Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) moleculez válasza instantwater (#39050) üzenetére


moleculez
veterán

Valamint tényleg nagytételben kell ezt csinálni hogy egyáltalán szemet szúrjon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39052) t72killer válasza instantwater (#39050) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#39051: :R

Más: nincs is ennél fontosabb probléma ebben az országban...
Komolyan, olyan orbáni, hogy a nagyfőni rokonai körül pörög minden. Kérdés: ha részben befagyasztja az adóbevételeket, akkor miből is?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39053) Alvin_ti4200 válasza t72killer (#39052) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezzel pont nem cseng egybe drága miniszterelnökünk mai kijelentése:

We want you to win, Sunak tells Netanyahu on Israel visit

Marhára tartózkodni kellene szerintem az ilyenektől, persze nincs itt semmi látnivaló, hiszen Biden is ugyanígy indított (aztán azóta finomított rajta).

(#39054) moleculez válasza Alvin_ti4200 (#39053) üzenetére


moleculez
veterán

Az egész konfliktus PR-ja nagyon előnytelen Izrael szemszögéből, és mindenkinek kellemetlen aki supportolja őket. Cancel culture van, celebek is meg vannak most cibálva a pro-izraeli megnyilvánulásaikért.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39055) Devid_81 válasza Alvin_ti4200 (#39053) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy diohejban es erthetoen megfogalmazva, hogy en is ertsem (oke ez a resz nem mindig egyszeru :D ), most ott ki a kotsog amugy, Izrael vagy a Palesztinok (Gaza)?

Mert az Ukran 3 naposra (tippelt) special military temanal ertem en, hogy az Oroszok a genyok, de a masiknal fogalmam sincs :N

Jah a kerdes mindenkinek is szol, nem kimondottan csak neked :R

[ Szerkesztve ]

...

(#39056) t72killer válasza Devid_81 (#39055) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem egyértelmű, hogy egy nagyjából békés helyzetből a célzottan random civileket (!=járulékos veszteség) gyilkolászni-erőszakolni a legalja szutyok bűncselekmény/terrorizmus.
Az meg a teteje, hogy amikor egy gagyi eltévedt rakétájukkal megszórják a saját kórházukat, nekiállnak izraelt hibáztatni.
Pontosan ahogy a ruszki propagandának bedőlők húzzanak a retkes Novoszibirszkükbe élvezni az életet, a hamasz propagandának lelkesedő is szépen pucoljon ebből a "lelkifertő-hanyatló" nyugatról Rijádba, csak aztán ne hisztizzen, ha a lányát elkapja a vallásrendőrség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39057) moleculez válasza Devid_81 (#39055) üzenetére


moleculez
veterán

Ez úgy nagyjából összefoglalja a sztorit. De ez kb olyan mint a general relativity 2 percben, nagy topic ez és soktényezős.

Én annyit tennék hozzá: a Palesztinoknak a Hamast kellene lerázni (felejtsd el), az Izraelieknek pedig nem civil lakosságot kellene bombázni, hanem célzottan a Hamast kiszedni. (nem esélytelen, de krwa véres buli lenne, azt garantálom)

@t72: minden tisztelettel, azért a polkorrekt stilisztikát szerintem nem vetné meg a topic. Távol álljon tőlem hogy snowflake legyek, de azért az országokat, népeket és kúltúrákat ne degradáljunk. Szerintem. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39058) t72killer válasza moleculez (#39057) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A témának van külön topikja.

A palesztinoknak egyébként van egy teljesen legitim politikai szervezete, a Fatah, ami már évtizedek óta felhagyott a terrortevékenységgel, ciszjordániában ők viszik a boltot. A hamasz nettó terrorszervezet, IS 2.0, bármennyire is igyekeznek egyesek mosogatni, főleg az EU baloldalról. Palesztin ügy van, ebbe rondított bele kb olyan durván a hamasz, mint Mo. II.vh-s sorsába Szálasiék. És valóban, utóbbiakat se volt egyszerű lehámozni a magyar népről anno.

Külpolt (skót nézőpontból) félretéve a FM+kormánypárt akcióit nézve lényeges kérdés viszont: egy rakás problémával megrakott ország (eü, drog, rakás kaki gazdaság) vezetője miért is rohan egész kormánymunkanapokat azon nyűglődni, hogy mi van - mi legyen egy tőle 3000km-re lévő válsággóccal?
Továbbá aggasztó, amikor nekiállnak 1:1-ben hamasz forrás kamuhíreket lehozni, és azalapján lázítani...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39059) moleculez válasza t72killer (#39058) üzenetére


moleculez
veterán

Minden ok nálatok, ti mennyire vagytok érintettek?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39060) instantwater válasza moleculez (#39059) üzenetére


instantwater
addikt

Mi korábban regisztráltunk a Floodline-nál, és tegnap kaptunk riasztást, hogy Nottinghamben is flood warning van.

(#39061) t72killer válasza moleculez (#39059) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tetőt megbontotta, vmi hihetetlen mázlival találtam tetőfedőt, aki tegnap még az eső elején rendbetette a cuccot. A múltkori árvizek-földcsuszamlások húzósabbak voltak a környéken, szerencsére a mi házunk dombon van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39062) moleculez válasza t72killer (#39061) üzenetére


moleculez
veterán

Ha gáz van, van és tudunk vmit segíteni szóljál!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39063) t72killer válasza moleculez (#39062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

messze vagytok, mire 80as (mph) tempóban ideértek, kiúszunk a kakiból :DD , de köszi :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39064) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Koszi sracok az infot a Palestin vs Israel temaban :R
Evek ota nem tudom Oket hova tenni, hogy kivel mi a "baj"
De most legalabb ez az "uj" haboru picit vilagosabb nekem.

...

(#39065) moleculez


moleculez
veterán

Hülyebiztos Marketplace hirdetés. Gondoltam én… de nem, csak azokat kérdezik ami le van írva :W . Ezt így küldöm nekik majd megkérdez mégvalamit ami le van írva :((( .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39066) moleculez válasza moleculez (#39065) üzenetére


moleculez
veterán

na’ [kép] :W :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39067) Yeffy válasza moleculez (#39066) üzenetére


Yeffy
veterán

+ az elozore is: :DDD :DDD
nem veletlenul nem szoktam szorakozni marketplace-el, tele van idiotakkal meg scammerekkel.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39068) t72killer válasza moleculez (#39065) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Föld IQ-szintje 1900 óta állandó, a népesség azóta kb 5x-öződött... Nejem futott ilyenbe nemrég, gyerekágyat akart venni. A zseni eladó 3x kérésre (kb 2-2napot várva az értelmes válaszra) se volt képes felfogni mit szeretnének tőle és egy nyomorult centivel odamenni a portékához, lemérni.
Szétdrogozott agyú szerencsétlenek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39069) Tufa_ válasza moleculez (#39065) üzenetére


Tufa_
aktív tag

LS278? Az 278 Latván Lat? :F

Kevesbe felreertheto ha azt irod hogy "collection from LS27", 8 nelkul..

[ Szerkesztve ]

(#39070) moleculez válasza Tufa_ (#39069) üzenetére


moleculez
veterán

Lényegtelen, teljesen egyértelmű hogy postcode, a 8-ast csak nagyobb pontosság miatt raktam hozzá, kb útvonaltervezéshez hasznos. De ahogy látom ez a legkisebb probléma.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39071) Snoop-y válasza moleculez (#39066) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tervezz valamit hulyebiztosra ------> csak hulyek fogjak hasznalni :DD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39072) Tufa_ válasza moleculez (#39070) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Google maps ls278ra:

Es ls27re:

Sehol nem hasznalnak 3 szamjegyet amikor betajolashoz adnak iranyitoszamot, csak az elso 2-t. Neked lehet egyertelmu, de az egyszeru ember inkabb csak megkerdezi hogy honnan vagy, mert lehet elsore nem esik le nekik hogy az iranyitoszamod van ott es nem epp litvaniabol hirdetsz dront.. :)

(#39073) t72killer válasza Tufa_ (#39072) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, az első 2 betű és 2 szám a nyerő. A következő szint a teljes irányítószám.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39074) moleculez


moleculez
veterán

Ok akkor ennek alászaladtam🤷🏼‍♂️ :B

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39076) t72killer válasza Alvin_ti4200 (#39075) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Hátőőizé, ezek a zsenik a Lehmann brothers-t is csillagos ötösre pontozták 2007ben :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39077) moleculez válasza Alvin_ti4200 (#39075) üzenetére


moleculez
veterán

Gondolom nem mozgott pár milla/mrd a háttérben ezért. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39078) t72killer válasza moleculez (#39077) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Komolyan nem tudom ezek az elemzők melyik Ecserin vették a Harward+stb diplomáikat. Tudom, én vagyok a címeres főpesszimista a topikban meg duguljakel (nem te mondtad :DDD ), de amiket így még az agyamban maradt némi mérnöki huzalozás és alapszinten tanult közgáz+"életiskolája" társadalomszociológia mentén látok:

#1: Brexit - és az összes fallout. + Intő jel, hogy a kormány-várományos Labournek sincs esze ágában rejoin-olni.

#2: Külön is írom, mert nem csak a brexit miatt van: lecsúszó munkás és középosztály == kevesebb elkölthető bér == gyengülő belső piac.

#3: A valós problémák (lásd fenti két csoport) tudatos szőnyeg alá söprése: keménydrogok*, fiatalkori SÚLYOS bűnözés, szegénység (ide sorolom azokat a milliókat, akiknek választani kell, hogy legyen a heti bevásárlókosárban egy csomag füstölt lazac, vagy a nappalit fel tudják fűteni 19 fokra).

#4: Igencsak drága "ződ" agymenések: tömegek terelése a k.rvadrága és krva rövid hatótávú e-autók felé, esős-felhős éghajlat alá napelemek nyomatása, atomerőművek elhanyagolása, ULEZ és 20mph-terror: ezek pénz+idő(=pénz) paraméterként megjelennek a sztori végén.

#5 haldokoló népegészségügy = munkaképes emberek mennek a levesbe, vagy egyenesen csecsemők, akikből dolgozó-adózó állampolgárok válnának/aki teheti napokat-heteket tölt magánból magánba rohangálva IDŐT pocsékolva - miközben GDP-t is termelhetne egy jól működő rendszer mellett.

*hogy derüljünk egy cseppet, a kontinens koxtérképe (nem a legújabb, mert b.szott brexit óta nem mérik a többi országgal) - ez lehet feldobja a befektetési bankárok-brokik kedvét, de nem kifejezetten hasznos a társadalom jövőbeni teljesítményét illetőleg:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39079) moleculez válasza t72killer (#39078) üzenetére


moleculez
veterán

Nah látod van itt pénz🤷🏼‍♂️😂

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39080) t72killer válasza moleculez (#39079) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sose értettem miből, persze az ilyennek se eltartott gyereke, saját lakása stb, mindent a council etet a környezetében, a fogyasztóval együtt.

Más:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39081) moleculez válasza t72killer (#39080) üzenetére


moleculez
veterán

Azzzz igen… most akkor vagy újra kell gondolni a teljes insurance stratégiát, vagy nem lesznek deiverek pár éven belül🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39082) Devid_81 válasza t72killer (#39080) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt meg nem art par egy honapig probalgatni akkor :Y
Mi a foshbol lesz embereknek erre penzuk?
Ennyit mortgagera is nehez sokaknak kikohogni, nem hogy sz@ros car insurance...

[ Szerkesztve ]

...

(#39083) moleculez válasza Devid_81 (#39082) üzenetére


moleculez
veterán

Teljesen egyértelmű hogy az algoritmus dob valamit bármiféle treshold nélkül ők meg szétteszik a kezüket “it is what it is”🤷🏼‍♂️.

Szerk: ahogy fentebb is látszik egy pár soros hirdetés értelmezése is nehézséget okoz a lakosságnak, akkor egy insurance policy rendes kitöltése?!

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39084) sh4d0w válasza moleculez (#39081) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszer egy magyar lany sirankozott, hogy lehet, hogy a £400-os Opel Corsajara £4000 az insurance - kiderult, hogy 1 eve van jogsija...

https://www.coreinfinity.tech

(#39085) t72killer válasza Devid_81 (#39082) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#39081: Felfogni nem tudom, miből kéne ezt egy <20évesnek kifizetni, akinek ráadasul x%, hogy ez az egyetlen módja az alulfizetett melóhelyre jutásnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39086) t72killer válasza sh4d0w (#39084) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez melyik országban van még így, ekkora összegekkel, pláne medián bér arányában?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39087) Tufa_ válasza sh4d0w (#39084) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Asszony iden szerzett jogsit, egy 2 eves Fiat 500ast (~£14k volt kb, 600 merfolddel, automata) vettunk neki.
Ugy hogy volt egy karom iden a masik autonkkal, az 500ra en lettem main driver, asszony additional, fizetunk evi £800 alatt, es az Admiral Gold, £0 excess.
Az Ioniq 5re egyeduli driverkent £1700 :( Mondjuk kar elott valami £800 volt, szinten Admiral Gold, es a renewal az £2800 lett volna :DDD

(#39088) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Muternak tegnap kötöttem, 3.-án jár le. 3.-tól 1044, 4.-étől 504. ;] Screw logic

A road tax áraknak viszont jól odaraktak az elmúlt 4 évben ….

[ Szerkesztve ]

(#39089) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Millions of workers face 9p in the pound tax raid

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39090) instantwater válasza t72killer (#39089) üzenetére


instantwater
addikt

Maga a 40%-os adókulcs egy nettó rablás.
Már a 20%-ért sem kapsz semmit, és a matek szerint semmi x2 = semmi.

(#39091) sh4d0w válasza instantwater (#39090) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azert nem egeszen igaz. UK-ben pl. auto atirasa nem kerul semmibe - azert nem, mert az adot azert fizeted, hogy ezt az allam elvegezze. Ellenben Hungariaban meg kobcenti alapjan is fizetsz az atirasert, pedig itt aztan van ado boven.

https://www.coreinfinity.tech

(#39092) t72killer válasza instantwater (#39090) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, már a 20%-ért is azt kapom a p.fámba, hogy ez nem jár, az nem jár amaz nem jár. Amikor ez egy minimál bérszint, amit BÁRKI megugorhat, csak akarni kéne egy picit dolgozni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39093) instantwater válasza sh4d0w (#39091) üzenetére


instantwater
addikt

Az előző hozzászólásban az Income Tax 40%-os sávjára gondoltam, amit nem az autóügyekre fordítanak, és, ha így lenne, az autó nélküliek jogosan lennének felháborodva.

Fizetek az autóra VED-t hétköznapi nevén Road Taxot, valamint Fuel Dutyt 52.95p-t literenként, amire még rádobják a 20%-os VAT-t, mindezt a 20-40%-Income Taxxal leadózott pénzemből.

Úgyhogy nem kell mosdatni a HMRC-t.
Nagyobb szívás a 40%-os Income Tax, mint az átírási költség.
Persze otthon más, máshogy sz.vás, és ezért vagyunk mindannyian itt, de nem annyira ingyen van az ingyenes átírás.

(#39094) t72killer válasza instantwater (#39093) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naigen, nem matekoztam végig, az itteni 20% VAT tényleg jobb, mint a magyar, de valahogy az üzemanyag drágábbra jön ki, még úgy is, hogy Mo.-on nem kevés ársapkás teher van a teljes áron: GázolajHU: 650Ft=1.48GBP, GázolajUK=1.56GBP (mindkettő kb legolcsóbb helyeken levadászva). Vastagon megfizetünk mi minden autóval kapcsolatos költséget mindenféle adókon keresztül, úgy is, hogy nem is látjuk: magyar csoportban írta egy honfitárs, hogy kicsi autósműhelyre évi HAT EZER FONT councilt fizetnek. Ezt nyilván nem saját zsebből kívánják fedezni, az összes többi zsebmetszéssel egyetemben ott lesz a számlán...

Tény, sokminden barátságosnak tűnik autós témában, de ha kicsit is kilógsz a sorból (pl fiatal vagy, egyszer elkapott a trafipax, stb) felzabáltatnak a biztosítóval.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39095) sh4d0w válasza instantwater (#39093) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elfelejtetted volna: Hungariaban pont ugyanugy van gepjarmu ado es a nafta brutto ara is pont ugyanigy alakul es pont ugyanigy a mar adozott penzbol adozol meg (es 27% az AFA, nem 20).

A kulonbseg viszont az (es nem magyarazom el meg egyszer, ebbol a szempontbol ez a nap mar nagyon faraszto), hogy Hungariaban az allam nem latja el a feladatait a befizetett adokbol, hanem meg pluszban ker dijat arra, amire elvileg a jonep adozik.

Ugyhogy nem mosdatom a HMRC-t, az allamok kozotti kulonbseget mutatom. (Es azt sem kell magyaraznod, hogy nem ingyen van, mert en is tisztaban vagyok vele, csak UK-ben nem fizetsz ugyanazert 2x, Hungariaban meg igen.)

https://www.coreinfinity.tech

(#39096) moleculez válasza sh4d0w (#39095) üzenetére


moleculez
veterán

Elbeszéltetek egymás mellett.🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39097) t72killer válasza sh4d0w (#39095) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A két ország közötti matek pláne dinamikájában kb annyira eltérő mint egy F és egy G elektromos dugó... Többoldalas értekezés lenne mindent levezetve összehasonlítani, és még így is simán lehet bizonyos EGYÉNI szitukban az egyik jobb, más egéneknél a másik.

FYI: UK se nagyon rohan azokért az adópennykért szolgáltatni. Ld zsákos NHS, pl francia TGV-hálózattól fényévekre lemaradt tömegközlekedési infrastruktúra, hogy csak apróságokat említsek. Nyilván csóri magyarisztánt nem nehéz felülmúlni, de UK elvileg nyugat-eu lenne.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39098) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Stonehaven-t durván elkapta a vihar :(. Tavaly nyáron jártunk ott, aranyos hely.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39099) Snoop-y válasza t72killer (#39086) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jelen :K

En most 2K-t fizetek (full bonussal) igaz egy batar nagy SUV-ra

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39100) t72killer válasza Snoop-y (#39099) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD , hogyan hasonlítsuk össze a borotvát a pörölycápával c.sorozatunk 213.részét láthatták :C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.