Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Patice válasza SunMount3r (#64549) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már itt tartunk...

Ki akarom próbálni, hogy mi a helyzet a Pentiumos NUC-kal. Nem követtem, nem jártam utána, de hátha azóta változott a helyzet. :)

Win10-re felpakolom majd a legfrissebb Kodit és megnézek pár tesztvideót.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64552) SunMount3r válasza Patice (#64551) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez most Spoiler-be raknám :D : A KODI-s Gemini Lake-es Topic-ot folyamatosan követem, ha lett volna eddig valami én posztoltam volna elsőnek a HTPC Topic-ba...

De azért sok szerencsét a próbálgatáshoz...

(#64553) pruzsi válasza Gaben92 (#64550) üzenetére


pruzsi
őstag

Mind ASS más nincs is. Hi10 és videoanyagok mellett van

Persze rendben

[ Szerkesztve ]

(#64554) djnice válasza pruzsi (#64553) üzenetére


djnice
veterán

Akkor neked egy RK3328 box elég lenne LibreELEC-kel, nem kell HTPC.

(#64555) SunMount3r válasza Gaben92 (#64550) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igaz, soronként pozicionálni és átformázni nem lehet a .sup-ot, csak az egész feliratot. (Legalábbis SubEdit-ben nem, amit én használok). Viszont sokkal szebben és egyénibben testre szabhatóak a betűk, mert amúgy jó lenne az ass is, csak abban sose tudtam pont olyanra megcsinálni, ahogy én szerettem volna.

(#64556) tween


tween
őstag

Sziasztok!

Olyan asztali lejátszót keresek, ami usb-n keresztül támogatja az .mkv formátumot is és van rajta scart csatlakozó.
Létezik ilyen?
Ha nem, mely csatlakozó típus alakítható át esetleg egy adapterrel scart-tá?
Köszönöm a választ!

(#64557) Somatom válasza tween (#64556) üzenetére


Somatom
veterán

Analóg A/V kimenet. Sok lejátszóban van ilyen. Általában jack, vagy RCA csatlakozóval. Scart adapterből pedig van olyan, aminek a hátulján RCA csatlakozók vannak. De, ne számíts nagy felbontásra!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64558) pruzsi válasza djnice (#64554) üzenetére


pruzsi
őstag

Kis update :

Ha kikapcsolom a feliratot (ASS) akkor jól megy a lejátszás ha be van kapcsolva bizonyos részeknél ez van:

videó

mit ajánlotok? ass to sub convert? vagy más?
-----------------

Tovább:

ezzel a mp4-el mi lehet a gond teve ez már tényleg szaggatva játssza le

Még mindig SONY KD43XF7596

[ Szerkesztve ]

(#64559) Gaben92 válasza pruzsi (#64558) üzenetére


Gaben92
őstag

A Sony nem hagyja hozzáférni a külső lejátszókat a TV kodekjeihez emiatt CPU-ból kell megoldania mindent. Az ASS formátumú feliratot a képre égeti rá ahhoz pedig nem elég a benne lévő SoC. SRT-t csak szimplán rádobja azzal nincs baj, de az ASS és a PGS sajnos így működik.

Sony-n el kell felejteni szinte mindent (tapasztalatból mondom) ami Kodi, Plex, stb. A beépített lejátszón kívül semmi sem működik normálisan (az sem, amúgy), az Emby az egyetlen ami még talán-talán de annak meg olyan stabilitási problémái vannak, hogy jobb nem beszélni róla.

Szerk.: Most így elolvasva kusza. :B Konyhanyelven: Szóval a Sony tiltja a hardveres dekódolást a külső lejátszóknak emiatt azok kénytelenek szoftveres dekódereket használni, az meg bezabálja a kis SoC-ot.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64560) Gijon válasza djnice (#64554) üzenetére


Gijon
senior tag

Megjött a LAKE I TV, köszi a segedelmet. :) Még ismerkedek vele, de eddig kellemesen csalódtam benne. :)

(#64561) Mezga Aladár válasza Gaben92 (#64559) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval a Sony tiltja a hardveres dekódolást a külső lejátszóknak emiatt azok kénytelenek szoftveres dekódereket használni, az meg bezabálja a kis SoC-ot.

Tehát ha rádugom pl a popcornomat az említett sonyra akkor az tiltani fogja a hardveres gyorsításokat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64562) Gaben92 válasza Mezga Aladár (#64561) üzenetére


Gaben92
őstag

Na basszus, csak sikerült kétszer is szarul fogalmazni. :DDD

Külső lejátszóprogramoknak. Szóval minden ami nem a TV-n lévő beépített lejátszó. pl.: Plex kliens, Kodi, stb. A TV maga képes hardveres gyorsításra, és működik is a beépített lejátszót használva, viszont Kodi, Plex, stb. esetén ettől könnyes búcsút kell venni. Ez nem az Android miatt van, attól működnie kellene, konkrétan a Sony tiltja.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64563) Mezga Aladár válasza Gaben92 (#64562) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na így érthető. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64564) pruzsi válasza Gaben92 (#64559) üzenetére


pruzsi
őstag

oh hogy a :D
amúgy a beépített lejátszó meg nem kezeli jól a ass feliratot mondatokat hagy ki SPMC-t használok

(#64565) Gaben92 válasza pruzsi (#64564) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem csak az ass-t nem kezeli jól a beépített lejátszó. SRT-ből is kihagy néha ha úgy tartja kedve de konstansan mindig ugyanazt... Néha ilyenektől megb.szódik, hogy ugyanaz az időzítése két feliratnak. (Mármint, hogy az egyiknek akkor kell pont eltűnnie mikor a másik megjelenik.) De akkor se mindig. Kerestem, de nem találtam logikát abban mi alapján szereti vagy nem szereti a feliratokat.

SPMC sem működik rendesen. Emby az egyetlen (de Androidra pont fizetős) ami valamennyire képes ezeket kezelni de ha belefutsz egy olyan hangformátumba ami nem támogatott akkor fogja magát és crash-el. Aztán előfordulhat, hogy azt a videót ahol crash-elt 30x meg kell nyitnod, mert megjegyezte az utolsó beállítást, aztán ha elég gyors vagy és át tudod állítani mielőtt kilépsz akkor talán meg tudod nézni legközelebb más hangsávval. De ezer egyéb sebből vérzik ezen kívül az Emby, legalábbis Androidon. (Ezeket tapasztalatból mondom, nekem is Androidos Sony van.)

Kell venni egy médialejátszót és megoldódik minden problémát. Gyakorlatilag a legolcsóbb kínai dzsunka is többet ér mint a beépített lejátszók, legyen szó Sonyról, Samsungról, LG-ről, stb...

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64566) pruzsi válasza Gaben92 (#64565) üzenetére


pruzsi
őstag

Tudsz ajánlani mi alapján keressek média lejátszót?

(#64567) Gaben92 válasza pruzsi (#64566) üzenetére


Gaben92
őstag

Írtam neked privátot órákkal ezelőtt. :U

De amúgy általánosságban itt jobban értenek a topikban a lejátszókhoz a srácok mint én. :B Én egyszer rommá olvastam magam, azok alapján vettem egy ATV 4k-t és azóta elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64568) pruzsi válasza Gaben92 (#64567) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen néztem még akkor sajnos akkora összeget nem tudok kiadni rá.

Akkor kedves fórumtársak ezek esetleg?

H96 Max Plus

Z28 Pro

vagy hasonló árban más ami a fent említett célokra megfelelne?

(#64569) djnice válasza pruzsi (#64568) üzenetére


djnice
veterán

Z28-ra van LibreELEC is ([link]), vagy android alatt meglehet próbálni az RKMC-t, de nem tudom az vált-e majd frekvenciát.
Ha a Hi10P a cél, akkor más nagyon nem marad, max a drágább RK3399.

(#64570) pruzsi válasza djnice (#64569) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen az lenne a cél plusz ass feliratot jól kezelje.
Ha a 4k film is menne az is jó lenne pl dunkirk van még 62mbit videó bitrate el plusz a magyar hang az szerintem csak 448kbs de ha dts hdma lenne az angol menne még?
Bár a 4k másodlagos mert azt jól kezelte eddig a tv lejátszója és smpc is.

(#64571) pruzsi


pruzsi
őstag

Pontosabban ezelőtti hsz ben leirt az igazi probléma
itt

Videó fájlt lejátsza de ha van mellette ass felirat akkor lefagy ahogy a videóban mutatom

(#64572) DoItYourself válasza Gijon (#64560) üzenetére


DoItYourself
addikt

Milyen a gyári rendszere, használható? Rábeszéltem egy barátomat, épp ma rendelte meg.
A 4pda-n kell keresni hozzá a cfw-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#64573) Gijon válasza DoItYourself (#64572) üzenetére


Gijon
senior tag

A gyári rendszert nem használtam, azonnal telepitettem a djnicetól kapott cfw.-t, amit ezúttal is köszönök neki. A 4pda-n van több cfw is, de sem időm sem gyakorlatom nincs kísérletezgetni. A hőmérséklete 60-75 Celsius fok merevlemez nélkül, amit egy kicsit magasnak tartok. Én csak média lejátszásra használom. Számomra így jelen állapotában ár-érték arányban legjobb választás volt.

(#64574) djnice válasza DoItYourself (#64572) üzenetére


djnice
veterán

A firmware nem publikus, én fizettem érte az orosznak. Tőlem lehet kérni, ingyen.

(#64575) péjé válasza djnice (#64574) üzenetére


péjé
őstag

Szted várható hogy frissítést is készít hozzá?

(#64576) djnice válasza péjé (#64575) üzenetére


djnice
veterán

Hát, eddig mindig átküldte a frissebbet, szóval vmit dolgozik vele, most 1.0.2-nél tart. Az új fw-kben lévő védelmet nem tudom hogy feltudja-e majd törni.

(#64577) Somatom válasza djnice (#64576) üzenetére


Somatom
veterán

Azt írtad, hogy orosz. Akkor fel tudja törni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64578) djnice válasza Somatom (#64577) üzenetére


djnice
veterán

Ja, reméljük :D

(#64579) péjé válasza djnice (#64576) üzenetére


péjé
őstag

Most néztem meg, cc. duplája lett az ára a boxnak...lehet ez miatt, 86$ lett a 48$

[ Szerkesztve ]

(#64580) pruzsi válasza djnice (#64569) üzenetére


pruzsi
őstag

Megrendeltem a Z28 prot, van egy link róla hogy kell felrakni majd rá a LibreELEC et?
Köszi előre is

(#64581) djnice válasza péjé (#64579) üzenetére


djnice
veterán

Cseh raktárban már nincs, kínából még 48.99: [link]

(#64580) pruzsi: Úgy kell telepíteni mint agy Armbiant: [link]

(#64582) jeni válasza djnice (#64581) üzenetére


jeni
félisten

1TB SSHD berakva és csak a youtube ment,betud melegedni rendesen a ketyere.

a többi applikációkat ki lehet törölni onnan,több hely maradna belső tárnak,kevésbé mennének a háttérben?

(#64583) pruzsi válasza djnice (#64581) üzenetére


pruzsi
őstag

Jól olvastam ilyen kabel kell majd hozzá? KB olyasmi a telepítés mint egy telo android frissítés gépről. KB 1 hét azt írták mire ideer. Ha elakadom majd írok. Jól értem hogy ez egy külön rendszer nem az androidra épül rá hanem az szépen letakarodik majd róla? Mit tud még ez a rendszer film lejátszáson kívül bár másra nemigen használnám. Köszi

(#64584) djnice válasza jeni (#64582) üzenetére


djnice
veterán

Ja írták az oroszok is hogy eléggé melegszik ha bent van egy HDD is, a 4pda fórumon vannak alternatív hűtési megoldások.

(#64583) pruzsi: Igen ilyen kábel kell. Van amelyik rockchipes eszköz nem tud SD kártyáról bootolni akkor sem, ha MaskRom módba kapcsolod (pl az én Z28-am ilyen, de az máshogy néz ki mint a tiéd), ilyenkor csak a belső eMMC-re tudod feltenni a LibreELEC-et, nem lesz dual boot, ebben majd segítek. Ha megmarad az andorid akkor használhatod még TV okosítónak is.

(#64585) pruzsi


pruzsi
őstag

Rendben akkor rendelek is egy ilyen kábelt,köszönöm előre is :)

(#64586) tothgergo90


tothgergo90
tag

Valoszinuleg volt mar tema, de sajnos nem talaltam.
Tudnatok abban segiteni, hogy mikent tudnam lejatszani az Apple TV 4K-n, a "kulso" forrasbol levo tartalmat 4K HDR Atmos-ban? Hogyan kivitelezheto ez? NAS-on keresztul?
Koszi a segitseget!

(#64587) Beni2360 válasza tothgergo90 (#64586) üzenetére


Beni2360
félisten

Bedug usb port nas, majd a kezelőjében megosztod a kívánt mappát és smb-n betallózod mint a többi nasson levő mappákat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64588) Gaben92 válasza tothgergo90 (#64586) üzenetére


Gaben92
őstag

""kulso" forrasbol... Atmosban"

Sehogy. Az ATV 4k nem támogat Atmost lokál, vagy ahogy te fogalmaztál "külső" tartalmak esetén. Csak Netflix, Prime, és hasonló streamer szolgáltatók esetén megy az Atmos. A tesztverziós MrMC-vel már megy (blakey írt róla, olvass vissza), de az még nem elérhető csak a tesztelők számára.

Mondjuk lehet kiadták már, nem tudom.. Én NAS-on futtatok Plex szervert, az ATV 4k-n pedig Infuse Pro-t használok, szóval nem követem az MrMC-t. Annyit tudok amit blakey írt. Plex+Infuse 5 Pro-val Atmos-on kívül minden megy. (Igazából Plex se kéne, én is csak metaadatok begyűjétésre használom, mert jó az Anime pluginja)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#64589) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, azon gondolkodtam, hogy a 80 éves anyukámnak vennék egy TV boxot... van szép nagy lcd tévéje, (hdmi nem biztos, hogy van rajta, mert elég régen vette), viszont NINCS okostelefonja. Fontos lenne még, hogy a wifis jóságokon kívül usb-ről is tudjon lejátszani. Mire figyeljek? Mit ajánlotok?
(ja és nem sírok, ha gearbestről, vagy banggoodról kell rendeljek) :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#64590) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A TV-m kóros DLNA hiányban szenved, így fel szeretném okosítani.
Ehhez keresek valami lejátszó-okosító-eszközt.

Két feltétel van:
- tudjon DLNA szerverhez (router) csatlakozni
- legyen rajta LAN (RJ45) csati
- bírkózzon meg a különböző amatőr módon kódolt (torrentes), és a ritkább (3ivx) formátumokkal is*

Előny, de nem feltétel:
- a LAN lehetne Gigabites
- jól jönne a Chromecast is

* - A TV-m, és az eddig kipróbált olcsó lejátszóknak vannak gondjai pl. bizonyos sorozatok egyes részeivel: elcsúszó hang, megakadó / bafagyó lejátszás, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64591) Somatom válasza Bici (#64590) üzenetére


Somatom
veterán

Amlogic S905/S912 topik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64592) #53366784


#53366784
törölt tag

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlása előtt állok, a két kiszemeltem:
-ATV4K
-Minix U9-H

Melyiket preferáljátok jobban?

(#64593) SunMount3r válasza SunMount3r (#64555) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, hogy OFF, de most utána néztem és lehet pozicionálni a sup feliratokat is, ugyan úgy mint bármelyik másikat (amúgy az .srt-t is lehet így):

Top-left: {\an7} - Top-center: {\an8}
Top-right: {\an9} - Middle-left: {\an4}
Middle-center: {\an5} - Middle-right: {\an6}
Bottom-left: {\an1} - Bottom-right: {\an3}

Pl.:
{\an8}Ez a képernyő tetején, középen lesz{\an8}

:)

[ Szerkesztve ]

(#64594) kleinguru válasza #53366784 (#64592) üzenetére


kleinguru
addikt

ATV4K van, azt bátran ajánlom. Ha van egyéb apple cuccod, akkor meg főleg.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#64595) Mezga Aladár válasza kleinguru (#64594) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem tudja a 23,976 és hd hangokat lpcm-ben tolja ki.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#64596) #53366784 válasza kleinguru (#64594) üzenetére


#53366784
törölt tag

Itthon nekem is van egy ATV4K, de nem vagyok vele maradéktalanul elégedett.
Ezért is gondolkodom a cserén.
A viragboltban beszerzett filmek esetében a mozgások számomra nem igazán simák és a tv képi beállításaiban sem tudom összehozni a megfelelő eredményt, hiába kapcsolgatom a mozgáskezelést (Sony XE9005). Synology Nassal használom.
Lehet, hogy az előbb említett kadenciahelyességi probléma (23,976) miatt?

Az sem tetszik igazán, hogy valamelyik film az MrMC-ben, másik az Infuse-ban teljesít jól, illetve a Blu-ray menüs anyagok esetében kattogás hallható az 5.1 hangrendszeren (csak BD esetén), ráadásul ez a menüs fejezetválasztás sem egyszerű (hol elindul magától, hogy többször ki- és be kell lépnem a lejátszó appba, hogy elinduljon).

A telefonjaink szintén almások, de pl. a fotók megjelenítésekor azt írja ki, hogy nincs hálózati kapcsolat...
1Gb-es a hálózat, és be is van dugva, nem wifin megy.

Ez pont elég a váltáshoz, de érdekel, hogy a Minix akár egy CE-vel hogy teljesít.

Szóval nagy valószínűséggel lesz egy eladó ATV4K a HA-n.

[ Szerkesztve ]

(#64597) djnice válasza Mezga Aladár (#64595) üzenetére


djnice
veterán

A 24.000-t nem tudja.

(#64598) blakey válasza #53366784 (#64596) üzenetére


blakey
titán

Beállítási hibák sora áll fenn nálad. Ne kérdezd, hogy mi, mert nem fogom tudni. Ha nem is tudja/tudná a 24.000 fps-t akkor is megfelelően alakítja át, nincs röccenés, akadozó mozgás, stb. Blu-ray menüt igazándiból én már vagy 10 éve nem használok. Minixem volt, tudom milyen, Amlogic boxaim is vannak CE-vel tudom milyenek de egyéb médialejátszóim is voltak/vannak, az TV-t nehezen fogják helyettesíteni. A HD hangok hiánya meg csak annak hiányzik aki bukik az erősítőn megjelenő feliratokra, teljesen korrekten alakítja LPCM-be, szóval én a helyedben erősen meggondolnám, hogy cseréljem-e vagy mellé vegyek egy olcsó Amlogic boxot majd tegyem rá a CE-t és nézzem meg, hogy jó lesz-e helyette vagy inkább mellette legyen esetleg még sem jó és marad a zTV.

(#64597) djnice
Nem láttam röccenést egyik 24.000 fps anyagnál sem, lehet, hogy valami, valahol kimutatja de én eddig nem láttam hibát 24.000 fps esetén sem, szép folyamatos volt. Pedig erősen érzékeny vagyok a mozgásra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64599) #53366784 válasza blakey (#64598) üzenetére


#53366784
törölt tag

Semmit sem állítottam át sem az MrMC-ben sem az Infuse-ban, minden maradt a gyári.
Korábban Dune Solo light 4K lejátszom volt, azzal nem voltak ilyen megakadás problémáim. Csak a Hdr hiánya miatt kellett mennie.
Ezért is kérdeztem, hogy milyen lehet az AppleTV esetleges kiváltója.

Amúgy mitől lenne ennyire jó ez a lejátszó?
A Dunehez képest semmi extrát nem véltem felfedezmi, csak a felsorolt problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#64600) SunMount3r válasza djnice (#64597) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mire vált át helyette?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.