Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Ck.


Ck.
addikt

Szerintetek mekkora az esély az április 12-ei no deal kilépésre?

Májusban van a 2 hetes nyári szabadságunk, kutyástól mennénk. Ha lenne deal, vagy maradnak (legalább addig) az EU-ban, akkor semmi probléma, mindenfele komolyabb ellenőrzés nélkül utazhatunk a kutyussal.
De ha no deal, akkor a kutya hirtelen azonnal fertőzöttnek és járvány terjesztőnek van nyilvánítva, amíg az ellenkezője nem bizonyított, azaz veszettség elleni oltás után 30 nappal agyon kell szúrkáltatni, majd a negatív véreredmény után 4 hónappal útnak lehet indulni.
Hogy rothadna ketté ez a sz@rrágó banda! :((

[ Szerkesztve ]

(#27252) aero. válasza Ck. (#27251) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kompra szallaskor jol hallottam a multkor, hogy beleneznek a tanknyilas ajton? Egy koppanast hallottam mikor a csavo korbesetalt, mintha azt nyitotta volna ki. Valoszinuleg lpg check, mert ugye azzal nem lehet elhagyni Angliat, ami eleg erdekes egyebkent. Az angolok kintre teszik azt tudom, de nalunk otthon nem ez a szokas. Ismeros haverja mar parszor megjarta lpg-vel, azt mondja nem volt semmi gondja, de neki pedig ott a betolto a tanksapka mellett. Tapasztalat valakinel?

(#27253) radi8tor válasza Ck. (#27251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De azért azt lehetett sejteni, hogy tavasszal Brexit lesz.

⭐ Stella

(#27254) Ck. válasza radi8tor (#27253) üzenetére


Ck.
addikt

Igen, de amíg egy hangyányi esély is van rá, hogy nem lesz, legalábbis május 22 előtt nem, akkor nem szúrkáltatnám szét szegény állatot. Megtehettem volna már régesrég januárban, de bíztam benne, hogy bent maradás vagy legalább egy deal lesz. De most nem ez a lényeg.
Leginkább az a faszság, hogy ugyanaz az állat attól lesz potenciálisan veszett vagy nem, hogy van-e deal vagy nincs. Cipósra tudnám a fejét verni annak, aki ezt kitalálta. 🤬

(#27255) radi8tor válasza Ck. (#27254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom ez visszafelé is igaz lesz. (annak aki Angliába megy nyaralni kutyával)

⭐ Stella

(#27256) Ck. válasza radi8tor (#27255) üzenetére


Ck.
addikt

Nem. Csak Angliabol EU-ba. Az angolok no deal eseten is elfogadják az EU-s oltási papírokat mint bizonyítékot.

(#27257) qqzs


qqzs
őstag

Egy erdekes cikk [link]

Eladó: GTS450

(#27258) Yeffy válasza qqzs (#27257) üzenetére


Yeffy
veterán

Delutan olvastam, a kommentek a legjobbak! :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27259) sh4d0w válasza qqzs (#27257) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Pontosan leírja, milyen beképzeltek és sötétek egyesek...

https://www.coreinfinity.tech

(#27260) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Voltmár?:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27261) Snoop-y válasza Mercutio_ (#27260) üzenetére


Snoop-y
veterán

Made my day :R :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27262) radi8tor válasza Mercutio_ (#27260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#27263) Snoop-y válasza Mercutio_ (#27260) üzenetére


Snoop-y
veterán

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27264) Balinov


Balinov
félisten

Omfg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27265) Yeffy válasza Balinov (#27264) üzenetére


Yeffy
veterán

:DD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27266) sh4d0w válasza Balinov (#27264) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

:DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#27267) Ck.


Ck.
addikt

Na legalább nem kell a kutyust jövő hónapban átcsempésznem a határon.

(#27268) radi8tor válasza Ck. (#27267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zárva lesz a határ? 🙃

Vicc ez a Brexit huzavona...

⭐ Stella

(#27269) Mercutio_ válasza radi8tor (#27268) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vona? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27270) callmeakos válasza radi8tor (#27268) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Úgy akartam fogalmazni mikor megláttam ezt tegnap, hogy újabb berendelést kapott a Brexit című angol szappanopera. Nincsenek szavak :D

All→M8

(#27271) Snoop-y válasza Mercutio_ (#27269) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem ismered a huzavona kifejezest? Huzni vonni vmit. De szerintem csak szivatsz :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27272) sh4d0w válasza callmeakos (#27270) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Mindegyik kis szir-szar politikus, akiröl egyébként az életben nem hallanál, most kihasználja az alkalmat a 15 perc hírnévre.

https://www.coreinfinity.tech

(#27273) Snoop-y válasza sh4d0w (#27272) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezert nem akart eredetileg az EU hataridot tolni mert tudtak ,hogy a szaros kis politikai jatekukat jatszanak csak tovabb. Erdemben az utolso harom honapban kb nem tortent semmi :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27274) Maxxy10 válasza Snoop-y (#27273) üzenetére


Maxxy10
addikt

Novemberig se fog..

(#27275) Balinov


Balinov
félisten

pedig mar kezdtem nezegetni, hogy melyik mas europai amazon site-ra szokjak at :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27276) Snoop-y válasza Balinov (#27275) üzenetére


Snoop-y
veterán

UK utan nagy csalodas lesz barmelyik. USA-bol meg egy csomoan nem postaznak...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27277) Snoop-y válasza Maxxy10 (#27274) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tudom. Mondjuk en most a partvonalrol figyelem ezt de akkor is tok gaz :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27278) Balinov válasza Snoop-y (#27276) üzenetére


Balinov
félisten

Tudom, bar rendeltem taval BF akcioban amerikai amazonrol es meg kaptam is vissza a becsult szallitasi es vamkoltsegbol, szoval az sem ordogtol valo.

neha meg a nemeten vannak jobb dolgok vagy akciok. par eve pl a dehumidifier-t vettuk onnet (ugyanaz a model) ott felszamolt szallitassal volt majdnem 50€-val olcsobb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27279) ronson válasza Maxxy10 (#27274) üzenetére


ronson
őstag

Ez nem igaz. Mert, ha nem lépnek ki az EU választásokig, akkor meg kell tartaniuk, ami kiváló fórum lesz a nép vélemény nyilvánítására a helyzettel, illetve az iránnyal kapcsolatban.

(#27280) kem válasza ronson (#27279) üzenetére


kem
addikt

Majus 26ig biztos nem fognak semmit kidolgozni. Raadasul kb akkor szerintem az egesz parlament elmegy nyaralni, aztan majd a nyar vegen nekiallnak megint a musornak.

Köszi!

(#27281) KMan


KMan
őstag

UP

Ha van itt olyan aki mar hazakoltozott Mo-ra, de meg fizeti a kinti magannyugdijpenztarak havi minimal dijat az dobna nekem egy privit? Koszi.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#27282) BÁ Nutrition válasza KMan (#27281) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt miert kell? Ilyet nem is tudtam h van minimal dij :s

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27283) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Van itt valami fogyasztóvédelemhez hasonló szervezet? Szarházi internet szolgáltatóm másodszor tesz offline-ba...

https://www.coreinfinity.tech

(#27284) emvy válasza sh4d0w (#27283) üzenetére


emvy
nagyúr

https://www.ofcom.org.uk/home

while (!sleep) sheep++;

(#27285) sh4d0w válasza emvy (#27284) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi

https://www.coreinfinity.tech

(#27286) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

Jövő héten fogok 1 hétre elutazni Londonba.

Visszafele Wizzairrel jövök, transzfert (vonat+Parkwaytől busz) is kértem a Luton reptérre.

Megjött a Transzfer E-ticket, amin van egy booking code.

Ezt kell beváltani majd vonatjegyre pl. egy automatán keresztül, vagy a vonaton kell majd felmutatni?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#27287) tildy válasza btf (#27286) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg az automatán !

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27288) btf válasza tildy (#27287) üzenetére


btf
aktív tag

Köszi Tildy! :R

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#27289) kem


kem
addikt

Allitolag megint elkezdik piszkalni a kint eloket mert az adobevallas megvaltozott es nem adjak be maguknak automatikusan a nullasat. Eddig nem foglalkoztam vele, de most kuldtek anyam cimere egy levelet es fingom sincs, hogy mi van benne. Valaki kapott mostanaban ilyesmit? Azt irja GEI Közép-dunántúli Gazd. Főoszt. es persze semmit se lehet kideriteni meg a szervrol sem. Valakinek otlet esetleg? par het mulva 5 eve, hogy kint elek.

Köszi!

(#27290) FeRkE válasza kem (#27289) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem jott level az ugyfelkapun marcius elejen, hogy a NAV elkeszitette az adobevallast es nezzem at neten, es fogadjam el ha oke. Megcsinaltam.

(#27291) kem válasza FeRkE (#27290) üzenetére


kem
addikt

Koszi a gyors valaszt. Nekem nincs ugyfelkapum. lehet meg kene csinalni az ilyenek miatt.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#27292) Snoop-y válasza kem (#27289) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert nem jelentkezel ki az orszagbol? Utana mar nem kell ilyesmivel foglalkozni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27293) kem válasza Snoop-y (#27292) üzenetére


kem
addikt

orultem hogy el tudok menekulni abbol a remalombol koszi a kerdest. nem volt meg idom hetekig acsorogni az okmanyirodaban meg a navnal meg az oepnel. amit tudtam inteztem, ugy tunik kimaradt valami

Köszi!

(#27294) Snoop-y válasza kem (#27293) üzenetére


Snoop-y
veterán

A legjobb hogy ezt nem kell szemelyesen megtenned :D
Anno mi is online inteztuk.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27295) kem válasza Snoop-y (#27294) üzenetére


kem
addikt

Gondolom ugyfelkapuval :) Ha nem akkor van esetleg linked? Amugy a 2015-os adobevallasommal kapcsolatban kerestek a NAVosok... elotte beadtam az utolsot (2014-es) es azt mondtak tobbet nem kell mert automatan beadjak majd a nullasat.

Köszi!

(#27296) azaki99


azaki99
kezdő

Sziasztok!
Csatlakozom a csoporthoz, ugyanis 6 hét múlva már angliában fogok élni.Derby közelében,családtaghoz megyek.
Lenne egy pár kérdésem.
1)Most fogok végezni a sulival, és megszerezni a szakmámat (54 345 01,Logisztikai ügyintéző) kérdésem hogy hasonló munkákra számíthatok?
Nyilván nem most rögtön pályakezdőként, de azt eltudom képzelni hogy lehúzok egy évet egy raktárban és küzdök egy jobb poziért,szerintetek jól gondolkozom,vagy esélyem sincs egy ilyen szakmával kint elhelyezkedni?
2)Esetleg egy átlagos fizetést tudtok mondani?
Előre is köszönöm a válaszokat!:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#27297) sh4d0w válasza azaki99 (#27296) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Raktárban? Minimálbér közeli.

https://www.coreinfinity.tech

(#27298) azaki99 válasza sh4d0w (#27297) üzenetére


azaki99
kezdő

És ha a szakmámban lenne lehetőségem elhelyezkedni?:R

(#27299) aero. válasza azaki99 (#27296) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Raktár alatt nem tudom mit értesz, de ha esetleg picker féleségre gondolsz, akkor co-op (11 font felett a délutános műszak próbaidő után, 13 körül az éjszakai), ASDA is hasonlóan fizet, de csak agencyvel lehet bekerülni, és valamiért jól titokban tartják, hogy melyikkel. :D LIDL szarul fizet a többihez képest, nem boltláncos raktárak, akár Amazon order picker azok tényleg minimál közeliek. Tesco 10-10.50 körül, viszont akadnak bónuszok is.

[ Szerkesztve ]

(#27300) sh4d0w válasza azaki99 (#27298) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Azt passzolom.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.