Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Energy price cap rates 1 April to 30 June 2024
Electricity rates
If you are on a standard variable tariff (default tariff) and pay for your electricity by Direct Debit, you will pay on average 24.50 pence per kilowatt hour (kWh). The daily standing charge is 60.10 pence per day. This is based on the average across England, Scotland and Wales and includes VAT.

Gas rates
If you are on a standard variable tariff (default tariff) and pay for your gas by Direct Debit, you will pay on average 6.04 pence per kilowatt hour (kWh). The daily standard charge is 31.43 pence per day. This is based on the average across England, Scotland and Wales and includes VAT.

Kib@szott nagylelkuek, picit csokkent a kwh es kozben meg odvernek egy eroset a standing chargenak :W
Sztem mar soha tobbet nem lesz £200 alatt nekunk a havi villanyszamlank, lassan kezdek "beletorodni" :W

...

(#40252) t72killer válasza Devid_81 (#40251) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

krvajó, pont nézem. Picit csökkennek az árak, ezek rohannak máshol beszedni, nehogy a fogyasztónak maradjon pár penny :W . A standing charge-on meg végképp nem tudsz spórolni, mert ahhoz igen komolyba kell nyomni a szigetüzemet (ami szintén rakás pénz!) hogy megúszd bekötött villany nélkül.
+ebben is g.cik: bekötött gáz nélkül még csak-csak elvagy = a gáz standing charge-a nem olyan magas, azt nyomják meg, amiből nem tudsz kimászni.

Covid óta figyeltem ezt meg: bármit ad a rendszer, azt instant 2 kézzel szedi vissza. Covid alatt pl voltak olcsó repjegyek - node mégse voltak annyira olcsók, mert az állam kitalálta, hogy méregdrágán csináltasson az ember covid-tesztet. Ahogy vége lett a tesztcirkusznak, máris olyan árakat láttunk, mint soha korábban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40253) moleculez válasza t72killer (#40252) üzenetére


moleculez
veterán

Én meg egyszer csináltam tesztet aztán azzal utaztam onnantól kezdve. Ugyanazt a kódot használtam egy évig az összes jegyemre. Ezzel csak úgy nem buktunk le hogy valójában soha sehol senki nem nézte meg. QR kódok amúgy üresek voltak. Nagy színház volt az egész :(((

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40254) t72killer válasza moleculez (#40253) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pénzgyár haveroknak. Minden haver kapott, csak épp az egészségügybe nem jutott már.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40255) moleculez válasza t72killer (#40254) üzenetére


moleculez
veterán

Pontosan :K
De az a baj hogy én már nem tudok felhőtlenül örülni egy beruházásnak, mert tudom hogy 1/4 annyiból meg lehetett volna csinálni jobban, ha nem a haverok zsebe lenne tömve.
Nálunk is újrakövezték a high streetet: újra kell rakni a padkákat mert olyan jó lett, az új aknafedelek is billegnek. Na’…
De ebben Mo ugye az etalon, ott a tervéstől az üzemeltetésig mindent valami koma csinál. :DD Van az angoloknak még mit tanulni ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40256) t72killer válasza moleculez (#40255) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk bicikliút lesz: levágnak a szűk autós útból egy részt. A 2m széles gyalogsztrádát persze véletlen se vették észre mellette, hogy esetleg lehetne belőle ~0 KTGgel kettős célú utat csinálni. Ja és náluk is kezdik: a falun áthaladó főúton 20ra csökkentik a megengedett sebességet. (Nem, egyáltalán nincs komoly forgalom, alig találokozm kocsival)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40257) Bubee82 válasza instantwater (#40248) üzenetére


Bubee82
őstag

A megoldas a ketto kozott van.

(#40258) totron válasza instantwater (#40248) üzenetére


totron
addikt

A helyiek azért kicsit más szinten élnek.
Ami nem létezik önmagában: vagy te vagy a Sir instantwater vagy megvernek és kirabolnak. Boldogság, go home.

(#40259) t72killer válasza Bubee82 (#40257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz genetikailag trópusi állatfaj vagyunk, így nagyon mélyen ösztönösen a felhős-sötét országok boldogság-paramétere garantáltan hátrányból indul és ezt semmilyen civilizációs csoda nem fogja még sokáig egyenesbe hozni, pláne tömegek számára nem.

És akkor erre rakódnak rá az emberi faj modern v. viszonylag modern (<2000éves) marhaságai az ősi természetes életformához képest: tömegnyomor, telesz.rt természet amerre csak mégy, és egy sor "civilizációs csőd", beígért dolgok amik befuccsoltak és most takaríthatjuk saját kemény meló árán (klímaváltozás, szétsz.rt szociális rendszer, stb)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40260) Apollyon válasza t72killer (#40259) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Északon kb. ugyanannyi átlag napos óra van egy évben mint UK-ben, mégis a vikingek az egyik legboldogabb nép manapság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40261) Devid_81 válasza Apollyon (#40260) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo de mennyit isznak hozza? :DDD
Vagy rengeteg szabadsaggal lehet karpotolni az orok szurkeseget vagy szvsz pia/drog.
Nah most nekem ezek kozul egyik sincs meg :N

...

(#40262) totron válasza Devid_81 (#40261) üzenetére


totron
addikt

Bele kell születni leginkább.

(#40263) Devid_81 válasza totron (#40262) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akko abban no fel annak ez a normalis, ez igaz :K

...

(#40264) t72killer válasza Apollyon (#40260) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UK-No között valóban nagy a különbség, ez egészen biztos az ott kialakított VALÓDI népjólétnek/human DEVELOPMENT indexnek köszönhető. Itt én a feudális-félfeudális köteleket látom szinte mindenütt.

#40261: a január-februárt fél skandinávia Thaiföldön, Maldívon, Ausztráliában tölti, aki meg csóró, Kanárin. Úgy azért fel lehet töltődni :))
De persze az odaszületés is óriási plusz ahogy a kolléga írja: számold ki mennyi idő+nyűg+pénz az éves kötelező nagyszülőzés Mo.-on. Nekünk ezen sallangok helyett a mostani magyar árak ill Skócia->Bp repjegyárak mellett simán kijönne egy komplett kanárisított tél dec 1-től február közepéig, és akkor egy rossz szavam nem volna.
Persze ehhez kell egy olyan meló, ami elenged.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40265) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nearly 4 million people are being paid jobless benefits without ever having to look for work

Nno, akkor ezeknek ÉS kiskorú gyerekeiknek is fizetjük a komplett megélhetését, heti betevő fehérpor-adagját, cigijét-piáját. És ugye nevezett egyének councilt se fizetnek mert hát miért is...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40266) Devid_81 válasza t72killer (#40265) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tavaly ket melohely kozott nekem kimaradt 2 honap, illetve nem mert contract melon voltam, de nem vegig.
Amikor elkezdtem a mostani (fos) helyen dolgozni majdnem megvertek amikor megtudtak, hogy nem mentem penzt kunyeralni az allamtol.
Mindenfele extra baromsagot kellett kitoltsek nekik amivel tanusitottam, hogy Angliaban tartozkodtam, plusz kellett valaki tanunak...

Inkabb mentem volna munkanelkulire, nemtom mennyit lehet kapni de par honap fizetett szabadsag jol esett volna...akar most is jol jonne :))

[ Szerkesztve ]

...

(#40267) Apollyon válasza t72killer (#40265) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha valamiben, legalább ebben lehetne példát venni Ormányról. Kummantasz => éhendöglesz. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40268) t72killer válasza Apollyon (#40267) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Drasztikus az otthoni rendszer, de az ingyenélősdit így közelről nézve abszolút semmi pozitívumot nem látok benne. Itt vidékalsón tényleg nagyon kellene a plusz bevétel a faltól-falig csóróság miatt. De egyik oldalról totál lezüllött alkoholista-drogos-bálnakövér embereket látok akiknek eszük ágában sincs munkaképessé tenni magukat, másik oldalról meg olyan munkaadókat, akik sz.rt se fizetnek, mert "majd az állam kipótolja" a kajára se elég "fizetést".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40269) Bubee82


Bubee82
őstag

Meanwhile elsewhere... :U

El Salvador's Congress have approved a law to reduce income tax from 30% to 0% for all international investments and money transfers.This is to draw more global wealth to the country.

(#40270) moleculez


moleculez
veterán

Ma voltunk a manchesteri követségen intézni a babának útlevelet. Ügyintéző hót normális volt, segítőkész, nem úgy mint Londonban. Sőt felajánlotta hogy ha már ott vagyunk akkor adjuk be az igénylést külföldi lakcímkártyára. Ami magyar lakcímkártya, csak így hivatalosan is külföldön élő magyar leszek és az itteni címem lesz rajta. Az (amúgy 10 éve lejárt) lakcímkarim meg amúgy is egy 15 évvel ezelőtti albérletbe szólt, semmi értelme nem volt. Kitöltöttünk extra 764 oldalt azt meg is vagyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40271) t72killer válasza moleculez (#40270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Általános tapasztalatom, hogy a "kisebb" helyeken könnyebb normális embert (ügyintéző, stb) találni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40272) Tufa_ válasza moleculez (#40270) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mire jo a kulfoldi lakcimkartya, azon kivul hogy tudjak Magyarorszagrol hogy hol laksz..?

(#40273) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, egy pozitív tapasztalat ebayről: megjött a falbontó-nomád laptopom (Toughbook CF-20 billentyűzetes komplett kivitel, 250 fontba fájt), nem volt róla normális fotó de jobb állapotban van, mint ahogy az eladó (használtkereskedő) leírta :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40274) rgqjx válasza Tufa_ (#40272) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Lehet ő is szavazhat levélben. ;]

(#40275) Yeffy válasza Tufa_ (#40272) üzenetére


Yeffy
veterán

epp kerdezni akartam

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40276) moleculez válasza Tufa_ (#40272) üzenetére


moleculez
veterán

Ha bármit/valamit intézni kell Mo-n akkor megkönnyíti a zember életét. Sose tudni mikor jön jól.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40277) t72killer válasza moleculez (#40276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van még Mo.-i bankszámlám (de minek...), ha vmit intézni kell vele, akkor kérik.

Más: Béelem üti Elgébété...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40278) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kerdesem lenne azokhoz akik probalkoztak mar fix tariff-os villanyszamla/gazszamlaval, hogy megeri-e egyaltalan?Vagy felejtos?

Octopussy irt egy emailt, hogy £203/honapos fixed dijjal alairhatnank naluk 1 evre, belematekozva az Aprilistol "olcsobb" kwh arakat.

Mi van ha en tullepem az Ok altal kimatekozott osszeget?
Be kell fizessek egy ev lejarta utan?
Vagy jonnek es lefoglaljak a vesemet? :F
Es mi van ha nem lepem tul, akkor kaptak ajandekot tolem? :)

...

(#40279) t72killer válasza Devid_81 (#40278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 külön dologról írsz, az egyik a konkrét fixed tariff, azaz mennyit fizetsz kWh-ánként (unit price), a másik meg az átalány, azaz a fixált tarifa mellett a becsült fogyasztásod alapján mennyit fizetsz havonta. Fixed tariff == fixed unit price, ennyi.

Csóri hülye angol/skótnak fogalma sincs arról, mi a (nekünk, ex magyar fogyasztóknak totál evidens) unit price, lévén osztani-szorozni nem tud a lelkem+a fejesek nagyon nem is akarják, hogy tudjon, ezért ez az infó általában jó gondosan mélyen el van dugva.

Nagyon egyszerűen: a lényeg, hogy jó unit price mellett kösd a szerződést, semmi más nem számít. Ha az átalányod nem pontos, persze, vagy rá kell fizetni a végén, vagy marad valamennyi az egyenlegeden.

Mi szuper jól jártunk a 2021 nyarán fixált szerződéssel, 3penny/kWh-t fizettünk a gázért 2022 márciusában, amikor már mindenki dupla hálózsákban caplatott le az atombunkerbe. SzVSz a gázár szép lassan esegetik még, én nyáron gondolkodok fixálásban, amikor a tőzsdei ár újra belátogat a 2020as szintek környékére ÉS érdekes mód a kutya nem fog fixálásra bíztatni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40280) instantwater válasza moleculez (#40270) üzenetére


instantwater
addikt

Manchesterben tényleg nagyon rendesek, és ha belefér az időbe még extra dolgot is intézhetsz.
Voltunk ott többször is.
Londonban egyszer sem, de onnan horror történeteket hallok mindig.

(#40281) instantwater válasza Tufa_ (#40272) üzenetére


instantwater
addikt

Ha külföldi címed van, akkor szavazhatsz levélben.

Ha magyar, akkor nem, csak a lakhelyeden, vagy nagykövetségen és azt hiszem azt is csak külön kérvényezás után.

Nekem még 10 év után is magyar a címem, mert szavazni nem akarok, és így legalább a magyar bankomnál nem kell magyarázkodni, hogy külföldiként tartsák nyitva a számlámat.

Ugyanez a magyar mobilszolgáltatómra is igaz.

És persze nem akarom annyira, hogy tudják a pontos címemet.
Annó kijelentkeztem a NAVtól meg az OEPtől, aztán kész.

Hivatalosan ki kellene jelentkezni a címről is egy idő után, de ez lehet, hogy csak tervezet stádiumban van.

Nekem nem saját ingatlan, de megnézném, hogy aki külföldön él, és a magyar címe a saját magyar ingatlanjába szól, az mikor fog onnan kijelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#40282) instantwater válasza moleculez (#40276) üzenetére


instantwater
addikt

Jó a lakcímkártya, de még jobb, ha magyar címre szól.
Lásd az előbbi hozzászólásom.

Persze nem tudni, hogy mikor kezdik el emiatt vegzálni az embert.
De ennyi rizikó belefér.

(#40283) instantwater válasza t72killer (#40277) üzenetére


instantwater
addikt

Kérlek valami napi hírek topikba küldd ezeket.
Köszi.

(#40284) instantwater válasza t72killer (#40279) üzenetére


instantwater
addikt

Így van.

A UNIT PRICEot lehet fixálni, csak a nép nem tud szorozni az elfogyasztott egységek számával, ezért az átlagfogyasztás alapján számolják ki a különbséget szemléltetés céljából.

Valamint a szolgáltató sem hülye, sőt, ő sokkal előbbre látja a tőzsdei előrejelzést mint a fogyasztó.

Azért ajánlja most a fixálást, mert esni fognak az árak, ő meg kaszál a fixált ügyfeleken.
Nem szeretetszolgálat, aki szól, mert kedveskedni és spórolni akar neked.

[ Szerkesztve ]

(#40285) Devid_81 válasza t72killer (#40279) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebbol annyit ertek, hogy varni kell mert lesz olcsobb is :))
Koszi az infot, nekunk soha semmilyen formaban nem volt fix eddig, azt hittem ha £203/honapra alairok akkor majd telen 45 fokon tartott lakas nyitltt ablakokkal is 203 lesz es ha tobbet fogyasztunk a szolgaltato majd benyeli... :))
De akkor ezt hagyjuk a levesbe ahogy van, majd fizetek fogyasztas utan, vagy ahogy eddig en allitom be mennyit vonnak havonta, nyaron szaporosik a credit telen meg fogy :)

...

(#40286) t72killer válasza Devid_81 (#40285) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" varni kell mert lesz olcsobb is :))" - ez ugye lutri, de érzésre igen. Korábban volt egy hosszú távú lassan ereszkedős trend, többek között azért, mert mindenki áll lefele a fosszilisekről. Most még mindíg benne van az árban nem kevés "háborús sokk", ami szép lassan lehiggad.
Viszont időről időre benyomnak ezek egy népszivatást, szóval ha ELÉGGÉ lementek az árak és mély a kuss fixálás ügyben, akkor mi fogunk max időtartamra fixálni. Ott bsz.tam el 2021-ben, hogy nem KÉT évre fixáltunk.

"es ha tobbet fogyasztunk a szolgaltato majd benyeli... :))" << :DDD :C . Soha sehol nem volt szó erről, csakhát ugye az agyatlan zombi brit népkommunikáció kb ezt sugallja, mert a lényeget itt is az apróbetűből tudod meg. Egy dolgot "nyelnek be": a tőzsdei árváltozást, a Mariskanéni új szaunáját hóttziher hogy nem :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40287) instantwater válasza t72killer (#40286) üzenetére


instantwater
addikt

A tőzsdei árváltozást sem nyelik be.
Pont annyi a fix ár, amennyi alá a fix periódusban le fog menni és a fixáló ügyfelek össz fogyasztásával bőven profitban lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#40288) tildy válasza instantwater (#40281) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kötelező . Mint például a férjemmel még mindig ideig földön tartózkodás an vagyunk teljesen legálisan. Akkoriban még lehetett azt kérni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40289) tildy válasza t72killer (#40279) üzenetére


tildy
nagyúr

Miután nekünk a leghidegebb hónapban sem volt több havi 25 fontnál gazfutes mellett, így az felesleges . A villany viszont …

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40290) t72killer válasza tildy (#40289) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk a gáz egy szelesebb téli-kora tavaszi hónapban simán 2-300 font, úgy, hogy az itteni fizuból ez már harap. Nem is kérdés, költözni fogunk (nem, nem kanárira, csak a környéken egy normálisabb/legalább sk javítgatható(!) házba).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40291) Bubee82 válasza t72killer (#40290) üzenetére


Bubee82
őstag

(#40292) tildy válasza t72killer (#40290) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor ezt félve mutatom meg :

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40293) t72killer válasza tildy (#40292) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

noigen, ilyenek miatt is költözünk. A következő házikó #1: legyen sk-szervizelhető, #2: legyen télen is napsütött tetőszakasz (guberálok pár kW napelemet).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40294) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy környékbeli telket aukción árulnak, a részletekhez egy fél-regisztrációt csináltam az aukciós cégnél, de volt elég eszem, h azért minden adatot nem adtam meg magamról. Azóta kb 3x iratkoztam le a hírlevelükről, mégis jön...

Ja és a telekhez kimentem, bejártam: egy szr mocsár az egész, amin keresztül megy egy ronda vastag villanyvezeték...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40295) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PC új dimenziója: szeressük a meztelencsigákat🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️. "Charities". :DDD :DDD :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40296) Balinov válasza tildy (#40292) üzenetére


Balinov
félisten

Nálatok kb főzés megy akkor gazrol, minden más villany?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#40297) tildy


tildy
nagyúr

Melegvíz és fűtés megy gazrol, nest thermostat van. 2008as epitesu foldszinti lakas , kerttel. 22 fok van benn.

A főzés villany

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40298) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebayen akkor is segít az ügyfélszolgálat, ha kisebb gond van a termékkel és járna némi részleges refund? Konkrétan 2akksis laptopot "erős akksi" felkiáltással hirdetett a fószer, és "elfelejtett" egy letört fontos darabkáról (por-nedvességálló laposnál tápcsati-takaró) említést tenni. Az ügy mellé tudok fotós bizonyítékot és konkrét akár ebayes alkatrész-árat mellékelni.

Visszaküldeni nem akarom, nem is éri meg - de egyértelműen átvágás. Illetve az egész garivállalásuk is valószínű kamu így, hogy a fentiekre se reagál...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40299) moleculez válasza tildy (#40297) üzenetére


moleculez
veterán

Ennyire jól szabályoz a NEST?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40300) Balinov válasza tildy (#40297) üzenetére


Balinov
félisten

Wow, ez qrva jó.
Nalunk 2emelet, 2 bed, új bosh kazán, hive termosztát és a dec/Jan gáz volt 390eur. Előző tél ugyanezen időszakban több mint dupla volt a gazszamla

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.