Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok,

Médialejátszót keresek ami megfelel az alábbi kritériumoknak:

Beépített torrent kliens
Plex (ha közvetlenül játszik le 4K-t akkor nem releváns)
4K steam hálózaton keresztül vagy 4k anyagok lejátszása ha közvetlen
HDR10
Jó felirat kezelés.

Esetleg tudnátok valamit ajánlani? :)

[ Szerkesztve ]

(#65252) Tibiajax válasza general (#65250) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Tidal hifi-előfizuval jobb forrás jön, nem?

(#65253) Valkűr válasza Tibiajax (#65252) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen, szerintem a Tidal nagyon jo. En is azt használom..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65254) Patice válasza Tibiajax (#65248) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bluesound Node 2 jutott először eszembe. Milyen külső DAC-kal akarod használni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65255) general válasza Tibiajax (#65252) üzenetére


general
addikt

igen, én is úgy tudom, de hogy mennyivel jobb, azt passzolom. nem hiszem, hogy flac szintű lenne. de én is kíváncsi lennék egy pontos adatra.

(#65256) Valkűr válasza general (#65255) üzenetére


Valkűr
őstag

Flac es Master van a Tidalon elofizuval...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65257) general válasza Valkűr (#65256) üzenetére


general
addikt

wow, nem is tudtam, az nem rossz! :C

itt elég jól össze van foglalva a zenei streaming!

[ Szerkesztve ]

(#65258) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!

Ugy nez ki lesz egy Himedia q30-asom.

Kérdésem a következő lenne ha külső vinyót kötök rá és torrentezek vele letöltés plusz seed az mennyire fogja a gépet? tudok e mellete filmezni stb

[ Szerkesztve ]

Egyedül az idő a barátom.

(#65259) blakey válasza jeffreybboy (#65258) üzenetére


blakey
titán

Himedia topikban vannak az illetékesek, gondolom már megválaszolták. Elsősorban médialejátszásra szánt eszköz, gondolom érezhető ha 2 tevékenység megy egyszerre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65260) Beni2360 válasza jeffreybboy (#65258) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam ha megy a letöltés 100%-n akkor bizony homokozik-meg áll a kép. ZIDOO X 10 és Mecool
Le kell vennem 5/MBs-ra. 1GB hálózaton. 300-s előfizun.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65261) general


general
addikt

ha lehet kérnék egy kis segítséget a szakértőbbektől hdmi splitter ügyben! vettem egy Marmiteket, betettem a médiaplayer (Apple tv 4k) a tv (Samsung q7fn) és a házimozi erősítő (Denon 1610) közé, összes hdmi csatlakoztatva, van is hang, de ahogyan várható volt ilyen esetben, csúszik a hang. na most az Apple tv beállításaiban nem találok audio illesztési opciót, mit tudok vajon tenni?
sem az ált. beállításokban nincs ilyen opció, sem ha elindítok egy filmet, a lehetőségek nem tartalmaznak hasonlót vagy nem találom.. :(

kezdek ideg lenni, hogy megvesz az ember minden szar drága eszközt és nem lehet filmet nézni...a rohadt Samsung nem támogatja a dts-t, innen indult az egész..:(

[ Szerkesztve ]

(#65262) blakey válasza general (#65261) üzenetére


blakey
titán

Lejátszás közben (MrMC) van a Beállításoknál olyan, hogy Hang eltolás, ott beállíthatod a megfelelőt és azt is, hogy minden lejátszásra alapértelmezett legyen.

Ha valamit nem tudsz akkor nem kell egyből az eszközre fogni, mert ugye nem biztos, hogy nem is létezik. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65263) univerzita válasza general (#65261) üzenetére


univerzita
addikt

Ha nem fontos DTS -MA ( élég a sima DTS) akkor esetleg optikai kimeneten kötném össze a Denonba.De olvasom hogy már jobb tanácsot kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#65264) general válasza blakey (#65262) üzenetére


general
addikt

Infuse-t használok, meg is vettem. Ott nem találok ilyet sajnos.

univerzita attól még nem változik semmi, hogy optikain megy ki a hang a splitterből vagy nem értelek.

[ Szerkesztve ]

(#65265) univerzita válasza general (#65264) üzenetére


univerzita
addikt

Ha a Samsungod támogat HDMI ARC-t ( támogat,még a én 5éves Samsungom is) akkor esetleg azzal össze kötni. A használati útmutatóban ( ott van a oldalukon) írják hogy mi okozza a hang csúszást és hogy kell megoldani.

(#65266) univerzita válasza general (#65264) üzenetére


univerzita
addikt

Ének így csinálnám : a Apple TV HDMI kimenet a Marmitek HDMI Imput -ban. Marmitek ARC Ouput1- a Samsung ARC HDMI imput -ba. Marmitek Audio only Output2 -ből a Denonba Audio imput ba. Ha nincs elég HDMI kábel akkora esetleg Digitalaudio output -ból Denonba. A ARC gombal tudod kapcsolni hogy mikor működik. A ARC kábelen a TV -,,leveszi " a képet és a hangot vissza küldi a Marmitek -be.

[ Szerkesztve ]

(#65267) junior19 válasza general (#65261) üzenetére


junior19
senior tag

A Denon menüjében keresd meg az Audio Delay opciót, ott állíthatod a hang csúszását.

codec project

(#65268) blakey válasza general (#65264) üzenetére


blakey
titán

Akkor az AVR-en keresd meg a Lip sync-et, Audio delayt, stb-t. Egyébként többek között ezért sem olyan jó az Infuse, sajnos egyre több a jele annak, hogy kukázom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65269) general válasza univerzita (#65266) üzenetére


general
addikt

így van csatlakztatva természetesen, hár hogyan máshogy..?? :D
ezt az ARC-t nem teljesen értem, legalábbis a médiaplayer használata esetén nem látom sok értelmét. minek elküldeni a hangot a tv-be és vissza, amikor pont hogy leválasztani szeretném és külön küldeni, hogy a tv-be el se jusson. :F

(#65270) general válasza blakey (#65268) üzenetére


general
addikt

és junior19, találtam valami auto lip syncet és audio delay-t is az erősítőben, de az a gondom, hogy mínuszba nem lehet szabályozni (nyilván, hiszen előrébb nem tudja hozni annál, minthogy megkapja a jelet), csak késleltetni, de a gond ugyebár pont az, hogy a hang késik.. tehát a képet kéne késleltetni...

igyekszem átnézni a lehetőségeket, meg letölteni valami manualt, de egyelőre csak forgatom a szemeimet... :))

tehát adott egy hdmi splitter, amiben kettéválik a kép és a hang. a kép megy tovább a tv-be, tiszta sor. a hang leválik a jelről és direktbe megy az av erősítőbe, de késik. van 5 opció a hdmi splitteren audio outputra: 2.0, 5.1, 7.1, hdmi 1 és 2 (az 1 megy a tv-be, a 2 az erősítőbe, csak audio), nem tudom, mikor melyiket válasszam, mi a különbség, maga a splitter nem dekódol és eleve dekódolt hangot kap már az Apple tv-től.

illetve van ez az ARC opció, nem teljesen értem a működését: ha ezt engedélyezem a kis hdmi splitteren (van rá egy kapcsoló), akkor a teljes jel (kép és hang) megy a tv-be, de a hang azonmód vissza is jön és úgy megy tovább az erősítőbe? vagy mit jelent ez? csak ha tv-t nézek, akkor jön azon az úton a hang, nem kell külön kábel a tv-ből az erősítőbe, hogy az erősítőn keresztül hallgathassam a meccset pl? vagy hogy van ez?
nem látom sok értelmét, ha így van, mert egy optikai kábel van vezetve a tv-ből az erősítőbe, egyszerűen bekapcsolom az utóbbit is, source tv és kész. szóval milyen esetben hasznos ez az ARC dolog? ezt most tényleg simán csak kérdzeem, mert nem tiszta. :B

elnézést, hogy sokat kérdezek, de szeretném végre megérteni ezeket, pont erre van hálistennek a fórum, és ezeket a hogyan és miérteket sokszor nem találjuk meg az eszközök manualjaiban. :U

(#65271) univerzita válasza general (#65269) üzenetére


univerzita
addikt

Ha van ARC akkor a TV -ből nem kell optikai kábelen a hangot a érősítőbe küldeni. De mivel a Samsung nem támogatja a DTS -t ( még a passtrogh -ot sem) hiába a optika. Inkább az a szomorú hogy a Apple a Apple TV -ből ( 200€ készülék) nem képes egy néhány centes optikai kimenetet tenni ( ez okozza a problémát). A splitteren a audio outputra válaszd ki menny hangfalat használsz ( általában 5.1). Ha ARC vel van összekötve a TV és média center akkor pl.be lehet állítani hogy amikor kikapcsolod a TV -t akkor kikapcsol a média center. De a ARC keresztül akár több dolgot is lehet aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#65272) blakey válasza general (#65270) üzenetére


blakey
titán

Ezért nem "díjazom" a Splittereket. A TV-ben és az erősítőben valamint a lejátszóban is vannak ilyen beállítási opciók viszont azt egy Splitter közbeiktatásásával eléggé nehezen tudod összhangba hozni hiszen a splitternek is lehet késleltetése. Ha ARC-ot használsz (TV-ben engedélyezed) akkor bár sikerül a hangot és a képet szinkronba hozni hiszen a TV-be beállítható, a többcsatornás hangokat elfelejtheted mivel a 7.1 LPCM nem fog működni. Ha erősítőn keresztül vezeted át a HDMI képet és hangot akkor tökéletesen szinkronban lesznek viszont a TV-n nem lesz HDR de lesz többcsatornás hangod.
Samsung TV-n nem tudom mennyi értelme van az ARC-nak hiszen a DTS-t sem kezeli, de kérdés, hogy továbbküldi-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65273) general válasza blakey (#65272) üzenetére


general
addikt

pontosan, ez a gondom nekem is. ezek szerint a megoldás egy 4k és hdr képes házimozi erősítő lenne... :O de arra most nincs költségvetés. de legalább ezt a splittert jó áron vettem, nem 100 euróért.

a Samsung tv-m nem enged át semmilyen dts jelet sajnos. (vicc különben...).

ez a Mr. MC jobb ezek szerint, mint az Infuse? kiborító, hogy a két app közül is sikerült beleválasztanom a rosszabbikba... :DDD na mindegy, meglesem, mit tudok tenni a beállításaimmal, ha nem jön össze, max ejtem az Infuse-t és cserélem a Mr-re, ha abban vannak audio delay opciók.

(#65274) blakey válasza general (#65273) üzenetére


blakey
titán

ez a Mr. MC jobb ezek szerint, mint az Infuse? - több beállítási lehetőség van, simán lehet, hogy neked jobb, de a MrMC Lite-al lehet, hogy ki is tudnád próbálni, az ingyenes. Mindkettő nagyon jó, de mint láthatod, a hiányosságok azért előjönnek egyik, másik részéről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65275) SunMount3r válasza blakey (#65274) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Infuse miben jobb?

(#65276) blakey válasza SunMount3r (#65275) üzenetére


blakey
titán

A kezelőfelülete egyszerű, felhasználóbarát. Aki nem ismeri a Kodit annak tökéletesen megfelel, néhány egyszerű beállítás és minden működik. Alap, egyszerű dolgokat lejátszás közben szépen be lehet állítani de sokkal kevesebb lehetőség van, mint Kodiban vagy forkjaiban (MrMC).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65277) general


general
addikt

Letöltöttem ezt a MrMC-t, hát igen, ez nem egyszerű. Fogalmam sincs, mit és hogyan kell beállítani, nem vagyok export. Próbáltam keresgélni követhető “How to setup”-ot, de nem találok, tudnátok esetleg linkelni vagy segiteni, egyáltalán mi kell ehhez? A másik szobaban levő desktop gépen vannak a filmek, kábelen, hálózaton érem el (MacOs). Az asztali gepen mit kell csinálnom?

Ez nem lesz egyszerű, már előre látom... :((

(#65278) blakey válasza general (#65277) üzenetére


blakey
titán

MrMC Wiki, Kodi Wiki, Kodi kezdőknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65279) general válasza blakey (#65278) üzenetére


general
addikt

és ez a Kodi muszáj az Apple tv-hez, és a MrMc-hez? mert ha jól olvasom (nem biztos), ez maga egy mediaplayer, ami a sz.gépet használva lejátsza a filmeket (is). de akkor minek az Apple tv és egyéb mediaplayerek? nem azok játszák le a filmeket egy meghajtóról (akár hálózati eléréssel)? :U
az Infuse meg - ha jól következtetek - csak egy hálózati elérést biztosító applikáció.
mit keverek? :)

(#65280) univerzita válasza general (#65279) üzenetére


univerzita
addikt

A Kodi is egy hálózat elérést biztosító aplikácio.( sok féle beállítási lehetőségel). De úgy tudom ez nincs Apple TV -re. Illetve a stórba nincs de néztem hogy ha letöltesz ipa file -ba és úgy telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#65281) blakey válasza general (#65279) üzenetére


blakey
titán

A MrMC egy Kodi fork, azért linkeltem, hogy olvasd el azt is, a sok infót összegyűjtve talán megérted a MrMC (Kodi fok) működését. Tehát a MrMC is valójában Kodi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65282) general válasza blakey (#65281) üzenetére


general
addikt

jaja, elolvastam mindent, köszönöm! :R tisztul a kép, de nem egyszerű. majd idővel.

sikerült nagy nehezen elérni a desktop gépet SMB-n keresztül a MrMC-vel. megvan az audio sync is, előre-hátra, de az istennek nem tudom megtalálni a helyes késleltetést,időzítéstt.. :O vagy egy órán át kísérletezgettem. borzasztó nehéz. természetesen eredeti angol hangsávra állítottam, de amikor már majdnem megvan a fasza szinkron a kép és a hang között, akkor már egyszerűen nem érzem, előtte vagy utána vagyok a hanggal...na mindegy, egyelőre úgyis sorozatot nézek, amihez elég az 1080p sdr, így visszatettem az ATV4K--»AVRerősítő--»tc sorrendet.

asszem egyszerűbb lesz egy 4k-s erősítőre upgradelnem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#65283) péjé válasza general (#65282) üzenetére


péjé
őstag

Nekem ilyen splitterem van, 4K HDR + HD hangok mind megy, csúszás semmi, amit te használsz ránézésre az is komoly darab nem is értem...[link]
Így maradhatott a Harman Kardon, nem kellett cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#65284) SunMount3r válasza péjé (#65283) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi az erősítő típusa pontosan? Mert a fáma úgy szól, hogy -elvileg- csak olyan splitter a jó, ami az egyik kimeneten leválasztja a hangot a képről és csak azt küldi tovább az erősítőre. :F Márha 4K@60Hz / HDR-es a kép, de az erősítő ezeket nem tudná.

[ Szerkesztve ]

(#65285) junkpod válasza general (#65261) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért kell splitter? Sorba kell fűzni.
ATV - HDMI - Denon - HDMI arc - Samu tv.

Box's don't touch!

(#65286) junkpod válasza general (#65282) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, hogy 4k és hdr. Valóban, a legjobb lesz az avr upgrade, akár használt is jó.

Box's don't touch!

(#65287) péjé válasza SunMount3r (#65284) üzenetére


péjé
őstag

Ez a HK nem 4K képes, egyik hdmi out megy a 4K tv felé a másik meg az erősítőbe, az meg tök szépen leveszi a HD hangokat. Ha 4K filmet nézek az amúgy is 4k@24Hz (23,987), a HDR-t mindig jelzi a tv, 4K@60Hz anyagom nincs is. Az AV kimenete meg a fullhd proji felé megy így ha vetítőzök akkor az az AV-n keresztül történik persze akkor fhd filmet játszok le. Így megspóroltam egy AV cserét, esetleg ha elkapna a Dolby Atmos láz akkor már tényleg cserélni kellene.

(#65288) TCr válasza péjé (#65287) üzenetére


TCr
veterán

Korábban befürödtem egy tizenezres splitterrel, ugyanígy van nálam is, de Onkyo AVR.
Ha 4K filmet engedtem rá, az erősítő nemes egyszerűséggel nem szólalt meg.

Ezzel lehet, hogy teszek egy próbát.
Merre laksz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65289) general válasza péjé (#65287) üzenetére


general
addikt

az érdekes... neked rendes A/V jel megy az erősítődbe (tehát nem leválasztott audio csak) ls az erősítőd így is megszólal? leveszi a hangot...
egyébként nem igazán értem, miért csak hangot kell küldjek az erősítőbe, tehát igazából minek az audio extractor... ha simán a médiaplayert költöm az erősítő elé, akkor is leveszi a hangot és engedi tovább a képet...

(#65290) TCr válasza general (#65289) üzenetére


TCr
veterán

Amennyiben az AVR nem 4K/HDR képes, úgy nem fog ilyen forrás esetén képet továbbítani.
Nálam a hangot sem vette le.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65291) general válasza TCr (#65290) üzenetére


general
addikt

ezt értem, tudom és nem ez volt a mondandóm lényege.

(#65292) TCr válasza general (#65291) üzenetére


TCr
veterán

Akkor viszont nem sikerült megértenem a lényeget. Kifejtenéd, kérlek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65293) péjé válasza general (#65289) üzenetére


péjé
őstag

Azért kell a splitter mert van egy 4K-s tv meg egy fullhd projektor amit ugyan arról a lejátszóról (Zidoo x9s) szeretnék meghajtani így ketté kell szednem a vidójelet, erre a splitter jó. Megfelelne még egy olyan 4K-s AV is amin van mondjuk 2 hdmi kimenet de egyszerűbb volt a splitter mint csillióért venni/cserélni az múgy teljesen patent HK AV165-öt....Ez a splitter amúgy vagy negyedik a sorban mire végre lett egy olyan ami normálisan átengedi a HD hangot és átmegy a HDR is. Arra nem is gondoltam hogy mondjuk nem szabadna szólnia az AV-nek így...:-)

(#65294) blakey válasza general (#65282) üzenetére


blakey
titán

megvan az audio sync is, előre-hátra, de az istennek nem tudom megtalálni a helyes késleltetést,időzítéstt.. :O - csak egyik irányba módosítsd, ha nem jó akkor vissza 0-ra majd a másik irányba próbálkozz. Ha megtalálod akkor érvényesíted minden médiához és kész.
MrMC-t megvetted vagy a Lite-ot próbáltad? Marad az Infuse?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65295) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok, egy minél olcsóbb megoldást szeretnék az alábbira:
-TV: LG 43LH630V
-jelenlegi lejátszó: Xtreamer Sidewinder(első kiadás)
-otthoni hálózaton win10-es PC (minden ethernet kábelen, köztük egy normál UPC modem+router)
Minden nagyon jól működött az egyik windows 10-es frissítésig(kb fél éve talán). Onnantól kezdve a médialejátszóm nem látja a PC-n megosztott mappáimat bármit is csinálok, így folyton USB-re másolgatással kell vacakolni.

Nos tehát egy olyan minél olcsóbb lejátszót szeretnék vásárolni, ami windows-os otthoni hálózaton keresztül lát és lejátszik fullHD tartalmakat kadenciahelyesen a fenti TV-vel, feliratokat felismer és választani lehet közöttük, stb. Semmi extra, nem kell netflix, youtube meg ilyesmi, bár ha van, az se baj.
Láttam, hogy sokan az S912-es chip-pel szerelt gigabites boxokat ajánljátok. De ezekről is olvasok bőven negatív véleményeket gearbest-en pl.

Van ezek közül is egy-két inkább ajánlott?

Előre is köszi az ajánlásokat! :) :R

Clint Eastwood FTW

(#65296) SunMount3r válasza Raggie (#65295) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van annak módja is, hogy működésre bírd a Win10-es megosztást (az SMB v.1-et kell visszakapcsolni benne). De úgy látom amúgy is cseréni akarod...

[ Szerkesztve ]

(#65297) general válasza péjé (#65293) üzenetére


general
addikt

nem igazán értelek... van egy 4k-s tv-d és egy projektor, mindkettőt szeretnéd használni, tehát mindkettőbe el akarod juttatni a videojelet. eddig tiszta sor. de az erősítőd nem tud sem 4k-t sem hdr-t, ezért ki kell kerülnöd a videojellel, ha a kijelzők egyikén ilyen műsort akarsz nézni, ugyanúgy, mint nálam, nem? na most ha csak egy sima 4k-s + hdr képes splittert alkalmazol, az csak egyszerűen kettéosztja a jelet ide is, oda is, de attól még kép és a hang együtt megy tovább két ágon. tehát ugyan két kijelzőt tudsz meghajtani, de a 4k/hdr jel attól még nem megy át az erősítőn.. valamit nem jól fogalmazol nekünk, vagy ugyan beillesztetted a splittert valahová, de az erősítődön akkor is csak 1080p/sdr videojel megy át, hiába 4k-s a film mondjuk.

te nem a hangot akartad leválasztani a képről, hanem a komplett jelet kettéosztani a két kijelzőre, nem?

TCr ezzel kb neked is válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#65298) general válasza blakey (#65294) üzenetére


general
addikt

igen, így csináltam, de baromi nehéz megállapítani, hogy a hang a képhez képest csúszik vagy előrébb van. nem tudom, próbáltad-e már, én is azt hittem, könnyebb lesz! :DDD
először csak az egyik irányba mentem, rosszabb lett. oké, akkor másik irány, ott egyre jobb lett, de a pontos illesztést egyszerűen nem találtam meg, elég idegesítő.

a MrMC Lite-ot töltöttem le először, Infuse is megvan még.
próbálgatom a MrMC-t. olyan apróságokban is különbözik a két app, ami eldöntheti, melyik marad. például ha az Infuse-t használom, amikor elindítok vagy megállítok egy filmet, pillanatra elsötétül a kép, keres/kapcsolódik/mittomén, na ilyenkor a hülye tévém azt érzékeli, hogy megszakadt a kapcsolat az adott forrással, ezért automatikusan átvált a DTV légi műsorfogás módba (hogy miért, nem bírom felfogni), de az egyáltalán nincs használva, viszont rengeteg csatorna bekerült valahogy a csatornakiosztásba, amikor a VB ideje alatt párszor használtam, mert egyébként az M4 képminőség veri a kábltévé minőségét. na most emiatt csak annyit ír ki, hogy pl Viasat History nem elérhető, töröljem? :) :W , és amíg nem kattintok a tv távirányítójával a nem-re, addig a figyelmeztető üzenet nem tűnik el és eleve később indul a film is. apróság, de rohadtul idegesítő. na ezt a MrMC-vel eddig nem tapasztaltam, tehát ott mintha nem szakadna meg a jel. persze a tv is lehetne ennyire okos, hogy ott marad az adott forrásnál nyugiban, nem keresgél pánikolva mást. nem tudom, mi a művelet pontos oka, nem jöttem még rá.
a műsoron belüli tekerés is nyugisabb, pontosabb a MrMC-vel, cserébe lassabban teker, tehát ha sokat akarok lépni, nehézkesebb, bár lehet, hogy erre van opció, csak még nem tudom.
viszont az Infuse egyszerűbben kezelhető és sztem szebb a felülete. majd használgatom, szokom mindkettőt.

a MrMC teljes verzió miben tud többet egyébként?

(#65299) blakey válasza general (#65298) üzenetére


blakey
titán

csúszik vagy előrébb van. nem tudom, próbáltad-e már, én is azt hittem, könnyebb lesz! :DDD - igen próbáltam és jól működik, de több éves előnyben vagyok, mert Kodit használok néhány éve és volt olyan amikor szükségem volt a hang eltolására.

a MrMC teljes verzió miben tud többet egyébként? - nincs semmilyen korlátozás, a Lite-ba sok a korlátozás, fejből nem tudom, hogy mik azok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65300) Beni2360 válasza general (#65298) üzenetére


Beni2360
félisten

Én úgy olvastam anno, hogy a hangot egy bizonyos zajhoz, ajtó becsapás vagy akármilyen egyértelmű hanghoz kell igazítani. Nem a száj beszédéhez mivel azok is utólagos szinkronok lehetnek. Ezt próbáld meg. Vagy keress egy olyan topikot ami a szinkronizálással utólagos magyar hang hozzá csatolásával foglalkozik és ott majd eligazítanak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.