Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) moleculez válasza callmeakos (#40449) üzenetére


moleculez
veterán

Ahol (potenciálisan) fegyver akár kés van akkor jönnek rögtön. Verekedés, folyamatban lévő rablás, baleset ezek elsőbbséget élveznek; nyilván.
Még mikor Tescoban dolgoztam 8x telefonáltam hogy antisocial behaviour van folyamatban (utcagyerekek rendetlenkedtek, dobálóztak a boltban). Aztán mikor mondtam hogy megfenyegettek hogy leszúrnak (amúgy nem) rögtön felcsavarta őket a falra 2 civilruhás/autós bilincsben, percek múlva (plot twist, volt náluk kés).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40452) Apollyon válasza rgqjx (#40450) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem kell, hasonló irányú tapasztalatokat olvashatsz a Budapest és környéke topikban. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40453) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!

Mielőtt elhagytam volna gyönyörű országunkat lemondtam a TAJ számom ma viszont kaptam ügyfélkapun egy levelet a NAVtól, hogy közel 400e forint tartozásom van.. :U

Ilyenkor mit lehet tenni?

(#40454) tildy válasza Maxxy10 (#40453) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérsz hmrctol itt ni fizetések igazolást , kitöltod a következő papírt .

Illetve a korábban OEP-től kapott visszaigazolást elküldöd a navnak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40455) tildy válasza callmeakos (#40436) üzenetére


tildy
nagyúr

Én már mióta mondom . Nekem elegem van Londonból is meg UK -bol is. Csak amerre én mennék oda meg a férjem nem akar.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40456) t72killer válasza Maxxy10 (#40453) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hihetetlen, hogy valamikor mindenkinél bepróbálkoznak. A Mo-i címed mikor mondtad fel?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40457) tildy válasza t72killer (#40435) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekik ( nekünk) permanent residence cardot kellett kérni 5 év után . Ha akkor jogosult volt rá a gyereke, megkaphatta volna a brit útlevelet .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40458) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahham...: "So conscription kills more than two birds with one stone. At the same time as boosting Britain’s security and building up a well-trained reserve for future wars, the nation can cut down the benefits bill by paying youngsters to do something useful."
Ez a sorozósdi kb a római császárság virágkorát leszámítva (amikor a veteránok valóban FÖLDBIRTOKOT kaptak) dolog mindíg és mindenütt úgy működött, hogy akinek nem kellett menni és pl nem közvetlen hozzátartozója volt egy sorkötelesnek, azok lelkesen támogatták, a többiek, legyenek az előbbi kör tagjai vagy hivatásos katonák meg nagyon nem.

Ezzel a logkiával "csak" az a baj, hogyha a totál selejtet (drogos, késelő, stb) sorozzák be, az hulladék sereget eredményez (ld kb magyar néphadsereg), ha meg a junkie-t kihagyják, akkor pont sikerül azt megszivatni, aki saját magától is "valami hasznosat csinál".
Szóval azt az álompolgárság dolgot még átgondoljuk. Ha szóbakerül, mindig azzal érvelnek mellette, hogy dehát a brit külügy a pokol fenekéből is hazahoz ha bajbakerültél, stb: noigen, de ha sorozgatnak, akkor pont ugyanígy meg is találnak...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40459) sh4d0w válasza tildy (#40457) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jol remlik, ilyen mar nincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#40460) moleculez válasza t72killer (#40458) üzenetére


moleculez
veterán

Azért ez nem úgy megy hogy a junkiek azok is maradnak. Pont az a lényeg, hogy kontroll alatt lesznek, és meg lesznek nevelve. Mindenki jó valaminek, ha más nem elrettentő példának ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40461) tildy válasza sh4d0w (#40459) üzenetére


tildy
nagyúr

Már nincs, de 2014-Ben volt . Ha kikérték volna / és vagy akkkoroban kérnek a gyereknek brit útlevelet , semmi gond nem lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40462) moleculez válasza callmeakos (#40436) üzenetére


moleculez
veterán

[link] a világon a legtermészetesebb dolog🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40463) Maxxy10 válasza tildy (#40454) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszönöm szépen

T72killer: Az automatikusan fel lett mondva mivel állami gondozásban nőttem fel és ahogy kikerültem a rendszerből rögtön felmondták.

(#40464) Snoop-y válasza moleculez (#40462) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az a legtermeszetesebb, hogy az atlagember eljutott odaig, hogy mindent csak levideoz. Ha premier planban beleznenek valakit akkor is ugyanez tortenne...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40465) t72killer válasza Maxxy10 (#40463) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Ritka nagy barmok, kvázi állampolgárság alapján vadásszák le az embereket.
Amúgy az itteni jogosultsághoz nem kell ni befizetés, csak itt tartózkodás pl council számlával igazolva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40466) t72killer válasza moleculez (#40462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, a figura a homlokáig feketére maszkírozta magát, de a keze elárulja, hogy fehér. A német szituval ellentétben itt egyáltalán nem vok biztos benne, hogy a bűnözést magasabb %-ban űzik a messzebbről érkezett bevándorlók.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40467) instantwater válasza Maxxy10 (#40453) üzenetére


instantwater
addikt

TAJ mellett a NAV tól is ki kell jelentkezni.
Egyik OEP, másik NAV.

(#40468) Devid_81


Devid_81
nagyúr

O2-nal (uSwitch) van £8/30GB, £10/40GB, £12/50GB (5G mind) csomag most, ha barki fantaziajat birizgalna esetleg:)
1 eves sim only contract.

Vagy 2-3 eve valtottam O2-ra a £10/40GB csomaggal, de azota is csak neha neha lattam ennyiert, azota mar vagy £14-15 a havidijam de most visszamegyek ujra, pedig mar majdnem leleptem toluk.

...

(#40469) t72killer válasza Devid_81 (#40468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ha váltok az Lycamobile (EE) lesz, esetleg Lebara (voda). Szigorúan 1havi csomagok. Moneysupermarketen mindíg vannak sim-only ajánlatok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40470) Devid_81 válasza t72killer (#40469) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem most a GPS trackerben van Lyca.
Elso harom honap £0.99 majd utana £3.99 lesz, 3GB-s csomag, amire kell arra tokeletes, majd ha lejar a 3 honap (hamarosan) majd atmegyek sztem feltoltosbe, annyira keves az adathasznalata a cuccnak, hogy 1GB net kb egy evre elegendo lenne.

...

(#40471) t72killer válasza Devid_81 (#40470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen a listán a Spusunak van fix 2.9£/hó minicsomagja. A gyerkőc órájába is ilyet fogok sztem, ha lejár a fél évig 49penny-s lyca csomagja :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40472) moleculez


moleculez
veterán

Háborúra van pénz mindig, erre nincs :(((

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40473) t72killer válasza moleculez (#40472) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha megfigyelted mindenre IS van pénz ebben a csodálatoy országban, kivéve arra, hogy a medián lakos CIVILIZÁLT életkörülmények közt éljen.

A hadi kiadások esélyesen töredéke se a wrexit számlának, vagy a covid alatt IT-S MARHASÁGOKRA illetve kiválasztottaknak furlough-ra eltapsolt milliárdoknak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40474) Devid_81 válasza t72killer (#40473) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vagy a Kinabol tobbszor berendelt de amugy hasznalhatatlan tesztek...
Csak, hogy rakjak valamit a listadhoz :DDD

...

(#40475) t72killer válasza Devid_81 (#40474) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jahh. Itt van a polcon 3 dobozzal még a "free" időszakból. Kb kilónyi vicikvacak műanyagszemét, ami ugye a kukából egyenesg megy LANDFILLBE :W . Ill anno ugye voltam "ingyen" pcr teszten, hogy a hülye covid app-artheid alkalmazásban meglegyen a pozitív bejegyzés. Ezekre repültek a milliárdok, de ha most, 2 évvel a második és egyben utsó oltásom, csillió mutáció után szeretnék egy emlékeztető OLTÁST, akkor jaa, hát az nincs. Legyek carer, 80éves szívátültetett benefites, akkor lesz. :W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40476) Devid_81 válasza t72killer (#40475) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En az oltas dolgot nem tudom hova tenni amugy, regen nagyon nyomtak most meg ha akarja az ember sem adjak mar neki.
En amugy is felek a tutol mint az allat, szoval mondanom sem kell, hogy nem mentem oltasert. :N
De hogy ez most jo dontes volt-e vagy sem?
Kb soha nem tudom mar meg szerintem.

...

(#40477) t72killer válasza Devid_81 (#40476) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elmentem, mert apámat elvitte még oltások előtt a covid + egy 32 éves srácot a szülőfalumból, egyenesen az utcánkból. Persze nagyon nem akkor és nem olyan időközzel, ahogy tukmálták, hanem ahhoz időzítve, amikor ki kellett bújnunk a "bunkerből". Persze az is kriminális volt, hogy a takony és nyálközösségbe kényszerített gyerekeket itt oltották kb Európában utoljára, sokmillió gyereket átzavarva az igencsak durva delta változaton. Nem kevésnek lett maradandó baja tőle - csak ugye ez is, mint minden más fiaskó mééélyen a szőnyeg alá van söpörve.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40478) moleculez válasza t72killer (#40477) üzenetére


moleculez
veterán

Nem volt jó megoldás, igazából a modern kirban nem igazán történt ilyen még. Minden ország rosszul kezelte, csak máshogy🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40479) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tele vagyunk értelmiségivel.

Micsoda nácik, kiírták a gyanusított nevét :Y , szörnyű...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40480) moleculez válasza t72killer (#40479) üzenetére


moleculez
veterán

Várjá’ itt lakom Bradford mellett pár milera, van 2 munkatársam is onnan. Egy helyi “üzletember” 50k vérdíjat tűzött ki rá :DDD
Ha megtalálják még azt is meglincselik aki rejtegeti. (Amúgy valszeg már nincs a körmyéken sem)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40481) t72killer válasza moleculez (#40480) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az anyuka vkinek a valakije volt, szurkolok, h ne a rendőrök találják meg előbb az elkövetőt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40482) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok
Van itt köztünk aki költözött Svájcba Englisből?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40483) tildy válasza instantwater (#40467) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kell a navtol . Csak akkor kell onnet, ha magad után fizették társadalombiztosítást. De egyébként nem kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40484) tildy válasza t72killer (#40465) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg igen , gyakorlatilag a nav nem tudja ertelmezni , hogy vannak olyan országok ahol a tb nem befizetés hanem rezidencia alapú .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40485) tildy válasza t72killer (#40475) üzenetére


tildy
nagyúr

Khm, én már az 5. itteni oltasom kapom. Ferj is kb. Sem carer nem vagyok se szívátültetett. Csak mody diabos. De férj még az se.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40486) t72killer válasza tildy (#40485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hol lehet egyáltalán kérni? Az oltásos nhs oldal már nem működik :F (legalábbis a múltkorában ránéztem és kakukk volt az egész). Idén jó lenne egy kör + gyerkőcöknek se ártna valahogy szerezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40487) instantwater válasza tildy (#40483) üzenetére


instantwater
addikt

Ma is tanultam valamit :)

(#40488) Snoop-y válasza Vaze (#40482) üzenetére


Snoop-y
veterán

;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40489) callmeakos válasza tildy (#40455) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Teljesen megértem. Főleg ha van gyerkőc. Nekem például eszem ágában sem lenne Londonban felnevelni a gyerekem. Unokatestvéremnek van két fia, a nagyobbik iskolás és Stockwellbe jár primarybe, és néha mesél olyanokat, hogy a hajam égnek áll. A privát szféra meg szerintem halandó embernek megfizethetetlen. És ez csak egy dolog, ami miatt nálam ez a város, kiesett a pixisből. Bár nálam ilyen nincs a napirendi ponton, de ez is olyan dolog, amin érdemes elgondolkozni.

All→M8

(#40490) t72killer válasza callmeakos (#40489) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Privát szféra tekintetben itt vidékisztánban se vagyunk azért túlságosan eleresztve. Sétálok az utcán és belátok az ablakon, hogy tőlem kb 4méter távolságra alszik az ember az ágyában :DDD ... És ezt nevezik "háznak"...

De persze itt azért ez nem kötelező életforma (bár council tax útján igen erősen sulykolják, fene a belüket!!) mint a tömegnyomor nagyvárosokban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40491) Snoop-y válasza t72killer (#40490) üzenetére


Snoop-y
veterán

A fuggonyt mondjuk Hollandiaban sem ismerik :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40492) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Will state pension become means tested if you own property or have private pensions?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40493) Snoop-y válasza t72killer (#40492) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mire en nyugdijba mennek addigra pont emelik meg ketszer a nyugdijkorhatart. Csak azt nem ertem akkor miert kell fizetnem barmit is amikor kb semmi eselyem nincs megerni, hogy egyaltalan nyugdijba menjek?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40494) t72killer válasza Snoop-y (#40493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez még a magánnyugdíjjal is rizikó, azt ugye most 65 évesen adják ki, de ez is az állami korhatárhoz van kötve :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40495) tildy válasza t72killer (#40486) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk jött róla SMS.
Dear Miss Toth,
You have been invited to book your COVID-19 Autumn 2023 booster vaccination. If you have NOT had any covid vaccine dose since 15th June 2023, you can book using the link. For any queries, please contact the vaccine clinic on 07859776461.
Please click on the link to book: és itt a URL , de ez helyi Nhs centre

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40496) t72killer válasza tildy (#40495) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inviteeed, LoL, nekem az alapból járó 2. adagot úgy kellett kikönyörögnöm, plusz azért, hogy moderna legyen még elvezettem Glasgowba...

Más: mifelénk is divatba jött a windóz-módszer...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40497) moleculez


moleculez
veterán

50 Gb - 8 píz

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40498) Victory99 válasza tildy (#40455) üzenetére


Victory99
csendes tag

És a férjed hova szeretne menni? :)) Most már komolyan érdekelne, mert azt látom, hogy mindenhol szar, de azt senki sem mondta még egyik magyar csoportban sem (németországi magyarok csoportban sem) hogy gyerekek ez kurva fasza ide megéri költözni... Mondjuk ha mindenhol szar akkor igazából haza is lehet költözni, mi eleve úgy jöttünk ki ha szar lesz visszamegyünk, annyira nem bonyolult a képlet.

(#40499) t72killer válasza Victory99 (#40498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amik mögött van logika:
Svájc: kb dupla pénz, 1000x jobban szervezett, MŰKÖDŐ rendszer <> drága, saját ingatlanra esélyed nincs. Gazdaságilag a legjobb opció Európában, ha valahonnan, akkor tőlük lesz nyugdíjad.
Mediterrán országok: JÓ AZ IDŐ, és amennyire UK lecsúszott, az egyebek kb ott se rosszabbak. Mivel a gazdag de esős országok népei szeretik itt süttetni a s.ggüket a nappal, ráadásul mindenféle stratégiai helyen vannak, mindíg is ki fogják segíteni őket $$$-el. Azaz ha buktázik is valamennyire az életszínvonal, mélynyomor nem lesz.
Németo-Ausztria.: kb uannyi pénz mint UK DE pl működik az egészségügy és úgy általában az állam. KÖZEL van a rokonsághoz = egy tesó 4hét múlva esedékes esküvőjére, nagymama következő heti temetésére hazaugrasz KOCSIVAL és nem kell 3 havi megtakarítást rányögni az útra.
Skandinávia: szintén sokkal jobban szervezett állam, viszont drága, hülye napszakok vannak/nincsenek és az időjárás uolyan sz.r mint itt.
Európán kívül: ha családod van Európában és minimálisan törődsz is velük, akkor nem költözöl másik kontinensre, mert a gatyád+éves szabid (ha egyáltalán van ilyesmid!) rámegy ha egyszer csak cseng a telefon, hogy apu kórházban van, szeretne még egyszer látni...

Ja, és majd kihagytam: Orbanisztán. Állatorvosi ló a problémáival, VISZONT ha valakinek pl segítség a család, bérelt sz.r helyett van otthon saját ház akkor bizony még ez is játszhat. Aki tud, melózhat távmunkában Makóról Szingapúrba is...

A matek komplex, UK is valamilyen szinten élhető - ami viszont engem nagyon aggaszt azok a TRENDEK. De kb mindegyik társadalmi-gazdasági-emberi: ezek mind zuhanóban ÉS a választópolgár még csak nem is látja(!!) hogy ez így nincs rendjén, CSINÁLNI kéne valamit - többek között a komplett brexitet vissza = akció híján a zuhanó trend robogni fog tovább lefelé. Hogy az r=1 Joe miért is nem ugrik az értelmes megoldás irányába? Mert ha jobban megnézzük ez a TREND 100éve tart! Megszokták, jól érzik magukat a hanyatlásban. Na hát kösz, a gyerekeimnek én JOBBAT akarok, nem az én életszínvonalamat osztva kettővel...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40500) Apollyon válasza Victory99 (#40498) üzenetére


Apollyon
Korrektor

mert azt látom, hogy mindenhol szar, de azt senki sem mondta még egyik magyar csoportban sem (németországi magyarok csoportban sem) hogy gyerekek ez kurva fasza ide megéri költözni...

Ha az Élet nevű játékban egy magyar karakterrel játszol, akkor bárhol jársz a mapon, a morálhoz permanens +2 panaszkodási skillpont adódik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.