Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Shizuku probléma Magisk topicból átjőve ide:



Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48302) crok válasza mobilizmo (#48301) üzenetére


crok
Topikgazda

Okay, azt irtad parositottad - de pair utan kell hogy legyen aktiv wifi kapcsolat, wireless debug bekapcsolva es Shizukuban start service majd utana SDMaid.

Shizuku - start via wireless debug - utana indul a Starter es a service es bezarodik az az ablak es a Shizuku irja legfelul hogy Shizuku is runnung. Alatta ott van hogy Authorized apps, ott add meg az SDMaid-nek a Shizuku jogot.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48303) mobilizmo válasza crok (#48302) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Shizuku - start via wireless debug - utana indul a Starter es a service es bezarodik" - ezt ugyan nem írtam de ezek megvannak. Utána jön az első képernyőkép, aminél írja, hogy várakozás a Shizukuval való kapcsolatfelvételre. Ezután a következő ahol már az látszik, hogy eldobta, nem tudta felvenni a kapcsolatot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48304) crok válasza mobilizmo (#48303) üzenetére


crok
Topikgazda

Na de a Shizuku-n belül "Alatta ott van hogy Authorized apps, ott add meg az SDMaid-nek a Shizuku jogot." ezt is megcsináltad? Adtál Shizuku-n belül jogot az SDMaid-nek? Ha igen akkor SDMaid adattörléssel kezd szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48305) mobilizmo válasza crok (#48304) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, csináltam adattörlést is, de nem akarja az igazságot. Valamit biztos rosszul csinálok, csak nem tudom mit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48306) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Melyik a legalacsonyabb verziószámú android, ami már tud Wifi Hotspot-ot 5GHz-es Wifi-n ?
És vajon milyen készüléket tudnék beszerezni legolcsóbban ebből használtan apróról (független esetleg voda) ?
(meg úgy hogy ilyenek hogy hibás BT, törött kamera, repedt de működő kijelző teljesen ok.)

(#48307) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, milyen telefonon működik jól a HBM, azaz High Brigthness Mode? Azt szeretném, hogy letakart szenzor mellett is max HBM fényerőn lehessen a telefon.
Elvileg a Samsung S sorozat és a Google Pixel-ek ezt mind tudják. Tudtok esetleg olyan Samsung A sorozatos készülékről ami tudja ezt?

(#48308) crok válasza mobilizmo (#48305) üzenetére


crok
Topikgazda

SDMaid SE-re most jött frissítés és a changelog-ok közt az egyel ezelőtti beta-ban van is egy Shizuku related bug fix. Esetleg frissítsd. Vagy a Shizuku-ddal van valami - arra meg ezt írja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48309) Archttila válasza manokaki (#48294) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En meg 156 dolgot toroltem. Mit szolsz hozza? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48310) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Jelenlegi telefonom két és fél éve használom és azóta folyamatosan az nfc-s fizetést hol Simple hol a Google Wallet-t használva. Nokia XR20, gyári Android (13) tegnap óta semmi módosítás, csak Google Play-től letöltött app-ok. Semmi új alkalmazás nem lett telepítve mostanában. Erre ma nem tudok vele fizetni, és azt írja hogy a készülék nem felel meg a biztonsági követelményeknek.
Nfc bekapcsolva, ujjlenyomatos feloldás aktív, képernyőzár szintén aktív.
Mi a fene gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#48311) crok válasza zsoltzsolt (#48310) üzenetére


crok
Topikgazda

Bootloader zárt, jól tippelek? Sose nyitottad? Újonnan vetted vagy volt már előtted használva? Mit mond a Play Store az About-ban? Tanusított a készülék vagy nem tanusított a készülék? Ha nem tanusított akkor Play Store és Play Services adattörlés és restart. Mit mond ez a két alkalmazás? Hány zöld check van? 3 kell legyen ha zárt a bootloader.
SPIC - Play Integrity Checker
Play Integrity API Checker

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48312) zsoltzsolt válasza crok (#48311) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Dehogy, sose módosítottam semmit, első tulaj vagyok. A Nokia telefonok tiszta, Stock Andrpiddal vannak értékesítve. Most frissített a Google Wallet, ha terminál közelébe leszek hamarosan próbálok megint venni valamit.

Mindent kipipált a második linkelt app.

[ Szerkesztve ]

(#48313) crok válasza zsoltzsolt (#48312) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor csak valami hülye anomália lesz.. megint.. :\

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48314) fjudors válasza zsoltzsolt (#48312) üzenetére


fjudors
aktív tag

A play protect tanusítványt nézd meg, érvényes e...

frissítés szokta a problémát okozni, és elmulasztani is...

(#48315) crok válasza fjudors (#48314) üzenetére


crok
Topikgazda

Az ugyanaz amit megnezett (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48316) zsoltzsolt válasza crok (#48313) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Fentebb írtam, hogy megjelent közben egy Wallet frissítés, na most megy. Köszi a gyors reagálást és segítséget ! Azok az ellenőrző alkalmazásokat nem ismertem eddig, jól fog jönni a későbbiekben is, ha valami hasonló gond lesz.

(#48317) crok válasza zsoltzsolt (#48316) üzenetére


crok
Topikgazda

Magabol a Play Store-bol is lehet egyebkent ellenorzest csinaltatni:

Nyisd meg a Play Áruházat -> jobb felső sarkok saját profil fotó -> Beállítások -> Névjegy -> Play Store verziót nyomkodni 8..10x amíg be nem lép a fejlesztői módba -> Általános -> Fejlesztői beállítások -> Integritás ellenőrzése -> Tesztelni fogja és kiírja az eredmények.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48318) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Sziasztok. Valakinek esetleg van egy működő apk-ja a nagyon régi gyári microbes élő háttérképhez? Kicsit nosztalgiáznék, de a neten találhatóakat nem engedi telepíteni a telefon.

(#48319) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Xiaomi (és egyéb) telókon, amelyeken (hasonlóan) hiányos a Do Not Disturb testreszabhatósága mondjuk Pixelekhez képest, van valami mód ezen stock funkciók és opciók előcsalogatására, ahogy mondjuk az értesítési előzmények esetében van rá mód Activity Launcherrel?
Vagy akár egy teljesen 3rd party appal..

Bár nem tudom, melyik másik rendszeren van így kiherélve a DND, de hátha van még. Plusz rá megoldás.

Előre is :R !

[ Szerkesztve ]

(#48320) F34R


F34R
nagyúr

Udvozletem..

Szeretnek Google Meets-et hasznalni Lineageos-en, a gmicrot nem tettem fel romolas utan, akkor most mi a teendo? illetve gondolom egy Google acc-ot csinalnom kell gyorsba hozza.

(#48321) dybu


dybu
tag

Sziasztok!

Sikeresen tégláztam a telefonomat, long story short:

Mobil : Redmi Note 11 NFC (spesn)
Bootloadert unlock - TWRP boot - flash HyperOS. Bootol.

Bootloader nyitva volt, revolut, és bankos alkalmazás rinyál - nem megy, semmi baj, lezárom.

Azóta "The system has been destroyed" felirat ha power gombot nyomom.
Fastboot van de mivel lockolt, semmit nem enged flashelni.
Bootloader unlock most nem lehetséges mert ebben a hónapban már használtam az Mi Accountomat, várnom kell egy hónapot.

Ha valaki tud megoldást kérem segítsen.
Tudom marha vagyok, nemkell piszkálni ha nem értek hozzá stb... Azt hittem értek hozzá..

20 GOTO 10

(#48322) crok válasza dybu (#48321) üzenetére


crok
Topikgazda

De mire zártad rá? Gyári ROM-ra vagy mire? TWRP volt még fent? Ugye nem..? A zárás önmagában egy factory reset de annyit azért még megpróbálhatsz de ha nem a teljes gyári ROM-ra zártál rá akkor onnantól max. szervíz és ott egy Mi Authroized account-al nyitják meg flash-elik egy gyári ROM-al. Esetleg Komáromi Attila.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48323) crok válasza F34R (#48320) üzenetére


crok
Topikgazda

A Meets-hez kell egy GApps mert kell neki a fiókkezelő, igen, így emlékszem* (de nem tudom mit értesz gmicro alatt mert vagy GApps vagy microG de microG-vel nem fog menni). Egy választott GApps menjen fel és annyi, mivel eddig nem volt fent nem szabadna semmilyen problémát okozzon (de remélem nem kell említenem hogy mindent ments el, lehetőleg vagy 3 féle képpen).
* Amúgy tedd fel apk-val és ha rinyál akkor kell a GApps..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48324) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
Tudtok arra megoldást android 12 esetén, ha a fejlesztői beállításokban ki van kapcsolva az automatikus rendszerfrissítés, akkor ne keresse és ne jelezze őket állandóan?
Köszi!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#48325) dybu válasza crok (#48322) üzenetére


dybu
tag

Köszi a választ.

"fastboot boot" -al indítottam a TWRP-t, azzal felraktam a HyperOS-t, és a HyperOS-re zártam rá. Azóta vége van mint a Dallasnak.

20 GOTO 10

(#48326) crok válasza dybu (#48325) üzenetére


crok
Topikgazda

De gyari vagy Xiaomi.EU?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48327) jesszjessz


jesszjessz
tag

Sziasztok, ma megérkezett hozzám egy Motorola Edge 30 és egy olyan kérdésem lenne, hogy valahogy elő lehet csalni azt az opciót, hogy elrejtsem alul a navigáciös sávot? Ahogy olvastam egy ehhez kapcsolódó kérdés alatt, a global verzióban ez a funkció nem elérhető. Semmi mód nincs rá? Illetve a "vissza" nyilat sem lehet eltüntetni?

(#48328) vacs válasza jesszjessz (#48327) üzenetére


vacs
veterán

Gesztus vezérlés van (navigáció kézmozdulatokkal), elvileg a beállítások, megjelenítés menüben találod.

(^)(>.<)(^)

(#48329) jesszjessz válasza vacs (#48328) üzenetére


jesszjessz
tag

Igen, azt használom, de alul ott a fehér csík, azt akarom elrejteni.

(#48330) jesszjessz válasza jesszjessz (#48329) üzenetére


jesszjessz
tag

Pontatlanul, illetve helytelenül fogalmaztam, a "vissza" nyíl alatt az oldalt megjelenő nyílra gondolok, ami előjön, ha gesztus vezérléssel visszalépek egy oldalt. A navigációs sávnál meg a lenti fehér csíkra gondoltam, ami ugye a gesztus vezérléssel jön elő. Hosszú a nap, hosszú az este, de remélem mostmár jól körbeírtam a gondomat :D

(#48331) vacs válasza jesszjessz (#48330) üzenetére


vacs
veterán

Egyiket sem lehet eltűntetni, ilyen gyárilag az androidban!

(^)(>.<)(^)

(#48332) mizoli válasza jesszjessz (#48330) üzenetére


mizoli
addikt

Nem ismerem a Motot, de általában el lehet rejteni.
A menüben, ahol a gesztusvezérlést állítod, keress olyasmit, hogy teljes képernyő jelzés elrejtése, IME gombhely, gesture pill, gesture indicator, ilyesmik.

Lehet, hogy egy stilizált fogaskerék ikon van a menüpont mellett, akkor arra kell nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#48333) vacs válasza mizoli (#48332) üzenetére


vacs
veterán

Az újabb Samsungokon sem lehet elrejteni az alsó sávot és Google Pixelen se, ezt így találta ki a Google!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48334) mizoli válasza vacs (#48333) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem nagyon rossz ötlet volt a Google-tól.

Nálam több fajta Xiaomi-n, gyári és custom romokon is el lehet rejteni.

(#48335) manokaki válasza vacs (#48333) üzenetére


manokaki
őstag

Az S24-en illetve a Xiaomi 13 , 14-en ellehet, de tény hog van pár telefon amin nem lehet Motorola, Pixel,...

(#48336) vacs válasza manokaki (#48335) üzenetére


vacs
veterán

Érdekes, mert pont valamelyik S24 topikban olvastam, hogy nem lehet! :D

(^)(>.<)(^)

(#48337) manokaki válasza vacs (#48336) üzenetére


manokaki
őstag

először nem lehetett csak egy kis plussz okosággal ( nem root) , aztán utánna még egyszerübb lett, de tény ,hogy magába az alap beállitásokban nincs benne

(#48338) jesszjessz válasza mizoli (#48332) üzenetére


jesszjessz
tag

Végig pörgettem a beállításokat oda-vissza, de semmi. Úgyhogy ez így marad, úgy néz ki.

Az új és frissített Samsungokon úgy tudom, hogy az AI funkció miatt nem lehet már eltüntetni, One UI 6.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#48339) dybu válasza crok (#48326) üzenetére


dybu
tag

A " https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei " -weboldal azt mondja IMEI alapján hogy:

Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version.

Ezért ezt flasheltem rá:

spesn_global_images_OS1.0.3.0.TGKMIXM_20240207.0000.00_13.0_global

20 GOTO 10

(#48340) jesszjessz válasza jesszjessz (#48338) üzenetére


jesszjessz
tag

Na idő közben a telefon megtalálta az Android 13 frissités lt, feltettem és végre eltűntethető a sáv :C bár mondjuk most meg már anélkül fura... :W

(#48341) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok! Szűk egy hónapja vettem az Galaxy A55-ösömet, és a navigációval gondjaim akadtak, próbáltam a Wazeval, és a Google Térképpel is, ugyanez a probléma mindkettőnél. Kb 2 hétig teljesen jól, flottul működött, de kb 1 hete akad, 50es tempónál városban lemarad olyan 20-40 métert és így akadozva ugrál a tényleges pozíciómra, olykor kereszteződésben elveszít és társai.. mi lehet a baj, hogy tudnám ezt kideríteni? Koszi! :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#48342) beteg


beteg
őstag

Hello

Van egy Android 4.1-es telefonom, samu i7090, amin nem tudom beállítani a hívószám kijelzést. Mármint hogy az én számomat lássa az, akit hívok.
Találtam hozzá manuált, abban írják is, hogy a hol kéne tudni beállítani, de az én telómon nincs olyan menüpont.
A *31# -re kírja, hogy be van állítva, de mégsem jelenik meg a szám a hívott félnél.

Tudtok valamit javasolni?

:R

Csak futni kell!

(#48343) vacs válasza beteg (#48342) üzenetére


vacs
veterán

Szolgáltatódnál kapcsoltasd be a hívószám küldést, tehát ez legyen az alapértelmezett és ekkor a telefonon semmit nem kell állítani!

(^)(>.<)(^)

(#48344) szimi57 válasza beteg (#48342) üzenetére


szimi57
őstag

Nem régi a SIM-ed? Talán lehet köze hozzá. Ez csak egy tipp a részemről.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48345) beteg válasza vacs (#48343) üzenetére


beteg
őstag

Köszi!
Találtam egy ilyet a szolgáltató oldalán:
Hívószám elküldésének tiltása: -SZAMTILTAS

Küldtem SMS-t, vissza is írták, hogy sikeresen kikapcsolták. Mégsem jelenik meg a számom másnál :(

szimi57: :R

A 4.1-es androiddal nem lehet csinálni semmit, ha ez az utolsó, amit erre a telóra kiadtak, igaz?

Csak futni kell!

(#48346) vacs válasza beteg (#48345) üzenetére


vacs
veterán

Nem tiltani kell, hanem engedélyezni! :D

Hívd fel őket!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48347) beteg válasza vacs (#48346) üzenetére


beteg
őstag

Plusz jellel engedélyezem a tíltást, mínusz jellel tíltom a tíltást ;)
egyébként meg tök mindegy, mert egyikkel sem működik.

Csak futni kell!

(#48348) beteg


beteg
őstag

Amúgy mi szerintetek az a droid verzió, amivel még lehet telefonon weboldalakat böngészni, play áruházba bejelentkezni, stb?
Mert a 4-el már sajnos nem lehet. Max a "Hello Word" html oldalakat képes megjeleníteni, de már a playbe sem tud bejelentkezni... Így meg még arra sem jó ez a teló, hogy "csak telefonáljak" vele, mert nem tudom rászinkronizálni a névjegyeimet. OK, ha áttenném az új telcsimbe és rámásolnám a kártyára a névjegyeket, akkor működhetne, de 9400 névjegy nem fér el a kártyán :DDD

Nem akarom a drága telcsim vinni magammal, ha futni megyek. Mi az a legolcsóbb telefon, amin még használható droid van?
:R

Csak futni kell!

(#48349) svgyula válasza beteg (#48348) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én a 10-es alá nem mennék! Jelenleg a droid 14 van kiadva. Azt pedig, hogy melyiknek szüntetik meg a hozzáférését nem lehet tudni. Egy tollvonással kiránthatják a talajt rengeteg telefon alól és ehhez nem okvetlen fontos a kugli play áruházas hozzáférés! Elég egy-egy applikációt úgy frissíteni, hogy nem lesz lefele csak pl. a droid 12-től kompatibilis. Aztán jön a szentségelés a hibaüzenet meg a karikázás után semmiért! :K De a 2-3 éves elérhető árú telefonok mind 10-es felett vannak még ha nem jön rájuk frissítés akkor is működnek biztosan egy darabig.
Ha futni mész és csak az a fontos, hogy elérhető legyél akkor egy 3eft-os buta telefon kiváló erre.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#48350) tordaitibi válasza beteg (#48348) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgy tudom a .vcf fájl még szabványos.
A jó telón készíts egy ilyet a kontaktokról (ennek menetét nem tudom a tiéden, nálam a Névjegyek-->import/export-->export vcf) és ezt a fájlt vidd át a futós telóra és importáld a tartalmát.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.