Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) makoj30


makoj30
aktív tag

Visszarakva a 13.0.1.0-át ugyanaz az eredmény a VD Infos v1.10-nél.

Következő lépés?

Az nem lenne megoldás hogy az EFS particiót törölném és az IMEI visszaírnám? Ha a Persist partició törölve lenne akkor az eredmény mi lenne?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47452) WhiteWalker válasza szabi__memo (#47437) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tudsz mondani konkrétan is valamit? Mert a Facebook elég erőszakos frissítés téren és mégsem frissíti magát ha ki van a Google Play áruházban kapcsolva.
De ez a Messengerre is igaz.

(#47453) szabi__memo válasza WhiteWalker (#47452) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilván nem app függő, mivel az a Play és a Google területe. Gondolom random

(#47454) crok válasza makoj30 (#47451) üzenetére


crok
Topikgazda

Az EFS-t egyszer megpiszkálod az életben többet nem lesz ép a készülék és ilyen kálvária után gyak. egy levélnehezéknek lesz jó. A perist-et törölve meg elvész minden MIUI és minden szenzorkalib. Újraépíteni pedig nem tudjam minden részét. Csak tilosban jársz te mellé, az az én érzésem.. A köv lépés pedig mégmindig az hogy fastboot ROM és vagy fentebb vagy lentebb de ez a verzió a build prop-ok miatt valamiért igencsak rossz is lehet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47455) makoj30 válasza crok (#47454) üzenetére


makoj30
aktív tag

Vagy marad a Custom Rom+magisk+play integrity FIX és megy ameddig megy a telefon.....én se értem még mindig hogy mi van a telefonnal mert elhiheted nem az első rom cserén vagyok túl,sok telefont úgy adtam el hogy Custom ROM után visszaraktam gyári és soha nem volt bajom.....+miért csesznék magammal ki az EFS meg Persidt mókával ha késöbb esetleg úgy döntenék hogy eladnám a telefont? Köszönöm így is hogy időt szakitottál rám :R

Olyan program nincs ami megmondaná hogy melyik ROM volt rajta a frissitések előtt?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47456) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Fura dolgot produkált a telefonom (Xiaomi Redmi Note 9 Pro).
Elöljáróban, mágneses csatlakozót (5A-s) használok, de most csak szivargyújtós töltőről. Eddig nem volt töltési gondom, de pár órája elkezdett kevés lenni a töltő áram és alig tartotta szinten. Aztán ujraindítottam, S azóta tölt rendesen, folyamatos használat mellett.
Mi lehetett ez a töltési gyengülés?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47457) Viktor0610 válasza HoTaZo (#47456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Esetleg tisztitsd meg a csatlakozókat.
Hátha csak elkoszolódott.

Samsung Galaxy A54

(#47458) WhiteWalker válasza szabi__memo (#47453) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mitől lenne random? :U
Amit tiltasz az nem frissül! Amit nem azt frissíti.
Nincs ilyen hogy random!

(#47459) HoTaZo válasza Viktor0610 (#47457) üzenetére


HoTaZo
őstag

A mágneses csatlakozó feje folyamatosan a készülékben van, a kábel vége nem ér máshoz, de még újraigazítás előtt letöröltem, az nem segített. Ekkor döntöttem az újraindítás mellett, azután lett jó a töltés újra.
Ezért érdekel, hogy mit rakhatott rendbe az újraindítás?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47460) makoj30 válasza crok (#47454) üzenetére


makoj30
aktív tag

[kép]

A tegnapi játékom sajnos nem hozott előrébb,így is hálás vagyok Neked hogy próbáltál segíteni. :R :R . A készüléket eladom azt veszek másikat.

Mas programok: Aida64,Devcheck,Device HW jól írják ki a szoftvert. (Release-keys)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47461) szabi__memo válasza WhiteWalker (#47458) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerinted nincs. Viszont van. Gondolom profi Google munka eredménye

[ Szerkesztve ]

(#47462) crok válasza makoj30 (#47460) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért egy Widevine L1 cert-et még próbálj meg lehúzni:

Settings -> Passwords & security -> Fingerprint unlock -> Fingerprint payments -> Widevine (L1)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47463) crok válasza HoTaZo (#47459) üzenetére


crok
Topikgazda

A BMS és a szivargyújtós ketyere közti kommunikációt tette rendbe a restart.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47464) makoj30 válasza crok (#47462) üzenetére


makoj30
aktív tag

Az csak MIUI 12.5.4.0 van,a korábbi illetve későbbi verziókban nincs. Én már nem fogok vele játszani....megy eladásra.

[kép] (MIUI 13.0.1.0)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47465) HoTaZo válasza crok (#47463) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, már megint olyat írtál, amire rá kellett keresnem, s tanulnom! :D
Na vazze, már ezek is kommunikálnak! :DDD

Köszönöm! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#47466) WhiteWalker válasza szabi__memo (#47461) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

De még mindig nem mondtál konkrét példát. :U

(#47467) szabi__memo válasza WhiteWalker (#47466) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert nincs benne semmi konkrét. Ezzel indítottam, hogy arra, hogy ha kikapcsolod, még lehet frissül, nincs rá garancia, hogy nem, előfordul

[ Szerkesztve ]

(#47468) makoj30 válasza crok (#47462) üzenetére


makoj30
aktív tag

Felraktam a 14.0.3.0 GLOBAL ROM-ot,Persist.img flashelve és utána Fastboot telepítés Mi Flash programmal,az eredmény ugyanaz....mit tudok tenni a készülékkel az eladáson kivül?

Vicc hogy ilyen dolgok vannak pedig biztosan nem csináltam semmit a telefonnal a ROM flashelésén kivül,azért használnám a Stock ROM ha 1x eladnám a készüléket akkor az új tulaj gyári állapotában használja.

Samsung M21-re is raktam fel Custom ROM úgy hogy nem mentettem le az EFS+Persist ahogy eddig se és érdekes ott ilyen hiba nem volt pedig eladtam utána gyári ROM-al. :R

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47469) crok válasza makoj30 (#47468) üzenetére


crok
Topikgazda

Beviszed szaküzletbe.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47470) makoj30 válasza crok (#47469) üzenetére


makoj30
aktív tag

Hova vigyem és mennyiért csinálnák meg?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#47471) vacs


vacs
veterán

Helló.
Anyukám új Motorola telefonján szeretném szétválasztani a wifi és mobilnet kapcsolókat, mert neki úgy könnyebb kezelni!
Ehhez a Shizuku-t kell futtatni és a Better Internet Tiles app segít a kapcsolókkal.
Van jelentősége, hogy pc-n parancs sorral vagy wireless debugging-al engedélyezem a Shizuku-t?
Lényeg, hogy stabilan fusson, ne álljon le!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#47472) Fall-N válasza vacs (#47471) üzenetére


Fall-N
veterán

Melyik modell? Nincs rá Android 13 frissítés? A g32 még A12-vel jött, ott külön voltak a kapcsolók, múlt héten frissült 13-ra, amiben már külön vannak a kapcsolók.

(#47473) -szabi-


-szabi-
őstag

Helló

Költöznék egyik android telefonról a másikra.
A sim kártyát a költözés előtt vagy után kell átrakni?
Mire kell odafigyelnem?
Esetleg tudtok erre egy ismertetőt mi is kell csinálnom?

üdv

(#47474) vacs válasza Fall-N (#47472) üzenetére


vacs
veterán

Moto G72, A12, még nincs rá frissítés és egyben vannak a kapcsolók.

(^)(>.<)(^)

(#47475) Fall-N válasza vacs (#47474) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem nemsokára meg fogja kapni, elvileg amúgy is magasabb kategóriájú telefon. Redditen látom, hogy sorban kapják meg a Moto telefonok a frissítést.

(#47476) crok válasza vacs (#47471) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudok rola hogy ezt meg lehetne csinalni.
A Shizuku szolgaltatas elinditasahoz elobb a wireless debug kell bekapcsolva legyen es fusson amihez eleve kell hogy csatlakozva legyen egy WLAN-hoz. De a wireless debug minden restartkor kikapcsolt allapotba kerul.
A Shizuku szolgaltatas ha mar fut akkor ki lehet kapcsolni a WLAN-t meg barmi, csak akkor van gond ha leall mert akkor ugyanaz van mint amit mar irtam.
De igy "R1 user szinten stabilan" futtatni nem lehet igazabol.. az meg hogy ne alljon le meg egy Motorola szintu stock droidon is utopia szerintem (root nelkul - nyilvan root-al meg minek kene a Shizuku..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47477) Viktor0610 válasza -szabi- (#47473) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindegy, mikor teszed át a kártyát.
A költözéskor a céltelefon költöztetőszoftvere szükséges.
Samsung Smart Switch, Xiaomi Mi Átköltözés, stb.

Samsung Galaxy A54

(#47478) -szabi- válasza Viktor0610 (#47477) üzenetére


-szabi-
őstag

Nokiáról megy a költözés Motorolára, így a google saját költöztetőjét használtam.
Szerintem dupla munkát végez mert az alkalmazások átköltöztetése után már vagy fél órája frissíti őket az áruházból.
Elegánsabb lett volna ha megnézi az alkalmazásokat és egyből a frisset szedi le.
Plusz maga az átköltözés is betartott vagy 40 percig.
Ehhez hozzáteszem még a kérdéseket felmérést stb. kb másfél órája tart a dolog.
Azt hittem gyorsabb lesz.
A kártyát majd a végén teszem át.
Köszi.

(#47479) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Google TV (ex Android TV) részére van külön topik?

(#47480) -szabi-


-szabi-
őstag

Nos a Viber üzenetek nem kerültek átmásolásra.
Ahhoz képest mennyit szöszmötölt ez csalódás.
Ami még jobb a csengőhangot sem sikerült átvinni.

(#47481) svgyula válasza zsoltip (#47479) üzenetére


svgyula
addikt

Értelmeset ahol ahol hozzáértők, uram bocsáss, szakemberek is írnak, nincs. Legalább is én nem találtam. Egy ilyen cikk utáni reakciók vannak :D
De ott ahogy kinéz még sokan azzal sincsenek tisztában mi is az android tv és a google tv. Vannak olyan tévhitek/legendák hogy a google tv csak egy launcher :) Ráadásul az android tv rendszer számozásának megértésével is gondok vannak.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47482) vacs válasza -szabi- (#47480) üzenetére


vacs
veterán

A Vibert nem menti a Google backup, arra a Viberen belül van külön lehetőség!
Csengőhangot viszont emlékeim szerint át szokta vinni.

(^)(>.<)(^)

(#47483) -szabi- válasza vacs (#47482) üzenetére


-szabi-
őstag

A csengőhang fájlt átvitte csak a beállítást nem, újra be kellett állítanom.
A viberben úgy néz ki minden odalett. "Csudajó".

(#47484) tordaitibi válasza -szabi- (#47483) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A hír igaz mivel papírforma szerint (és val.szeg. a valóságban is) a Viber semmit nem tárol a szerverén, se csetet, se képet, semmit. Mivel (szintén állítólag) végpontok közötti titkosítás van, ha ezis igaz, logikus hogy nincs értelme szerveres tárolásnak, mit tároljon, értelmezhetetlen kódolt bithalmazokat?
(szöges ellentéte pl. a FB.)

Ezért gyakorlatilag a Viber fiókhoz társított telefonon van minden.
Ezt PC képes leszinkronizálni, akárhány PC kliensre, de ha az eredeti forrás eltűnik, nincs miről. PC-ről vissza meg adatvédelmi okokból nem megy, egy új regisztrációról van szó. Ezért nem tudod egy új regnél, és egy Fr. annak számít, visszahozni az adatokat.

Ki lehet próbálni, csinálni kell egy PC klienst, azonosítás után mikor megkérdezi, szinkronizáljon-e mindent a pc-re, kikapcsolod a fő telefont és utána rányomsz az igen-re.
Hibát fog jelezni mert nincs miről.

[ Szerkesztve ]

(#47485) -szabi- válasza tordaitibi (#47484) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem akarom az android topikot viber dolgokkal terhelni már kérdeztem a viber topikban.
A bosszantó végeredmény, minden odalett.

(#47486) tordaitibi válasza -szabi- (#47485) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megmondom oszinten, nekem a csetek nem hianyoznak, a fogadott kepek/fajlok/videok meg megtalalhatoak a belso tarhely/viber konyvtarba. Legalabbis nalam ott vannak, vagyis ha meg nem gyalultad a regi telefont, a media cuccok lementhetok.

(#47487) zsoltip válasza svgyula (#47481) üzenetére


zsoltip
őstag

I.) Bloatware mentesítésre ENNÉL másabb megoldást tudtok ajánlani?
II.) Reklám mentesítés, pl. dns megadásával, lehetséges? Vagy van erre alternatív javaslat?
II.1.) A teljes rendszeren?
II.2.) YouTube-ban?
II.3.) Appokban, és böngészőben?

(#47488) crok válasza zsoltip (#47487) üzenetére


crok
Topikgazda

I.) Ez.
II.1) Innen bármelyik privát DNS (pl. NextDNS) vagy PersonalDNSFilter-el ugyanez vagy AdAway-el hosts alapú szűrés root nélkül, local VPN módban.
II.2) Lustáknak rész itt (ReVanced + microG) vagy kvázi bármelyik alternatíva, van kifejezetten Android TV-re írt is
II.3) Chrome-ban is van lehetőség privát DNS-t használni vagy eleve használj rendes böngészőt mondjuk innen.. alkalmazásban meg.. :D hát mégis milyen alkalmazásra gondolsz vagy majd az üveggömb megmondja? :D Egyébként II.1)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47489) svgyula válasza crok (#47488) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A böngészőkkel kapcsolatban, nálam sajnos siralmas a helyzet. Az én google TV-m és a play store csak igen limitált választást ad böngészőre. Applikációból sem megy fel hiába van feloldva az "őr" és engedélyezve a külső alkalmazások telepítése.
Tehát maradt az összes böngésző kipróbálása. Aztán van amelyiknél, működik a reklámblokkolás de nem játszik le filmeket, a másik lejátszik filmeket de folyamatosan tele van reklámmal. Ezt találtam igaz csak angol de ez úgy ahogy működik csak a billentyűzettől hal meg.
Ebben nincs reklám és legalább könyvjelzőket lehet csinálni. Ja ami fontos én még nem tudtam több oldalt egyikkel sem megnyitni! Ezen sem találtam olyan opciót. Bár ez lehet az én saram :B

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47490) zsoltip válasza crok (#47488) üzenetére


zsoltip
őstag

II.1) root nélkül melyiker ajánlod?
II.2.) ReVanced+microG kiváltható valamelyik II.1.) megoldással?

(#47491) crok válasza zsoltip (#47490) üzenetére


crok
Topikgazda

II.1) Én PersonalDNSFilter-t használok belepatkolt saját NextDNS-el és hosts listával de az AdAway pár hosts-al is teljesen jó.
II.2.) Nem. Totál nem. De mint írtam a Logout-omban ott van a SmartTubeNext ami reklámmentes Youtube kliens kifejezetten Android TV-re aminek a letöltése itt Github release-ek közül lehetséges. De ebben nincs Google login.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47492) zsoltip válasza crok (#47491) üzenetére


zsoltip
őstag

1.) "II.1) AdAway pár hosts-al"
Root nélkül mit tudok kezdeni vajh'?
AdGuard DNS teljesen önbecsapás lenne?

2.) Google TV rootolás is lehetséges? Ha igen, hogyan?

(#47493) crok válasza zsoltip (#47492) üzenetére


crok
Topikgazda

1.) Az AdAway-nek évek óta van root nélküli, local VPN alapú megoldása. Szóval mindent. Az AdGuard nem önbecsapás csak nem konfigurálható. Azt kérdezted én mit ajánlok.

2.) Nincs tapasztalatom mert nincs sajnos. Ha van rá bootloader nyitás (talán exploit amit nem foltozott meg még a nagytesó) akkor lehet azt is. De tippre ezt nem ugrod meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47494) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Elnézést, ha nem jó helyre jöttem, ezt találtam megfelelőnek.
Adott a Xiaomi Redmi Note 9 Pro készülékem, amely 2023 Júniusában kapta az utolsó biztonsági frissítést, és ez kissé aggasztó. A beépített Avast rendszerű "vírusirtó" ugyan kapja a folyamatos updatet, de nem tudom, ez mennyire megbízható.

Az lenne a kérdésem, létezik-e bármilyen hivatalos, vagy nem hivatalos "mók", amellyel frissen tudom tartani az android biztonsági szintjét ezen a készüléken, vagy akár a párom Redmi Note 8T modelljén?
Nem igazán van most keret új telefonra, no meg szükségem sincs rá igazán, viszont elég sok adatot tárol, amelyek fontosak. 2FA alkalmazás, OTP app, Revolut stb.

Köszönöm előre is!

Malaka!

(#47495) svgyula válasza spleenszuru (#47494) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én a helyedben nem azon aggódnék, hogy valaki "ellopja" az adatokat, hanem azon, ha ilyen fontosak akkor milyen sűrűen csináljak adatmentést! Mert nem valaki, hanem a telefon fogja ellopni ha elhalálozik! Az itt hivatalos( :B ) álláspont a víruskergetőkről: nincs rá szükség! Ha valaki az adataidra pályázik akkor azt úgy sem akadályozza meg! Az arra jó, hogy legyen egy lelki béka :U a védelemről. Na meg kicsit rövidíti a töltöttségét az aksinak :) Nyilván ha mindenfele az internet sötét bugyraiban is jársz akkor érhet meglepetés, de ez elég ritka. A nem "gyári" ROM-ra cserélés lehet még opció ha azt fejlesztik és frissen tartják. De ugye ez alapból egy teljes telefon adat törléssel jár. Viszont az ilyen ROM sem 100%-ig biztonságos és szinte biztosan sok sok mókolás mire mennek pl a banki alkalmazások(ha?). Tehát ha rászánod magad egy ilyen váltásra akkor is először mindent A-Z-ig le kell mentened.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#47496) spileraaa


spileraaa
senior tag

mate 20 pro ep roszkor mondta be az unalmast ma akartam be uzemelni az utodjat a honor magic 5 prot igy ep sora kerult volna hogy lementek rola mindent

csak a huawei felirat jelenik meg
neha sikerul elohozam ezt a 4 leheteoseg is
update and recover system
factory reset
restart
power off
restartot valasztva sem kell eletre
ilyen esetben hogy tudom lementeni rola az adatokat?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#47497) Viktor0610 válasza spleenszuru (#47494) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem gyári ROM feltétele.
Azokból lehet sokkal frissebb is.
Nézz körbe az XDA oldalán általában ott szokott lenni ezeknek topikja.
(Bocs hogy csak nagyvonalakban írtam, de részleteket és sem ismerek. A teló(k) itteni topikjában is megnézheted, megkérdezheted.

Samsung Galaxy A54

(#47498) vacs válasza spileraaa (#47496) üzenetére


vacs
veterán

Ha be volt kapcsolva a Google backup akkor az adataid nagy része megvan, ha nem volt, akkor te is a saját károdon megtanultad, hogy az új telefonon bekapcsolod.

(^)(>.<)(^)

(#47499) spileraaa válasza vacs (#47498) üzenetére


spileraaa
senior tag

telefonszamok meg milyen appokat hasznaltam es hozza a jelszok ilyesmik megvannak

de kepek es az ehhez hasonlok viszont nem

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#47500) rothfb


rothfb
veterán

Kérném a segítségeteket.
Galaxy Z Flip5 telefonról van szó.
Telekomos simkártya, bekapcsolva rajta a wifi hívás funkció a szolgáltató által, eddig galaxy s10-ben működött is. Most viszont nem akar. Kicseréltük a kártyát, belekerült a Z Flip5-be és bár a beállításokban, kapcsolatok/mobilhálózatok-nál ott van a "Wifi Hang Telekom", be is van kapcsolva, viszont hiányzik egy másik menü, a Kapcsolatok/Wifi Hang. Ahol a hívási preferenciát lehet beállítani. Ami a "Wifi, ha lehetséges" lehetőséget állítaná.
Így nincs wifi hívás.
Két telefont állítottam be, az enyémen (S23U) megjelent a menüpont és működik is a wifi hívás az én telekomos kártyámmal, a Faterén (Z Flip5) viszont nem jelenik meg a fentebb említett menüpont az ő kártyájával. Mindkettőn A14 fut a legutolsó frissítéssel. EUX romos mindkettő.
Valaki tudna mondani tippet?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.