (#64499) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Köszi, akkor alternatíva mely volna?
Nekem nem szempont semmi extra, simán betallózza a lejátszó a mappákat, play, kb erre használnám.
Ha képminőségben, hangban, megbízhatóságban ez a kettő gyenge, akkor keresek mást, csak ha maradok a magyar garinál, nem sok mást találtam eddig.

(#64502) Mezga Aladár válasza Gaben92 (#64495) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak kíváncsi voltam. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64503) Gaben92 válasza Mezga Aladár (#64502) üzenetére


Gaben92
őstag

Végülis kinek mi a “normális”. :)

blakey: De tényleg mi van 55”-en ami jobb és nem OLED? QLED-et nem fogadok el válasznak, az csak dràgább, de nem jobb. :B

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64504) Mezga Aladár válasza Gaben92 (#64503) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De tényleg mi van 55”-en ami jobb és nem OLED?

Plazma

Az 55 colos 4k kép optimális nézési távja 1,1 méter?!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64505) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a topicot és elhatároztam, hogy egy s912-t fogok rendelni és LE megy rá.

Egyetlen egy kérdés maradt meg bennem, amire a neten sem találtam választ.

Side by side, egy erősebb HTPC-ről érkezve fogok képminőségbeli változást észlelni? Ugyanolyan lesz? Hasonló lesz?

(#64506) jeni válasza xerobyte (#64505) üzenetére


jeni
félisten

Én úgy gondolom az adott azonos évjáratból kiválasztva egy HTPC mindig is erősebb lesz és mindenevő mint egy pici doboznyi mediaplayer.

A HTPC hátránya a zaj,a méret,a cuccra költött Ft nagysága és a fogyasztás.
Előnye a bővíthetőség.

A képminőséget illetően pedig mint a HTPC és a mediaplayer épen adott hardvereitől függ,hogy épen melyik a jobb.

(#64507) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!

WD TV Live kiváltására keresek alternatívát. Szolgáltatásban bőven elég amit ez tudott, nem is cserélném csak mostanában egyre nehezebben indul el, lefagy stb. Árban is valami hasonlót keresek, tehát 30k max. A lényeg, hogy stabil és használható legyen.

(#64508) Beni2360 válasza xerobyte (#64505) üzenetére


Beni2360
félisten

És azt nem feledni, hogy melyiket fajtát választod a TV aktív vagy passzív kijelzőjéhez.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64509) xerobyte válasza jeni (#64506) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Azért érdekes nekem ez az egész, mert ugyanazt a progit (Kodi) futtatom, ugyanazokkal az algoritmusokkal és beállításokkal.
Szerintem egyáltalán nem használja ki az asztali PC-m a playback alatt a teljes erejét (ryzen 2700x + Vega 64), de cserébe nincs auto res switch és HDR.

Olyan érzésem van, mint gaming területen az élsimítás: a 4x is teljesen jó, a 32x-hez bika hardver kell, de alig észrevehető a különbség.

Képminőségben olyanokra gondoltam, mont fakób színek, több zaj, kevésbé smooth lejátszás.

(#64510) blakey válasza xerobyte (#64509) üzenetére


blakey
titán

Mivel elméleti síkon írta így ne vedd feltétlenül készpénznek, lehet, hogy a HTPC erősebb de ezek az Androidos boxok meg simán megbírkóznak a legnagyobb 4K-s anyaggal is, semmi gondot nem okoz nekik. Ha meg nem Androidot használsz hanem CoreELEC-et akkor 1GB RAM-al is bőven beéri is röccenésmentesen viszi a 4K HDR-t. Valamelyik Amlogic S912-es boxot vválasztod és lesz egy jó lejátszód CoreELEC-el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64511) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Közben láttam, hogy itt vannak az új boxok is, pl s905x2. Ezekre a jelek szerint nem lesz CE LE egy darabig.
Az továbbra is igaz, hogy az alap android nem lesz kadenciahelyes, mert 24fps tud csak pontosan és emiatt röccen a kép? Mert akkor még mindig az s912 a legjobb ezek szerint.

(#64512) tizenkettő


tizenkettő
kezdő

Sziasztok!

Philips 32PFS3132/12 tévén vennék fel tévéműsort. Minimum 32 GB-os pendrive szükséges hozzá. Egy ekkora pendrive-ra kb mennyi műsor fér rá? (Egy óra? 2-3? 10? 100?) Lövésem sincs, milyen tömörítéssel/kodekkel dolgozik, ekkore pendrive-om nincs, hogy kipróbáljam; és olyat akarok venni, amire értékelhető mennyiségű műsor fér rá.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64513) Gaben92 válasza tizenkettő (#64512) üzenetére


Gaben92
őstag

Én a helyedben külső winyót vennék inkább, azzal tuti nem lesz tárhely gond. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64514) djnice válasza tizenkettő (#64512) üzenetére


djnice
veterán

A stream-et veszi fel, nem tömörít újra. Kábeltv-n egy átlag HD adás kb 10 Mbit/s, ez kb 4.4 GB / óra.

(#64515) tizenkettő válasza Gaben92 (#64513) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Az lenne a legjobb, de a tévé valami totál saját formátumra formázza a vinyót/pendrive-ot. (Valszeg jogdíjak miatt, hogy ne lehessen máshol lejátszani, feltölteni, csak azon a tévén.) Ha nem formázná át, és lehetne használni emellett normál külső vinyóként is PC-n, akkor jó megoldás lenne.
De így, heti pár műsorért felesleges egy 20 ezres külső vinyó, ha egy 3-4 ezres pendrive-ra ráfér pár óra (?).

(#64516) tizenkettő válasza djnice (#64514) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Á, köszönöm!!! :R

(#64517) Somatom válasza tizenkettő (#64512) üzenetére


Somatom
veterán

Számomra elég fura lenne, ha a Philips kifejlesztene egy saját fájlrendszert. Bepötyögtem a Google -be néhány kulcsszót és az első találatban ez volt:

"Answer The PHILIPS TV formats the hard disk drive in a special file system (EXT3)"

Ez legfeljebb az ostoba Windows számára ismeretlen, amúgy nincs benne semmilyen speciális. Az EXT3 kutyaközönséges Linux fájlrendszer. Pendrive -on nem szerencsés választás, mert naplózó (mint, az NTFS).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64518) tizenkettő válasza Somatom (#64517) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Oké, én csak a felhasználói kézikönyvből vettem ezt, ott persze nincs megadva, hogy milyen file system-et használ, csak az, hogy formázás után más cucc nem fogja felismerni. Na majd kiderül :)

(#64519) blakey válasza tizenkettő (#64518) üzenetére


blakey
titán

Minden gyártó minden egyes készüléke külön védelemmel rendelkezik, így bármi amit felvesznek az adott készüléken az csakis azon lesz látható, kezelhető. Másik eszköz már maximum formázni tudja, a tartalmat nem fogja lejátszani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64520) jeni


jeni
félisten

Szuper ez a MAGYAR POSTA!!!

Tegnapi napon a Posta mobil applikáción a ragszámot követve jelzést kaptam a csomagom megérkezéséről a budapesti 70 számú postára, és majd 120 perc múlva arról értesítettek, hogy átvitték a 72 számú postára.
Át is vettem jó 45 perc sorban állás és várakozás után a cuccot.
Furcsa módon a mai nap dobta be a kézbesítő az értesítőt tegnapi dátum keltezésével, hogy ott volt a lakásomon a csomaggal és senki sem tartózkodott otthon. Tegnap a postáról hazajövetelkor direkt megnéztem a postaládát este 7 után.

Tök üres volt!

Van még egy csomagom ebayon keresztül ami már 7 napja Budapesten van de győzőm sincs,hogy onnan ki fogja elfuvarozni hozzám? Vámmentes a cucc mert az 5000Ft-t sem éri el az értéke!

(#64521) Baliga Tamás válasza jeni (#64520) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Büdös szemétlàda egy cég - és még ők emeltek árat..! Tudnék pár sztorit mesèlni én is a gusztustalankodásaikról..! :W :W :W

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#64522) blakey válasza Baliga Tamás (#64521) üzenetére


blakey
titán

Sajnos ilyen esetek előfordulnak, ha jól emlékszem akkor valakit egy német cég vert át, Zidoo helyett csokit meg kávét küldött. :) És ennek semmi köze nem volt a postának.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64523) SunMount3r válasza blakey (#64522) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jófajta kávé volt legalább? :D

( :(( :( )

(#64524) Baliga Tamás válasza blakey (#64522) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Eseteimben sajnos mindíg a posta volt a hunyó..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#64525) Antipasti


Antipasti
csendes tag

Milyen lejatszot vagy kiegeszitot erdemes a Q7esem melle vasarolni,h filmeket tudjak nezni..?
Illetve milyen szolgaltato nyujtja ar/ertek aranyban a legjobb tv adast? Mondjuk,furas,faragas nelkul...
Koszi a segitseget!!!

(#64526) szasanyi válasza Antipasti (#64525) üzenetére


szasanyi
félisten

Illetve milyen szolgaltato nyujtja ar/ertek aranyban a legjobb tv adast? Mondjuk,furas,faragas nelkul... - ez igazán témája a topiknak, de a rövid válasz erre: Netflix

(#64527) Antipasti válasza szasanyi (#64526) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Netflix.
Oke.
Itt szinkronos filmek is vannak? Mennyibe kerul per ho?

(#64528) varázsgömb válasza Antipasti (#64527) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Mennyibe kerul per ho?

Ha net van előtted, akkor neked sem áll semmiből rákeresni...

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#64529) Somatom válasza szasanyi (#64526) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt most nem értem. TV adás volt a kérdés. Nekem van MyTV -m és TVGO -m is. Gondoltam, ránézek erre a Netflix -re, de az oldala elég semitmondó. Árakat ír, de csatornakínálatot nem. Próbáltam rákeresni a "Netflix magyar csatornák" kifejezésre, de nem dobott rá releváns (értsd: Netflixes oldalról származó) találatot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64530) Mezga Aladár válasza Somatom (#64529) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

csatornakínálatot nem.

Elszédültem...

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64531) varázsgömb válasza Somatom (#64529) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Mert nem TV a Netflix...

Mézga Aladár "Elszédültem..." :DD

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#64532) Somatom válasza Mezga Aladár (#64530) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor homályosíts fel légyszi, hogy mit kéne érteni "TV adás" alatt! Nálam ez a hazai TV csatornák realtime, online streamelését jelenti. Erre hogy jön javaslatként a Netflix?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64533) varázsgömb válasza Somatom (#64532) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Erről szasanyi-t kérdezd. :D

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#64534) Somatom válasza varázsgömb (#64533) üzenetére


Somatom
veterán

Csak tisztázni szerettem volna, hogy valóban én szédítek-e. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64535) Mezga Aladár válasza Somatom (#64532) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64536) szasanyi válasza Somatom (#64529) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor elmagyarázom: mint mondtam ez nem témája a topiknak, és a minőség valamint egyszerűség miatt volt a rövid válasz a Netflix. Nem, nincs magyar szinkron és felirat is kevés.
Honnan tudnám - vagy bárki -, hogy ő tud-e angolul vagy éppen hol lakik és ott milyen szolgáltatók milyen szolgáltatási csomaggal érhetők el? :U
Egyébként úgy tűnik van böngészője és internetkapcsolata tehát akár utána is nézhet, aztán a ha az alapján van pontosítandó infó, konkrét kérdés úgy talán...

(#64537) Somatom válasza szasanyi (#64536) üzenetére


Somatom
veterán

Ha kukacoskodni akarnék, akkor azt válaszolnám, hogy szerinted ez igazán témája a topiknak. ;]
De, nem ez a lényeg, értem, hogy csak lemaradt a "nem" szó.
A lényeg az, hogy két kérdést tett fel. Filmek nézése, és TV adás. A félreértések elkerülése végett még idézted is, hogy a kettő közül a TV adásra javasolod a Netflixet. A filmekre még érteném és talán jogos lenne, hogy nem részletezte a szinkron igényt. De, a TV adásra teljesen irreleváns javaslat a Netflix.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64538) szasanyi válasza Somatom (#64537) üzenetére


szasanyi
félisten

Ironikus válasz volt... vagy lemaradt a egy nem lényegtelen. Koncentrálj az előző válaszom 2. bekezdésére.
Halkan jegyzem meg, hogy a válasz nem neked szólt - ő még nem is reagált - tehát nem tudom miről és/vagy minek beszélünk mi? :F
De ezzel részemről vége is az OFFolásnak a tévéadással, és minden ide nem tartozóval egyetemben.

(#64539) Antipasti válasza varázsgömb (#64528) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Sziasztok.
Eloszor is koszi a valaszokat. Upc-nel a mediabox miatt nem kell ujabb koax kabellel xarakodni. Tehat upc lett.
A masik kerdes pedig elsosorban szinkronos filmekre vonatkozna;erdemes-e vhova elofizetni a neten/minel jobb minosegu,szinkronos/ filmekre,es ha igen:hova?
Koszi

(#64540) TCr


TCr
veterán

Azért nem gyenge, hogy még egy ilyen kib*szott egyszerű kérdésre is milyen módon szét tudjátok csavarni a választ.
"Kicsit" túltoljátok. :W

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#64541) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!
Fotelból netezős, 4K tartalom lejátszására alkalmas windowsos mini PC-t keresek, ami nem esik hasra 30-35 mbit/sec video bitrátától.
4K TV-vel lenne összekötve HDMI-n, LAN-on pedig a helyi hálózatommal.
Van ebből most best buy típus?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

www.vakbelmutet.hu

(#64542) pruzsi válasza Cheesy (#64541) üzenetére


pruzsi
őstag

Ez engem is érdekelne de nálam van pár film ami 60mbit feletti, és jó lenne ass feliratot támogatná, továbbá dolby digital, ac3, dts, flac, aac hanggal is boldogulna.

(#64543) SunMount3r válasza pruzsi (#64542) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért pont ass kell?

(#64544) Patice válasza Cheesy (#64541) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel Gemini Lake NUC. :K (Vagy a Pentiumos: NUC7PJYH2, vagy a Celeron procis: NUC7CJYH2).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64545) SunMount3r válasza Patice (#64544) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem mondta, de ha 4K, akkor gondolom HDR is. Tehát Celeron, Pentium nem jó. 7th Gen i3 a minimum a HDR-hez.

(#64546) pruzsi válasza SunMount3r (#64543) üzenetére


pruzsi
őstag

Animekhez ASS feliratot készítenek az itthoni fordítok.
Át lehet konvertálni srt be de akkor újra kellene formázni az egészet mert elég fura. Szóval csak ASS :D

(#64547) SunMount3r válasza pruzsi (#64546) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érdekes, meg az is, hogy miért pont .ass, mikor már ott a .sup is. Lehet kevesebb helyet foglal, na mind 1. :D

(#64548) Patice válasza SunMount3r (#64545) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez igaz.

De amilyen a kérdés, olyan a válasz. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64549) SunMount3r válasza Patice (#64548) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem... De azért ebben a Fórum-ban a válaszok mégse legyenek már MM-es eladó szintűek :D :N ... (Mégha a kérdések MM-es vásárló szintűek is)...

[ Szerkesztve ]

(#64550) Gaben92 válasza SunMount3r (#64547) üzenetére


Gaben92
őstag

Beidegzodes. AA mindig is .ass-t hasznalt aztan gondolom megmaradt. A .sup-ot nem ismerem. Azzal is meg lehet csinalni, hogy egy feliratot a"ter minden iranyaban elforgatva" illesszen ra a kepre? (Csak mert sokszor ilyenek miatt nem jatszik az SRT, pl.: egy telefon kepernyojen amit a karakter a kezeben tart a komplett kepernyon felul kell irni a japan karaktereket.)

pruzsi: Neked majd kuldok privatot es mellekelek par kepet estefele, ha nem gond. ;)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.