Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Balinov válasza Kegab (#2950) üzenetére


Balinov
félisten

:Y az durva sok.lassan többen lesznek,mint az indiaiak,pakisztániak :Y

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2952) MegalodonS válasza Kegab (#2950) üzenetére


MegalodonS
őstag

inkabb mar tobben ;)

Naponta kb 850 fo munkaro erkezik Ukba! Tessek sietni :)

(#2953) Kegab


Kegab
csendes tag

Most marom meg magam! Egy ismerősöm említette, hogy a londoni magyar nagykövetség titkárával beszélt és azt mondta neki, csak 3 hónapig lehet magyar rendszámmal kint tartózkodni... :O
Akkor is, ha közben elhagyod Angliát, mert az első határon belépés időpontjától ketyeg az óra... Ez tényleg igaz, vagy valami félreértés?? :F
Tudtok erről pontos információt?

(#2954) #47053824 válasza Kegab (#2953) üzenetére


#47053824
törölt tag

Tehát ha úgy döntök, h nyáron 3 hónap alatt körbejárom angliát, hazamegyek, majd 2 év múlva sztivi bácsit meglátogatnám újra londonba, akkor csak rendszámcserével jöhetnék be? :F

(#2955) Kegab válasza #47053824 (#2954) üzenetére


Kegab
csendes tag

Nem! Ez csak arra az esetre vonatkozik, ha dolgozni jössz! Ha turistaként érkezel az más téma. Egyébként ha egy kicsit visszább olvasol a topikban (1,5 oldalt), akkor láthatod, hogy írtam, melózni fogok Angliában. ;)

(#2956) Azazello- válasza Kegab (#2953) üzenetére


Azazello-
senior tag

en tobb mint egy eve vagyok itt :)

lekopogom, de problema nelkul

mod: nem pontos info, csak tapasztalat. meg rendorrel sem talalkoztam eddig.

[ Szerkesztve ]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2957) #47053824 válasza Kegab (#2955) üzenetére


#47053824
törölt tag

1: tehát 3 hónapot dolgozok angliában (autóval jöttem), hazamegyek, majd 2 év múlva megvilágosodok, h Peter de hülye voltál, minek jöttél haza és visszamegyek, akkor rendszámcserével mehetek csak?
2: honnan tudja a rendőr, h turista vagyok vagy munkás a helyszínen?

;]

(#2958) Kegab válasza #47053824 (#2957) üzenetére


Kegab
csendes tag

1.: folytonos munkaviszonyra vonatkozik! Nem pedig "alkalmi" próbálkozásokra. Ha elhagyod az országot (az általad írt 2 évre) akkor már nincs érvényes munkaviszonyod sem! Nem szerepelsz a rendszerükben, mint munkavállaló. A munkáltatódnak kötelessége Téged bejelenteni állam bácsinál, hogy foglalkoztat, így bekerülsz a nyilvántartásukba. Ha felmondasz, kijelent, akárcsak itthon.

2.: Bármilyen személyi azonosítódból (útlevél, jogsi). Ha turistaként érkezel, - ha jól tudom - 3 hónapig maradhatsz legálisan. Belépéskor a rendszámod regisztrálják a dátummal együtt. Ha dolgozol, a munkaadód az útlevélben szereplő adatok alapján bejelent. Ha a rendőr megállít és bediktálja a központba a neved, útlevél/jogsi számod akkor már megvagy!

(#2959) Kegab válasza #47053824 (#2957) üzenetére


Kegab
csendes tag

Érdemes visszalapozgatni a topikban, sok hasznos információhoz juthatsz!

(#2960) Kegab válasza Azazello- (#2956) üzenetére


Kegab
csendes tag

Akkor eddig mákod volt! A határt mennyi időközönként szoktad autóval átlépni?

(#2961) L2Q6600 válasza Kegab (#2958) üzenetére


L2Q6600
csendes tag

Kebab, helyes a dorges.Addig van makod, mig valaki jobban le nem ellenoriz, kerdes erre mennyi az esejed.Ha lezuzod az autod, meg ha nem vagy hibas a biztosito ugyis leellenoriz, aztan bukta.
Egyszeru, kihozodd a magyar autot 3 honapra, keresel valami biztos melot,magyar auto hazavisz, elad,az arabol veszel egy kicsit jobb angol autot.
En is igy tettem: 3 eves hyundai accennt otthon elad, az arabol itt vettem egy 3 eves passatot persze kicsit tobb kilometerrel.

Asus P5e, Q6600, 2x1Gb Corsair Xms2 DHX, 2x 400Gb WD SataII HDD, Evga 8800 Gts 320Mb, Thermaltake Armor Lcs (VE2000BWS), Thermaltake 700w tap

(#2962) Kegab válasza L2Q6600 (#2961) üzenetére


Kegab
csendes tag

Ez igen! :) :K
Köszönöm a jótanácsod, követendő példának tekintem! :)
Azt hallottam néhány angliát megjárt embertől, hogy amikor a magyar jogsijukat becserélték angolra, a vezetői engedély megszerzésének időpontját "lenullázták". Vagyis hiába vezet már pl. 15 éve itthon, az angol jogsin úgy szerepelt, mintha frissen vizsgázott volna. (Abszolút nem vették figyelembe a magyarországi 15 évet)
Tudnál valamit javasolni, hogy ezt biztosan elkerüljem?

(#2963) Kegab válasza L2Q6600 (#2961) üzenetére


Kegab
csendes tag

Ha nem vagyok indiszkrét, mennyiért sikerült megcsípned a Passat-ot?

(#2964) MegalodonS válasza Kegab (#2962) üzenetére


MegalodonS
őstag

Sajna nem nagyon tudod elkerulni,mivel interneten toltod ki a biztositasodat.A masik erdekes dolog hogy pontot sem tudnak ra rakni a magyar jogsira ;)

[ Szerkesztve ]

(#2965) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Nem szabad magyar autoval kijonni.Itt kell venni 1 kocsit sokkal olcsobb mint otthon,es azert sokkal konnyebb vele kozlekedni.

(#2966) takeITeasy válasza Kegab (#2962) üzenetére


takeITeasy
újonc

Üdv,

Tehát, ha például a 10 évre érvényes jogosítvánnyal valaki az érvényesség előtt 1 évvel kimegy angliába, kiváltja az angol jogosítványt, majd az új ismét érvényes pl 10 évre?
Miért tennének ilyet?
Szerintem ugyanazokkal az érvényességi adatokkal állítják ki az új jogsit, de ez csak az én véleményem volt.

TakeITeasy

(#2967) Kegab válasza takeITeasy (#2966) üzenetére


Kegab
csendes tag

Szia!
Nem, nem erről van szó, félreértettél. Nem a jogsi érvényességi idejéről írtam, hanem a megszerzésének az időpontjáról! Tehát: pl. levizsgáztál 1998-ban és már ugye használod 10 éve. Ezt "nullázzák le" az angolok és nem az érvényességi (lejárati) idejét. Vagyis marhára nem veszik figyelembe, hogy tíz éve vezetsz, úgy vesznek, mintha most vizsgáztál volna és azt a kategóriájú biztosítási díjat is fizeted.
De erről MegalodonS mint öreg tapasztalt róka :) sokkal többet tud mondani, ha megkérdezed...

(#2968) L2Q6600 válasza takeITeasy (#2966) üzenetére


L2Q6600
csendes tag

En kicsereltem a jogsimat 2 okbol is.Elso: 40 evig ervenyes, nem kell dokihoz jarogatni.A masodik: 30 helyett 42 vel mentem angol autoval,kikuldtek a papirt, hogy ki vezetett.Felhivtam oket egyezkedni.Ha magyar josid van akkor feljelentenek, mehetsz a birosagra kb480 font, vagy kivaltod az angol jogsit 38 font es kapsz meg 3 pontot ra es fizetsz 60 font buntetest, en inkabb fizetek 100 fontot, mint 480-at. a jogsimat 1992-ben szereztem Magyarorszagon,2005-ben lecsereltem angolra. A rajta levo megszerzes eve:1992. ervenyes 2045-igA biztositodnak is beirhatod a tenylegest nem csak azt,hogy miota van angol jogsid, a legtobb biztositonal nemzetkozi jogsira is csinalnak biztositast.Ha otthonrol szerzel igazolast a balesetmentes eveidrol, akkor azt is elfogadjak.
Ha magyar autoval vagy akkor szimplan korozni kezdik az autot, aztan egy rendor 1x csak megallit egy rakas birsagert, vagy az utcan parkolo autod kap egy kerekbilincset.
Ez nem Magyarorszag, itt mindent rogzitenek, minden megy az adatbazisba, itt a 2 eve es 8 cimeddel ezelotti kifizetetlen gazszamladdal is megtalalnak, barmit lefoglalhatnak.Itt nincs kamuzas,rejtozkodes.

Asus P5e, Q6600, 2x1Gb Corsair Xms2 DHX, 2x 400Gb WD SataII HDD, Evga 8800 Gts 320Mb, Thermaltake Armor Lcs (VE2000BWS), Thermaltake 700w tap

(#2969) Balinov válasza L2Q6600 (#2968) üzenetére


Balinov
félisten

Big Brother is watching you! ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2970) Boxiné válasza L2Q6600 (#2968) üzenetére


Boxiné
tag

Azt hiszem, most jópárunknak nagy kő esett le a szívéről! :C Nekem is már 12 éve van jogsim. Nem lenne nagy öröm, ha ez a 12 év eltűnne.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2971) Rommel6600 válasza L2Q6600 (#2968) üzenetére


Rommel6600
őstag

És mi vagy mik kellenek ahhoz, hogy kiválthass angol jogosítványt?
Csak a magyar josgi, meg némi illeték, és két hét múlva postán már meg is kapod? :)

(#2972) Azazello- válasza Kegab (#2967) üzenetére


Azazello-
senior tag

mikor aktualis nektek a kijovetel? ugy nez ki majusban koltoznunk kell innen, es valami nagyobb lakast szeretnenk berelni. lehet lenne egy kiado szobank majd...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2973) Kegab válasza Azazello- (#2972) üzenetére


Kegab
csendes tag

Mindenképp májusban. A pontos napot azt még nem tudom megmondani. Köszi a felajánlást! :)

(#2974) Balinov


Balinov
félisten

Srácok,most hogy kitárgyaltátok az anglia vs. magyar autó kinti használatát eszembe jutott,hogy mi van akkor,ha én Írországba vinnék ki autót.Tranzitnál is figyelnek a ki/belépésnél,baszogathat UK rendőr emiatt?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2975) Kegab válasza Balinov (#2974) üzenetére


Kegab
csendes tag

Én azt mondom, hogy 1000%, hogy nincs mitől tartanod, mivel tranzit utazol! Az ismerősöm, aki beszélt a konzulátus emberkéjével kizárólagosan angliai munkavállalásra vonatkozólag kapta ezt a rendszámcserés választ, tehát akár turista (3 hónapig) akár kicsit elidőző tranzit utazó vagy, nem büntethetnek meg. Ez pedig megerősíti a leírtakat!

(#2976) Kegab válasza Balinov (#2974) üzenetére


Kegab
csendes tag

A másik dolog pedig az, ha logikusan végig gondoljuk, hogy belépésnél regisztrálnak a rendszerükbe, de kilépésnél ki is kerülsz (törölnek) onnan! :)

(#2977) Kegab


Kegab
csendes tag

Most látom, hogy az íreknél is megvan ez a rendszám-mizéria. Ha ezt az oldalt még nem ismernéd, Itt olvasgattam éppen.

(#2978) Boxiné


Boxiné
tag

VIGYÁZAT SKACOK, CSAJOS KÉRDÉS JÖN!!!

A szépítkezés odakint kb. mibe fáj? Gondolok itt a fodrászra, műköröm, szoli...
Bocsika, dehát nő vagyok, és igenis érdekelnek ezek a dolgok. :B

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2979) #47053824 válasza Boxiné (#2978) üzenetére


#47053824
törölt tag

Felejtsd el! ;]

Kb 10 font a férfiaknak, gondold el, mennyi a nőké...

Ezért is vettem egy borotvát...

(#2980) Balinov válasza Kegab (#2977) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi a linket, ez ekkora macera? na nem mintha az a veszély fenyegetne,hogy kint hamar autótulajdonosok klubját gyarapítom.. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2981) Boxiné válasza #47053824 (#2979) üzenetére


Boxiné
tag

Na neeeeeeeee. Hogy felejtsem el? Ne legyek nő???
Okés, Drágámnak én vagyok a fodrásza, amióta csak együtt vagyunk, de mi lesz az én fejemmel? :O

A többiről info?

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2982) Kegab válasza Boxiné (#2981) üzenetére


Kegab
csendes tag

pl. itt :)

(#2983) Boxiné válasza Kegab (#2982) üzenetére


Boxiné
tag

:Y

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2984) #47053824 válasza Boxiné (#2983) üzenetére


#47053824
törölt tag

Úgy látom Boxibá fodrász és műkörmös lesz mellékállásba... :DDD

(#2985) Boxiné válasza #47053824 (#2984) üzenetére


Boxiné
tag

Lehet beíratom ott egy műkörmös-, és fodrász tanfolyamra. :DDD
Amúgy meg nem hiszem, hogy olyan irgalmatlan drága lenne, hogy néhanap ne szépülhessek meg. REMÉLEM! Az ottaniak is meg tudják oldani valahogy, hogy eljárjanak pl. fodrászhoz. Csak nincs minden angol nőnek csimbókokban lógó másfél méteres haja. :U :DDD

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2986) Balinov válasza Bondi (#2935) üzenetére


Balinov
félisten

Bondi,de jó,hgoy belinkelted ezt annó, irányiroszág.com-on egy pár rajtuk keresztül "akar" kimenni IRL-be.. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2987) Boxiné


Boxiné
tag

Mi a helyzet az Európai Egészségbiztosítási Kártyával? Érdemes foglalkozni vele?

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2988) Balinov válasza Boxiné (#2987) üzenetére


Balinov
félisten

Az E111 kártyára gondolsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2989) Boxiné válasza Balinov (#2988) üzenetére


Boxiné
tag

:K

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2990) Balinov válasza Boxiné (#2989) üzenetére


Balinov
félisten

Érdemes! Enélkül meglepetések is érhetnek,ha mondjuk valamiokból orvoshoz kell folyamodni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2991) Boxiné válasza Balinov (#2990) üzenetére


Boxiné
tag

Tudnál adni valami linket hozzá, ahol tényleg el lehetne őket érni? Már napok óta próbáljuk felhívni a Teve utcai székházat, de senki nem veszi fel. Mert elvileg elektronikus úton is el lehet intézni, csak épp azt nem írják, hogy hol. :W

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2992) Balinov válasza Boxiné (#2991) üzenetére


Balinov
félisten

na ezt nem tudom neked megmondani.Kistarcsa amúgy a Teve utcához tartozik? Ja,hallottam olyat is, kb 2 hete,hogy idéntől az apeh irodában csinálják ezt is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2993) Boxiné válasza Balinov (#2992) üzenetére


Boxiné
tag

Igen, oda tartozom. Annak viszont még utána kell járnom, hogy Drágám hova tartozik, mivel ez neki csak ideiglenes lakcíme, az állandó Hatvan. :U
Az APEH irodában? Na, ezt nem is hallottam.

Munkatársnőm ma számol le, aki Írországba megy! :C

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2994) Balinov válasza Boxiné (#2993) üzenetére


Balinov
félisten

Dejó neki! Majd szerváld tőle az infókat,jó?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2995) Boxiné válasza Balinov (#2994) üzenetére


Boxiné
tag

Naná! Úgyis tartani fogjuk a kapcsolatot. Bár azt nem tudom, mikor fog netközelbe jutni. :U Szurkolok neki. Talpraesett csaj, boldogulni fog, pedig Ő egyedül vág neki a nagyvilágnak! :R

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2996) Balinov válasza Boxiné (#2995) üzenetére


Balinov
félisten

Ő hova megy,mit fog csinálni,milyen végzettsége,angolja van? Ismerősökhöz megy,vagy 0-ról kezd,mint valszeg mi? Állás van már? Ha igen milyen?Minden infó érdekel,hisz tudod... ;) ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2997) Boxiné válasza Balinov (#2996) üzenetére


Boxiné
tag

Most mondjam azt, hogy a nagy semmire megy ki? Aki volt neki ismerőse Dublinban, az hazajött, és nem is áll szándékában egyelőre visszamenni. Van kint rokona, de az sem biztos, hogy tud segíteni. Meló nincs. Egy csomó helyre elküldte az önéletrajzát, de még semmi válasz. Ezen sem parázik, majd ott talál. Egyelőre utitársat keresgél, aki esetleg szállást is tudna, de bízik a rokoni segítségben. Az angol jól megy már neki. Január óta minden nap tanárhoz járt. Azt mondta 3 hét alatt többet tanult a tanártól, mint a suliban 1 év alatt. Le a kalappal előtte. Én nem biztos, hogy így bele mernék vágni.

Na megyek robotolni. Még van a melóhelyen 6 napom, aztán VÉGE! :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2998) Balinov válasza Boxiné (#2997) üzenetére


Balinov
félisten

Értem,akkor egy kalappal neki is! Nézegesse az iranyirorszag.com-ot fórumostó,ha még nem tette volna meg!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2999) Kegab válasza Balinov (#2990) üzenetére


Kegab
csendes tag

Szia Bali!
Olvastam a dialógusotokat TB ügyben...
Mivel nem 1-2 évre tervezünk, hanem véglegesen megyünk mindannyian, ráadásul lesz angol eü. biztosításunk, így is van értelme vacakolni ezzel?
Olvastam a linken amit ajánlottál (Boxiné), hogy:
"b) ha itthon már rendelkezünk biztosítással, nem kell újból biztosításba lépnünk a másik tagállamban, azaz tiltják a kétszeres biztosítást"
Akkor miért érdemes? :F

(#3000) Balinov válasza Kegab (#2999) üzenetére


Balinov
félisten

sztem már csak azért is érdemes e111-el vacakolni,mert ugye mehetsz te pölö más eu-s tagállamba nyaralni,telelni,tavaszolni,stb. és jól jöhet.bár nem tom,hogy kint hogy megy az e111 igénylése.Mindenesetre legalább az első évre nem rossz,ha van ilyen cucc.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.