Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27500) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam
Herzlich willkommen in der Schweiz ;]
Az ovibol meg van 3 ev mar varom ,hogy vege legyen :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27502) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#27498) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem toredeke minden. De almat a kortehez ne hasonlitsuk. Durvan 900 font/ho az alapkoltsegem. Ebben szallas,kaja,telo,kondi,biztositas, tankolas benne van. A kaja olyan 250 font pedig kifejezetten sokat es jo minosegut eszek.
Applikaciobol kinezve tavaly 17718at koltottem osszesen.
Ebbol 3317 nyaralas. Kb 500 kocsijavitas. 2500 ajandek, 265 tanfolyam meg az apro. Ez olyan ~920 alapkoltseget ad ki. Sokat nem tevedtem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27503) Alvin_ti4200 válasza BÁ Nutrition (#27502) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gondolom, ez nem London és nem egyedül laksz :) (csak az alma vs. körte hasonlítból gondolom). Lehet, a kaját én is kicsit túllőttem, de vegán vagyok és egy fajta worst case scenario-ból indultam ki. :B

Anyám amúgy elég hamar felvázolta a megoldást: "össze kell szedni egy csajt, aztán rögtön fele ennyi lesz a kiadás" :D Ja, a lakásé maximum... :)) Aranyos.

[ Szerkesztve ]

(#27504) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27500) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugi, itt is annyi a bölcsőde, ovi. 923 font a fiamnak a heti 30 ingyen órával , 1190 a lányomnak . 2113 kettejüknek. Hála égnek , szeptemberben kezdi a fiunk a sulit( 2 hete volt 4 éves ), ott 200 lesz, hogy fel ehessünk este 6ig.
Ja amit még mondani akartam, hogy mi annak idején az L&qtol béreltünk, akkor nagyon elégedettek voltunk velük. Viszont mintegy négy éve már rész tulajok vagyunk, ahol ők a másik tulaj, és így azért vannak már problémák. Nem kicsik. De mikor bereltunk szuperek voltak.

L&q housing association, azaz elérhető áru lakásokat, néha szociális housingot is biztosít.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27505) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#27503) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Igy van. Nem London, lakotarsas buli. Anyudnak is igaza van amig nem tul koltekezos a csaj :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27506) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27503) üzenetére


tildy
nagyúr

Normal embereknek ( nőknek is) alap, hogy osztoznak a költségeken . Vagy megveszi magának a dolgokat .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27507) Mercutio_ válasza Snoop-y (#27501) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, az iskola olcsóbb lesz? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27508) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27506) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nyilván, csak poénkodtam :)

(#27509) Snoop-y válasza Mercutio_ (#27507) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen ott csak a szerdakat kell majd megoldani (olyankor 12-kor vegeznek)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27510) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Kérdés: ha visszalépek egy offertől úgy, hogy megkaptam már a hozzáférést az ügynökség belső oldalához, feltöltöttem pár doksit, de még nem írtam alá a Tenancy agreementet és nem utaltam semmit, akkor azon kívül, hogy nem fognak szeretni, van valami kötelezettségem? A Terms-t végig olvastam, amikor az ajánlatot tettem, abban nincs semmi fee vagy költség. Gondolkodom, hogy a másik lakást vennék ki mégis inkább, hiába érhető el további négy héttel később. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27511) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27510) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ha a szerzodesben nem latsz valami processing fee-t vagy akarmit akkor nem kell fizetned.

Mondjuk vannak olyan dijak amiket nem lehet lemondaskor sem visszakapni pl security check etc...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27512) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27511) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

No, lemondtam a Canary Wharfnál lévő lakást és beszéltem Nick-kel, a másik ügynökkel s ajánlatot is tettem rögtön a London City Island-en lévőre, függetlenül attól, hogy csak október 11-én költözhető.

Nagyon nehéz szülés volt, de végül azért döntöttem így, mert:
- túl sok lett volna a rent, eleve 1650-nél húztam meg a plafont, az (CW) meg 1777 lett volna
- szigorúan mint lakás kevésbé tetszett
- 10 éves vs. vadi új, nem csak könnyebb rá vigyázni, de szebbek a bútorok is
- sokkal-sokkal világosabb az LCI-n lévő, mert nagyok az ablakok és sok is van belőlük, ráadásul keletre és délre néznek, nem pedig északra (rossz időben valószínűleg igazi kincs)

Remélhetőleg visszaigazolja a landlord hamarosan, hogy oké-zsoké és vége a teleregénynek :B Bocsi, hogy ilyen sokat írtam a témában és köszi a segítséget és/vagy inputot mindenki részéről!

[ Szerkesztve ]

(#27513) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#27512) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R bar en sokat nem tettem hozza :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27514) fazr válasza Snoop-y (#27511) üzenetére


fazr
senior tag

(#27515) instantwater válasza fazr (#27514) üzenetére


instantwater
addikt

Beépítik a rentbe, nyugi. Nekünk megtették.

(#27516) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#27512) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Délelőtt elfogadta a landlord az ajánlatomat és bár bepróbálkozott, hogy mi lenne, ha 12 helyett 24 hónapra szerződnének, megmondtam az ügynöknek, hogy maradnék az előbbinél és nem lett végül belőle semmi probléma :) Azóta elutaltam a holding fee-t is, úgyhogy ha lesz végre időm munka mellett/után foglalkozni a Goodlords-os oldalukkal, akkor feltöltök minden doksit meg ilyesmit. A lakásra már kikerült a Let agreed piros feliart mindenesetre, úgyhogy fingers crossed, hogy innentől már nem lesznek meglepetések :)

Más: a lakás október 11-től költözhető. A Vodafone-nak van szerződése az Accor hotels lánccal, így meg fogom nézni a lehetőségeket (valószínűleg nagyon drága lesz még így is), de van esetleg olyan hotel vagy szállás, amit ajánlanátok több hétre vagy akár a teljes hat hétre? Hotelben szoba, lakásnál pedig teljes lakás kellene, mert a privát szférára szükségem lenne, nem szeretnék másokkal együtt lakni (kivéve, ha ismerős, aki sajnos már nincs Londonban), bármennyire is kedvező lenne anyagilag. 1-2-es zóna lenne ideális a cég miatt.

(#27517) fazr válasza instantwater (#27515) üzenetére


fazr
senior tag

Egyertelmu, csak az #27511-re reagaltam.

(#27518) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27516) üzenetére


tildy
nagyúr

Épp most négyek haza, két megálló Canning towntol . Ugorj be majd hozzánk. Amigy lehet össze fogunk errefelé futni ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27519) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27518) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Melyik járművel és melyik irányba kettő? :)

(#27520) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27519) üzenetére


tildy
nagyúr

Múltkor írtam már , a city airport északi oldala , custom House (Excel)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27521) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27520) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :R Jelzem, ha sátrat vertem.

(#27522) Tufa_ válasza tildy (#27475) üzenetére


Tufa_
aktív tag

A service charge nem chargeolhato tovabb, a landlordnak kell fizetnie.

Pension sem kotelezo es ki lehet szallni belole kb 5 perc alatt. egyebkent 5% aprilistol

(#27523) tildy válasza Tufa_ (#27522) üzenetére


tildy
nagyúr

De, tovabbchargolhato, vagy beépítik az árba. Főleg housing association.

A pensionben meg a saját részre gondoltam. Az nem 5, hanem 3 %.

The auto enrolment minimum is currently 5% of qualifying earnings of which at least 2% must be paid by the employer. In April 2019 this rises again to of 8% qualifying earnings of which at least 3% must be paid by the employer.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27524) BÁ Nutrition válasza tildy (#27523) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nalunk 5/5 van kezdetektol. Kivancsi vagyok fole no-e a szabalyzas vmikor

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27525) Tufa_ válasza tildy (#27523) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Be persze, de a fentebb linkelt arak mar tartalmazzak az SC-t szoval az nem lesz extra koltseg.

Amit bemasoltal idezet is 5% :)
In April 2019 this rises again to of 8% qualifying earnings of which at least 3% must be paid by the employer.
8-3=5

[ Szerkesztve ]

(#27526) tildy válasza Tufa_ (#27525) üzenetére


tildy
nagyúr

8-3=5 , valóban, de én a saját részről beszéltem, az meg 8-5=3.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27527) Tufa_ válasza tildy (#27526) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Employer = munkaltato, employee = munkavallalo.
A sajat resz 5%.

(#27528) ronson válasza Tufa_ (#27527) üzenetére


ronson
őstag

Ettől el lehet térni, legalább is pozitív irányba biztos. Nekem 6-9 a penson. A minimum választható a 3-6.

[ Szerkesztve ]

(#27529) Tufa_ válasza ronson (#27528) üzenetére


Tufa_
aktív tag

persze, annyit teszel bele amennyit akarsz(£40k befizetett osszeg felett mondjuk adozol), a munkaltatod is adhat tobbet ha akar(nekem pl 10%ot fizetnek a cegnel plusz a sajat 5%om), de a jelenlegi minimum pension 3% employer 5% employee. Ennel kevesebbet nem lehet, csak ha lemondasz a pensionrol, akkor 0%.
Marcius 2019ig ez 2% employer, 3% employee volt, Aprilis ota ahogy fentebb is irtam, 3% munkaltato, 5% sajat..

(#27530) tildy válasza Tufa_ (#27527) üzenetére


tildy
nagyúr

Jogos... én kevertem , nem tudom miért volt az a fejemben, hogy a munkavállaló fizet kisebb részt . Mondjuk én voltam mindkét oldalon nem rég, lehet emiatt .

Nálunk 6 a munkáltató , 8 az én részem . De lehet növelem , hogy ne vegyek el a csakadi pótlékot .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27531) qqzs válasza Alvin_ti4200 (#27521) üzenetére


qqzs
őstag

Egy kicsit kivancsi vagyok mi az a tudas amitol kikerultel es hany eves vagy? Csak en gondolom ugy hogy ez az egesz el van szallva a realitasoktol ha tippelnem kell kemeny szuloi hatorszag miatt.

Eladó: GTS450

(#27532) Tufa_ válasza Alvin_ti4200 (#27516) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Most lattam csak a hotel reszt.. Ha a ceg fizeti a szallast, gyere hozzank... :)

(#27533) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Pénteken vagy Szombaton ide megyünk két ismerőssel :[OXO]

S majd innen mennénk tovább.. Tudnátok olyan helyet ajánlani ahol jó zene szól, lehet táncolni, az OXO közelében van és nem olyan para a társaság.
Két lánnyal leszek így inkább én csak vigyázni fogok rájuk.

Köszönöm :R

(#27534) Alvin_ti4200 válasza qqzs (#27531) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

35 éves vagyok és egy új tartalom menedzsment rendszer bevezetésében, majd utána az arra való átállásban fogok segíteni egyik oldalról (fejlesztőkkel fogok együtt dolgozni első sorban, de lesznek még UX-esek is). A cél az, hogy azok a funkciók, amik jelenleg hiányoznak, meglegyenek, amik megvannak, jobban működjenek, stb. Tőlem várnak ehhez, mint eddigi tartalom menedzser inputokat. Jelenleg számos különböző rendszert használunk (ennek az oka lényegtelen) és sajnos vannak elég durva függőségek is, szóval nem lesz egy egyszerű menet, a projekt teljes timeline-ja kb. másfél-két év, ahogy eddig láttam. A pozícióm másik felében mint elsőszámú kontakt személy leszek jelen a Digital csapatot támogatva, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy bármilyen tartalom menedzsmenttel kapcsolatos kérdésben engem kereshetnek közvetlenül, plusz én tartom majd az időszakos Content meetingeket, menedzselem az on-call rotat, én tartom a tréningeket és ha probléma merül fel a rendszerekkel kapcsolatban, elsőként nekem kell megpróbálni megoldani, majd részt venni az eszkalációban, ha ez valamilyen oknál fogva nem sikerül.

A második mondatodat nem értem.

Tufa_: sajnos nem fizeti a cég és még ha meg is tenné, a büdzsé teljesen más szinten mozogna, mint amit az oldalatokon látok árak :)

[ Szerkesztve ]

(#27535) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na de mi a helyzet Brexittel? Lesz akkor kilépés október végén?

⭐ Stella

(#27536) Snoop-y válasza radi8tor (#27535) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amilyen balfaszok lehet ,hogy siman kizuhannak no deal-el ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27537) ronson válasza radi8tor (#27535) üzenetére


ronson
őstag

Az élet akkor sem fog megállni.

(#27538) instantwater válasza ronson (#27537) üzenetére


instantwater
addikt

Csak olyan drága lesz, hogy jobban megéri továbbállni annak aki nem ásta bele magát az életbe itt nagyon. Értsd ház, gyerekeknek iskola, stb.

[ Szerkesztve ]

(#27539) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27534) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondani akartam , ha city Izland, akkor érdemes a Citymapper pass-ra benevezned tömegközlekedés esetén

.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27540) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27539) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ó, köszi, erről eddig nem is hallottam, bár elsőre nem teljesen látom, miben jobb a Super Pass, mint egy havi Zone 1-2 bérlet, talán annyi, hogy ugyanannyiba kerül és ezt lehet egy vagy több hétre parkoltatni, ha mondjuk elmegyek nyaralni vagy hazautazom Budapestre.

(#27541) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27540) üzenetére


tildy
nagyúr

Citymapper egyébként is erősen ajánlott alkalmazás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27542) #46105344 válasza Alvin_ti4200 (#27516) üzenetére


#46105344
törölt tag

Engem a cég Premier Inn-be szokott bedugni, és mivel savelnek azok mindenen, feltehetően nem sok olcsóbb van ami elfogadható.
8 napra fizettek 900 font körül legutóbb, kajázassal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#27543) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Kis segítség kellene . Augusztus 5 én rendem Sky Broadband költözés új lakásba költözés miatt . Eddig virgin volt de ott nem elérhető . Azóta kaptam 2 SMS-t hogy késni fog s bekötés. 5x hívtam őket(30-50perces várakoztatással) több e-mailt is küldtem. Állítólag ma jött volna a szerelő bekötni de meg a router nincs itt és többszöri könyörgés után sem bírtak megmondani mikor ér ide router vagy mikor lesz netem. Bele untam , feladtam és töröltettem a rendelést. (5 perc alatt törölték ) . Mivel virgin nincs ismeri valaki a Vodafone broadbandet :70-78mbitet ir ide Sloughba. Esetleg valami más ötlet ? Előre is köszi.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#27544) instantwater válasza Gabe123 (#27543) üzenetére


instantwater
addikt

Hyperoptic nincs nálatok? Elég jó.

(#27545) Gabe123 válasza instantwater (#27544) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Sajna nem elérhető . :( a vicc hogy 2 éve ugyanebben az épületben laktam csak másik lakásban és skyom volt illetve az előző albérlő is skyt használt tehát ki van építve . Voda, Sky, BT Ezek csak itt .

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#27546) Malibutomi válasza Gabe123 (#27543) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekunk most Voda van, a sebesseg jo, de az elso router fos volt, allandoan belassult, naponta ketszer kellett ujrainditani de ugy is.
Fel ev volt mire vegre kuldtek egy ujat, fene tudja hany hivas utan, miutan az osszes alaoveto luzer dolgotvegignezettek velunk, hiaba mondtuk hogy a doboz a fos, mertelotte a BTboxxal minden fasza volt.

Miota kicsereltek azota megy rendesen mondjuk.

(#27547) #46105344 válasza Gabe123 (#27545) üzenetére


#46105344
törölt tag

BT-t én kerülöm pár éve. Folyamatosan elment, már beleégett a retinámba az a narancssárgán villogó jelzés a routeren.

(#27548) Snoop-y válasza #46105344 (#27547) üzenetére


Snoop-y
veterán

Optikan teljesen jok. ADSL-en nem mennek egyik szolgaltato kozelebe sem. Idejetmult technologia az ezereves telefonvonalak elosztok es a DSLAM tavolsag miatt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27549) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Köszi mindenkinek bepróbálom a Vodafont hátha jó lesz.Igazaból skyt akartam de barátnőm és holnaptól én is Vodás vagyok. Ha esetleg még valakinek van tapasztalata a voda broadbanddel megköszönöm.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#27550) Balinov válasza Gabe123 (#27549) üzenetére


Balinov
félisten

kollegam valtott ugy 5-6 honapja Virgin fiber-rol Voda fiber-re, igaz, csak az alap 100mbit csomag de azt irja, szinte 0 gondja van az nettel. Ir Voda & Ir Virgin osszehasonlitas.

Hamar internet: Van itt valakinek tapasztalata a sky Q-s, fiber nettel? virgin horizonrol (240+TV) gondolkozok valtani sky (Q box/TV, kabelnetre mert akciotol fuggoen havi 50€-t is tudnank sporolni, 100mbit meg boven eleg netfilxre/YT/re/Popcorntime-ra meg neadjisten valami IPTV megoldasra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.