Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) general válasza SunMount3r (#65100) üzenetére


general
addikt

ahh, remek, még 30ezer...
köszi!

(#65102) Osynho válasza general (#65101) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor már elgondolkodnék egy erősítő cserében.

(#65103) dgyuri0123 válasza djnice (#65097) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tényleg, Zidoo tud Magyarul?

"csak a zene van"

(#65104) blakey válasza dgyuri0123 (#65103) üzenetére


blakey
titán

Annyira amennyire a droid, de a gyári app-ok angolul tudnak és ugye lesznek olyan részek egyéb app-ok esetében is ahol nincs lefordítva magyarra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65105) dgyuri0123 válasza blakey (#65104) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja igen, a Droid... Mindig elfelejtem milyen jó dolog, mikor boot-ot követően egyből a CE indul ..

"csak a zene van"

(#65106) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#65105) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen a ZIDOO-nál csak 1x beállítom a gyári lejátszót, (66 évesen angol tudás nélkül megcsináltam) és a ZDMC (kodi fork) abból indítok kezelek mindent mint a CE-ben. DE a film a gyári lejátszón indul el. Azért nem egy nagy ördöngösség. De a gyári média tárat is tudom kezelni ha kell.
Annyi ragadt az elmúlt 25 év alatt rám, hogy ezeket megértsem.
Ha mégse akkor itt vagytok ti is és a gugli fordító. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65107) dgyuri0123 válasza Beni2360 (#65106) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Végül is nem vészes így sem.

"csak a zene van"

(#65108) univerzita válasza Beni2360 (#65106) üzenetére


univerzita
addikt

Ha letöltök egy,,sample-t" ( nincs mellett a egész film) akkor ha a gyári médiából akarom megnézni nem nyissa meg. A ZDMC viszont igen. Ez miért lehet?

(#65109) blakey válasza univerzita (#65108) üzenetére


blakey
titán

1. hülye kódolású
2. a gyári lejátszó nincs erre felkészítve
3. nem megfelelő a beállítás
4. ilyen napja van. :)

Milyen mindatfájl? Mik a tulajdonságai?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65110) Beni2360 válasza univerzita (#65108) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel az összes teszt fájlokat is a MEDIA CENTER-ből nyitom meg és elindulnak, ezért annak is indulnia kellene.
Jó volna ha pontosítanád azt a sample-t. Letöltenem megnézni.
Nálam még ilyen nem fordult elő. Max a nem támogatott formátummal.
A ZDMC-ből indítva is a gyári lejátszó indul ha nem kapcsoltad ki a lehetőséget.
Még a blakey 1+3. pontja is opció.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65111) Gaben360 válasza djnice (#65097) üzenetére


Gaben360
senior tag

Amit árulsz az aprón,az mit tud a Zidoo fw-rel?
Lehet az is elég lenne ha kandenciahelyes a lejátszás,és tud HDR-SDR konverziót.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#65112) general válasza Osynho (#65102) üzenetére


general
addikt

30 ezer pluszból..? ;] annyiból nem cserélek 4k-sra sztem.

(#65113) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#65111) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

FHD a tévéd. Ha le is cseréled egyszer 4k-ra, onnan kezdve a 3D-nek reszeltek.
SD-t ki néz ma 55"-os oleden, de őszintén? Van néhány DVD koncertem, de egyre kevésbé ragaszkodom hozzájuk...egy-két kivétellel.

Felezett 3D nagyon jól mutat a FHD oleden. Az meg, hogy "csíkosnak" látod, nem azért van, mert felezett, hanem mert maga a szemüveg eleve "beleteszi" a csíkokat (polarizál), szóval egy S912 bőven jó lenne neked.. szerintem. Aztán ha 4k-ra váltasz, ráérsz gondolkodni másik lejátszón. Addig meg ki tudja még, mit hoz a holnap.... de ez is csak szerintem.
HDR-SDR konverzió nem teljesen 100-as nálam, mert kissé sötétebb tónusú a kép, bár nem tudom, milyennek kellene lennie, ha jól működne, mint ahogyan azt sem, mikor nem jó. Viszont a 4k-1080p h265-ös kódolású filmek csoda szépek. Nem sötét, szinte tökéletes... Igaz, nincs túl sok ebből a fajtából, de egyre szaporodik a számuk és azt kell mondjam, ez lehetne a jövő.. Nagyon kis helyen elfér, ugyanakkor kifogástalan a képminősége. Bocs ha elkalandoztam volna, de nem akarok rosszat sem neked, sem másnak. :)

"csak a zene van"

(#65114) blakey válasza dgyuri0123 (#65113) üzenetére


blakey
titán

HDR-SDR konverzió nem teljesen 100-as nálam, mert kissé sötétebb tónusú a kép, bár nem tudom, milyennek kellene lennie, ha jól működne, - mert valójában nincs is, de ha hozzá kalibrálod az TV-det akkor jó lesz, összeségében jobbnak kell lennie az SDR-hez képest de ezt csak akkor látnád ha a TV-n váltogatnád a bemeneteket, SDR és HDR-SDR között. Egyébként nem azt írtad, hogy a TV-d tud HDR-t? Mert akkor csak hozzá kell állítgatnod a HDR módot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65115) dgyuri0123 válasza blakey (#65114) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tud. Ez egy LG 55EG910V FHD oled. De valóban, ha módosítom az oled fényerőt, sokkal jobb.

"csak a zene van"

(#65116) blakey válasza dgyuri0123 (#65115) üzenetére


blakey
titán

Akkor szerintem kalibrálj be egy színprofilt HDR-SDR-hez és jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65117) univerzita válasza Beni2360 (#65110) üzenetére


univerzita
addikt

A összes sample ( főleg mkv) amit próba ként letöltöttem. De lehet hogy beállítási probléma lehet.

(#65118) Rockstone


Rockstone
tag

Sziasztok!

Témába vágóan: milyen lejátszót ajánlotok ehhez a TV-hez, hogy a képességeit kitudjam maximálisan használni? Az ára nem feltétlen mérv adó.

Samsung 65NU7022

Kicsit off:

UHD HDR képes, USB2 porton pendrive-ról néztem rajta a fentebb linkelt LG Chess 4K Demot, probléma mentesen futott. Viszont ezt a blu-ray filmet már nem tudtam megnézni mert 1 perc után szétesik/pixeles a kép:

Bumblebee.2018.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX

Mi lehet ennek az oka?Hibás release vagy az USB2 nem birja ?

HEVC
2160p (Progressive)
23.976 fps
Main 10@L5.1@High
49.6 Mbps
3840 x 2160 pixels
BT.2020

TrueHD Atmos
7.1
4736 kbps
48 KHz
24 bits

(#65119) powerup2 válasza Rockstone (#65118) üzenetére


powerup2
addikt

Esetleg külső hdd és nem pendrive. Ha meg lejátszó pl himedia q5 pro

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#65120) Rockstone válasza powerup2 (#65119) üzenetére


Rockstone
tag

PC nincs gond, Probáltam hddvel is, ugyanaz az eredmény szétesik, sőt ismerős tvjén is szétesik de lehet az övé is usb2-s, én arra gondolok hogy az usb2 nem birja ezt az adatatvitelt, de mivel gyakran töltök dual audio-s filmeket és gyakran olyan problema is van, hogy nem tudom kivalasztani a nyelvet, mert nem ismeri fel, emiatt is gondolkodok média lejátszon

(#65121) djnice válasza Gaben360 (#65111) üzenetére


djnice
veterán

Tud konverziót és kadenciahelyes is. DVD-k esetén a képarányt állítgatni kell, mert nincs 16:9 és 4:3 csak Full és Fit.

(#65122) powerup2 válasza Rockstone (#65120) üzenetére


powerup2
addikt

akkor vegyél egy himedia q5 pro-t én azt használom és mindent visz bár nálam oled tv melé van de hidd el sokat dob majd a minőségen :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#65123) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Venztech V10 PRO+ ajánlott vétel? Az itt emlitett himedia q5 pro miben jobb mint a v10 hogy 20k val többe kerül?

(#65124) SunMount3r válasza blakey (#65116) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt most nem értem... Tényleg nincs semmilyen HDR->SDR konverzió az Amlogic + CE esetén?

(#65125) junkpod válasza Gaben360 (#65098) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont, hogy 1-2 évre kell manapság lejátszót venni. Pontosabban olyat kell venni amit nem sajnálsz 2 év múlva lecserélni újra.
Ezért fontos az olcsó beszerzés. Akármilyen lejátszót veszel 2 év alatt elavul és jó eséllyel csak fillérekért lehet eladni. Akár elfogadjátok akár nem ez a legdrágább lejátszókra is igaz.

Box's don't touch!

(#65126) dgyuri0123 válasza blakey (#65116) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Akkor szerintem kalibrálj be egy színprofilt HDR-SDR-hez és jó lesz."

Csináltam. Egész jó lesz így, ha véletlenül 4k-ra fanyalodom.. :)

"csak a zene van"

(#65127) blakey válasza TCr (#65059) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem a mintafájlt, SW gyorsítással megy és ahhoz az S905X kevés, S912-n jobb a helyzet de nem tökéletes, Apple TV-n hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65128) SunMount3r válasza SunMount3r (#65124) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:F

(#65129) g@bo válasza blakey (#65127) üzenetére


g@bo
nagyúr

azta, megvettem a minix neo u9 h t és most mondod, hogy tűzre való? :D

egyébként az Apple hogy játszik le, pl. pendrávról.... :B

(#65130) SunMount3r válasza g@bo (#65129) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Semmi, 4K HDR-hez csak "kamukéró" lejátszók vannak, ennyi... Vagy ez nem jó, vagy az nem jó. Már rég nem az van, mint a FHD idejében...

(#65131) TCr válasza g@bo (#65129) üzenetére


TCr
veterán

Ezt hogyan sikerült kikövetkeztetned?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65132) g@bo válasza TCr (#65131) üzenetére


g@bo
nagyúr

"az S905X kevés, S912-n jobb a helyzet de nem tökéletes"

ebből.

(#65133) blakey válasza g@bo (#65129) üzenetére


blakey
titán

azta, megvettem a minix neo u9 h t és most mondod, hogy tűzre való? :D - ilyet nem írtam, csak vannak dolgok amik nem tökéletesek.

egyébként az Apple hogy játszik le, pl. pendrávról.... :B - routerről, NAS-ról

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65134) g@bo válasza blakey (#65133) üzenetére


g@bo
nagyúr

"egyébként az Apple hogy játszik le, pl. pendrávról.... :B - routerről, NAS-ról"

"TK-s" filmet, nasról? akkor lehet megérte volna az apple tévé az 54 k-t.... :F

[ Szerkesztve ]

(#65135) TCr válasza g@bo (#65132) üzenetére


TCr
veterán

Te, elolvastad hogy miről beszéltünk, mi volt annak a mondatnak az előzménye?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65136) general


general
addikt

este végre le tudtam ülni megnézni egy részt a sorozatomból, először az Apple TV 4K-val.
legutóbb írtam nektek, hogy Infuse-t használok, de szaggat még a 720p-s film is, pedig kábelen jön az adat.

na most kipróbáltam wifivel, megelpődésemre az 1080p-t is lazán vitte, semmi szaggatás, szóval vagy valóban a kábelem a szűk keresztmetszet, vagy a beállítások nem jók valahol.

viszont nagyon rácsodálkoztam, látható különbség van a képminőséget illetőleg..! :C eddig a tévémbe dugtam be egyszerűen a pendriveot, annak a lejátszóját használtam, de most az ATV-vel beszarás a képminőség, még 1080p-ben is, 4K-t még nem próbáltam! piros pont az Apple-nek. persze egy dedikált médiaplayertől elvárás. tényleg gyönyörű a kép! ( a tévém Samu Q7FN, 10 bit, hdr 4k)

mivel 1080p-s a sorozat, ezért a házimozi erősítőbe csatlakoztattam az ATV-t (az erősítőm nem 4K képes, az nem menne), és valahogy a hang is sokkal jobb lett. elég gagyi a centersugárzóm egyelőre, kissé dobozhangúnak hallottam eddig, tévéműsorok alatt is, filmek alatt is, amikor a tv-ből optikai hang ment, Dolby D.
na ennek a dobozhangnak most nyoma sem volt, nem tudom, mi befolyásolta ezt, de örülök. :-)

majd ha lesz időm, komolyabb tesztet is nyomok azzal, amim van, de eddig elégedett vagyok az ATV4K-val nagyon. a kényelem pedig mindent visz, a telót használom billentyűzetnek, szuper. bár valszeg a feature-ök lényegi részét még ki sem használtam. (játszani nem fogok)

(#65137) djnice válasza general (#65136) üzenetére


djnice
veterán

Az ilyen nagy képminőségbeni különbségek általában rossz színtér beállításra utalnak. Biztos hogy limited-en áll az ATV?

(#65138) general válasza djnice (#65137) üzenetére


general
addikt

nem tudom, mit értesz "limited" alatt. ha lehet, ne úgy írjátok a kérdéseket, hogy csak az értse, aki napi szinten foglalkozik a témával..!

a képélesség, dinamika az, ami szerintem sokalt javult.

(#65139) pontyos válasza general (#65138) üzenetére


pontyos
senior tag

Nem rgb jelet kap, igy limitált 16_255 kell állítani a színtér beállítást. Enélkül, sötét, túl kontrasztos képet kapsz.. Gyakolatilag nézhetetlen a kép!

(#65140) general válasza pontyos (#65139) üzenetére


general
addikt

ok, köszi!
megnézem majd este, de a kép, mint írtam, gyönyörű, a nézhetetlen kategória nem ilyen. :DDD

(#65141) #10726912


#10726912
törölt tag

Nekem olyan segítség kéne, hogy Flac, vagy attól jobb felbontású zenét akarok hallgatni asztali média lejátszón (Marantz NA6005). Milyen külső HDD javasolt ilyen célra? mik a kritériumok? Offban, mert nem pont idevágó téma, de hátha tud segíteni valaki .. :U

(#65142) DoItYourself válasza #10726912 (#65141) üzenetére


DoItYourself
addikt

A NAS-ba szerelt HDD a legjobb. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65143) SunMount3r válasza #10726912 (#65141) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2 kritérium: Akkora legyen a tárkapacitása, amit még tud kezelni a lejátszó. Kézikönyv, vagy ha onnan nem derül ki, akkor a hivatalos support-tól, vagy valami Fórum-on megkérdezni. Manapság 1TB-ig azért szinte biztos nem szokott gond lenni. A felett már érdemes csekkolni a dolgot.

A másik, hogy kapjon elég tápot a winyó az USB port-ról. Erre a különféle winyók, különféle módon érzékenyek. És ez persze függ a lejátszó USB port-jától is. Konkrét teszt nélkül egyiket se lehet 100%-ra megmondani.

Ez utóbbit viszont ki lehet védeni, ha külső tápos házba teszel egy normál winyót. Illetve az USB-s táposat is meg lehet pluszba tápolni Y kábellel, vagy aktív USB HUB-ra kötve. Külön ház+normál winyó esetén is van némi rizikó, hogy a vezérlőjét kezeli e majd a lejátszó rendesen. De talán a Külső merevlemez-es Topic-ban kapsz jó ajánlásokat.

(#65144) #10726912 válasza DoItYourself (#65142) üzenetére


#10726912
törölt tag

SunMount3r: Köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#65145) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

minix neo u9 h beüzemelve, és néha lejátszás közben kilép a kodi a filmből, mi lehet vele?

csak bédugtam és megy, nem tettem a géppel még semmit.

:R

(#65146) Ejelhar válasza g@bo (#65145) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Kodi nekem akkor csinál ilyet, ha újraindítom a gépet amin a filmek vannak, magyarán amikor megszakad a hálózati kapcsolat.

WIFI-n nem gyötröm, de valszeg annál még gyakoribb lehet e jelenség, mivel ha újrasziknonizál (mondjuk kisebb vagy nagyobb sebességre áll át), akkor dobja a netet.

(#65147) Drisahun


Drisahun
csendes tag

Dune HD Pro 4K vagy HiMedia Q10 Pro? Friss véleményeket várok. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#65148) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok. A most meglévő RPi-t szeretném lecserélni. Főleg 1080p-s filmeket nézek és zenét hallgatok rajta. Tervben van 4K-s TV vásárlása, tehát a jövőre is gondolok. Fontos, hogy OSMC(KODI) fusson rajta. Tudnátok ajánlani valamit? :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#65149) SunMount3r válasza Drisahun (#65147) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Dune nem küld valós HDR meta adatokat, a Q10 Pro igen.

(#65150) Drisahun válasza SunMount3r (#65149) üzenetére


Drisahun
csendes tag

Ez kifejtenéd. Csak ennyi lenne a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.