Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

arrol tud vki valamit h az allando letelepedesi kerelem most hogy mukodik a brexit miatt? mert az remlik h a hirekben az volt h brexit elott nem erdemes kerni mert vmiert a brexit utan ervenytelenne valik es ujra kell kerelmezni ugyis :U :F
szoval varakozo uzemmodban vagyok mar egy ideje

/ill itt azt irtatok h az allampolgarsagi kerelmhez ugyse 5+1 ev kell hanem osszesen kell meglenni a hatnak, tehat 5 ev 10 honap utan ha kerem mondjuk a letelepedesit akkor is kerelmezhetem a 6ik ev megkezdese utan az allampolgarsagot
?

thx :R

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27452) sh4d0w válasza BÁ Nutrition (#27451) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, az úgy volt, hogy márciusban indult az új eljárás, azelőtt nem volt értelme elkezdeni. Most már nyugodtan csinálhatod a letelepedésit.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#27453) BÁ Nutrition válasza sh4d0w (#27452) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oh, jo tudni :)
koszcsi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27454) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#27451) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen a hatodiknak meg nem kell meglennie.
Kerd meg a permanent residency-t ez egy jo alkalom hogy osszeszedd az iratokat az allampolgarsaghoz (kb 90%-ban megegyezik)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27455) Yeffy válasza Maxxy10 (#27447) üzenetére


Yeffy
veterán

Rosszul mondtak.

Az EE az a nehai T-Mobile UK + Orange UK egyesitve, kb 2010-tol, amit azota, ha jol tudom, felvasarolt a BT.
Semmi koze a magyar Telekomhoz, ahogy a magyar is hiaba tulajdonolva van a nemet anyaceg altal, nem mukodnek a kartyaik a masik telefonjaban, ha halozatzarasak.
Hasonloan, mint mondjuk Vodafone UK/HU/RO, stb, mind kulonbozo cegek, hiaba egy vallalat reszei.

Mondjuk en reszben ezert untam meg a lockolt telokat, es volt/van fuggetlen keszulekem idestova 5 eve.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27456) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#27455) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha jol tudom a husegido letellte utan egyebkent ingyen kilockolhattatod ahol vetted, legalabbis uk-ban

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27457) ronson válasza BÁ Nutrition (#27456) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem közben is. Nekem a használtan vàsárolt telefonokat is, szám szerint 3-at, gond nélkül függetlenített az eredeti szolgáltatójuk.

(#27458) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#27456) üzenetére


Yeffy
veterán

utana igy van, valoban, hogy hulyesegido alatt is lehet-e, azt nem tudom, nem vettem meg itt lockolt telot

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27459) fojtviki válasza Yeffy (#27458) üzenetére


fojtviki
senior tag

EE-nel 6 honap utan fuggetlenitik. A tobbit nem tudom :DDD

(#27460) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok!

A Magyarorszagon elo csaladomnak szuksege van a munkaltatoi igazolasomra tesom kollegiumi elbiralasahoz, hogy meg tudjak hatarozni az egy haztartasban elok szamat. Van erre kulon papir amit HR-rol erdemes kernem, vagy elegseges az elmult harom honap payslip-je? Esetleg p60?

Koszi szepen elore is.
:R

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#27461) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27442) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom kelet - London meg minden, de sokkal jobban jarnal, ha Canary wharfra kell bejarnod dolgozni, akkor Canning town es kornyekere koltoznel. Abberfeldy Village epolettombben is vannak jo lakasok, 1 gigabites net, illetve Cannin town mellett relative olcso es jo lakasok. ( most ujult meg ott a kornyek, ujabb uj epuleteket huznak fel)
Custom houset amiatt nem ajanlom, mert bar itt all meg majd a crossrail, de az meg mikor lesz kesz, es ez kevesbe jo kornyek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27462) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27461) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem Canary Wharfon fogok dolgozni, hanem Southwarkon, CW-n, illetve közvetlen közelében csak lakni szeretnék a felhőkarcolók miatt :) Pont tegnap éjjel jöttem haza, úgy döntöttem, hogy kiugrok két napra (péntek-szombat), miután sikerült leszerveznem sok logisztikával viewing-okat két ügynökkel is. Eleve csodának tartottam, hogy el tudtam idáig jutni Budapestről, de sejtettem, mik azok a kulcs információk, amik mindenképpen fontosak és érdekesek lehetnek nekik :K

Pénteken a London City Island-en kezdtem, ami gyakorlatilag az általad is említett Canning Town megállónál van. Már adják át a lakásokat ott és megnéztem egy demóként használt 18-dik emeleti stúdiót, ami nyugat Londonra (köztük Canary Wharfra) nézett és eléggé lenyűgözött, bár hozzá kell tenni, hogy én ekkor még mindig nem jártam CW-n, szóval nem volt nehéz dolguk :) Ami viszont kiadó lenne, az a mellette/mögötte lévő épület 22-dik emeletén lévő stúdió, ugyanolyan elrendezéssel, kilátással és bútorokkal. Tettem is egy ajánlatot, amit végül elfogadtak nagyon minimális módosítást követően (350 per hét), erre várják azóta a holding fee beérkezését meg ilyesmi.

Még aznap délután találkoztam ugyanakkor egy másik ügynökkel, aki autóval elvitt megmutatni öt lakást. Közülük egy konkrétan Canary Wharfon volt (technikailag délre párszáz méterre) és bár a macskaszag miatt annyira nem voltam elájulva tőle belül (nyilván meg fogják oldani), viszont ez már egy hálós, sokkal nagyobb (34 vs. 51 nm) és ami Manhattan rajongóként a legfontosabb: bámulatos a kilátás az erkélyről. Egy kicsit kilóg az általam tervezett büdzséből már, ezért egy kemény ajánlatot (430-ért hirdetik, én mondtam egy 390-et) tettem rá ma, kíváncsi leszek, mennyit kell rajta korrigálni, de egyértelműen ez áll a szívemhez közel, plusz minden szempontból praktikusabb (lenne hely rendes íróasztalnak, jöhetnének több napra barátok, család, akármi). Sok minden van a közelben sétatávolságra, jó illata van a Temzének és a sirályok is jópofák (ez nyilván nem annyira szempont) :) Ami necces, hogy ez nem költözhető azonnal, szeptember 19-ig kellene várnom vele, így három hétre kerítenem kellene egy szállást hozzá, ami megint egy rakás pénz, de még ezzel együtt is kéne.

Megjegyzés: a szuper széleslátószögűeknél a dolgok közelebb vannak a valóságban, mint a képeken.

(#27463) radi8tor válasza Alvin_ti4200 (#27462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiszta Amerika :D

⭐ Stella

(#27464) Maxxy10 válasza Alvin_ti4200 (#27462) üzenetére


Maxxy10
addikt

Gyönyörű helyen fogsz lakni, gratulálok hozzá:)

(#27465) Alvin_ti4200 válasza Maxxy10 (#27464) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem merem elkiabálni, mert én ezt az egész London sztorit továbbra sem hiszem el, de köszi! :) Nagyon izgulok, mert nem szeretnék két szék (lakás) közül a földre esni.

radi8tor: abszolút :) A nációk összetétele lent az utcán is szerintem hasonló szórást mutat :D

Jajj, majd' elfelejtem, Canary Wharfon lőttem egy csomó fotót a délutáni és esti sétáim során, ebben az albumban a (szerintem) legjobb huszonhat van :B A képek egy Galaxy S10-zel készültek.

(#27466) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27462) üzenetére


tildy
nagyúr

350 per hét nekem kicsit soknak tűnik (1500 per ho) miközben az aberfeldy Villageben 1800 körül két hálós lakások vannak... Meg Canning town mellett a nagy piros épületben meg Hallsville quarterben is. Mondjuk rám ne hallgass , szerintem nagyon csúnya épületek vannak a city islanden.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27467) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27466) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lemondtam közben a stúdiót, mert nagyon nyaggatott az ügynök és én inkább az egy hálós, Canary Wharfon lévőre vágyom. Onnan visszahívott ma a hölgy, 410pw-vel megy majd a landlordhoz, kíváncsi leszek. Szerintem se túl szépek az épületek az LCI-n, szerencsére a lakások már nem annyira otrombák. Köszi a linket meg az infót, meglesem mindjárt. :R

(#27468) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27467) üzenetére


Snoop-y
veterán

Persze hogy nyaggatott kurva dragan majdnem kiadott egy lakast :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27469) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27468) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:C Híreim vannak...most hívtak a Foxtons ügynökségtől, hogy a landlord elfogadta a 410-es (1777/hó) ajánlatot a Canary Wharfon lévő lakásra :Y Most, hogy már nem kell tovább izgulni, nem is érdekel :D (csak viccelek)

(#27470) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27469) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem mocsok drága annyiért plusz még azon felül ugye fizetned kell a Council Tax ot, a vízdíjat a Service chargeot, villanyt, , és ennyi pénzért már kétszobásat kapsz egy köpésre canary wharftol. Arra is figyelj hogy a teljes költsége a lakásnak nem lehet több mint a nettó bevételed 50 százaléka. Úgyhogy az egy dolog hogy a tulaj elfogadta de még simán lehet hogy lefuttatnak egy creditcsekket.
Ellenben itt fogunk tőled lakni egy köpésre nyugodtan ugorj el hozzánk;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27471) Yeffy válasza fojtviki (#27459) üzenetére


Yeffy
veterán

na, ezt jo tudni :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27472) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27470) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudnék mit kezdeni egy két szobás lakással :N Szerintem is drága, de meg vagyok őrülve ezért a környékért :B A service charge nem tudom, micsoda, a council tax 84 fontra jön ki havonta, utilities lehet durván egy 100-as. Ha ezeket összeadom, akkor ez a nettó fizum 54-55 százaléka. Ezek szerint ez eleve bukó? Tudták az ügynökök előre, hogy mennyit fogok keresni, szóval mókás lenne, ha ezek után mégse jönne össze (bár semmin nem lepődnék meg) :) Annak viszont örülök, hogy nem vagytok messze :K

[ Szerkesztve ]

(#27473) fojtviki válasza Yeffy (#27471) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem ingyenes, ha jol emlekszem valami £10 koruli osszeget kell fizetni erte:)

(#27474) radi8tor válasza Alvin_ti4200 (#27472) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább van alkualap. :D

⭐ Stella

(#27475) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27472) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem azt mondom, hogy 100% bukó, hanem hogy bukó lehet. A service charge az kb a közös költség . Nálunk 110 a Council tax. Villany és gaz 70 , víz 30. Net 30-40 korul. Egy hálós Canning townnal ( ahol a volt lakásunk volt) kb 1200-1400, attól függ melyik épület.

Jó , oké nálunk két gyerek is van, de hasonlóan keresünk a férjemmel mi is ( Btw a nyugdíj kötelező százalékot levontad?) mégis azért már a havi 1300 plusz rezsire is húzzuk a szank... De ez meg nagyjából rendben van, mert ugye a dlr ‘csóró’ oldalán lakunk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27476) Alvin_ti4200 válasza tildy (#27475) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem vontam le, az hány százalék, 3-4? Amúgy a Vodafone-nál megduplázzák, ennyit tudok a nyugdíjról. A Service charge-ot jellemzően tartalmazni szokta a bérleti díj azt olvastam, de azért a biztonság kedvéért rákérdezek. A council tax 1005pa (84pcm), mivel egyedül fogok lakni. Zoopla 51-et ír gázra és villanyra, vízre pedig 19-et, mint kiindulási alap ebben a házban hasonló lakásra.

Én nem tervezek pár évnél többet maradni itt az fix (mondom most), szóval inkább élvezni szeretném, mintsem kuporgatni megmondom őszintén...

Amúgy van egy harmadik alternatíva, szintén a Foxtons-os viewing-oknál néztem meg ezt a lakást, ami egyébként visszafogottan, de bútorozott, úgy is kerül kiadásra. 3-as zóna már, szóval a közlekedés picit drágább és hosszabb/körülményesebb, cserébe a lakás olcsóbb. Nem tudom, milyen forgalmas a City Airport, de nem tűnt túlságosan zajosnak a környék.

[ Szerkesztve ]

(#27477) tildy válasza Alvin_ti4200 (#27476) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak szólok , foxtons az egyik legdrágább ügynökség , lehet ugyanazt máshol olcsóbban megkapod....Mi a city Airport északi oldalán vagyunk, kb 15 percre gyalog, nem zajos.Amit néztél ott Dlr miatt jó a közlekedés ( igaz dlr 5-8 percenként van)de ha engem kérdel canning Town és onnét befelé . Tényleg nyugis környék , nem nagyon van semmi ( bolt se sok)

Nyugdíj : valtozo, nekem 8% a saját rész . De talán 3-t most már mindenkinek kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27478) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27469) üzenetére


Snoop-y
veterán

Good for you :D (szerintem eppen atbasznak de orulok ha orulsz)
En azert meg nezelodnek a helyedben. London belvaros ide vagy oda ez rengeteg penz.

Ezt az en nem sporolni jottem ki szoveget amugy mar hallottam sokszor. Ezek az emberek mai napig alberletben laknak (es nem azert mert nem akarnak befektetni hanem mert elegetik a penzuk nagyreszet)

tildy-nek igaza van es en is ugy tartom ,hogy a beveteled felet elkolteni csak a berleti dijra nem tul okos otlet.

Felre ne erts nem arra biztatlak hogy poloskas hotelben lakj 10 patellel egy szobaban. Egymagad siman tudsz koltozni nezzel olcsobbat es ha nem leszel vele elegedett illetve mindent kitapasztalsz mi merre hany meter siman valthatsz. Az elso ev ugy elrepul majd azt se tudod ,hogy mi tortent :) Most csak le akarnak huzni ne hagyd magad :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27479) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27478) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valahogy én nem látom, hogy hemzsegnének az 1300-1400 fontos jó lakások a környéken, de lehet, csak nem veszem észre őket a keresőben :( Amúgy az L&Q-val még nem vettem fel a kapcsolatot, náluk szintén van két ígéretes kecó (egyik, másik). Ők is a legdrágábbak közé tartoznak? A második lakás unfurnished, mégis vannak benne gépek meg double bed, nem teljesen értem, akkor mitől unfurnished, de mindegy.

A másik, hogy Tildy lassan tíz éve Angliában él, gondolom, Te sem múlt évben költöztél oda. Ti egészen más helyzetből indultok (nem csak információ terén), mint én, akinek semmilyen UK history-ja nincs, így nem tudom, kisebb ügynökségeknél (némelyikről horror értékeléseket láttam Trustpiloton, lásd pl. Chase Evans) mennyire hajlandók velem szóba állni, mert jelenleg az aláírt offeren kívül maximum egy rakás magyar vonatkozású iratot és kivonatot tudok loobogtatni.

Amúgy nem kritizálni szeretnélek titeket, sőt! Nagyon hálás vagyok, hogy segítetek :K Inkább csak azt érzem, hogy én ehhez a lakáskereséshez még úgy is kevés vagyok itthonról, hogy fizikailag már láttam egy párat (plusz soha nem laktam albérletben Budapesten sem).

[ Szerkesztve ]

(#27480) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27479) üzenetére


Snoop-y
veterán

A jo lakasok nem hemzsegnek sajnos azokat sokszor a hirdetes napjan vagy max par nap alatt elviszik.

Pl ezert lehet az jo otlet ,hogy meg keresgelsz.
Szerintem a Vodanal siman segitenek vmilyen temporary lakhatassal/szallodaval (anno mi tobb mint egy honapot laktunk szallodaban) ha esetleg addig nem talalnal ertelmeset. En csak attol akarlak megkimelni ,hogy a nagy lelkesedes kozepette beleugorjal valamibe amit kesobb megbansz. Mondjuk a szerzodest el kell olvasni mikor mit vonnak le a depositbol es lehet forditva is csinalni(csak kicsit penzkidobasnak tunik) es bekoltozni mondjuk a dragaba es keresni kesobb mikor mar tudod ,hogy tenyleg a kornyeken akarsz e maradni.

Hjam en sem tegnap kezdtem de jelenleg a partvonalrol (svajc) figyelem a brit honfitarsaim brexites amokfutasat :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27481) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27480) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na, a Brexitet ne is emlegesd...fosok ám rendesen, hogy beszakad a font, aztán csináltam magamnak ez jó nagy adag problémát ahelyett, hogy nemet mondtam volna a felkérésre :D Amúgy átmeneti szállásra többször is rákérdeztem, nincs rá lehetőség (nem jön velem senki, ez valószínűleg hátráltató tényező ebben az esetben), a 2850 fontos relocation allowance-t is úgy kellett kiharcolnom, ezt az első fizuval fogják utalni, a többit oldjam meg, ahogy tudom kvázi...

(#27482) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27481) üzenetére


Snoop-y
veterán

Deposit mennyi az 1700-as lakasra?

2 honapot szoktak amugy altalaban de mivel nincs credit historyd 3 is lehet csak mondom ,hogy keszulj ,hogy megerkezesed pillanataban elofordulhat ,hogy konnyebb leszel rogton egy gurigaval ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27483) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27482) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A szokásos 5 hetet kérik, illetve írták.

(#27484) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27483) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mazli. Szoritok ,hogy minden ugy legyen ahogy tervezed :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27485) ronson válasza Snoop-y (#27478) üzenetére


ronson
őstag

Azért elég rendesen be vannak torlódva a fizetések Londonban. Elég durva, hogy egy Vodafonos vezetői fizetésből gyakorlatilag kevesebb marad, mint nekem egy gyári munkás fizetésből havonta, a lakhatás kifizetése után. Lakjon akár hol is az ember.

(#27486) radi8tor válasza ronson (#27485) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem teljesen értem.

⭐ Stella

(#27487) Snoop-y válasza ronson (#27485) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor jol kereshetsz te is angol viszonylatban. Neki ha nem szorja a penzt akar 1800 is megmaradhat.

Gyari munkaskent (tulorak meg kiegeszitok nelkul) meg azt is ketlem ,hogy eleve 2K-t kezbe kap valaki. Vagy csak sarkitasz es nem sima gyari munkas vagy...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27488) ronson válasza radi8tor (#27486) üzenetére


ronson
őstag

Gondolnám józan paraszti ésszel, hogy mondjuk aki a Vodafonnál dolgozik szakmai vezetői pozícióban, az legalább 3x annyit hazavisz mint én a gyárban.

[ Szerkesztve ]

(#27489) ronson válasza Snoop-y (#27487) üzenetére


ronson
őstag

34000-et keresek gyári munkásként és nem 1 ilyen gyár van Londonban. Párat sikerült felkutatnom. Piacvezető élelmiszer ipari terméket gyártunk.
Mondjuk 5 évemben telt, amíg túl tudtam lépni a minimálbér körüli munkákról.

(#27490) Snoop-y válasza ronson (#27489) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szoval szakmunkas vagy es nem tegnap vettek fel a helyedre mert az ,hogy sima gyari munkas az eleg felrevezetoen hangzik.

Tehat akkor mondjuk hazaviszel 2200 korul ebbol ,hogy marad meg mondjuk 1800-nal tobb :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27491) G.Zs. válasza ronson (#27489) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha most az utcarol interjuzva felvesznek egy nagy ceghez vezeto pozicioba, tutibiztos hogy megkapod a 3x-osat annak a fizunak, sot valoszinuleg tobbet is.
Az mar egy masik tortenet amikor alacsonyabb pozibol leptetnek elo, vagy masik irodabol kuldenek ki. Nem szoktak annyira bokezuek lenni az emelessel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#27492) Snoop-y válasza G.Zs. (#27491) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1

Tudom en is vegigjartam ezt az utat.
A kolleganak jol hangzik a penze de aki alatt mar nem emlekszem mit mondott de tizen huszon ember lesz alatta megis karcsunak tunik. Egy jobb analyst megkeres ennyit. Illetve ugye ez is szektorfuggo. Az egyik baratunk asszisztense 200+ -os savban volt az olajszektorban bonyolitottak uzleteket...

Mondjuk mint mindenhol angliaban is igaz ,hogy jokor kell jo helyen lenni :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27493) ronson válasza G.Zs. (#27491) üzenetére


ronson
őstag

Ezt nem tudtam. Legalább ma is tanultam valamit.

(#27494) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27484) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :R Haladnak a dolgok, de közben erősen gondolkodom az LCI-n lévő délre néző 1 hálóson is, szerencsére nekem nincs bajom az épületek kinézetével, mint tildy-nek :B Az október 13-i move in date mondjuk végtelenül messzinek tűnik a szeptember 19-hez képest (Canary Wharfon lévő kecó). Még holnapig megálmodom, mi legyen a helyzet, utazásban hasonló idő a kettő.

Egyébként én a büdzsémet kb. így raktam össze az itthoni szokásaim alapján, arra gondoltam, megosztom, hiszen több szem többet lát és nem én vagyok "otthon" :) Nem sok mindenre költök itthon sem a kávén, kaján meg autón kívül (ami Londonban nem lesz), eléggé minimalistán nyomom, nincs is nagyon igényem ennél lényegesen többre.

Rent: 1777
Utilities + council tax: 170
Internet: 27 (Hyperoptic 150 MBit)
Kávék: 90
Ebédek: 320 (10 hétköznap, 12 hétvégén)
Reggeli: 120 (otthon elkészítve)
Vacsora: 120 (otthon elkészítve)
Egyéb élelmiszer: 50
Háztartás: 30
(fogkrém, szájvíz, sampon, szappan, öblítő, mosópor, WC tisztító, WC gél, WC papír)
Tube and Rail bérlet: 135

Így maradna 777 font a 3616-os fizuból, amiből lejön ezek szerint még további min. 109 font (3% pension). A helyzet a fent linkelt LCI-s lakással annyiban változna, hogy ott a bérleti díj 109 fonttal olcsóbb és mivel jobb energia besorolású a ház, ezért talán a rezsi is pár fonttal karcsúbb. Tudom, hogy nagyon kontroll freak-nek tűnik ez az egész, én is itthoni szokásaimból próbálok kiindulni az ottani árakat figyelembe véve, ez tűnt a legjobb megközelítésnek. Éves bónusz alapja az éves fizum 10%-a, azaz 4160 font, ami ha jobban teljesítek, mint az átlag további 4-600 fonttal nőhet.

Amúgy technikailag nem fog alám tartozni egyetlen ember sem, tehát nekem nem riportál majd senki, én szakmai vezető leszek, amolyan SPOC, SME és projekt menedzser, négy szinttel a CEO alatt, ha jól számolom.

[ Szerkesztve ]

(#27495) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#27494) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Erdekes budzse

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27496) Alvin_ti4200 válasza BÁ Nutrition (#27495) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

8 éve vezetem a kiadásaimat forintban itthon, igazából azok alapján próbáltam okos lenni a londoni árakat nézegetve, lehet, teljesen irreális. A lakás és a környék nekem sajnos vagy nem sajnos nagyon fontos, érzelmileg nagyon sokat tud adni (és elvenni egyaránt), ezért szerettem volna kapni egy hozzávetőleges képet, kb. mire lehet lőni.

(#27497) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#27496) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem is az h irrealis. Csak nekem fura leosztas. De nem vagyunk egyformak nyilvan :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27498) Alvin_ti4200 válasza BÁ Nutrition (#27497) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A leosztás alatt az arányokra gondolsz? A Tiéd miben néz ki máshogy (számok nélkül)? :) Hátha tudok valamit tanulni belőle :K

[ Szerkesztve ]

(#27499) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#27498) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk igy nez ki:

Rent 3000
Ovoda 2400
Biztositas 970
Ket mobil 80
Kaja 7-800
Garage 258
Net 99
Futes tavaly olyan 300 korul volt a szezonra.
Benzin mikor hogy 100-300 -ig minden elofordulhat.
+rejtett koltseg (auto eves dija +biztositas)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27500) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#27499) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az igen :Y A 3000-es rent kevésbé vág mellbe, mint inkább a 2400-as óvoda...brutális. A biztosítás se semmi, bár gondolom, gyakorlatilag mindent fedez, ami a landlord biztosításában nincs benne. Ez még úgy is kemény, hogy nem fontról, hanem svájci frankról beszélünk (gondolom...remélem :D ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.